MY.UAНовини
"Мій батько передбачив цю війну". Євген Нищук про найстрашніші моменти на фронті, нічні розмови з Адою Роговцевою і день, коли оголосять про перемогу
"Мій батько передбачив цю війну". Євген Нищук про найстрашніші моменти на фронті, нічні розмови з Адою Роговцевою і день, коли оголосять про перемогу

"Мій батько передбачив цю війну". Євген Нищук про найстрашніші моменти на фронті, нічні розмови з Адою Роговцевою і день, коли оголосять про перемогу

Народний артист України, провідний актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка і двічі міністр культури Євген Нищук із перших днів повномасштабного вторгнення захищає країну зі зброєю в руках. Мобілізувався на фронт у званні солдата.

Артист розповів, як його батько передбачив війну Росії проти України, а також зізнався, якою була реакція рідних на його рішення йти на фронт. Про це і багато іншого – в інтерв’ю OBOZREVATEL.

В одному з нещодавніх інтерв’ю ви розповідали, що в перші ночі війни ховалися від ракетних обстрілів у підвалі театру "Сузір’я" разом з акторкою Адою Роговцевою. Про що розмовляли в ті страшні години?

Спочатку ми всі пережили неймовірний шок, бо як би хто не готувався – це війна, яка змусила кинути свої домівки, ховатися у підвалах тисячам мирних людей із дітьми, з літніми хворими рідними, з домашніми улюбленцями. Але треба було діяти! Зосередитися на головному й усе спланувати. Мені здається, що Ада Миколаївна давно відчувала, що події розгортатимуться так – росіяни підуть далі. Ще з 2014 року вона активно допомагає військовим. У себе вдома організувала штаб допомоги – годувала, прала речі. Я поруч мешкаю, то також якусь частину хлопців забирав. У неї в родині всі чоловіки воюють: і зять, і онук.

Як ви готувалися до війни?

Більше – внутрішньо. Усвідомлював, що в жодному разі нікуди не можу поїхати. І через свої переконання, і тому, що публічна особа – маю йти і захищати країну. Пішов записуватися до територіальної оборони. Щоправда, там був уже такий ажіотаж, що не так просто й не відразу кудись розподіляли. Тим часом почув, що недалеко від мого місця проживання створюється добровольчий батальйон, і я до них попросився. Через кілька днів ми вже поїхали в Київську область. Тим часом у театрі "Сузір’я" з дозволу дирекції організували такий собі військовий хаб (ми його називали ніжно "Дрібне Сузір’ячко"), куди приїжджали добровольці з різних міст, проходили інструктаж, а потім залежно від досвіду їх розподіляли далі. Ці процеси курувала дочка Ади Роговцевої – режисерка Катерина Степанкова. Деякі хлопці з цього логістичного центру згодом приєдналися до нас. Після Київщини була Чернігівщина. А згодом поїхали на південь. І вже там я мобілізувався до лав ЗСУ – за законом на передовій без мобілізаційних документів перебувати не можна.

У військкоматі вас, напевне, впізнали зразу?

Хтось – одразу, хтось – пізніше. До слова, кумедна історія там сталася. Коли ми все пройшли, оформили необхідні документи, лікарі несподівано сказали, що знайшли якісь проблеми в моїй крові, та попросили зайти до їхнього кабінету. Я вже встиг добряче злякатися, а виявилося, що мене затримали, щоб разом сфотографуватися. Треба сказати, у військкоматі трохи намучилися зі мною. Казали: що нам робити з вашим досвідом та регаліями? Річ у тім, що в університеті Карпенка-Карого не було військової кафедри, я не маю офіцерського звання. Тому міг розраховувати лише на звання рядового. "Солдат то солдат, нормально", – заспокоїв їх.

Як вас приймають військові, з якими служите?

З плином часу, оскільки ми разом перебуваємо в одних окопах, а подекуди дуже близько прилітає, то ніякого скепсису немає. Є добрий пієтет, відчуваю навіть підвищену увагу побратимів – їхню доброзичливість і хвилювання в критичні моменти. Бувало таке, що кидалися накривати мене собою. Я іноді жартую: "Може, я тут зайвий?" "Ні, що ти!" кажуть вони. Я тут не колишній міністр або народний артист, а солдат. Я так, як і всі, роблю свою роботу на фронті.

