MY.UAНовини
Вітайте, Народні артисти Росії – в Україні!
Вітайте, Народні артисти Росії – в Україні!

Вітайте, Народні артисти Росії – в Україні!

Чимало українських артистів ще у 2014 році публічно заявили, що відмовляються від будь-яких зв’язків із Росією, яка окупувала Крим та Донбас. Після початку повномасштабної війни цей тренд став взагалі масовим. До того ж, багатьом відомим зіркам, як от Вірці Сердючці чи Святославу Вакарчуку, Росія сама заборонила в’їзд до себе.

Яким відомим українським культурним діячам заборонено в'їзд на територію Російської Федерації строком на 50 років:

  • Андрій Данилко
  • Святослав Вакарчук
  • Макс Барських (Микола Бортник)
  • Світлана Лобода
  • Микита Алексєєв
  • Володимир Дантес (Володимир Гудков)
  • Джамала (Сусана Джамаладінова)
  • Іван Дорн
  • Надія Дорофєєва 
  • Олексій Завгородній (Позитив)
  • Настя Каменських
  • Потап (Олексій Потапенко)
  • Дмитро Монатик 
  • Тіна Кароль (Тетяна Ліберман)
  • Коля Сєрга
  • Алан Бадоєв
  • Олег Боднарчук
  • Андрій Бєдняков
  • Дмитро Комаров
  • Антон Птушкін
  • Євген Комаровський

Водночас, попри усі жахи війни, для деяких митців зв’язок із Росією продовжує залишатися цінністю. Принаймні, саме це випливає з їхньої позиції. Йдеться, зокрема, про акторів Національного академічного драматичного театру ім. Лесі Українки. Серед володарів звань та нагород, отриманих з рук Путіна, колишній художній керівник театру Михайло Резнікович: він – Заслужений діяч мистецтв Російської Федерації; провідні актриси Лариса Кадочникова і Тетяна Назарова: вони – Народні артистки Росії; а також актор Віктор Сарайкін: він у Росії – «Заслужений».

Прикметно, що усі перелічені особи мають найвищі звання і від Української державі. Усі четверо – Народні артисти України. Проте жоден на 10 році війни не наважився публічно зректися того, чим їх нагородив кривавий диктатор.

Варто зауважити: кожен із перелічених митців, а також їхні вже спочилі колеги, отримували ці звання у той час, коли в Україні ще панував мир, а театр, в якому вони працюють, у своїй назві містив словосполучення «російська драма». Мовою вистав, які ставились Резніковичем і в яких грали грали Назарова, Кадочнікова і Сарайкін, була російська. З огляду на справжні наміри російського диктатора, які сьогодні вже не треба пояснювати, вручення провідним акторам українського театру російських звань було частиною плану з гуманітарної експансії. Проте самі актори навіть тепер воліють не пов’язувати всі ці звання з політикою. «Главком» розбирався, чому повномасштабне вторгнення Росії і криваві терористичні акти не спонукають акторів публічно зректися регалій від країни-терористки та воєнного злочинця, який її очолює.

Орденоносні зірки

Востаннє Кремль роздавав свої відзнаки українцям у галузі культури у 2004 році, наприкінці епохи Кучми. 19 років тому своїм указом Путін відзначив цілу когорту акторів Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки «за великий вклад у зміцнення російсько-українських культурних зв’язків». Зокрема, почесне звання «Народної» було присвоєне акторці Ларисі Кадочніковій, а звання «Заслуженого» актору Віктору Сарайкіну. Обидвоє нині продовжують працювати у театрі, обидвоє народилися у Росії.

Цим же указом Путін нагородив «Орденом дружби» актора Юрія Мажугу (Народного артиста СРСР), а звання Народної артистки Росії отримала Валерія Заклунна-Мироненко (Герой України). Останні двоє акторів вже відійшли у засвіти.

Ще раніше, у 2001 році Путін своїм указом присвоїв звання «Заслуженого діяча мистецтв РФ» на той момент керівникові театру ім. Лесі Українки Михайлові Резніковичу з аргументацією «за великий вклад у розвиток театрального мистецтва і зміцнення російсько-українських культурних зв’язків». Як повідомляв «Главком», 85-річний Резнікович нині перебуває за кордоном і судиться за посаду керівника театру, з якої його було звільнено після початку повномасштабного вторгнення. Після невдалих спроб окупувати Київ росіянами театр Лесі України перестав бути «російською драмою», а також повністю перейшов на українську, проте режисер Резнікович не хоче з цим миритися і досі заявляє про необхідність повернути російську мову на сцену.  

