MY.UAНовини
Поверніть наших дітей! Як і куди рф депортує неповнолітніх українців та чому може уникнути покарання
Поверніть наших дітей! Як і куди рф депортує неповнолітніх українців та чому може уникнути покарання

Поверніть наших дітей! Як і куди рф депортує неповнолітніх українців та чому може уникнути покарання

"Телеграф" з'ясовував, що робить Україна для повернення депортованних та хто може стати посередником у цій важливій справі

Офіційно Україна каже про майже 20 тисяч депортованих до рф дітей, росія — про майже 800 тисяч. Точної цифри наразі назвати не може ніхто. Але, як дослідив "Телеграф", українських дітей депортують не лише у рф. Не під запис співрозмовники кажуть про можливу торгівлю дітьми з України. Як відбувається процес повернення викрадених дітей на рідну землю та чому рф може уникнути покарання за депортацію і не повернути всіх дітей — у великому дослідженні "Телеграфу".

"Більшість дітей з окупованого Генічеська пішли до "юнармії"

Вікторії ледь виповнилось 16 років, майже весь час повномасштабного вторгнення вона знаходилась на тимчасово окупованій території в районі Генічеська, окрім одного тижня, який вона разом з іншими українськими підлітками провела у Москві, на так званій "науковій конференції" за участі пропагандистів соловйова, медведєва та російських політиків.

Такі дії рф спеціально проводить в рамках мілітаризації українських дітей.

Незадовго до того, як у липні цього року волонтери центру Save Ukraine евакуювали Вікторію до Києва, представники рф збирались депортувати її до одного з російських міст.

Виїжджати дівчина вирішила сама, тому що рідний батько, який пішов працювати на російських військових, збирався здати її місцевій так званій поліції. Він звинувачував Вікторію у роботі на Україну і передачі інформації ЗСУ.

За її словами, тих, кого підозрювали у співпраці з українськими військовими або кого треба було "переконати" голосувати за рф, відправляли у місцеве ПТУ № 17, де катували.

Дітей насильно змушували ходити до російської школи. За словами дівчини, багатьом батькам погрожували, що якщо вони не віддадуть своїх дітей до школи, то їх відправлять у рф. Такі ж аргументи використовували, і якщо хтось відмовлявся отримувати російський паспорт.

"В нашому селі всі більш-менш знали, хто на якій стороні. Якщо хтось з сусідів чув розмови про політику, то він міг здати їх учасників росіянам, є навіть спеціальна програма для цього. Хоча здавати могли й тих, хто просто не подобається. Таких людей просили виїхати самих, або їм допоможуть. Багато хто просто зникав", — розповіла Вікторія. За її словами, більшість дітей в Генічеську та в області пішли до новоствореної "юнармії".

"Для більшого впливу нас відвезли до Москви. Чотири дні ми з іншими дітьми з 8 ранку до 8 вечора слухали лекції про те, яка росія хороша. З нами говорили російські чиновники, пропагандист соловйов. Вони розповідали, як будуть відбудовувати наші регіони", — каже Вікторія.

Це не єдиний випадок, коли українських дітей відвозять до Москви. Наприклад, у відкритих даних на російських сайтах можна знайти інформацію, як цього року випускників з тимчасово окупованого Маріуполя возили на "випускний" до столиці рф. Чи всіх їх звідти повернули, інформації немає.

Вікторію напередодні виїзду на підконтрольну Україні територію, записали до так званого табору у Краснодарі, куди її мали вивезти. Але це не вдалось, тому що дівчина фактично сховалась — і від росіян, і від рідного батька-колаборанта.

"Оздоровчі табори" — один з видів депортації неповнолітніх

Відвозити дітей у так звані "оздоровчі табори" або "санаторії" — це один з видів депортації, яким користуються росіяни. Загалом їх існує наразі не менше п’яти, про що раніше розповідала радниця — уповноважена президента з прав дітей Дар'я Герасимчук. Дітей розлучають з батьками під час фільтрації, вилучають з біологічних родин, викрадають, якщо росіяни вбили батьків, чи з закладів інституційного догляду.

Окупанти вивозять українських дітей під різними приводами, наголошує радниця — уповноважена президента з прав дітей Дар'я Герасимчук

"Телеграф" додав би ще один пункт: у батьків вилучають дітей, які не хочуть йти до російської школи.

"Нещодавно в Енергодарі та інших населених пунктах була історія. До батьків приходили співробітники ФСБ або директори шкіл і говорили: завтра ваша дитина має прибути на евакуацію, ми її вивозимо в табір на відпочинок в Ростов-на-Дону. Мама каже, що не хоче відправляти дитину, а їй відповідають: якщо ви не відправите, вас викличуть в органи опіки та позбавлять батьківських прав, а вашу дитину все одно відправлять. По суті, це ніби не вважається депортацією, бо мама "добровільно" віддала документи, але по факту це створення умов для депортації", — коментує "Телеграфу" представниця уповноваженого з прав дітей Ірина Суслова.

На порталі "Діти війни" наразі стоїть цифра 19 546 депортованих дітей, але це лише офіційно. Неофіційно, як кажуть і українські чиновники, і волонтери, таких дітей набагато більше.

"Я спочатку оперувала цифрою у 260 тисяч дітей, тому що цю цифру на засіданні ООН декілька разів повторювали представники Британії та США. Потім з’явились цифри у понад 700 тисяч дітей, російські ЗМІ писали про понад 744 тисячі вивезених українських діток", — розповідає експерт Regional Center for Human Rights Катерина Рашевська.

"Точну кількість депортованих українських дітей наразі назвати не може ніхто", - каже експерт Regional Center for Human Rights Катерина Рашевська

Ця організація, серед інших, збирала докази депортації дітей до рф, які потім лягли в основу ордера на арешт володимира путіна і марії львової-бєлової з боку Міжнародного кримінального суду. Такі ж приблизні цифри щодо депортованих називає і Дар’я Герасимчук.

Достеменно сказати, скільки дітей зараз знаходиться у рф, неможливо ще й тому, що Україна не має списків дітей чи онлайн-черги з батьків депортованих дітей.

"У нас немає електронної черги цих батьків, у нас немає бази даних, зокрема і даних ДНК. Мене постійно запитують з Незалежної комісії ООН з розслідування, чому у нас немає такої бази. Якщо в нас дійсно тисячі депортованих дітей, то чому немає батьків? Ми намагались пояснити, що там є і діти-сироти, і діти, позбавлені батьківського піклування. Але вони просять точну цифру. Вони кажуть, що якщо вивозять в табори, то тоді це за згодою і це не депортація. Ми доводимо, що ця "згода" була отримана під тиском. Вони не розуміють, що батьки в окупації не можуть написати листа і поскаржитись, бо тоді вони точно не побачать свою дитину", — каже Рашевська.

Відомі випадки, що на всиновлення у рф передають дітей, в яких в Україні є батьки

Наприкінці липня уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до спеціального представника генсека ООН у справах дітей та збройних конфліктів Вірджинії Гамби з проханням отримати від російської сторони списки депортованих українських дітей і передати їх Україні. Але відповіді досі немає.

Такі списки також мають бути у Міжнародного комітету Червоного Хреста, але на прохання "Телеграфу" прокоментувати цю тему там не відповіли.

У дослідженні, яке Єльський університет опублікував ще в лютому 2023 року, йшлося про те, що існує щонайменше 43 заклади на території рф та Криму, в яких утримують українських дітей віком від чотирьох місяців до 17 років. Згідно з цим дослідженням, 10 таких закладів знаходяться недалеко від великих російських міст — Москви, Казані, Єкатеринбурга, а також в Сибіру та на Далекому Сході.

