MY.UAНовини
"Препарат чи лікарі, але винні є!": у Дніпрі рідні померлих після операцій пацієнтів прагнуть справедливості
"Препарат чи лікарі, але винні є!": у Дніпрі рідні померлих після операцій пацієнтів прагнуть справедливості

"Препарат чи лікарі, але винні є!": у Дніпрі рідні померлих після операцій пацієнтів прагнуть справедливості

Розслідування триває з приводу неналежного виконання професійних обов'язків лікарями, але ніхто з них не усунутий.

Через місяць після трагедії, коли планові операції у Міській багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. проф. М.Ф.Руднєва у Дніпрі закінчились смертю для двох пацієнтів і ускладненнями для ще дев’яти, заклад відновив госпіталізацію. Це викликало обурення родин постраждалих.

Рідні наполягають: на час слідства медики, які могли бути дотичні до загибелі пацієнтів, не повинні працювати. "Телеграф" вислухав аргументи сімей, що втратили найдорожче — дітей.

"Я хочу вийти з цієї гри!"

Скандал навколо медичного закладу у Дніпрі вибухнув 12 серпня, тоді стало відомо, що одразу 11 пацієнтів — п'ятеро дорослих і шестеро дітей — отримали ускладнення після планових операцій. Серед пацієнтів, чий стан погіршувався щогодини, був 11-річний Ілля Шишаков.

— Моєму сину на 10 серпня була призначена операція, майже косметична, — розповів "Телеграфу" батько хлопця Роман Шишаков. — Клініка Руднєва близька до нас територіально, буквально за квартал, і ми неодноразово звертались сюди, навіть до того хірурга, який мав робити операцію. Тобто ми йшли у зрозуміле нам місце до зрозумілого нам лікаря.

Сама операція, за словами Романа, пройшла нормально і о 13-й годині син вже був в лікарняній палаті хірургічного відділення. За годину батько його відвідав, але Ілля ще виглядав кволим і сонним, дорослі це списали на "вихід з наркозу".

До клініки імені Руднєва родина Іллі Шишакова зверталась раніше, тож очікувала і цього разу на допомогу.

— Єдиний момент, на який звернули увагу, з операції пройшло дві години, а син лише раз помочився повноцінно, а другий, хоч і казав, що хоче в туалет, зовсім трошки, — додає подробиць Роман. — Ще через дві години у сина підвищується температура, його нудить, виникає блювота. Дружина питає лікарів, чи нормально це, бо маємо старшого сина, якого оперували кілька разів, і бачили, як він відновлювався після наркозу. Зазвичай пара годин і діти вже бігають коридорами й заважають лікарям, а тут все було не так. До того ж і у сусіда по палаті, прооперованого того ж дня, були схожі симптоми. Але медики запевняють, що все гаразд. Десь о 18-й годині Ілля починає скаржитися на біль у попереку та ногах, йому ставлять крапельниці, тобто вливають в нього рідину, але з нього нічого не виходить, він не мочиться.

Ще за годину шкіра Іллі набуває жовтого відтінку, температура не падає. Чергова лікарка, якій ставить запитання дружина, чому так відбувається, відповідає: "Мамочка, что вы хотите, чтобы я вам ответила?! Идите к ребенку". Між 22 і 23-ю годинами син жовтіє ще дужче, в нього з'являться так звана "мармуровість" шкірних покривів і висип на руках і ногах — такі дрібненькі цяточки, які бувають, як прищемиш палець і кров запікається під шкірою. І знову лікарі запевняють, що все гаразд. О 1-й годині ночі (вже настало 11 серпня) мені телефонує в істериці дружина, каже: "Забери мене, бо Іллю переводять до реанімації, а мене туди не пускають", — говорить батько хлопця.

Ілля ніякі не міг "вийти" з наркозу, з кожним часом після операції його стан тільки погіршувався.

Вже о 7 ранку батьки отримали повідомлення з медзакладу, що Іллю переводять до Дніпровської обласної дитячої клінічної лікарні. За кілька годин вони, нарешті почули від медиків пояснення тому, що відбувається з дитиною.

— Завідувач відділення інтенсивної терапії каже, що в Іллі — поліорганна недостатність, тобто в нього відмовили внутрішні органи, зокрема нирки і печінка. Вже були складнощі в роботі легень і серця, — каже Роман. — Я спитав: "Ми виберемось з цього?", на що почув: "Загальна практика українська, світова — вихід з цього стану — 20-40%, але за умови, що пацієнт потрапляє до нас у перший день, коли починаються проблеми. Ви до нас потрапили на другий".

Далі події розгортались так: по обіді сину роблять діаліз. При цьому він притомний і сповнений болю, йому було дуже боляче і він казав мені: "Тату, я не хочу більше тут бути! Я хочу вийти із цієї гри!" Десь о 17-18-й годині до лікарні привозять інших дітей з клініки імені Руднєва, стан яких також погіршився після проведених операцій. А у сина о 22 годині сильно падає сатурація, його переводять на апарат штучної вентиляції легень, вводять в медикаментозний сон, відкачують близько літра рідини з легень. О 1:50 вже 12 серпня в Іллі зупиняється серце, лікарі його реанімують близько пів години, але… (плаче) безрезультатно, — говорить батько хлопчика.

Після візитів до лікарень син був розчавлений

Ще одним пацієнтом лікарні імені Руднєва, життя якого забрала планова операція, став 32-річний Руслан Коріхов. Цей військовий з Новомосковська мав застарілу травму, що загострилась на фронті, але не отримав допомогу у профільному медзакладі.

— Руся ще 2014-го пішов воювати добровольцем, був у розвідроті у складі 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади. Розповідати про те, що пережив на Донбасі, не любив,— розповідає його мати Людмила Коріхова. — Я тільки згодом дізналася, що він був в одному з літаків, що прямували до Луганського аеродрому в ніч на 14 червня 2014 року. Тоді один Іл-76 сів, другий збили, а третій встиг розвернутися і повернувся до Дніпра, от у ньому і був Руся. Потім у серпні його бригаду "накрили" у Шахтарську, тоді дуже багато хлопців постраждало, вони також три місяці тримали оборону аеродрому в Краматорську. Син отримав чотири контузії, мав проблеми із зором і слухом, але коли почалось повномасштабне вторгнення, він 24-го вже був у військкоматі. Спочатку його не взяли, сказали, що самі ще не знають, що й до чого. А за кілька місяців він таки долучився до війська і був на передовій.

Людмила додає, що травми, отримані сином кілька років тому, вилились в напади епілепсії. Перший трапився в кінці 2022-го і відтоді час від часу давали про себе знати. Так само турбувала десантника і ліва рука, в якій стався "відрив біцепса", біль з часом ставав все сильнішим, то ж чоловік вирішив все-таки звернутися до лікаря.

Руслан активно займався спортом і раніше мав атлетичну фігуру, але через фронтові травми значно схуд.

— Травматолог, до якого потрапив син, виніс вердикт: потрібна операція, — продовжує розповідь Людмила. — Він звернувся до хірургічного відділення лікарні у Новомосковську, йому обіцяли все зробити, але потрібне було направлення з військового шпиталю. І от звідти його скеровують то на Львів, то у Дніпро в лікарню №1, але всюди він отримує відмову з різних причин. А ще коли з останнього медзакладу зв'язуються зі шпиталем і пояснюють, що не мають обладнання для таких операцій, то його завідувач видає: "Хай йде на передову і розробляє руку там!" Руся каже мені потім, що якби знав, що таке буде ставлення в тилу до бійців, то не йшов би добровольцем захищати країну. Мені було боляче дивитися на свою дитину після візитів до цих лікарень, він був просто розчавлений. Тільки Богу і мені відомо, як йому було погано, як у нього боліла голова, як він не міг спати, як схуд на 30 кілограмів.

Людмила додає, що зрештою сина направили в клініку ім. Руднєва, що здивувало, бо вона працювала переважно з дітьми та мамами. Однак Руслан був згоден на будь-яку пропозицію, аби вирішити питання з рукою. 1 серпня його госпіталізували, готували до операції, яку несподівано скасували після тижня перебування у лікарні, а потім призначили повторно.

У складі 25-ї бригаду Руслан (на фото третій праворуч) пройшов не одну "гарячу" точку.

— Сина прооперували 9 серпня, — каже жінка. — На зв'язок він вийшов 11-го і повідомив, що його переводять до обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: "Дві операції зробили, треба робити третю". Ми летимо туди, завідувач реанімаційного відділення каже, що Руся вкрай важкий. За його словами, щось не так було з препаратом для наркозу, а його сину вводили двічі, бо після першого втручання відкрилась кровотеча, йому знадобилося переливання крові, тож його "порізали" вдруге. І лікар додає, що син тут не один такий. Пускають нас до нього вже наступного дня, він був при тямі, ліва рука перебинтована, а правою він мені показував, що все ок, піднімаючи великий палець вгору гори.

