MY.UAНовини
Діти після повернення з рф бояться пити воду і їсти, бо думають, що їх тут хочуть вбити — Ірина Суслова
Діти після повернення з рф бояться пити воду і їсти, бо думають, що їх тут хочуть вбити — Ірина Суслова

Діти після повернення з рф бояться пити воду і їсти, бо думають, що їх тут хочуть вбити — Ірина Суслова

Як рятувати вкрадених росіянами маленьких українців та адаптувати їх до життя на батьківщині, "Телеграфу" розповіла представниця омбудсмана

Попри те, що Україні періодично вдається повертати з рф дітей, яких депортували, лише за офіційними даними, 19 546 неповнолітніх українців залишаються у фактичному полоні в росії.Про те, як повертати цих дітей, як рф намагається переконати їх, що потрібно воювати проти України, та про те, чи підтверджена інформація щодо перебування українських дітей в Білорусі, "Телеграф" поговорив з представником уповноваженого з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Іриною Сусловою, яка спеціалізується на темі українських дітей.

"Повертати дітей стало важче"

Яким чином зараз вдається повертати дітей з рф? Можливо, стало простіше? Чи рф так само опирається?

— Простіше не стало. І чим далі, тим важче повертати дитину. Кожна історія – це ціла спецоперація. Цими питаннями особисто займається омбудсман Дмитро Лубінець,як і комунікацією з тією стороною, з Москальковою, яка є уповноваженою рф з прав людини.

По кожній людині чи дитині окремо направляються запити, окремо відбувається комунікація, оскільки всі консульські зв'язки між Україною та рф були припинені, залишився тільки канал з уповноваженим з прав людини.

Дмитро Лубінець постійно намагається здійснювати комунікацію з цією стороною, але, на жаль, не завжди ми отримуємо позитивні відповіді. І досить часто ці відповіді звучать так: "У нас немає таких дітей". На пропозицію нашу надати тоді зі своєї сторони список тих дітей, яких вони мають, кажуть, що вони не можуть надати цю інформацію, тому що це персональні дані. Або ще якісь причини називають, чому нам інформація не надходить.

"Питаннями повернення дітей опікується особисто омбудсман Дмитро Лубинець", - каже Ірина Суслова.

Кажуть, що неофіційні цифри вищі. Це так?

— Насправді точні цифри ніхто не знає. Точна цифра комунікується на рівні офіційного порталу "Діти війни". Це близько 20 тисяч дітей. Однак це дані і депортованих дітей, і примусово переміщених. Цих дітей може бути більше, тому що війна триває в Україні з 2014 року.

Точні цифри, на жаль, не знає ніхто

І за цей час на непідконтрольних територіях народжувались діти, які не були документовані українською стороною. Є діти, які не отримували свідоцтво про реєстрацію, але було їхнє вилучення, наприклад, із їхніх сімей. І, можливо, вони були депортовані. І це теж українські діти, які не мають документів, які, можливо, не знають своїх батьків і яких забрали.

Чи вважаються вони депортованими згідно з законодавством?

— Так. Тому що це українські діти, які були вилучені в українських громадян. Чи ми можемо встановити зараз факти та кількість таких дітей? Ні, не можемо, тому що ми не маємо доступу до реєстрів, до медичної документації, до їхніх записів. Тому їхнє число напевно набагато більше, але ніхто не може сказати точної кількості. Я вважаю, що держава навіть після перемоги, після звільнення територій буде ще довгий час повертати наших дітей. Тому має думати вже сьогодні, як вона буде працювати над тим, щоб встановити всі ці дані та зрозуміти, скільки є таких дітей і як нам їх повернути, реабілітовувати, надавати їм допомогу, шукати їм сім'ї. Тому що кожна дитина має отримати свою родину, а не просто переїхати в якийсь інший інституційний заклад.

А що відомо наразі про всиновлення наших діток в росії? Наскільки це масове явище? Яка є інформація про це?

Як ви знаєте, в рф сама уповноважена з прав дітей публічно заявляла про те, що всиновила дитину. Вона говорить про те, що відбувається всиновлення, що українських дітей вони передають в сім'ї, але скільки їх, точно невідомо.

