MY.UAНовини
Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку
Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку

Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку

Нещодавно Ольга Лящук здобула перемогу на The Shaw Classic 2023, всьоме у своїй спортивній кар'єрі ставши найсильнішою жінкою світу. 38-річна уродженка Донецька (зараз Ольга живе та тренується у США) продовжує здобувати виключно золоті медалі на будь-яких змаганнях, у яких бере участь. У жіночому силовому спорті їй просто немає рівних.

KP.UA поспілкувалася з чемпіонкою і розпитала її про турніри, будні та плани.

Особистим прикладом підтримую сім'ю, що залишилася у Донецьку

- Звідки берете сили щоразу виходити на турнір? Адже це місяці рутинної роботи в залі, довгі та фізично стомлюючі тренування.

- Моя головна мотивація – це мої рідні та близькі. Моя мама, моя рідна сестра, моя бабуся. Вони зараз у Донецьку, самі розумієте, як їм, коли знаходишся на території, зайнятій, дуже м'яко скажемо, – зловредниками. Я на особистому прикладі показую, як треба тримати себе в руках, і вони теж тримають себе у спортивній формі. Роблять розтяжку, займаються йогою, доглядають себе, взагалі – вкладають у своє здоров'я. А ще я точно знаю – ЗСУ звільнять рідне місто, як і всі зайняті території. Ця впевненість додає мені сил та енергії. Я своїми успіхами показую українцям, наскільки ми сильні всередині, який у нас є потенціал.

- А преміальні за перемоги у турнірах? Наскільки вони важливі як мотиватор?

– Гроші важливі, безумовно. Хоча трапляються випадки, коли в підготовку до турніру ти вкладаєш десь 5 тисяч доларів, а виграєш у підсумку десь 8 тисяч. У принципі, те на те й виходить. Але для мене особисто – важливіша сама перемога. Коли я змагаюся та виграю, отримую від цього задоволення. І ось, напевно, відчути цей смак перемоги набагато важливіше.

- Як взагалі виглядає ваш звичайний тренувальний день?

- Тренування тривають 3-4 години. Обов'язково проводжу якісну розминку. Я працюю над зміцненням спини, поперекового відділу, преса, зв'язок та суглобів на руках. До програми тренування входять і бігові вправи для витривалості та координації. І лише після цього приступаю до силових елементів.

- Чи є у вас види вправ, які найбільше подобаються? І які результати у них?

- Мої улюблені вправи – це "підняття мішків". Востаннє я відірвала від землі 155 кг. Такий, можна сказати, важкуватий був мішок (сміється). Ще один із моїх «коньочків» – "перекидання мішків" через планку. Того року я поставила світовий рекорд: "мішок" вагою 20 кг перекинула через поперечину висотою 4 метри. Плюс «йок» («коромисло» - металева рама з перемичкою з труби та чотирма кронштейнами під диски. Основна вправа з цим снарядом – перенесення. – Прим. авт.) вагою 300 кг, я пробігла за 10 секунд 40 футів (12 м). Улюблена вправа - "дадліфт" (вправа зі штангою) - я зробила станову тягу 310 кг на 4 рази. Це був мій найкращий результат. І ще люблю піднімати на швидкість кам'яні кулі. У середньому вони важать від 90 до 150 кг. Піднявши за 32 секунди 5 куль, я змогла виграти свій шостий чемпіонат світу.

Снаряди, з якими Ольга справляється як із пушинками, не кожен чоловік підніме. Фото: ФБ Ольги Лящук

Буряк в Америці не той, але борщ смачний

- Ваші тренування вимагають якогось особливого харчування?

- Намагаюся їсти лише органіку. Готую борщ із м'ясом. Кажуть, виходить смачний. Навіть на городі у себе посадили буряки, і в мене виросло 40 плодів. Звичайно, не такі великі, як в Україні, але смакові якості ті самі. Я залишилася задоволена.

Взагалі борщ – моя улюблена страва. Із чорним хлібом. Українське коріння навіть за океаном нікуди не поділося (посміхається). І ще люблю солону червону рибу. Не відмовлюся, при нагоді, від стейка. Вранці в моєму раціоні вівсянка з бананами та протеїном. І, звісно, ​​багато овочів.

Ольга в їжі воліє органічні продукти і не проти потішити себе делікатесами. Фото: ФБ Ольги Лящук

Друзі говорять про мене – crazy

– Як любите проводити свій відпочинок?

- Для мене найкращий відпочинок – це море чи океан. Там, де тепло, сонечко, пісочок чи камінці. Більше подобається солона вода. Але й на річці відпочивати теж люблю.

Іноді друзі на американський манер говорять про мене – crazy. Просто я така, люблю отримувати задоволення від, здавалося б, несподіваних та невластивих для мого виду спорту речей. Ходжу на річку, ось нещодавно із задоволенням покаталася на каяку, насолоджуюся прогулянками лісом. Пишу картини. Це трапляється не часто. Коли є натхнення та 3-4 вільні години.

– За своє життя ви відвідали чимало країн. Де вам найбільше сподобалося і чому?

– Я об'їздила всю Європу – Франція, Італія, Португалія, Голландія. Де я тільки не була. Кожна країна по-своєму цікава. Чому? Тому що повністю поринаєш в атмосферу нового міста і ніби потрапляєш у нове життя. Зараз я в Нешвіллі, Теннесі (США). І поки що мені він подобається найбільше. Тут хороші та добрі люди, тихо та спокійно.

Ольга дуже любить подорожувати, вже об'їздила стать світу і зупинитися на цьому не збирається. Фото: ФБ Ольги Лящук

Якби не стронг, то обрала б кіно!

- Чи могло так скластися, що в житті ви обрали б не силовий спорт, а щось інше?

- Захоплююсь кіно. І це дуже цікаво для мене. Напевно, це була б кіноіндустрія. Ще дуже подобається подорожувати Америкою. І є така божевільна ідея – з друзями орендувати машину чи автобус та поїхати вздовж усієї Каліфорнії, Солт-Лейк Сіті, поперек усієї Америки, подивитися, яка вона справжня. І чому б не зняти у такій подорожі відеогід? Але це так, думки на майбутнє.

- Якоїсь миті у вашу "стронг-кар'єру" серйозно вклинилося регбі. Як це сталося?

- Так, я 4 роки грала за збірну України з регбі. Ми навіть виграли два чемпіонати Європи. Зазвичай я виступаю одна, і з'явилося бажання спробувати себе в командному виді спорту. І це було просто чудово! Це були одні з найкращих моментів у житті, найкращі моменти. Я досі з дівчатами спілкуюся, вони мене завжди раді бачити, вітають із перемогами та святами. Чому пішла у регбі? Щоб спробувати собі щось нове. Оскільки з дитинства мріяла стати чемпіонкою світу, я думала, що ми з командою можемо виграти чемпіонат світу. Я просто йшла за власним бажанням.

Дівчата вони й у стронзі дівчата. Виправити зачіску перед турніром - свята справа. Фото: ФБ Ольги Лящук

Мрію про сім'ю, дітей, будинок і собаку

- Якому одягу ви віддаєте перевагу у повсякденному житті? І чи не проблемно взагалі знайти магазин, де є одяг під вашу неймовірно спортивну фігуру?

- Ось із одягом взагалі жодних проблем. Іноді навіть надто багато її собі набираю. Мені подобаються і куртки, і сукні - короткі і довгі, і спортивні шорти і джинсові, і джинси різних моделей, і сорочки дуже подобаються лляні, бавовняні. Все залежить від настрою та ситуації. Нещодавно собі купила капелюх ковбойський та чоботи. Стала, можна сказати, "ковбой-леді". Мені сподобалося.

- Про що мрієте?

