MY.UAНовини
«Вірменія може стати наступною Україною»: російська пропаганда та Нагірний Карабах
«Вірменія може стати наступною Україною»: російська пропаганда та Нагірний Карабах

«Вірменія може стати наступною Україною»: російська пропаганда та Нагірний Карабах

Як російська пропаганда маніпулювала громадською думкою на Кавказі під час загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах і як це впливає на Україну.

У середині вересня 2023 року армія Азербайджану почала «антитерористичну операцію» в Нагірному Карабаху — історичному регіоні на території Азербайджану, де проживають вірмени. На початку 90-х цей регіон у результаті війни проголосив незалежність і тридцять років існував як ніким не визнана республіка. В результаті військової операції Азербайджану, що тривала добу з 19 до 20 вересня, місцеві збройні формування Карабаху (вірмени називають цей регіон Арцах) капітулювали. Опісля у Вірменії розпочалися протести із закликом скинення влади, яка допустила «програш і національне приниження».

У цій історії є російський вплив, адже Москва постійно використовувала підхід «розділяй і владарюй», якщо говоримо про політику на Кавказі. В інформаційному плані Росія показує себе як «миротворця», який «сприяє» встановленню миру в регіоні. Але насправді Кремль намагається зберегти свій регіональний політичний вплив через інструменти гібридної війни.

Тим паче, що Росія намагається не втратити вплив на Вірменію, яка стає на думку рупорів Кремля другою Україною, орієнтучись у зовнішній політиці більше на Захід. Відтак для України те, що зараз відбувається на Кавказі, має стратегічне значення.

Більше про Нагірний Карабах і тактики російської дезінформації про нещодавню ескалацію в регіоні розбираємо в матеріалі.

Гордіїв вузол Кавказу

Конфлікт у Нагірному Карабаху почався не у 2022 році, і навіть не у цьому тисячолітті. Історично Нагірний Карабах (Арцах) був вірменським від часів Великої Вірменії, що виникла у IV сторіччі до н.е., й існував у складі вірменських держав до XVIІ сторіччя н.е. Його послідовно завойовували Персія, Османська та Російська імперії, у складі якої регіон перебував до розвалу останньої у 1917 році. Але і в ці триста років населення Карабаху було переважно вірменським, хоча і входило в склад уже інших держав. Перша війна між Вірменією та Азербайджаном за цей регіон почалася ще у 1918 році й тривала, допоки обидві держави не були радянізовані та включені у СРСР. Спочатку у 1920-му році планували включити Карабах у склад Вірменської РСР, але потім передумали й залишили його у складі Азербайджанської РСР як автономну республіку.

Вже за перебудови розпочалися протести за відокремлення Карабаху від Азербайджанської РСР і приєднання до Вірменської РСР. У 1988 році все дійшло до погромів азербайджанців у Вірменії та навпаки.

Розпад СРСР істотним чином посилив напруженість у питанні Нагірного Карабаху. У вересні 1991 року було проголошено Нагірно-Карабаську республіку («Республіку Арцах»), а в листопаді 1991-го НКАО було ліквідовано. Так виникланевизнана держава, яка де-юре входила до складу Азербайджану, але Вірменія вважала цю територію своєю через етнічний склад населення.

Створення самопроголошеної республіки призвело до війни між Вірменією та Азербайджаном у 1992–1994 роках, яку Єреван тоді виграв.

У зовнішній політиці Баку більше орієнтується на Туреччину, а Єреван — на Росію. І Азербайджан, і Вірменія на початку 1990-х років стали членами Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) — безпекового об’єднання Москви задля збереження військово-політичного впливу на теренах колишнього СРСР. У 1999 році Азербайджан вийшов з ОДКБ, а Вірменія досі є там.

Врешті решт Вірменія стала державою, де російський вплив був чи не найбільш помітним серед трьох кавказьких країн. У Гюмрі розташована 102-а російська військова база. Ситуацію ускладнюють питання визнання геноциду вірмен у Османській імперії під час Першої світової війни на міжнародному рівні. Оскільки Туреччина є головним союзником Азербайджану, то Вірменія намагається через численну діаспору й такі країни як Франція посилити свій голос у світі.

