MY.UAНовини
Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня
Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня

Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня

У другий місяць осені на українців чекає низка важливих змін. Жінки-медики мають стати на військовий облік, а для ФОП повернуть штрафи за невикористання касових апаратів. Крім того, наша країна вперше відзначає День захисників і захисниць у нову дати.

Про які ще зміни з 1 жовтня потрібно знати українцям – далі в матеріалі.

Військовий облік для жінок

Зараз дивляться

• Яким жінкам потрібно звернутися до ТЦК

З 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту. Спеціальність буде враховуватися і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

Постановка на військовий облік – це не мобілізація жінок-медиків. Облік потрібний для узагальнення даних про резерв медиків у державі.

Як пояснили , в територіальні центри комплектування та соцпідтримки (військкомати) мають прийти жінки, які:

  • закінчили заклади освіти за медичною або фармацевтичною спеціальністю (у такому разі взяття на облік військовозобов’язаних є обов’язковим);
  • мають спеціальність/професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю (беруться на облік за їхнім бажанням).

На військовому обліку мають перебувати всі жінки за такими спеціальностями: лікар; стоматолог; акушерка; медична сестра; фармацевт та провізор; керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо.

Жінки зі спеціальностями, спорідненими з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік усіх спеціальностей є в Міноборони України.

Фото: Getty Images

Важливо, що жінки-медики , щоб стати на військовий облік – до 31 грудня 2026 року. Тобто Генеральний штаб не вимагає негайної постановки жінок на облік, ці заходи планують здійснити поступово, починаючи з 1 жовтня.

– Наразі не відбувається примусового залучення жінок до проходження військової служби під час мобілізації та не планується в майбутньому. Усі наші захисниці проходять військову службу виключно у добровільному порядку, – наголосили в Генштабі.

• Які документи потрібно подати

Щоб стати на військовий облік, потрібно подати до ТЦК такі документи:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

Далі жінки мають пройти медкомісію, яка зробить висновок про їхню придатність чи непридатність до військової служби. Огляд роблять: хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог, гінеколог.

Вагітні жінки визнаються непридатними до військової служби, незалежно від терміну та перебігу вагітності. Мають право на відстрочку медики-матері, які виховують дітей самостійно, мають 3 і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо їхній чоловік служить у ЗСУ.

Як в Сухопутних військах ЗСУ, за ухилення від постановки на військовий облік можуть накласти штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

• Чи будуть обмеження на виїзд за кордон

З 1 жовтня жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок-медиків не буде.

Тобто кожна жінка з медичною чи фармацевтичною освітою зможе вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні.

Як в Держприкордонслужбі, обмеження діють для чоловіків віком 18 – 60 років, а також для деяких категорій держслужбовців та посадових осіб.

Варто зауважити, що вимога для жінок-медиків стати на військовий облік – не нова, вона діє з 1992 року, проте недосконало. Тому частина жінок-медиків не перебувала на обліку.

З 1 жовтня 2023 року ця вимога стає актуальною для тих, хто ще не перебуває на військовому обліку.

Що буде з тарифами

У жовтні не очікується підвищення вартості комунальних послуг. Зокрема, ціни на газ, теплопостачання та гарячу воду до кінця опалювального сезону, запевнили в Кабміні.

Як відомо, на низку тарифів під час воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення. Заборонено підвищувати тарифи на: послуги з розподілу природного газу; постачання гарячої води; централізоване опалення.

• Газ

Ціни на блакитне паливо не зміняться. Клієнти компанії Нафтогаз України (близько 98% побутових споживачів) сплачують фіксований тариф 7,96 грн за кубометр. Він діє до 1 травня 2024 року

В інших постачальників вартість кубометра газу від 7,70 до 9,99 грн. Ці тарифні пропозиції також діють до 1 травня.

Фото: ГазПравда

• Електроенергія

За електроенергію побутові споживачі від початку літа сплачують 2,64 грн за кВт. Такий тариф діятиме .

• Водопостачання

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення планували підвищити з 1 липня в середньому на 32%. Однак рішення скасували, тому тарифи залишаються на попередньому рівні.

• Опалення

Кабінет міністрів для постачальників тепла до середини квітня 2024 року. Тому для населення в жовтні та загалом під час опалювального сезону не зміниться.