- Мрію, звісно, ​​про сім'ю. Знайти людину, яка б розуміла мене, любила таку, якою я є. Щоб не треба було мені виправлятися, міняти щось у собі. Приймав мене такою, якою я є. З усіма моїми родзинками. Це найважливіше. Мрію про свій будинок, про собаку. І, звичайно ж, про дітей. Я гадаю, у мене все попереду. Нині головне – кар'єра. Я вважаю, спочатку треба стати на ноги, досягти чогось у житті, а потім уже думати про дітей та сім'ю. Думаю, що в цьому плані у мене все ще попереду. В Америці багато зірок наважуються на дитину після 40, а то й після 50 років. І народжуються нормальні, здорові діти.

Ольга вірить, рано чи пізно зустріне свого єдиного чоловіка, народить дітей та заведе собаку. Фото: ФБ Ольги Лящук

Зайнятися наукою? Чому ні!

- Чи думали про те, чим хотілося б зайнятися після завершення кар'єри?

– Якщо чесно, я ще не визначилася. Але однозначно хочу мати можливість допомагати людям. Не виключено – це буде спорт, а може, й кардинально щось поміняю, матиму ще одну освіту. Наприклад – наука.

Дуже цікаво було б вивчити тему віку у спорті. Коли я розпочинала кар'єру, більшість спортсменів уже до 25 років її завершували. Нині все змінилося. Деякі спортсмени навіть у 55 років можуть ставити світові рекорди, як Марк Фелікс із Лондона. Він досі виступає у стронгу і навіть не збирається йти.

- Як ви вважаєте, чому Україна стала батьківщиною для багатьох найсильніших людей планети? Для вас, для Олексія Новікова Василя Вірастюка?

– Тому що українці – дуже цікавий, сильний, мужній, талановитий народ. Ось чому. Відкритість українців, працьовитість, пристрасть ставити мету та йти до неї, незалежно від того, що буде перед тобою – стіна хоч залізна, хоч кам'яна. Тому що є впевненість у друзях-українцях, які тебе завжди підтримують та завжди з тобою. Це дуже важливо, і це відчувається в самих українцях. І я щаслива, що я українка, що піднімаю український прапор. Нехай нас береже Господь.

В Америці спортсменка звикла до фермерства. Каже, що їй не погано виходить. Фото: ФБ Ольги Лящук

Словник

Стронг (від англійської strong - сильний, рішучий) - силовий вид спорту, який приваблює глядачів своєю видовищністю. Спортсмени виконують вправи з оригінальними снарядами, такими як вантажівки, газові балони, автомобілі, мішки з піском і так далі. Вправи можуть бути націлені на найбільшу кількість повторень, на підняття найбільшої ваги або на швидкісне подолання дистанції з великим вантажем на плечах і так далі.

Досьє КП

Народилася 1985 року в Донецьку.

Закінчила Донецький інститут фізкультури та магістратуру у Національному університеті фізичного виховання.

У силових видах спорту професійно виступає із 2009 року.

Виступала у складі національної збірної з регбі, двічі ставала чемпіонкою Європи. У 2014 році вперше стає чемпіонкою світу зі Strongwoman – спортивної дисципліни з перетягування тяжкості серед жінок.

У 2016 році Ольга виграє турнір «Арнольд класік» у США та стає чемпіонкою Європи.

У 2017 році здобуває перемогу у змаганнях серед професіоналів - Strongest Women in the World-2017-Olimpia. Стає абсолютною чемпіонкою, піднявши штангу вагою 208 кілограмів.

У 2019 та 2020 роках Ольга перемогла на всесвітніх змаганнях Arnold Pro Strongwoman у США.