Як вас змінила війна?

До певної міри я став більш зосередженим. Нині творчі імпровізації або управлінські амбіції маю в собі заховати. Від мене вимагається, щоб завдання було виконано чітко – навіть у деталях, бо від цього залежить безпека не тільки моя, а й усіх, хто навколо.

Я дуже самодисциплінувався. Все ж таки я не є професійним військовим, тому маю дослухатися до побратимів, які цей досвід мають. Але ми всі – одне ціле в цій нашій боротьбі. І немає значення, хто ким був у минулому житті і якими займався справами. Поруч зі мною – директор однієї зі страхових компаній, у минулому – директор банку. Теж без вагань він став на захист країни.

Як рідні поставилися до вашого рішення йти на фронт?

Звісно, непокоїлися. Але стримувати не могли, бо знають мене добре. Та й у нас так у родині не заведено. Благословляють і щоразу просять, щоб був обережним.

Чи розмовляєте із сином про війну?

Він подекуди знає більше, ніж я, адже багато читає, досліджує. Ми чимало говоримо на ці теми. Олекса закінчив Карпенка-Карого, факультет кінознавства. Я не мріяв, що він стане актором, не підштовхував його до цього рішення. Якби син цього хотів, ми б із дружиною Оксаною (заслуженої артистки України Оксани Нищук-Батько не стало 2016 року через хворобу. – Ред.) підтримали його як актори. Та він не виявляв такого бажання, хоча виріс дуже артистичним, яскравим, красивим. Має чудовий голос, акторське чуття. Однак він усе одно прийшов до театру – працює як звукорежисер, художник зі світла та відеоінженер. І я дуже радий, що він знайшов себе в професії.

Чи вистачає вам зараз часу на творчість? У перші місяці великої війни ви розповідали, що час від часу приїжджаєте в театр Франка грати у виставах. Мрієте про нові ролі?

Жодної нової роботи в мене зараз немає, бо на це потрібен час. Цікаво спостерігати, як нині змінився глядач. Є відчуття, що люди приходять свідомо. Я дуже дякую їм, бо бачу, що йдуть до театру не просто заради споглядання вистав, а тому, що хочуть підтримати театр у цей складний період. Зараз глядач – натхненний і чутливий. А ще театр – прекрасний психолог.

До нашого театру часто приходять військові – це дуже цінно. Нерідко – ті, кого знаю особисто. Пригадую зворушливий момент: в одній із вистав у фіналі прожектори дуже яскраво підсвічували сцену, а коли світло приглушили – побачив перед собою знайомих військових, які лікувалися після поранень. Ми довго не бачилися. Це було так хвилююче! Я дуже гордий за митців, які багато роблять для підтримки бойового духу українського війська – їздять частинами та медичними закладами. І багато тих, хто самі воюють. Приміром, мої колеги з вистави "Три товариші" Олександр Печериця та Андрій Романій – теж нині у війську.

Вистава – це момент особливих емоцій, бо багато постановок перегукуються з цим часом та реаліями. Наприклад, ті ж "Три товариші" абсолютно потрапляють у теперішню екзистенцію буття та нашої боротьби. Це історія про дружбу, історія про втрату, про любов – це те, що ми зараз проживаємо. На фронті це все є – дружба, кохання. Є історії, про які всі знають. Приміром, нещодавно в інтерв’ю я згадував драматичний епізод на "Азовсталі", де закохані з фольги зробили обручки, знімки яких облетіли весь світ. Це дивовижні речі.

Ви ж знаєте, що нещодавно змінилися законодавчі процеси в цьому напрямі. І тепер військовий командир має право розписати пару – це момент "тут і зараз". Бо загострене відчуття тих моментів, у яких перебуваєш, важливо зберегти, адже зараз війна – і все може, на жаль, вже наступного дня скінчитися.

Що на війні найстрашніше?

Новини про загибель тих, кого знав добре. Це дуже боляче. Коли вчора розмовляв із хлопцями, а сьогодні дізнаєшся, що когось із них уже немає… Таких випадків уже було багато.