Це фото ілюструє дослідження Єльського університету про російську програму перевиховання та усиновлення дітей з України

За словами голови центру Save Ukraine Миколи Кулеби, дітей розселяють по всій росії.

У відкритих джерелах можна побачити, як самі ж росіяни вихваляються тим, що вони передали тисячу малюків з Маріуполя у 16 регіонів рф. Дітей з України розміщували, наприклад, у Ростовській області у спортивно-оздоровчому комплексі "Ромашка", у школі N 7 у Геленджику, у Краснодарському регіоні, Білгородській області.

Згідно з дослідженням Єльського університету, щонайменше 20 дітей з цих таборів були влаштовані в сім'ї в Московській області та зараховані в школи. За словами Катерини Рашевської, точно підрахувати кількість всиновлених дітей наразі неможливо, але вона однозначно більша. Адже родини, які хочуть всиновити дитину, згідно з новим законодавством рф, більше не мають надавати документ про обстеження їхніх житлових умов, тому дітей можуть забирати ледь не безпритульні. І що далі буде відбуватись з цими дітьми — встановити важко.

Крім того, представники російської влади самі дзвонять родинам та пропонують брати дитину з України. Є родини, які збирались всиновити російських дітей, але їм кажуть, що це їхній "громадянський обов’язок" — взяти дитину з України.

Не поодинокі випадки, коли росіяни віддають на усиновлення дітей, які мають батьків або інших родичів в Україні. В таких ситуаціях дитині просто кажуть, що її батьків вже немає в живих і України також нібито вже не існує.

Депортація до Білорусі та Південної Осетії

Окрема тема — депортація українських дітей до Білорусі. Публічно президент Білорусі говорив таке: "Я вийшов на президента рф володимира путіна і кажу: давай, ми частину бюджету витратимо на цих дітей. Отак і почали їх привозити".

Про роль Білорусі в історії з депортацією почали говорити відносно нещодавно. Представник білоруської опозиції Павло Латушко заявляв про декілька тисяч дітей, депортованих до Білорусі. Білоруська опозиціонерка Ольга Карач в інтерв`ю "Телеграфу" говорила про близько 300 дітей, які постійно знаходяться у Білорусі, частина з них вивозиться при посередництві компанії "Білоруськалій". На її думку, українських дітей в майбутньому можуть використати, аби зняти санкції з цієї компанії. При чому, якщо подивитись сторінки цієї компанії у соціальних мережах, вони не приховують інформацію про вивезення дітей, але пишуть про так зване оздоровлення.

Наразі можна казати про щонайменше вісім місць утримання українських дітей у Білорусі. Серед них: табір "Дубрава" компанії "Білоруськалій", реабілітаційний центр "Ждановичи" у Мінській області, санаторій "Золоті піски" у Гомельській області, дитяча лікарня "Острошицький городок" у Мінській області, готель "Білорусь" у Вітебській області, дитячий центр "Зубренок" у Мінській області, санаторії "Волма" та "Зелений бор".

До вивезення українських дітей також причетний Червоний Хрест, очільник якого Дмитро Шевцов їздив на тимчасово окуповані території та в ефірі білоруського телебачення зізнавався, що ЧХ вивозить і буде вивозити українських дітей до Білорусі.

Якщо промоніторити сторінки ЧХ у соціальних мережах, то можна побачити, що там активно пишуть про приїзд українських дітей на "оздоровлення". Зокрема, можна побачити сюжети про таких дітей, які зараз знаходяться в Могильові. На запит "Телеграфу" в ЧХ досі не відповіли.

Організацією відпочинку дітей займається й білоруська компанія "Домочай".

За інформацією з відкритих джерел, дітей привозять в Білорусь потягом Адлер — Мінськ. Транспортом також забезпечує "Білоруськалій".