Українка двічі вигравала престижний турнір Arnold Pro Strongwoman, який проводив Арнольд Шварцнеггер. Фото: ФБ Ольги Лящук

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дружина Остапчука зізналась, що не спілкується з його дітьми від колишньої, і назвала причину
TSN
2025-01-19T15:06:28Z
Познайомились, коли дівчинці було 11 років: що відомо про внучку Алена Делона, з якою вони як дві краплі води
Telegraf
2025-01-19T14:42:56Z
Позитив з новонародженою донькою та дружиною зворушив кадрами з прогулянки
TSN
2025-01-19T14:36:46Z
Настав цей день, – 7-річна донька Дмитра Ступки знімається для Netflix
24tv
2025-01-19T14:09:39Z
Камалія – про доньок, нову професію мами, стосунки з Захуром та чи готова ще раз вийти заміж
Комсомольская правда
2025-01-19T14:04:51Z
Вілл Сміт показав рідкісне фото мами-красуні, якій виповнилося 88 років
TSN
2025-01-19T13:48:13Z
Катерина Кухар насмішила відео з 10-річною донькою від Стоянова у своє 43-річчя
TSN
2025-01-19T13:06:54Z
Міша Романова зізналась, чому приховує батька свого 6-річного сина і чи спілкується з колишнім
TSN
2025-01-19T13:06:13Z
Гламур і шик: 7 найвишуканіших образів Меланії Трамп
Фокус
2025-01-19T12:45:00Z
Зеленський призначив бригадного генерала координувати допомогу Україні у новій місії НАТО
Лига
2025-01-19T15:09:17Z
Українці перестали помічати за втратами героїзм та успіх армії
Telegraf
2025-01-19T14:54:50Z
Скільки має служити людина, аби отримати статус УБД у 2025 році
24tv
2025-01-19T14:48:17Z
Польща отримала від США першу партію танків Аbrams у найновішій версії
УкраинФорм
2025-01-19T14:42:36Z
Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ
TSN
2025-01-19T14:33:52Z
Розкриті технічні характеристики американської безпілотної бойової субмарини Orca
InternetUA
2025-01-19T14:33:00Z
Зеленський заявив, що бригадний генерал Шаповалов працюватиме з партнерами у Німеччині
ZN UA
2025-01-19T14:27:19Z
Українець за два роки віддав майже 130 тисяч аліментів на чужу дитину, тепер ексдружина заплатить лише 9 тисяч
Знай
2025-01-19T14:21:18Z
На Сумщині комунальники знайшли пакет, повний грошей: що вони з ним зробили
24tv
2025-01-19T14:03:32Z
Зеленський підписав указ про нові санкції РНБО
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T15:10:09Z
Три варіанти миру від команди Трампа: що буде з окупованими територіями та членством у НАТО
Комсомольская правда
2025-01-19T15:03:45Z
Байден помилував ще п’ятьох увʼязнених і двом помʼякшив вироки
УкраинФорм
2025-01-19T14:54:55Z
Дональд Трамп запустив криптовалюту TRUMP — за добу вона зросла на 253% і заробила $27 млрд
ITC
2025-01-19T14:54:51Z
Єменські хусити завдали збитків світовій торгівлі на $200 мільярдів - The Economist
УкраинФорм
2025-01-19T14:51:05Z
Інавгурація Дональда Трампа: де і коли дивитись онлайн-трансляцію
InternetUA
2025-01-19T14:48:12Z
Юрія Бойка позбавили звання Герой України
24tv
2025-01-19T14:42:13Z
За роки війни парламентська дипломатія розширилась - Корнієнко
УкраинФорм
2025-01-19T14:30:33Z
ХАМАС передає Ізраїлю трьох заручниць після припинення вогню
360ua.news
2025-01-19T14:30:18Z
Відключення світла в Україні: експерти назвали умови повернення обмежень
Политека
2025-01-19T15:00:08Z
Оборудка із газовими лічильниками: БЕБ викрило посадовців компанії Фірташа
УкраинФорм
2025-01-19T14:45:54Z
Світові пенсійні фонди повертаються на ринок криптовалют - FT
