MY.UAНовини
Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка
Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка

Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка

На вулиці Наталії Ужвій, серед багатоповерхівок, наші військові робили неможливе – виборювали право "споконвіку російського міста" (саме так стверджує пропаганда Росії) бути українським. Сергій Калашников, контрактний військовий, разом із ще двома побратимами зустрів загарбників на даху 16-поверхівки, де коригував вогонь нашої армії.

Про ворожі атаки дронами, збиття гвинтокрила із радянської "Ігли", перші удари у відповідь та про те, як зараз виглядає Салтівка – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Російські літаки в небі та перші вибухи: як зустрів вторгнення Харківський напрямок

Повномасштабна війна Росії проти України почалася у четвер, 24 лютого. Проте Сергій розповідає, що розуміння того, що насувається вторгнення з'явилося на кілька днів раніше – на початку тижня.

Він згадує, що тоді їм почали видавати зброю. Це було основною ознакою того, що скоро станеться непоправне. Він навіть просив свою сестру на кілька днів виїхати з міста, проте вона зробила те ж саме, що й більшість з нас – не повірила.

Напередодні 24 числа Сергій та його побратими вийшли в лісний масив під Куп'янськом. Саме там його й застав початок повномасштабної війни.

У небі були російські літаки. Комбат вже кричав, щоб ми всі виходили з намету. Ми вилетіли, попадали. Над нами пройшов літак, а за ним – і перші вибухи. Отак це й почалося,
– розповів військовий.

Саме під Куп'янськом військові побачили величезну колону російської техніки, яка рухалась на Харків. Саме там по ній почали "працювати". І саме через неї Сергія й відправили на Салтівку, адже потрібно було коригувати вогонь.

Місто постійно крили вогнем, горіло все

У перші дні вже точилися перші бої на околицях Харкова. Росіяни зайняли Циркуни, що розташовані приблизно за 1,5 кілометра від міста, і саме звідти наші захисники очікували ще одну колону. Сергія та ще двох його побратимів 28 лютого 2022 року відвезли в цей будинок "люди в цивільному одязі", але на броньованій машині.


Позиція була на вулиці Наталії Ужвій / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

"Це був крайній будинок у Харкові в сторону Циркунів, на вулиці Наталії Ужвій. Тож за нами починався Харків", – згадує військовий.

За словами Сергія, вже на місці виявилося, що будинок розвернутий глухою стіною до села. Це суттєво ускладнювало спостереження, адже військовим потрібно було "бачити все".

"Тоді ми ухвалили рішення ставати на даху. Це означало, що ми все бачимо, але і нас всі бачать", – розповів він.

У цей час місто постійно крили вогнем – за день прилітало від 400 до 600 снарядів "Граду".

Горіло все,
– згадує військовий.

Попри складну ситуацію та майже повну відсутність інформації про те, що відбувається, робота почалася. Спостереження вели цілодобово. Майже одразу по позиції почали цілити із "Градів". Сергій згадує, що до моменту, поки не почали стріляли у їхній бік, то ніколи не бачив, як це відбувається.

"Побачив, що вилітають такі помаранчеві "джмелі". Ще спитав у хлопців. Вони кажуть: "Це "Гради", ховайся десь". Тому я і впав за трубу вентиляційну", – розповів він.

Сергій згадує, що їхня група вперше вдарила у відповідь на початку березня. Звісно ж, вночі. Українські воїни накрили артилерією техніку загарбника. За словами військового, відповідати, ймовірно, було нічим, тому що відбувалося це не так часто. Водночас він чесно зізнається: не всі спроби вдарити у відповідь були успішними.

"Був момент, коли ми з безпілотника засікли 7 танків. Засікли все: і напрямок, і кут, і координати. Вони всі стояли за будинками. Було вирішено відпрацювати. Артилерія вдарила, всі снаряди лягли в одну точку.", – розповів Сергій.

Ще за кілька днів на складах, які були поруч, помітили рух. Тоді так само вирішили накрити ворога вогнем, але через відстань це було складно зробити. Тому у справу вступили танкісти. Вони вийшли на правий фланг та другим снарядом влучили у щось. За словами військового, ймовірно, це був порох. Склади горіли ще кілька днів.

Українські бійці з даху багатоповерхівки збили ворожий гвинтокрил

Замість 2 – 3 днів військові перебували на позиції, даху 16-поверхівки, майже місяць. За словами Сергія, рано чи пізно їх мали побачити, тож так і сталося. Після цього окупанти доклали чималих зусиль та зробили все, щоб наші військові покинули позицію.