Але я розуміла, що не було все нормально, бо Русі робили діаліз — в нього відмовили нирки. І 13-го він вже впав в кому, коли зайшла в той день до палати, побачила, що ніжки в нього фіолетові, мені стало зле. А 14-го лікарі нам кажуть, що син може не вибратися, так згодом і сталося — о 4:30 у середу, 16-го серпня, він помирає, не приходячи до тями, — каже матір.

В причинах смерті Іллі та Руслана вказаний "лікарський засіб або медикамент, неуточнений".

За словами Людмили, у лікарському свідоцтві про смерть вказано, що до неї призвела "поліорганна недостатність; інші уточнені ускладнення після хірургічних та терапевтичних втручань; лікарський засіб або медикамент, неуточнений". І саме остання причина, як зазначено в документі, є основною. Схожі формулювання використано і у випадку з Іллею Шишаковим.

Клініка "з великою радістю" знову оперує

Одразу після надзвичайної події з тяжкою побічною реакцією внаслідок операцій у лікарні ім. Руднєва до з'ясування всіх обставин підключились поліція, прокуратура, місцева влада, Міністерство охорони здоров'я та Держслужба з лікарських засобів на контролю за наркотиками.

Правоохоронці за фактом загибелі двох пацієнтів клініки ім. Руднєва відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 ("неналежне виконання професійних обов'язків медичними та фармацевтичними працівниками") Кримінального кодексу України. Пізніше додалась ще ч. 3 ст. 321-1 ("фальсифікація лікарських засобів і обіг фальсифікованих лікарських засобів"). В рамках розслідування призначено три десятки експертиз, в тому числі мають бути перевірені препарати для внутрівенного наркозу.

До речі, їх вилучили з обігу у медзакладі ще 12 серпня, про що повідомило МОЗ, зазначивши "медичні препарати лікарня закуповувала самостійно, а не отримувала через централізовані закупівлі". А за чотири дні, тобто 16 серпня, коли зупинилось серце Руслана Коріхова, стало відомо, що мова йде про три найменування препаратів, які могли викликати тяжкі побічні реакції у шести дітей і п’яти дорослих. Держлікслужба заборонила їх використовувати по всій Україні, а у лікарні, де сталася трагедія, на час роботи спеціально створеної міністерством комісії "припинені планові оперативні втручання".

Cлідство ще триває, жодні висновки щодо роботи комісії оприлюднено не були, аж раптом 4 вересня на сторінці клініки Руднєва з'являється повідомлення про скасування заборони госпіталізації. До нього прикріплено наказ Департаменту охорони здоров'я Дніпровської ОВА, з якого стає зрозумілим, що рішення ухвалене "на підставі довідки за результатами комплексного моніторингу дотримання інфекційного контролю, обліку, зберігання, призначення та використання лікарських засобів". Отримати пояснення, до яких висновків дійшли посадовці, що знову дозволили операції в медзакладі, де постраждали пацієнти, не вийшло.

Департамент охорони здоров'я дозволив клініці Руднєва поновити госпіталізацію.

Тим часом новина здивувала й обурила рідних загиблих пацієнтів, і саме через це вони і вирішили привернути увагу громадськості і ЗМІ до ситуації.

— Допис клініки, що "з великою радістю" повідомляємо про відновлення роботи просто "порвав" і став триггером розголосу, — каже Роман Шишаков. — Незрозуміло, чому розслідування триває з приводу неналежного виконання професійних обов'язків лікарями, але ніхто з них не усунутий, всі на своїх місцях. Я розумію, є презумпція невинуватості, але це ж питання не про крадіжку, псування майна, а про життя людей! Медики можуть бути як невинуваті, так вони можуть бути і винні. А люди продовжують їм довіряти життя і здоров'я дорослих та дітей.

Вважаю, що рішення про поновлення операцій в клініці ім. Руднєва не дуже здраве, бо вони своєю бездіяльність вбили мою дитину. Вони бачили, що внутрішні органи мого сина не працюють, як годиться, але продовжували його тримати у себе ще 12 годин! Може, якби Іллю одразу перевели до обласної лікарні, де було необхідне обладнання, його і врятували б. Може, й ні, але ми б знали, що цей шанс використали, — каже батько.

Племінниця Руслана намагається надати розголосу ситуацію зі смертю її дядька після банальної операції.

