MY.UAНовини
Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка
Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка

Горіло все: як військові обороняли Харків після вторгнення і як зараз живе Північна Салтівка

На вулиці Наталії Ужвій, серед багатоповерхівок, наші військові робили неможливе – виборювали право "споконвіку російського міста" (саме так стверджує пропаганда Росії) бути українським. Сергій Калашников, контрактний військовий, разом із ще двома побратимами зустрів загарбників на даху 16-поверхівки, де коригував вогонь нашої армії.

Про ворожі атаки дронами, збиття гвинтокрила із радянської "Ігли", перші удари у відповідь та про те, як зараз виглядає Салтівка – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Російські літаки в небі та перші вибухи: як зустрів вторгнення Харківський напрямок

Повномасштабна війна Росії проти України почалася у четвер, 24 лютого. Проте Сергій розповідає, що розуміння того, що насувається вторгнення з'явилося на кілька днів раніше – на початку тижня.

Він згадує, що тоді їм почали видавати зброю. Це було основною ознакою того, що скоро станеться непоправне. Він навіть просив свою сестру на кілька днів виїхати з міста, проте вона зробила те ж саме, що й більшість з нас – не повірила.

Напередодні 24 числа Сергій та його побратими вийшли в лісний масив під Куп'янськом. Саме там його й застав початок повномасштабної війни.

У небі були російські літаки. Комбат вже кричав, щоб ми всі виходили з намету. Ми вилетіли, попадали. Над нами пройшов літак, а за ним – і перші вибухи. Отак це й почалося,
– розповів військовий.

Саме під Куп'янськом військові побачили величезну колону російської техніки, яка рухалась на Харків. Саме там по ній почали "працювати". І саме через неї Сергія й відправили на Салтівку, адже потрібно було коригувати вогонь.

Місто постійно крили вогнем, горіло все

У перші дні вже точилися перші бої на околицях Харкова. Росіяни зайняли Циркуни, що розташовані приблизно за 1,5 кілометра від міста, і саме звідти наші захисники очікували ще одну колону. Сергія та ще двох його побратимів 28 лютого 2022 року відвезли в цей будинок "люди в цивільному одязі", але на броньованій машині.


Позиція була на вулиці Наталії Ужвій / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

"Це був крайній будинок у Харкові в сторону Циркунів, на вулиці Наталії Ужвій. Тож за нами починався Харків", – згадує військовий.

За словами Сергія, вже на місці виявилося, що будинок розвернутий глухою стіною до села. Це суттєво ускладнювало спостереження, адже військовим потрібно було "бачити все".

"Тоді ми ухвалили рішення ставати на даху. Це означало, що ми все бачимо, але і нас всі бачать", – розповів він.

У цей час місто постійно крили вогнем – за день прилітало від 400 до 600 снарядів "Граду".

Горіло все,
– згадує військовий.

Попри складну ситуацію та майже повну відсутність інформації про те, що відбувається, робота почалася. Спостереження вели цілодобово. Майже одразу по позиції почали цілити із "Градів". Сергій згадує, що до моменту, поки не почали стріляли у їхній бік, то ніколи не бачив, як це відбувається.

"Побачив, що вилітають такі помаранчеві "джмелі". Ще спитав у хлопців. Вони кажуть: "Це "Гради", ховайся десь". Тому я і впав за трубу вентиляційну", – розповів він.

Сергій згадує, що їхня група вперше вдарила у відповідь на початку березня. Звісно ж, вночі. Українські воїни накрили артилерією техніку загарбника. За словами військового, відповідати, ймовірно, було нічим, тому що відбувалося це не так часто. Водночас він чесно зізнається: не всі спроби вдарити у відповідь були успішними.

"Був момент, коли ми з безпілотника засікли 7 танків. Засікли все: і напрямок, і кут, і координати. Вони всі стояли за будинками. Було вирішено відпрацювати. Артилерія вдарила, всі снаряди лягли в одну точку.", – розповів Сергій.

Ще за кілька днів на складах, які були поруч, помітили рух. Тоді так само вирішили накрити ворога вогнем, але через відстань це було складно зробити. Тому у справу вступили танкісти. Вони вийшли на правий фланг та другим снарядом влучили у щось. За словами військового, ймовірно, це був порох. Склади горіли ще кілька днів.

