MY.UAНовини
Автор 4D-картин: Хочу, щоб моя виставка проходила на міжнародному трибуналі
Автор 4D-картин: Хочу, щоб моя виставка проходила на міжнародному трибуналі

Автор 4D-картин: Хочу, щоб моя виставка проходила на міжнародному трибуналі

У вересні Володимир Лапшов із Вінниці встановив рекорд України – художник-самоучка відкрив першу виставку картин зі стереоскопічним ефектом. Роботи, виготовлені з дерев'яних кубиків, нагадують пікселі на формі військових ЗСУ.

«Це рідкісна номінація, тому що вона перша – це на всю історію перша, бо скільки триватиме історія рекордів, стільки ця виставка буде першою», – сказала керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Про те, яким подіям присвячені картини волонтера і чому для їхнього створення художник вибрав такий незвичайний матеріал, Володимир розповів KP.UA.

З рекордом Володимира Лапшова вітали земляки, зокрема, лідер гурту «ТіК» Віктор Бронюк. Фото: facebook.com/lapshovka

“Намагаюсь нагадати, чого нам варта ця війна і як ми прагнемо перемоги”

- Володимире, як народилася така незвичайна ідея – створювати картини з кубиків? Кубики – що вони символізують?

- Історія моєї виставки розпочалася у перші дні після повномасштабного вторгнення. Тоді я намагався знайти безпечне місце для сім'ї. Взяв 83-річну хвору сусідку, діти якої мешкають у Канаді, та поїхав до кордону.

Під час поїздки народилася ідея створити картини із матеріалу, який нас вбиває. Дерево, з якого зроблено мої роботи, – це ящики від патронів, снарядів та ракет – їх я привозив як волонтер. Ми передавали ящики з вантажем нашим бійцям з усіх куточків України – до Бахмута, Чорнобаївки, Херсона.

Одна картина - це в середньому понад 1500 маленьких дерев'яних кубиків. Таким чином, у кожній картині є частка України – схід, захід, південь та північ.

Меседж робіт – те, що було спрямоване на геноцид української нації, стало мистецтвом, яке нас поєднує.

До речі, під час першої виставки “Перформанс” на 660-ті роковини нашого міста ми отримали нагороду від Національного реєстру рекордів України. Це перша в Україні та у світі виставка робіт зі стереоскопічним ефектом, що складається з понад 30 тисяч маленьких кубиків.

- Незвичайна техніка. Чи можна докладніше про її особливості?

– Свою техніку я назвав 4D-картини. Усі знають, що 3D – це об'ємне зображення, а 4D має на увазі четверту букву – це душа українського народу, яку я намагався вкласти у кожну роботу.

Якщо дивитися на картину поблизу, ви побачите лише кубики, що нагадують пікселі на формі наших військових – із цих пікселів складається загальна картина.

Кожен кубик – різний за висотою. Перепад висот може бути від одного сантиметра до трьох з половиною. Об'ємний малюнок можна побачити лише з відстані 4-5 метрів. Тоді всі деталі, маленькі кубики, з яких зроблена картина, перетворюються на картину.

Коли ми навчалися в школі, на обкладинках зошитів зустрічалися абстрактні картинки – треба було сфокусувати зір, щоб побачити “заховану” букву чи цифру. Такого ефекту я досяг у всіх своїх роботах.

Поблизу картини видно лише кубики, що нагадують пікселі. А трохи відійти – і пікселі зливаються у єдине зображення. Фото: facebook.com/pcu.vinnica

- Символічна і кількість картин – 19…

- 19 місяців війни – це 19 робіт, які я відтворював поступово, у хронологічному порядку. Я брав ті події, які особливо на мене вплинули.

– А які саме події зображені?

- Розпочинається виставка роботою, присвяченою моїм враженням від першої поїздки до кордону з Польщею. Коли ми приїхали, побачили 35-кілометрову чергу. Передав волонтерам дружину з дітьми та літньою сусідкою. Під час цієї поїздки тричі шукали лікарні: сусідці було дуже погано. Вже думав, що її не довезу. Важко було, але є хороші люди в Україні.

Волонтери завантажували наших жінок, дітей, людей похилого віку, інвалідів в автобуси - і підвозили ближче до кордону. Закордонні ЗМІ тоді зняли, як маленький хлопчик перейшов кордон у Медині. Він уже йшов польською стороною, тягнув якусь торбу із собою і плакав.

