Про це пише сайт Акценти.
Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та її чоловік Віталій Луценко обзавелися новим бізнесом. Під час війни, коли щодня на Харківщині гинули мирні люди, а харків'яни витрачали останнє на допомогу ЗСУ, подружжя прикупило на Лазуровому узбережжі Франції, у місті Канни, ресторан під назвою MIDI AU SOLEIL. Причому куплений цей ресторан був у людини, безпосередньо пов'язаної з кримінальним світом Харкова.
Те, що Віталій Луценко під час війни виїжджав за кордон на службовій машині дружини та з її відомчим водієм, щоб вирішувати справи сімейного бізнесу, само собою вже вагома причина для антикорупційного розслідування. Проте з'ясувалося, що ресторан, заради якого Єгорова-Луценко й відправила чоловіка на своєму службовому авто за кордон, був куплений у людини, яка відома як "фінансовий директор" одного з найбільших у недалекому минулому кримінальних авторитетів Харкова – Вадима Казарцева на прізвисько "Князь".
Звати бізнес-партнера чоловіка голови Харківської облради Олександр Поляков, і факт його оборудки з Віталієм Луценком зафіксовано у французьких реєстрах. Згідно з цими даними, 3 листопада 2022 року Поляков продав Луценку 100% акцій компанії MIDI AU SOLEIL.
Немає жодних сумнівів у тому, що під час купівлі Луценко добре знав про кримінальний бекграунд Полякова, адже обох, як кажуть ті ж реєстри, пов'язують уже досить давні бізнес-відносини у Франції.
Олександр Поляков упродовж багатьох років був одним із найближчих соратників "Князя". У його банді Поляков посідав дуже високе становище, адже не лише завідував "общаком", а й керував такою тонкою частиною бізнесу, як рейдерські захоплення.
Саме угруповання "Князя" нещодавно свавільничала в Харківській, Полтавській та Дніпропетровській областях, де займалося шантажами, залякуваннями, тортурами, грабежами, віджиманням бізнесів і товарів.
Влітку 2020 року правоохоронці затримали лідерів банди, зокрема Олега Кияшка, який посів місце "Князя". На момент затримання сам "Князь" лікувався в Німеччині від онкології, де й помер у жовтні того ж року.
Під час обшуків у банди вилучили 8,4 млн грн, $170 тис., €40 тисяч, чорнові записи, що свідчать про масштабні злочини, зброю та патрони.
Тоді правоохоронцям та журналістам вдалося знайти безліч постраждалих від рук бандитів, і люди почали давати розгорнуті свідчення проти Казарцева, Кияшка та Полякова.
Наприклад, використовуючи збройний напад та погрози фізичної розправи в бізнесмена Анатолія Проніна бандити забрали машинобудівну компанію ТОВ "Харківенергоремонт", у якої майно оцінювалось у 159 млн грн. За словами потерпілого, куплені "силовики" спершу захопили в заручники виконавчу директорку компанії, погрожуючи вивезти її в "ДНР", побили, а потім силою змусили власника переписати бізнес на своїх "фунтів".
Пронін у письмових свідченнях неодноразово підтвердив, що процес рейдерського захоплення курирував та здійснював саме Поляков.
"У моєму робочому кабінеті перебувала Гедзей Н.В. (виконавча директорка – ред.).Її оточили 7-8 озброєних людей у масках. Гедзей Н.В. у несамовитому стані, побита, у неї була вирвана сережка з лівого вуха, вивихнута права рука. (…) Коли я хотів викликати медичну допомогу, Поляков О.С. заборонив мені звертатися до лікарні. (…) Поляков О.С. показав мені реєстри, де було написано, що власником "ХАЕР" є незнайомий мені раніше Маруняк", – розповідав Анатолій Пронін.
Директор агрокомпанії "Ботік" Андрій Обора, своєю чергою, звинуватив Кияшка та Полякова у здирництві $350 тис., незаконному збиранні врожаю на 16 млн грн, погрозах фізичної розправи та замаху на вбивство (у дворі вибухнула бойова граната).
Екс-власник ТОВ "Будівельник" Юрій Ємельяненко, у якого силою забрали його компанію, оцінює свої втрати у $4 млн.
Про здирництво $100 тис. із боку банди за нібито "вирішення проблем" із правоохоронними органами написав у заяві й голова фермерського господарства "Строгого" Олександр Строгий. Після того, як платити він відмовився, шляхом незаконних маніпуляцій його компанію переписали на структури ОЗУ.
Після рейдерського захоплення фермерського господарства "Праця-2012" люди з ОЗУ почали вивозити врожай і техніку, а згодом здійснили напад на родину засновника Володимира Басистого, били та катували дружину та дітей.
І це лише мала частина безчинств, які роками вчиняла банда Казанцева-Кияшка-Полякова. За словами потерпілих, описаних у цих заявах злочинів може вистачити на кілька десятків років ув'язнення.
Однак, як зазначали ЗМІ, банда "пішла на угоду" з силовиками, щоб замʼяти питання про подальше кримінальне переслідування. У результаті, справи тихо довели до суду, фігуранти відбулися "легким переляком" у вигляді умовного покарання, Кияшка незабаром відпустили, кримінальні справи поступово закрили.
І ось зараз, під час війни, родина голови Харківської облради та представниці президентської партії "Слуга народу", не особливо цього приховуючи, веде бізнес із відверто кримінальними елементами. При цьому використовуючи вплив та можливості, які надає посаду голови облради, а також експлуатуючи майно та працівників облради.
Ну а той факт, що ресторан на французькому курорті, який став власністю родини Єгорової-Луценко, колишній власник придбав за криваві гроші, високопоставлену харківську чиновницю, мабуть, анітрохи не бентежить.
Нещодавно НАЗК серйозно взялося за Єгорову-Луценко і зараз перевіряє законність нового закордонного бізнесу сім'ї та спосіб її життя. Сподіваємося, правоохоронців зацікавлять і зв'язки цієї родини з криміналом. І тоді точно розкриються нові цікаві деталі бізнесу голови Харківської облради та її чоловіка.