MY.UAНовини
Військо районного військкома: як полковник з інвалідністю повів у бій штурмовий загін
Військо районного військкома: як полковник з інвалідністю повів у бій штурмовий загін

Військо районного військкома: як полковник з інвалідністю повів у бій штурмовий загін

Бойовий офіцер пройшов Бахмут і Лиман, знищував ворожих диверсантів на Чернігівщині

Навряд чи є ще в Україні керівник ТЦК та СП, який у вільний від роботи час нищить ворога у гарячих точках. Полковник Олександр Логвиненко з Полтави впевнений, що кожен очільник військкомату має провести на передовій бодай кілька місяців.

— Чи є ще в Україні військкоми, котрі як і ви, воюють на фронті?

— Мені не доповідали. На терцентри покладено завдання комплектування військових підрозділів, це теж хтось має робити. Але моя особиста думка: місяць, два чи три кожен військком, попри своє небажання йти на фронт, мусить віддати цій війні. Щоб змінити свої цінності й пріоритети. Коли він побуде в окопах, то про ремонт у своєму кабінеті думатиме в останню чергу, — каже полковник Логвиненко.

Бачити смерть своїх бійців онлайн

45-річний Олександр Логвиненко очолює найбільший в Україні Полтавський районний військкомат з 2021 року. В ньому загалом 10 відділів. При кожному є рота охорони. Коли стало зрозуміло, що широкомасштабна війна затягується, до полковника почали підходити підлеглі з проханням відправити їх у бойові підрозділи. Тоді він відібрав 140 добровольців і очолив зведений штурмовий загін "Одін" (О́дін — бог війни у давньоскандинавській міфології. Ред.). У червні 2022-го підрозділ Логвиненка, девізом якого стала фраза "З Україною в серці, з богом у душі", вирушив на Гончарівський полігон у Чернігівській області.

— Ми пройшли там злагодження та підготовку як штурмовики, і нас спрямували на підкріплення 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ ім. Чорних Запорожців, яка тримала Бахмут, — пригадує військком. — Тоді я думав, що 2014 року бачив усе. А виявився не готовим до того, що відбувається на фронті зараз. Це не та війна, через яку я пройшов раніше. Шквал обстрілів, величезний потенціал людського, технічного, транспортного ресурсу… І шалені швидкості.

Наш противник — переважно зеки із числа вагнерівців. Перший штурм — перші поранені. Багато важкопоранених. У мене були бійці, які, повернувшись з позицій, заявляли, що не витягують, казали, що не хочуть бути тягарем для підрозділу. І це чесно. Їх ніхто не засуджував.

Олександр Логвиненко з побратимами під Бахмутом

Штурмовий загін "Одін" (хоча за кількістю особового складу — це рота) воював у гарячій точці півтора місяця.

Війна не буває без жертв. Під Бахмутом загинув 46-річний Олексій Скрипник із Кобеляк, батько трьох доньок, з яким полковник Логвиненко був знайомий ще з 2014 року. Та його найбільший біль — ті, кого вони не могли забрати з поля бою. Загалом їх семеро. Один зник торік під Бахмутом, ще шестеро полягли цьогоріч під Лиманом.

— Завдяки можливостям аеророзвідки, смерть трьох я бачив онлайн, — розповідає про пережите бойовий військком. — Група виходила з бою, як по ній почали працювати снайпери. Хлопці попадали на землю парами, і за хвилину в кожній з них з’являється по одному вбитому… Загалом тіла загиблих нам вдавалося забирати за допомогою роботів — невеликих чотириколісних машинок. Але останки цих трьох так і залишилися там, вони досі вважаються безвісти зниклими.

Просто є місця, які постійно прострілюють ворожі снайпери. Відправляти туди людей для евакуації тіл означало відправляти їх на вірну смерть. На жаль, росіяни підірвали робот разом із зачепленим тілом. Уявіть, як я мав сказати про це родичам безвісти зниклих? Чи не найважче на війні чути емоції рідних, коли телефонуєш і кажеш про втрату. Але я дав собі чітку установку, що як командир маю взяти на себе цю функцію. Тоді дехто з рідних навіть просив мене не посилати бійців по тіла. І лише одна жінка мене не чула. Вислухав її мовчки. Що я міг їй сказати? — згадує командир.

Страх смерті у цивільному житті

Після того випадку полковника Логвиненка накрила депресія. Він нікого не хотів ані чути, ані бачити.

— На мене тиснув тягар моральної відповідальності за особовий склад, — зізнається полковник. — Зателефонував дружині й попросив, щоб ніхто з рідних не турбував мене дзвінками й повідомленнями, доки сам не вийду на зв’язок. Цей стан тривав тиждень. Про нього знав лише найближчий побратим. Але як командир я не міг допустити, щоб це бачили підлеглі.

Проблеми зі здоров’ям у цього міцного зовні чоловіка почалися після АТО. Відтоді він постійно носить таблетки від тиску й транквілізатори, бо час від часу його накривають панічні атаки.

2014 року наш підрозділ стояв на крайньому блокпосту в Мар'їнці, — каже мій співрозмовник. — З одного боку терикони, з іншого — ДАП. Росіяни працювали по нас "Градами" цілодобово. Як пояснили згодом лікарі, мої панічні атаки й постійні головні болі, на які я довго страждав, пов’язані з пережитим тоді. А психологи запитували, чи боявся я померти. Я й зараз боюсь. На війні постійно страшно, це нормальне відчуття.

Та не стільки смерті боявся, як того, що не побачу сина. Йому зараз 12, а тоді, коли я перший раз пішов воювати, було всього три рочки. І той страх, який я відчував на війні, почав переслідувати мене у цивільному житті. Медики мене довго обстежували, лікували, дали другу групу інвалідності й визнали обмежено придатним до служби у воєнний час, — розповідає Олександр Логвиненко.

"На фронті немає панічних атак", - зізнається полковник Логвиненко

Під час нашої розмови полковник час від часу кладе руку на серце.

— Іноді починає калатати "мотор", — відмахнувся. — Але, що цікаво, на фронті в мене нема панічних атак взагалі. Хоча, наприклад, страх під час руху в транспорті досі переслідує. Він з’явився, коли минулого літа їхали з побратимом із Бахмута на позицію біля Вуглегірської ТЕС. Наше авто було, як на долоні, бо дорога повністю прострілювалася, й треба було проїхати її якомога швидше. В окопах або в бліндажі почуваєшся більш-менш безпечно. Якщо станеться пряме влучання, то вже таке…

"В окопах або в бліндажі почуваєшся більш-менш безпечно", - каже Олександр Логвиненко

Забув про бізнес задля військової справи

Логвиненко напросився на передову і 2014 року. На той момент він давно звільнився зі служби через хронічне захворювання. З дружиною мав бізнес — два косметичні салони.

Мій батько старший прапорщик, має 38 років вислуги. Сам я закінчив Полтавський військовий інститут зв’язку, — продовжує Олександр Логвиненко. — Думаю, спрацювали гени. Тому я став шукати себе у військовій справі, на якій раніше поставив хрест. Спочатку добився того, щоб мене зарахували до відділення тероборони обласного військового комісаріату. А багато хлопців з роти охорони військкомату пішли тоді у батальйон "Айдар". Я їх відвозив до місця розташування і бачив, що там справжні патріоти. Мріяв воювати з ними пліч-о-пліч.

Та рішення по мені затягнулось, і я разом з кількома побратимами перевівся у 28-й окремий батальйон зв’язку, у розвідку. Прослужив під Мар’їнкою півтора місяця на посаді замполіта роти. І тут дзвінок від помічника начальника ГенштабуВіктора Муженка. "Ви ще готові служити в "Айдарі?" — запитав. "Де батьківщина накаже, там і служитиму", — відповів я. А вже за пару тижнів прийшов наказ про переведення мене помічником командира батальйону з фінансово-економічних питань у "Айдар", оскільки я маю диплом Полтавського університету економіки і торгівлі, — розповідає полковник.