Нагадаємо, що офіційна позиція України така: Карабах — це територія Азербайджану в міжнародно визнаних кордонах, а конфлікт необхідно врегулювати політико-дипломатичним шляхом.

Геть Єреван від Москви

У 2020 році відбулася Друга Карабаська війна, коли Азербайджан розгромив збройні формування Карабаху й Вірменія втратила контроль над частиною цих територій. Тоді під час 44-денної війни Росія (вже традиційно) показала себе як «миротворця». Після завершення бойових бій було встановлено, що присутність російських військових на території Карабаху буде головною гарантією миру в регіоні.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року призвело до змін у зовнішній політиці Вірменії. Єреван почав більше контактувати з країнами Заходу. У вересні 2022 року спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі здійснила офіційний візит до Вірменії. Цікаво, що нині Послом США у Вірменії є Крістіна Квін, яка була тимчасово повіреною у справах США в Україні у 2020–2022 роках.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю la Republicca на початку вересня заявив, що партнерство з Росією було стратегічною помилкою. 11 вересня вперше було проведено спільні військові навчання Вірменії та США. І ось Азербайджан 19 вересня почав бойові дії в Нагірному Карабаху, які завершилися капітуляцією останнього.

«Вірменія погана, бо йде шляхом України»

Російська дезінформація та маніпуляція громадською думкою всередині Вірменії має на меті посіяти зневіру в чинній владі в Єревані. Це пов’язано зі зміною зовнішньої політики держави в бік тіснішої співпраці з Заходом. Пропаганда просуває тезу, що Вірменія обрала США й отримала воєнну поразку, а була б з Росією — і все було б добре.

Читайте також:В уряді Вірменії звинуватили роcійські ЗМІ у гібридній війні проти країни

Експерт з Азійсько-Тихоокеанського регіону аналітичного центру Ad Astra, автор проєкту «Пхеньянська правда» Антон Ганоцький пояснив у коментарі «Детектору медіа» особливості висвітлення подій у Карабаху з боку російської пропаганди.

«Російська пропаганда посилила свої заяви, спрямовані проти Пашиняна, який говорив, що стратегічне партнерство з Росією було помилкою. Так розпочалася інформаційна атака на чинну вірменську владу. Генеральний директор агентства «Россия сегодня», пропагандист Дмитро Кісельов на “Россия-1” розповідав, що Вірменія стане “другою Україною”. Вірменія — “погана” держава, бо дружина Нікола Пашиняна Анна Акопян була в Києві на Третьому саміті перших леді та джентельменів», коментує Антон Ганоцький.

Наступ армії Азербайджану спричинив гуманітарну кризу та хвилю біженців із Карабаху, які прагнуть виїхати до Вірменії. У цьому всьому Росія почала звинувачувати Єреван, який не захистив своїх. Тому є нібито «правильні» (з Карабаху) та «неправильні» вірмени. Останні прагнуть стати «маріонеткою Заходу».

«Російська пропаганда почала звинувачувати саме владу в Єревані за втрату Карабаху. Так Москва перенесла всю відповідальність на уряд Пашиняна, щоб розхитати суспільно-політичну ситуацію у Вірменії. Кремль прагне, щоб до влади в Єревані прийшла проросійська опозиція на чолі з Робертом Кочаряном — колишнім президентом Вірменії та першим президентом НКР», сказав Антон Ганоцький.

Один із головних рупорів Кремля Володимир Соловйов запропонував відправити вірмен Карабаху воювати проти України в складі терористичних формувань російської армії на Луганщині.

Захоплену азербайджанською армією техніку у військових формувань Карабаху російські «миротворці» планують утилізувати. Хоча, скоріш за все, озброєння буде використано для подальшої збройної агресії Росії проти України.

