MY.UAНовини
Стратегія хеджування для ЗС США як фактор стримування Китаю
Стратегія хеджування для ЗС США як фактор стримування Китаю

Стратегія хеджування для ЗС США як фактор стримування Китаю

Стратегія хеджування передбачає придбання і розробку недорогих і невеликих безпілотних систем. І тут буде корисний український досвід: війна в Україні демонструє конкурентні переваги, яких можуть домогтися військові за рахунок швидкого освоєння комерційних технологій.

Стримування Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні вимагає від США інших можливостей, ніж війни на Близькому Сході або в Україні. Величезні морські простори і нарощування Китаєм своєї присутності в Південно-Китайському морі ускладнять дії американських військ у межах першого і другого острівних ланцюгів. Більшість основних американських систем озброєнь застаріли ще 30 років тому, а багато нових систем, призначених для конфліктів високого рівня, будуть введені в дію тільки у 2030-х роках.

Фокус переклав статтю Майкла Брауна і Лоріна Селбі про важливість стратегії хеджування для стримування КНР.

Китайський лідер Сі Цзіньпін поставив завдання модернізувати китайські збройні сили до 2027 року, щоб підготуватися до воєнних дій, і заявив, що в разі необхідності він возз'єднає Тайвань із Китаєм силою. Багато представників оборонних і розвідувальних відомств, включно з головою Об'єднаного комітету начальників штабів, колишнім командувачем військами в Індо-Тихоокеанському регіоні та директором ЦРУ, підкреслюють ризик вторгнення до 2027 року. Ми вважаємо, що Сполучені Штати повинні діяти швидко, щоб стримати загрозу з боку Китаю.

Сполучені Штати повинні діяти швидко, щоб стримати загрозу з боку Китаю
Фото: Twitter

Сполучені Штати повинні реалізувати стратегію хеджування в усіх сферах. Ця стратегія передбачає розробку і закупівлю невеликих, недорогих, безпілотних, численних і більш інтелектуальних озброєнь і систем на додаток до наявних високотехнологічних (дорогих, складних, масивних і нечисленних) систем озброєнь. Стратегія хеджування повинна використовувати технології, що розвиваються, з акцентом на їх масштабне впровадження протягом найближчих трьох років.

Будучи партнером компанії Shield Capital, що інвестує в технологічні компанії, які продають продукцію Міністерству оборони, один з авторів зацікавлений у таких контрактах. Однак мій досвід роботи колишнім директором Відділу оборонних інновацій та Президентського стипендіата з інновацій дозволив мені зрозуміти, як краще вчинити Сполученим Штатам. Оскільки пропонована нами стратегія сильно відрізняється від наявного стану речей, ми вважаємо, що Конгрес має створити нову посаду заступника міністра оборони з інновацій та комерційних технологій, який виконуватиме функції головного фахівця з інновацій та очолить цю трансформацію. Ця нова організація об'єднає інноваційні організації, що входять до складу Управління міністра оборони, як-от Відділ оборонних інновацій та Управління стратегічних можливостей, і координуватиме їхню роботу з роботою відомств, які всі разом прагнуть модернізувати міністерство.

Хоча ми закликаємо до реалізації цієї стратегії вже понад рік, зазначимо, що заступниця міністра оборони Кетлін Гікс нещодавно представила ініціативу Replicator на конференції Національної асоціації оборонної промисловості. Вона включає в себе ідеї стратегії хеджування, але без будь-яких організаційних змін та інших наших рекомендацій, які забезпечили б її успішну реалізацію. Ми стверджуємо, що там, де Міністерство оборони, як і раніше, є основним покупцем на ринку нових технологій, таких як космічна інфраструктура або малі безпілотники, воно може забезпечити розвиток життєздатної бази постачальників. У тих сферах, де комерційний ринок лідирує в розвитку технологій, наприклад, у сфері штучного інтелекту, кібернетики або супутників на низькій навколоземній орбіті, Міністерство оборони повинно адаптувати свій процес закупівель і бюджетування, щоб купувати більш сучасні технології та оновлювати їх, щойно компанії представлять нові рішення.

Чому стратегія хеджування актуальна?

