MY.UAНовини
Врятувати рядового Коломойського
Врятувати рядового Коломойського

Врятувати рядового Коломойського

Врятувати (не)рядового Коломойського

Початок вересня для Ігоря Коломойського — одного із найбагатших людей України — видався не надто вдалим. Він отримав одразу три підозри та встиг змінити комфортний маєток на ізолятор Служби безпеки України.

Першу підозру олігарху вручили від Бюро економічної безпеки, Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора. Йдеться про шахрайство та легалізацію коштів. І, судячи з тексту підозри, писали її поспіхом, а докази збирали у «рекордні» строки.

Ще одну підозру від цих органів Коломойський отримав наприкінці минулого тижня — за нібито заволодіння та подальшу легалізацію 5,8 млрд грн Приватбанку.

Між ними була підозра від Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо незаконного виведення із банку 9,2 млрд грн і подальшої легалізації частини із цих коштів. Розслідування триває ще з березня 2017 року, а до детективів воно потрапило у вересні 2019-го.

Втім, виглядає так, що про підготовку НАБУ підозри у цій справі наперед довідалися в СБУ та БЕБ, і саме тому змушені були швидко готувати свою. А далі рятівне коло «нерядовому» олігарху підкинув ще й суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко, з допомогою рішень якого тепер неодмінно спробують поховати справу НАБУ.

Перша підозра Коломойському

2 вересня в гості до Ігоря Коломойського завітали представники СБУ, БЕБ та ОГПУ, щоб вручити підозру у шахрайстві на 572 млн грн і легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Судячи з оприлюдненого у ЗМІ тексту підозри, її підписали старший детектив БЕБ Юрій Кирієнко та прокурор ОГПУ Сергій Дем’янчук.

Цього ж дня Коломойського привезли до Шевченківського райсуду Києва, де суддя Вадим Ковтуненко у закритому засіданні відправив олігарха в ізолятор СБУ з альтернативою внесення застави у 509,96 млн грн. При цьому суд встановив, що існує ризик тиску з боку Коломойського на свідків у справі.      

Однак у справі також є моменти, які можуть свідчити про її зрежисований характер.

По-перше, справу зареєстрували лише 11 серпня 2023 року, і за такий короткий час просто неможливо зібрати достатньо доказів для обґрунтованої підозри. У публікації Liga.net йдеться про те, що збирати інформацію почали нібито ще з кінця 2022-го. Але поки незрозуміло, яким чином ці докази використовують у справі, розпочатій у серпні 2023 року.

По-друге, у підозрі йдеться про те, що заволодіння грошовими коштами відбулося за попередньою змовою групи осіб. Однак з офіційних публікацій СБУ та БЕБ випливає, що жодна інша особа, крім Коломойського, підозри не отримувала.

По-третє, представники органів правопорядку так поспішали, що зовсім забули ініціювати арешт активів Коломойського. І це у справі про шахрайство на пів мільярда.

По-четверте, розгляд запобіжного заходу відбувався у закритому режимі. При цьому захист і прокурор у зазначеному питанні грали на одному боці. Процесуальних підстав для закриття засідання не було, і судді нічого не заважало закрити його лише в частині оголошення персональних даних Коломойського. Це підтверджується і тим, що суддя не закрив повного тексту судового рішення.

По-п’яте, суддя в ухвалі назвав Ігоря Коломойського «громадянином України», хоча ще в липні 2022 року президент України підписав указ про позбавлення його українського громадянства.

По-шосте, розмір застави у 509 млн грн був очевидно не співставним із статками Коломойського, які, за останньою оцінкою Forbes, становлять 835 млн дол. Оскільки метою внесення застави є запобігання встановленим судом ризикам (наприклад, переховуванню чи впливу на свідків), то навряд чи втрата такої порівняно невеликої суми мала б суттєве значення для Коломойського.

По-сьоме, місце та строк перебування Коломойського під вартою. Слідчий суддя помістив Коломойського в ізолятор тимчасового тримання СБУ до 31 жовтня 2023 року. Відповідно до Інструкції, яка визначає порядок тримання осіб у ізоляторах СБУ, Коломойський як особа, що перебуває під вартою, не може бути там більш як десять діб. Однак він чомусь і досі знаходиться там, під пильним контролем Служби безпеки.

По-восьме, підозрілими виглядають небажання олігарха вносити заставу і розтягнута апеляція. У більшості випадків підозрювані не надто бажають перебувати в ізоляторі і за першої ж можливості вносять заставу. Однак Коломойський вирішив цього наразі не робити. А апеляцію призначили аж на 25 вересня. Хоча його адвокат звертався до суду за роз'ясненням, на які банківські реквізити треба вносити заставу. В СБУ негласно пояснюють це тим, що офіційно Коломойський не дуже заможний і в нього немає таких легальних коштів.