"Ми просто перестали ховатися. Ясно, що позицію бачили. Спочатку нас намагались "зняти" гранатами, які кидали з дронів. Було з нами два хлопці з тероборони із помповими рушницями. Вони ще й намагалися їх збивати", – пригадав він.

Сергій не приховує, що було страшно, однак одразу ж додає, що "це була їхня робота". Тоді на вулиці вночі стояли морози, а в будинку вже не було ні світла, ні тепла, ні води. Водночас і росіяни, коли зрозуміли, що трюк із гранатами не працює, почали скидати на позицію й інші боєприпаси.

"Під час такого обстрілу один із нас зловив уламок. Приїхали наші медики, витягли його. Добре, що він був невеликий та не встиг зайти глибоко. Тоді вже вирішили злізти з того даху й перейти в квартиру", – розповів Сергій.

Один із найстрашніших моментів, які довелося пережити військовому, був тоді, коли він пропустив виходи "Градів". За його словами, тоді саме працював наш танк і він мав коригувати вогонь.

Їх треба бачити. Тоді в тебе є шанс заховатися. А я вже почув і тікати було пізно,
– знизуючи плечима згадав Сергій.

Тоді йому вдалося врятуватися, втиснувшись у куток.

В один із днів, коли росіяни вирішили залучити до своїх обстрілів гвинтокрили, саме із позиції, де була група Сергія, чоловік зі старої радянської "Ігли" зміг збити один із них.

"З нашого даху збили гвинтокрил. Просто "Іглою"", – буденно сказав військовий, хоча, звісно, подія була зовсім не звичайною.

Варто також зазначити, що позиція на 16-поверхівці була не єдиною, яку встигли облаштувати наші військові. За словами Сергія, у 9-поверхівці, яка була поряд, теж був пункт спостереження.

Він пригадав, що якось туди приїхав чоловік, щоб забрати свої речі із 6 поверху.

"Приїхала людина забирати речі із 6 поверху. Поки він був у квартирі, прилетіли "Гради". Весь 5 поверх горів. Упали сходи між 5 і 6 поверхом. Чоловік виліз на підвіконня і чекав, що хтось щось зробить. А йому кричали, щоб він сидів. Людина не витримала. Він стрибнув. Зламав ноги, але залишився живим. Наші йому допомогли, підібрали його", – розповідає військовий.

У цьому будинку відбувалися жахливі речі.

У нього влучила бомба. Вона пробила дах, застрягла між 8 і 9 поверхом і не розірвалась. Якби вона тоді вибухнула, то нас би просто знесло,
– згадав Сергій.

Історія позиції у 16-поверхівці закінчилась тим, що росіяни таки досягли свого: вони її знищили.

"Або 24 або 25 березня вони накидали димових гранат, виїхало два танки і вони розстріляли будинок, де ми були", – говорить Сергій так просто, ніби з першого дня розумів: це неминуче станеться.

Після цього вони просто змінили позицію, хоча військовий і наголошує, що поняття не має, як так сталося, що обійшлося без жертв.

Після цього військові змінили місце дислокації. Вони облаштували свій пункт буквально за 800 метрів від свого старого місцезнаходження.

Зараз вони теж продовжують захищати Україну від російських загарбників.

Події, які військовий згадував, відбувалися на Північній Салтівці. Ми відвідали цей район та спробували знайти місце, де була розташована позиція групи Сергія. Про те, як зараз виглядає Північна Салтівка, розповідаємо далі.

Найбільш (не)живе місце в Харкові: як зараз виглядає Північна Салтівка

Чим ближче до Північної Салтівки, тим більше ознак війни можна помітити. Перше, що впадає в око – це глибока канава просто посеред тротуару. Лише за кілька хвилин десь в глибині підсвідомості зринає думка, що це, певно, окоп. Так, вони так і залишилися заростати травою та похмуро нагадувати про те, що війна прийшла в це місце та покалічила його.


Глибока канава просто посеред тротуару / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Чим ближче до Північної Салтівки, тим менше людей стає навколо. Чомусь цей факт сприймається, як щось неймовірно логічне.

Цей район розташований на самому виїзді з міста, тож рухатися доводиться вздовж траси. Уздовж неї дуже багато білбордів із полеглими харків'янами. Це ще одне нагадування про війну, яка триває. Насправді навіть їх зачепило обстрілами. Два із трьох розбиті і лише один лишився неушкодженим.

Вибиті вікна та пошкоджені віконні рами – це вже звичне в Харкові, тому увагу на це звертати складно, хоча у більшості будинків замість вікон – гострі різці скла.