Війна в Україні демонструє конкурентні переваги, яких можуть домогтися військові за рахунок швидкого освоєння комерційних технологій. За останні пів століття процеси закупівель Міністерства оборони закостеніли. Ці процеси були оптимізовані, щоб закуповувати більше "того, що є в американських військових", а не "того, що потрібно військовим" для наступного конфлікту. Нові компанії, що постачають передові технології, насилу можуть укласти довгостроковий контракт на закупівлю, і, як наслідок, американські військові виявляються не настільки підготовленими до конфлікту, як хотілося б. У конфлікті зі США Китай, найімовірніше, матиме переваги в наземних бойових діях і позбавить США переваги в повітрі. Навіть якби Сполучені Штати вирішили зрівнятися з Китаєм у корабле- або літакобудуванні, вони не володіють промисловим потенціалом, здатним зрівнятися з Китаєм у комерційному і військовому виробництві кораблів і літаків.

США не володіють промисловим потенціалом, здатним зрівнятися з Китаєм у комерційному і військовому виробництві кораблів і літаків

За стратегії хеджування американські збройні сили матимуть у своєму розпорядженні набагато більшу кількість коштів. Китайська зброя, призначена для знищення кількох дорогих цілей, тепер буде змушена боротися з десятками тисяч цілей. Величезна кількість дрібних цілей, кожна з яких має власний командний і керуючий потенціал, потенційно може перевантажити звичайні озброєння і флот Китаю. Плани ведення бойових дій Китаю будуть надзвичайно ускладнені у зв'язку з наявністю датчиків і зброї у величезній кількості. Їхнє військове керівництво не зможе зробити висновок про успішність вторгнення через протоку. Військово-морські сили США вже стали першопрохідцями в реалізації частини цієї стратегії у складі оперативної групи 59, провівши навчання флоту з інтеграцією автономних систем з екіпажними кораблями. Майкл Брассер розповів нам, що 59-та оперативна група довела свої можливості під час 15 двосторонніх морських навчань і 4 великих міжнародних навчань, розширивши зону видимості з пілотованого судна на сотні миль у кожному напрямку та забезпечивши безперебійну роботу протягом більш ніж 35 тисяч годин.

Індо-Тихоокеанське командування США вже думає про те, як географічно розподілити сили і засоби, перемістивши їх на захід від міжнародної лінії зміни дати. Однак Міністерство оборони недостатньо швидко просувається вперед у розгортанні "великої кількості дрібних речей", як-от спеціалізовані супутники РЛС із синтезованою апертурою на широті Тайваню, рої безпілотників, "розумні" міни (які можна вмикати й вимикати), автономні баржі (які можуть бути посадковими платформами або складами постачання) і т. ін. Ключовим уроком України є прискорення закупівель у нових постачальників і концепцій у таких технологічних фірм, як SpaceX, Anduril, Hawkeye 360 і Vannevar Labs, для таких можливостей, як комерційні супутникові дані, безпілотники, боєприпаси з барижуванням, логістика в умовах протистояння та програмне забезпечення, що об'єднує інформацію з датчиків.

Ключовим уроком України є прискорення закупівель у нових постачальників і концепцій у таких технологічних фірм, як SpaceX, Anduril, Hawkeye 360 і Vannevar Labs

Оборонна стратегія Америки після закінчення холодної війни спирається на традиційні платформи (кораблі, танки, літаки), розробка яких триває десятиліття і які експлуатуються ще багато десятиліть по тому, забезпечуючи супротивникові дуже стабільні цілі для розуміння, копіювання і розробки контрстратегій. В умовах, коли технологічне середовище змінюється швидше, ніж будь-коли в історії, а технології поширюються в глобальному масштабі, Сполучені Штати мають чітко зважати на той факт, що настільки швидкі та розподілені технологічні зміни відкривають перед противниками дедалі більше можливостей для досягнення стратегічної раптовості. Навпаки, оволодіння новими технологіями забезпечує США як раптовість, так і асиметричну перевагу. Не можна сказати, що Міністерство оборони не створює нових концепцій, заснованих на технологіях, що з'являються, і не розвиває спеціальні можливості в рамках секретних програм. Однак обмежені масштаби створення цих концепцій ставлять їх на периферію, а не в центр уваги. Систематичне нарощування цих можливостей має стати частиною бачення, концепції операцій та екосистеми закупівель США. Як колишні керівники інноваційного підрозділу міністерства та Управління військово-морських досліджень, ми вважаємо, що сьогодні існують технології для реалізації стратегії "хеджування", і за наявності цілеспрямованих дій американські збройні сили можуть реалізувати цю стратегію протягом найближчих чотирьох років. Однак, з огляду на інертність найбільшої у світі бюрократичної системи, Міністерство оборони не зможе домогтися цього без серйозної підтримки з боку Конгресу.