Нам таку інформацію не повідомляють, не розголошують, говорять, що це теж таємниця. Правозахисники ведуть окремі реєстри, збирають інформацію і передають дані до правоохоронних структур, але точної інформації немає.

"Найголовніше завдання россіян – промивання мізків"

Де дітей розміщують в росії? Бо я читала звіт Офісу уповноваженого, де написано, що навіть в Сибіру є наші діти, і в Магадані…

— Вони створюють табори. Все, що ми можемо сьогодні фіксувати, ми фіксуємо з публічних джерел, плюс отримуємо інформацію з окремих територій. Інколи навіть від звичайних людей у рф, які звертаються на гарячу лінію. Дзвонять з різних місць, в тому числі з окупованих територій. Єдина проблема, що ми не завжди можемо працювати з цією інформацією. Тому що нам потрібні підтвердження, нам потрібні факти. Люди їх надати не можуть, тому що бояться передавати свої дані особисті, підтвердження і факти. Бо завтра вони можуть понести за це кримінальну відповідальність і ми не зможемо їм допомогти. Тому наше завдання – це враховувати цю інформацію, фіксувати її.

Ми не знаємо, за якими критеріями вони обирають місця, обирають дітей, куди вони їх депортують, транспортують, перевозять, здійснюють примусове переміщення. Це на якийсь їхній власний розсуд.

Чула, що вони навіть братів, сестер розділяють спеціально, селять їх в різні родини, в різні міста, в різні регіони. Це правда?

— Завжди працювати легше з однією окремою дитиною, аніж з групою дітей, які підтримують один одного. Так само маленьких діток розділяють зі старшими. Але коли ми говоримо від імені інституції уповноваженого, маємо керуватися або цифрами або якимись конкретними даними. На жаль, ми не завжди маємо таку детальну інформацію.

Чи відомо, в яких умовах вони знаходяться? Що розповідають діти, коли їх вдається повернути?

— Залежить від того, де розміщується дитина. З харчуванням проблема. Намагаються здійснити перевиховання дітей. Їхня пропаганда працює, вони говорять дітям, що ви Україні не потрібні, що Україна-вбивця, що вони вас ледь не вбили. Що в Україні вас не рятували, тому ми вас вивозимо. Забирають в дітей документи, намагаються контролювати доступ до телефону, до мереж, щоб дитина не могла вийти на комунікацію з зовнішнім світом.

Якщо це хлопчики старшого віку, то їх намагаються воєнізувати, мілітаризувати, щоб за рік-два-три вони могли служити в армії. Наприклад, в "юнармії" їх оформлюють, щоб вони далі могли проходити службу в армії рф. Тобто, по суті, роблять з України країну-монстра. Це їхнє найголовніше завдання – промивання мізків. І тут величезний виклик для держави. Що держава буде робити після того, як ми повернемо цих дітей? Як з дітьми працювати? Яку допомогу надавати? Хто за це буде нести відповідальність?

На першому етапі потрібно знайти дитину, встановити, що вона там є, і повернути. А далі історія не тільки про проведення первинної роботи, а й про надання соціальної допомоги, психологічної допомоги. Інколи можна пропрацювати тиждень, і цього буде достатньо. В залежності від віку дитини, від її стану, від розуміння ситуації, процесів. А якщо ця дитина була дуже травмована, то їй потрібна довгострокова програма. Кінцевим бенефіціаром має бути дитина. А хто в державі буде нести відповідальність за весь цей процес? Сьогодні немає відповідей на це питання.

Коли діти повертаються, чи не налаштовані вони вороже до України? Можливо, з ними добре попрацювали…

— Зараз серед тих дітей, яких ми повернули, немає вороже налаштованих. Є насторожені, перелякані. Вони повертаються і не розуміють, а що з ними будуть тут робити?

У нас був випадок, що старша дитина боялася пити каву, їсти. Хлопчик казав: якщо ви будете їсти це, тоді і я буду з вами це їсти. З однієї тарілки, наприклад. І це буквально свіжа історія. Дитина боялась пити воду, якщо пляшка вже була відкрита…

Кажу: бачиш, ось вона стоїть запечатана. Ти можеш взяти води, я візьму одну пляшку, ти другу, і я буду пити перша. Є і такі історії. І це свідчить лише про те, що у дитини спрацьовують всередині захисні механізми, тому що вона думає, що її можуть вбити. І це історія про те, як вона виживала в депортації. Що саме їй вдалося пережити, що станом на зараз вона встановила для себе такі внутрішні червоні лінії.

Ми намагаємося сприймати це нормально, говорити, що ми з тобою попрацюємо, все буде добре. Але з розумінням того, що всередині дитини відбувається. І це не пропрацьовується за тиждень, це потребує дуже великої, довгострокової роботи. Потрібна ресоціалізація дитини. Формування нового рівня довіри до людей, з якими ця дитина перебуває. Тому що не можна жити в суспільстві й не довіряти людям.

Насторожені, перелякані - такими діти повертаються на батьківщину

Чи є зафіксовані випадки, коли дітей намагалися завербувати, щоб вони, можливо, діяли або свідчили проти української армії?

— Є зафіксовані факти вербування. Їх не так багато, тому що для того, щоб зафіксувати такий факт, треба мати доступ до тієї території.

Що відомо про сексуальне насилля щодо діток?

— Таких випадків поки в нас не зафіксовано.

"Створення умов для депортації — це також злочин"

Щодо Білорусі. Зараз нарешті почали розповідати публічно, що вБілорусі теж є наші депортовані діти.Чи станом на зараз з'явилася якась інформація щодо того, де вони знаходяться?

— Ми не маємо офіційної інформації про те, що наші діти депортовані на територію Білорусі. Така інформація міститься в публічних джерелах. І завдання Офісу уповноваженого, як органу, який здійснює парламентський моніторинг та контроль за дотриманням прав людини, в тому числі і дітей, фіксувати всі факти та збирати всю інформацію — як з публічних, так і з непублічних джерел.

Вся ця інформація фіксується і передається до слідчих органів. В нашому випадку до Офісу генерального прокурора. І там, де є можливо, Офіс генпрокурора намагається перевірити всі надані нами факти, які ми отримали з публічних і непублічних джерел. Якщо такі факти мають підтвердження, то відкривається кримінальне провадження, по якому вони далі вже працюють. На жаль, ми не завжди можемо підтвердити факти, тому що потрібно мати комунікацію з іншою стороною й охочих, які готові свідчити та передавати інформацію. Все це процес, який потребує людей, які готові надавати далі інформацію.

Також у вашому звіті я прочитала, що повертають дітей, які залишилися сиротами внаслідок війни. Що потім відбувається з цими дітьми, куди їх направляють в Україні?

— Коли дитина інституційна — або сирота, або перебувала під опікою, вона переходить спочатку в патронатну сім'ю. Коли дитина повертається, то її не відправляють в інституційний заклад. Це позиція держави. Дитина має повертатися в родину. І згодом оформлюються всі необхідні документи, і шукається дитячий будинок сімейного типу. Або охочі, які готові усиновити, взяти під опіку. В залежності від того, який статус дитини.

Дитині необхідна сім'я

Нещодавно в одному російському пабліку написали, що випускників з Маріуполя везуть в Пітер святкувати якийсь випускний. І потім вони озвучують, що когось можуть залишити в таборі. Тобто це вже є потенційною загрозою.

— Депортація – це ж не тільки історія про "взяли і вивезли" на територію за межі кордонів України. Це історія і про створення умов для депортації. Це також буде воєнний злочин. Це коли люди залишаються проживати на непідконтрольній території, однак їм створюються умови, при яких змушують отримувати паспорти, освіту, або виселяють.

Наприклад, нещодавно була історія в Запорізькій області — по Енергодару та іншим населеним пунктам. До батьків приходили співробітники ФСБ або директори шкіл і говорили, що "завтра ваша дитина має прибути на евакуацію, ми її вивозимо в табір на відпочинок в Ростов-на-Дону, вже завтра маєте відправити". Мама відповідає, що не бажає відправляти дитину в таборування, і хоче, щоб дитина залишилася з нею. Їй кажуть: якщо ви не відправляєте дитину, то післязавтра вас викличуть в органи опіки та позбавлять батьківських прав, і вашу дитину ми все одно відправимо. Це наче і не вважається депортацією, бо мама сама віддала документи. А по факту це створення умов для депортації, тому що мамі, по суті, поставили ультиматум. Якщо ти не віддаєш, ми забираємо в тебе дитину, ми все одно її відправимо, але ми ще і позбавимо тебе батьківських прав. І ти не будеш знати, де твоя дитина, ти не зможеш з нею підтримувати комунікацію. І ми тобі її просто не повернемо. Це злочин. І такі факти також фіксуються.