Ось цей хлопчик уособлює всіх наших вигнанців, людей, яким довелося перетнути кордон, рятуючись від війни, яких щиро прийняла Польща, Молдова, Румунія та інші країни. Я буду завжди вдячний всім нашим партнерам за це. Тому на початку виставки усі 20 робіт закрив прапорами тих країн, які найбільше допомагають Україні зброєю, фінансово, міжнародних організацій та ін.

Поруч із хлопчиком я розміщую завжди останню роботу – наслідки екоциду в Херсонській області, підриву Каховської дамби. На картині зображені наші волонтери та військові. Вони рятують людей і тварин, які не мали сил боротися за життя. Два наших волонтери на надувному човні дістають із води пса. То була вівчарка, яка вже не могла рухатися.

«Привиди Києва» – узагальнений образ наших загиблих героїв-льотчиків.

Є робота з льотчиком, котрий знищив 5 “шахедів” над Вінницею. Його збив другий ворожий літак - він змушений був катапультуватися, але залишився живим і зараз вчиться керувати літаками F-16. Ми його, звичайно, запрошували на відкриття виставки, але зараз важливіше вчитися, щоб уже у грудні збивати ворожі літаки та ракети на літаках F-16. Нашу виставку він ще неодмінно відвідає.

Картини, присвячені нашим льотчикам. Фото: facebook.com/transkolcom

Є кілька робіт, присвячених деокупованим частинам Харківської області. Тоді в лісах Ізюма виявили понад 460 могил. У них були діти, дорослі, люди похилого віку. Їх убивали пострілом у спину. Вони були зі зв'язаними руками за спинами.

Також я згадую всіх загиблих у Бучі. Це місто, яке змінило світ і погляд на події в Україні наших міжнародних партнерів. Відразу всіх міжнародних партнерів, які прибувають до столиці, ми в першу чергу везли до Бучі, а тільки потім, коли вони отримали ті ж враження, що й ми, сідали з ними за стіл переговорів - вони змінювалися в обличчі і змінювали свої погляди на те, що відбувалося і відбувається у нас.

- Так, це все, на жаль, дуже пам'ятні для нас усіх, трагічні події…

- Багато жахливих ситуацій я знімаю у своїх роботах. Серед них – трагедія у Маріупольському музично-драматичному театрі. Це був останній притулок для городян, жінок, дітей, людей похилого віку, інвалідів. Все, що було в місті, вже зруйновано, і навіть напис «Діти» перед будинком не зупинив наших ворогів. Вони вдарили по театру і звинуватили в цьому Україну.

Схожа трагедія сталася у нас у Вінниці. Хтось повідомив ворога, де розташований штаб Військово-повітряних сил України і коли проходитиме нарада - таким чином ЗС РФ хотіли знищити всю верхівку нашого штабу. Проте постраждали лише 29 ні в чому не винних мешканців міста, дітей.

Погляд Пташки завжди спрямований на глядача. Фото: facebook.com/transkolcom

Є історія про наших фантастичних, героїчних лікарів, Андрія з Ольгою. Андрій – найкращий дитячий нейрохірург у Києві. Під час нашестя окупантів вони понад 20 днів рятували життя дітей, ТРО, людей похилого віку. На 20-й день зрозуміли, що у них не вистачає ліків – всі тяжкопоранені могли загинути. Тоді Андрій та Ольга із ризиком для життя вивезли їх до Києва, і сьогодні ці лікарі продовжують лікувати наших людей.

Чергова робота – данина поваги снайперу із Вінниці Ользі. З 2019 року вона воювала на два фронти – з онкологією та окупантами. Під час ремісії вирушала боротися із ворогом, а коли хвороба брала своє, поверталася до лікарні. На жаль, хвороба її перемогла, але ми про неї пам'ятаємо.

Одна з робіт присвячена Пташці, яка лікувала наших хлопців із “Азовсталі”. Вона витримала всі дні, доки бомбардували місто та намагалися знищити всіх, хто залишався на заводі. Вона витримала й полон, а потім наша Пташка повернулася на батьківщину. Цю картину називаю «Українська Мона Ліза». Коли дивишся на неї з різних ракурсів, погляд Пташки завжди спрямований на вас.

