MY.UAНовини
Валерій Дубіль: Сьогодні кожен, хто не воює, має робити все для підтримки військових та медиків, бо це — гарантовано врятовані життя
Валерій Дубіль: Сьогодні кожен, хто не воює, має робити все для підтримки військових та медиків, бо це — гарантовано врятовані життя

Валерій Дубіль: Сьогодні кожен, хто не воює, має робити все для підтримки військових та медиків, бо це — гарантовано врятовані життя

Про умови, в яких працюють лікарі на передовій, вплив волонтерського руху на стійкість оборони України та політичну ситуацію загалом — у розмові з народним депутатом України, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Валерієм Дубілем.

- Валерію Олександровичу, дякуємо, що знайшли час на інтервʼю. Повномасштабна війна триває вже понад півтора роки. Що за цей час вразило вас найбільше та як оцінюєте поточну ситуацію?

- Вітаю. В першу чергу, дякую за запрошення. Якщо говорити про те, що особисто мене вразило найбільше за ці півтора роки повномасштабної агресії, відповім коротко — жорстокість росіян та незламність українців. Нашими людьми я не перестаю захоплюватися.

З перших днів великої війни я та моя команда, команда "Батьківщини" на чолі з Юлією Тимошенко, знаходилися в найгарячіших точках поруч із людьми і мушу сказати, що люди в нас — надзвичайні. Той рівень взаємної підтримки, той рівень самовідданості та жертовності, сміливості та відчайдушності, який я бачив — це щось неймовірне.

За великим рахунком, саме самоорганізація людей на місцях допомогла нам пережити перші місяці війни. Коли влада займалася виключно військовою справою — саме звичайні люди виконували функції влади на місцях. Ми це бачили на власні очі, коли у перші тижні великої війни організовували евакуацію діток з "Охматдиту", коли відвідували Покровськ, Харків, Дніпро, Миколаїв, Одесу та інші міста, коли тримали контакт з волонтерами, медиками, теробороною у різних областях країни.

Мабуть, у цьому і весь секрет успішності нашого опору — плече підтримки, яке народ вчасно підставив державі.

Якщо ж говорити про поточну ситуацію, то вона, звісно, не проста. Я не хочу оцінювати військову ситуацію — це мають робити відповідальні особи, але у соціально-економічній сфері та в медицині питань, які потрібно вирішувати, більш ніж достатньо.

- Давайте більш детально зупинимось на медицині. По вашим соцмережам видно, що ви регулярно відвідуєте лікарні в різних куточках України. В яких умовах працюють лікарі, чи всього вистачає, чи є якісь проблемні питання?

- Хотів би трішки уточнити — я дійсно регулярно їжджу по лікарнях, але не в різних куточках України, а в тих, які займаються нашими пораненими військовими. Це прифронтові лікарні на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Донеччині та Запорізькій області, тилові шпиталі на Київщині, Вінниччині, Чернігівщині тощо, куди доставляють на лікування наших воїнів з лікарень на передовій.

Зараз ця система працює так — є польові шпиталі та медики, які надають першу допомогу пораненим прямо на полі бою, вони евакуюють солдат з передової до найближчих прифронтових лікарень, де їх стабілізують, оцінюють стан та відправляють вже глибше, подалі від лінії зіткнення, наприклад у Дніпро. Там лікарі вже займаються пораненими більш грунтовно, в більш спокійних умовах. Проводять операції, спостерігають за динамікою основних показників і, як тільки стан пацієнта дозволяє — направляють його на подальше лікування, оперативні втручання та реабілітацію вже в лікарні у глибокому тилу до Києва, Вінниці чи інших міст.

І інтенсивність роботи у польових медиків, та лікарень, які першими приймають та сортують поранених — надзвичайно інтенсивна, 24/7 та без вихідних. І цей темп не знижується взагалі.

Якщо говорити про забезпеченість лікарень всім необхідним, то давайте чесно — в нас і до повномасштабної війни не було такого, аби лікарям вистачало всього, а сьогодні й поготів.

- А в чому причина? Чому держава не забезпечує всіх потреб?

- Тут питання більше не в державі, а в швидкості використання того, що потрапляє до лікарень. З перших днів війни навантаження на медичні заклади виросло в рази — туди потрапляють і поранені з фронту, і мирні мешканці, які постраждали від ракетних ударів. Крім того, роботи лікарям додає і хронічний стрес, в якому живуть українці, це провокує розвиток інсультів, інфарктів і інших хвороб. А чим більше пацієнтів — тим швидше зношується обладнання, і тим більшою є потреба у ліках та витратних матеріалах.

