MY.UAНовини
Документальний фільм «Маріуполь. Окупація»: паща чудовиська не має дна
Документальний фільм «Маріуполь. Окупація»: паща чудовиська не має дна

Документальний фільм «Маріуполь. Окупація»: паща чудовиська не має дна

Українське документальне кіно про війну має вийти на новий рівень, — яскраво засвідчила остання частина трилогії про Маріуполь із циклу «А потім прийшли "братья"».

На каналі СТБ вийшла остання частина трилогії про Маріуполь із циклу ОУП «А потім прийшли "братья"». Перша серія «Маріуполь. Невтрачена надія» вийшла на різних платформах 22 серпня 2022 року, напередодні першого Дня Незалежності, який ми відзначали під час великої війни. Вона складалася зі спогадів тих, хто виїхав з обложеного міста. Друга серія «Маріуполь. Лють дозволяє мені дихати» з’явилася на каналі СТБ у річницю початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2023 року. Вона була присвячена історії героїні з першої серії, яка втратила майже все: сина, зятя, будинок, домашніх тварин, а згодом і чоловіка. Остання серія під назвою «Маріуполь. Окупація» теж вийшла у знакову дату — в День Маріуполя 10 вересня. Вона присвячена життю маріупольців після приходу «русского міра».

Те, що відбувається в Маріуполі зараз, — таємниця. Новини з окупованого міста або взагалі не доходять до України, або доходять у вкрай спотвореному вигляді. Проєкт «Маріуполь. Окупація», ведучим якого є Андрій Бєдняков, — рідкісна спроба дізнатися хоч частку правди. Фільм поділений на три частини: «Блокада», «Окупація» та «Викрадення дітей», які складають загальну картину того, що відбувається в захопленому місті.

Для Бєднякова, якого українські глядачі знають як ведучого розважальних програм, зокрема, тревелшоу «Орел і решка», окупація Маріуполя — особиста справа. Він там народився й виріс, там під час облоги міста залишалися його рідні, там на 40-й день повномасштабного вторгнення померла його мати. «Я й досі не можу з нею попрощатися, бо Маріуполь і його околиці окуповані», — каже на початку ведучий.

 

За цими скупими словами — одна з численних трагедій маріупольців. Торік Андрій розповів у своєму інстаграмі, що його сестра неймовірними зусиллями вивезла з обстрілюваного центру матір, яка вже перебувала в комі, адже не хотіла ховати її під під’їздом за прикладом сусідів. У фільмі він не заглиблюється в подробиці своєї історії: достатньо самого факту перебування родини в облозі, щоби глядачі зрозуміли: ведучий знає, що насправді відбувалося в Маріуполі. Це сигнал, який набув особливого значення після скандалу з фільмом «Юрик».

Після глибокого обурення маріупольців, які звинуватили авторів «Юрика» у викривленні реальності, суспільство дійшло висновку, що сьогодні зарано знімати художні фільми про вторгнення: треба зосередитися на документальних проєктах. Але яких саме? Українська документалка про війну зараз переважно побудована на монологах свідків, яким часто немає доказів. Це не дивно: які можуть бути фото-, відео- чи якісь інші документальні підтвердження розповідей людей, які втратили все? Та чи потрібні ці докази взагалі, якщо торік, як сказав Андрій Бєдняков, весь світ майже в режимі прямого ефіру бачив знищення Маріуполя та України в цілому?

«Маріуполь. Окупація» дуже добре демонструє, чому відповідь не така очевидна, як здається. Одними з головних героїв фільму стали Гульнара Чепіга й Анастасія Тадикіна, мати й донька. Вони розповіли свою історію: не вірили, що буде війна, бо голова сім’ї, колишній військовий Віктор Чепіга, був прихильником Путіна й запевняв, що той не нападе. Від обстрілів ховалися в підвалі власного дому, а Віктор — у підвалі будинку, де працював охоронцем офісу. 10 березня туди влучила авіабомба. Від дев’ятиповерхівки та підвалу, де перебували майже 300 людей, нічого не залишилося. Три місяці жінки шукали чоловіка й батька живим чи мертвим. Не знайшли та покинули місто. Як саме вони це зробили та де перебувають зараз, не уточнювали.

