Життєво необхідну реконструкцію кореня висхідної аорти та заміну аортального клапану провели спеціалісти лікарні Святого Пантелеймона 59-річній фермерці, застосувавши операцію методом Бенталла.
Це коли втручання робиться через 5-сантиметровий розріз замість стандартного у 30 см.
Метод Бенталла – світовий золотий стандарт лікування. Операція – складна, а ризики високі.
Львівські кардіохірурги за останній рік успішно виконали вже дев’ять таких втручань. Ця операція – десята.
59-річна фермерка Любов Клубок із села Лугове, що на Львівщині, має вроджену ваду серця, яка ніяк себе не проявляла аж до 2015 року. Тоді помер чоловік пані Любові, і серце жінки почало давати збої. За медичною допомогою фермерка звертатися не поспішала.
Йшли роки, стан погіршувався. І ось цьогоріч, коли з’явилася сильна задишка, пані Любов не змогла піднятися сходами додому.
У лікарні Святого Пантелеймона у жінки при обстеженні виявили вкрай небезпечну патологію серця – аневризму кореня та висхідного відділу аорти, важку недостатність аортального клапану.
Появу цих аномалій спровокувала вроджена вада розвитку – двостулковий аортальний клапан. Аневризма аорти могла будь-якої миті розірватися і вбити жінку.
Єдине, що може вберегти пацієнтів з таким діагнозом від раптової смерті – невідкладне хірургічне усунення патології.
– Ми виконали реконструкцію кореня з реімплантацією коронарних артерій і висхідної аорти, а також замінили аортальний клапан уперше з найменшим розрізом, – розповів Роман Домашич, заввідділення кардіохірургії та трансплантації серця.
Завдяки правильно обраному методу і високому професіоналізму лікарів, пані Любов швидко одужала та на 6-й день була виписана з лікарні.
Любов Клубок каже, що з кожним днем почувається все ліпше та відчуває, що невдовзі знову зможе повернутися до улюбленої справи – фермерства.
Джерело і фото: