MY.UAНовини
WSJ: Армія Росії вчиться на своїх помилках у війні з Україною, що змінилося в її поведінці?
WSJ: Армія Росії вчиться на своїх помилках у війні з Україною, що змінилося в її поведінці?

WSJ: Армія Росії вчиться на своїх помилках у війні з Україною, що змінилося в її поведінці?

WSJ: Армія Росії вчиться на своїх помилках у війні з Україною, що змінилося в її поведінці?

На початку війни Захід був шокований низькою ефективністю російських військових, але Москва виправила багато помилок і адаптувалася на полі бою.

Більш ніж через рік після того, як Москва провалилася у спробі блискавично перемогти у війні проти України, російські військові поступово адаптувалися на полі бою, перейшовши до стратегії виснаження Києва і Заходу.

Низька ефективність російських військових у перші дні війни шокувала багатьох на Заході і, зрештою, дозволила Україні вистояти, а потім відкинути назад значну частину російських наступальних сил. Але з тих пір Росія навчилася на своїх помилках, адаптуючись таким чином, щоб ускладнити для України завдання з вигнання російських військ зі своєї території.

«Ми бачили чимало сфер, де вони адаптуються, і, звичайно, ми пильно стежимо за цим», - сказав Wall Street Journal генерал Джеймс Хекер, головнокомандувач ВПС США в Європі.

Російські збройні сили втратили понад 270 тисяч солдатів вбитими і пораненими, А за деякими західними оцінками, РФ втратила більше 50% своєї боєздатності. Тож російській армії можуть знадобитися глибші змін для того, щоб витримати багаторічну війну.

Вона все ще страждає від структури радянського зразка, що побудована за принципом «згори донизу», обмежуючи ініціативу фронтових командирів і віддаючи пріоритет політичним цілям з Москви перед прийняттям рішень на полі бою. Росія витратила місяці і тисячі життів,щоб захопити Бахмут, який не має великого стратегічного значення. І все тому, що Кремль визначив це місто як ключову ціль. Росія продовжує розгортати десятки тисяч солдатів для захисту міста, де вона здобула свою єдину велику перемогу за досить тривалий час.

Більше того, Росія зараз значною мірою перебуває в обороні, намагаючись стримати український наступ, а армії набагато легше оборонятися, ніж наступати. Аналітики і західні чиновники кажуть, що Росія вичерпала свій наступальний потенціал і не в змозі завоювати нові позиції в тих частинах Східної України, де вона все ще намагається просунутися вперед.

Однак російські військові демонструють певну здатність вчитися на попередніх помилках.

Наприклад, на початку війни російські військові літаки заходили в поле зору української ППО, що призвело до серйозних втрат. Москва не змогла встановити домінування в небі. Було збито понад 75 літаків, причому багато з них летіли «прямо в зони ураження українських зенітно-ракетних комплексів», - сказав Хекер.

Він додав, що значна частина російських ВПС зараз залишається неушкодженою.

«Вони більше не літають у цих районах, а якщо і літають, то на малій висоті і впродовж дуже коротких проміжків часу, а потім повертаються назад», - сказав американський генерал.

Хоча ця тактика серйозно знизила точність російських бомбардувань, і перевага в повітрі залишається далеко за межами досяжності росіян.

Також Росія додала можливості наведення до старих бомб, які вона скидає з літаків, що летять за межами досяжності української протиповітряної оборони, в тому числі з російської території. Україна намагається виявити і збити їх своїми літаками радянських часів.

Росія також перенесла командні пункти і багато складів боєприпасів далі від лінії фронту після того, як Україна почала знищувати російську логістику за допомогою систем HIMARS. Після того, як українські військові почали використовувати бомби JDAM із супутниковим наведенням великої дальності, росіяни перенесли свої командні пункти ще далі вглиб. Ці удари змусили російську армію зменшити використання артилерії, розтягнути і без того напружені лінії постачання і стати більш точними у націлюванні.

США заявляють, що нададуть Україні невелику кількість ракет ATACMS протягом наступних тижнів, і що згодом може бути надано більше. Ці ракети класу «земля-земля» мають дальність польоту до 300 кілометрів залежно від моделі. І їх також можуть застосувати проти російської логістики.

На початку війни Москва розгорнула незахищені колони російської бронетехніки в Україні, очікуючи мінімального опору з боку Києва, і відправила в бій недоукомплектовані і недоозброєні підрозділи, що призвело до смерті десятків тисяч російських солдатів.

