MY.UAНовини
"Держава не видасть вам дерев'яну ногу": що потрібно знати про безплатне протезування в Україні
"Держава не видасть вам дерев'яну ногу": що потрібно знати про безплатне протезування в Україні

"Держава не видасть вам дерев'яну ногу": що потрібно знати про безплатне протезування в Україні

Протез військовому встановили наприкінці серпня у реабілітаційному центрі "Незламні". Вже 14 вересня він опублікував на своїй Facebook-сторінці відео імпровізованих танців на цьому протезі під час виступу Злати Огнєвіч. Від поранення до цього моменту минуло три важкі місяці, а попереду ще тривала реабілітації, адже навчитись жити зі зміненим тілом не просто.

"Це як в ранньому дитинстві вчитись ходити. Тільки ти більше розумієш, що треба робити. Хоча ні, взагалі не розумієш, але усвідомлюєш. Або навпаки – усвідомлюєш, але не розумієш. Короче, складно. Потім буде легше – легше робити складні кроки", – розповідає Михайло Бакалюк і додає, що життя з протезом – це марафон, до якого треба готуватися.

Підготовка – це щоденні фізичні вправи, робота з психологом, різноманітні процедури і аж потому – додаткові кількадесят пройдених метрів. Заново вчитись ходити військовому допомагає син, якого колись вчив ходити він.

1 вересня Михайло Бакалюк провів перший урок на тему незламності для львівських школярів, а за два дні разом із колегами, які також лікуються в центрі "Незламні", пройшов символічну відстань на львівському півмарафоні. Також військовий активно займається волонтерством, зокрема, збирає кошти на транспорт для евакуації поранених для рідної 47 бригади.


Михайло Бакалюк проводить перший урок для львівських школярів

У подальшому чоловік хоче займатися спортом – з протезом можна плавати, їздити на велосипеді і навіть стати на лижі. А ще – повернутися в армію, якщо дозволять лікарі. Він впевнений, що повноцінне життя після ампутації є реальним, лише потребує трохи більше зусиль.


Пацієнти реабілітаційного центру "Незламні" на львівському півмарафоні

В Україні працює державна програма протезування, що допомагає Михайлові Бакалюку і тисячам інших українців повернутися до життя в новому тілі. ZAXID.NET зібрав відповіді на головні питання про цю програму: хто і на які протези має право, що потрібно для протезування і чого краще не робити.

Де взяти гроші на протезування?

Держава безоплатно забезпечує українців протезами. У 2023 році на це виділили майже 2,8 млрд грн, з яких до середини вересня витратили вже 2 млрд, розповіла під час відкритого інтерв'ю в Українському кризовому медіа центрі радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька. За ці кошти 6622 людини отримали протези ніг, 337 – протези рук.

"Але треба враховувати, що в цю кількість входять тренувальні протези, а деяким людям роблять по два протези", – додає Олена Кульчицька.

У 2024 році в державному бюджеті на безоплатне протезування українців передбачено 4,2 млрд грн, оскільки через наслідки війни потреба у протезуванні зростає.


Радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька

Хто має право на безоплатний протез?

На безоплатний протез мають право всі українці – діти, дорослі, постраждалі від війни військові і цивільні, ветерани АТО/ООС, працівники правоохоронних органів, люди, які отримали інвалідність і потребують протезування унаслідок травми або хвороби (наприклад, цукрового діабету). Чи ви пенсіонер, чи поліцейських, інженер або медсестра, вам 10 чи 50 років – ви маєте право на безоплатне протезування за державні кошти.

Скільки грошей на протезування я можу отримати від держави?

Гроші за протезування не видаються пацієнтові, а перераховуються виробнику протеза після надання всіх необхідних документів. Окрім того, виробник повинен мати договір із Фондом соціального страхування.

"Не бійтесь, вам не дадуть дерев'яну ногу", – говорить Олена Кульчицька.

Проте держава не оплатить і протез за "мільйон доларів". Є нижня і верхня гранична межа витрат на протезування. Для цивільних для протезів нижніх кінцівок – від 14 до 856 тисяч гривень, верхніх кінцівок – від 17 до 503 тисяч гривень. Цієї суми, говорять лікарі-протезисти, цілком достатньо для встановлення високофункціональних сучасних протезів. Проте є можливість доплатити за супердорогий протез із власної кишені. Для військових верхня гранична межа фінансування на протезування вища – до 2 мільйона гривень.

Військовий має право на одночасне забезпечення і механічним, і біонічним протезом. Другий – дуже делікатний і має багато застережень у використанні, чутливий до пилу, до води і не дає можливості піднімати важке – максимум до 2 кілограмів. Якщо людина займається фізичною працею, їй допоможе механічний протез. Я раджу виготовляти одразу два,
– пояснює Олена Кульчицька.