• Плата за розподіл газу

З 1 жовтня в Україні формування оплати за розподіл природного газу для населення.

Йдеться про побутових споживачів, яким газопостачання припинили повністю або частково. Відтепер враховуватимуть виключно функціонуюче газове обладнання споживача, яке не було опломбоване.

Новий принцип розрахунку дозволить менше платити тим громадянам, у яких протягом попереднього “газового року” споживання блакитного палива було на мінімальному рівні. Газовим роком вважається період з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного.

Як приклад Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг навела зміну платежу для споживача в Чернівецькій області з опломбованим обладнанням (опалювальний прилад та водонагрівач) та мінімальними обсягами споживання.

Старт опалювального сезону

Зазвичай опалювальний сезон в Україні стартує 15 жовтня. Однак дату можуть скоригувати, залежно від погодних умов.

Як правило, опалення вмикають, коли протягом трьох днів середньодобова температура повітря становить +8°С та нижче.

У Кабінеті міністрів запевнили, що підготовка до осінньо-зимового періоду перебуває на фінальній стадії: відремонтовано 7 атомних енергоблоків та майже 80% обладнання ТЕЦ, запрацюють 25 енергоблоків ТЕС.

Україна вперше пройде опалювальний сезон лише за рахунок газу власного видобутку (у сховищах накопичено 15 млрд кубометрів).

Водночас на енергетичну інфраструктуру України. В уряді запевняють, що наша держава зараз значно краще підготовлена, ніж торік. Зокрема, , триває децентралізація енергосистеми.

Деякі види захисту енергооб’єктів від атак .

В Міненерго , що графіки відключення світла в Україні з жовтня будуть застосовані лише в разі пошкодження енергосистеми під час обстрілів РФ.

Вікові надбавки для пенсіонерів

У жовтні не планується підвищення пенсійних виплат. Однак люди, які досягли певного віку (70, 75 чи 80 років), отримають :

  • громадяни, яким виповнилося 80 років і більше, – до 570 грн;
  • яким виповнилося 75 років – до 456 грн;
  • яким виповнилося 70 років – до 300 грн.

Це щомісячна компенсаційна виплата пенсіонерам, у яких розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок не досягає розміру середньої зарплати (наразі 16 тис. грн).

Доплати здійснюють з дати досягнення людьми відповідного віку.

Перерахунок субсидій

У жовтні українцям перерахують житлові субсидії на опалювальний період 2023-2024 років.

Як відомо, субсидія на оплату ЖКП розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та на опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня).

Як в Пенсійному фонді України, в жовтні буде проведено автоматичний перерахунок більшості субсидій. Він стосуватиметься домогосподарств:

  • які вже є отримувачами житлової субсидії (яким її призначили на неопалювальний період 2023 року);
  • яким у літній період було призначено нульову субсидію.

Таким громадянам додатково звертатися за виплатою не потрібно.

Водночас подавати заяву на субсидію на опалювальний період 2023-2024 :

  • які влітку подали заяву на припинення субсидії та користувалися пільгою на оплату ЖКП, а на опалювальний сезон хочуть отримувати субсидію;
  • у яких відбулися зміни у складі зареєстрованих за місцем проживання осіб, зміни в соціальному стані тощо.

Під час розрахунку субсидії враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховують у розмірі нарахованої пенсійної виплати за серпень поточного року.

Субсидію призначать, якщо середньомісячний сукупний дохід родини перевищує 15%. Така норма до завершення воєнного стану та протягом 1 місяця після його скасування. Далі планка підвищиться до 20%.

Фото: Міністерство соцполітики

Для оформлення субсидії : заяву про її призначення; декларацію про доходи і витрати.

За потреби можуть бути додані: договір оренди житла; довідки про доходи; довідка ВПО; документи, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.

на призначення субсидії можна:

  • онлайн через Дію, сайт Пенсійного фонду чи мобільний додаток ПФУ;
  • особисто уповноваженим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  • особисто до центру надання адміністративних послуг;
  • поштою або особисто до сервісного центру ПФУ незалежно від місця проживання.

Через зростання влітку тарифів на електрику в Пенсійному фонді збільшення кількості отримувачів субсидії приблизно на 20%, порівняно з минулим опалювальним сезоном.

Що зміниться для ВПО

• Хто і які виплати отримає

Внутрішньо переміщені особи з 1 жовтня продовжать отримувати щомісячну допомогу на проживання від держави в сумі:

  • 3 тис. грн – для осіб з інвалідністю та дітей;
  • 2 тис. грн – для інших осіб.

Виплати автоматично до кінця січня 2024 року. Для внутрішніх переселенців, які вперше звертаються по отримання допомоги, її також призначать на шість місяців.

Допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо в родині є: діти з інвалідністю; особи, які доглядають за людиною з інвалідністю; пенсіонери; троє і більше дітей віком до 18 років; якщо сукупний дохід на одного члена родини не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Фото: Pixabay

На допомогу можуть претендувати громадяни:

  • які перемістилися з територій, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ (перелік оновлює );
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок війни.

Виплати двічі на місяць: після 15 та 28 числа.

Допомогу не призначатимуть, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем.

• Виплати тим, хто прихистив ВПО

У період з 1 жовтня по 31 березня сума компенсації для таких людей на рівні 30 грн за одного переселенця на день.

Тобто українці, які прихистили у себе , отримуватимуть близько 900 грн на місяць за кожного переселенця.

В інший період сума компенсації становить 14,77 грн на день.

• Виплати пенсіонерам-ВПО

Частина пенсіонерів із числа ВПО отримають у розмірі 2093 грн.

Йдеться про тих громадян, у пенсійних справах яких обліковуються пенсії, невиплачені за минулі періоди.

Такі пенсіонери вже почали додатково отримувати по 2093 грн у вересні. Наступну виплату планується здійснити у жовтні.

Повернення штрафів за роботу без РРО

З 1 жовтня в Україні за порушення в сфері застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій), тобто касових апаратів.

Її тимчасово скасовували після початку повномасштабної війни – для адаптації бізнесу.

Тепер усі фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп, мають використовувати РРО (програмні РРО) під час розрахунків за товари та послуги.

Водночас для ФОП суттєво :

  • до 25% вартості проданих з порушенням товарів, робіт чи послуг – за порушення, вчинене вперше (раніше було 100%);
  • до 50% вартості – за кожне наступне порушення (раніше 150%).

Наприклад, якщо підприємець не виписав чек за товар чи послугу, і це перше порушення, то він сплатить 25% від суми реалізованого без РРО.

Фото: Depositphotos

Послаблення штрафних санкцій не стосуються ФОП, які:

  • зареєстровані платниками податку на додану вартість;
  • продають підакцизні товари; технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту; ліки; вироби медичного призначення; ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, напівдорогоцінного каміння.

Деяких ФОП звільнили від відповідальності за невикористання РРО. Йдеться про порушення на тимчасово окупованих територіях і територіях активних/можливих бойових дій. Однак якщо порушення допущене при продажу підакцизних товарів, платити штраф доведеться.

Обмеження на продаж сигарет та алкоголю в duty-free

1 жовтня набуде чинності про обмеження на продаж сигарет і алкоголю в магазинах безмитної торгівлі (duty-free).

Документ ухвалили ще в серпні, наприкінці літа його підписав президент Володимир Зеленський. Проте в газеті Голос України закон опублікували .

Він “з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування”, тобто з 1 жовтня.

Документ забороняє:

  • на період до скасування воєнного стану продаж/постачання магазинами duty-free, а також розміщення в них сигарет та інших тютюнових виробів, вироблених в Україні;
  • продаж магазинами duty-free одній особі понад 50 сигарет, або 10 сигар, або 20 сигарил, або 50 грамів тютюну за добу;
  • продаж алкоголю одній особі протягом доби в обсязі понад 2 літри із вмістом спирту до 22%, або 1 літр міцних напоїв (понад 22% спирту).

Верховна Рада ухвалила закон після виявлення схеми фіктивних продажів цигарок через магазини duty-free. Тимчасова слідча комісія ВР встановила, що в наземних пунктах пропуску на кордоні в деяких магазинах продавали по 30-35 пачок цигарок на один чек, тоді як перевозити через кордон можна лише дві пачки на людину.

Нова дата Дня захисників і захисниць та хвилина мовчання

Україна вперше відзначить День захисників і захисниць у нову дату – 1 жовтня.