Додайте сюди те, що українські лікарні, особливо на передовій, регулярно стають мішенями для дронів та ракет, а отже — руйнуються не тільки будівлі, а і дороговартісне обладнання.

Крім того, багато приватних клінік евакуювалися із небезпечних зон, тому єдиним спасінням для людей залишилися державні і комунальні заклади, які продовжують працювати навіть за три кілометри від лінії фронту. Але дефіцит сучасного медичного обладнання там дійсно є.

Приміром, донедавна у всій Донецькій області не було жодного апарату МРТ. Жодного! А МРТ та КТ — це перше, що дозволяє швидко дізнатися характер травми чи поранення. Зараз МРТ на Донеччині вже є, але зусиллями благодійників та волонтерів — це було дуже складно, але ми це, все ж таки, зробили.

- Я так розумію, що такі питання вирішуються завдяки вашій співпраці з благодійниками?

- Я дійсно тісно співпрацюю з кількома потужними благодійними фондами — ми разом передаємо на передову критично важливе медичне обладнання. Крім того, доставляємо на передову спеціальне обладнання для військових — це і дрони, і рації, і станції звʼязку. Знаходимо можливості для відновлення пошкоджених будівель інфраструктурних та соціальних обʼєктів — передаємо будівельні матеріали. Ну і, звісно, продуктові набори для людей — на жаль, навіть за кілька кілометрів від фронту продовжують залишатися дуже багато мирних жителів.

Але основні зусилля, дійсно, спрямовуємо на допомогу медзакладам. Я люблю їздити в поїздки разом із іншими волонтерами фонду. Я не дуже публічна людина, тому спокійно можу носити на склад лікарні коробки з медичними моніторами, стояти в натовпі, видавати продуктові набори і простою мовою спілкуватися з людьми, які навіть не здогадуються що перед ними народний депутат. Мене сприймають як простого волонтера і мені це подобається. Коли немає формальностей, то і спілкування більш приємне, відверте та продуктивне.

Але, щоб було що привезти та передати лікарням та людям теж доводиться багато працювати і в цьому процесі я беру також безпосередню участь, гуртую людей, спілкуюся з партнерами Фонду, меценатами — беру активну участь в тому, щоб процес допомоги лікарням не зупинявся ні на хвилину.

Я вважаю, що сьогодні кожен, хто не воює, має робити все для підтримки фронту та медиків — це гарантовано врятовані життя, а, як то кажуть, той, хто рятує хоча б одне життя, рятує цілий світ.

- Які основні проблеми сьогодні у лікарень на передовій? Що говорять лікарі?

- Знаєте, що найбільше вражає? Лікарі не жаліються ні на що. Вони мовчать, але їх втомлені очі скажуть вам більше, ніж будь які слова. Потрібно розуміти, я вже говорив раніше, що вони працюють в надзвичайно важких умовах! Цілодобово і без вихідних. Їх лікарні часто обстрілюються, вони щодня рятують сотні, навіть тисячі, людських життів — і військових, і цивільних, при цьому, ризикуючи власними життями. Але при цьому вони ніколи нічого не просять самі, можливо лише у вже екстрених випадках.

Тому сидіти і чекати, що тобі зателефонує головний лікар якоїсь лікарні і скаже — нам потрібен гастроскоп — марно. Потрібно самому дзвонити і питати, що вам привезти, що допомогти, чого немає, чого мало, які є проблеми? Ось тоді справа починає рухатися.

Лише за останні два місяці ми з партнерами передали лікарням на передовій апарат МРТ та три апарати КТ, УЗД та рентген апарати, апарати, два гостроскопи та більше ста медичних моніторів, апарати для загоєння ран, десятки висококласних підігрівачів крові, автомобілі невідкладної допомоги, в одному із закладів повністю обладнали кабінет гастроколоноскопії, доставили морозильне медичне обладнання, більше ста старлінків, сотні тонн витратних матеріалів, хірургічні набори і багато-багато чого. Це лікарні у Курахово, Торецьку, Словʼянську, Краматорську, Добропіллі, Петропавлівці, Павлограді, Дніпрі, Херсоні, Миколаєві, Харкові, Богодухові та інші населені пункти поблизу зони бойових дій.

Це лише те, що передали ми, разом із нашими партнерами, а є ж іще фонди, які допомагають лікарям. Тобто можете уявити, який насправді пласт потреб у українських лікарень сьогодні.

- А є питання, які потребують і законодавчого врегулювання? Ви — перший заступник голови парламентського комітету з питань здоровʼя нації, тож певно працюєте і у цій площині.