 

Нічого в їхній історії не насторожувало та не розходилося з тим, що ми вже знаємо про Маріуполь. Але десь у середині фільму Бєдняков розповів, що в пошуках інформації про те, що насправді відбувається в окупованому місті, передивився купу російських пропагандистських відео. І на одному з них побачив Гульнару, яка розповідає, як зраділа появі окупантів на вулицях Маріуполя. Уривок цього відео є у фільмі. «Ви пам’ятаєте свої емоції, коли вперше побачили росіян?» — питає Гульнару хтось за кадром. «Так, так. Радість. Ми були на другому поверсі дому, наче поряд, але розумієш, що не встигнеш. Вони ж їдуть, не стоять. Люди дорогою сіли до них на броню, сидять. Ми так заздрили ним, що вони перші сіли, що ми не встигли цього зробити», — відповідає жінка.

Ведучий зателефонував героїні по відеозв’язку з проханням пояснити появу цього відео та зафільмував її пояснення. «А що мені було робити? У мене не було жодних документів, а треба виїхати», — відповіла героїня. За її словами, пропагандисти з РТР запропонували їй сказати слова подяки на камеру, а за це вона отримала довідку, необхідну для виїзду. Чому героїня одразу не розповіла про цей епізод, украй потрібний для боротьби з російською пропагандою? Можливо, недооцінила свій вчинок, адже «нічого ж страшного не сталося, ні на кого це не вплинуло». Можливо, навпаки, добре розуміла, що допомогла ворогу в інформаційній війні та побоювалася, що співвітчизники засудять? У будь-якому разі після цього довіра до її розповіді зменшилася. Ніхто не ставить під сумнів існування того пекла, яке розверзлося в Маріуполі. Але, можливо, випадків, згаданих саме цією сім’єю, — наприклад, про смерть родини з трьома малолітніми дітьми від голоду через нестачу гуманітарки — не було. І колись ці фальшиві свідчення використає російська пропаганда або вони завдадуть шкоди всій доказовій базі російських злочинів, що збирає Україна.

Ведучий ніяк не коментує історію Гульнари та залишає її на розсуд глядача. І це зрозуміло, бо однозначний висновок із цієї ситуації лише один: українське документальне кіно про війну має вийти на новий рівень. Воно повинно одночасно і продовжувати збирати будь-які свідчення про злочини росіян, і шукати докази, і збільшувати довіру жертв терористів до суспільства, і готувати ґрунт для зустрічі українців, які опинилися по різні боки фронту. Забагато умов, так. Але ж ми розмовляємо про напрямок, яким треба рушати.

 Графіка Данила Немировського

«Маріуполь. Окупація» прагне відповідати новим вимогам. Окрім свідчень згаданої сім’ї, фільм містить розповіді ще декількох маріупольців. Історії переважної більшості з них уже добре відомі українцям і звучать переконливо не лише тому, що ведучий не ловив їх на брехні. Так, свідком у фільмі є маленький хлопчик Єгор Кравцов, який вів свій блокадний щоденник. Документ був опублікований його дядьком у соцмережах іще до того, як сім’я покинула Маріуполь торік. Також у фільмі з’являється художник-графік Данило Немировський, який був героєм першої серії трилогії. Його малюнки виставляють у «Мистецькому арсеналі», й вони говорять краще за слова. А головним свідком блоку про викрадення дітей є багатодітний батько-однак Євген Межевий, якого росіяни зачинили в Оленівці, а дітей віддали на всиновлення. Його боротьба за дітей добре задокументована на всіх етапах і, можу припустити, є часткою доказової бази у справі Міжнародного кримінального суду про викрадення Росією дітей.

 

Команді проєкту вдалося знайти свідка, який і досі залишається в окупованому Маріуполі. З ним ведучий Андрій Бєдняков розмовляє онлайн: обличчя, ім’я та голос чоловіка змінені. На жаль, багато нової інформації анонімний співрозмовник не надав, що, можливо, пояснюється конспірацією. Сказав лише, що опалення коштує копійки, а бурхливе зведення нових житлових будинків, що Росія розпочала в 2022-му, цього року раптово припинилося. Натомість окупаційна влада почала масово зносити пошкоджені авіабомбами будівлі. Цікавий насправді факт, який може свідчити про велику невпевненість «русского міра» в тому, що він прийшов до Маріуполя назавжди. Будувати в разі швидкої втечі нема сенсу, а от замітати сліди воєнних злочинів, якими є вбивство цивільних авіацією, — є.

 

Ще один герой стрічки, керівник «Маріупольського телебачення», волонтер і громадський діяч Микола Осиченко, став ланкою, що об’єднує всіх героїв. Він не лише свідок, а й експерт, адже має посаду, що передбачає певні знання та зв’язки. Осиченко розповідає, як намагався отримати докази злочинів окупантів та чому цього не вдалося зробити.

«87 тисяч тіл в Іллічівському морзі, він був для окупантів центральним. Ще 22,5 тисячі в Новоазовській комендатурі, це невпізнані. Вже на той момент понад 100 тисяч, а люди, яких викинули з будівельним сміттям, у жодний рахунок не ввійшли. Я пропонував будь-які гроші, щоб мені сфотографували сторіночки (відомості. — "ДМ"), але люди на такий ризик не пішли», — розповідає Микола Осиченко.

Також фільм містить багато фото й відео з окупованого Маріуполя, що ілюструють слова свідків. Тут, правда, є суттєве зауваження творцям. Якщо кадри російського телебачення промарковані написом «Роспропаганда», то джерела інших фото- та відеосвідчень ніяк не позначені, за одним винятком, де дрібним шрифтом англійською в кутку стоїть посилання на російське міністерство енергетики. Це відео команди проєкту? З ютубу? З чиїхось особистих архівів? Один кадр, де чоловік у червоних гумових рукавицях сидить в автівці з тілами, я впізнала — ця людина фігурує у фільмі «20 днів у Маріуполі» кореспондента Associated Press Мстислава Чернова. Тобто, скоріш за все, це його фото, зроблене в березні 2022 року.

 

Ще на одному фото окупованого міста зображена та сама Гульнара на тлі зруйнованого будинку, тож це її світлина. Деякі відео, здається, гуляли телеграм-каналами, але вже не пам’ятаю, де саме та коли. Втім, найжахливіше відео з фільму, в якому на початку невідома жінка розповідає, що на цвинтарі ховали в одній могилі по 8 людей, а далі показують майже безкрає поле з номерами замість імен на могилах, я не бачила. Де це, коли це, хто в кадрі та за кадром? Мені як глядачці та журналістці, вкрай потрібна ця інформація. Може, я згодом і знайду джерело, хоча швидкий огляд ютубу не дав результатів. Але фільм розрахований на широку авдиторію, де є і телеглядачі, які не мають інших джерел інформації, окрім телевізора, й іноземці, які бачили набагато менше архівів, ніж українці. Лише за 5 днів у ютубі фільм подивилися понад 360 тисяч глядачів. З поваги до них було б добре надати додаткові пояснення.

Detector Media · Документальний фільм «Крах диктатури слова»: все цікаве після назви й епіграфу

Стрічка завершується тим, із чого почалася, — спілкуванням Андрія Бєднякова з Данилом Немировським. Андрій і Данило грають у гру «ти починаєш, я продовжую» та разом малюють колаборанта. Окремо на темі зрадників вони не зупиняються, хоча обидва кажуть, що знають таких людей. До речі, Микола Осиченко говорить, що маріупольці, які залишилися в місті, очікують на звільнення та ненавидять росіян чи не більше за нас. Адже Маріуполь був «найбільш лояльним до Росії містом», але натомість був жорстоко та показово росіянами знищений. Це — послання українцям, які вважають, що на окупованих територіях перебувають лише зрадники, а маріупольці ніби «завинили» перед Україною ще з «референдуму» 2014-го. Скандал із «Юриком» знову підняв цю тему на поверхню.