— Мене ця несправедливість просто вбиває, дві людини в клініці померли, ще девять постраждали, а вони знову працюють. Як так? — висловлює нерозуміння ситуації Людмила Коріхова. — До того ж мене досі ні поліція, ні прокуратура не опитали. Всі поводяться так, наче мого сина й не було, а він пройшов такі "гарячі" точки, знову повернувся на фронт, і якби не проблеми зі здоров'ям, то міг бути там і далі. Руся мав дівчину, збирався одружитися. І просто хотів вилікувати руку. А вийшло, що у лікарню він прийшов на своїх ногах, а натомість я отримала урночку (сина ми кремували). Для мене все це дуже тяжко, бо ми з ним жили удвох (чоловік мій помер 2011-го). Так, його часто не було вдома, але я знала, що він в мене є і все одно приїде. А тепер я дивлюсь на його речі — все так і є досі, як він залишив перед тим, як піти на госпіталізацію. Не знаю, як з цим тепер жити.

За словами Людмили, після 40 днів по смерті сина, вона все ж таки буде намагатися знайти в собі сили, щоб домогтися визнання себе потерпілою у справі. Але чи вийде щось довести і покарати винних, не впевнена. Натомість Роман Шишаков не планує здаватися і дуже ретельно стежитиме за розслідуванням.

Тітка Іллі Шишакова долучилась до розповсюдження інформації щодо подій у лікарні Дніпра і не тільки.

— Я віддав у клініку здорову дитину, а вона померла, — резюмує Роман. — Тож у моєму розумінні в цьому хтось чи щось винне. Препарат, лікарі, їхні дії чи бездіяльність, але винні є! Тим паче, мова не про окрему реакцію окремого пацієнта на якість ліки. Це системне явище, бо є 11 потерпілих, два з яких померли. І ті, хто вижили, мають проблеми досі, принаймні я розмовляв із тіткою однієї з жінок, що також була прооперована в клініці ім. Руднєва і потрапила до реанімації. Вона вже вдома, але потребує тривалої реабілітації. І не факт, що робота внутрішніх органів відновиться, тобто вона може стати інвалідом.

Тож я маю намір як потерпіла особа вивчати кожен документ, особливо висновки експертиз. І якщо в них будуть сумніви, клопотати про проведення повторних. Я буду боротися! Не знаю, приєднаються до мене рідні інших пацієнтів чи ні, але я не здамся. Ми плануємо добитися з'ясування всіх обставин трагедії та покарання для винних, — підсумував Роман Шишаков.

