MY.UAНовини
Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку
Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку

Найсильніша жінка у світі Ольга Лящук: Мрію про сім'ю, дітей і собаку

Нещодавно Ольга Лящук здобула перемогу на The Shaw Classic 2023, всьоме у своїй спортивній кар'єрі ставши найсильнішою жінкою світу. 38-річна уродженка Донецька (зараз Ольга живе та тренується у США) продовжує здобувати виключно золоті медалі на будь-яких змаганнях, у яких бере участь. У жіночому силовому спорті їй просто немає рівних.

KP.UA поспілкувалася з чемпіонкою і розпитала її про турніри, будні та плани.

Особистим прикладом підтримую сім'ю, що залишилася у Донецьку

- Звідки берете сили щоразу виходити на турнір? Адже це місяці рутинної роботи в залі, довгі та фізично стомлюючі тренування.

- Моя головна мотивація – це мої рідні та близькі. Моя мама, моя рідна сестра, моя бабуся. Вони зараз у Донецьку, самі розумієте, як їм, коли знаходишся на території, зайнятій, дуже м'яко скажемо, – зловредниками. Я на особистому прикладі показую, як треба тримати себе в руках, і вони теж тримають себе у спортивній формі. Роблять розтяжку, займаються йогою, доглядають себе, взагалі – вкладають у своє здоров'я. А ще я точно знаю – ЗСУ звільнять рідне місто, як і всі зайняті території. Ця впевненість додає мені сил та енергії. Я своїми успіхами показую українцям, наскільки ми сильні всередині, який у нас є потенціал.

- А преміальні за перемоги у турнірах? Наскільки вони важливі як мотиватор?

– Гроші важливі, безумовно. Хоча трапляються випадки, коли в підготовку до турніру ти вкладаєш десь 5 тисяч доларів, а виграєш у підсумку десь 8 тисяч. У принципі, те на те й виходить. Але для мене особисто – важливіша сама перемога. Коли я змагаюся та виграю, отримую від цього задоволення. І ось, напевно, відчути цей смак перемоги набагато важливіше.

- Як взагалі виглядає ваш звичайний тренувальний день?

- Тренування тривають 3-4 години. Обов'язково проводжу якісну розминку. Я працюю над зміцненням спини, поперекового відділу, преса, зв'язок та суглобів на руках. До програми тренування входять і бігові вправи для витривалості та координації. І лише після цього приступаю до силових елементів.

- Чи є у вас види вправ, які найбільше подобаються? І які результати у них?

- Мої улюблені вправи – це "підняття мішків". Востаннє я відірвала від землі 155 кг. Такий, можна сказати, важкуватий був мішок (сміється). Ще один із моїх «коньочків» – "перекидання мішків" через планку. Того року я поставила світовий рекорд: "мішок" вагою 20 кг перекинула через поперечину висотою 4 метри. Плюс «йок» («коромисло» - металева рама з перемичкою з труби та чотирма кронштейнами під диски. Основна вправа з цим снарядом – перенесення. – Прим. авт.) вагою 300 кг, я пробігла за 10 секунд 40 футів (12 м). Улюблена вправа - "дадліфт" (вправа зі штангою) - я зробила станову тягу 310 кг на 4 рази. Це був мій найкращий результат. І ще люблю піднімати на швидкість кам'яні кулі. У середньому вони важать від 90 до 150 кг. Піднявши за 32 секунди 5 куль, я змогла виграти свій шостий чемпіонат світу.

Снаряди, з якими Ольга справляється як із пушинками, не кожен чоловік підніме. Фото: ФБ Ольги Лящук

Буряк в Америці не той, але борщ смачний

- Ваші тренування вимагають якогось особливого харчування?

- Намагаюся їсти лише органіку. Готую борщ із м'ясом. Кажуть, виходить смачний. Навіть на городі у себе посадили буряки, і в мене виросло 40 плодів. Звичайно, не такі великі, як в Україні, але смакові якості ті самі. Я залишилася задоволена.

Взагалі борщ – моя улюблена страва. Із чорним хлібом. Українське коріння навіть за океаном нікуди не поділося (посміхається). І ще люблю солону червону рибу. Не відмовлюся, при нагоді, від стейка. Вранці в моєму раціоні вівсянка з бананами та протеїном. І, звісно, ​​багато овочів.

Ольга в їжі воліє органічні продукти і не проти потішити себе делікатесами. Фото: ФБ Ольги Лящук

Друзі говорять про мене – crazy

– Як любите проводити свій відпочинок?