Раніше святкування відбувалося 14 жовтня разом із Покровою Пресвятої Богородиці. Однак після переходу ПЦУ (Православної церкви України) на новий церковний календар дату змінили.

1 жовтня о 09:00 відбудеться . Вперше вся країна на хвилину зупиниться, аби вшанувати подвиг військових, які загинули, захищаючи Україну від агресії РФ.

– Хоч би де ви були – вдома чи на роботі, на центральній площі великого міста чи на вуличці маленького села – зупиніться. Зупиніться на хвилину, щоб подякувати тим, хто захищає нас, б’ючись за свободу держави. Зупиніться, щоб ушанувати пам’ять захисників і захисниць, які віддали життя за Україну, – в Офісі президента.

Зміни для водіїв

З 1 жовтня і по 1 травня водії поза населеними пунктами денні ходові вогні на всіх механічних транспортних засобах.

У разі їх відсутності в конструкції автомобіля потрібно вмикати ближнє світло фар.

В осінньо-зимовий період світловий день стає коротшим, а тому увімкнені фари роблять авто помітнішим на дорогах. Це знизить ризик ДТП.

Увімкнення світла фар передбачено Правил дорожнього руху України. Як в патрульній поліції, за недотримання цієї норми передбачена відповідальність за Кодексу України про адміністративні правопорушення (це штраф у розмірі 510 грн).

Реєстрація українських авто в Чехії

З 1 жовтня в Чехії розпочнеться реєстрація автомобілів з українськими номерними знаками. Ця процедура є безкоштовною.

Громадяни України тепер зобов’язані реєструвати транспортний засіб, яким користуються на чеській території.

Як в Міністерстві транспорту Чехії, реєстрацію здійснюватимуть муніципальні установи (в яких знаходиться реєстр водіїв). Їх перелік можна знайти на мапі:

Українці зможуть зареєструвати автомобіль у період із 1 жовтня по 31 грудня 2023 року. Ця умова не поширюється на міжнародні перевезення.

Фото: Міністерство транспорту Чехії

А з 1 січня 2024 року набудуть чинності інші правила. Від водіїв авто із українськими номерами в Чехії вимагатимуть бути зареєстрованим в українському реєстрі транспортних засобів не пізніше 7 днів після надання тимчасового захисту або візи з метою толерантності.

З 1 січня 2024 року керування незареєстрованим транспортним засобом вважатиметься правопорушенням. За нього на суму до 30 тис. крон (понад €1,2 тис.).

Продовження терміну виплат до Дня Незалежності

Термін виплат разової грошової допомоги до Дня Незалежності України .

Тож ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України та ветеранів війни, які набули цього статусу до 24 серпня 2023 року включно, можуть до кінця жовтня звертатися за виплатою, якщо ще її не отримали.

Звернутися потрібно до органів Пенсійного фонду України або до Центрів надання адміністративних послуг. Слід надати відповідне посвідчення і дані про банківський рахунок, на який перерахують кошти.

Як відомо, суми виплат до Дня Незалежності цього року .

Новий потяг до Польщі

До кінця жовтня 2023 року Укрзалізниця планує запустити сполученням Рава-Руська – Варшава.

Він щоденно перевозити до 500 пасажирів загалом в обидва напрямки.

На станції Рава-Руська організують зручну пересадку на поїзди до Львова.

Точна дата запуску потяга поки не оголошувалася.

Розпочинають роботу перші помічники ветеранів

Із 3 жовтня у Вінниці перші помічники ветеранів. Всі вони успішно пройшли навчання на цю посаду.

– це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів. Спочатку його запустили в чотирьох областях – Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській.

– На 400 запланованих посад помічників вже є 439 кандидатів, а на Вінниччині перші підготовлені 19 фахівців вже стають до роботи, – в міністерстві.

Тепер до проєкту долучаються Сумська, Полтавська, Закарпатська, Харківська, Київська області та Київ.

Помічниками ветеранів можуть бути громадяни України, які володіють українською мовою та мають освіту, не нижчу від молодшого бакалавра. У пріоритеті – кандидати, які мають статус ветерана війни або є родичами військових, членами сімей полеглих воїнів.

Ключовий обов’язок помічника ветерана – допомагати військовослужбовцям під час переходу до цивільного життя. Йдеться про психологічну та юридичну допомогу, збирання необхідних довідок, допомогу в питаннях працевлаштування тощо.