Михайло Резнікович поки не зважився попрощатися із почесним званням від Путіна
Фото: Станіслав Груздєв, «Главком»

У 2003 році звання «Народної артистки РФ» отримала Тетяна Назарова. Ця акторка театру ім. Лесі Українки відома ще й як дружина Дмитра Табачника, глави Адміністрації президента Кучми, колишнього міністра освіти України за часів президентства Віктора Януковича. Назарову Путін нагородив «за великий внесок у розвиток мистецтва і зміцнення російсько-українських культурних зв’язків». Та це не єдина відзнака актриси, отримана від Кремля. У 2009 році їй присвоєно «Орден дружби» «за внесок у розвиток дружби і співробітництва між РФ і Україною».

На сайті театру ім. Лесі Українки інформація про російські нагороди і звання акторів щезли. Проте публічно Тетяна Назарова орденів і звань від Путіна не зрікалася

Які пільги дають російські відзнаки

В ієрархії відзнак митців у Росії найвище місце посідає звання Народного артиста РФ. Але митець, аби отримати звання «Народного», має дослужитися спочатку до інших звань. Наприклад, стати «Заслуженим артистом», або «Заслуженим діячем мистецтв РФ». При цьому, від «Заслуженого» до «Народного» має пройти не менше 10 років. А щоби отримати «Заслуженого» потрібно не менше 10 років стажу. Принаймні, так говорять російські регламенти. Для українських зірок Путін робив винятки: обдаровував званнями їх, так би мовити, не за правилами, а з огляду на політичну доцільність та приватні зв'язки. До прикладу, син Резніковича Олексій довгі роки входив у топ-менеджмент кремлівської олігархічної групи «Альфа» Михайла Фрідмана, а Тетяна Назарова довгі роки мала свого покровителя у найвищих ешелонах української влади у особі чоловіка Дмитра Табачника. Нині він перейшов на бік окупантів, і, за останніми даними, намагається вмонтувати себе в окупаційні структури на захопленому Запоріжжі.

За часів СРСР звання «Народного» давало чимало пільг. Окрім підвищеної пенсії, чи доплат до зарплати «за звання», така відзнака передбачала користування службовим автомобілем, дачу у власність, додаткові метри житлової площі. Але після розвалу Союзу ситуація кардинально змінилася. Для власників відзнак на федеральному рівні сьогодні не передбачені якійсь привілеї чи грошові нагородження. Весь тягар відповідальності за покращення життя зірок нині покладено на місцеву владу. Найбільші пільги для Народних артистів – у Тулі, там передбачено безплатний проїзд у громадському транспорті, знижка 50% за комунальні послуги, пільгове житло.

У Кемеровській області «Народні» пенсіонери можуть розраховувати на щомісячні 3 тис. руб.

За рішенням уряду Москви, кожен Народний артист після виходу на пенсію може претендувати на щомісячні виплати у розмірі 30 тис. руб. А також мати змогу бути похованим на Новодівочому або Ваганьковському цвинтарі.

Є пільги і для «Заслужених», вони діють за тим же принципом, що і для «Народних», тобто опікується пільговиками регіональна влада.

До слова, співачка Таїсія Повалій, яка втекла з України і тепер в Росії величається «Народною артисткою Інгушетії», цілком може мати пільги, чи інші грошові винагороди від цієї республіки. Але є ключова вимога – проживати Повалій у такому випадку треба саме в Інгушетії.

До речі, нещодавно Повалій заявила, що тепер її країна – Башкортостан. Але жити, наскільки відомо, продовжує у Москві та Іспанії.

Чому українські артисти не відмовляються від російських регалій

«Народна артистка Росії» Лариса Кадочнікова у коментарі «Главкому» розповіла, що не бачить проблем у тому, що досі носить це звання. Вона нагадала, що отримала відзнаку за багаторічну працю, зокрема за три роки роботи у московському театрі «Современник», «найбільш вільному театрі країни». І за багато, у тому числі, головних ролей у художніх фільмах.

«Звання дається не за політику, а за мистецтво. Може, хтось і отримує за політику, але я отримала за творчість. Я ніколи у політиці участі не брала, – пояснила свою позицію Кадочнікова. – До речі, багато хто поїхав (з України після початку повномасштабної війни), а я як жила, так і залишилася».