«Москва не зрадила Єреван, а Пашинян зрадник»

Антон Ганоцький, який моніторить телеграм-канали про події в Карабаху, виділив такі повідомлення:

«Можна зафіксувати низку меседжів, що Пашинян — зрадник, який, відійшовши від Росії, програв. Мовляв, ось вам покарання за те, що не підтримали Росію. Хоча з огляду на дії Москви, очевидно, чому Вірменія переглядає свою зовнішню політику — на відміну від Грузії», — розповів експерт.

Росіяни не приховують своєї зневаги до Пашиняна, який, як наполягає пропаганда, прийшов до влади (у 2018 році, переобраний у 2021 році) тільки для того, щоб здати національні інтереси, тобто Карабах віддати Баку. Для його дискредитації вдаються до тактики обкладання ганебними епітетами, з метою сформувати «правильне бачення» цього політика за версією агітпропу. Називаючи Пашиняна зрадником, вони намагаються створити стійку негативну асоціацію, щоб підірвати довіру до його позиції та дій.

«Путін більший вірменин, ніж інші»

Пропагандист, українофоб і депутат Держдуми Росії Віталій Мілонов так схарактеризував вірменського прем’єра: «З приходом адміністрації Пашиняна одразу було зрозуміло — вони прийшли здати Карабах… Тим паче абсурдні спроби зараз звинуватити Росію. Вже хто-хто, а Росія зробила все можливе для збереження миру».

А ось як рупори Кремля висловилися щодо російських миротворців, Заходу й Вірменії.

Російський пропагандист, видавець Арам Габрелянов зазначав: «Причому тут миротворці, ви хоча б самі спробуйте спочатку щось зробити… Чому Путін має стати більш вірменином, ніж ви?»

Пропагандист і телеведучий Володимир Соловйов обурювався: «Де була армія Вірменії? Зараз тренуються кілька сотень людей з американцями? Ну, допомогли вам американці? Ви побачили, як американці стали пліч-о-пліч із вами, увійшли в цю зону конфлікту та стали воювати з Туреччиною, своїм союзником по НАТО?»

Головредка Russia Today, головного ретранслятора російської пропаганди в світі, Маргарита Симоньян заспокоювала: «А чого ми виправдовуємось, я не розумію? І перед ким? Перед плешивим іудушкою без серця, без честі… продавши власний народ за обіцяну йому худо-бідну пенсію десь у Лесику з барбекюшницею біля басейну? Росія взагалі нікому нічого не винна».

Читайте також:Ситуация вокруг Нагорного Карабаха и посылы российской пропаганды

Під час військової операції Азербайджану 20 вересня було обстріляно машину, де загинуло декілька російських військових, які були частиною «миротворчого контингенту». Серед них був і заступник командира підводних сил Північного флоту Росії з військово-політичної роботи, капітан 1-го рангу Іван Ковган. Президент Азербайджану Ільхам Алієв вибачився перед Путіним за це.

Російська пропаганда намагається представити цю історію як черговий «удар ножа в спину». Обстріл був схожий на полювання, нібито росіяни «потрапили в засідку».

«Російська пропаганда відносно Азербайджану була більш нейтральною. Були негативні відгуки деяких z-воєнкорів про обстріл колони російських «миротворців». Росіяни писали, що ті, хто вчинив це, мають бути покарані», — сказав Антон Ганоцький.

Росія фактично заявила, що не буде втручатися у справи Вірменії та Азербайджану. Вона і так надіслала «миротворців», які мали би врегулювати ситуацію. Іншими словами, Москва все зробила, щоб крові не було, але Азербайджан почав війну, а Вірменія не захистила своїх. Десь така логіка московських пропагандистів.