Після демобілізації 2016 року тоді ще капітану Логвиненку запропонували полковницьку посаду замполіта по роботі з особовим складом у міському військкоматі. Займався 5-6-ю хвилею мобілізації. З 2021-го року очолює Полтавський районний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки.

Герої в очах командира

— Я інтуїтивно відчував, що почнеться велика війна, — каже Олександр Логвиненко. — За два тижні до того зібрав колектив, наказав принести на службу все, що в кого є: рушниці, пістолети. Відпрацювали можливості оповіщення населення, якщо раптом не буде світла.

Вже в першу добу великої війни його люди були виставлені на блокпости й на охорону стратегічних об’єктів. До центру комплектування шикувалися черги добровольців, серед яких було багато тих, хто його давно знав, їхні друзі, спортсмени… Фермери і звичайні мешканці підвозили пальне, тепловізори, генератори, автомобілі, продукти, передавали кошти… Селяни з автозаправок на межі Сумщини й Полтавщини "зливали" інформацію українським військовим. Один співробітник ДСНС передавав координати руху ворожих колон, які сунули на Полтавщину.

Загін Олександра Логвиненка

— Завдяки нашим негласним добровільним інформаторам 93-тя окрема механізована бригада "Холодний яр" лупила по окупантах артилерією, — пригадує полковник Логвиненко. — В Охтирку ворог зайшов на важкій техніці вже під обід 24 лютого і двома колонами висунувся в напрямку Зінькова і Котельви Полтавської області. Звідси для них відкривався прямий шлях на Полтаву і Миргород, через Гадяч — на Київ, а також на південь — у бік Харкова. Наші мобільні групи готові були вступити з ними в бій. Планам рашистів, на щастя, завадили підрозділи 93-ї бригади та 91-й інженерний полк, які одразу ж стали на оборону Охтирки й Тростянця.

Ми допомагали їм розвідкою в зоні активних бойових дій. На ходу ремонтували танки, проводили учбові стрільби, тренувались, приділяючи особливу увагу аеророзвідці, придумували різні схеми оборони і знищення ворожої артилерії. Наші розвідники проїхалися шляхами окупантів у пошуках трофейної техніки аж на кордон Сумської області з росією.

А потім особовий склад почали потроху мобілізовувати, бо пішли втрати. Та хлопці й самі рвалися у бій. Тоді я звернувся до вищого командування з проханням відправити підрозділ "Одін" на чолі зі мною на фронт. Обов’язки військкома я передав заступнику. Зі спорядженням дуже допомогла міськрада: закупила рації, теплий одяг, генератори для ТЦК. Багато передали волонтери. Наприклад, Вікторія Мірошниченко організувала нам під Бахмут навіть морозильні камери, щоб не псувалися продукти в спеку, — згадує Олександр Логвиненко.

Загін Олександра Логвиненка за потреби перекидають в гарячі точки

Після виконання завдань в зоні бойових дій, штурмовий загін перекинули на кордон у Чернігівській області, де його основним завданням стало виявлення ворожих ДРГ, насамперед, за допомогою аеророзвідки. Але за потреби "Одін" перекидають на підсилення підрозділів, що ведуть бої на Донбасі. Так, літом цього року командування відрядило полтавський загін на підмогу бригаді ЗСУ, яка дислокується під Лиманом на Луганщині, в Серебрянському лісництві.

— У Лимані стоїть російська десантура, — продовжує полковник Логвиненко. — Там тривають особливо запеклі бої. За місяць з лишком наш підрозділ зазнав великих втрат убитими і важкопораненими. У пам'ять про загиблих готуємо меморіальну дошку. Дехто й досі лікується. Але всі хочуть знову повернутися до своїх побратимів.

Але за цей час загін не втратив жодної позиції та провів два штурми. Для порівняння: підрозділ, якому ми прийшли на підкріплення, до того втратив 16 позицій.