- Для мене найкращий відпочинок – це море чи океан. Там, де тепло, сонечко, пісочок чи камінці. Більше подобається солона вода. Але й на річці відпочивати теж люблю.

Іноді друзі на американський манер говорять про мене – crazy. Просто я така, люблю отримувати задоволення від, здавалося б, несподіваних та невластивих для мого виду спорту речей. Ходжу на річку, ось нещодавно із задоволенням покаталася на каяку, насолоджуюся прогулянками лісом. Пишу картини. Це трапляється не часто. Коли є натхнення та 3-4 вільні години.

– За своє життя ви відвідали чимало країн. Де вам найбільше сподобалося і чому?

– Я об'їздила всю Європу – Франція, Італія, Португалія, Голландія. Де я тільки не була. Кожна країна по-своєму цікава. Чому? Тому що повністю поринаєш в атмосферу нового міста і ніби потрапляєш у нове життя. Зараз я в Нешвіллі, Теннесі (США). І поки що мені він подобається найбільше. Тут хороші та добрі люди, тихо та спокійно.

Ольга дуже любить подорожувати, вже об'їздила стать світу і зупинитися на цьому не збирається. Фото: ФБ Ольги Лящук

Якби не стронг, то обрала б кіно!

- Чи могло так скластися, що в житті ви обрали б не силовий спорт, а щось інше?

- Захоплююсь кіно. І це дуже цікаво для мене. Напевно, це була б кіноіндустрія. Ще дуже подобається подорожувати Америкою. І є така божевільна ідея – з друзями орендувати машину чи автобус та поїхати вздовж усієї Каліфорнії, Солт-Лейк Сіті, поперек усієї Америки, подивитися, яка вона справжня. І чому б не зняти у такій подорожі відеогід? Але це так, думки на майбутнє.

- Якоїсь миті у вашу "стронг-кар'єру" серйозно вклинилося регбі. Як це сталося?

- Так, я 4 роки грала за збірну України з регбі. Ми навіть виграли два чемпіонати Європи. Зазвичай я виступаю одна, і з'явилося бажання спробувати себе в командному виді спорту. І це було просто чудово! Це були одні з найкращих моментів у житті, найкращі моменти. Я досі з дівчатами спілкуюся, вони мене завжди раді бачити, вітають із перемогами та святами. Чому пішла у регбі? Щоб спробувати собі щось нове. Оскільки з дитинства мріяла стати чемпіонкою світу, я думала, що ми з командою можемо виграти чемпіонат світу. Я просто йшла за власним бажанням.

Дівчата вони й у стронзі дівчата. Виправити зачіску перед турніром - свята справа. Фото: ФБ Ольги Лящук

Мрію про сім'ю, дітей, будинок і собаку

- Якому одягу ви віддаєте перевагу у повсякденному житті? І чи не проблемно взагалі знайти магазин, де є одяг під вашу неймовірно спортивну фігуру?

- Ось із одягом взагалі жодних проблем. Іноді навіть надто багато її собі набираю. Мені подобаються і куртки, і сукні - короткі і довгі, і спортивні шорти і джинсові, і джинси різних моделей, і сорочки дуже подобаються лляні, бавовняні. Все залежить від настрою та ситуації. Нещодавно собі купила капелюх ковбойський та чоботи. Стала, можна сказати, "ковбой-леді". Мені сподобалося.

- Про що мрієте?

- Мрію, звісно, ​​про сім'ю. Знайти людину, яка б розуміла мене, любила таку, якою я є. Щоб не треба було мені виправлятися, міняти щось у собі. Приймав мене такою, якою я є. З усіма моїми родзинками. Це найважливіше. Мрію про свій будинок, про собаку. І, звичайно ж, про дітей. Я гадаю, у мене все попереду. Нині головне – кар'єра. Я вважаю, спочатку треба стати на ноги, досягти чогось у житті, а потім уже думати про дітей та сім'ю. Думаю, що в цьому плані у мене все ще попереду. В Америці багато зірок наважуються на дитину після 40, а то й після 50 років. І народжуються нормальні, здорові діти.

Ольга вірить, рано чи пізно зустріне свого єдиного чоловіка, народить дітей та заведе собаку. Фото: ФБ Ольги Лящук

Зайнятися наукою? Чому ні!

- Чи думали про те, чим хотілося б зайнятися після завершення кар'єри?

– Якщо чесно, я ще не визначилася. Але однозначно хочу мати можливість допомагати людям. Не виключено – це буде спорт, а може, й кардинально щось поміняю, матиму ще одну освіту. Наприклад – наука.