- Безперечно! Разом з колегами по комітету ми постійно опрацьовуємо той пласт проблемних питань, які є в українській медицині. Це питання і забезпечення та фінансування медзакладів, і підвищення заробітних плат цивільним медикам, які працюють поблизу або безпосередньо в зоні бойових дій, і впровадження телемедицини, і процес проходження військово-лікарських комісій, і реабілітація поранених, і, звісно, питання нормального функціонування системи охорони здоровʼя в цілому в країні, аби кожен українець гарантовано мав доступ до медичних послуг.

Попри війну, критичну економічну ситуацію в країні, охорона здоров’я залишається в пріоритеті. Загальні видатки Державного бюджету на охорону здоров’я на наступний рік збільшено у порівнянні з 2023 роком на 24,4 мільярдів гривень. Це більше 200 мільярдів гривень. Медична система повинна функціонувати, люди повинні отримувати усі передбачені законами медичні гарантії, це зараз — питання порятунку життів наших громадян — і цивільних, і військових.

А вже там, де держава не справляється, своє плече повинні підставити іноземні і українські донори, меценати, благодійники. Тільки так ми зможемо вистояти і перемогти, зокрема — і на медичному фронті.

- Наскільки нам відомо, ви є заступником голови ВО "Батьківщина" та виконувачем обовʼязків голови Київської організації політичної партії "Батьківщина". Які задачі ставите перед собою на цій посаді?

- Моя основна задача — зробити сильну київську команду, дещо її оновити, влити в неї свіжу, креативну та енергійну кров і не заважати їй працювати. Це власне підхід, який, на мою думку, згодом масштабується на роботу партії по країні загалом.

З одного боку, в нашій партії багато дуже досвідчених людей-політиків, Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, я, Григорій Немиря, Сергій Власенко, Сергій Тарута, Андрій Кожемʼякін, Валентин Наливайченко, Олександр Абдуллін, Вадим Івченко та інші мої колеги, з іншого — в Україні дуже багато талановитих молодих людей, які вже сьогодні є основою країни, мають інноваційні погляди, креативний підхід до роботи і, що головне, бажання будувати фундамент успішної країни. Вони готові до цього і ми повинні дати їм таку можливість, наповнивши її тим досвідом та знаннями, які маємо ми — досвідчені політики.

Тому зараз ми знаходимося в стадії реновації партії у Києві. Формуємо візію, напрацьовуємо нові формати роботи та розробляємо стратегію того, як наша команда може допомогти в розвитку Києва та покращенню якості життя киян. "Батьківщина" на всіх рівнях, і, зокрема, у Києві, виходить із принципу конструктивізму.

Зараз точно не час для гучних заяв чи політичних розбірок — це не дасть конструктиву. Навпаки, ми зараз намагаємося максимально ефективно допомагати місцевій владі в тих питаннях, де ми можемо допомогти.

Київ сьогодні — це місто, яке дало прихисток сотням тисяч жителів інших міст, і вони потребують підтримки й вирішення цілого пласту існуючих проблем. Київ — це медичний, волонтерський та військовий хаб, і тут також є над чим працювати. Київ — це про якість життя, про якість пересування. Це економічний центр. Київ, зрештою, це столиця, місто, яка має задавати тренди та бути взірцем для інших населених пунктів України. І наша команда працює та робить усе, аби Київ став бездоганним за абсолютно всіма показниками. Але головна умова для цього — це перемогти у війні.

- Знаємо, що у вас ювілей — 50 років. Вітаємо вас і зичимо усього найкращого. А яке бажання у свій день народження загадали ви?

- Мабуть, таке ж, яке загадують мільйони українців щодня, — якнайшвидшої перемоги України над ворогом. Щоб зупинився цей геноцид українців, влаштований "сусідами", щоб перестали гинути наші найкращі сини і дочки — наша справжня еліта, цвіт нації, наше майбутнє.

Дуже хочеться, щоб родини дочекалися своїх героїв, а усі українці, яких війна розкидала по світу, повернулися додому. Щоб додому повернулися і наші Крим, Донецьк, Луганськ та інші міста.