Майже у всіх будинків вибито хоча б кілька вікон / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Вулиця Наталії Ужвій спокійна. Можливо, надто. Перше, що впадає в око – місцеві, які зовсім не звертають увагу на руйнування. Вони сидять в парку, за яким стоять розбиті будинки, та вигулюють собак. Якщо дивитися тільки на них, то зовсім не схоже, що тут хоча б колись точилися бої. Хіба можна подумати, що по цій вулиці, по якій йде ця мила жіночка із песиком, колись їздили танки? Чи що буквально за кількасот метрів від них стоїть зруйнована 16-поверхівка?


У Харкові на Салтівці триває життя / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Салтівка зараз виглядає живою. І водночас ні. Наприклад, ця 16-поверхівка не підлягає ремонту. Колись її знесуть та побудують на її місці інший будинок. А про це залишаться, можливо, лише спогади. А поки він зберігає свою історію.

Це найвідоміший будинок в Харкові,
– говорить хтось із місцевих.

Від думки про те, що тепер у нас саме такі "визначні" місця, пересмикує. Війна внесла свої корективи у "туристичну" інфраструктуру міста. До цього будинку можна зайти. Він виконує певну роль музею, хранилища свідчень того, що російська армія намагалась зробити із цим містом. Повністю розбиті бетонні стіни стоять, як моторошне нагадування, що зовсім поряд живе ворог.

Так зараз виглядає "найвідоміший" будинок в Харкові / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Заходити в будинок чомусь зовсім не страшно, хоч його зовнішній вигляд і змушує сумніватися у тому, чи дійсно це хороша ідея. Колись ці розбиті кімнати були чиїмось домом. Хтось кожного вечора повертався сюди з роботи та користувався речами, які тепер безладно валяються просто під ногами.


Тепер цими речами ніхто не користуватиметься / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

На одній зі стін зруйнованого помешкання – відбиток культури воєнного часу. Китайський митець намалював тут щемливу ілюстрацію, яка повністю передає те, як відчувається це місце. Колись воно було домом. Тепер же це просто купа будівельного сміття у чотирьох стінах, які не зможуть когось прихистити та дати відчуття затишку.


Художник із Китаю залишив у розбитому будинку ілюстрацію / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Звісно, дуже багато вже вдалося відбудувати. Проте нові будинки ніби вибиваються із загальної атмосфери. Мине багато років, перш ніж їх встигнуть обжити. Мине багато років, перш ніж люди вкладуть у них душу.

Не забувати, – чому важливо пам'ятати про те, що відбувалося

Відновлювати потрібно. Необхідно. Але так само необхідно й пам'ятати, що колись було у тому чи іншому місці. Сергій Калашников, наприклад, переконаний, що про тих, хто стояв на захисті нашої держави, забудуть "на наступний день після закінчення війни". Він попросив обов'язково вказати цю думку, адже, ймовірно, це те, що зараз тривожить багатьох: можливість бути забутими та недооціненими.

Говорити про необхідність пам'ятати – це вже банальність, проте це неймовірно важливо. Якщо ми хоч на мить дозволимо собі забути про тих, хто віддав за нас своє життя чи ризикував ним, тоді ми просто не варті їхньої жертви.