Іспити на громадянство України

27 жовтня нові правила для отримання громадянства України.

Серед нових умов – з основ Конституції України, історії та на рівень володіння українською мовою.

Іноземці та особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту або Нацгвардії, повинні будуть подавати письмову заяву, що в разі набуття громадянства зобов’язуються скласти іспити протягом двох років.

Виплати постраждалим через підрив Каховської ГЕС

В Україні до 31 жовтня включно прийматимуть заяви для постраждалих через підрив окупантами Каховської ГЕС.

Йдеться про мешканців підтоплених районів Херсонської та Миколаївської областей. Сума виплати для кожного постраждалого становить 5 тис. грн.

Заяви на грошову допомогу приймають органи соцзахисту. Кошти виплачують на банківські рахунки або готівкою через Укрпошту.

Допомогу можуть отримати громадяни, які:

  • на момент підриву ГЕС проживали (були зареєстровані) в населених пунктах, які були підтоплені;
  • після 6 червня (дня теракту) виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованого лівобережжя на підконтрольну Україні територію.

Крім того, продовжено терміни виплати компенсацій через теракт на Каховській ГЕС. Подати заяву та копію документа, який підтверджує право власності на земельну ділянку, також можна до 31 жовтня.

Розмір допомоги становить 3 318 грн за втрачений урожай овочів на 0,01 га. Кошти виплачуватимуть на площу:

  • не більше 0,2 га на Миколаївщині (тобто максимум 66 360 грн);
  • не більше 0,3 га на Херсонщині (максимум 99 540 грн).

Зміни в роботі Київського метрополітену

Із понеділка, 2 жовтня, між поїздами метро Києва:

  • у години пік середній проміжок часу між поїздами складатиме 2,5-3 хвилини;
  • у міжпіковий період – 5-5,5 хвилини.

Інтервали у вихідні дні залишаться без змін – 6-7 хвилин.

Під час повітряної тривоги рух поїздів здійснюється лише підземними ділянками.

Усі 46 підземних станцій цілодобово працюють у режимі укриття.

Фото: УНІАН

Перехід на зимовий час

В Україні останньої неділі жовтня переводять стрілки годинників . У 2023 році це станеться 29 жовтня о 4:00.

Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Осінні канікули у школах

Цього року розпочнуться 23 жовтня та триватимуть до 29 жовтня.

Уже другий рік поспіль українські школярі навчаються в умовах повномасштабної війни. Передбачено три форми навчання: очна, дистанційна та змішана.

Зниклі безвісти: МВС запускає гарячу лінію

З 1 жовтня Міністерство внутрішніх справ Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (0 800 103 333).

За цим номером оператори нададуть інформацію про роботу Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти, консультуватимуть родичів та формуватимуть анкети до Уповноваженого.

Наразі в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин є понад 9,6 тис. записів.

Вихідні у жовтні

У другий місяць осені українці (суботи та неділі).

Розпочнеться жовтень з державного свята – Дня захисників і захисниць України (1 жовтня). Це неділя.

До повномасштабної війни якщо святковий день збігався з вихідним, то вихідний день переносився на наступний після святкового ( Кодексу законів про працю).

Однак в умовах воєнного стану цю норму скасували, тому додаткового вихідного 2 жовтня не буде.

