Дослідники з Північно-Західного університету вигадали біодатчик, здатний безперервно відстежувати стан пересадженого органу. Зазначається, що на ранній стадії відторгнення, яку складно вчасно помітити традиційними методами, є можливість зберегти новий орган у носія.
Ширина датчика становить лише 0,3 см, довжина – 0,7 см, а товщина – 220 мкм. Пристрій містить високочутливий термометр, здатний фіксувати незначні зміни температури органі з точністю до 0,004 °С. Також воно вимірює кровотік, але, як показала практика, температура краще передбачає відторгнення.
Вчені протестували роботу пристрою на щурах з пересадженими бруньками, і аналіз показав, що місцева температура трансплантату підвищується в середньому на 0,6 ° C незадовго до відторгнення. У тварин, які не отримували імунодепресантів, температура підвищувалася за два-три дні до зміни біомаркерів у зразках крові, а у тварин, які отримували терапію, – за три тижні, перш ніж підвищувалися креатинін та азот сечовини крові. При своєчасному виявленні імунної реакції лікар призначає спеціальну терапію, яка може запобігти відторгненню, але якщо зробити це надто пізно, орган буде втрачено, а пацієнт опиниться в небезпеці.
Пристрій працює від мініатюрної електричної батареї та використовує Bluetooth для безперервної бездротової передачі даних на зовнішні пристрої. Але команда вже оцінює способи перезаряджання батарейки типу «пігулка», щоб вона могла прослужити все життя.