Україна планує встановити ембарго на імпорт цибулі, помідорів, капусти і яблук з Польщі найближчими днями. Про це заступник міністра економіки України Тарас Качка розповів у коментарі для Rzeczpospolita.
За його словами, Україна вживає таких заходів, щоб переконати Польщу прийняти механізм ліцензування торгівлі зерном, який був розроблений у співпраці з Євросоюзом та має бути впроваджений. Качка підкреслив, що ці дії України спрямовані на досягнення цивілізованих методів вирішення конфлікту, а не на погіршення відносин з Польщею.
Він пояснив, що після п'яти місяців перемовин Україна втратила надію на урегулювання питань, пов'язаних з експортом своєї сільськогосподарської продукції. Тому 18 вересня Україна подала скаргу до Світової організації торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини, але наразі не отримала відповіді від Польщі.
- Головна причина для нас - довести, що Польща не має право запроваджувати такі обмеження. Ми завжди були проти заборони експорту. Для нас важливо продовжувати діалог з Європейською комісією, яка відповідає за міжнародну торгівлю. У нас є координаційна платформа, в яку включена Польща. Ми сподіваємося, що всі країни-члени підтримають закінчення терміну заборони на експорт зерна. Тому ця скарга не спрямована проти Польщі. Це питання можливості застосування таких обмежень, - наголосив Качка.
15 вересня Єврокомісія заявила о скасуванні заборони на імпорт українського зерна у Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії. Після такого рішення Польща, Угорщина та Словаччина продовжили обмеження в односторонньому порядку. Україна заявила, що будуть подавати позов у СОТ.
Після цього президенти України та Польщі не змогли зустрітись на полях Генасамблеї 20 вересня. Польський лідер заявив, що не може виділити час через перенос його виступу та через те, що «у кожного тут жорсткий розпорядок дня».