Чотири елементи стратегії хеджування

  • Насамперед стратегія хеджування охоплює технології малої та низької вартості, а також безпілотні, численні та більш інтелектуальні розробки. Малі та недорогі системи забезпечують розгортання безлічі стійких, одноразових і недорогих платформ, здатних приголомшити і заплутати супротивника. Безпілотні системи розширюють зону дії та підвищують ефективність бойових дій, що знижує потребу у великих пілотованих силах і потенційно зберігає життя людей. Кількість є важливим стримувальним чинником і забезпечує стійку, асиметричну перевагу порівняно з сучасними платформами – особливо стосовно живучості. Розумніше – значить краще, оскільки програмне забезпечення є ключем до розширення функціональності всіх апаратних засобів, може оновлюватися в режимі реального часу, а штучний інтелект, машинне навчання та кібернетика забезпечують нові можливості у вигляді комбінацій невеликих систем. Такі можливості можна по-новому об'єднати в плані переміщення кількома областями та здатності виконувати завдання, що в сукупності забезпечує більший елемент раптовості. Така маневреність вигідно відрізняє їх від великовагових платформ, які залишаються практично незмінними протягом десятиліть. Крім того, союзники і партнери США виграють від більш економічно ефективної стратегії порівняно із закупівлею більших американських збройних платформ. Якщо не покладатися на одних і тих самих постачальників із багаторічними затримками, то союзники і партнери зможуть почати впровадження цих комерційних технологій уже сьогодні.
Безпілотні системи розширюють зону дії та підвищують ефективність бойових дій, що знижує потребу у великих пілотованих силах і потенційно зберігає життя людей
  • По-друге, американські збройні сили повинні краще використовувати нові технології для швидкого і масштабного впровадження альтернативних концепцій і можливостей на додаток до існуючих вишуканих (тобто дорогих, домінуючих, масивних і нечисленних) платформ систем озброєнь. Результатом цих зусиль стане також посилення конкуренції у сфері оборонних закупівель і поява все нових і нових постачальників. Використання комерційних технологій також сприяє підвищенню оперативної сумісності та проведенню спільних операцій із союзниками і партнерами, оскільки ці технології доступні вже сьогодні і не є секретними.
  • По-третє, термінове ухвалення цих комерційних рішень дає змогу реалізувати масштабні можливості протягом найближчих трьох років (а не десятиліть). На відміну від цього, нещодавня програма армії США зі створення невеликих безпілотних літальних апаратів зайняла майже десять років. Крім того, армія висунула особливі вимоги до постачальника, тож підсумкова вартість у 17 разів перевищила ціну, пропоновану постачальником в Інтернеті. За цей час китайський виробник безпілотників DJI, лідер світового ринку, представив шість послідовних поколінь продукції. Швидке впровадження посилює стримування, оскільки непередбачуваність наших дій створює невизначеність для супротивників, орієнтованих на американські платформи, що стоять на озброєнні десятиліттями.
  • По-четверте, потенціал має бути широко розосереджений з огляду на величезні відстані Індо-Тихоокеанського регіону і необхідність забезпечення стійкості та відновлення сил. З огляду на те, що Китай протягом десятиліть приділяв особливу увагу протидії проєктуванню сили США в Південно-Китайському морі та навколо нього, Сполучені Штати тепер повинні протистояти китайським збройним силам, дивуючи їх набагато більшою кількістю недорогих, розосереджених і стійких засобів, які важко знищити за допомогою звичайних засобів протиракетної оборони. Невеликі, автономні та одноразові засоби простіше розсіювати, а їхня цінність зростає при об'єднанні в мережу, що забезпечує підвищену ситуаційну обізнаність і маневреність на великій території. Сполучені Штати засвоїли цей урок 1941 року в Перл-Гарборі. Цей принцип розосередження сил і засобів уже застосовується Корпусом морської піхоти США в його плані Force Design 2030, а також Тихоокеанською армією США під керівництвом генерала Чарльза Флінна, який визнає переваги розподілу американських і союзних сил і засобів усією першою острівної ланцюга.

Як Сполучені Штати можуть здійснити задумане?