Мені дуже запамʼяталася розмова з одним молодим цивільним медиком однієї з прифронтових лікарень, який рятує наших поранених військових. Коли я запитав його про мотивацію залишатися тут, під обстрілами, з постійною небезпекою і безперервним потоком поранених, він відповів дуже коротко: "Додому хочу, в Луганськ".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Політика США щодо далекобійних ударів вглиб Росії поки не змінилася - Держдеп
УкраинФорм
2024-11-14T22:54:32Z
Трамп залучає на найвищі посади лояльних для себе осіб, але без досвіду – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:51:47Z
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T22:42:23Z
РФ готова до переговорів: посол Москви виступив із неочікуваною заявою
GlavRed
2024-11-14T22:27:09Z
Трамп визначився з кандидатурою на посаду міністра охорони здоров'я
УкраинФорм
2024-11-14T22:18:40Z
Як могла відбуватися дружня зустріч Трампа і Байдена: вірусне відео від ШІ
TSN
2024-11-14T22:18:33Z
Трамп запропонує Росії "батіг і пряник": аналітик пояснив, чого чекати Україні
Хвиля
2024-11-14T22:06:20Z
"Розкажіть мені про поступки Росії": одеситка показала свою зруйновану квартиру
24tv
2024-11-14T22:00:37Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН
УкраинФорм
2024-11-14T21:57:46Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
Вчені назвали продукт, який може стати причиною інфаркту, особливо у жінок
TSN
2024-11-14T16:54:00Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Відомий актор здивував подробицями особистого життя й чому живе з класною керівницею
TSN
2024-11-14T18:57:37Z
Повітряні сили ЗСУ запускають офіційний канал у Viber
Детектор М
2024-11-14T22:39:12Z
Різдвяний піст 2024: дата за новим церковним календарем
24tv
2024-11-14T22:34:26Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T22:27:03Z
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
Детектор М
2024-11-14T22:15:21Z
У Британії представили новий офіційний портрет короля Чарльза ІІІ з нагоди його дня народження
ZN UA
2024-11-14T22:13:11Z
В Україні чоловіки частіше стають жертвами сексуального насильства
Украина Криминальная
2024-11-14T22:09:23Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T22:06:55Z
15 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:06:02Z
Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів
УкраинФорм
2024-11-14T21:27:25Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T22:18:29Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T21:06:39Z
Форма великого пальця вказує на те, який у людини характер: пройдіть тест
TSN
2024-11-14T20:57:41Z
Як почистити золото в домашніх умовах, щоб воно блищало: найкращий засіб
GlavRed
2024-11-14T20:27:21Z
Авокадо тижнями не темнішатиме: ідеальний спосіб його зберігати
24tv
2024-11-14T20:24:20Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-11-14T22:48:18Z
Окупанти в Севастополі зводять оборонні споруди в бухті, щоб повернути кораблі – АТЕШ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:39:38Z
Чим Україні загрожує втрата Курахового: експерт озвучив невтішний сценарій
GlavRed
2024-11-14T22:39:31Z
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
24tv
2024-11-14T22:18:32Z
На фронті 138 зіткнень, Курахівський та Покровський напрямки залишаються для ворога пріоритетними
УкраинФорм
2024-11-14T22:12:00Z
Атака по Одесі: ракетний удар зруйнував квартиру відомої політологині Ганни Шелест
TSN
2024-11-14T22:06:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:00:11Z
Це найбільше горе, – боєць розповів, що може викликати у нього сльози
24tv
2024-11-14T21:51:05Z
Сили безпілотних систем відбивають масований наступ росіян поблизу Рівнополя: потужне відео
24tv
2024-11-14T21:45:43Z
У ДТП на Вінниччині загинув пасажир авто
Украина Криминальная
2024-11-14T22:57:01Z
На Харківщині схопили чоловіка, який вкрав смартфон у своєї колеги
InternetUA
2024-11-14T21:46:20Z
В Одесі після атаки росіян є загибла та поранені – ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T21:27:24Z
Росіяни вдарили по Одесі «Шахедами», загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-14T21:25:01Z
Ракетний удар по Одесі: є влучення у житловий будинок
TSN
2024-11-14T21:18:16Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T21:06:34Z
На Хмельниччині працівницю банку підозрюють у привласненні коштів клієнтів
InternetUA
2024-11-14T20:21:07Z
В Одесі пролунав вибух
УкраинФорм
2024-11-14T20:03:19Z
Чоловік отримав 17 тисяч штрафу, бо прийшов оновити дані: справу розглянув суд
Политека
2024-11-14T20:00:58Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T22:33:15Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
Цифровий музей: GOG запускає програму збереження класичних ігор для майбутніх поколінь
24tv
2024-11-14T19:54:56Z
Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T19:48:54Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z
Cadillac Vistiq 2025: розкішний електричний кросовер з автономністю 483 км, потужність 615 к.с. та ціною від $78,8 тис
ITC
2024-11-14T12:34:00Z