Зараз Росія краще захищає своїх солдатів, будуючи глибокі, добре укріплені окопи. Вони ховають свої танки і бронетранспортери в лісосмугах і під маскувальними сітками, здійснюючи вилазки для обстрілу українських позицій, після чого швидко відступають.

«Якщо порівняти це з початком вторгнення, то різниця колосальна. Вони засіяли поля мінами, розставили всілякі пастки, і зробили це добре», - каже Олександр Солонько, рядовий українського аеророзвідувального батальйону, що дислокується поблизу Роботиного.

На півдні росіяни збільшили використання безпілотників і керованих бомб для стримування українського наступу. Стрілоподібні вибухові дрони і FPV-дрони, начинені вибухівкою, врізаються в українську бронетехніку, медичні евакуаційні машини та піхоту, виводячи з ладу транспортні засоби, вбиваючи та скалічуючи солдатів.

Командир полку «Дніпро-1» Юрій Береза каже, що помітив відчутне збільшення використання росіянами безпілотників. За його словами, раніше в небі можна було побачити один розвідувальний БПЛА «Орлан», тепер їх цілі рої.

«Коли ми почали воювати з ними півтора роки тому, вони кидали людей на все і втрачали тисячі життів. Зараз вони намагаються наздогнати нас технологічно. І вони швидко вчаться», - сказав Береза.

Українські війська на лінії фронту навколо Бахмута кажуть, що щодня втрачають десятки безпілотників, оскільки російські засоби РЕБ успішно збивають їх на ворожій території.

Українські чиновники стверджують, що росіяни закупили тисячі дешевих безпілотників, вироблених на китайському ринку компанією DJI. Росія також прискорила виробництво безпілотників «Герань-3» у співпраці з Іраном, обстрілюючи українські міста і намагаючись підірвати моральний дух українських військ на передовій.

За останні місяці українська індустрія безпілотників значно розширилася, але втрати все одно залишаються значними. У нещодавньому звіті Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI) підраховано, що Україна втрачає близько 10 тисяч безпілотників щомісяця, здебільшого через російські засоби РЕБ.

Російські військові, у свою чергу, пристосовуються до атак українських безпілотників на російській території. Після того, як Україна почала використовувати БПЛА для нанесення ударів по російських бойових літаках в глибині Росії, росіяни почали розосереджувати свої борти на більшій кількості аеродромів. Вони також почали обкладати крила і фюзеляж шинами.

«Розміщення шин, ящиків та інших матеріалів на крилах і фюзеляжі може бути спробою заплутати або змінити візуальну картину, яку використовують безпілотники, націлені на літаки», - сказав Стівен Вуд, старший директор компанії Maxar.

Командувач ВПС США Хеккер сказав, що цей крок може бути спробою Росії захистити літаки від вибуху безпілотника.

«Це їхні мішки з піском. Щось влучає в літак. Замість того, щоб зробити вм'ятину в літаку, яка могла б зробити його непридатним для польотів на короткий час, воно влучає в шину», - зазначив він на конференції, організованій Асоціацією повітряних і космічних сил США.

Російська військова машина адаптується і вдома, зумівши зберегти і навіть збільшити оборонне виробництво деяких товарів, незважаючи на санкції. Західні чиновники вважали, що Росія може виробляти близько 100 танків на рік, але фактичне виробництво танків наближається до 200 на рік, за словами західного оборонного чиновника. Однак, співрозмовник видання додав, Росія втратила понад 2 тисячі танків, і, за його словами, їй знадобиться десятиліття, щоб компенсувати втрачене.