Лариса Кадочникова не вважає за потрібне відмовлятися від російської нагороди. Актриса родом із Москви. Зіграла у культовому фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1963 р.). З того ж часу працює актрисою у театрі Лесі Українки
Фото: Станіслав Груздєв, «Главком»

Михайло Резнікович виїхав з України після початку повномасштабного вторгнення Росії і нині проживає у Лондоні, там же отаборився і його впливовий син, що багато років працював на кремлівську олігархічну Альфагруп . У коментарі «Главкому» режисер підтвердив, що теж не відмовлявся від звання «Заслужений діяч мистецтв РФ», яке отримав від Путіна у 2001 році. На прохання пояснити доречність такої відзнаки після повномасштабного вторгнення РФ Резнікович заявив, що поки не визначився з тим, як слід вчинити (відмовлятися чи ні від нагороди). «Це особиста позиція кожної людини», – туманно пояснив він.

Віктор Сарайкін раніше розповідав, що йому пропонували стати політиком, але він відмовився
Фото: Ruskino

«Заслужений артист Росії» Віктор Сарайкін, почувши у слухавку, що йому телефонує журналіст, заявив, що їде на роботу і говорити не може. Більше на дзвінки «Главкома» актор не відповідав, хоча спроби зв'язатися тривали кілька тижнів, і текстове повідомлення також залишилося проігнорованим.

Подібним чином вчинила і Тетяна Назарова. Вона відповіла лише на перший ранковий дзвінок, попросила перетелефонувати після обіду. Однак після того усі намагання встановити контакт з Народною артисткою Росії були марними. У самому театрі зазначають, що актриса багато років веде дуже закритий спосіб життя, з журналістами давно не спілкується. З початку вторгнення Назарова фактично не виходила на сцену. Вистави, де вона мала головні ролі, були російськомовними і тепер їх немає в афіші. Проте джерела «Главкома» у театрі повідомляють, що артистка нині бере участь у репетиції нової україномовної постановки. Факт залишається фактом: про те, що Назарова відмовляється від звань та орденів, які їй виписав Путін, актриса досі не повідомляла.

Новий художній керівник та в.о. гендиректора театру ім. Лесі Українки, Народний артист України Кирило Кашліков, який замінив Михайла Резніковича, своє особисте ставлення до Росії та зв’язків із країно-агресоркою окреслив давно. Кашліков, який сам родом з Новосибірська, запевняє, що припинив спілкування навіть з рідними, які у нього в Росії залишаються. «Моя особиста позиція – жодного відношення до Росії свідома людина сьогодні не повинна мати», – каже він. А от питання наявності російських нагород у своїх колег він прокоментував «Главкому» набагато стриманіше. Кашліков слово в слово повторив слова свого попередника: «Ці нагороди є особистою справою кожної людини». Керівник театру воліє не прив’язувати російські нагороди артистів театру ім. Лесі Українки до самого театру. «Наш театр стосунку до отримання цих звань артистами не мав, ми не були ініціаторами», – запевнив Кашліков і нагадав, що нині на сайті театру вже немає згадок про російські нагороди членів трупи.

Іноземці показують приклад українцям

Тим часом окремі іноземні громадяни, яких відзначав Путін, після кривавого вторгнення в Україну, проявили себе більш рішуче, ніж згадані громадяни України. «Особиста позиція» у них, як каже Резнікович, більш зрозуміла.

26 серпня 2014 року нідерландський філолог-славіст і перекладач Ханс Боланд відмовився від вручення йому медалі Пушкіна у Кремлі. Свою відмову він пояснив тим, що зневажає Путіна, який становить небезпеку для миру і свободи на усій нашій планеті.

Принц Майкл Кентський, представник Британської королівської родини 4 березня 2022 року заявив про відмову від «Ордена дружби».

9 травня 2022 року американський астронавт Скотт Келлі відмовився від медалі «За заслуги в освоєнні космосу».

Серед тих, хто зрікся російських нагород були і російські артисти. Наприклад, актор Олексій Девотченко відмовився від «Заслуженого» у 2011 році. Хоча його відмова не була прямо пов’язана з російською агресією проти України, у 2014 році він брав активну участь в акціях на підтримку незалежності України. Помер (за словами дружини був убитий) на початку листопада 2014 р.