"Готуємо меморіальну дошку в память про загиблих", - каже полковник Логвиненко

У розширеному складі "Одіна" воюють також добровольці з ТЦК та СП Миргородського, Лубенського та Кременчуцького районів. Мені дуже подобається відвага моїх хлопців. Вони горою стоять один за одного. Один одного чують і підтримують. Вони всі герої, які самі себе такими зробили. Бо вони цього хотіли. Я дуже пишаюся ними, — каже Олександр.

— Ми прийшли до свого командира тому, що знали його і як керівника, і як людину, — вставляє репліку боєць "Одіна" Юрій, середнього віку чоловік, який зазирнув у кабінет військкома у справах. Юрій після поранення проходить реабілітацію, тож пересувається на милицях. — Ми рвалися захищати землю. Ми герої в очах командира, а він — наш герой.

"Всі добровольці в загоні пішли на фронт за командиром", - каже побратим Олександра Логвиненка Юрій, який відновлюється після поранення

Воювати за своїх дітей

У Полтавському районному ТЦК і СП працює багато людей, які пройшли через гарячі точки фронту і за станом здоров’я переведені на службу у військкомат. Їхня робота часто пов’язана із оповіщенням громадян про необхідність прибути до центру комплектування для звіряння даних.

— Добровольці закінчились, — з жалем констатує полковник Логвиненко. — У всякому разі, у мене їх нема. Є люди, які, отримавши повістку, кажуть: "Прийшов мій час", а є ті, хто уникає мобілізації. Хоча ресурс не вичерпано. Питання лише в тому, якої він якості. Дехто відмовляється навіть окопи рити. Це просто тягар для командира і його головний біль.

Запитую Олександра Володимировича, які аргументи він має для мотивації військовозобов’язаних при особистому спілкуванні з ними.

— Не призвані чоловіки не розуміють, що може чекати їхні сім’ї, якщо ворог не буде розбитий. Тим, хто знаходить сотню причин, щоб командир не взяв їх до себе у підрозділ, щоб не розповідати довго про Донбас та інші важкі напрямки, наводжу "домашній приклад". У Тростянці Сумської області після відступу орків у посадці знайшли тіла мами й дочки. "Асвабадітелі" їх спочатку зґвалтували, після чого застрелили.

Кажу призовникам: "Якщо ви не знайдете у своїй душі і в серці ноток патріотизму, то наших дружин і доньок ґвалтуватимуть при нас живих, щоб зробити нам ще болючіше". Патріотизмом завжди керує кохання і любов до Батьківщини. Ті, хто ховається від мобілізації, значить, недостатньо кохають.

— Які найпоширеніші відмовки вам доводиться чути?

— "Що дала мені держава? Чого я повинен воювати за неї? Подивіться, якими вулицями я їжджу, якими тротуарами ходжу…" А я запитую: "Що для вас держава? Ваша робота, рівна дорога? Хто для вас беззахисні дружина, донька, син, батько, мати? Вони поза державою?" Найчастіше відповіді на запитання не чую.

Завжди наголошую: не треба йти воювати за президента чи за Верховну Раду. Не треба орієнтуватися на чиїхось дітей. Ти за своїх воюй! А коли тобі страшно, думай про дітей, і переможеш цей страх.

Але я впевнений, що із сьогоднішніх призовників усе одно будуть воїни. Це залежить від колективу й командирів, до яких вони потраплять. І тоді дух можна переламати. Якщо біля тебе будуть воїни, то ти теж ним станеш на 100 відсотків. І якщо захочеш, військовій справі навчишся дуже швидко.

Дуже багато залежить від командирів. Розумію, вони не всі ідеальні. Але маємо що маємо. Де ж нам наштампувати професіоналів?

— 11 серпня президент з метою подолання хабарництва серед військкомів поставив завдання звільнитикерівників усіх обласних ТЦК та СП, заявивши, що керувати системою мають люди, які точно знають, що таке війна. На районних військових комісарів це розпорядження не буде поширюватися?