Українські бійці з даху багатоповерхівки збили ворожий гвинтокрил

Замість 2 – 3 днів військові перебували на позиції, даху 16-поверхівки, майже місяць. За словами Сергія, рано чи пізно їх мали побачити, тож так і сталося. Після цього окупанти доклали чималих зусиль та зробили все, щоб наші військові покинули позицію.

"Ми просто перестали ховатися. Ясно, що позицію бачили. Спочатку нас намагались "зняти" гранатами, які кидали з дронів. Було з нами два хлопці з тероборони із помповими рушницями. Вони ще й намагалися їх збивати", – пригадав він.

Сергій не приховує, що було страшно, однак одразу ж додає, що "це була їхня робота". Тоді на вулиці вночі стояли морози, а в будинку вже не було ні світла, ні тепла, ні води. Водночас і росіяни, коли зрозуміли, що трюк із гранатами не працює, почали скидати на позицію й інші боєприпаси.

"Під час такого обстрілу один із нас зловив уламок. Приїхали наші медики, витягли його. Добре, що він був невеликий та не встиг зайти глибоко. Тоді вже вирішили злізти з того даху й перейти в квартиру", – розповів Сергій.

Один із найстрашніших моментів, які довелося пережити військовому, був тоді, коли він пропустив виходи "Градів". За його словами, тоді саме працював наш танк і він мав коригувати вогонь.

Їх треба бачити. Тоді в тебе є шанс заховатися. А я вже почув і тікати було пізно,
– знизуючи плечима згадав Сергій.

Тоді йому вдалося врятуватися, втиснувшись у куток.

В один із днів, коли росіяни вирішили залучити до своїх обстрілів гвинтокрили, саме із позиції, де була група Сергія, чоловік зі старої радянської "Ігли" зміг збити один із них.

"З нашого даху збили гвинтокрил. Просто "Іглою"", – буденно сказав військовий, хоча, звісно, подія була зовсім не звичайною.

Варто також зазначити, що позиція на 16-поверхівці була не єдиною, яку встигли облаштувати наші військові. За словами Сергія, у 9-поверхівці, яка була поряд, теж був пункт спостереження.

Він пригадав, що якось туди приїхав чоловік, щоб забрати свої речі із 6 поверху.

"Приїхала людина забирати речі із 6 поверху. Поки він був у квартирі, прилетіли "Гради". Весь 5 поверх горів. Упали сходи між 5 і 6 поверхом. Чоловік виліз на підвіконня і чекав, що хтось щось зробить. А йому кричали, щоб він сидів. Людина не витримала. Він стрибнув. Зламав ноги, але залишився живим. Наші йому допомогли, підібрали його", – розповідає військовий.

У цьому будинку відбувалися жахливі речі.

У нього влучила бомба. Вона пробила дах, застрягла між 8 і 9 поверхом і не розірвалась. Якби вона тоді вибухнула, то нас би просто знесло,
– згадав Сергій.

Історія позиції у 16-поверхівці закінчилась тим, що росіяни таки досягли свого: вони її знищили.

"Або 24 або 25 березня вони накидали димових гранат, виїхало два танки і вони розстріляли будинок, де ми були", – говорить Сергій так просто, ніби з першого дня розумів: це неминуче станеться.

Після цього вони просто змінили позицію, хоча військовий і наголошує, що поняття не має, як так сталося, що обійшлося без жертв.

Після цього військові змінили місце дислокації. Вони облаштували свій пункт буквально за 800 метрів від свого старого місцезнаходження.

Зараз вони теж продовжують захищати Україну від російських загарбників.

Події, які військовий згадував, відбувалися на Північній Салтівці. Ми відвідали цей район та спробували знайти місце, де була розташована позиція групи Сергія. Про те, як зараз виглядає Північна Салтівка, розповідаємо далі.

Найбільш (не)живе місце в Харкові: як зараз виглядає Північна Салтівка

Чим ближче до Північної Салтівки, тим більше ознак війни можна помітити. Перше, що впадає в око – це глибока канава просто посеред тротуару. Лише за кілька хвилин десь в глибині підсвідомості зринає думка, що це, певно, окоп. Так, вони так і залишилися заростати травою та похмуро нагадувати про те, що війна прийшла в це місце та покалічила його.