Ситуація в Нагірному Карабаху показала, що Росія продовжує маніпулювати ситуацією в регіоні. Ескалація була тільки на руку Кремлю, який прагне через заморожені конфлікти зберегти свій вплив на пострадянському просторі. Водночас влада в Єревані більш чітко висловила свою позицію, що майбутнє Вірменії — у співпраці з Заходом. Азербайджан за підтримки Туреччини став ще сильнішим геополітичним гравцем на Кавказі. Росія поступово втрачає вплив на Кавказі, але не залишить спроб втручатися у внутрішні справи Вірменії, Грузії та Азербайджану.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У містах Донецької області скоротили подачу води
1News
2024-11-23T05:34:14Z
Росіяни за добу 433 рази били по Запорізькій області - загинув чоловік, поранена дитина
УкраинФорм
2024-11-23T05:28:30Z
Запали свічку: сьогодні Київ долучиться до вшанування пам’яті жертв Голодоморів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T05:21:29Z
Завдані російськими обстрілами збитки Харкову сягають близько 10 мільярдів євро
УкраинФорм
2024-11-23T05:19:43Z
Назавжди 32: на війні загинув військовий зі Львівщини Юрій Бій
24tv
2024-11-23T05:06:23Z
Так званого «міністра юстиції ДНР» заочно засудили до 12 років позбавлення волі
УкраинФорм
2024-11-23T04:57:57Z
Атака "Шахедами", окупанти просунулися на Донеччині: хронологія 1004 дня війни
24tv
2024-11-23T04:42:02Z
Росія вивела у Чорне море 6 ракетоносіїв із загальним залпом до 23 ракет
УкраинФорм
2024-11-23T04:33:40Z
Загарбники вже готують на ТОТ масовку для відзначення 80-річчя «перемоги у ВВВ» - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-11-23T04:17:14Z
Рішення МКС про арешт Нетаньягу та Галанта: чому для України це погано
TSN
2024-11-23T05:33:47Z
Чому Путін та керівництво так вихваляють "Орешнік": пояснення аналітиків
TSN
2024-11-23T05:33:27Z
Чергове «останнє китайське попередження» Путіна. Про «Орєшнік» з тверезою головою
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T05:33:15Z
Сенат Канади схвалив законопроєкт про відзначення місяця української культурної спадщини
УкраинФорм
2024-11-23T05:30:53Z
Отруєння Ющенка і вбивство Литвиненка: розвідка США про роль Путіна в операціях за кордоном
ZN UA
2024-11-23T05:28:23Z
Вагнерівців знову розгромили в Малі: бойовики "Аль-Каїди" ліквідували декілька найманців
24tv
2024-11-23T05:27:41Z
Трамп розглядає кандидатуру Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань України – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T05:21:26Z
Територіальні поступки та 20 років мораторію на НАТО. Посол Гербст – про те, що Трамп готує Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T05:06:47Z
СБУ оголосила підозру жителю Херсонщини, який здавав загарбникам проукраїнських активістів
УкраинФорм
2024-11-23T04:42:46Z
Її "Жоржини" стали трендом у тіктоці: де зараз Наталія Бучинська
24tv
2024-11-23T05:06:09Z
У STALKER 2 з'явилася солістка The Hardkiss Юлія Саніна
InternetUA
2024-11-23T05:02:34Z
У Києві до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася прем’єра фільму «Сімейний альбом»
УкраинФорм
2024-11-23T00:39:03Z
Усвідомити цінність життя: фільми, серіали та мультфільми про постапокаліпсис
ZN UA
2024-11-23T00:03:12Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Гороскоп на завтра 24 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Козерогам - велика удача
GlavRed
2024-11-23T04:27:10Z
На Херсонщині відкрили п’ять нових центрів телемедицини
УкраинФорм
2024-11-23T04:01:15Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
ZN UA
2024-11-23T03:07:34Z
У США вперше у світі провели подвійну трансплантацію легень за допомогою робота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T02:42:56Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Кейн оновив ще один бомбардирський рекорд Бундесліги
Football.ua
2024-11-22T22:33:53Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Обмеження вже діють: НБУ змінив валютні правила для українців, перелік нововведень
Политека
2024-11-23T05:31:33Z