Теги за темою
ХарьковСтатьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Бужинська проти Бучинської. Співачки, у прізвищах яких відрізняється одна літера, заочно поскандалили
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:21:28Z
21-річна донька Валіда Арфуша неочікувано стала співачкою та розірвала Мережу своїм хітом
ТСН
2025-05-28T15:51:38Z
Горова зізналася, де вчиться її син від Потапа і які проблеми має у навчанні: "Виключений з предмету"
TSN
2025-05-28T15:25:55Z
Брітні Спірс влаштувала п’яний дебош на борту літака та наїхала на стюардесу
ТСН
2025-05-28T15:25:39Z
Серіал "Гаррі Поттер" від HBO: хто зіграє нових Гаррі, Рона та Герміону
ТСН
2025-05-28T15:25:30Z
Зброярку фільму "Іржа", через провину якої загинула українка Гатчинс, достроково випустили з в'язниці
ТСН
2025-05-28T15:25:01Z
Вагітна ексдружина Дзідзьо виходить заміж вдруге
TSN
2025-05-28T15:23:41Z
Ці 3 продукти заважають вам схуднути: ви їсте їх щодня
TSN
2025-05-28T17:06:17Z
Що потрібно, щоб обличчя схудло: косметологи розповіли, чому вам не вдається скинути зайві кілограми
TSN
2025-05-28T15:25:49Z
Україну 28 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегти себе
TSN
2025-05-28T15:23:58Z
Новий варіант Covid-19 шириться Францією
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T11:45:36Z
Понад 10 років сталої підтримки від Auchan Україна для «Пробігу під каштанами»
VGorode
2025-05-28T06:24:34Z
На Сумщині чоловік помер від тропічної малярії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T06:03:46Z
Франція ухвалила закон про евтаназію для хворих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T05:15:10Z
Популярний напій, який регулює кров’яний тиск та покращує кровообіг: мало хто знає про ці його корисні властивості
ТСН
2025-05-27T14:33:51Z
Як правильно мити полуницю: поради для збереження смаку, безпеки та захисту від паразитів
TSN
2025-05-27T14:21:37Z
Цей інгредієнт зробить ваш суп найсмачнішою стравою на столі: секрети професійних кухарів
ТСН
2025-05-28T15:25:46Z
Піцерія Monoпіца в Києві це корисна піца з неперевершеним смаком
VGorode
2025-05-28T08:12:28Z
Відпочинок у Болгарії цього літа: ціни та тенденції
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T02:12:41Z
Ароматні квіти для вашого саду: які рослини посадити, їх запахи вразять усіх
TSN
2025-05-27T13:06:12Z
Обов’язково зробіть це з ковдрою і подушками влітку замість прання: українцям нагадали про важливу процедуру
ТСН
2025-05-27T12:33:32Z
Ваші троянди квітнутимуть все літо: поливайте кущі цим розчином — рецепт без хімії
ТСН
2025-05-27T11:33:10Z
Чи можна замінити яйця в випічці майонезом: кухар та технологиня поділилися своїми міркуваннями
ТСН
2025-05-27T09:36:38Z
Чим підживити огірки одразу після садіння у відкритий ґрунт: органічні та мінеральні добрива, які радять експерти
TSN
2025-05-27T09:09:32Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, на який чекає найкраще літо в житті
TSN
2025-05-27T07:51:18Z
Кремль в істериці: далекобійні ракети з Німеччини викликали нову хвилю погроз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T22:03:19Z
Читач по губах розкрив діалог подружжя Макронів після публічного ляпасу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:27:37Z
Ще дві держави хочуть долучитись до "коаліції дронів" для України
Европейская правда
2025-05-28T21:24:52Z
Дронова війна. Зеленський розказав, у чому Україна попереду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:30:49Z
Сибіга закликав Росію поквапитись з передачею документа про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:39:32Z
Україна передала Росії документ про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:12:08Z
Стало відомо, з ким саме в Україні за кілька днів до вбивства зустрічався Портнов: нові подробиці
FaceNews
2025-05-28T19:09:47Z
Трамп пояснив, чому не вводить санкції проти РФ
TSN
2025-05-28T18:42:12Z
Росія відмовилась передавати США план для завершення війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T18:42:05Z
Лінія фронту станом на 28 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:06:08Z
Заступник командира 3-ї штурмової пояснив мету скупчення військ РФ біля Харківщини та Сумщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:42:34Z
Доля інших зруйнованих Росією міст: експерт про загрозу для Сум
ТСН
2025-05-28T18:36:14Z
Гороскоп на 29 травня: у Овнів - стрімкі події, Стрільці - на порозі чогось важливого
FaceNews
2025-05-28T18:09:18Z
«У тебе був піар-хід». Ексгравець «Динамо» Алієв відповів добровольцю Симорозу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:45:03Z
Скільки насправді років Києву: міфи та історична правда про заснування столиці
ТСН
2025-05-28T16:21:56Z
Росія створила інструкції для катування українських військовополонених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:42:24Z
Україну атакують ворожі БпЛА: куди рухаються
ТСН
2025-05-28T15:24:55Z
У низці областей оголошували повітряну тривогу через загрозу балістики
TSN
2025-05-28T15:24:10Z
Чи можуть оштрафувати за нетверезу їзду на електросамокаті: що каже суд
ТСН
2025-05-27T12:51:29Z
РОПА Україна представила на AGRO Challenge найтехнологічніші машини HORSCH