Коротка відповідь — поки що незрозуміло як, оскільки система оборонних закупівель була розроблена 60 років тому, у розпал "холодної війни", коли США були безумовним технологічним лідером у світі, і на частку американських збройних сил, як основного розробника необхідних їм технологій, припадало 36% світових досліджень і розробок. Сьогодні на збройні сили США припадає лише 3% світових досліджень і розробок, а комерційні компанії розробляють 80% необхідних їм технологій. Нинішня тривала і лінійна система розроблення планів, визначення вимог, закупівель і бюджетування більше підходить для епохи, коли США були військовою наддержавою і технологічним лідером, ніж для сьогодення, коли комерційна технологічна індустрія заснована на програмному забезпеченні та характеризується швидким циклом створення продуктів. Купівля "того, що є в американських військових", найімовірніше, виявиться неадекватною в наступному конфлікті, який може включати рої безпілотників, що виконують автономні місії на основі алгоритмів штучного інтелекту і отримують інформацію від космічних датчиків у режимі майже реального часу.

Нинішня система планування військового бюджету еквівалентна купівлі більшої кількості лінкорів напередодні Перл-Гарбора
Фото: U.S. Army

Оскільки процес складання бюджету починається за три роки до виділення коштів, а дискреційні витрати, крім закладених у бюджет, практично відсутні, наявні стимули спрямовані на збереження статус-кво, що, на жаль, може бути еквівалентно купівлі більшої кількості лінкорів напередодні Перл-Гарбора. Ці стимули продовжуватимуть виділяти трильйони доларів на збільшення кількості танків, кораблів, літаків і ядерної зброї на шкоду створенню альтернативних можливостей та інвестиціям у нові сфери, як-от космос і кіберпростір, або інвестиціям на підтримку нової промислової бази в галузі малих безпілотників або комерційних супутників. Слід уточнити, що стратегія хеджування — це аргумент не проти високотехнологічних платформ, а за більш збалансоване поєднання наявних платформ і нових можливостей, які створюють невизначеність для супротивників і збільшують кількість військових варіантів. Як зазначала газета New York Times у травні 2023 року, сьогодні Міністерство оборони не справляється із завданням впровадження, експлуатації та використання нових комерційних технологій, корисність яких доведено в Україні. У результаті нові компанії, що постачають ці технології, опиняються в "долині смерті".

Кiлька рекомендацій щодо реалізації стратегії хеджування

По-перше, Конгрес має заснувати посаду заступника міністра оборони з інновацій та комерційних технологій як головного відповідального за інновації в Міністерстві оборони, щоб просувати нові можливості від швидких прототипів до польових технологій (тобто в руках бійців менш ніж за три роки, а не за десятиліття). Ці можливості мають підтримувати командувачі військ, які не мають повноважень і бюджету на закупівлі (за винятком асигнувань на експлуатацію та технічне обслуговування). Ключовим показником для цієї посади є кількість нових спроможностей, підтверджених командуванням і прийнятих на озброєння протягом наступних трьох років.

Створення нової посади заступника міністра оборони необхідне тому, що нинішній заступник міністра оборони з досліджень і розробок повинен зосередитися на унікальних військових технологіях, які не будуть доступні, якщо міністерство не розробить вимоги та не профінансує дослідження і розробки. Сьогодні ця посада зосереджена на постачанні гіперзвукової зброї та зброї спрямованої енергії (наприклад, лазерної) у співпраці з наявними оборонними компаніями. Фактично ця посада визначає 14 технологій, критично важливих для національної безпеки, але 11 з них розробляються комерційним сектором, а не оборонними компаніями. Якщо президент призначає старшого співробітника оборонного відомства для контролю за трьома (20%) з цих технологій, то має бути створена аналогічна посада для контролю за успішною інтеграцією 11 (80%) з цих технологій.

Конгрес має заснувати посаду заступника міністра оборони з інновацій та комерційних технологій як головного відповідального за інновації в Міністерстві оборони
Фото: General Dynamics

Цей новий заступник міністра має відповідати за Відділ оборонних інновацій, Управління стратегічних можливостей, нещодавно створене Управління стратегічного капіталу та Головне управління цифрових технологій і штучного інтелекту, щоб усі ці організації були орієнтовані на швидкість і узгоджували свої завдання. Новий представник оборонного відомства також повинен мати точкові зв'язки з інноваційними організаціями служб, такими як AFWERX, SpaceWerx, NavalX, Marine Innovation Unit і Army Applications Lab, щоб домогтися більшої єдності цілей і уникнути дублювання в роботі цих організацій. Новий заступник міністра має курирувати бюджет, що дає змогу масштабувати успішні прототипи будь-якої з інноваційних організацій (як це робить сьогодні програма Accelerated Production and Fielding of Innovative Technologies у меншому масштабі) як стимул для спільної роботи й уникнення дублювання зусиль. Чиновник має також забезпечити, щоб Міністерство оборони давало відповідні сигнали приватним джерелам капіталу (венчурним капіталістам і приватним акціонерним компаніям) щодо технологічних потреб Міністерства, щоб краще використовувати 350 млрд доларів на рік, які інвестують венчурні капіталісти, і 1 трлн доларів на рік, які інвестують приватні акціонерні компанії. Міністерство оборони має активно впливати на це фінансування з метою національної безпеки, оскільки воно в 13 разів перевищує рекордний бюджет оборонних досліджень і розробок на 2023 фінансовий рік.

