/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fca26b05caf24000253d279b83a122b7a.jpg)
Коли вмикати ближнє світло фар в Україні 2023: дата та правила
Осінь принесла українцям не тільки похолодання, а й зміни в правилах водіння авто. Не секрет, що зі зменшенням світлового дня на авто мають бути ввімкнені денні ходові вогні або ближнє світло – це стосується поїздок за межами населених пунктів.
Факти ICTV розібралися, коли і для чого потрібно вмикати ходове світло, кого стосується вимога і який штраф передбачено.
Коли вмикати ближнє світло фар
Традиційно, вимоги щодо денного світла на транспорті набувають чинності з 1 жовтня. Насамперед це необхідно для безпеки – з ходовим світлом автомобіль буде більш помітним у негоду – це стосується туманів, дощів, похмурої погоди або снігу.
Залежно від комплектації авто, заведено вмикати або денні вогні (у нових авто вони вмикаються автоматично під час руху), або ж ближнє світло. Примітно, що тепер ця функція в авто повинна працювати за межами населених пунктів як вдень, так і вночі.
Який вигляд має значок ближнього світла
Для тих, хто тільки починає освоюватися на загальних дорогах, значок ближнього світла зазвичай зображений однаково на авто. Це півсфера в профіль, яка зображує фару, і 3-4 паралельні лінії, що зображують промені світла. У деяких випадках вони під нахилом.
Фото: Факти
Коли вмикати фари в місті – питання неоднозначне. Для своєї безпеки краще вмикати ходові і вдень у межах населеного пункту – зайвим це точно не буде. Тим паче, що в сучасних авто ходові працюють 24/7 автоматично.
Кому вмикати ближнє світло і які штрафи передбачені
Згідно з ПДР України, ближнє світло фар з 1 жовтня потрібно вмикати абсолютно всім механічним транспортним засобам за межами населених пунктів.
Штраф за вимкнене ближнє світло становить від 425 до 510 грн.