Є багато інших історій. Таким чином я намагаюся нагадати, чого нам варта ця війна і як ми прагнемо перемоги.
Одна з моїх картин присвячена нашій "Мрії", яку ворог знищив у Гостомелі. Впевнений, вона ще літатиме і доставлятиме вантажі по всьому світу. І кожна людина у світі знатиме, що наша “Мрія” не вмирає, ми втілимо у життя всі мрії українців.

Володимир Лапшов відтворив із кубиків обкладинку Times із Валерієм Залужним. Фото: facebook.com/pcu.vinnica

"Роблю все своїми руками і за свої кошти"

- Що найголовніше у ваших роботах?

- Найголовніше у нашій боротьбі – це діти та їхнє майбутнє. Не хочеться перекладати цю війну на їхні плечі. Ми повинні її закінчити і зробити так, щоб вона більше ніколи не могла повторитись.
Саме для цього перед початком відкриття своєї виставки під кожною картиною у мене розміщено близько 30 маленьких свічок-ліхтариків у формі серця. Це нагадування про загиблих дітей України. 504 – це лише офіційне число. Не хотілося б, щоби ця цифра зростала. Тому ми маємо робити все, що можемо, для нашої перемоги.
Майже кожний українець може стати донором. Я роблю це щомісяця, коли є можливість. Кожен може донатити на дрони, плести сітки, розповсюджувати інформацію. Чим більше українців щодня робитиме якісь дії, спрямовані на наближення перемоги, тим швидше ми досягнемо цієї дати.

Я багато подорожую Україною – складається враження, що половина України воює чи намагається допомогти ЗСУ, а інша половина чогось чекає. І в мене завжди виникає запитання: чого ви чекаєте? Якщо всі ми не намагатимемося наблизити перемогу, війна йтиме ще довго.

Ми збираємо кошти для Дитячого соціально-реабілітаційного центру Закарпаття. Нещодавно я закінчив дев'яту виставку, а десята, ювілейна, проходитиме у цьому дитячому будинку. Разом із дітьми ми зробимо кілька робіт. Їх передамо фондам, які, своєю чергою, передадуть їх на аукціони – таким чином ми зможемо зібрати більше грошей для цього дитячого будинку.

Картини Володимира Лапшова не залишають мешканців байдужими. Фото: facebook.com/transkolcom

– Вам хтось допомагає з виставками?

- Я все роблю сам, своїми руками, власним коштом. Сам керую виставкою, сам усе розповідаю, сам розповсюджую інформацію. Сам собі менеджер, піарменеджер, водій, вантажник, художник.

Я розробив техніку 4D – я її реалізував. Це сталося не з першого разу. Багато маленьких робіт, на яких я намагався відточити свою техніку, дарував своїм друзям та колегам у своїх волонтерських подорожах. Мої роботи є у Херсонській, Миколаївській областях, у Чорнобаївці.
Ця війна складається із маленьких щоденних перемог. Хтось узяв ворожий окоп, хтось знищив ворожий танк, хтось просунувся на 100 метрів уперед і заволодів ворожими укріпленнями, а хтось переміг себе, став донором, задонатив на дрон.

– Як реагують люди на ваші роботи?

- Щоразу, коли присутні на виставках, дивлюся на реакцію наших гостей. У когось скупа сльоза тече по обличчю, у когось голос тремтить, коли він розповідає свою історію.

Я зустрічаюся з військовими, з людьми, які перебували під окупацією чи в полоні, з тими, хто приїхав із деокупованих територій. Почув уже сотні різних історій – про це можна книгу писати.
Найголовніша нагорода для мене – це коли військові підходили до мене і казали: "Можна, я потисну вам руку?"
Я – звичайний українець, який щодня робить маленькі кроки для того, щоб наша перемога швидше прийшла. Хотілося б скоріше побачити дружину, дітей, щоб сотні та тисячі сімей знову могли бути разом. Те, що сьогодні вони у розлуці – трагедія для кожної родини.

Впевнений, ми переможемо та збудуємо вільну Україну. Не ми їхатимемо за кордон, а з-за кордону приїжджатимуть люди з різних країн і скажуть, що Україна – найкраща держава в Європі, яка дає можливості для розвитку бізнесу, тут знаходяться найкращі IT-фахівці, розробляють новітні системи, машини, дрони та ін.
За неповних 20 місяців Україна стала, напевно, першою країною у світі, яка почала розробляти підводні, надводні дрони, різні системи, що стежать. І це дає мені надію, що Україна буде вільною, незалежною та сильною.

