Про це стало відомо з сайту парламенту, передає Укрінформ.
Законом пропонується передбачити у Кримінальному кодексі застосування до осіб, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, такого виду покарання, як пробаційний нагляд.
Також передбачено, що покарання у вигляді пробаційного нагляду буде полягати в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.
Передбачається, що пробаційний нагляд може бути призначений судом на строк від одного до п’яти років.
Також законом пропонується визначити, що покарання у вигляді арешту полягає в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гауптвахті і встановлюється на строк від одного до шести місяців.
Передбачається, що арешт не застосовуватиметься до вагітних жінок та до жінок, які мають дітейвіком до семи років.
Водночас документ пропонує виключити арешт з переліку видів покарань, що можуть бути застосовані судом до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, замінивши його пробаційним наглядом як видом основного покарання.
Крім того, передбачається заміна покарання у вигляді арешту на покарання у вигляді пробаційного нагляду у санкціях статей Особливої частини Кримінального кодексу України.
Також змінами до Кримінально-виконавчого кодексу України та Закону України «Про пробацію» пропонується визначити порядок відбуття покарання у вигляді пробаційного нагляду.
Очікується, що закон дозволить розширити перелік видів покарань, альтернативних позбавленню волі, оптимізувати діяльність слідчих ізоляторів, що сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях несвободи, забезпечить додаткові можливості для виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.
Як повідомляв Укрінформ, 23 серпня Верховна Рада ухвалила закон щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану і запроваджує пробаційний нагляд як самостійний різновид кримінального покарання (законопроєкт № 9185).