Коли близько прилітає, а ти не маєш, куди сховатися, і подумки благаєш якогось захисту. Божого і всіх тих, хто за тебе молиться і хвилюється. От ми почали з розмови з Адою Миколаївною. Коли трапляється зараз із нею побачитися, вона часом бере мене за руки, трошки затримує у своїх – і цей жест дає мені внутрішньо неймовірний захист. Сподівання та віру, що лихе омине. І саме такі зустрічі згадуються, коли розривається щось поруч на фронті.

У вашому житті є ще один моральний орієнтир – це ваш тато.

Моєму батьку цього року мало б виповнитися 100 років. Я народився, коли йому було 50, мамі – 38. У мене є ще два старших брати, середній загинув, коли йому було 40 років. Батько відійшов на 90-му році життя. Ще зовсім юним він відчув на собі страшну руку кремлівського режиму – був воїном УПА. Тривалий час через обставини не міг про це говорити, але в часи незалежності розповідав мені, як правильно переховуватися в лісах, щоб себе не видати. Як допомагати собі вижити в складних умовах – ніби відчував, що це мені буде колись потрібним. Зараз я часто повертаюся до тих розмов. Він казав, що справжньої незалежності ми поки не маємо, п’ята колона від Росії працює, щоб постійно створювати політичні процеси всередині, які б не давали нам відірватися від російської залежності. Він казав, що рано чи пізно вони сповна відкриють своє обличчя – і буде війна. Він так і говорив: буде війна.

У вас залишилися друзі-актори в Росії?

Я ніколи не знімався з російськими акторами – якось мене це оминуло, тому дружби ніякої з ними не було. З моїм однокурсником, який згодом став відомим актором, до війни ми час від часу обмінювалися повідомленнями. Він не є прихильником "русского міра". Від спільних знайомих знаю, що той їздив з українським прапорцем у машині по Москві. Казали, що і після повномасштабного вторгнення – також. Але жодного контакту бодай із кимось у тій країні не маю.

Як колишній очільник міністерства культури, скажіть: дійсно так важко, як нам розповідають, забрати регалії у тих артистів, які мають українське громадянство, але стали на бік країни-агресора?

Це потребує зміни законодавства – таке рішення має ухвалити Верховна Рада. Ми свого часу ініціювали подібні зміни, але тоді, вибачте, в профільному комітеті були Новинський та інші представники партій, які тепер уже, на щастя, заборонені в Україні. Ми готували такий документ, можливо, він є і зараз – я через брак часу за цим не стежу. Але очевидно, що зараз такі речі провести законодавчо легше. Зокрема й завдяки тому, що вже є безліч доказів того, хто є хто. Війна все продемонструвала.

Яким ви бачите день, коли оголосять про нашу перемогу?

Ми всі про неї так мріємо! Коли зараз люди вітають одне одного з днем народження чи якоюсь іншою датою, побажання дуже коротке: перемоги! Очевидно, що коли настане ця бажана перемога – це буде якесь вселенське щастя. Бо кожен українець про це мріє, а уявіть, що ця мрія здійсниться одночасно у мільйонів людей! Мені здається, що країну охопить неймовірна єдність. Однак не забуваймо, що до цього ще треба дуже багато працювати! Кожному з нас на своєму місці! Формула перемоги проста – у Збройних силах або для Збройних сил. А потім – багато працювати після завершення бойових дій. І в питаннях безпеки, і в економічній сфері, і в усіх інших напрямах. Окремо велику роботу буде покладено й на сферу культури. Нам треба усвідомлювати, що в будь-який момент якийсь черговий правитель Росії може захотіти повторити мрії Путіна. Росія – це гопники: вони порушують всі домовленості й розуміють тільки силу. Тому наше завдання – і зараз, і на майбутнє – нарощувати обороноздатність.

Читайте також на OBOZREVATEL інтерв'ю з комедійним актором Віктором Андрієнком – про "Кіборгів" і кіно під час війни, "довгоносиків" та новий проєкт із Риммою Зюбіною.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мінрозвитку заявляє про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
УкраинФорм
2024-11-22T08:09:39Z
У Карпатах - сильний вітер, хуртовина і мороз
УкраинФорм
2024-11-22T07:58:06Z
Зброя для знищення людей: росіяни вдарили по Сумах шрапнеллю
TSN
2024-11-22T07:51:55Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 22 листопада
Мій Харків
2024-11-22T07:31:01Z
Усі потяги кільцевої електрички затримуються через хуліганів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:30:42Z
На Харківському напрямку ворог 10 разів проводив наступальні дії, на Куп’янському кількість бойових зіткнень за добу досягла 18 — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-22T07:28:32Z
Армія РФ окупувала Дальнє і просунулася біля 8 населених пунктів - DeepState
GlavRed
2024-11-22T07:27:05Z
Лютий вітер, хуртовини і сніг: погода готує нові сюрпризи
TSN
2024-11-22T07:21:11Z
Стан повітря у столиці на ранок 22 листопада: моніторинг від КМДА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:09:39Z
До Києва прибув глава МЗС Чехії
Европейская правда
2024-11-22T08:09:04Z
Орбан обіцяє не виконувати виданий МКС ордер на арешт прем’єра Ізраїлю
Европейская правда
2024-11-22T08:08:26Z
Партія Санду розсилає СМС із закликом підтримати одного з кандидатів у президенти Румунії
Европейская правда
2024-11-22T08:08:09Z
Репетиція ядерного удару чи вибрик: чого чекати після атаки міжконтинентальною ракетою
24tv
2024-11-22T08:07:46Z
Чому Байден дозволив удари далекобійною зброєю по РФ? Деталі від Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T08:06:46Z
Захист даних чи обмеження роботи журналістів: що не так з новим законопроєктом Верховної Ради
Детектор М
2024-11-22T08:05:22Z
Німеччина вже готується до можливого нападу РФ на НАТО – ЗМІ
ZN UA
2024-11-22T07:58:46Z
Забруднить половину Дніпропетровщини: що буде, якщо начинити "Орешник" ядерним зарядом
GlavRed
2024-11-22T07:57:30Z
Для ранкової атаки на Суми ворог використав споряджені шрапнеллю дрони
УкраинФорм
2024-11-22T07:54:39Z
У Мілані представили художню виставку українських мисткинь «Вицвілі кольори»
УкраинФорм
2024-11-22T08:09:25Z
Джош Бролін пообіцяв «кинути кіно», якщо режисер фільму «Дюна 2» не отримає «Оскар»
ITC
2024-11-22T08:08:17Z
Віра Брежнєва показалася із загадковим чоловіком і зробила заяву: "Я повернулась"
TSN
2024-11-22T08:03:56Z
Видавництво HarperCollins дозволить використання деяких своїх книжок для навчання моделей ШІ
Детектор М
2024-11-22T07:55:33Z
Автори фільму "Іржа" на прем'єрі в Польщі вшанували пам'ять вбитої українки Галини Гатчинс
Комсомольская правда
2024-11-22T07:43:42Z
"Ці питання вирішував чоловік": колишня дружина Остапчука заговорила про новий шлюб
GlavRed
2024-11-22T07:27:33Z
Відомий український співак розкрив правду про свою сексуальну орієнтацію: "Йдеш за емоціями"
TSN
2024-11-22T07:21:25Z
Чому зникла співачка Лавіка, яка ініціювала розлучення з Володимиром Борисенком
24tv
2024-11-22T05:03:02Z
Відома топ-модель зізналася у важкій залежності
GlavRed
2024-11-22T00:27:42Z
Знайшли нові корисні властивості кави та чаю
24tv
2024-11-22T08:07:50Z
Лікар назвав овоч, який потрібно споживати регулярно
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:54:32Z
Як почистити навушники від сірки: прості і дієві поради
GlavRed
2024-11-22T07:27:15Z
Як позбутися другого підборіддя: що насправді допомагає
24tv
2024-11-22T06:06:55Z