– Про що мрієте для своєї виставки?

Упевнений, ми переможемо, і я дуже хотів би, щоб моя виставка проходила саме в той час і в тому місці, де йтиме міжнародний трибунал.

Володимир вважає, що головне в нашій боротьбі – це діти та їхнє майбутнє. Фото: facebook.com/pcu.vinnica

Теги за темою
Вінниця
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мобілізують навіть з бронюванням: ТЦК знайшли законну лазівку
Знай
2025-04-21T08:30:21Z
5 слів, яких ви ніколи не чули: що означає багателізувати, бабруна, скруха та інші
24tv
2025-04-21T08:27:27Z
Що буде з населенням України: демограф спрогнозував
Gazeta UA
2025-04-21T08:27:06Z
Як отримувати польську пенсію в Україні та що для цього треба
24tv
2025-04-21T08:27:04Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Козерогам - подарунки, Водоліям - прибуток, Рибам - кохання
GlavRed
2025-04-21T08:27:04Z
Папу Римського може замінити українець: що про нього відомо
Telegraf
2025-04-21T08:27:00Z
Міноборони спрямувало третину оборонного бюджету на технологічну зброю
УкраинФорм
2025-04-21T08:15:59Z
Крінж гуманітарки: що не варто передавати стареньким у притулки
Комсомольская правда
2025-04-21T08:15:59Z
Державна реєстрація смерті: як відбувається процедура
Украина Криминальная
2025-04-21T08:12:35Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Росії оголосили завершення "великоднього перемир'я" й звинуватили Україну в його порушенні
24tv
2025-04-21T08:18:51Z
"Я вірив у фейкові наративи": топпастор Трампа побував у Бучі і Кривому Розі і змінив думку про українців
Фокус
2025-04-21T08:12:42Z
У Франції – нові напади на в’язниці і їхніх співробітників
Европейская правда
2025-04-21T08:07:37Z
Скандал у Пентагоні: чиновники звинувачують відомство у наклепі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T08:06:11Z
США пропонують контроль над Запорізькою АЕС як крок до миру
360ua.news
2025-04-21T08:03:12Z
Курйоз на Fox News не випадковість? Чому в США назвали Київ російським
Telegraf
2025-04-21T07:51:52Z
The Telegraph про «великоднє перемир’я»: Путін не робить нічого, що не було б розраховано на подальший розкол Заходу
ZN UA
2025-04-21T07:51:48Z
Прем’єр Норвегії анонсував зустріч з Трампом: говоритимуть й про Україну
Европейская правда
2025-04-21T07:49:48Z
Як розрізнити укуси комах: характері ознаки, які допоможуть уникнути ускладнень
Gazeta UA
2025-04-21T08:30:04Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
Як прожити понад століття: сім порад від 101-річного дієтолога
Gazeta UA
2025-04-21T07:18:40Z
Як харчування впливає на зморшки
360ua.news
2025-04-21T07:18:00Z
Через це ваше волосся ламке і сухе: від цих звичок потрібно позбавитись
24tv
2025-04-21T07:03:37Z
Учені довели, що освоєння гаджетів знижує ризик деменції майже на 60%
Факти ICTV
2025-04-21T06:42:33Z
Україна закупить в Ізраїлі препарат на випадок ядерної загрози – Times of Israel
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T06:24:10Z
Найбільше дослідження поставило крапку в суперечках про вплив вейпу на здоровʼя
24tv
2025-04-21T06:18:41Z
Психологи пояснили, як впоратися з регулярними нічними кошмарами
Факти ICTV
2025-04-21T05:54:18Z
“Сімейка Крудс” знову у центрі уваги
360ua.news
2025-04-21T08:24:15Z
"Маленьке курчатко": Віталій Козловський показав особливу фотосесію з однорічним сином
24tv
2025-04-21T08:03:27Z
Колін Фаррелл створив фонд на честь сина з синдромом Ангельмана
360ua.news
2025-04-21T07:42:35Z
У студентському архіві знайшли плівки двох кінострічок 1920–1930 років
Детектор М
2025-04-21T07:42:16Z
Злягла: Надя Дорофєєва повідомила про проблеми зі здоров'ям
