![Краще ніж минулого року: Рада з фінансової стабільності оцінила ситуацію в Україні](https://thumbor.my.ua/AKT7CM1em3JkSL-DnarVqZcq9Ew=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5ce7e6d59efae3876e1eb2ded701a05a.jpg)
Краще ніж минулого року: Рада з фінансової стабільності оцінила ситуацію в Україні
Який рівень системних ризиків фінансового сектору України
У 2022 році ризики валютного ринку були високими, а курсові очікування – песимістичними. Проте НБУ вдалося своїми заходами стабілізувати валютний ринок. Натомість міжнародна допомога сприяла зниженню ризиків та нарощуванню міжнародних резервів.
Курс гривні на готівковому ринку зміцнився з початку цього року та наблизився до безготівкового. Суттєвий рівень міжнародних резервів також створює запас міцності для поступового пом’якшення валютних обмежень,
– йдеться у повідомлені НБУ.
Тож у 2023 році стабілізувалися курсові очікування. Цьому сприяли комфортний рівень міжнародних резервів та заходи НБУ з підвищення привабливості гривневих активів і запобігання непродуктивному відпливу капіталу.
В Україні скасують фіксований курс долара
НБУ збирається скасувати фіксований курсдолара, який нині знаходиться на рівні 36,56 гривні. Проте перед цим, Україні потрібно покращити такі показники:
- інфляція;
- реальна ринкова ставка;
- стан та обсяг золотовалютних резервів;
- ситуація на валютному ринку;
- фінансова стабільність;
- ризики безпеки.
От практично повний список. Поки що команда Нацбанку мені до певної міри нагадує снайпера, який намагається вразити точно в ціль. Але при цьому мета постійно рухається, і ми повинні потрапити саме таким чином, щоб не зашкодити досягненням, які маємо сьогодні.