У 2008 році від російського Ордену Дружби відмовився грузинський актор і співак Вахтанг Кікабідзе. Його рішення було пов’язане з російською окупацією Південної Осетії. Після окупації частини Грузії Кікабідзе більше ніколи не виступав у Росії і віддано підтримував Україну до останніх днів свого життя.

Михайло Глуховський, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ворог ударив по Великому Бурлуку на Харківщині, є руйнування
УкраинФорм
2024-11-25T11:33:19Z
Уночі росіяни спробували прорватися через кордон у Харківській області
24tv
2024-11-25T11:27:08Z
У Києві зачинили станцію метро «Вокзальна», виявили підозрілий пакет
УкраинФорм
2024-11-25T11:18:47Z
Погода в Україні 26 листопада: на деревах - паморозь, сніг - на сході та заході
Комсомольская правда
2024-11-25T11:18:38Z
Бійці Третьої штурмової зачистили селище Копанки на Харківщині
24tv
2024-11-25T11:18:16Z
РФ вдарила балістикою по житлових будинках Одеси: є руйнування і постраждалі
GlavRed
2024-11-25T11:12:06Z
У Криму відмовилися від масових заходів на Новий рік
УкраинФорм
2024-11-25T11:00:11Z
У Євпаторії росгвардія посилює оборону міста та околиць - партизани
УкраинФорм
2024-11-25T10:40:24Z
Ракетний удар по центру Харкова: що атакували росіяни і які наслідки "прильоту"
TSN
2024-11-25T10:36:09Z
Ле Пен повторно погрожує поваленням французького уряду
Европейская правда
2024-11-25T11:34:48Z
Конкурент Туска или вызов для Украины: что известно о ключевых кандидатах в президенты Польши
Европейская правда
2024-11-25T11:34:45Z
Протестувальники закидали яйцями парламент Грузії, що розпочав перше засідання без опозиції
Европейская правда
2024-11-25T11:30:41Z
Британська розвідка проаналізувала стан економік України та Росії на тлі війни
Европейская правда
2024-11-25T11:28:29Z
У Швейцарії вирішили, чи фінансуватимуть Євробачення-2025: відомі результати референдуму
24tv
2024-11-25T11:27:54Z
Волц розповів про позицію Трампа щодо війни в Україні і попередив ворогів
24tv
2024-11-25T11:27:35Z
Reuters повідомив, що може стати «козирем» у завершенні війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T11:27:21Z
У Польщі зробили заяву щодо збиття цілей над Україною на тлі застосування Росією "Орешника"
24tv
2024-11-25T11:27:03Z
У Новій Каховці активісти спалили триколор загарбників
УкраинФорм
2024-11-25T11:24:54Z
Російський стример обурився піснею Соловій у STALKER 2: іронічна реакція артистки
24tv
2024-11-25T11:33:33Z
Прем'єра серіалу про українських курсантів «Прикордонники» відбудеться 2 грудня на каналі НТН
Детектор М
2024-11-25T11:27:12Z
46-річна відома українська ведуча вперше показала фото зі свого весілля в ОАЕ
TSN
2024-11-25T11:18:04Z
Україна має працю з іноземними режисерами, щоб бути присутньою в голлівудських фільмах - Ковальська
УкраинФорм
2024-11-25T11:07:25Z
На Netflix вийшов один із найновіших українських серіалів: про яку стрічку йдеться
24tv
2024-11-25T11:06:07Z
Херсонський режисер Сергій Павлюк: «Росіяни на допитах постійно примушували нас відновити роботу театру. Для них це було символом»
Детектор М
2024-11-25T11:01:56Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 25 – 29 листопада
VGorode
2024-11-25T10:57:52Z
Режисер «Самотніх вовків» скасував продовження, бо «більше не довіряє Apple»
ITC
2024-11-25T10:55:00Z
Адель бере паузу в карʼєрі на невизначений термін
1News
2024-11-25T10:48:00Z
Бджолине лікувальне ліжко в піраміді: авторська методика оздоровлення Ольшанського
TSN
2024-11-25T10:21:16Z
Дослідження попереджає: бути диванним овочем шкідливо для пам'яті
Фокус
2024-11-25T09:46:40Z
Хвороби крові: які аналізи здати, щоб виявити