Як для квартир, так і для приватного сектору: тарифи на вивіз сміття можуть зрости
Знай
2024-11-23T05:06:09Z
В Україні скоротилася пропозиція сої від виробників скоротилася
AgroNews
2024-11-23T05:02:37Z
1.22 мільйона українців отримали кешбек: названо середню суму виплат
Хвиля
2024-11-23T04:45:04Z
Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T04:27:44Z
Європейський центробанк попередив про ризикованість акцій, пов’язаних зі штучним інтелектом
InternetUA
2024-11-23T04:17:30Z
Британська SafeLane Global Limited допоможе Україні у розмінуванні заповідників
УкраинФорм
2024-11-23T02:30:11Z
Гроші зникають, як у чорній дірі: як Росія нищить свою економіку
24tv
2024-11-23T02:30:05Z
Поради експертів "Нафтогазу": що робити, якщо відчули запах газу в будинку
Хвиля
2024-11-23T02:06:36Z
Армія РФ продовжує штурми і має просування в Курській області: деталі ISW
TSN
2024-11-23T05:33:30Z
Як оскаржити рішення ТЦК про позбавлення водійських прав: пояснення адвоката
Хвиля
2024-11-23T05:30:43Z
Яке церковне свято 23 листопада: що сьогодні категорично не можна робити
24tv
2024-11-23T05:06:10Z
Україна вдарила новими ракетами по РФ: що відомо про ATACMS
Политека
2024-11-23T05:01:32Z
Квіти до Меморіалу жертвам Голодомору. Ексрадник президента розказав, хто запровадив традицію
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T05:00:48Z
«Покровителя інтернету» Карло Акутіса канонізують у 2025 році
УкраинФорм
2024-11-23T04:57:19Z
У базі даних «Воєнний злочинець» наразі є інформація про понад 680 тисяч осіб
Украина Криминальная
2024-11-23T04:49:32Z
У школах запровадять здорове меню: які продукти включать в раціон
Знай
2024-11-23T04:36:50Z
Вайб травництва. Секспресо, Добранок та Чаюн-Баюн — чаї на кожен день
AgroPortal
2024-11-23T04:30:10Z
Як найкраще просити про підвищення зарплати: у Гарварді дали цікаві поради
24tv
2024-11-23T04:30:09Z
Міні штолени з сирного тіста: простий рецепт смачнющого печива
Политека
2024-11-23T04:02:25Z
Левам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 23 листопада
24tv
2024-11-23T03:06:41Z
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Знай
2024-11-23T02:30:29Z
Деруни без картоплі: зірка "Мастер Шеф" дала оригінальний і дуже смачний рецепт
Политека
2024-11-23T02:01:37Z
Чим витирати пил, щоб він менше сідав: геніальний лайфхак для прибирання з TikTok
GlavRed
2024-11-23T01:27:33Z
Просто та ефективно: як очистити пригорілі каструлі – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-11-23T00:27:36Z
Не лише посуд: що насправді можна мити у посудомийній машині
24tv
2024-11-22T23:45:10Z
Смажений рис із куркою та яйцем: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-22T23:30:42Z
На Одещині затримали двох посадовців ТЦК та СП, які за гроші надавали відстрочку військовозобов'язаним
УкраинФорм
2024-11-23T05:19:23Z
У Франції пограбували музей, виламавши коштовності з експоната, що є національним надбанням
УкраинФорм
2024-11-23T04:48:08Z
Викрав картку у сусідки по гуртожитку та зняв кошти: поліцейські скерували справу до суду
InternetUA
2024-11-23T04:43:08Z
На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога
УкраинФорм
2024-11-23T02:42:59Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:33:46Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Треба знайти 6 відмінностей за 12 секунд: впорається лише людина із "зором орла"
GlavRed
2024-11-23T04:27:37Z
Кліматичні зміни пришвидшили урагани по всьому світу – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T04:15:30Z
Інсайдер розкрив плани Microsoft щодо майбутнього Call of Duty
InternetUA
2024-11-23T04:02:10Z
OpenAI випадково видалила потенційні докази за позовом про авторські права
InternetUA
2024-11-23T03:04:58Z
Android добавить функцію відновлення даних, аналогічну iOS
InternetUA
2024-11-23T02:01:27Z
Більше половини світових льодовиків може зникнути до 2100 року
Portaltele
2024-11-22T22:36:56Z
Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-22T22:12:42Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z