Теги за темою
ПольшаЧехія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Воздушных силах показали, как пилот МиГ-29 уничтожает «шахед»
Апостроф
2025-04-29T12:43:07Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Образование, спорт и ИТ для детей военнослужащих: как Favbet Foundation Матюхи Андрея Валерьевича реализует "Клуб Супергероев"
Telegraf
2025-04-29T14:52:37Z
Частный вуз купил гольф-клуб в Киеве: "Будет очень няшно"
TSN
2025-04-29T14:52:36Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Был "ушами" Путина: детали о погибшем российском генерале Москалике
TSN
2025-04-29T14:52:41Z
У Путина прокомментировали отношение Украины к новому перемирию
TSN
2025-04-29T14:52:39Z
Трамп заявил о разочаровании Путиным и призвал подписать соглашение
ZN UA
2025-04-28T12:54:48Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Есть крипта — налоговая идет за тобой: сколько криптовладельцам в Украине придется платить налогов
TSN
2025-04-29T14:51:47Z
США оценили продвижение торговых соглашений с тремя странами
Корреспондент
2025-04-29T14:51:37Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Тина Кароль заявила, что колет ботокс, и объяснила почему: "Говорю об этом впервые"
TSN
2025-04-29T14:52:29Z
MamaRika вспомнила свое прошлое Эрики и в дуэте с известным певцом показала, как изменилась с годами
TSN
2025-04-29T14:51:45Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
На Ровенщине молодой мужчина пытался покончить с собой: чем все закончилось
TSN
2025-04-29T14:51:48Z
Мужчина получил две повестки и предложение служить в тылу: он отказался и поплатился
TSN
2025-04-29T14:51:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Что лечит чай из одуванчика
TSN
2025-04-29T14:52:59Z
Когда обрабатывать вишню от монилиоза фунгицидами, чтобы дерево было здоровым, а ягоды большими: 90% садоводов делают это несвоевременно
TSN
2025-04-29T14:52:49Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Сезон клещей в разгаре: в каких регионах Украины самый высокий риск заражения
TSN
2025-04-29T14:52:46Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
ВСУ ждут наступления: The Guardian о том, почему военные не верят в путинское "перемирие"
TSN
2025-04-29T14:52:42Z
Пострадавшие под завалами, а выходные – по расписанию: коммунальщики бросили киевлян самостоятельно разгребать последствия ракетного удара
Знай
2025-04-29T14:52:42Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Как вырастить сочные огурцы в жару: названы три урожайных сорта
TSN
2025-04-29T14:52:05Z
Какие вещи нельзя часто стирать: об этом нужно знать, чтобы не испортить свою любимую одежду
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Почему опытные кулинары советуют замораживать картофель перед жаркой: попробуете раз и будете так поступать всегда
TSN
2025-04-29T14:51:41Z
Полезен ли попкорн: кому можно есть воздушную кукурузу, как ее правильно приготовить дома
TSN
2025-04-29T14:51:16Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Ямаль выделил сильнейшую сторону Интера перед полуфиналом Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-04-29T14:24:54Z
Сезон для звездного защитника Реала завершился досрочно
Корреспондент
2025-04-29T13:30:10Z
Букмекеры назвали фаворита в бою Усик - Дюбуа за титул абсолютного чемпиона мира
Gazeta UA
2025-04-29T13:27:18Z
Гвоздик прокомментировал поступок Дюбуа, который толкнул Усика перед боем
Корреспондент
2025-04-29T12:51:23Z
Игрок, давно выступающий в УПЛ, озвучил имя лучшего вратаря Украины
Корреспондент
2025-04-29T12:34:56Z
Усик перед матчем-реваншем дал интервью известному журналисту
Корреспондент
2025-04-29T12:12:28Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Магнитные бури в мае: появился прогноз космической погоды на месяц
TSN
2025-04-29T14:52:43Z
Тайна "зомби-вулкана": новое исследование раскрывает причины необычной активности
TSN
2025-04-29T14:52:18Z
Растущая Луна 28 апреля — 11 мая 2025 года: что категорически запрещено делать
TSN
2025-04-29T14:50:28Z
Amazon запускает конкурента Starlink: на орбиту выведены первые спутники
TSN
2025-04-29T14:49:11Z
Маск предупредил о кризисе, который угрожает миру, и разозлил пользователей соцсетей
Comments UA
2025-04-29T14:48:07Z
Пользователи Windows 11 теперь могут ругаться при голосовом вводе: как активировать функцию
Фокус
2025-04-29T14:36:34Z
ESport: Аналитик украинской команды Monte станет тренером за океаном
Корреспондент
2025-04-29T14:09:53Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Банки начали охоту за подержанными авто: украинцев заставят платить годами
Знай
2025-04-29T12:30:29Z
Названы лучшие компактные кроссоверы с пробегом стоимостью до $13 000
Фокус
2025-04-29T11:45:15Z
Курс — на электрификацию: представлен новый Renault Trafic 2026
Фокус
2025-04-29T10:12:45Z
Новый Nissan N7 обеспечивает 510-625 км пробега при цене от $16500
ITC
2025-04-29T06:52:07Z
Для украинских водителей хотят ввести новый штраф: о чем идет речь
Comments UA
2025-04-29T06:21:18Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z