 

Малюнок колаборанта виходить моторошним. У ту мить, коли він з’являється на екрані, розумієш, що «Маріуполь. Окупація» все ж не про докази, а про почуття. Це ще одна спроба зазирнути в пащу чудовиська та збагнути її глибину. Відповідь очевидна: дна там немає.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Директорка по персоналу Метінвесту Тетяна Петрук ввійшла в ТОП-3 найкращих HR-керівників України
TSN
2025-07-08T13:45:16Z
Фуражний ячмінь подорожчав до 9300 грн/т: аграрії стримують продажі
Agravery
2025-07-08T13:45:13Z
Постачав до Росії. Виробника чаю «Мономах» і Lovare оголошено в розшук
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:42:11Z
Сьогодні в Україні знову зросло споживання електроенергії, але реальною причиною блекаутів стала негода
Известия Киев
2025-07-08T13:39:05Z
В Україні заблокували 133 нелегальних онлайн-казино
УкраинФорм
2025-07-08T13:33:30Z
Що буде з курсом валют до кінця 2025 року
24tv
2025-07-08T13:30:48Z
Елеватор ОптімусАгро перестав бути монокультурним
AgroPortal
2025-07-08T13:30:46Z
Українці найактивніше скуповують євро у 2025 році
Gazeta UA
2025-07-08T13:30:25Z
Ціни суттєво впали: у магазинах подешевшали улюблені сезонні овочі українців
GlavRed
2025-07-08T13:27:09Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Деякі аптеки втратять ліценції. Глава Нацслужби здоров'я назвала умову
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:33:17Z
Точно не згниє і не засохне: як зберегти часник до весни
GlavRed
2025-07-08T13:27:36Z
Україна закупить найсучаснішу вакцину проти вірусу папіломи людини
УкраинФорм
2025-07-08T13:15:16Z
Частота походів до туалету попереджає про небезпечні хвороби: на що варто звертати увагу
Фокус
2025-07-08T12:57:04Z
Небезпечна крижана пастка-2025: в Україну могло потрапити "отруєне" морозиво, не беріть в жодному випадку
Знай
2025-07-08T12:51:09Z
Попелиця цього боїться як вогню: як її позбутися раз і назавжди
24tv
2025-07-08T12:39:52Z
Старіння за графіком: як змінюється тіло у 45, 60 і 75 років
TSN
2025-07-08T12:06:43Z
Україна вдарила по Китаю через підтримку Росії та звернулась до світу - що далі
GlavRed
2025-07-08T13:45:35Z
У Франції запевнили: дзвінок Макрона Путіну не означає зміну політики щодо Росії
Европейская правда
2025-07-08T13:45:10Z
Вступ України до ЄС. У Брюсселі розповіли про ситуацію з Угорщиною та першим кластером
Лига
2025-07-08T13:45:09Z
"Чорні пантери" для Війська Польського: навіщо Варшава закуповує десятки південнокорейських танків
Фокус
2025-07-08T13:42:27Z
Трамп не зможе вдарити по військовій машині Путіна, попри бажання, – The Telegraph
24tv
2025-07-08T13:39:04Z
Підпал у Британії на замовлення "Вагнера": у Лондоні визнали винним трьох людей
Европейская правда
2025-07-08T13:39:02Z
Вибухи на танкерах РФ стають серією: Eco Wizard — шостий за рік
Фокус
2025-07-08T13:36:39Z
Президент Латвії впевнений, що НАТО прийде на допомогу у разі загрози країнам Балтії
Европейская правда
2025-07-08T13:36:39Z
"Бусифікація" стане невідворотною: суди безсилі проти незаконної мобілізації
Знай
2025-07-08T13:36:35Z
Росіяни перейшли держкордон біля одного із сіл Харківської області
ZN UA
2025-07-08T13:45:53Z
Бійцю «Азова» Назарію Гринцевичу посмертно присвоїли звання Героя України
УкраинФорм
2025-07-08T13:36:32Z
З початку року в Харкові зареєстрували бізнес понад 5,5 тисячі підприємців
Мій Харків
2025-07-08T13:33:03Z
У Харкові відкриється ЦНАП для переселенців
Мій Харків
2025-07-08T13:30:41Z
На Південно-Слобожанському напрямку росіяни атакували п’ять разів, на Куп’янському окупанти здійснили одну атаку — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-08T13:27:59Z