Нова організація має співпрацювати з відомствами та Об'єднаним штабом для швидкого вивчення нових бойових концепцій, що будуть можливі на основі малих, безпілотних, численних і стійких конструкцій.

Якщо Міністерство оборони стане найбільшим замовником технології та лідером у створенні нових комерційних ринків, воно може використовувати свою купівельну спроможність для формування промислової бази для технологій подвійного призначення. Прикладами можуть слугувати можливості запуску ракет, малі супутники, космічна інфраструктура, повітряні таксі, нові хімічні склади акумуляторів, малі безпілотники, сучасні засоби зв'язку (6G), система запобігання пандеміям із секвенуванням патогенів, нові джерела енергії або гіперзвукові літальні апарати. Міністерство оборони може забезпечити Сполученим Штатам першість у розвитку таких технологій, інвестуючи в ці ринки, створюючи програми, що встановлюють галузеві стандарти, і розвиваючи постачальників, здатних масштабувати свою діяльність у США.

Якщо Міністерство оборони стане найбільшим замовником технології та лідером у створенні нових комерційних ринків, воно може використовувати свою купівельну спроможність для формування промислової бази для технологій подвійного призначення
Фото: pexels.com

У тих випадках, коли Міністерство оборони не є першопрохідцем або основним замовником технології, йому слід реалізувати стратегію "швидкого послідовника", що дає змогу швидко отримати доступ до комерційних технологій і впровадити їх у виробництво. Прикладами таких технологій є ШІ та кіберпрограмне забезпечення, комерційні супутникові дані, електромобілі, автономно керовані тактичні літаки, надводні кораблі та автономні підводні апарати. Стратегія "швидкого послідовника" вимагає від міністерства зміни наявної практики впровадження комерційних технологій.

  • Перше, що необхідно змінити, — це процес підготовки вимог до комерційних рішень, оскільки немає необхідності вказувати комерційним постачальникам, що саме вони мають створювати на ринку, який уже існує за межами оборонної промисловості. Натомість департамент має запровадити процес швидких експериментів та оцінки, що демонструє потребу в можливостях або проблему, яку необхідно вирішити.
  • По-друге, міністерство має визначити організаційні центри для цих комерційних технологій, щоб сконцентрувати зусилля на створенні експертних центрів для їхньої оцінки, виділити постійний бюджет, краще сигналізувати приватній промисловості про попит і уникнути дублювання в рамках міністерства. Якщо департамент не визначить відповідальну організацію за закупівлю цих комерційних технологій, то не буде ясності в тому, хто повинен виділяти бюджет на ці можливості, а це, як показує досвід, означає, що вимоги будуть розділені між службами, що ускладнить створення економічно ефективної бази постачальників або використання купівельної спроможності.
міністерство оборони має впровадити комерційно орієнтований процес закупівель, що забезпечує максимальну конкуренцію і здійснюється з комерційною швидкістю і на комерційних умовах
  • По-третє, міністерство має запровадити комерційно орієнтований процес закупівель, що забезпечує максимальну конкуренцію і здійснюється з комерційною швидкістю та на комерційних умовах (особливо щодо інтелектуальної власності). Ці передові методи включають в себе більш широке використання інших повноважень щодо угод шляхом впровадження розробленого Відділом оборонних інновацій "Відкриття комерційних рішень", або процесу комерційного відбору. Дуже важливо, що в рамках цього процесу військовослужбовці оцінюють комерційні рішення і створюють їхні прототипи, що сприяє швидким ітераціям для більш повного задоволення їхніх потреб.
  • Нарешті, міністерство має забезпечити постійний бюджет для цих комерційних можливостей у рамках "рекордних можливостей" (а не епізодичних програм рекордів), щоб відповідати циклу створення комерційних продуктів. Рекордні можливості визнають постійну потребу в закупівлях (наприклад, малих безпілотників або комерційних даних супутникового знімання як послуги), але не прив'язують асигнування до специфікацій одного постачальника на роки, даючи змогу департаменту переходити на нові технології від найкращого постачальника.