Як встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК? Пояснення МОЗ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:15:37Z
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя
Знай
2024-11-22T04:06:11Z
У Львові провели пересадку кісткового мозку військовому: донором став його брат
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:51:43Z
Запах Нового року: 5 причин щодня їсти мандарини цієї зими
Фокус
2024-11-21T21:57:22Z
Максимум користі: 10 добавок, які допоможуть посилити лікувальні властивості чаю
Фокус
2024-11-21T20:57:17Z
Баскетболіст Максим Шульга набрав 18 очок у матчі NCAA
УкраинФорм
2024-11-22T08:08:41Z
Полісся зробило оригінальний анонс майбутнього матчу у стилі відомої української гри: фото
24tv
2024-11-22T08:07:17Z
Кільки клубів АПЛ зробили запит Ювентусу щодо Фаджолі
Football.ua
2024-11-22T08:01:42Z
Альгуасіль провів 300 матч на чолі Реал Сосьєдада
Football.ua
2024-11-22T07:51:48Z
На українського тенісиста впала суддівська вишка перед матчем
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:51:10Z
Рекорд за вольовими перемогами та антирекорд на Євро: підсумки 2024 року для збірної України
GameWay
2024-11-22T07:37:40Z
Левандовські: Я сказав "так" Манчестер Юнайтед у 2012 році
Football.ua
2024-11-22T07:33:54Z
Непейпієв: Рух – дуже серйозний суперник для Лівого Берега
Football.ua
2024-11-22T07:23:36Z
Росіяни та білоруси зможуть брати участь у командних змаганнях у водних видах спорту
24tv
2024-11-22T07:15:33Z
Британські розробники представили дешевий бойовий лазер, що знищує дрони та ракети
InternetUA
2024-11-22T08:10:46Z
Навчання у Південній Кореї: сотні майбутніх студентів відвідали освітній ярмарок Корейського освітнього центру у Києві
GlavRed
2024-11-22T08:04:28Z
«Величезна сума грошей». Скільки Великій Британії коштувала коронація Чарльза III
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T08:03:11Z
Баргилевич розповів, як по ночах грає зі Сирським у шахи
24tv
2024-11-22T07:57:59Z
На Вінниччині на житло для військових та їхніх сімей виділили додаткові кошти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:45:04Z
Інженери розробили новітню технологію дистанційного запуску літаків
InternetUA
2024-11-22T07:37:01Z
Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме
Знай
2024-11-22T07:36:02Z
Російська армія втратила за добу в Україні 1050 загарбників та засіб ППО
УкраинФорм
2024-11-22T07:33:34Z
Швейцарська церква встановила Ісуса, що спілкується ста мовами, на основі ШІ
InternetUA
2024-11-22T07:31:39Z
Цінопад на ринку: долар та євро всюди подешевшали
24tv
2024-11-22T07:57:31Z
Як правоохоронні органи не ловлять контрабандистів та чому
Украина Криминальная
2024-11-22T07:49:28Z
У Росії пшениця стала збитковою: у 2025 році сіятимуть набагато менше
24tv
2024-11-22T07:36:11Z
Vitagro побудує ще два біометанові заводи
AgroPortal
2024-11-22T07:30:32Z
Галущенко обговорив з постпредом США в МАГАТЕ посилення захисту критичних для АЕС підстанцій
УкраинФорм
2024-11-22T07:22:33Z
Гранти, компенсації та індустріальні парки: як держава підтримає бізнес у 2025 році
Agravery
2024-11-22T07:13:47Z
«Вухастик» та iFresh - власні бренди AFINA Group - визнані переможцями премії «Вибір року-2024»
TSN
2024-11-22T07:09:29Z
Нафта продовжує дорожчати
УкраинФорм
2024-11-22T07:09:06Z
Курс долара продовжує тиснути на росіян: скільки коштує американська валюта
24tv
2024-11-22T07:06:32Z
Вісім речей для дому, які ніколи не варто купувати в інтернеті
24tv
2024-11-22T07:42:33Z
Не повірите очам: як перетворити радіатори для опалення на стильний декор
24tv
2024-11-22T07:30:30Z
3 знаки зодіаку, яким пощастить у коханні до кінця осені
24tv