"У випадку з Білоруссю це відбувається тому, що хтось недовиконує свої повноваження на захист інтересів та прав громадян України на території Білорусі. Ми б мали запросити списки тих дітей, яких вивозять. І тут би Білорусь могла б вчинити двома способами: передати список, але не повний. Другий фантастичний варіант — передати повний список. А третій варіант — сказати, що у нас немає українських дітей. Але є з громадянством рф, і потім рф вже може казати, що це їхні громадяни, але ж ми розуміємо, що це громадянство було оформлено під тиском", — коментує Рашевська.

Втім українське посольство у Мінську фактично нічого не робить, і жодних списків не запитує. У відповідь на запит "Телеграфу" у дипломатичному відомству відповіли так:

"Повідомляємо про відсутність в консульському підрозділі посольства Україні в Республіці Білорусь офіційної інформації білоруської сторони щодо кількості дітей з України, які перебувають на оздоровленні в Білорусі, а також про переміщення дітей — громадян України з України через Білорусь до росії.

Принагідно інформуємо, що українсько-білоруський кордон повністю закритий на виїзд з України з 28 лютого 2022 року".

У червні президент Володимир Зеленський звільнив з посади посла України в Білорусі Ігоря Кизима. За інформацією джерел "Телеграфу", Кизим достатньо часто відвідував адміністрацію Лукашенка, маючи при цьому лояльне відношення до білоруської влади.

"Ми перевіряємо інформацію про Білорусь. Ми бачимо інформацію в ЗМІ, і чуємо, що Лукашенко казав, ми відпрацьовуємо цей напрям",- зазначила ювенальна прокурорка Яніна Тертична.

Але не лише до рф і Білорусі депортують українських дітей. За інформацією ЗМІ Південної Осетії, там (на окупованій рф грузинській території) були готові прийняти групу дітей-сиріт з України. Про це була домовленість між так званим президентом республіки Анатолієм Бібіловим та ватажком так званої "ДНР" Денисом Пушиліним. Навесні 2022 року на сайті ugo-osetia.ru можна було прочитати, що українські діти вже навчаються у місцевих школах. Наразі вивченням цієї інформації займаються у Regional Center for human rights.

Діти з Донбасу пішли в школу у Південній Осетії. Фото з місцевих ЗМІ

Окремого вивчення потребує тема торгівлі дітьми, загроза якої існує завжди при усіх війнах, особливо, якщо передивитись історичні дані попередніх воєнних конфліктів за участю росії. З власних джерел "Телеграфу" відомо, що про як мінімум декілька таких випадків знають в ОБСЄ. Але на запит видання щодо цього за три тижні так і не відповіли, попри те, що запит був надісланий і від народного депутата України.

Декілька європейських громадських організацій також почали досліджувати цю проблему, але офіційного коментаря наше видання від них теж досі не отримало. Не під запис вони кажуть, що працювати з цією проблемою важко, тому що жодна з європейських країн не хоче визнавати, що на її території може відбуватись торгівля людьми, дітьми, особливо депортованими до рф.

Загалом, жодна з багатьох структур, до яких звертався "Телеграф" так і не прокоментувала це офіційно.

Повернення дітей — це завжди спецоперація

Повертати кожну дитину — це спецоперація, каже Ірина Суслова. "Цими питаннями особисто займається омбудсман Дмитро Лубінець, як і комунікацією з тією стороною, з Москальковою, по кожній дитині окремо направляються запити, окремо відбувається комунікація", — наголошує Ірина.

Повертати дітей стало набагато важче, каже представниця уповноваженого з прав дітей Ірина Суслова

Розповідати про всі шляхи, якими повертають дітей до України, "Телеграф" не буде з міркувань безпеки. Можна лише сказати, що за поверненням кожної дитини стоїть багато людей і окремих служб, які це роблять як в легальний, так і в нелегальний спосіб. На початку повномасштабної війни у вивезенні українських родин і дітей з рф допомагали навіть декілька російських волонтерів і священників. Один з волонтерів, російський художник, ім'я якого не буде називатись з певних міркувань, навіть створив чат-бот, через який можна було організувати виїзд. Але за гроші. І з особою, що супроводжує, якщо мова про дитину. Від імені волонтера "Телеграф" переписувався в чаті, за 5000—7000 рублів там обіцяли допомогти, але навіть якщо грошей немає, то теж обіцяли вивезти.