Війська Росії перейшли держкордон на новому напрямку - де ситуація загострилась
GlavRed
2025-07-08T13:27:57Z
Історична перемога: на Житомирщині суд змусив громаду заплатити 1.8 мільйона за незаконну вирубку лісу – такого в Україні ще не було
Знай
2025-07-08T13:24:56Z
Сирський назвав напрямки, на яких ворог зосереджує основні зусилля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:21:38Z
У Києві на Броварському проспекті демонтували футуристичну японську заправку
Комсомольская правда
2025-07-08T13:16:38Z
Свідки були шоковані: жінка зачинила собаку в камері зберігання і пішла на екскурсію
Фокус
2025-07-08T13:45:50Z
З окупації повернули ще сімох українських дітей
УкраинФорм
2025-07-08T13:42:38Z
Чеська Excalibur Army відкрила офіс у Києві та запускає спільне виробництво боєприпасів в Україні
AIN
2025-07-08T13:42:36Z
Партнер "Української бронетехніки" Excalibur Army офіційно відкрив своє представництво в Україні
Telegraf
2025-07-08T13:39:52Z
Іран перейшов на системи ППО Китаю через провал російських С-300 – ЗМІ
1News
2025-07-08T13:39:39Z
Росіяни в червні збільшили у 1,6 раза кількість ракет і дронів, якими атакували Україну - Сирський
УкраинФорм
2025-07-08T13:36:59Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: кого кличуть на зарплату від 18 тисяч гривень
Политека
2025-07-08T13:30:22Z
Таємна зброя Росії: підрив Каховської ГЕС випустив на волю невидиму отруту, яка десятиліттями вбиватиме українців
Знай
2025-07-08T13:27:33Z
Продукти для ЗСУ: найбільше фальсифікату виявили у твердих сирах
УкраинФорм
2025-07-08T13:19:46Z
Як почистити москітну сітку, не знімаючи з вікна: елементарний спосіб
24tv
2025-07-08T13:45:36Z
Постійні сварки та хвороби: що обов'язково потрібно викинути, щоб повернути благополуччя
GlavRed
2025-07-08T13:27:52Z
Чим можна закрити вікна в оселі від сонця: 5 ефективних речей
24tv
2025-07-08T13:15:49Z
У вас буде застій у всьому, якщо не викинете цю стару річ
Telegraf
2025-07-08T13:03:47Z
Щоб повернутися у літо посеред зими: готуємо варення з черешень всього з 2 інгредієнтів
24tv
2025-07-08T13:03:11Z
Щойно на томатах з’явилися квіти, обприскайте бутони цим розчином: жоден не засохне, а зав’язь не опаде
TSN
2025-07-08T12:36:02Z
Грибний бум на Прикарпатті: які місця вибрати для "тихого полювання" та як уникнути штрафів
Telegraf
2025-07-08T12:33:14Z
У Тайвані з’явилося пиво зі смаком гавайської піци
360ua.news
2025-07-08T12:30:10Z
Чистити більше не потрібно: копійчаний засіб надовго позбавить від пилу
GlavRed
2025-07-08T12:27:59Z
Слідом за Лабубу набирає обертів нова іграшка Вакуку: що це таке
Фокус
2025-07-08T13:45:02Z
Жодного розлучення: співак Бібер показав, що між ним і Хейлі все добре
360ua.news
2025-07-08T13:39:14Z
Renault об’єднує свої колекції у вражаючій виставці, відкритій для широкого загалу
AutoCentre
2025-07-08T13:37:14Z
Ідеальний макіяж на літо – ці тренди захочуть повторити всі
24tv
2025-07-08T13:30:58Z
Автор Cyberpunk Edgerunners пояснив депресивність серіалу: «Ми з Польщі, а там народжуються і помирають сумними»
ITC
2025-07-08T13:21:52Z
Відома українська ведуча власноруч коротко підстригла волосся в прямому ефірі
TSN
2025-07-08T13:03:35Z
12 вітрин паризького універмагу присвячено українському бренду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T12:48:24Z
Кеті Перрі та Орландо Блума вперше побачили разом після заяви про розлучення
24tv
2025-07-08T12:33:41Z
У Ольги Мартиновської новий роман: шеф показала свого обранця
GlavRed
2025-07-08T12:27:13Z
Поліція Одещини розшукує зниклого неповнолітнього хлопця
Украина Криминальная
2025-07-08T13:45:33Z
Через спеку в Україні спалахнули масштабні пожежі, найбільше страждає Одещина
Комсомольская правда