Глибока канава просто посеред тротуару / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Чим ближче до Північної Салтівки, тим менше людей стає навколо. Чомусь цей факт сприймається, як щось неймовірно логічне.

Цей район розташований на самому виїзді з міста, тож рухатися доводиться вздовж траси. Уздовж неї дуже багато білбордів із полеглими харків'янами. Це ще одне нагадування про війну, яка триває. Насправді навіть їх зачепило обстрілами. Два із трьох розбиті і лише один лишився неушкодженим.

Вибиті вікна та пошкоджені віконні рами – це вже звичне в Харкові, тому увагу на це звертати складно, хоча у більшості будинків замість вікон – гострі різці скла.


Майже у всіх будинків вибито хоча б кілька вікон / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Вулиця Наталії Ужвій спокійна. Можливо, надто. Перше, що впадає в око – місцеві, які зовсім не звертають увагу на руйнування. Вони сидять в парку, за яким стоять розбиті будинки, та вигулюють собак. Якщо дивитися тільки на них, то зовсім не схоже, що тут хоча б колись точилися бої. Хіба можна подумати, що по цій вулиці, по якій йде ця мила жіночка із песиком, колись їздили танки? Чи що буквально за кількасот метрів від них стоїть зруйнована 16-поверхівка?


У Харкові на Салтівці триває життя / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Салтівка зараз виглядає живою. І водночас ні. Наприклад, ця 16-поверхівка не підлягає ремонту. Колись її знесуть та побудують на її місці інший будинок. А про це залишаться, можливо, лише спогади. А поки він зберігає свою історію.

Це найвідоміший будинок в Харкові,
– говорить хтось із місцевих.

Від думки про те, що тепер у нас саме такі "визначні" місця, пересмикує. Війна внесла свої корективи у "туристичну" інфраструктуру міста. До цього будинку можна зайти. Він виконує певну роль музею, хранилища свідчень того, що російська армія намагалась зробити із цим містом. Повністю розбиті бетонні стіни стоять, як моторошне нагадування, що зовсім поряд живе ворог.

Так зараз виглядає "найвідоміший" будинок в Харкові / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Заходити в будинок чомусь зовсім не страшно, хоч його зовнішній вигляд і змушує сумніватися у тому, чи дійсно це хороша ідея. Колись ці розбиті кімнати були чиїмось домом. Хтось кожного вечора повертався сюди з роботи та користувався речами, які тепер безладно валяються просто під ногами.


Тепер цими речами ніхто не користуватиметься / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

На одній зі стін зруйнованого помешкання – відбиток культури воєнного часу. Китайський митець намалював тут щемливу ілюстрацію, яка повністю передає те, як відчувається це місце. Колись воно було домом. Тепер же це просто купа будівельного сміття у чотирьох стінах, які не зможуть когось прихистити та дати відчуття затишку.


Художник із Китаю залишив у розбитому будинку ілюстрацію / Фото Вікторії Кульженко, 24 Канал

Звісно, дуже багато вже вдалося відбудувати. Проте нові будинки ніби вибиваються із загальної атмосфери. Мине багато років, перш ніж їх встигнуть обжити. Мине багато років, перш ніж люди вкладуть у них душу.

Не забувати, – чому важливо пам'ятати про те, що відбувалося

Відновлювати потрібно. Необхідно. Але так само необхідно й пам'ятати, що колись було у тому чи іншому місці. Сергій Калашников, наприклад, переконаний, що про тих, хто стояв на захисті нашої держави, забудуть "на наступний день після закінчення війни". Він попросив обов'язково вказати цю думку, адже, ймовірно, це те, що зараз тривожить багатьох: можливість бути забутими та недооціненими.

Говорити про необхідність пам'ятати – це вже банальність, проте це неймовірно важливо. Якщо ми хоч на мить дозволимо собі забути про тих, хто віддав за нас своє життя чи ризикував ним, тоді ми просто не варті їхньої жертви.

