MY.UAНовини
«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським
«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським

«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським

14 вересня український кінорежисер Сергій Буковський отримавпремію імені Василя Стуса. Урочиста церемонія відбулася у Києві в просторі PEN Ukraine.

Олександр Саврук (ліворуч) вручає премію Сергію Буковському (праворуч)

У своїй промові лауреат сказав: «Нині з'явилося нове покоління кінематографістів, які попри всі негаразди роблять свою справу професійно й талановито. Приємно усвідомлювати, що мої молоді колеги знімають не тільки справжнє кіно, а й доносять тим самим нашу культуру до світу. Але умови, в яких вони самовіддано працюють нині, можуть призвести до сумного фіналу. Молодь працюватиме не в Україні».

Чому саме такий невтішний прогноз озвучив кінорежисер, які проблеми він вбачає в сучасній кіноосвіті в Україні та як саме, попри всі складнощі, продовжує навчати студентів у власній Майстерні документального кіно — читайте в інтерв'ю «Детектора медіа».

Сергій Буковський

— Сергію Анатолійовичу,  розпочнімо з вашого особистого досвіду. Розкажіть, будь ласка, як ви навчилися знімати кіно?

— Я ще й досі не навчився, Світлано.  Я не кокетую. Правда. Лише зараз, після сорока років  роботи, я розумію, наскільки  це непроста  справа. Я часто про це розповідав, але саме ремісництву я вчився на «Укркінохроніці»,  у старших колег.  Там  швидко вчили. Без академічної термінології: якщо кіно не трималося купи, наприклад, то не казали тобі, що драматургія не працює або архітектоніка  погана… Могли «толерантно» сказати: цю сцену ти  просрав, викинь її, а цю  можна  перекинути на початок і,  може, так  буде трохи  краще. «З гімна кулю не зліпиш» (це про робочий матеріал, що ти назнімав), ну і так далі, в такому дусі.

У нашому Карпенка-Карого професії ніхто не вчив. Ніхто! Кажу це відповідально.  Ані монтажу, ані сценарної майстерності — геть нічого! От танцям учили — та цивільній обороні. Були істмат (історичний матеріалізм), діамат (діалектичний матеріалізм), науковий комунізм… Але не  вчили того, як знімати саме документальне кіно. Нам не показували  світову класику. Зовсім. Ми лише читали про Фелліні,  Антоніоні або Бергмана… В інститутській фільмотеці  фільмів було обмаль, бо ми жили у закритому намертво радянському  суспільстві.  Шкода… Хоча ні, забув, один фільм усе ж був у фільмотеці — «Не промахнись, Асунта!» (в оригіналі — «Дівчина з пістолетом»). Цей фільм  постійно крутили  у кінозалі. Я подивився його разів двадцять. Ну, може, п'ятнадцять.

Сьогодні  у студентів  все у доступі, клацнув YouTube — і дивися все, що хочеш. Але часи зовсім  інші. Мало кому цікавий  «Амаркорд» або «Фанні й Александр» — усе «відстій» і не «заходить». Але про це пізніше, коли будемо про кіноосвіту говорити.

Дмитро Горбачов та Оля Буднікова викладали візуальне мистецтво, Елеонора Гончарик читала світову літературу, Вадим Михальов, царство йому небесне,  — естетику, Галина Савченко, і їй світла память, розповідала про шедеври радянського кіно, Оксана Мусієнко — про Грету Гарбо. Власне, ці постаті й зформували нас, мене особисто. Вони вміли заражати. Це — найголовніше. Низький їм уклін.

— Чи прийшло на зміну радянському документальному кіно українське з власною кіномовою? І якщо ні, то чому?

— Звісно, прийшло. На дуже короткий час. «У неділю рано» Мурата Мамедова, «Мі-кро-фон!», і «Щаблі демократії» Георгія Шкляревського, «Ой горе, це ж гості до мене» Павла Фаренюка й Олександра Коваля… Це були фільми саме українські, про народ, людей, і найголовніше, це була зовсім інша кіномова! Без дикторського тексту,  «музички» та радянського моралізаторства. Живе, правдиве документальне кіно. Тоді були перебудовчі часи. Бачте, Горбачов трохи відчинив  кватирку, ніби «провітрити» радянську казарму, але не очікував, зовсім не очікував, що свіже повітря так рвоне — і двері, і стіни, геть усе винесе!

США, 1994, Кінофестиваль Тельюрайд

 «Сідні Поллак уважно слухає Сергія Лисенка, у якого сьогодні день народження»

Ну, а далі ви знаєте: все скінчилося, по інерції якийсь час ще рухалося, а потім завмерло на десятиліття. Моє покоління, на щастя, встигло вскочити в останній вагон і ми вижили, але для багатьох моїх старших колег ці часи стали трагічними. Хтось пішов «челночити», хтось продавав на вулиці цигарки. Один режисер навіть торгував акваріумними рибками на Куренівському ринку. Приватне телебачення, яке тоді дуже швидко зʼявлялося, нас урятувало — ми там знайшли собі роботу. Ненадовго, правда.

— Якими є проблеми сучасної кіноосвіти в Україні,  у чому ви вбачаєте їхні причини?

Складне питання.  Можна дуже довго про це говорити, і я багато про це вже розповідав… У нас є блискучі викладачі — їх небагато, але вони є. Вони щиро діляться своїм досвідом. Здебільшого  люди, які вчать ремісницьких професій, — кінооператорській, звукорежисурі… А кінорежисура — це інше. Режисура — не «прикладна» професія. Можна, безумовно, навчити, як саме, але, на мою думку, неможливо навчити, «що». Про «що» — це складно, бо це твій гуманітарний і духовний  досвід, це книжки, які ти прочитав, музика, яку  ти слухав, фільми, які ти дивився. Це — штучна, копітка робота. З дорослими людьми, а не з учорашніми школярами.

От, як, скажіть мені, можливо працювати, покладаючи свої руки, коли у тебе 150 студентів? Які схожі на марсіан. З нульовою початковою освітою. В університеті «імені Поплавського»  таке залізне правило: чим більше, тим краще! На мою думку, це абсолютна профанація та суцільний обман батьків і дітей. Злочин у золотому люрексі. А друге запитання дуже просте — чи потребує наш  сучасний кінопроцес таку кількість спеціалістів, та ще й погано навчених? Ні! Не потребує.

На зйомках кінострічки «Іван та Марта» біля кінотеатру «Україна», січень, 2022 року.

Саме тут 4 вересня 1965 року на прем'єрі фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» Іван Дзюба, Василь Стус і В’ячеслав Чорновіл влаштували акцію протесту проти масових арештів українських інтелектуалів.  

Авторка фото: Єва Джишиашвілі

А чи можна реформувати нашу альма матер —  «Карпусик» (унівеситет імені Карпенка-Карого)? Лише теоретично. Уявіть, наприклад, завтра ректором стає поляк, деканом кінофакультету німець або француз. Смішно? Дуже. Але саме так, до речі, колись зробили  турки в кіноакадемії в Анкарі. І повірте, турецьке кіно сьогодні  процвітає. Як комерційне, так і авторське.

Інший приклад. Удалося ж полякам реформувати Лодзинську кіношколу? Вдалося. Кіноосвіта, правда, недешева, дуже недешева.

Ну, це все фантазії. Досить.  Не треба нічого реформувати. У Поплавського все «схвачено», хай продає  свої чебуреки й далі,  а в Карпенка, на жаль, все настільки  покрилося павутинням старого радянського стилю, що не прорвати. Марна  справа. Кажу востаннє: країні потрібна європейська модерна кіноакадемія. Так  звана postgraduate освіта. Де  два роки будуть викладати поляки, німці, чехи, та й наші викладачі  також, але після серйозної переатестації.  І  якщо нічого терміново не міняти  у кіноосвіті, та й узагалі у культурі — буде у нас біда. Кіно вже вдруге не виповзе з  прірви. Такий мій невтішний прогноз.

— Що має докорінно змінитися в підході держави чи приватних кіношкіл до кіноосвіти, аби ми почали конкурувати з  іноземними кіношколами? 

— Ми ніколи не будемо з ними конкурувати, не бійтеся. І Голлівуду у нас теж ніколи не буде. Чомусь Франція, Італія, Німеччина, Північна Європа не змагаються з Голлівудом, аби робити аватари чи бетменів… Там усюди існує потужна національна кінематографія та пропагує своє мистецтво.

— На чому грунтується навчання в Майстерні документального кіно Сергія Буковського? Яку задачу ви ставите перед собою? 

— Якось я запитав у Сільвестрова: «Як вас учив ваш викладач, славетний Лятошинський?». Він відповів, як завжди, емоційно, з іронією: «Та не вчив він нас… Слухав наші “опуси” та делікатно коментував». 

У нас в Майстерні  немає диктатури й авторитаризму.  Ми нікого не ламаємо через коліно.  Я не сідаю та нікому нічого не монтую по-своєму. А мета жуже проста — посіяти в людях бацилу авторського кіно. Інколи це вдається.

Випускники Майстерні документального кіно, творча група кінострічки «Понад Стіксом» (Марія Стоянова, Юля Даниленко, Марія Теребус, Іван Бершадскький)

— Як виглядає теоретична й практична складові навчальної програми в майстерні?

— Ми багато дивимось, але це не кіноклуб.  Завжди часто зупиняємось, аналізуємо, думаємо. І — практичні роботи. Перша — автопортрет, потім вибираємо якусь локацію, де нічогісінько не відбувається — 5 хвилин, майже німе кіно. У нас є певні заборони. На музику, наприклад, або на прямі інтерв'ю. Коли студенти  говорять, що герой чи героїня їм розкажуть про себе, про події, я застерігаю: не таке кіно ми намагаємося робити, це не наш шлях.

Розкажіть, будь ласка, про випускників майстерні. Як склалася їхня доля, хто продовжує знімати?  

— На щастя, нам є, ким пишатися. У нашому першому випуску, де й ви були, є дві неординарні, дуже цікаві  роботи. «На Великдень» Світлани Григоренко та «Хто ти, хто я з наукової точки зору» Анни Калініченко. Ці короткометражні стрічки були представлені на міжнародних фестивалях і в Україні, і за її межами. Мали нагороди, не буду перераховувати…

Постери до кінофільмів випускників Майстерні

Ну, а потім… