/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F1c69ad37fef28e14998a87ec517f7c05.jpg)
В ISW оцінили, як поглиблення співпраці РФ та Китаю може вплинути на перебіг війни в Україні
Путін заявив, що 2023 року тривало нарощування обсягу торгівлі між КНР та РФ.
Між Китаємта РФ поглиблюються відносини, про що свідчить візит 12 вересня до країни-агресорки віце-прем'єр КНР Чжана Гоцина.
Про це пише ISW.
За даними аналітиків, у ході перемовин йшлося про "поглиблення взаємовигідного співробітництва". Зокрема, ймовірним, наданням військової підтримки Росії з боку КНР, що може вплинути на військові дії в Україні.
Сам російський диктатор Володимир Путін заявив, що 2023 року тривало нарощування обсягу торгівлі між КНР та РФ.
Чжан, у свою чергу, каже, що Китай готовий "поглиблювати взаємовигідну співпрацю" з Росією.
"При цьому, зазначили аналітики ISW, сферою діяльності Чжана є передовий виробничий сектор Китаю, який відіграв ключову роль у досягненні мети Сі Цзіньпіна щодо самозабезпеченості виробництва після 20-го з'їзду партії у жовтні 2022 року. До того ж, віце-прем'єр КНР має тісні зв'язки з китайською "оборонкою", що дозволяє припустити, що непублічно на переговорах йшлося саме про надання Китаєм військової допомоги РФ", - йдеться у повідомленні.
Вони також зазначили, що китайська влада в 2023 році надавала Росії військову допомогу, таку як гвинтівки та бездимний порох.
Зазначимо, після відвідин міністром оборони Китаю Росії та Білорусі в серпні, спільного демонстративного демаршу G20 з боку Пекіна та Москви у вересні, вжовтні Путін їде до Пекіна на форум "Один пояс, один шлях".