2024-11-22T07:06:34Z
На свята стане у пригоді: як зробити досконалим навіть найтвердіший шматок сала
24tv
2024-11-22T06:36:07Z
В Ісландії лава від виверження заповзла на паркінг для відвідувачів Блакитної лагуни
Европейская правда
2024-11-22T06:06:35Z
Паризький сніданок можна зробити і в Україні: рецепт тостів з яблуками, краще ніж у французьких пекарнях
Знай
2024-11-22T05:51:11Z
Хто для вас може стати найкращим другом: ось що каже астрологія про сумісність знаків Зодіаку
24tv
2024-11-22T05:03:01Z
Швидко, дієтично та неймовірно смачно: легкий салат з консервованим тунцем
24tv
2024-11-22T05:00:14Z
Гороскоп на завтра 23 листопада: Овнам - день насолоди, Скорпіонам - фінансовий успіх
GlavRed
2024-11-22T04:27:13Z
У Греції затримали чоловіка після виявлення схованки зі зброєю у квартирі
Европейская правда
2024-11-22T08:08:37Z
Для удару по Сумах росіяни вперше застосували "шахеди", призначені передусім для вбивста людей - ОВА
ZN UA
2024-11-22T07:55:44Z
Викрито нову схему для ухилянтів: серед підозрюваних – медики та посадовиця ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:48:16Z
Є загиблі, поранені та, ймовірно, під завалами: які наслідки атаки по Сумах
24tv
2024-11-22T07:45:08Z
"Було сумно": під Києвом патрульні приїхали до чоловіка, який хотів випити з ними чаю
Фокус
2024-11-22T07:36:23Z
На Харківщині з Куп’янського і Борівського напрямків за добу евакуювали ще 90 людей
УкраинФорм
2024-11-22T07:36:02Z
Шахраї прикидаються працівниками служб доставки: жінка втратила понад 20 тис. грн
InternetUA
2024-11-22T07:28:42Z
Ракетна атака на Кривий Ріг: уже 32 постраждалих, серед них – діти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:21:22Z
"Шахеди", якими били по Сумах були споряджені шрапнеллю, – Артюх
24tv
2024-11-22T07:06:35Z
Огляд Logitech MX Ergo S: чи варто обирати трекбол замість миші?
ITC
2024-11-22T08:08:06Z
Кожна людина планети могла б стати мільярдером: грандіозне відкриття NASA
TSN
2024-11-22T08:03:37Z
Незабаром WhatsApp транскрибує клієнтські голосові повідомлення
InternetUA
2024-11-22T08:02:43Z
Як максимально зберегти заряд телефону під час блекауту: перевірені поради та рекомендації
Политека
2024-11-22T08:01:22Z
Криптовалютний блогер обманув 23 мільйони користувачів на фейкових інвестиціях у криптовалюту
InternetUA
2024-11-22T07:55:39Z
Нажахані тим, що відбувається: як справжні собаки реагують на зустріч із робопсами
Фокус
2024-11-22T07:51:53Z
Австралійський уряд пропонує заборону соціальних мереж для осіб віком до 16 років
InternetUA
2024-11-22T07:47:57Z
Найсумніший у світі дельфін відчайдушно розмовляє сам із собою, бо не має друзів
TSN
2024-11-22T07:33:31Z
Google готова скасувати розробку планшета Pixel Tablet 3
Portaltele
2024-11-22T07:31:20Z
Hyundai Ioniq 9: просторий трирядний кросовер з автономністю до 539 км та зарядкою за 24 хвилини
ITC
2024-11-22T08:08:53Z
Toyota показала новий електроседан у стилі Prius
AutoCentre
2024-11-22T08:04:08Z
Названо найкращі авто року на думку американців
Фокус
2024-11-22T07:36:43Z
Найпопулярніші вживані авто віком до 5 років в Україні: рейтинг моделей
AutoCentre
2024-11-22T07:16:58Z
Понад 30 років досвіду: секрет успіху автохолдингу ALMAZ GROUP
AutoGeek
2024-11-22T07:00:21Z
Спорткар для родини: представлено потужний електрокросовер Kia
Фокус
2024-11-21T18:51:10Z
Honda планує подвоїти запас ходу своїх електрокарів до 2030 року
AutoCentre
2024-11-21T17:01:03Z
Суперника KIA Sportage від Mitsubishi показали на фото
AutoCentre
2024-11-21T16:16:57Z
Підготовлений до перегонів 280-сильний Skoda Citigo виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-21T15:15:37Z