24tv
2024-11-25T09:21:59Z
МОЗ посилює контроль над психіатричними оглядами з 2025 року
УкраинФорм
2024-11-25T09:13:47Z
Чому гарячі батареї — ворог вашого сну
360ua.news
2024-11-25T09:09:15Z
Реформа МСЕК: в Мінсоцполітики пояснили, що буде з інвалідністю, виплатами та кого перевірятимуть
Фокус
2024-11-25T07:15:46Z
Пити чи ні: наскільки корисне чи шкідливе шампанське
24tv
2024-11-25T06:06:17Z
Лікарі відкрили секрети самовідновлення людського серця
Portaltele
2024-11-25T05:49:28Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Маханьков – про відбитий пенальті: Знаю Слободяна, я готувався та мав деяку інформацію
Football.ua
2024-11-25T11:25:20Z
Українки здобули історичне "срібло" Кубка світу з фехтування в командній рапірі
TSN
2024-11-25T11:18:10Z
Українські шпажистки - срібні призерки Кубка світу у Ванкувері
УкраинФорм
2024-11-25T11:15:21Z
Реал готує трансферну бомбу: "вершкові" хочуть придбати одного з найкращих у світі бомбардирів
24tv
2024-11-25T11:03:45Z
Егіналду: Для мене було дуже важливо відзначитися дублем і перервати неприємну смугу
Football.ua
2024-11-25T11:01:08Z
Українські боксери виграли 40 медалей Євро серед Балканських країн
УкраинФорм
2024-11-25T10:52:11Z
Салах: Я розчарований, що досі не отримав пропозицію по контракту
Football.ua
2024-11-25T10:49:04Z
Полісся — Зоря. Напередодні
Football.ua
2024-11-25T10:43:14Z
Майстри українського кіокушинкай-карате здобули 5 нагород Кубка Європи
УкраинФорм
2024-11-25T10:31:14Z
Жовто-блакитні сірники набули популярності завдяки відеогрі S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
Комсомольская правда
2024-11-25T11:31:33Z
Значна частина українців втратить право на бронь від мобілізації, – нардеп Кицак
24tv
2024-11-25T11:27:10Z
Сили оборони атакували низку важливих об'єктів у Брянській, Калузькій та Курській областях - Генштаб
УкраинФорм
2024-11-25T11:27:05Z
Помер політв'язень радянських концтаборів Іван Мігус
УкраинФорм
2024-11-25T11:24:01Z
Релігійна складова впливає на політичні рішення західних партнерів - ОП
УкраинФорм
2024-11-25T11:21:36Z
Що на ТБ? Прем'єри тижня
Кино-Театр
2024-11-25T11:16:40Z
Чим насправді займається завод "Тайфун" у Калузі, який атакували українські БПЛА
24tv
2024-11-25T11:12:50Z
У Вільнюсі відбувся благодійний вечір на підтримку українських військових
УкраинФорм
2024-11-25T11:04:23Z
У Калузі безпілотники могли пошкодити одразу 4 резервуари з паливом, – ЗМІ
24tv
2024-11-25T10:51:05Z
Як вказати період підприємницької діяльності до 2004 року при призначені пенсії
24tv
2024-11-25T11:33:18Z
Нові платіжки змусять працювати у дві зміни: готується підвищення тарифів майже на 40%
Знай
2024-11-25T11:30:15Z
Як зміниться тариф на електроенергію з грудня
24tv
2024-11-25T11:18:55Z
Мінагрополітики відкриває нові ринки для агровиробників
AgroNews
2024-11-25T11:16:36Z
В Україні цьогоріч приватизували майже 350 обʼєктів
Хвиля
2024-11-25T11:15:55Z
Електрика подешевшає вночі – як на цьому заощадити
Знай
2024-11-25T11:12:31Z
Співвласник «Нової пошти» порівняв нинішні податки з Голодомором і викликав шквал критики
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T11:12:02Z
З початку року в Україну ввезли легкових авто на $3,3 млрд: ТОП країн-лідерів
AutoCentre
2024-11-25T11:09:52Z
Українські виробники збільшили експорт яловичини та худоби у жовтні
24tv
2024-11-25T11:06:20Z
Три благодійні фонди продали понад 700 авто, які ввезли під виглядом допомоги для ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-25T11:33:25Z
У Єгипті затонуло туристичне судно: понад 30 людей зникли безвісти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T11:33:14Z