Дуже цікаво було б вивчити тему віку у спорті. Коли я розпочинала кар'єру, більшість спортсменів уже до 25 років її завершували. Нині все змінилося. Деякі спортсмени навіть у 55 років можуть ставити світові рекорди, як Марк Фелікс із Лондона. Він досі виступає у стронгу і навіть не збирається йти.

- Як ви вважаєте, чому Україна стала батьківщиною для багатьох найсильніших людей планети? Для вас, для Олексія Новікова Василя Вірастюка?

– Тому що українці – дуже цікавий, сильний, мужній, талановитий народ. Ось чому. Відкритість українців, працьовитість, пристрасть ставити мету та йти до неї, незалежно від того, що буде перед тобою – стіна хоч залізна, хоч кам'яна. Тому що є впевненість у друзях-українцях, які тебе завжди підтримують та завжди з тобою. Це дуже важливо, і це відчувається в самих українцях. І я щаслива, що я українка, що піднімаю український прапор. Нехай нас береже Господь.

В Америці спортсменка звикла до фермерства. Каже, що їй не погано виходить. Фото: ФБ Ольги Лящук

Словник

Стронг (від англійської strong - сильний, рішучий) - силовий вид спорту, який приваблює глядачів своєю видовищністю. Спортсмени виконують вправи з оригінальними снарядами, такими як вантажівки, газові балони, автомобілі, мішки з піском і так далі. Вправи можуть бути націлені на найбільшу кількість повторень, на підняття найбільшої ваги або на швидкісне подолання дистанції з великим вантажем на плечах і так далі.

Досьє КП

Народилася 1985 року в Донецьку.

Закінчила Донецький інститут фізкультури та магістратуру у Національному університеті фізичного виховання.

У силових видах спорту професійно виступає із 2009 року.

Виступала у складі національної збірної з регбі, двічі ставала чемпіонкою Європи. У 2014 році вперше стає чемпіонкою світу зі Strongwoman – спортивної дисципліни з перетягування тяжкості серед жінок.

У 2016 році Ольга виграє турнір «Арнольд класік» у США та стає чемпіонкою Європи.

У 2017 році здобуває перемогу у змаганнях серед професіоналів - Strongest Women in the World-2017-Olimpia. Стає абсолютною чемпіонкою, піднявши штангу вагою 208 кілограмів.

У 2019 та 2020 роках Ольга перемогла на всесвітніх змаганнях Arnold Pro Strongwoman у США.

Українка двічі вигравала престижний турнір Arnold Pro Strongwoman, який проводив Арнольд Шварцнеггер. Фото: ФБ Ольги Лящук

