Українська держава обовʼязково стане донором глобальної безпеки.
Про це у своєму вечірньому зверненні заявив президент Володимир Зеленський.
Головним у зверненні президента стали підсумки першого Міжнародного Форуму оборонних індустрій, який президент назвав “дуже успішним”.
– Він засвідчив глобальний інтерес до можливості працювати в Україні та з Україною у виробництві зброї та всього, що необхідно для реального захисту будь-якої вільної нації. Наш новий формат з оборонними компаніями – це Альянс оборонних індустрій – станом на цей вечір має вже 38 компаній-учасниць. Вони представляють 19 країн світу, – сказав Зеленський.
Президент повідомив, що серед країн є США, Велика Британія, Німеччина, Швеція, Данія, Нідерланди, Канада, Болгарія, Австралія, Бельгія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Північна Македонія, Словаччина, Іспанія, Хорватія та Фінляндія.
– Для старту це дуже потужно, і робота триває. Ще компанії будуть приєднуватися. Плюс наші виробники підписали на Форумі 20 документів із компаніями-партнерами. Угоди, меморандуми. Кожен такий документ стає потім новим виробництвом або посиленням наявної співпраці, – повідомив він.
Володимир Зеленський додав, що це, зокрема, домовленості про спільне виробництво, обмін технологіями та постачання компонентів. Крім того, обговорювалось виробництво порохів та боєприпасів, а також персоналу для українського ОПК.
– Окремо й дуже уважно розвиваємо українське виробництво дронів, наземних та морських автономних систем, – повідомив він.
Глава держави також наголосив, що загалом у нашому Форумі оборонних індустрій взяли участь понад 250 компаній. Серед них – десятки українських компаній.
Український лідер додав, що зараз йде робота над тим, щоб в Україні виробляти системи ППО.
– Коли з часом побачимо та відчуємо в реальних діях максимальну збройну потужність України – наших виробників, нашого ОПК, нашої нової співпраці зі світом, – ми зможемо сказати, що початок цього був закладений саме зараз, саме в таких домовленостях, як на Форумі та як під час моїх візитів, зокрема в Америку, в Швецію та інші країни. Всі найсильніші вже співпрацюють або будуть співпрацювати з Україною.
Наша держава стане одним із ключових світових виробників зброї та оборонних систем. І це вже не просто амбіція чи перспектива, це потенціал, який почав реалізовуватися. Я дякую всім, чия робота – саме такі результати для України, – сказав президент.
Володимир Зеленський визнав, що попри українські амбіції, сьогодні Україна є реципієнтом, тобто отримувачем безпекової допомоги.
– Але наша держава може стати й обовʼязково стане донором глобальної безпеки. Зокрема, завдяки нашій оборонній промисловості. Завдяки силі, стійкості та незламності нашого народу, – сказав він.
День захисників і захисниць України
Окремо президент наголосив, що завтра – 1 жовтня – дуже важливий день для України.
– День захисників і захисниць України. Мільйонів, які не лише зберегли Україні гідне місце в історії людства, а й роблять так, що наш народ і наша держава не втрачають своєї історії, бʼються за своє життя та свободу й надихають боротьбою весь вільний світ, – сказав він.
Президент повідомив, що завтра українцям слід особливо подякувати усім захисникам і захисницям та вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя заради України.
– Вперше цей день – Покрова – буде 1 жовтня. І давайте зробимо для цього дня нашу нову традицію. 1 жовтня. Девʼята ранку. Хоч би де ви були – на центральній вулиці вашого міста чи просто вдома, – давайте на хвилину зупинимось та вшануємо мовчанням памʼять наших полеглих захисників і захисниць і подумаємо про тих, хто зараз у бою, на бойових завданнях, на постах. Хто рятує життя. Хто захищає – в усіх сенсах цього слова – наш народ і державу. Не було б сили й волі України, якби не всі, хто став на захист України, – сказав він.