Чи можу я отримати компенсацію за самостійно придбаний протез

Ні, держава не компенсує вам витрати, якщо ви самостійно оплатили протезування. Але може компенсувати придбання допоміжних засобів реабілітації – як-от колісне крісло.

Які потрібні документи для безоплатного протезування?

Якщо людина постраждала внаслідок війни, для протезування не потрібно чекати встановлення інвалідності. В інших випадках для отримання протезу встановлення інвалідності потрібне.

Щоб взяти участь у державній програмі протезування, потрібні такі документи:

  • паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України);
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових);
  • висновок ВЛК (для військових) чи ЛКК (для цивільних);
  • посвідчення УБД (для військових).

Подати документи для безоплатного отримання протезів за державною програмою можна через соціального працівника у лікарні, у найближчому ЦНАПі або місцевому органі соціального захисту. Також це можна зробити онлайн через електронний кабінет людини з інвалідністю – інструкція з реєстрації такого кабінету є на сайті міністерства соціальної політики.

Де замовити протез?

У тому ж електронному кабінеті ви знайдете скерування на забезпечення протезом. Із ним ви можете звернутися до будь-якого протезного підприємства, що уклало договір з державою. Зараз у переліку є понад 40 державних і приватних підприємств.

Олена Кульчицька радить обирати протезне підприємство поблизу вашого постійного місця проживання, а також ретельно підійти до вибору лікаря-протезиста. Ви часто спілкуватиметесь з ним – для перевірки протезу, його налаштування і гарантійного обслуговування тощо – і щоразу їхати за цим через півкраїни або іти до людини, з якою ви не знайшли спільну мову, навряд є хорошою ідеєю.

Якщо протез не підходить?

Після усіх необхідних обстежень і замірів виготовлення протезу триває до 45 днів, у рідкісних складних випадках – до трьох місяців. За цей час пацієнт неодноразово міряє куксоприймач, його підлаштовують під тіло.

"Людина може не знати, як вона має почуватися з протезом. Але не має бути надмірного дискомфорту. Якщо щось не так – обов’язково просіть переробити, лише після того, як вас все влаштовує, підписуйте акт прийому-передачі протезу", – говорить Олена Кульчицька.

Якщо ж те, що протез не підходить, виявилося вже після підписання акту, терпіти все одно не потрібно, каже радниця міністра. Факт того, що протез не підходить, встановлює лікарська комісія. Тоді виготовляється новий.

Які бувають протези?

"Це неможливо описати. Протез – це конструктор", – говорить у коментарі ZAXID.NET Назар Багнюк, лікар-протезист протезної майстерні при реабілітаційному центрі "Незламні" у Львові. Ця майстерня зі шістьма фахівцями працює вже рік і також бере участь у державній програмі протезування.

"Стопи, коліна, кисті, лікті, зап’ястки тощо виготовляють на заводах. Вони переважно уніфіковані, тому можна поєднувати деталі різних виробників. Як їх між собою з’єднати і який буде результат – залежить від потреби і можливостей пацієнта. Варіантів є безліч. Є механічні, електричні, гідравлічні складові протезів. Є на щодень, а є для спорту", – пояснює Назар Багнюк.

На вибір протеза впливають функціональний стан пацієнта і його готовність до протезування. Це визначає мультидисциплінарна група, яка обстежує людину і виставляє бали за різними критеріями. У групі працюють, серед інших, хірург, протезист, фізичний терапевт. Також враховується, який у людини запит – що вона робитиме за допомогою протеза: де працюватиме, чи займатиметься спортом тощо.

"Люди часом в інтернеті знаходять деталі за захмарними цінами. Та насправді для нормального функціонування достатньо того, що покриває держава", – каже Назар Багнюк.

Може, за кордоном роблять краще?

Усі деталі, що використовуються для протезування в Україні, – від європейських, північноамериканських або азійських виробників. Отже, за кордоном не встановлять нічого кращого за те, що є у нас.

"Головне – не ціна деталей, а правильно виготовлений і налаштований куксоприймач. Інакше пацієнт не зможе ходити і з найдорожчим протезом. Ми знаходимо найкращий спосіб допомогти, а держава забезпечує якісне протезування", – каже лікар-протезист реабілітаційного центру "Незламні".

За рік у майстерні, де працює Назар Багнюк, виготовили і встановили більше 215 протезів. Серед них – шість біонічних протезів руки.


Протезист центру "Незламні" Назар Багнюк

Життя протезу

Встановлення протезу – це не кінець історії. Із пацієнтами ще тривалий час працюють фізичний або ерготерапевт, які буквально вчать ходити, долати перешкоди, користуватися протезом в побуті.