GlavRed
2025-04-21T07:27:36Z
Віра Брежнєва почала заробляти в РФ - деталі
GlavRed
2025-04-21T07:27:03Z
Син Коліна Фаррелла житиме у спецзакладі: чому батько ухвалив таке рішення
Факти ICTV
2025-04-21T06:58:44Z
"Вдалося від нього вирватися": путіністка Валерія висловилася про розлучення
GlavRed
2025-04-21T06:27:29Z
Володимир Дантес нарешті розповів про вагітність, але одразу 2 дівчат: "Давай по приколу"
Знай
2025-04-21T05:51:59Z
Прикордонники не відчули обіцяного росіянами «припинення вогню» - Демченко
УкраинФорм
2025-04-21T08:30:24Z
Весна на Співочому: у столиці відкрили казковий Парк Легенд
Telegraf
2025-04-21T08:24:31Z
У Сімферополі окупанти проводять у школах «антитерористичні навчання»
УкраинФорм
2025-04-21T08:21:13Z
На Харківському та Куп’янському росіяни здійснили по одній атаці — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-21T08:19:36Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 21 квітня
Мій Харків
2025-04-21T08:13:44Z
В Ужгороді - пік цвітіння сакур
УкраинФорм
2025-04-21T08:10:34Z
Десантники взяли в полон у Курській області дев’ятьох російських військових
УкраинФорм
2025-04-21T08:09:48Z
В Україні триває зниження енергоспоживання
1News
2025-04-21T08:06:05Z
СБУ викривають схеми "паркувальної мафії" та вручили кілька підозр колишнім керівникам “Київтранспарксервісу”
Khreschatyk
2025-04-21T08:03:26Z
На Черкащині знайдено тіло молодика, якого розшукували з 14 березня
Украина Криминальная
2025-04-21T08:27:16Z
У Сіверськодонецьку оголосили надзвичайну ситуацію через масштабну пожежу
УкраинФорм
2025-04-21T08:18:11Z
У Києві чоловік погрожував 10-річному хлопчику ножем та відібрав у нього телефон: його ув'язнять
24tv
2025-04-21T07:57:49Z
Поліцейські розслідують смертельну ДТП у селі Онок на Закарпатті
Украина Криминальная
2025-04-21T07:57:42Z
Небезпечні ігри на залізниці: на Волині дитину, яка залізла на вагон, вразило струмом
24tv
2025-04-21T07:54:23Z
У Білозерці на Херсонщині росіяни з дрона вбили жінку і поранили чоловіка
УкраинФорм
2025-04-21T07:51:12Z
Літаку рейсом з Варшави довелось екстрено сісти через агресивного пасажира
Европейская правда
2025-04-21T07:49:59Z
У ДТП в Могилів-Подільському районі травмувались семеро людей
Украина Криминальная
2025-04-21T07:42:23Z
Росія вдарила по Херсонщині, жінка загинула, чоловік – поранений
Комсомольская правда
2025-04-21T07:31:11Z
Китайський гороскоп на завтра 22 квітня: Бикам - страждання, Тиграм - образи
GlavRed
2025-04-21T08:27:46Z
Як з паски приготувати вишуканий десерт: ця ідея врятує засохлу великодню випічку
Gazeta UA
2025-04-21T08:24:49Z
Якщо ви перестаралися з приготуваннями: чи можна заморожувати торт "Спартак"
24tv
2025-04-21T07:54:15Z
Виросте надзвичайно великою і соковитою: ось чим підживити полуницю у квітні
24tv
2025-04-21T07:42:30Z
Посадка квасолі без помилок: коли і як сіяти, щоб не втратити врожай
Telegraf
2025-04-21T07:39:39Z
Просто і швидко: як пофарбувати стіни самому
24tv
2025-04-21T07:30:48Z
Відпочинок з дітьми влітку: 5 курортів та країн, які краще оминути
24tv
2025-04-21T06:36:31Z
Сирники у сметанному соусі: як урізноманітнити популярний сніданок
Gazeta UA
2025-04-21T06:33:58Z
Молодь масово переселяється в готелі: навіщо вони це роблять
Фокус
2025-04-21T06:00:51Z
Заморозки майже повністю знищили урожай абрикосів і персиків у Румунії
AgroPortal
2025-04-21T08:30:05Z
Круте зниження цін в Україні: економіст розповів, які продукти подешевшають
GlavRed
2025-04-21T08:27:11Z
Китай застеріг країни від укладення торгових угод із США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T08:25:23Z
Гендиректора Метінвесту Юрія Риженкова визнали ТОП СЕО України: хто ще у рейтингу
Фокус
2025-04-21T08:21:48Z
"Якщо ціни не будуть накручувати": в Україні вводять нові правила торгівлі молочкою
Знай
2025-04-21T08:12:47Z
Туреччина заявила про рекордний видобуток власного газу в Чорному морі
УкраинФорм
2025-04-21T08:03:18Z
Подорожчання яєць в Одесі: гаманці спорожніють ще швидше, названо ціни
Политека
2025-04-21T08:00:58Z
Споживання електрики з п'ятниці зменшилося на 12,6% - Укренерго
УкраинФорм
2025-04-21T08:00:46Z
Прогноз НБУ передбачає утримання облікової ставки на рівні 15,5% упродовж наступних місяців
Agravery
2025-04-21T07:51:58Z
Один з найгучніших скандалів в англійському футболі: як Ліверпуль та МЮ зіграли договірний матч 110 років тому
Football.ua
2025-04-21T08:31:08Z
Вірц — у шортлисті Реала: Алонсо хоче бачити німця ключовим гравцем у Мадриді
Football.ua
2025-04-21T08:21:30Z
Помер легендарний аргентинський воротар Уго Орландо Гатті
Football.ua
2025-04-21T08:01:49Z
84-річний спортсмен помер під час напівмарафону в Казахстані
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T07:57:52Z
У бою за вільну Україну загинув регбіст Ігор Власюк
24tv
2025-04-21T07:54:21Z
Ти завдаєш собі шкоди, – Ф'юрі із порадою звернувся до "Бронзового бомбардувальника"
24tv
2025-04-21T07:51:16Z
Григорчук: Про Інгулець можу сказати тільки хороші слова
Football.ua
2025-04-21T07:36:18Z
Бронза і дві спецвідзнаки: українка забрала одразу три нагороди на Miss Eco International 2025
24tv
2025-04-21T07:18:43Z
Тато ліквідовував аварію у Чорнобилі: що відомо про батьків Кличка та як виглядають
Telegraf
2025-04-21T07:16:36Z
Китайські вчені побили рекорд: створено найгнучкішу у світі сонячну панель
Фокус
2025-04-21T08:30:24Z
Такого раніше не бачив ніхто: вчені стверджують, що відкрили новий колір
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T08:24:26Z
Характеристики вражають. У Німеччині представили ударний дрон, створений з урахуванням досвіду війни в Україні
InternetUA
2025-04-21T08:19:11Z
Китай запустив 10G-інтернет — 4K-фільми завантажуються за секунди
ITC
2025-04-21T08:07:04Z
Чому TikTok варто заборонити в Україні: як платформа стала каналом російського впливу
Лига
2025-04-21T08:03:35Z
Без вентиляторів і шуму: як вчені борються з перегрівом електроніки по-новому
InternetUA
2025-04-21T08:01:28Z
Огляд відеокарти Gigabyte Radeon RX 9070 XT AORUS ELITE: продуктивність, дизайн та «червона спека»
ITC
2025-04-21T07:54:59Z
Вчені виявили новий колір «оло» — він проявляється, якщо світити лазером в око
ITC
2025-04-21T07:54:45Z
Другий трейлер DOOM: The Dark Ages — нова зброя, геймплей і кібердемон-ктулху
ITC
2025-04-21T07:54:22Z
Турецькі розробники представили новий бойовий морський дрон LEVEND
InternetUA
2025-04-21T08:31:49Z
Mansory презентувала 1000-сильний Audi RS Q8
AutoCentre
2025-04-21T08:07:36Z
Ще один автовиробник відмовився від електрокарів: названо причину
ЗаРулем
2025-04-21T07:04:33Z
Toyota анонсувала дебют нового седана розміром з Camry
AutoCentre
2025-04-21T07:04:28Z
Чому вигідно купувати автозапчастини з Польщі?
AutoCentre
2025-04-21T06:46:58Z
Маск приїде в Індію: Tesla може увійти на ринок найбільш густонаселеної країни
InternetUA
2025-04-21T05:49:18Z
Геній призводить до обновлення Tesla Model Y з веселим новим вихлопом
Топ Жир
2025-04-21T02:00:11Z
Ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном вперше за два роки зростають, тоді як ціни на електромобілі швидко падають
Топ Жир
2025-04-21T00:45:41Z
Авто не реагує на кнопку старту: що рекомендують фахівці
Gazeta UA
2025-04-21T00:33:45Z