Чат-бот, через який можна було організувати виїзд дитини з рф

Та загалом виїзд як з окупованих територій, так і з рф зараз значно ускладнився. Деякий час було можливо забирати дітей з законним представником. Наприклад, такий шлях серед інших використовував центр Save Ukraine. Але через згодом у рф зрозуміли, що часто ці люди не є кровними родичами цих дітей, тому запровадили обов’язковий ДНК-тест. Його результати можна очікувати місяцями.

"І головне, що міжнародники їх за це не осудять, тому що це якраз в рамках протидії торгівлі людьми", — каже Рашевська.

Також росіяни почали вимагати документи, які засвідчують, що діти будуть навчатись в українській школі російською мовою. На рівні Держдуми ухвалена постанова про те, що український закон про освіту суперечить правам меншин, в тому числі російської.

Щасливі хвилини повернення додому

Ще одна загроза, про яку зараз також майже не говорять, це те, що чим довше дитину тримають в депортації та оброблюють пропагандою, тим вище ризик, що внаслідок цього впливу вона не захоче повертатись.

Про такі випадки "Телеграф" чув вже неодноразово. "Спочатку діти самі просять їх повернути, потім проходить декілька місяців, і вони просять їм більше не писати і не дзвонити. Такий випадок був із дівчинкою з Маріуполя. Довгий час вона просила повернути її, це повернення не відбувалось, дитина була в складному психологічному стані. До неї почали писати, а вона видала сторіз в інстаграмі, в якій попросила її більше не турбувати, вона тепер росіянка і буде жити у рф", — розповідає Рашевська.

Чому потрібен посередник у справі повернення депортованих дітей

Складність також в тому, що через відсутність списку депортованих дітей російська сторона може повернути навіть тисячу дітей, а потім сказати, що більше українських дітей в неї немає. І довести, що це була саме депортація, а не порятунок дитини від війни, згідно з міжнародним правом буде важко. Тому що немає норми про тривалість вивезення.

"Україна не може напряму спілкуватись з рф, тому що рф підозрюється у вчиненні воєнного злочину. У цій справі потрібен посередник. Це може бути держава, група держав або навіть окремий орган чи генсек ООН. Ми укладаємо договори між Україною і третьою стороною і між третьою стороною і рф. І рф зобов'язана виконати цей договір щодо повернення дітей. Не повертає — це ще один міжнародний злочин", — каже експертка.

Такими країнами, за інформацією від джерел "Телеграфу", можуть стати Туреччина та Саудівська Аравія. На жаль, Ватикан, який теж мав допомагати у цьому процесі та стати посередником у поверненні дітей, свою місію не виконує.

За словами прокурорки Тертичної, існує єдине кримінальне провадження, в якому прокуратура перевіряє інформацію щодо депортації дітей з Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Миколаївської областей.

"Ми поділяємо депортованих дітей на чотири категорії:

  • статусні діти — їх надалі передають під опіку в російські сім`ї, де асимілюють в російському середовищі;
  • діти, які залишились без батьківського супроводу через збройну агресію рф;
  • діти, які залишились без батьків через фільтраційні заходи рф;
  • діти, які перебували у таборах.

Ми співпрацюємо з МКС щодо розслідування депортації наших дітей. Після ордеру, який вони видали, ми продовжуємо виконувати прохання МКС надавати їм докази. По даному провадженню в нас немає міжнародної слідчої групи, тому на нас лягає велике навантаження в розслідуванні. Ми співпрацюємо з Європолом щодо пошуку людей і дітей", — зазначила прокурорка.