— Чесно, не знаю. Не хотілося б, звісно, прокинутися зранку командиром взводу якогось резервного батальйону. Адже за мною стоять люди з бойовим досвідом, з бойового підрозділу, який я сам створив і очолив. Ми — як одна сім’я.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Це часто ігнорують керівники: Стів Джобс назвав ознаку поганого лідера
24tv
2025-02-23T14:42:13Z
Англійський стример Football Manager очолив справжній футбольний клуб
24tv
2025-02-23T14:27:19Z
Перший витік iQOO 15 Pro показує плоский дисплей 2K, батарею на 7000 мАг
Portaltele
2025-02-23T14:25:37Z
Космічні сили США вперше показали знімок секретного літака X-37B на орбіті
InternetUA
2025-02-23T13:27:35Z
Революційний клей може змінити переробку пластику
Portaltele
2025-02-23T13:24:15Z
Експерти назвали 6 функцій, яких бракує iPhone
InternetUA
2025-02-23T13:01:21Z
Навіщо кішкам подушечки на лапах насправді: вчені дали відповідь
Фокус
2025-02-23T12:42:33Z
Сантехніки назвали 3 найпоширеніші помилки під час самостійного ремонту: що не варто робити
24tv
2025-02-23T12:42:08Z
SpaceX запустила на орбіту ще 22 супутник Starlink
УкраинФорм
2025-02-23T12:39:13Z
Миру та душевного спокою: привітання з Днем ангела у картинках і словах
24tv
2025-02-23T14:42:37Z
Вся річ в одному інгредієнті: цю намазку хочеться їсти ложками
24tv
2025-02-23T14:42:11Z
Деруни, запечені із Сорочинського ярмарку: рецепт від відомого шеф-кухаря
TSN
2025-02-23T14:36:32Z
Матова чи глянцева: як обрати плитку на кухню
24tv
2025-02-23T13:27:45Z
Не перуть майже ніколи, – "чиста" правда про номери від працівників готелів
24tv
2025-02-23T12:30:21Z
Хитрі господині завжди протирають ванну чайними пакетиками: для чого це роблять
GlavRed
2025-02-23T12:27:02Z
Науковці пояснили, чому потрібно частіше дзвонити друзям
24tv
2025-02-23T11:24:54Z
Омолоджуючі стрижки для жінок після 55 років: вони підійдуть всім
24tv
2025-02-23T11:24:00Z
Цей рецепт підірве ваші смакові рецепти: як приготувати хрумку картоплю із соусом
24tv
2025-02-23T11:21:30Z
Атака дронів по Сумах: є пошкодження, перебите газопостачання
УкраинФорм
2025-02-23T14:15:19Z
У Перу обвалився дах торгового центру, шестеро людей загинули і 78 поранені
УкраинФорм
2025-02-23T13:39:42Z
На Київщині рятувальникам довелося визволяти п’ятьох рибалок, які втрапили в халепу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T13:21:29Z
Пошкоджені будинки, лікарня та навчальні заклади: у Кривому Розі уточнили наслідки ракетного удару
УкраинФорм
2025-02-23T13:09:26Z
Поліцейські затримали чоловіка, який створив 11 веб-ресурсів із дитячим порно
InternetUA
2025-02-23T12:58:39Z
У Херсоні росіяни скинули вибухівку з дрона на чоловіка, він важко поранений
УкраинФорм
2025-02-23T12:36:04Z
Рятувальники досі перебувають на Чорнобильській АЕС: чи є загроза для населення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:36:03Z
У Франції алжирець убив ножем перехожого і поранив п’ятьох поліцейських
УкраинФорм
2025-02-23T12:18:32Z
Російська музика під час наймасштабнішої дронової атаки: нічний клуб у Києві вляпався у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:00:41Z
Італієць Фортунато побив світовий рекорд зі спортивної ходьби, який тримався 30 років
Комсомольская правда
2025-02-23T14:46:20Z
Гвардіола має намір піти з Манчестер Сіті — Calciomercato
Football.ua
2025-02-23T14:45:10Z
Зірковість фото зашкалює: Усик зустрівся в Ер-Ріяді з феноменальним Роналду