ZN UA
2025-01-19T14:37:59Z
Українські ресторани втрачають рентабельність
AgroPortal
2025-01-19T14:00:52Z
Пташиний грип у США призвів до дефіциту яєць
AgroPortal
2025-01-19T13:30:48Z
Стартап Perplexity AI пропонує злиття з американським підрозділом TikTok - Reuters
УкраинФорм
2025-01-19T13:15:40Z
Інфляція не компенсує доходи: хто з українців стане біднішим у 2025 році
Политека
2025-01-19T13:03:36Z
Пенсії по інвалідності 1 і 2 групи: українцям розповіли, як зміняться виплати у 2025 році
Политека
2025-01-19T12:30:25Z
Туреччина оновила рекорд агроекспорту
AgroPortal
2025-01-19T12:30:05Z
Британська розвідка: Росія посилює тиск на Велику Новосілку у Донецькій області
Европейская правда
2025-01-19T15:15:00Z
Наступ на Велику Новосілку: британська розвідка розповіла про плани Росії
24tv
2025-01-19T15:09:15Z
Завдання, щоб їх узагалі не було: військовослужбовець ЗСУ пояснив, що таке бойове зіткнення
24tv
2025-01-19T15:06:48Z
Стало відомо, чому зими в Україні стали теплими та куди подівся сніг
TSN
2025-01-19T15:03:53Z
У Києві на Либідській, поруч з ТРЦ, провели акцію FREE AZOV, аби нагадати про повернення військовополонених
Khreschatyk
2025-01-19T15:03:42Z
Значна територія Торецька перебуває під вогневим впливом Сил оборони - військові
УкраинФорм
2025-01-19T14:54:50Z
У 28-й ОМБр показали кадри бою українських військових з окупантами на торецькому напрямку
ZN UA
2025-01-19T14:48:58Z
У Києві та у низці областей повітряна тривога: яка є загроза
TSN
2025-01-19T14:18:04Z
«Зливала» окупантам дані про українських патріотів – підозрюється мешканка Херсонщини
InternetUA
2025-01-19T14:15:29Z
У Львові горів модульний будинок для переселенців
24tv
2025-01-19T15:15:07Z
У Черкасах жінка відкрила вогонь у магазині
24tv
2025-01-19T15:15:00Z
На Рівненщині згоріла дерев’яна церква XIX століття
УкраинФорм
2025-01-19T15:12:10Z
Причиною пошкодження кабелів у Балтійському морі могла бути аварія, а не диверсія РФ — WP
ZN UA
2025-01-19T15:09:45Z
На популярному курорті загинула лікарка з Волині: подробиці трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T14:06:17Z
У чотирьох областях перекрили канали збуту зброї – СБУ
1News
2025-01-19T13:42:30Z
"Загубили" авіабомби: з російських літаків "нештатно" зійшли ФАБи
24tv
2025-01-19T12:54:51Z
Тряхнуло кілька разів: в Україні стався землетрус
Telegraf
2025-01-19T12:51:58Z
У Вінниці сталася масштабна аварія на водогоні
1News
2025-01-19T12:42:03Z
Як працює наша пам’ять: секрети запам’ятовування
ZN UA
2025-01-19T15:03:55Z
Які запахи найбільше не переносять кішки: і на кілометр не підійдуть
GlavRed
2025-01-19T14:39:45Z
Господиням на замітку: додайте ці 2 інгредієнти й деруни вже ніколи не темнітимуть
24tv
2025-01-19T14:33:13Z
Як завжди бути щасливим, вільним і молодим: порада мудреця, якій понад 1000 років
TSN
2025-01-19T13:48:33Z
Смачний щербет можна приготувати вдома: розкішні солодощі з дитинства
Telegraf
2025-01-19T13:42:48Z
Це вже не модно на кухні: про які дизайнерські рішення варто забути
24tv
2025-01-19T13:33:54Z
Новий рік ще витає у повітрі: рецепту ароматного пісочного пирога з апельсинами
Знай
2025-01-19T12:51:19Z
Сало буде м’яким, ароматним і смачним: 5 найголовніших правил засолювання в домашніх умовах
TSN
2025-01-19T12:36:10Z
Щоб вдома було тепло та затишно: які дрова найкраще обирати для котла
24tv
2025-01-19T12:30:34Z