Такий виріб потребує періодичного техогляду і обслуговування. Це ще одна причина вибрати протезування в Україні і якнайближче до місця проживання. Хоча не всі пацієнти сумлінно приходять на техогляд протеза, говорить Назар Багнюк, є такі високофункціональні електронні вироби, де періодичної перевірки вимагає сам виробник.

Також нового налаштування чи навіть заміни протез може потребувати, якщо змінилися фізичні показники людини – наприклад, вага. Повторне виготовлення протеза за таких умов також відбувається безоплатно для пацієнта після відповідного рішення лікарської комісії.

Чи є гарантія на протез?

Так, упродовж гарантійного терміну заміна деталей відбувається за рахунок виробника. Окрім того, говорить радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька, в українському законодавстві прописаний термін експлуатації різних протезів.

Також держава оплачує післягарантійний ремонт протезів – на це передбачено 70% вартості виготовлення первинного протеза.

Чи доцільно встановлювати остеоінтегровані протези?

Остеоінтегровані протези – це такі протези, функціональна частина яких кріпиться до металевої частини, вживленої в кістку пацієнта хірургами. Радниця міністра Олена Кульчицька говорить, що в міністерстві надають перевагу традиційному протезуванню, оскільки метод остеоінтеграції ще не достатньо досліджений.

"Зараз Україна стала полем для багатьох експериментів, зокрема у протезуванні – остеоінтеграція, 3D-друк, українські розробки біонічних протезів. Але неможливо спрогнозувати, як такий протез, встановлений молодим хлопцям, поводитиметься через 10 чи 20 років", – говорить Олена Кульчицька.

У Львові в реабілітаційному центрі "Незламні" встановили вже кілька остеоінтегрованих протезів. Іноді це єдиний вихід, говорить лікар-протезист Назар Багнюк.

"Так, це справді нова технологія і великої вибірки з позиції медицини немає. Та, наприклад, коли була дуже висока ампутація плеча і залишкова рука коротка, традиційний протез не підійде. А остеоінтегроване протезування дозволяє рухати рукою навіть за таких умов. Тоді це виправдано", – пояснює Назар Багнюк.

Зараз під наглядом фахівців центру "Незламні" перебувають двоє пацієнтів із трьома остеоінтегрованими протезами. Операції їм зробили у квітні і зараз вони почуваються добре, каже фахівець.

***

Статистика про те, скільки українських військових втратили кінцівки, наразі не розголошується – під час воєнного стану така інформація вважається чутливою. За неофіційними даними, що у своєму матеріалі наводить видання Sky News, за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну руку або ногу втратили близько 25 тис. військовослужбовців. Це у рази більше, ніж за 20 років американських кампаній в Іраку та в Афганістані.