24tv
2025-02-23T14:39:16Z
Усик прокоментував перемогу Паркера над Баколе та назвав ім'я свого наступного суперника
TSN
2025-02-23T14:33:43Z
Баварія та Кімміх найближчими днями продовжать контракт
Football.ua
2025-02-23T14:30:55Z
Два лондонські клуби цікавляться вундеркіндом Корінтіанса
Football.ua
2025-02-23T14:21:15Z
Циганков зіграє з перших хвилин проти Реала, Лунін — у запасі
Football.ua
2025-02-23T14:07:34Z
Аль аш-Шейх впевнений, що Ф'юрі ще повернеться в бокс
24tv
2025-02-23T14:03:20Z
«Оболонь» перемогла «Ворсклу» у чемпіонаті України з футболу
УкраинФорм
2025-02-23T14:00:45Z
На Харківському напрямку та Куп’янському напрямках росіяни атакували по одному разу — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-02-23T14:45:27Z
Росіяни активізували штурми на Півдні, – речник "Легіону Свободи"
24tv
2025-02-23T14:33:23Z
Зеленський вручив захисникам України державні нагороди
УкраинФорм
2025-02-23T14:30:29Z
Поступово приходить потепління: як зміниться погода в Україні
Фокус
2025-02-23T13:42:19Z
В Україні завтра переважно без опадів, вдень подекуди прогріє до +8°
УкраинФорм
2025-02-23T13:36:47Z
У ГУР показали ураження російських укріплень та позицій бойовими дронами
УкраинФорм
2025-02-23T13:33:55Z
Погода в Одесі на тиждень з 24 лютого по 2 березня: синоптики порадували прогнозом
Политека
2025-02-23T13:33:48Z
У Києві розпочався форум «Україна. Рік 2025», який завершиться пресконференцією президента
Детектор М
2025-02-23T13:15:01Z
У Києві завтра буде перекрито низку вулиць, частково не працюватиме станція «Майдан Незалежності»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T13:12:08Z
Сем Альтман назвав свій улюблений фільм про технології
InternetUA
2025-02-23T14:33:10Z
Політичний трилер, де згадують Україну: новий мінісеріал Netflix, який можна подивитися за день
24tv
2025-02-23T14:24:21Z
Анатоліч заступився за куму Лободу, яка за кордоном співає російською, і висловився про її позицію
TSN
2025-02-23T14:06:15Z
Акторка Вікторія Білан-Ращук: Колеги казали, ну ніхто ж не змушував твого чоловіка йти на війну
Комсомольская правда
2025-02-23T14:04:51Z
Рецензія на фільм «Мавпа» / The Monkey
ITC
2025-02-23T14:04:38Z
Олег Винник вийшов на зв'язок після скандалу з піснями російською мовою
GlavRed
2025-02-23T13:27:21Z
Ексчоловік Ані Лорак публічно позагравав до Ірини Білик і заговорив про їхні поцілунки
TSN
2025-02-23T13:06:44Z
ШІ показав, як би виглядали персонажі "Гаррі Поттера" зі своїми тотемними тваринами
24tv
2025-02-23T13:06:39Z
Відомий американський музикант, який працював з гуртом KISS, загинув у жахливій ДТП
24tv
2025-02-23T12:42:44Z
Як зміняться військові пенсії у 2025 році
24tv
2025-02-23T14:48:27Z
Малюк про операції СБУ: Робота БПЛА забезпечує 85% знищення і живої сили, і техніки ворога
УкраинФорм
2025-02-23T14:48:19Z
Залипаєте на "розпаковки" в тіктоці: в українській мові немає такого слова
24tv
2025-02-23T14:48:05Z
Папа Римський згадав у зверненні до паломників про третю річницю повномасштабної війни в Україні
УкраинФорм
2025-02-23T14:42:08Z
Чи продовжать терміни оновлення бронювання від мобілізації: міністерка економіки відповіла
TSN
2025-02-23T14:28:06Z
Естонія передає Україні 10 тисяч снарядів і 750 тисяч продовольчих пакетів
360ua.news
2025-02-23T14:27:25Z
Ситуація зі зброєю залишається складною, — Сирський
24tv
2025-02-23T14:27:20Z
Чи можна на Масляну прибиратись вдома: що заборонено робити цілий тиждень