Висновок

В умовах, коли Сполучені Штати зіштовхуються з найнебезпечнішим світом з часів холодної війни, національна безпека країни вимагає рішучих дій щодо впровадження нових, швидких і економічно ефективних способів домінування в просторі бойових дій. Такі рішучі дії включають в себе стратегію використання нових технологій, організаційні та бюджетні зміни, що підсилюють важливість і терміновість цієї трансформації, а також непохитну прихильність виконанню поставленого завдання. Сполучені Штати ще не зазнали нападу в стилі Перл-Гарбора. Однак без своєчасних структурних змін і вдосконалення критично важливих процесів це може статися. Прийнявши стратегію хеджування, Сполучені Штати можуть значно підвищити потенціал об'єднаних збройних сил США впродовж наступних чотирьох років і в рамках наявного бюджету.

Про авторів

Майкл Браун — партнер компанії Shield Capital і запрошений науковець Гуверівського інституту при Стенфордському університеті. У період з 2018 по 2022 рік він обіймав посаду директора підрозділу оборонних інновацій. Раніше він обіймав посаду генерального директора двох публічних технологічних компаній у Кремнієвій долині: компанії Symantec Corporation, що займається кібербезпекою (2014-2016 рр.), і виробника комп'ютерного обладнання Quantum Corporation (1995-2001 рр.).

Лорін Селбі — контр-адмірал, який обіймав посаду начальника Військово-морських досліджень із травня 2020 року до своєї відставки в червні 2023 року. Раніше він обіймав посаду головного інженера ВМС і заступника командувача командування морських систем ВМС із проєктування, інтеграції та військово-морського проєктування кораблів (2016-2020 рр.), а до цього командував центрами надводних бойових дій ВМС (2014-2016 рр.).