"Ми, ті хто без кінцівок, повноправні члени суспільства. Але маємо трішечки відмінностей і особливостей. І нам, і вам, і всім треба привчатися один до одного і спокійно реагувати. Без агресії, без жалю, без співчуття, з повагою. І все можливо тільки через комунікацію. Потрібно більше комунікувати!", – говорить Михайло Бакалюк.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
Как сохранить урожай овощей без холодильника: полезные советы для украинцев
Политека
2024-09-27T19:31:53Z
Как сохранить урожай свежих помидоров к зиме: основные правила
Политека
2024-09-28T03:22:28Z
Украинцы продолжают платить в больницах за бесплатные услуги: медики поощряют "пожертвования"
Знай
2024-09-28T11:30:35Z
Минздрав утвердил перечень болезней и состояний, когда будут назначаться медицинский каннабис
Известия Киев
2024-09-28T10:31:27Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Вечно молодая: какие пластические операции делала Дженнифер Лопес
Marie Claire
2024-09-28T08:01:12Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
«Мегалополис» Копполы: поймут только патриции
Комсомольская правда
2024-09-28T09:02:43Z
Палочки вверх: скончалась легендарная актриса из "Гарри Поттера"
Знай
2024-09-27T18:06:56Z
Как у Беллуччи и круче: 7 причесок, которые превратят вас в итальянку
Marie Claire
2024-09-28T11:01:58Z
Избранница Касселя полностью избавилась от длинных волос и показала, как выглядит сейчас
TSN
2024-09-28T10:51:28Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
Российская певица после развода рассказала правду о своем "идеальном браке"
Comments UA
2024-09-24T19:36:35Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
США волнует не наш план победы, а как выглядит поражение России
ГЛАВКОМ NET
2024-09-26T17:15:07Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
"Живой Нострадамус" из Бразили предсказал большую войну и сказал, где она начнется
Фокус
2024-09-28T13:12:31Z
Верховный лидер Ирана был переведен в безопасное место в связи с убийством лидера "Хезболлы" — Reuters
ZN UA
2024-09-28T12:58:45Z
Спикер Палаты представителей требует увольнения посла Украины в США
ZN UA
2024-09-25T20:22:50Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
Война может стать вечной: The Times о заблуждениях Запада
Новости Украины
2024-09-22T15:18:11Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
"Шахтер" – "Аталанта": букмекеры назвали фаворита матча Лиги чемпионов
ZN UA
2024-09-28T10:07:44Z
Один из претендентов на "Золотой мяч" перенес операцию и выбыл до конца сезона
ZN UA
2024-09-28T09:13:36Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
В Угледаре ВСУ рассматривают два сценария развития событий – генерал
ZN UA
2024-09-28T04:18:23Z
Эффективно ли киевские власти тратят средства: почему у города растут долги
Comments UA
2024-09-28T13:15:47Z
Данные украинской разведки подтверждают, что РФ готовится к штурмам на еще одном направлении
Comments UA
2024-09-28T12:51:29Z
Как происходит оборона Селидового – в бригаде "Кара-Даг" рассказали о наступлении россиян
ZN UA
2024-09-28T02:21:07Z
"Город еще не захвачен": в Угледар пытаются прорваться российские ДРГ, — ОВА
Фокус
2024-09-25T15:27:55Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Атака на Сумы: увеличилось количество погибших
Корреспондент
2024-09-28T13:21:37Z
Возле Канарских островов перевернулась лодка с мигрантами: 9 погибших
Европейская правда
2024-09-28T12:58:31Z
Удары РФ по медучреждению в Сумах: количество погибших возросло до девяти, среди них — медсестра
ZN UA
2024-09-28T11:46:34Z
Медики едва спасли украинца с 6-ю гаечными ключами в желудке: метод ввода - неизвестен
Знай
2024-09-28T10:51:08Z
В Кривом Роге закончили разбор завалов и назвали окончательное количество жертв
Апостроф
2024-09-28T10:39:56Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
Китай впервые вывел в море все свои авианосцы – СМИ
Корреспондент
2024-09-25T02:15:37Z
США объявили новый пакет военной помощи Украине: что в него вошло
ZN UA
2024-09-26T07:49:58Z
"Осталось 7 дней": мужчина обнаружил жуткую находку за своим мусорным баком
Фокус
2024-09-28T13:15:17Z
Ничего не ждите: пенсионерам объяснили, что будет с выплатами в октябре
Знай
2024-09-28T13:00:48Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Пять "воспитательных" фраз, ломающих ребенку психику: чем лучше заменить такие слова
TSN
2024-09-28T12:57:55Z
Как избежать паучьих яиц в бананах: все гораздо проще, чем может показаться
Фокус
2024-09-28T12:27:15Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Гороскоп на 21 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-20T15:33:00Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Нефтяные доходы РФ упали до минимума за восемь месяцев
Корреспондент
2024-09-24T17:12:58Z
Украинские компании с владельцам из рф успешно зарабатывают на гражданах и программе "Национального кэшбека"
Знай
2024-09-28T13:12:45Z
Стоимость картофеля бьет рекорды: в некоторых местах цена на овощи выросла на 147%
Политека
2024-09-28T13:00:32Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T12:51:43Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Штраф за ремонт авто: с водителей сдирают солидные суммы за распространенное нарушение
Знай
2024-09-27T20:12:31Z
Без тормозов, "мертвые" замки и подушки: в Украине появился Xiaomi SU7, без проблем не обошлось
Знай
2024-09-27T18:51:42Z
Savage Arms выпустила новое ружье с рычажным затвором: что известно о модели REVEL
Фокус
2024-09-27T16:43:20Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Mercedes-Benz презентовал спортивный дом на колесах на базе V-Class
Фокус
2024-09-27T15:00:04Z
Спортивный собрат VW ID.4: возрожденный Ford Capri возвращается на рынок
Фокус
2024-09-27T14:15:30Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Викинги отправлялись за моржовой костью на край света – ученые
ZN UA
2024-09-28T13:15:45Z
Такое же большое, как Троя: в Марокко нашли следы сообщества возрастом 5000 лет
ZN UA
2024-09-28T12:58:26Z
Dead or Alive теперь симулятор свиданий: Анонсирована Venus Vacation PRISM
GameMag
2024-09-28T12:55:44Z
Стартовал ранний доступ Throne and Liberty — MMORPG от Amazon Games во вселенной Lineage
GameMag
2024-09-28T12:46:02Z
Демоверсия психоделического хоррора Karma: The Dark World выйдет 14 октября — представлен геймплейный трейлер
GameMag
2024-09-28T12:43:04Z