AgroPortal
2025-05-27T09:00:44Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Євген чи Євгеній? Мовознавиця пояснила різницю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:00:32Z
Кого мобілізують з 1 червня 2025 року: стали відомі нові роз'яснення для різного віку
FaceNews
2025-05-28T18:31:42Z
Бавовна в Росії: як Україна паралізує виробництво озброєння в РФ
ТСН
2025-05-28T17:48:27Z
Засекречені ядерні об’єкти Росії: західні розслідувачі отримали детальні плани споруд
ТСН
2025-05-28T17:39:13Z
Кількість біженців у Німеччині досягла рекорду: скільки з них українців
ТСН
2025-05-28T17:18:43Z
Був зачатий після смерті батька на фронті: нові подробиці унікальної історії у Рівному
TSN
2025-05-28T17:06:43Z
Бізнес отримав право бронювати більше працівників: названо умову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:42:45Z
Закінчення війни в Україні: переможниця "Битви екстрасенсів" зробила нове передбачення
ТСН
2025-05-28T16:06:30Z
Цьогоріч весна у Британії була найбільш сонячною з 1910-го
Европейская правда
2025-05-28T15:55:59Z
Таємничий об'єкт посилає на Землю дивні сигнали
ТСН
2025-05-28T17:48:37Z
«Чайлдфрі – травмовані»: Заява засновниці «Всеосвіти» розділила соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:57:59Z
Справжнє обличчя Бетховена: вчені відтворили зовнішність великого композитора
TSN
2025-05-28T15:33:13Z
Світовий океан “гасне”: вчені попереджають про нову екологічну кризу
TSN
2025-05-28T15:22:34Z
Сьогодні неподалік Землі пролетять три небезпечні астероїди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T08:48:49Z
Прогноз магнітних бур на 28-30 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T04:15:23Z
SpaceX втратила корабель Starship під час четвертого орбітального запуску
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T01:36:38Z
Україна вперше застосувала дрони зі штучним інтелектом проти Росії – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:36:21Z
Неандертальці були розумнішими, ніж ми думали: дивовижна знахідка вчених
ТСН
2025-05-27T13:36:12Z
Угода про копалини між Україною і США. Геолог пояснив, скільки часу потрібно для початку видобутку нафти і газу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:06:02Z
Мінʼюст Чехії заробив майже 40 млн євро на подарованих анонімом біткоїнах
Европейская правда
2025-05-28T17:49:50Z
Мінагрополітики повідомило, скільки українських підприємств вирощують коноплі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T17:39:01Z
Inzhur Energy будуватиме під Києвом "першу народну електростанцію"
VGorode
2025-05-28T16:33:26Z
Великий виробник йогуртів у США заходить у категорію готових страв
AgroPortal
2025-05-28T16:00:07Z
Що буде з курсом долара і євро в червні: банкір повідомив, до чого готуватися
TSN
2025-05-28T15:22:53Z
Господарство на Львівщині придбало систему захисту полуниці від заморозків
AgroPortal
2025-05-28T15:00:52Z
Литва оголосила надзвичайну ситуацію через весняні заморозки
Европейская правда
2025-05-28T14:52:18Z
Китай нарощує імпорт молокопродуктів шість місяців поспіль
AgroPortal
2025-05-28T14:30:34Z
У Петербурзі загорівся завод, що виробляє мікросхеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T22:51:21Z
На Одещині дитину вдарило струмом на даху вагона
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:09:44Z
Рекордний зсув після обвалу льодовика "поховав" частину села у Швейцарії
Европейская правда
2025-05-28T17:00:13Z
На Львівщині невідомі особи побили військовослужбовця ТЦК
ТСН
2025-05-28T16:21:41Z
Щонайменше 8 людей постраждали внаслідок обстрілу Харківщини — ОВА
ТСН
2025-05-28T15:24:55Z
Росія вночі атакувала балістикою Полтавщину
ТСН
2025-05-28T15:24:46Z
У Харкові вночі пролунала серія вибухів — ЗМІ
ТСН
2025-05-28T15:24:27Z
Біля житлового будинку на Оболоні в Києві пролунав вибух: що відомо
ТСН
2025-05-28T15:24:27Z
Вибух на хімзаводі в Китаї: є загиблі та зниклі безвісти
TSN
2025-05-28T15:23:33Z
Вказали росіянкам на їхнє місце. Українки здобули три перемоги на «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:12:21Z
Помер видатний аргентинський футболіст, який був батьком зірки «Лаціо» та «Манчестер Юнайтед»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T17:24:57Z
50 Cent потролив скандального репера P. Diddy на грі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:25:55Z
«Бетіс» – «Челсі»: де та коли дивитися фінал Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:24:15Z
Сваітоліна розповіла про свою ненависть до Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T14:51:29Z
Українські арбітри працюватимуть на півфінальному матчі юнацького Євро з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T14:33:43Z
Пропагандист Губернієв поскаржився, що Олімпіада-2026 може пройти без росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T12:30:39Z
«Нейтральна» гімнастка Мельникова перемогла на праймеріз путінської «Єдиної Росії»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T12:12:05Z
Чемпіонат світу з футболу серед команд U-20: стали відомі потенційні суперники України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T11:36:15Z