Теги за темою
Діти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни активно штурмують біля Часового Яру, прагнуть перетнути канал Сіверський Донець: деталі ЗСУ
TSN
2024-11-26T09:06:55Z
У Тернополі найкритичніша ситуація зі світлом за весь час війни, – мер
24tv
2024-11-26T08:57:24Z
Подібної ситуації ще не було: як живе Тернопіль після атаки дронами
24tv
2024-11-26T08:54:26Z
Графіки погодинних відключень не діють: де в Україні ввели екстрені обмеження
GlavRed
2024-11-26T08:52:25Z
Ситуація критична: військовий експерт розповів, що відбувається на Курахівському та Времівському напрямках
Политека
2024-11-26T08:43:22Z
Синоптик назвала дату найхолоднішої ночі: кому і коли варто терміново утеплятися
GlavRed
2024-11-26T08:34:19Z
За добу ворог 137 разів обстріляв прикордоння трьох областей України
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:57Z
Партизани пошкодили частину залізниці на адмінкордоні між Херсонщиною та Кримом
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:18Z
В Тернополі розгортають пункти незламності, а в області ввели обмеження енергопостачання
ZN UA
2024-11-26T08:22:54Z
ЄС потужно вдарить санкціями по танкерах Росії – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T09:19:06Z
Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
УкраинФорм
2024-11-26T09:18:41Z
Росія пригрозила Польщі новітнім озброєнням: у США відреагували
TSN
2024-11-26T09:12:36Z
Пристрій для відстрілу набоїв, BMW і права на музику: активи Повалій передали Фонду держмайна
УкраинФорм
2024-11-26T09:09:52Z
Астроло грозповів про можливі атаки Росії на українські міста в грудні
TSN
2024-11-26T09:09:46Z
У Конгресі США назвали фінансовий центр «авторитарної осі» Китаю, Ірану, Росії та КНДР
Украина Криминальная
2024-11-26T09:09:23Z
"Одна з найпріоритетніших цілей": експерт про наслідки атаки на аеродром "Халіно"
Фокус
2024-11-26T09:06:46Z
У Путіна відреагували на заяву НАТО про можливі удари по Росії
24tv
2024-11-26T09:06:11Z
"Томагавки" для України: НАТО закликало передати Україні ракети дальностю понад 5000 кілометрів
24tv
2024-11-26T09:06:01Z
Колишній чоловік Ані Лорак засвітився у компанії молодої дівчини - що відомо про нову обраницю бізнесмена
Фокус
2024-11-26T08:51:42Z
Амадор Лопес потрапив до лікарні та показався в палаті під крапельницею
TSN
2024-11-26T08:51:36Z
У Колумбії з’явилася перша Українська книжкова поличка
УкраинФорм
2024-11-26T08:43:39Z
«Капітан Америка» в біді: тестовий показ фільму з Ентоні Макі провалився, а Marvel планує «ще щось» перезняти
ITC
2024-11-26T08:28:46Z
Син Потапа потрапив до лікарні - що сталося
GlavRed
2024-11-26T08:27:38Z
Надали паліативний статус: співак Буйнов помирає від раку
GlavRed
2024-11-26T08:27:18Z
Ексчоловік Ані Лорак показався в компанії нової дівчини і спровокував чутки про їхній роман
TSN
2024-11-26T08:21:46Z
Пономарьов показав, як виглядав у молодості: Дві різні людини
Комсомольская правда
2024-11-26T07:43:57Z
Олександр Пономарьов поділився архівним фото: як співак виглядав у молодості
24tv
2024-11-26T07:33:02Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Чи варто приймати гарячий душ, який, кажуть, шкідливий для шкіри та волосся
24tv
2024-11-26T04:33:01Z
Запаси на зиму: які продути треба мати вдома
ZN UA
2024-11-26T03:31:19Z
Як можна використовувати аспірин під час прання: три способи
TSN
2024-11-26T02:39:10Z