Теги за темою
Дети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Volkswagen закрив ще один свій завод
Portaltele
2025-07-11T16:42:57Z
Практически бесплатно: 8 вещей, которые можно было купить за 1 доллар в 1950-х годах
Фокус
2025-07-11T16:36:13Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
АРМА против волонтеров в битве за санаторий "Жовтень"
Telegraf
2025-07-11T16:51:24Z
Ученые выяснили, как подобрать лучшую тренировку по типу личности: что нужно знать
Фокус
2025-07-11T16:45:09Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
К главе ЦПД Шабунину пришли с обысками
Gazeta UA
2025-07-11T17:18:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Рейтинг Путина упал до минимума с 2022 года
Корреспондент
2025-07-11T17:18:40Z
ЕС проверит британско-французское соглашение о сдерживании миграции через Ла-Манш
Европейская правда
2025-07-11T17:09:32Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Российское наступление на Сумы: появился тревожный сценарий
Comments UA
2025-07-11T16:57:30Z
ГУР вычислил 20 танкеров российского "теневого флота" и 11 судов иранской "армады привидений"
Хвиля
2025-07-11T16:34:21Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
«Не остановим – дойдут до Днепра»: военный ответил Буданову на комментарий о планах России
Comments UA
2025-07-11T17:18:47Z
Когда можно законно не следовать повестке в ТЦК: штрафа не будет
Знай
2025-07-11T17:06:28Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Николь Кидман продемонстрировала свои роскошные волосы
Апостроф
2025-07-11T16:51:49Z
Премьеры недели: DOROFEEVA и POSITIFF воссоединились в новом треке, а Кароль спела об отношениях
Комсомольская правда
2025-07-11T15:52:27Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Украине раскрыли сеть контрабанды техники Apple и EcoFlow
Корреспондент
2025-07-11T16:51:26Z
Многодетная семья отравилась бледными поганками: более полугода выяснялась судьба выживших детей
Telegraf
2025-07-11T16:06:25Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Любителям остренького точно понравится: рецепт идеальной аджики из кабачков
Telegraf
2025-07-11T15:42:23Z
Как отмыть кухонные шкафы от грязи: секрет немецких хозяек — нужное масло и еще два продукта
TSN
2025-07-11T15:33:16Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
В Китае заметили прототип следующего внедорожника Xiaomi
Корреспондент
2025-07-11T15:13:50Z
Rivian представила электрокары с четырьмя моторами
Корреспондент
2025-07-11T15:13:23Z
Немецкий дилер получил пять лет за контрабанду автомобилей в РФ
Корреспондент
2025-07-11T15:13:02Z
Range Rover показал новый логотип
Корреспондент
2025-07-11T15:12:31Z
Ford отзывает более 850 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2025-07-11T15:12:22Z
В Украине спрос на гибридные автомобили вырос на 14%
Корреспондент
2025-07-11T15:12:10Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Astro Bot получила Клауда и Сефирота из Final Fantasy VII в свежем обновлении
GameMag
2025-07-11T16:13:23Z
ИИ создал виртуальную тюрьму, в которой застряли миллионы людей: ученые бьют тревогу
Фокус
2025-07-11T16:06:52Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Общая собственность: на участии Кристал Пэлас в ЛЕ сказалось право владения
Корреспондент
2025-07-11T16:54:19Z
Украинский футбольный клуб подписал воина ВСУ, пережившего оборону Мариуполя и российский плен
ZN UA
2025-07-11T16:42:02Z
Украинский гимнаст Ковтун официально променял Украину на Хорватию
Telegraf
2025-07-11T16:30:19Z
Молодой центрбек стал вторым подписанием Ноттингема в летнее межсезонье
Корреспондент
2025-07-11T16:12:32Z
Форварды и Милан: итальянский гранд свел выбор к трем кандидатам
Корреспондент
2025-07-11T15:51:51Z