Друга підозра від антикорупційників і роль судді Ткаченка

НАБУ і САП планували вручити підозру Коломойському на День Незалежності, 24 серпня. Активна фаза розслідування тривала перед цим кілька місяців. Але згодом підозру вирішили відкласти на початок вересня, зокрема через відрядження керівництва антикорорганів до США.

Як зазначає «Українська правда», детективи викликали Коломойського до себе повісткою на початок вересня, де йому мали вручити підозру. Але СБУ та БЕБ вирішили скористатися відсутністю керівництва антикорупційних органів і зіграли на випередження. Після цього Коломойського закрили в ізоляторі СБУ.

СБУ та БЕБ здобули інформаційну перемогу, першими вручивши підозру, а також отримали ексклюзивну можливість контролювати всі рухи НАБУ щодо олігарха. Зокрема, коли 7 вересня детективи завітали в гості до Коломойського в ізолятор СБУ, то не могли швидко до нього потрапити, бо ізолятор хтось «замінував». Крім того, потенційно слідчі цих органів можуть вилучати важливі для НАБУ докази або, навпаки, ініціювати ознайомлення з матеріалами у справі НАБУ через тимчасові доступи.

НАБУ

Що ж до суті справи, то, за даними слідства, Коломойський на посаді голови Дніпропетровської ОДА розробив план заволодіння коштами Приватбанку, за яким із банку штучно вивели 9,2 млрд грн. Частину цих грошей у сумі понад 446 млн грн згодом перерахували на особистий рахунок Коломойського, а він ці кошти вніс до статутного капіталу «Привату», щоб виконати вимоги НБУ з оздоровлення банку.

Антикорупційні органи на своєму сайті розписали суть схеми, до якої, крім Коломойського, ймовірно, було залучено ще п'ять осіб:

  • колишній голова правління Приватбанку Олександр Дубілет;
  • його заступниця Людмила Шмальченко;
  • начальниця департаменту міжбанківських операцій Надія Конопкіна;
  • заступниця керівника департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів Тетяна Якименко;
  • директор департаменту міжбанківського дилінгу Ярослав Луговий, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з Приватбанком.
НАБУ

Ніщо не віщувало проблем у справі на цьому етапі, допоки на арену не вийшов слідчий суддя ВАКС Олег Ткаченко. Він відпустив затриманого фігуранта справи Ярослава Лугового і навіть не захотів перевіряти обґрунтованість його підозри, а також вирішив не розглядати клопотання про заставу Тетяні Якименко.

Для мотивації свого рішення Ткаченко використав так звані поправки Лозового, які встановлюють особливості перебігу строків розслідування у провадженнях, розпочатих після 16 березня 2018 року (дата вступу в дію «поправок Лозового»).

Проте законодавець, приймаючи так звані поправки Лозового, чітко і недвозначно розписав, що ці зміни не мають зворотної дії в часі та застосовуються лише до тих справ, відомості за якими внесено до реєстру після 15 березня 2018 року (пункт 4 §2 розділу 4 закону №2147-VIII від 03.10.2017).

Коломойському, Луговому і компанії повідомили про підозру у справі, що була відкрита у березні 2017 року, тому строки розслідування аж ніяк не могли закінчитися у вересні 2018-го.

У своїй ухвалі Ткаченко також пише, що генпрокурор Венедіктова не мала права подовжувати строки розслідування, і її постанови не відповідають принципу належної правової процедури (due process). Однак така процедура була визначена законом і навіть застосовувалася у практиці ВАКС.

Центр протидії корупції

Ткаченко ж наплював на це, і в результаті справу Коломойського можуть поховати ще на старті. Це якщо апеляційна палата ВАКС не виправить помилки. Засідання у цій справі, найімовірніше, буде на початку жовтня.

До речі, через кілька днів після рішення Ткаченка стосовно Лугового суддя ВАКС Лариса Задорожна застосувала до іншої підозрюваної у цій справі, Надії Конопкіної, заставу у 1,61 млн грн. Це означає, що підозра НАБУ є обґрунтованою, а строк розслідування у справі ще не закінчився.

Арешт майна Коломойського

Не менш цікаві події відбулися навколо арешту активів Ігоря Коломойського.

Йдеться про частки олігарха чи підконтрольних йому компаній у статутному капіталі 307 юридичних осіб вартістю понад 3 млрд грн, а також про майже тисячу об’єктів нерухомості та понад 1600 транспортних засобів і суден.

СБУ та БЕБ, похапцем готуючи підозру Коломойському, банально забули ініціювати арешт активів. Тому 8 вересня тимчасовий арешт на майно наклали НАБУ і САП. Закон дозволяє такий механізм, але лише на 48 годин. Після цього детективи подали кілька клопотань до ВАКС про накладення повноцінного арешту.

Клопотання потрапили до судді Ткаченка, який призначив їхній розгляд лише на 12 вересня, тобто 48-годинний строк до того моменту уже минув. Але того дня через відводи та самовідводи суддя Ткаченко клопотання не розглянув.

У відводах відмовили, і Ткаченко після цього відмовився розглядати клопотання НАБУ. Повного тексту рішень щодо арешту поки немає, але, найімовірніше, суддя обґрунтує свою відмову тим, що строк розслідування закінчився.

До речі, 11 вересня Ткаченко подав до Вищої ради правосуддя і генпрокурору повідомлення про втручання в його діяльність. Каже, що мої та Центру протидії корупції дописи у Telegram є «прямим неприкритим втручанням, поєднаним з відвертим публічним морально-психологічним тиском». Усе нібито для того, щоб змусити його швидко накласти арешт на майно Коломойського.

Третя підозра і рекордна застава

15 вересня СБУ та БЕБ повідомили Ігорю Коломойському про третю підозру, точніше, про зміну раніше повідомленої підозри. Цього разу за нібито фальсифікацію платіжних документів, заволодіння чужим майном і легалізацію коштів. Та й сума вдесятеро більша — 5,8 млрд грн. Йдеться про період з 2013-го по 2014 рік.

Увечері того ж дня Шевченківський райсуд Києва збільшив розмір застави Коломойському до понад 3,8 млрд грн, хоча прокурор просив на 2 млрд грн більше.

Апостроф

На цьому засіданні виступав Коломойський і пояснив свою позицію щодо обох підозр від СБУ/БЕБ. Якщо по першій, на його думку, ще можуть бути якісь питання стосовно трактовки та сприйняття, то у другій підозрі написані нереальні та фантастичні речі. Пізніше адвокати заявили, що розгляд клопотання проходив із порушеннями, а єдиним аргументом для збільшення застави стала підозра Коломойському від НАБУ і САП.

У тексті релізу СБУ прямо написано: Коломойський створив злочинне угруповання, що складалося із співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Однак жодної згадки про те, що ще хтось, крім Коломойського, отримав підозру, немає.

Цікаво й те, що у цій підозрі йдеться про події десятирічної давності. Дуже ймовірно, що за цей час більшість доказів давно знищили, а свідки тих подій усе забули. Однак запитання до Коломойського чомусь з'явилися саме зараз, коли НАБУ і САП вийшли на підозру у своїй справі.

Окремо слід відзначити той факт, що СБУ в офіційних повідомленнях не приховує прізвища підозрюваного і його фото, що суперечить законодавству і чим захист неодмінно скористається при оскарженні рішень у справі в Європейському суді з прав людини.

***

За останні тижні влада демонструвала, нібито готовність зайнятися злочинами олігарха. На вершині айсберга ми бачимо підозри, затримання, ізолятор СБУ і рекордну заставу у 3,8 млрд грн. Проте під водою є ще одна прихована мета — спроба заховати Коломойського від антикорупційних органів. Тому і закрила олігарха в ізоляторі СБУ, щоб він не розговорився на допитах в ізоляторі НАБУ. Адже Ігор Валерійович — носій багатьох знань про українську корупцію, в тому числі пов’язану із людьми з найвищих кабінетів цієї влади.

А ще справу Коломойського точно спробують використати для просування ідеї влади прирівняти корупцію до «державної зради». Нібито, от, дивіться, наскільки ефективні БЕБ та СБУ, що самого Коломойського змогли запроторити в СІЗО.