2025-07-08T13:39:47Z
ДБР затримало батька та сина – правоохоронців, які за гроші «звільняли» чоловіків від служби в армії
Украина Криминальная
2025-07-08T13:36:10Z
На Косівщині чоловік розстріляв машину з "пневмата": поранив 12-річного хлопчика
24tv
2025-07-08T13:33:24Z
17-річного диверсанта засудили до 5 років за підпал на замовлення інтернет-кураторів з рф
InternetUA
2025-07-08T13:27:23Z
На Львівщині водій кросовера на смерть переїхав жінку, яка лежала на дорозі
24tv
2025-07-08T13:24:46Z
В італійському аеропорту людину засмоктало в двигун літака
Европейская правда
2025-07-08T13:21:33Z
ДБР розслідує смертельну ДТП у Житомирі за участі правоохоронця
Украина Криминальная
2025-07-08T13:18:07Z
У Норвегії лось налякав ціле містечко: тварина промчала жвавою вулицею
24tv
2025-07-08T13:15:30Z
Мотоцикліст на Harley врізався в оленя на великій швидкості, але дивом утримався у сідлі
Топ Жир
2025-07-08T13:18:47Z
Електрокар з пробігом у кредит від ОТП БАНК – розумне рішення для тих, хто вміє рахувати гроші
Фокус
2025-07-08T13:06:18Z
Керівник Hyundai, який створив Focus RS, стверджує, що електрокари дарують більше задоволення, ніж авто з механічною коробкою передач
Топ Жир
2025-07-08T12:48:52Z
Skoda Auto святкує 130-річчя та 22-й рік партнерства з Тур де Франс
AutoCentre
2025-07-08T12:33:53Z
В Україні виготовили партію автопаливозаправників на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-07-08T12:18:40Z
Продажі Porsche у Китаї різко впали, але одна країна продовжує активно купувати
Топ Жир
2025-07-08T12:03:57Z
Анонс. 24 години Спа – 2025
AutoCentre
2025-07-08T11:52:02Z
ZF представив інноваційну гібридну систему: як вона працює
AutoGeek
2025-07-08T11:45:39Z
Електромобіль Slate подорожчав до початку продажу
AutoCentre
2025-07-08T11:33:22Z
Норвіч підписав нападника збірної Данії
Football.ua
2025-07-08T13:39:35Z
Російський хокеїст поскаржився на життя у канадському місті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:36:38Z
Бідний: Понад 600 спортсменів, фахівців загинули, 760 спортивних об’єктів зруйновано
УкраинФорм
2025-07-08T13:33:36Z
Шахтар – Ільвес: де дивитися матч Ліги Європи
Football.ua
2025-07-08T13:27:00Z
Ліверпуль зацікавився одноклубником Довбика: клуб шукає заміну загиблому Жоті
24tv
2025-07-08T13:24:27Z
«Маю зірвати ці пояси». Дюбуа прокоментував майбутній бій з Усиком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:18:24Z
"Чекає просто пекельне випробування": відомий боксер застеріг Усика перед реваншем із Дюбуа
24tv
2025-07-08T13:15:26Z
Бенчич розповіла про поєднання материнства з кар'єрою професійної тенісистки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:03:33Z
Араухо залишиться в Барселоні
Football.ua
2025-07-08T13:01:21Z
Тизер і дата виходу 3-го сезону «Аліси в Прикордонні» — Sci-Fi трилеру Netflix про ігри на виживання
ITC
2025-07-08T13:46:01Z
Танення льодовиків посилює виверження вулканів у всьому світі
ZN UA
2025-07-08T13:36:19Z
Тест «чистої» та «брудної» Windows 11 в іграх дав неочікуваний результат
ITC
2025-07-08T13:33:30Z
Дослідження: YouTube масово поширює піратський контент
InternetUA
2025-07-08T13:30:55Z
Apple сильно зменшила ефект Liquid Glass в оновленні iOS 26 Beta 3: що змінилося
24tv
2025-07-08T13:16:14Z
У винятковому стані: археологи розкопали мозаїку в стародавньому місті Дара
Фокус
2025-07-08T13:06:36Z
Смартфони, годинники і не тільки. Samsung проведе презентацію нових пристроїв: що відомо
InternetUA
2025-07-08T13:01:23Z
Вчені з’ясували, кому належив моторошний "гібридний" череп
TSN
2025-07-08T12:51:38Z
У Японії компанія почала скуповувати хвилі мозку людини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T12:46:20Z