Як повідомляв "Телеграф", у ексклюзивному інтерв'ю голова НСЗУ Наталія Гусак закликала українців надавати інформацію про порушення прав пацієнтів в медичних закладах.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Как сделать iPhone неуязвимым для шпионов с помощью пяти быстрых настроек
Фокус
2025-01-26T07:00:46Z
И память почистить, и ничего не удалять: что делать, если смартфон начал тормозить
Знай
2025-01-26T06:51:31Z
Это приложение постоянно "пожирает" память на телефоне: как решить проблему в несколько кликов
Telegraf
2025-01-26T05:33:55Z
Голоса Baldur's Gate 3 и стиль Persona: новая RPG от Microsoft удивила звездным кастом и геймплеем
Знай
2025-01-26T04:51:15Z
YouTube снова будет доставлять кнопки для украинских контент-креаторов
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:59Z
Instagram заплатит авторам до $50 000 за "эксклюзивные" Reels, которые опубликуют раньше, чем в TikTok
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:07Z
В ChatGPT произошел глобальный сбой: назвали причины
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:38Z
В Запорожье обнаружили древний артефакт
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:15Z
Экскаваторы-погрузчики: универсальная техника для строительства
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:08Z
Как привлечь успех в свою жизнь, чтоб все обзавидовались: древний шепоток, который работает
Знай
2025-01-26T05:51:23Z
Идеальные и харизматичные: как определить хорошего начальника по знаку Зодиака
Gazeta UA
2025-01-26T05:39:17Z
Что нельзя рассказывать о себе другим: три темы, которые под запретом
Gazeta UA
2025-01-26T04:24:29Z
Вся семья будет сытой: как приготовить запеканку из капусты и курицы
Telegraf
2025-01-26T04:15:05Z
Почему сегодня нельзя мыть пол: запреты и приметы дня
Gazeta UA
2025-01-26T03:57:29Z
Завтрак без "пустых калорий": как приготовить ароматную овсянку с финиками в духовке
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Больше не будете покупать крем-сыр: как приготовить популярную намазку из кефира
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
Как быстро почистить помидоры от кожуры: три простых способа
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:28Z
Яйца, сыр, рыбья кожура и не только: что добавляют в кофе в разных странах
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:23Z
Снова атакован НПЗ в Рязани — все подробности
Апостроф
2025-01-26T06:24:12Z
В Житомирской области прогремели взрывы, продолжается атака "шахедов" на Украину
ZN UA
2025-01-26T03:54:19Z
Около Лос-Анджелеса вспыхнул новый мощный пожар
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:59Z
Уже 46 пострадавших: показали последствия смертельной атаки на Запорожье
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Трагедия на курорте Турции - количество жертв достигло психологической отметки
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
"Из него сделали демона" - мать обвиняемого в избиении школьницы в Белой Церкви будет оспаривать решение
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:46Z
В шахте после обвала заблокировали 135 шахтеров - ГСЧС
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:45Z
Суд освободил из-под стражи Гнезделова, публично ушедшего в СЗЧ
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:42Z
Последствия атаки РФ на Киевщину: повреждены автомобили, кафе, дома
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:41Z
"Я не разговаривал с ним": Гвардиола прокомментировал ошибку Хусанова в игр
Корреспондент
2025-01-26T05:48:18Z
Донецкий "Шахтер" объявил о продаже форварда
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:26Z
"Реал" впервые в мировом футболе заработал свыше €1 млрд за сезон
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Мирошниченко показал, как знакомил приемного сына со спортом
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:39Z
Жена звезды "Шахтера" Зубкова подала на развод
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:56Z
Джоковича освистали фанаты после решения сняться с полуфинала Australian Open
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:30Z
В обновленной таблице коэффициентов УЕФА Россия получила худшее место за всю историю
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:21Z
Теракт в Брюсселе: арестован причастный к убийству шведских футбольных болельщиков
ZN UA
2025-01-25T23:09:50Z
У Кадырова-младшего появился конкурент: победа сына Плющенко рассмешила сеть
Telegraf
2025-01-25T20:03:16Z
Есть ли продвижение россиян в Курской области: отчет ISW
TSN
2025-01-26T06:51:50Z
Войска РФ наступали на разных направлениях: в ВСУ заявили о превосходстве врага в живой силе и технике
Gazeta UA
2025-01-26T06:45:02Z
Россияне нанесли 325 ударов по Запорожской области за сутки
Корреспондент
2025-01-26T06:21:08Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 26 января 2025 года
Фокус
2025-01-26T06:00:50Z
Ситуация на фронте на вечер 25 января
UAToday
2025-01-26T05:39:05Z
"30 дней и прощай": во Львове начали убирать брошенные на улицах автомобили
Знай
2025-01-26T05:21:37Z
Цели «СВО» выполняют: враг захватил новые территории и имеет продвижение в Донецкой области
Comments UA
2025-01-26T05:09:58Z
Атака дронов на Рязань и взрывы в Харькове: главные новости ночи 26 января 2025 года
TSN
2025-01-26T04:48:10Z
Ночью по Украине двигались вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-01-26T04:18:44Z
Не стоит тратить время: топ-7 худших фильмов Netflix 2024
Фокус
2025-01-26T06:00:53Z
Макс Барских поставил концертную деятельность на паузу
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:32Z
58-летняя звезда "Друзей" сходил на свидание с 29-летней студенткой: фото
