У понеділок, 18 вересня, до Верховної Ради України подали проєкт закону №10062 про створення електронного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Документ пропонує спрощення процедури для учасників бойових дій і розширення інформації, яку може збирати Міноборони.
Проєкт закону опублікували на офіційному вебпорталі парламенту. Цим документом визначається порядок набуття військовослужбовцями статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану.
У пояснювальній записці зазначається, що з 24 лютого 2022 року лише близько 96 тисяч захисників отримали статус учасників бойових дій. Ця кількість є дуже малою, зокрема, через складність процедури надання такого статусу. Тому проєкт закону пропонує законодавче удосконалення порядку обробки й використання відомостей у держреєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни на час воєнного стану.
До реєстру заноситимуть такі відомості:
персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
дані про потребу в комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.
Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах – Податковій службі, МОЗ, Мін'юсту, МВС, ЦВК, Держміграційної служби та інших відомств.
Зокрема військове відомство отримає доступ до особистих номерів телефонів та адрес електронної пошти військовозобов’язаних. Вся відповідна інформація міститиметься в електронному кабінеті військовозобовʼязаного, який має бути створений відповідно до цього проєкта закону.
Також законопроєктом спрощується процес отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер це відбуватиметься на підставі довідки про безпосередню участь особи у захисті держави, оформленою в електронному вигляді.
Як повідомляв OBOZREVATEL, новий міністр оборони Рустем Умєров хоче запровадити в Україні електронний військовий квиток та запустити єдиний реєстр призовників. Він також збирається цифровізувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК).
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!