З Роналду судитимуться через ботокс: деталі інциденту
24tv
2024-11-26T09:04:55Z
27 футболістів «Шахтаря» прилетіли до Нідерландів на гру із ПСВ
УкраинФорм
2024-11-26T09:01:57Z
Одеські дзюдоїсти вибороли медалі національної першості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:54:16Z
Барселона хоче викинути із клубу молодого гравця, погрожуючи влаштувати йому "пекло"
24tv
2024-11-26T08:54:10Z
Бєлік – перед матчем з ПСВ U-19: Шахтар може грати на рівних і перемагати будь-якого суперника
Football.ua
2024-11-26T08:48:03Z
"Я досі згадую промахи Довбика": в Італії рознесли українця за гру проти Наполі
24tv
2024-11-26T08:34:47Z
Модрич надіслав свій "Золотий м'яч" юному футболісту, який отримав жахливу травму голови
24tv
2024-11-26T08:33:08Z
Сьогодні футболістки збірної України WU19 стартують у відборі Євро
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:21Z
Паламарчук йде до рекордів, Лівий Берег — до антирекорду, гранди спокійно перемагають. Підсумки 14-го туру УПЛ
Football.ua
2024-11-26T08:15:04Z
Як ринок нафти реагує на ймовірне припинення конфлікту на Близькому Сході
24tv
2024-11-26T09:18:22Z
Укрзалізниця відкрила щоденний потяг до Молдови з квитками від 3979 грн
Комсомольская правда
2024-11-26T09:16:04Z
Хто зможе отримати "тисячу Зеленського" через Укрпошту
24tv
2024-11-26T09:15:09Z
Бронювання по-новому: «Дія», детенізація зарплат і додатковий ризик росту цін
Комсомольская правда
2024-11-26T09:13:47Z
230 мільйонів євро: Австрія заблокувала газ з Росії
24tv
2024-11-26T09:12:43Z
Платежі в Україні будуть миттєвими: НБУ підготував зміни для банків
Украина Криминальная
2024-11-26T09:07:28Z
Танкери з російською нафтою знайшли нове місце для перевалки сировини в Греції
Хвиля
2024-11-26T09:06:10Z
130 інтернет-провайдерів оскаржують рішення податківців про скасування реєстрації платника єдиного податку
Детектор М
2024-11-26T09:02:17Z
Alfa Smart Agro оновлює бренд
Agravery
2024-11-26T08:52:34Z
Топгенерал НАТО: Європі час прокидатись, щоб її ОПК встигав за рештою світу
Европейская правда
2024-11-26T09:16:36Z
Відступаємо чи відходимо? Що ж насправді роблять ЗСУ на лінії бойового зіткнення
Фокус
2024-11-26T09:15:53Z
Причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін розслідує міжвідомча комісія - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-26T09:12:08Z
Хто з чоловіків може виїхати за кордон у грудні 2024 року: всі умови та підстави
24tv
2024-11-26T09:09:30Z
Всепогодний промінь-захисник: для американської армії презентували високоенергетичну лазерну систему зброї
InternetUA
2024-11-26T09:03:00Z
Німеччина обіцяє передати Україні дві IRIS-T протягом кількох тижнів
iPress
2024-11-26T09:01:48Z
Мінсоцполітики анонсували зміни у виплатах по інвалідності: або допомога, або зарплата
Политека
2024-11-26T09:01:40Z
В Україні за час війни стрімко зросла кількість злочинів із застосуванням зброї
360ua.news
2024-11-26T08:57:45Z
Зрадниця Марченко похизувалась тим, як провела літо на окупованих територіях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:51:00Z
У Коста-Риці розбився літак із шістьма людьми на борту
УкраинФорм
2024-11-26T09:18:04Z
До трьох зросла кількість поранених унаслідок атаки російського безпілотника у Херсоні
УкраинФорм
2024-11-26T09:13:19Z
Росіяни з дрона скинули вибухівку на авто у Херсоні - поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-26T09:06:42Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T09:03:53Z