Важливо "Зірка смерті" і "Вбивця FPV": як волонтери створили для ЗСУ унікальну зброю проти дронів
Теги за темою
Армия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Війна в Україні змінила архітектуру оборонних рішень - стартап Helsing
УкраинФорм
2025-07-17T21:09:34Z
В Україні встановили єдиний підхід до пенсійних виплат за рішенням судів
УкраинФорм
2025-07-17T19:54:44Z
Нова платіжка за квартиру з 1 серпня: у Дніпрі повідомили про зміни цін
Политека
2025-07-17T19:30:31Z
Грошова допомога на оренду квартири: хто й скільки зможе отримати
Знай
2025-07-17T19:21:58Z
Скільки землі можуть дати учаснику бойових дій у липні 2025 року
24tv
2025-07-17T19:06:14Z
Анонсовано інноваційну систему відеоспостереження для громадського транспорту
AutoCentre
2025-07-17T19:03:02Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: базовий товар починає зникати
Политека
2025-07-17T19:00:03Z
Не виплачує зарплати з грудня. В Росії хочуть визнати банкрутом найбільшого виробника телевізорів
InternetUA
2025-07-17T18:58:18Z
В Україні може суттєво змінитися ціна на паливо: експерт назвав ключовий фактор
GlavRed
2025-07-17T18:27:50Z
Словаччина розблокує ухвалення 18 пакета санкцій ЄС проти Росії, - Фіцо
24tv
2025-07-17T22:27:37Z
Російські банки на межі колапсу: готуються екстрено просити гроші у Кремля
Хвиля
2025-07-17T22:06:47Z
Трамп активно реалізовуватиме своє бачення щодо припинення війни в Україні - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-17T22:06:13Z
Мудра: Нам вдалося відстояти заочні провадження по спецтрибуналу
УкраинФорм
2025-07-17T22:03:19Z
Війна, день 1240. Новий уряд на чолі зі Свириденко та мегаугода зі США щодо зброї
Football.ua
2025-07-17T22:01:43Z
Посли ЄС в Брюсселі можуть ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ зранку 18 липня
Европейская правда
2025-07-17T22:01:27Z
Рада Безпеки ООН зібралася на термінове засідання щодо Сирії
УкраинФорм
2025-07-17T21:54:00Z
Стармер про Коаліцію охочих: Наші плани готові до реалізації, наскільки це можливо
УкраинФорм
2025-07-17T21:51:38Z
Опрацьовуються плани відпочинку і реабілітації українських дітей у Чехії - посол Зварич
УкраинФорм
2025-07-17T21:46:31Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
Укус може запросто вбити: в Україні помітили небезпечного павука з сердечками на черевці
Telegraf
2025-07-17T22:30:54Z
Окупована частина Запорізької області залишилася без світла: у чому причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T21:33:14Z
Хронологія війни — день 1241: окупанти на Запоріжжі залишились без світла і тиснуть на фронті
Telegraf
2025-07-17T21:03:48Z
Скидати Чорноморський флот РФ із рахунків було б помилкою - Плетенчук
УкраинФорм
2025-07-17T20:51:34Z
В Одесі жінку протягнув по асфальту бус ТЦК: що відповіли у військкоматі
TSN
2025-07-17T20:48:18Z
Росіяни вдарили дроном по автомобілю головного рабина Херсонщини
24tv
2025-07-17T20:42:17Z
Посилили війська та збільшили тиск: росіяни намагаються ізолювати велике українське місто
Знай
2025-07-17T20:36:02Z
Пляжний сезон в Одесі: наскільки тепла вода у морі для купання
24tv
2025-07-17T20:33:55Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T20:24:14Z
Сили безпілотних систем уразили в Курській області ворожий ЗРК «Стріла-10» разом з екіпажем
УкраинФорм
2025-07-17T22:30:25Z
Україна дозволить іноземним оборонним компаніям випробувати їхні розробки на полі бою проти Росії
TSN
2025-07-17T22:06:21Z
У Південній Кореї рибалки зловили тунець вартістю $1,9 млн і повернули рибу до моря
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T22:00:23Z
Польща поступово припинить діяльність притулків для біженців з України
iPress
2025-07-17T21:57:06Z
Україна запропонувала тестувати іноземну зброю на фронті – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T21:45:57Z
Більше ніж просто мода: що насправді означає червона нитка на зап'ясті
GlavRed
2025-07-17T21:27:34Z
Генсек ООН рішуче засудив ізраїльський авіаудар по католицькій церкві в Газі
УкраинФорм
2025-07-17T21:19:10Z
Київську митрополію УПЦ МП зобов’язали припинити зв’язки з Росією до серпня
Лига
2025-07-17T21:18:27Z
"Уже не передбачено": ТЦК втратили можливість штрафувати людей за несвоєчасне оновлення даних
Фокус
2025-07-17T21:00:46Z
Легендарний десерт: як приготувати торт, як знаменитий десерт від Kinder
24tv
2025-07-17T21:18:25Z
Улюблений багатьма салат "Білочка": ароматна закуска всього з трьох інгредієнтів
Telegraf
2025-07-17T20:36:20Z
Готує себе сама: страва для вечері, над якою не треба стояти
GlavRed
2025-07-17T20:27:50Z
Один лимон та трішки цукру: рецепт найпростішого лимонаду на кожен день – це порятунок від спеки
24tv
2025-07-17T20:12:31Z
Відпочинок на морі в Україні 2025: де дозволено купатися та скільки коштує відпустка для двох
TSN
2025-07-17T20:03:54Z
Як захистити себе від впливу ретроградного Меркурія: потрібен простий оберіг