GlavRed
2025-02-23T14:27:12Z
У Росії знизили набір військових на 100 тисяч - Буданов
УкраинФорм
2025-02-23T14:18:07Z
Чоловіки в групі особливого ризику: лікарка назвала несподівану причину ранньої смерті
Хвиля
2025-02-23T14:30:00Z
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
24tv
2025-02-23T13:51:19Z
І лікують, і смакують: спеції, які мають бути на вашій кухні
TSN
2025-02-23T10:18:35Z
Дієтологи про кето-дієту: Зниження ваги - побічний ефект
Комсомольская правда
2025-02-23T09:04:20Z
Генна терапія повертає зір
360ua.news
2025-02-23T09:00:48Z
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
24tv
2025-02-23T07:03:58Z
Забудьте про вагу: є багато ознак, які показують, що ви робите успіхи в спортзалі
24tv
2025-02-23T05:00:23Z
Медична допомога українцям у Польщі: витрати перевищили 500 млн євро
ZN UA
2025-02-22T22:28:33Z
Китай жахає новим коронавірусом: вже передається людям від кажанів
Знай
2025-02-22T21:33:10Z
Яка купюра притягує гроші: створюємо грошовий магніт своїми руками
24tv
2025-02-23T14:27:31Z
Шмигаль розказав, скільки робочих місць втратила Україні за роки повномасштабної війни
ZN UA
2025-02-23T14:25:46Z
Запуск стартапу в Україні: чому тут його легше реалізувати, ніж в інших країнах Європи
24tv
2025-02-23T14:09:41Z
З усіх проєктів з енергоефективності 80% стосуються встановлення сонячних панелей
AgroPortal
2025-02-23T14:00:38Z
Україна і США проведуть наступний раунд переговорів щодо "угоди про надра"
Европейская правда
2025-02-23T13:55:57Z
Чи зможе Україна продавати електроенергію у разі добудови ХАЕС
24tv
2025-02-23T13:51:44Z
ПФУ встановив вимоги для зарахування пенсій на картки: що треба знати пенсіонерам
Знай
2025-02-23T13:39:13Z
За три роки партнери надали Україні $115 мільярдів прямої бюджетної підтримки - Свириденко
УкраинФорм
2025-02-23T13:36:57Z
Термін перебронювання збільшать до 31 березня
24tv
2025-02-23T13:36:39Z
Як перевірити машину на штрафи в Україні: найпростіші способи
Политека
2025-02-23T14:33:41Z
Знайдено мотоцикл «Дніпро Соло» з нульовим пробігом
AutoCentre
2025-02-23T13:07:23Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Водії можуть втратити права через відсутність одного предмета в авто
GlavRed
2025-02-23T04:27:49Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
GlavRed
2025-02-22T20:27:35Z
Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
ТСН
2025-02-22T20:21:03Z
Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
Топ Жир
2025-02-22T16:06:34Z
Буданов назвав найбільшу помилку Кремля перед вторгненням
TSN
2025-02-23T14:48:51Z
У Путіна з’явився дивний шрам
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T14:48:35Z
Росія атакує дронами житлові райони, і це терор, а не війна: Буданов
TSN
2025-02-23T14:48:34Z
Буданов відповів, чи вірить у завершення війни у 2025 році
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T14:48:04Z
"Я готовий залишити пост президента": Зеленський дав велику пресконференцію
GlavRed
2025-02-23T14:45:52Z
Зеленський готовий піти у відставку заради миру
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T14:45:43Z
Буданов заперечив блокування Starlink для українських військових
Лига
2025-02-23T14:45:07Z
Пресконференція Зеленського на третю річницю війни: головні заяви президента
Фокус
2025-02-23T14:45:04Z
Завтра може бути переломний момент, – Зеленський про 24 лютого
24tv
2025-02-23T14:42:53Z