Танець у TikTok призвів до звільнення
360ua.news
2025-01-19T15:06:27Z
Instagram випустив оновлення, змінивши формат акаунтів назавжди
InternetUA
2025-01-19T15:01:14Z
Зламається не тільки смартфон: як не можна заряджати телефон у машині
GlavRed
2025-01-19T14:27:17Z
Microsoft випустила оновлення для Windows 11 24H2, 23H2, 22H2 KB5050119/KB5050200
Portaltele
2025-01-19T14:10:41Z
Походження Місяця: несподіване відкриття кидає виклик найпопулярнішій теорії
Фокус
2025-01-19T14:06:09Z
Майбутнє будівництва. Американські інженери створили гнучкий бетон для 3D-друку
InternetUA
2025-01-19T14:04:46Z
Тайванські розробники представили новітній крилатий мультикоптер зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-01-19T13:31:59Z
До Землі наближається 70-метровий астероїд
УкраинФорм
2025-01-19T13:24:23Z
В ЄС також заговорили про заборону TikTok і назвали головні загрози соцмережі
Telegraf
2025-01-19T13:21:51Z
Які ліки негативно впливають на здатність керувати автомобілем: список
ТСН
2025-01-19T15:03:03Z
Як правильно лікувати нежить: доктор Комаровський розповів, що робити, щоб запобігти ускладненням
Политека
2025-01-19T14:30:16Z
Експерти закликали не годувати птахів хлібом у січні: в чому причина
GlavRed
2025-01-19T13:27:03Z
Які захворювання є підставою для оформлення 2 групи інвалідності
24tv
2025-01-19T13:06:02Z
Визначення і встановлення інвалідності: у МОЗ роз'яснили деякі деталі
УкраинФорм
2025-01-19T13:03:27Z
Забуваємо про неприємні запахи: як дієво позбутися запаху собачої сечі
GlavRed
2025-01-19T11:27:41Z
Не всі в курсі: як правильно використовувати кисневий порошок
GlavRed
2025-01-19T11:27:17Z
ГРВІ у дитини: доктор Комаровський розповів, як боротися із хворобою без медикаментів
Политека
2025-01-19T10:27:01Z
Препарат для лікування раку молочної залози може допомогти боротися з раком крові
360ua.news
2025-01-19T09:18:07Z
Атлетік здолав Сельту на виїзді
Football.ua
2025-01-19T15:09:30Z
Біатлон: результати чоловічого масстарту на етапі Кубка світу в Рупольдінгу
TSN
2025-01-19T14:54:54Z
Енріке: Хвіча — потужний додаток до вже чудового складу
Football.ua
2025-01-19T14:48:25Z
Етап КС з біатлону в Рупольдингу завершився перемогою шведки Еберґ у масстарті
УкраинФорм
2025-01-19T14:42:31Z
Гасперіні: Поразку Наполі важко прийняти
Football.ua
2025-01-19T14:30:20Z
"У тебе немає суперника": український зірковий боксер кинув виклик чемпіону світу
24tv
2025-01-19T14:24:57Z
Клуб Першої ліги вказав на двері культовому гравцю Динамо
24tv
2025-01-19T14:09:06Z
Андрієвський — про програш Лехії на зборах: Краще в спарингах, ніж в офіційних матчах
Football.ua
2025-01-19T13:57:46Z
"Це наші вороги": радянський футболіст заявив, що Росія воює з Америкою
Telegraf
2025-01-19T13:57:45Z
Німецьким вантажівкам Henschel виповнилося 100 років
AutoCentre
2025-01-19T13:07:49Z
Donut Lab анонсувала інновації в електротехніці
360ua.news
2025-01-19T13:03:40Z
Справжній ексклюзив: у Києві помітили розкішний "Гелендваген" за 280 000 євро
Фокус
2025-01-19T09:00:01Z
Mercedes має намір повернути на конвеєр купе S-Class
AutoCentre
2025-01-19T08:15:08Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z
У київському гаражі знайшли раритетний Lincoln Town Car
AutoCentre
2025-01-18T20:01:19Z
Що приховують звуки вашого автомобіля? Важливі сигнали, про які не варто забувати
Знай
2025-01-18T19:21:12Z