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Загроза масованого обстрілу України на Великдень: експерт закликав бути обачними цього дня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:42:46Z
США представили план контролю за припиненням вогню в Україні, – WSJ
24tv
2025-04-19T03:42:05Z
США готові визнати окупований Крим російським - Bloomberg
GlavRed
2025-04-19T03:39:55Z
Нічна атака "Шахедами", вибухи лунали в низці областей: хронологія 1151 дня війни
24tv
2025-04-19T03:36:46Z
Справжня угода, якої прагне Трамп - це угода з Росією - The New York Times
Gazeta UA
2025-04-19T02:37:03Z
Зрушень від Кремля до 20 квітня нема: чи зважиться Трамп діяти жорсткіше
24tv
2025-04-19T02:33:00Z
Політтехнолог розповів, чи продасть Трамп Україні зброю: «Рано цю ідею ховати»
Политека
2025-04-19T02:31:07Z
США перетворюються з посередника в адвоката Росії — політолог
TSN
2025-04-19T02:30:59Z
Залякує Європу: аналітики з’ясували, що задумав Кремль у питанні України
TSN
2025-04-19T02:30:49Z
19 квітня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна займатися рукоділлям
24tv
2025-04-19T04:00:55Z
Удар по Харкову був модернізованими "Іскандерами": РФ застосувала рідкісний тип ракет ‒ експерт
ZN UA
2025-04-19T04:00:24Z
«Закривайте вікна». Експерт зі зв’язку попередив про небезпеку оптоволоконних дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:57:57Z
На бойовому чергуванні у Чорному морі один ворожий носій «Калібрів» загальним залпом до 6 ракет
УкраинФорм
2025-04-19T03:42:29Z
Велика Субота 2025 року: день тиші, молитви та очікування чуда Великодня, що заборонено робити 19 квітня
Знай
2025-04-19T03:30:15Z
Як сказати "понарошку" українською: вчителька дала відповідь
GlavRed
2025-04-19T03:27:38Z
Отримуватимуть "як військовослужбовці": держава збільшила виплати курсантам військових ВНЗ
Фокус
2025-04-19T03:12:35Z
МКСК розпочало конкурс з розроблення інформаційних продуктів до державних свят
УкраинФорм
2025-04-19T03:06:27Z
Грошова допомога від ООН для пенсіонерів в Одесі: як подати заявку на виплату 3600 гривень
Политека
2025-04-19T03:01:20Z
Суд на Буковині призначив п'ять років тюрми заочно пропагандистці з Луганська
УкраинФорм
2025-04-19T04:00:50Z
ЗСУ відкинули росіян на Покровському напрямку, проте ворог також має просування
Telegraf
2025-04-19T03:51:19Z
Громада Києва передала на фронт ще 1,1 тисячі дронів - Кличко
УкраинФорм
2025-04-19T03:28:13Z
Окупанти провели низку масованих штурмових дій: деталі
GlavRed
2025-04-19T03:27:56Z
Грози та до 24 градусів тепла: якою буде погода в Україні 19 квітня
Gazeta UA
2025-04-19T03:27:44Z
"Я проти такої Росії": полонений окупант розридався через удари РФ по мирних містах
GlavRed
2025-04-19T03:27:18Z
Гороскоп на завтра 20 квітня: Овнам - несподіване повідомлення, Стрільцям - радість
GlavRed
2025-04-19T03:27:05Z
Продукти до святкового столу: у Києві пройдуть Великодні ярмарки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:03:27Z
В Україні пригріє до +24°: прогноз погоди на 19 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T03:00:58Z
Дві картини з музею в Гаазі, що приписували Рембрандту, виявилися не його роботами
УкраинФорм
2025-04-19T03:54:29Z
Зірка "МастерШефа" Літвінова зізналася, чи готова піти під вінець утретє
TSN
2025-04-19T02:29:29Z
Білик відреагувала на заяву колишнього Коляденка про відсутність у нього сексу протягом 19 років
TSN
2025-04-19T02:29:10Z
Могилевська порозважалася з двома донечками та похизувалася їхніми весняними образами
TSN
2025-04-19T02:24:23Z
Суханов висловився про Дмитра Волканова та хто за ним насправді стоїть: "Дуже поважаю"
TSN
2025-04-19T02:24:02Z
Святослав Вакарчук з мамою показався на прогулянці та наробив весняних фото з нею
TSN
2025-04-19T02:23:59Z
Колишня Узєлкова довела до сліз доньку сюрпризом на згадку про покійного батька
TSN
2025-04-19T02:23:06Z
Співак Вадим Олійник прокоментував роман з Бєлєнь після її розриву з Тереном
TSN
2025-04-19T02:23:03Z
Цимбалюк офіційно розірвав стосунки з колишньою та став новим героєм шоу "Холостяк"
TSN
2025-04-19T02:22:06Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
Три рецепти паски в хлібопічці: як легко приготувати великодню випічку
TSN
2025-04-19T02:24:54Z
Біополе, характер і стрес: що кажуть зморшки на обличчі про ваш стан
TSN
2025-04-19T02:24:05Z
Кому не можна пити самогон: названо домашній алкоголь, який у жодному разі не можна вживати
TSN
2025-04-19T02:23:44Z
У тілі 11-річного хлопчика знайшли золото — фото
TSN
2025-04-19T02:23:36Z
Причини появи целюліту: як усунути проблему
TSN
2025-04-19T02:23:32Z
Біогакер Браян Джонсон шокував, що тепер його біологічний вік — 10 років