Нарколабораторія на кухні: на Вінниччині викрили злочинне угрупування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:52:19Z
За контрабанду лісоматеріалів судитимуть громадянина Греції
Украина Криминальная
2024-11-26T08:28:01Z
Жінка через інтернет-шахраїв втратила з рахунку 382 404 гривень
InternetUA
2024-11-26T08:22:49Z
Швеція попросила судно з Китаю, яке проходило біля пошкоджених кабелів, перейти у її води
Европейская правда
2024-11-26T08:12:07Z
На Київщині уламки дронів пошкодили будинки та лінію електромереж
УкраинФорм
2024-11-26T07:57:53Z
Китайський гороскоп на завтра 27 листопада: Козлам - складні проблеми, Собакам - травми
GlavRed
2024-11-26T09:18:13Z
Смакота з сюрпризом: святкові гарячі страви, які запам’ятають усі
24tv
2024-11-26T08:45:24Z
Які новорічні прикраси найбільш небезпечні для котів і собак: повний список
TSN
2024-11-26T08:39:13Z
Які знаки зодіаку народжені для того, щоб керувати людьми: таких лише три
TSN
2024-11-26T07:51:23Z
Ектор поділився у TikTok рецептом пасти, яку можна приготувати за 10 хвилин
24tv
2024-11-26T07:24:57Z
Хто зі знаків зодіаку буде активно шукати кохання у 2025 році
24tv
2024-11-26T07:09:24Z
Як Чорна п'ятниця змінила наші звички покупок
Корреспондент
2024-11-26T07:03:44Z
Найсмачніший шоколадний пиріг у світі: рецепт із грушами, який зробить вас королевою десертів
Знай
2024-11-26T06:51:15Z
Для тих, кому не вдається спекти пишний торт: секрет досконалого бісквіта
24tv
2024-11-26T06:39:35Z
На болотах фейкороби атакують комп’ютерні ігри: навіщо це ворогу
InternetUA
2024-11-26T09:16:15Z
Oppo Reno13 та Reno13 Pro представлені: новий чип Dimensity 8350, захист IP69 та батарея до 5800 мАгод
ITC
2024-11-26T09:16:06Z
Астронавти на МКС змушені рятуватися від смороду, який виходить з російського корабля
24tv
2024-11-26T09:04:55Z
СИЛА ТРЬОХ: обрано трійку найкращих ноутбуків зі штучним інтелектом
Фокус
2024-11-26T09:03:53Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T08:57:50Z
Як зарядити смартфон без світла: найкращі способи
InternetUA
2024-11-26T08:46:07Z
Чи стала еволюція на місці через прогрес: яке майбутнє нас чекає
Фокус
2024-11-26T08:45:27Z
На британському узбережжі знайшли загадкову істоту з "собачою головою" та плавниками
TSN
2024-11-26T08:39:33Z
Планета висихає: учені фіксують критичне зменшення запасів прісної води
TSN
2024-11-26T08:39:00Z
Alfa Romeo, Opel, Audi та інші: у Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
AutoCentre
2024-11-26T09:13:47Z
Більше та важче: новий гібридний Audi S5 розкрив усі характеристики
AutoGeek
2024-11-26T09:06:17Z
На базі унікального концепту: Chrysler готує новий електричний мінівен Pacifica
AutoGeek
2024-11-26T08:36:55Z
Легендарний Chevrolet Corvette ZR1 розігнали до 1000 к.с. та виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-26T08:10:33Z
Електричний кросовер Kia EV9 отримав найшвидшу та найпотужнішу версію
AutoGeek
2024-11-26T08:06:15Z
Тепер офіційно: Toyota повертає на ринок легендарну модель
ЗаРулем
2024-11-26T08:04:00Z
Працівник автосалону розбив новітній BMW M5 за $165 000
Фокус
2024-11-26T08:00:09Z
BMW достроково припинить виробництво популярного електрокросовера iX3
AutoGeek
2024-11-26T07:36:00Z
Випускатимуть з наступного року: Volvo готує новий гібридний кросовер
AutoGeek
2024-11-26T07:15:27Z