Теги за темою
ХарьковСтатьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Что можно и нельзя делать 25 апреля: у кого нужно обязательно попросить прощения
Comments UA
2025-04-25T04:03:11Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На карточку или через "Укрпочту": украинцам выплатят по 4000 грн к важной дате
Знай
2025-04-25T06:12:03Z
Украинцы с инвалидностью в Чехии столкнулись с ограничениями: некоторых преимуществ не имеют
Знай
2025-04-25T05:12:07Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Она сделала это с портретом Трампа: армия США отстранила командующую военной базой
Comments UA
2025-04-25T06:12:06Z
Стармер ожидает прекращения огня в Украине к лету
Корреспондент
2025-04-25T06:10:12Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Крым никто не отдаст, а членство в НАТО можно заменить. Официальная позиция Украины на переговорах по войне
Telegraf
2025-04-23T13:16:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
"Зачем она здесь?" У Блейк Лайвли появился новый враг
Фокус
2025-04-25T06:12:04Z
Второй трейлер фильма «Источник вечной молодости»
Кино-Театр
2025-04-25T05:06:08Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Атака на Павлоград: увеличилось число жертв
Корреспондент
2025-04-25T06:06:05Z
Россияне массированно ударили по Днепропетровщине: что известно о погибших и раненых
Comments UA
2025-04-25T05:48:13Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Почему перед долгими поездками обязательно нужно съедать лимон
Comments UA
2025-04-25T05:36:47Z
Любая рыба будет такой же вкусной, как красная: как ее вкусно приготовить
Telegraf
2025-04-25T03:18:31Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T06:03:29Z
Счет, который придется оплатить природе
ZN UA
2025-04-25T05:34:16Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Післясходовий контроль бур’янів для імі-соняшника
AgroNews
2025-04-25T06:01:54Z
Беспилотники атаковали город в России и оккупированный Крым
Апостроф
2025-04-25T05:27:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Любовный гороскоп на сегодня, 25 апреля: не каждое сердце обретет покой в ​​пятницу
Знай
2025-04-25T04:12:47Z
Гороскоп на сегодня, 25 апреля: кому в пятницу придется выбирать – стабильность или риск
Знай
2025-04-25T01:33:11Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Коты не всегда падают на лапы, а сыр не для мышей: опровергаем популярные мифы
Gazeta UA
2025-04-25T00:00:43Z
Амбициозные, надежные и не переносят хаоса: что о вас может рассказать время пробуждения
Gazeta UA
2025-04-24T21:39:47Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Довбику могут доверить место в старте в центральном матче Серии А
Корреспондент
2025-04-24T19:06:35Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей 26-го тура, видео голов
ZN UA
2025-04-24T17:46:21Z
Серия А переназначила матч Аталанта - Лечче, перенесенный из-за трагедии
Корреспондент
2025-04-24T17:33:12Z
Тоттенхэму может достаться нападающий Баварии по более дешевой цене
Корреспондент
2025-04-24T16:51:04Z
В центральном матче Серии А Довбику могут дать место в старте
Корреспондент
2025-04-24T16:03:06Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Uber и Volkswagen запустят сервис роботакси в США
Корреспондент
2025-04-24T18:12:18Z
Zeekr представила плагін-гібридний позашляховик
Корреспондент
2025-04-24T16:42:05Z
Есть ли штраф за отсутствие огнетушителя и какой размер в 2025 году
Факти ICTV
2025-04-24T16:04:45Z
Угон авто, новая покупка и шок: мужчина случайно выкупил собственную машину
TSN
2025-04-24T12:34:32Z
"Как там могло оказаться авто?": на затонувшем авианосце времен Второй мировой войны нашли "сюрприз"
Апостроф
2025-04-24T12:21:10Z
Японец купил Ferrari, на которую собирал деньги 10 лет, а тачка сгорела до тла через час
Знай
2025-04-24T08:51:47Z
В Украине водители из-за колес на автомобилях могут «влететь» на кругленькую сумму: о чем речь
Comments UA
2025-04-24T08:12:04Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Названо найприбутковішими сільгоспкультур в 2025 році
AgroNews
2025-04-25T05:04:36Z
В Україні подорожчав буряк
AgroNews
2025-04-25T05:04:00Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Україні прогнозують найнижчий за 13 років урожай пшениці
AgroNews
2025-04-25T04:03:34Z
Sony выпустила Days Gone Remastered на PlayStation 5 — в новом трейлере показали красивые пейзажи дикой природы
GameMag
2025-04-24T21:54:03Z