На Чернігівщині чоловіка засуджено до довічного ув’язнення за вбивство з особливою жорстокістю
Украина Криминальная
2024-11-25T11:31:18Z
Поліція Мукачева затримала зловмисника, який намагався знищити майно сусідів
Украина Криминальная
2024-11-25T11:27:23Z
У Нікополі через удар російського дрона постраждали двоє людей
УкраинФорм
2024-11-25T11:27:04Z
Кількість поранених внаслідок ракетного удару по Одесі зросла до восьми
УкраинФорм
2024-11-25T11:22:55Z
Затримано двох підпалювачів військових автівок та державних установ
Украина Криминальная
2024-11-25T11:12:58Z
У Житомирі затримали підозрюваного в смертельному травмуванні своєї 90-річної бабусі
Украина Криминальная
2024-11-25T11:06:49Z
"Люди телефонують і просять їх врятувати": нові подробиці ракетного удару по Одесі
TSN
2024-11-25T11:06:11Z
Як перетворити звичайну гречку на справжній кулінарний шедевр: додайте цю спецію
TSN
2024-11-25T11:06:14Z
Ці 4 кімнатні рослини допомагають спати: поставте їх у спальні вже зараз
24tv
2024-11-25T10:57:28Z
Без муки, зайвого цукру та випікання: готуємо супершвидкий шоколадний пудинг з хурмою
24tv
2024-11-25T10:42:02Z
Що категорично не можна давати курям: фермер назвав продукти, які викликають діарею та інші проблеми
TSN
2024-11-25T10:36:20Z
Їх у житті не розлучить ніхто: 3 пари знаку Зодіаку, яким бути разом написано за долею
Знай
2024-11-25T09:51:59Z
Астрологи назвали три щасливі знаки Зодіаку цього тижня
360ua.news
2024-11-25T09:48:09Z
Китайський гороскоп на завтра 26 листопада: Драконам - зриви та сварки, Козлам - підозри
GlavRed
2024-11-25T09:27:49Z
5 речей у домі можуть притягнути лихо: ніколи не тримайте їх в оселі
24tv
2024-11-25T09:00:25Z
Салати на Новий рік 2025: тут знайдуться рецепти на будь-який смак
24tv
2024-11-25T08:45:59Z
Штучний інтелект має потенціал знищити корупцію на планеті
InternetUA
2024-11-25T11:31:22Z
Дизайнер створив унікальну серію меблів, які відтворюють руїни давньогрецьких Дельф
24tv
2024-11-25T11:27:58Z
Найвлучніше око. Вчені зняли "снайпера" зі щупальцями, який стріляє камінням у рибу
Фокус
2024-11-25T11:27:18Z
Оновлення Windows 11 24H2 спричиняє збої в роботі популярних ігор від Ubisoft
ITC
2024-11-25T11:22:54Z
Зваріть своє авокадо, якщо воно недозріле: геніальний лайфхак з TikTok
24tv
2024-11-25T11:18:09Z
Instagram і WhatsApp очистили від більш ніж 2 мільйонів шахраїв
InternetUA
2024-11-25T11:16:49Z
Китайські науковці запустили революційну центрифугу, що у 1900 разів перевищує силу гравітації Землі
InternetUA
2024-11-25T11:01:08Z
У Землі є «другий Місяць», споріднений з першим, — вчені
ITC
2024-11-25T10:55:45Z
OnePlus готує компактний смартфон на базі Snapdragon 8 Elite
ITC
2024-11-25T10:55:38Z
Чорна п’ятниця з Mitsubishi: знижка 5% на кросовери!*
AutoCentre
2024-11-25T11:04:44Z
Volkswagen презентував спецверсію Amarok для суворої бездоріжжя
AutoCentre
2024-11-25T11:04:31Z
На тлі непопулярних електрокарів: Volkswagen повертає у продаж найдешевшу модель
ЗаРулем
2024-11-25T10:46:55Z
Volvo готує новий гібридний кросовер із запасом ходу понад 1000 км
AutoCentre
2024-11-25T10:10:02Z
ТОП автівок, що претендують на звання «Автомобіль року в Україні»
ITC
2024-11-25T09:52:57Z
Представлено новий кросовер Kia Sportage: подробиці та ціни
ЗаРулем
2024-11-25T09:33:34Z
Зміниться до невпізнання: нову Toyota Corolla показали за рік до презентації
Фокус
2024-11-25T09:30:45Z
Ентузіаст побудував стильний спорткар із розбитої Tesla
AutoCentre
2024-11-25T09:04:11Z
Електромобіль Tesla після ДТП перетворили на яскравий спорткар
Фокус
2024-11-25T08:42:51Z