Захід вважав, що Росія може виробляти близько мільйона артилерійських снарядів на рік, сказав представник західного оборонного відомства. Але тепер вважається, що Росія протягом наступних кількох років зможе виробляти 2 мільйони артилерійських снарядів на рік. Для розуміння масштабів, минулого року Росія випустила від 10 до 11 мільйонів снарядів і іноді використовувала застарілі і несправні боєприпаси.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T22:42:23Z
РФ готова до переговорів: посол Москви виступив із неочікуваною заявою
GlavRed
2024-11-14T22:27:09Z
Трамп визначився з кандидатурою на посаду міністра охорони здоров'я
УкраинФорм
2024-11-14T22:18:40Z
Як могла відбуватися дружня зустріч Трампа і Байдена: вірусне відео від ШІ
TSN
2024-11-14T22:18:33Z
Трамп запропонує Росії "батіг і пряник": аналітик пояснив, чого чекати Україні
Хвиля
2024-11-14T22:06:20Z
"Розкажіть мені про поступки Росії": одеситка показала свою зруйновану квартиру
24tv
2024-11-14T22:00:37Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН
УкраинФорм
2024-11-14T21:57:46Z
Просимо закінчити цю прокляту війну, – біженці з села на Курщині пожалілися Путіну
24tv
2024-11-14T21:51:48Z
Чи є наявність ядерної зброї у Росії єдиною причиною, що стримує НАТО від радикальніших кроків
24tv
2024-11-14T21:42:34Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
Вчені назвали продукт, який може стати причиною інфаркту, особливо у жінок
TSN
2024-11-14T16:54:00Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Відомий актор здивував подробицями особистого життя й чому живе з класною керівницею
TSN
2024-11-14T18:57:37Z
У Києві розпочався книжковий фестиваль «Фундамент: історії про культуру»
УкраинФорм
2024-11-14T18:36:04Z
Повітряні сили ЗСУ запускають офіційний канал у Viber
Детектор М
2024-11-14T22:39:12Z
Різдвяний піст 2024: дата за новим церковним календарем
24tv
2024-11-14T22:34:26Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T22:27:03Z
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
Детектор М
2024-11-14T22:15:21Z
У Британії представили новий офіційний портрет короля Чарльза ІІІ з нагоди його дня народження
ZN UA
2024-11-14T22:13:11Z
В Україні чоловіки частіше стають жертвами сексуального насильства
Украина Криминальная
2024-11-14T22:09:23Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T22:06:55Z
15 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:06:02Z
Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів
УкраинФорм
2024-11-14T21:27:25Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T22:18:29Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T21:06:39Z
Форма великого пальця вказує на те, який у людини характер: пройдіть тест
TSN
2024-11-14T20:57:41Z
Як почистити золото в домашніх умовах, щоб воно блищало: найкращий засіб
GlavRed
2024-11-14T20:27:21Z
Авокадо тижнями не темнішатиме: ідеальний спосіб його зберігати
24tv
2024-11-14T20:24:20Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
Окупанти в Севастополі зводять оборонні споруди в бухті, щоб повернути кораблі – АТЕШ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:39:38Z
Чим Україні загрожує втрата Курахового: експерт озвучив невтішний сценарій
GlavRed
2024-11-14T22:39:31Z
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
24tv
2024-11-14T22:18:32Z
На фронті 138 зіткнень, Курахівський та Покровський напрямки залишаються для ворога пріоритетними
УкраинФорм
2024-11-14T22:12:00Z
Атака по Одесі: ракетний удар зруйнував квартиру відомої політологині Ганни Шелест
TSN
2024-11-14T22:06:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:00:11Z
Це найбільше горе, – боєць розповів, що може викликати у нього сльози
24tv
2024-11-14T21:51:05Z
Сили безпілотних систем відбивають масований наступ росіян поблизу Рівнополя: потужне відео
24tv
2024-11-14T21:45:43Z
Військовий обурився поведінкою чоловіків у тилу: "Поки одні захищають..."
Знай
2024-11-14T21:30:56Z
На Харківщині схопили чоловіка, який вкрав смартфон у своєї колеги
InternetUA
2024-11-14T21:46:20Z
В Одесі після атаки росіян є загибла та поранені – ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T21:27:24Z
Росіяни вдарили по Одесі «Шахедами», загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-14T21:25:01Z
Ракетний удар по Одесі: є влучення у житловий будинок
TSN
2024-11-14T21:18:16Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T21:06:34Z
На Хмельниччині працівницю банку підозрюють у привласненні коштів клієнтів
InternetUA
2024-11-14T20:21:07Z
В Одесі пролунав вибух
УкраинФорм
2024-11-14T20:03:19Z
Чоловік отримав 17 тисяч штрафу, бо прийшов оновити дані: справу розглянув суд
Политека
2024-11-14T20:00:58Z
«Відмивання» ₴16 млн. держкоштів: повідомлено про підозру поліцейському, який відмовився давати свідчення на допиті
Украина Криминальная
2024-11-14T19:54:27Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T22:33:15Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
Цифровий музей: GOG запускає програму збереження класичних ігор для майбутніх поколінь
24tv
2024-11-14T19:54:56Z
Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T19:48:54Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z
Cadillac Vistiq 2025: розкішний електричний кросовер з автономністю 483 км, потужність 615 к.с. та ціною від $78,8 тис
ITC
2024-11-14T12:34:00Z