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:18Z
Мужу Наталки Денисенко сделали операцию: в каком состоянии военный сейчас
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:58Z
Стинг сообщил об отмене концертов: какая причина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:54Z
Анна Тринчер устроила голую фотосессию на Бали
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
Пять аутентичных зимних слов, которые несправедливо забыты
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Анастасия Приходько попала в скандал из-за песен фаната Путина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
"Океан Эльзы" выступит во Львове с большим концертом: подробности
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:33Z
В школах и детсадах повышают цены на питание: сколько денег готовить родителям
Знай
2025-01-26T06:36:03Z
В Польше откроют центр Украина-НАТО
Корреспондент
2025-01-26T06:27:29Z
Какой праздник 26 декабря 2025: что отмечают в мире и в Украине сегодня
UAToday
2025-01-26T06:24:18Z
Бесплатные продукты для семей с детьми: как подать заявку на получение
Знай
2025-01-26T06:21:16Z
Штраф или депортация – другого не предложат: за что украинцы могут серьезно "влипнуть" в одной из стран ЕС
Знай
2025-01-26T06:06:13Z
Максимальная пенсия: могут ли ограничить ее для военного
ZN UA
2025-01-26T06:04:22Z
26 января: церковный праздник сегодня, кого помянуть и что не стоит делать в этот день
UAToday
2025-01-26T05:39:41Z
Выплаты, тарифы, переводы с карт и повторная ВВК: главные нововведения с 1 февраля 2025
Знай
2025-01-26T05:36:34Z
Украинцев с двойным гражданством не выпускают за границу: адвокат прокомментировал ситуацию
Политека
2025-01-26T05:30:35Z
Потеряют вкус: 5 продуктов, которые нельзя разогревать в микроволновке
Marie Claire
2025-01-26T07:01:28Z
В какое время суток кефир самый полезный
Gazeta UA
2025-01-26T06:21:08Z
Какие симптомы сахарного диабета можно увидеть с утра после сна
Gazeta UA
2025-01-26T05:03:30Z
Восемь популярных продуктов, которых следует избегать во время завтрака
Gazeta UA
2025-01-26T04:39:11Z
Семь продуктов, которые нужно есть зимой для сияющей кожи
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:58Z
Что будет, если регулярно читать перед сном по 6 минут
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:12Z
Ученые опровергли распространенный миф о газировке
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:08Z
Здоровый образ жизни - комфорт и приятные ощущения
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:35Z
Почему именно зимой полезно добавлять в блюда черный перец
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:42Z
Как выйти на пенсию в 2025 году: новые требования и сроки
Знай
2025-01-26T06:45:43Z
Система начисления субсидий изменится. Важные советы для домохозяйств
ZN UA
2025-01-26T06:40:10Z
Как рассчитываются субсидии на газ и топливо в 2025 году: что нужно знать
Знай
2025-01-26T05:06:12Z
АЗС изменили цены на топливо на выходных: сколько стоят бензин, дизель и автогаз
Хвиля
2025-01-26T04:33:54Z
В Украине снова растут цены на картофель
Gazeta UA
2025-01-26T04:03:36Z
В двух российских аэропортах ввели ограничения из-за полетов беспилотников
TSN
2025-01-26T03:51:09Z
В Украине снова растут цены на морковь, не влияет даже импорт из Польши, - аналитики
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:49Z
В Украине средняя зарплата чиновников в декабре 2024 года выросла до 80 тыс. грн
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:45Z
Пользователи OnlyFans не оплатили государству налогов на 63,2 млн грн
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:09Z
Две главные ошибки, из-за которых ломается стиральная машина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Эти "звоночки" подскажут, что время продавать авто: 3 скрытых признака
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Назвали самые популярные легковушки года
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:32Z
Ford отзывает более 270 тыс. авто-что случилось
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:48Z
Тракторы для любых задач: большой выбор моделей на Agronetto
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:37Z
Audi подготовила электрический внедорожник Audi на базе Porsche к серьезному бездорожью
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:55Z
В Украине кардинально изменили правила продажи авто: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-01-25T20:30:53Z
Гость из 90-х: в Киеве засветилось очень редкое итальянское авто
Фокус
2025-01-25T09:42:40Z
Как защитить себя от произвола при осмотре автомобиля: советы юристов, когда остановили патрульные
Знай
2025-01-24T21:51:43Z
Вложили в победу Трампа миллионы - получили кока-колу: чем одарили гостей на инаугурации. ФОТО
Новости Украины
2025-01-26T07:00:08Z
"Никто не будет вертолетом или лебедем", - Фицо хочет ввести в конституцию норму о двух гендерах
Новости Украины
2025-01-26T06:54:43Z
В ЕС тоже заявили об интересах в Гренландии
Gazeta UA
2025-01-26T06:45:17Z
Госдеп призывают не включать Украину в план 90-дневной заморозки помощи, - FT
Новости Украины
2025-01-26T06:33:56Z
В КНР резко отреагировали на обвинение главы ЦРУ о распространении коронавируса
Comments UA
2025-01-26T06:27:46Z
В Беларуси начались выборы президента: в Минске люди пришли голосовать до открытия участков
Comments UA
2025-01-26T06:03:28Z
В Чехии, Германии и Польше создадут центры возвращения украинских беженцев
Gazeta UA
2025-01-26T06:00:27Z
В Германии продолжаются массовые протесты против ультраправых
Корреспондент
2025-01-26T05:57:15Z
Политолог спрогнозировал, доведет ли Трамп российскую экономику до катастрофы
Политека
2025-01-26T05:45:50Z