Хоча наслідки від реалізації такої ідеї будуть вкрай негативними. Наприклад, легалізація механізму передачі справ про топкорупцію від НАБУ до СБУ у випадку, коли підозрюваними виявляться наближені до керівництва офісу президента. Тому активні рухи довкола Коломойського є тизером для майбутніх законодавчих ініціатив.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T18:07:15Z
Корисні коди Водафон: як швидко вирішити питання не звертаючись до оператора
Политека
2025-02-07T17:42:30Z
Вчені винайшли нову формулу ідеального вареного яйця: в чому полягає метод
Telegraf
2025-02-07T17:39:39Z
Браузер Edge стежитиме за вашим екраном, щоб захистити від шахраїв
24tv
2025-02-07T17:09:55Z
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T16:54:05Z
Яке "залізо" обирають геймери? Steam оновив дані про найпопулярніші комплектуючі для ПК
Знай
2025-02-07T16:51:32Z
ТОП-10 смартфонів із кремнієво-вуглецевими батареями
InternetUA
2025-02-07T16:43:29Z
Джерело чистої енергії: вчені виявили найбільше у світі підземне термальне озеро
Фокус
2025-02-07T16:42:51Z
The Verge: соратники Маска увійшли до відомства, яке прогнозує погоду і досліджує океан
InternetUA
2025-02-07T16:37:28Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
Відкриття, яке стане у пригоді на все життя: навіщо чистити квасолю і як це робити
24tv
2025-02-07T18:09:17Z
7 способів позбутися мурах вдома раз і назавжди: найкращі народні засоби
24tv
2025-02-07T17:45:57Z
Мають чарівне цвітіння: які рожеві квітучі дерева варто посадити у саду
24tv
2025-02-07T17:45:44Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T17:42:24Z
Удача та гроші будуть липнути до вас: мольфар сказав, що завжди треба носити в кишені
GlavRed
2025-02-07T17:27:55Z
Швидкі бананові оладки без цукру: рецепт від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2025-02-07T16:42:36Z
Як забезпечити собі розкішне життя і стати улюбленцем фортуни: порада, якій 1000 років
TSN
2025-02-07T16:36:36Z
Млинці з начинкою з кисломолочного сиру, які ніколи не рвуться: рецепт зі старої українською книги
TSN
2025-02-07T16:36:34Z
Суд покарав чоловіка штрафом за постріл у людину на Полтавщині
Telegraf
2025-02-07T18:09:56Z
Дівчинка продала мамині коштовності вартістю тисячі доларів за безцінь
24tv
2025-02-07T18:09:29Z
Смерть чоловіка в ТЦК у Чернівцях: що кажуть в Офісі омбудсмена
TSN
2025-02-07T18:09:04Z
Справа про зґвалтування дівчини на Закарпатті: правозахисники заявили, що вирок мав бути іншим
24tv
2025-02-07T17:51:55Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T17:51:10Z
У Львові жінка загинула під колесами тролейбуса: подробиці трагедії
TSN
2025-02-07T17:48:28Z
Підпалив Укрпошту: в Харкові судитимуть 18-річного хлопця, якого завербували росіяни
InternetUA
2025-02-07T17:28:27Z
У Херсоні внаслідок атаки БпЛА загинув працівник газової служби
1News
2025-02-07T17:13:40Z
У американських корів виявили ще один штам пташиного грипу
AgroPortal
2025-02-07T17:00:41Z
Перший зимовий трансфер Шахтаря: "гірники" підписали 19-річного футболіста з Болівії
24tv
2025-02-07T18:15:30Z
Бою з Полом не буде: Альварес битиметься у мегафайті року
24tv
2025-02-07T18:00:33Z
"Нападник чи захисник?": Шахтар анонсував новий трансфер
Football.ua
2025-02-07T17:52:27Z
Товариські матчі: Карпати розтрощили Динамо Батумі, розгромна поразка Кривбасу та інше
Football.ua
2025-02-07T17:37:08Z
Зимове трансферне вікно-2025 побило всі рекорди: які країни найбільше витратили грошей
24tv
2025-02-07T17:30:43Z
Реал Мадрид – Атлетіко: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ла Ліги
TSN
2025-02-07T17:04:46Z
"У ньому досі палає вогонь": промоутер Усика оцінив шанси Джошуа у потенційній битві проти Ф'юрі
24tv
2025-02-07T16:54:27Z
Анчелотті: Кажуть, система надає перевагу Реалу, але коли ми хочемо змінити її, це відкидається
Football.ua
2025-02-07T16:48:21Z
Захарова влаштувала істерику через недопуск Росії до чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:12:28Z
У Києві закривають на ремонт один із шляхопроводів через Броварський проспект
AutoCentre
2025-02-07T18:13:23Z
Воїни ЗСУ показали унікальні кадри боїв біля Покровська та розповіли, що там насправді відбувається
TSN
2025-02-07T18:09:59Z
Росіяни нажахані через просування Сил оборони на Курщині: але це не єдиний "сюрприз" для них
24tv
2025-02-07T18:06:11Z
Будівництво водогонів на Миколаївщині: уряд затвердив порядок використання ₴8 мільярдів