24tv
2025-07-17T20:00:13Z
Молода картопля і соковита яловичина: ця страва зведе з розуму навіть гурманів
Telegraf
2025-07-17T19:15:10Z
Чи можна на своєму подвірʼї палити вогонь: як посмажити шашлики
24tv
2025-07-17T19:06:27Z
Простий лайфхак для організації взуття без витрат: використайте дротяний вішак
24tv
2025-07-17T18:54:47Z
Мешканка Волині стала жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-17T21:25:22Z
Чоловік хотів придбати ноутбук, але втратив понад 29 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-17T20:13:26Z
У Данії у 12 супермаркетах мережі виявили кокаїн у бананах
Европейская правда
2025-07-17T19:31:56Z
Справа Гусакова: РБК-Україна заявило про тиск, поліція почала розслідування
TSN
2025-07-17T19:18:17Z
Російський дрон знову атакував цивільного в Херсоні
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:39Z
У Тернополі викрили агентів рф, які орендували квартиру для зберігання вибухівки
InternetUA
2025-07-17T18:27:54Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
В Одесі викрили фальшивий реабілітаційний центр
360ua.news
2025-07-17T17:09:24Z
Джессіка Альба через півроку після розлучення закрутила роман із молодим актором - деталі
GlavRed
2025-07-17T22:33:59Z
"Усі були нажахані": Памела Андерсон приголомшила зізнанням про свою політику "без макіяжу"
GlavRed
2025-07-17T21:27:52Z
Вже підкорюють глядачів: 3 нові цікаві фільми 2025 для вечірнього перегляду
24tv
2025-07-17T21:03:37Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T20:30:17Z
Відібрав у тата корону: у Мережі в захваті від миловида Гаррі Галкіна
GlavRed
2025-07-17T20:27:10Z
"Супермама" виводить на чисту воду: до кого "прийшли" після показу шоу
GlavRed
2025-07-17T19:57:45Z
Не можна: Тодоренко знову не дивилася за дітьми і нарвалася на жорстку відмову в РФ
GlavRed
2025-07-17T19:39:33Z
"Сором'язливі": на концерті Coldplay главу стартапу випадково зняли з коханкою
GlavRed
2025-07-17T19:27:30Z
Кохання, історія і драма: 6 фільмів та серіалів для тих, хто фанатіє від "Кави з кардамоном"
24tv
2025-07-17T19:09:46Z
Визначилися стартові суперники двох українських клубів у Лізі конференцій
ZN UA
2025-07-17T22:27:57Z
Збірна Англії вийшла до 1/2 фіналу жіночого Євро-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-17T21:57:53Z
Лунін дав свою згоду на трансфер у Вільярреал – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T21:40:33Z
Бондаренко: Ми створили дуже багато моментів, однак не змогли реалізувати жодного
Football.ua
2025-07-17T21:19:24Z
Евертон за участі Миколенка презентував нову гостьову форму
Football.ua
2025-07-17T20:57:36Z
Туран: Я більше задоволений другою грою проти Ільвеса, ніж першою
Football.ua
2025-07-17T20:37:09Z
Тренер Ільвеса: Нашою метою було покращити свою гру – нам це вдалося
Football.ua
2025-07-17T20:16:01Z
Побачите справжню різницю, – Дюбуа зробив зухвалу заяву перед реваншем із Усиком
24tv
2025-07-17T20:06:33Z
Жоту ввели до Зали слави Вулвергемптона
Football.ua
2025-07-17T20:04:14Z
Свіжа атмосфера: як доглядати за кондиціонером у спеку
ZN UA
2025-07-17T22:24:24Z
У США можуть заборонити iPhone з китайськими дисплеями через звинувачення у промисловому шпигунстві
InternetUA
2025-07-17T21:33:38Z
Вчені показали, якою наша планета стане через 250 мільйонів років
TSN
2025-07-17T21:18:47Z
Південна Корея планує створити базу на Місяці до 2045 року
УкраинФорм
2025-07-17T21:03:53Z
Найбільший шматок Марса на Землі продано за карколомну суму: що відомо про артефакт
TSN
2025-07-17T20:33:30Z
OpenAI тестує прямі покупки в ChatGPT: що зміниться для користувачів
24tv
2025-07-17T20:06:57Z
Радість виявилася помилкою: баг Steam змусив інді-розробників вважати себе мільйонерами
Фокус
2025-07-17T20:00:48Z
Китайці знайшли спосіб врятувати світ від забруднення: цукор стане бонусом
24tv
2025-07-17T19:42:04Z
Спадщина Silent Hill живе: її автори розпочали роботу над новим моторошним проєктом
Фокус
2025-07-17T19:30:54Z
Stellantis відновила популярні емблеми, які дилери хочуть знову реалізовувати
Топ Жир
2025-07-17T22:33:42Z
Забудьте про Cadillac XT6: найрозкішніший кросовер від GM саме цей
Топ Жир
2025-07-17T22:03:50Z
Водіям Volvo рекомендується утриматися від використання цього режиму до встановлення критичного оновлення
Топ Жир
2025-07-17T21:18:05Z
Рідкісний Ferrari за $5 мільйонів з’явився серед дешевих Nissan на Craigslist
Топ Жир
2025-07-17T20:33:28Z
Ця репліка Mustang Eleanor оцінюється більш ніж у півмільйона доларів
Топ Жир
2025-07-17T20:03:25Z
У Японії злодії обирають Toyota, щоб викрасти іншу Toyota
Топ Жир
2025-07-17T19:18:48Z
Електричний Land Rover отримає компактнішу версію
Топ Жир
2025-07-17T18:33:10Z
Одна держава зробила запит до Mazda — і отримала спеціальну версію CX-5
Топ Жир
2025-07-17T18:03:04Z
Ви ще ніколи не відчували такого рівня комфорту на задньому сидінні Lexus
Топ Жир
2025-07-17T17:18:20Z