TSN
2025-04-19T02:23:28Z
Після 8-бального шторму країною "вріже" нова буря: все станеться дуже скоро
GlavRed
2025-04-19T03:33:01Z
У Мексиці зафіксовано перший випадок міазу у жінки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T02:45:17Z
В результаті стрілянини в університеті штату Флорида загинуло двоє людей: Трамп відреагував
TSN
2025-04-19T02:31:27Z
В Італії обірвалася канатна дорога: є жертви і поранені
TSN
2025-04-19T02:30:46Z
Росіяни вдарили "Шахедами" по Сумах: що відомо про наслідки та жертв
TSN
2025-04-19T02:30:36Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу: що відомо
TSN
2025-04-19T02:30:07Z
Росія вдарила по Харкову ракетами з касетним начинням: є загиблий та постраждалі
TSN
2025-04-19T02:30:03Z
Атака на Харків: кількість постраждалих різко зросла
TSN
2025-04-19T02:24:58Z
Напад на журналіста Макарова: Клименко розповів деталі справи
TSN
2025-04-19T02:24:42Z
Що не можна робити в суботу перед Великоднем: головні заборони, про які варто пам'ятати
24tv
2025-04-19T03:33:48Z
Стане білосніжною: як очистити ванну від бруду за лічені хвилини
GlavRed
2025-04-19T03:27:46Z
Сигара, нуар і зелений ліс у тумані: 3 топові чоловічі аромати для весни 2025
24tv
2025-04-19T03:27:28Z
Хитрий тест на IQ: знайдіть серед лепреконів 3 чотирилисті конюшини за 5 секунд
GlavRed
2025-04-19T03:27:15Z
Можна подати до великоднього столу: у такому соусі скумбрію ви ще не готували
Telegraf
2025-04-19T03:18:26Z
5 найкращих високоврожайних сортів помідорів: солодкі, м’ясисті та стійкі до хвороб
TSN
2025-04-19T02:29:40Z
Салат "Гніздо" з куркою, яйцем та сиром — ідеальна страва для Великодня
TSN
2025-04-19T02:24:42Z
Чому японці сплять менше 6 годин на добу: як це впливає на їхнє здоров’я
TSN
2025-04-19T02:24:11Z
Які квіти посадити біля смородини, щоб позбутися мурах, попелиці й нематод
TSN
2025-04-19T02:23:52Z
Скільки отримують на руки при мінімальній зарплаті у 2025 році
24tv
2025-04-19T04:00:50Z
Подорожчання цибулі в Харкові: в скільки тепер обійдеться кілограм
Политека
2025-04-19T04:00:18Z
Соцвиплати: чи можна перейти з одного виду пенсії на інший
ZN UA
2025-04-19T03:42:57Z
Подорожчання хліба в Запоріжжі: як нові ціни вдарять по кишенях українців
Политека
2025-04-19T03:31:58Z
Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися
Знай
2025-04-19T03:30:54Z
В Україні може виникнути дефіцит електрики влітку: чи будуть відключення
TSN
2025-04-19T03:15:00Z
Супермаркети оновили ціни на курятину: що подорожчало перед Великоднем
Хвиля
2025-04-19T03:00:14Z
Прогноз погіршився: у НБУ розповіли, що буде з ВВП 2025 року
TSN
2025-04-19T02:29:44Z
Як торговельні війни Трампа вплинуть на Україну: відповідь НБУ
TSN
2025-04-19T02:29:23Z
22-річний футболіст Георгій Судаков удруге стане батьком
TSN
2025-04-19T02:21:21Z
Масована атака Росії на Дніпро: що відомо про наслідки обстрілів
TSN
2025-04-19T02:20:16Z
Артета: Чемпіонство Ліверпуля цими вихідними? Зробимо все, щоб цього не сталося
Football.ua
2025-04-18T21:40:35Z
Українська висхідна зірка біатлону претендує на звання "новачок сезону" від IBU
24tv
2025-04-18T21:27:20Z
Ювентус, Челсі та Ньюкасл проявляють інтерес до Кіма Мін Дже
Football.ua
2025-04-18T21:13:03Z
Еспаньйол здолав Хетафе завдяки голу Кумбулли
Football.ua
2025-04-18T21:01:00Z
Кохана гравця збірної України взяла участь у гарячій фотосесії: відверті світлини
24tv
2025-04-18T20:51:44Z
Раньєрі: Поки що не повністю задоволений грою Довбика
Football.ua
2025-04-18T20:24:47Z
"Завершить кар'єру": колишній чемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-18T20:12:27Z
У соцмережі TikTok створять нову функцію: що вона робитиме
InternetUA
2025-04-19T04:04:03Z
Не просто Барсик чи Мурка: як красиво можна назвати кота
GlavRed
2025-04-19T03:27:52Z
Глава Nvidia очолив рейтинг найінтелектуальніших CEO в США
InternetUA
2025-04-19T03:01:13Z
Вчені розкрили таємницю "ковзного каміння" Долини Смерті
TSN
2025-04-19T02:30:13Z
Вчений виявив сосну Джеффрі на рекордній висоті: подробиці
TSN
2025-04-19T02:28:01Z
У небі з’явиться рідкісне явище: коли спостерігати "смайлик" трьох світил
TSN
2025-04-19T02:20:49Z
Nothing розкрила подробиці про основну камеру нового смартфона
InternetUA
2025-04-19T02:04:21Z
ChatGPT навчився використовувати спогади про користувача для персоналізації веб-пошуку
InternetUA
2025-04-19T01:03:22Z
Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
GlavRed
2025-04-19T00:27:43Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T20:01:40Z
Електричний повітряний таксі, підтриманий Stellantis, обіцяє перемогти затори в Нью-Йорку
Топ Жир
2025-04-18T19:30:55Z