УкраинФорм
2025-02-07T18:00:30Z
"Не бачитимуть тебе". В Одесі ворожка пропонує замовляння проти ТЦК
Telegraf
2025-02-07T18:00:14Z
В Україні буде дуже холодно: де "вдарить" -10 градусів
GlavRed
2025-02-07T17:45:47Z
Є дані, чим Україна може збивати російські КАБи, – Defense Express
24tv
2025-02-07T17:45:02Z
Військові показали знищення ворожого Сонцепьока
1News
2025-02-07T17:36:54Z
Що насправді відбувається в Торецьку: чи захопили місто окупанти
GlavRed
2025-02-07T17:27:48Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T17:27:32Z
Демі Мур розсекретила свій улюблений засіб для волосся
Вива
2025-02-07T17:12:19Z
У Києві відкрилася виставка кераміки трипільської культури до 175-річчя Вікентія Хвойки
УкраинФорм
2025-02-07T17:09:58Z
Хто переможе – меседжі, сильний вокал чи тренди: огляд усіх пісень фіналістів Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-07T17:06:12Z
Які фільми найбільше дивилися українці на Megogo: рейтинг
Gazeta UA
2025-02-07T16:51:34Z
4 найкращі фільми у жанрі фентезі, які змінять ваш погляд на реальність
24tv
2025-02-07T16:48:15Z
Є докази для Гааги: загарбники випустили у прокат фільм про захоплення Маріуполя
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:12Z
Головні фаворити та відкриття Нацвідбору: відверте інтерв'ю з гуртом Ziferblat
24tv
2025-02-07T16:33:40Z
Виступала разом з Іво Бобулом: де зараз Лілія Сандулесу, яка була популярною у 90-х
Telegraf
2025-02-07T16:33:34Z
Сергій Притула вперше за довгий час показався зі старшим братом
24tv
2025-02-07T18:15:26Z
Генерал армії пояснив, як і чим ЗСУ могли збити КАБ на Запоріжжі
24tv
2025-02-07T18:09:45Z
Трирічні та п’ятирічні контракти на виготовлення української зброї мають стати нормою - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-07T18:00:00Z
Які завдання та теми будуть на НМТ-2025 з фізики
24tv
2025-02-07T17:51:37Z
У Росії помилуваний зек-штурмовик зарізав людину просто на автобусній зупинці
24tv
2025-02-07T17:51:20Z
Податкове відшкодування у Польщі: хто з українців не отримає гроші
Хвиля
2025-02-07T17:45:07Z
Водний канал в Аргентині став криваво-червоним: моторошні кадри
24tv
2025-02-07T17:36:39Z
У російських військових експертів черговий напад екстазу
GlavRed
2025-02-07T17:27:26Z
Без "бусифікації" та "людоловів": ЗСУ анонсували новий етикет для працівників ТЦК
Хвиля
2025-02-07T17:24:28Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Portaltele
2025-02-07T14:43:53Z
Перший аукціон старовинної зброї: Укрпошта продала «Наган» за ₴36 тисяч
УкраинФорм
2025-02-07T17:48:38Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T17:27:43Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T17:27:01Z
Обрізані гілки комунальними службами: чи можна їх збирати на дрова
24tv
2025-02-07T17:06:59Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T17:06:53Z
"Нафтогаз" поверне гроші: які документи потрібно подати
Знай
2025-02-07T17:06:08Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T17:00:12Z
Через аномальну спеку фермери в Аргентині можуть лишитися без врожаю
AgroNews
2025-02-07T16:27:30Z
Помітно дорожче, ніж у січні: супермаркети оновили ціни на популярну зелень
Знай
2025-02-07T16:21:12Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Які авто зі США найпопулярніші серед українців
360ua.news
2025-02-07T15:30:33Z
В Україні виготовили авторефрижератор на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-02-07T15:09:25Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
ЗМІ: Путін особисто критикував гендиректора Rheinmetall, якого РФ хотіла вбити
Европейская правда
2025-02-07T18:15:46Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T18:12:57Z
У десятках міст Словаччини почалися протести проти уряду Фіцо
Европейская правда
2025-02-07T18:12:44Z
Умєров отримав двох нових заступників – Мойсюка та Чуркіна
Лига
2025-02-07T18:12:09Z
До Києва прибув голова Військового комітету НАТО Джузеппе Каво
УкраинФорм
2025-02-07T18:12:02Z
Європарламент направив своїх спостерігачів на вибори в Косові
Европейская правда
2025-02-07T18:07:28Z
Одним із тих, хто найбільше кричить про вибори в Україні, є путін, - Дмитро Микиша
Политека
2025-02-07T18:06:25Z
Верховний лідер Ірану виключив можливість переговорів з Трампом
ZN UA
2025-02-07T18:06:16Z
Велика Британія створює "секретні" морські дрони для України: що про них відомо
InternetUA
2025-02-07T18:01:31Z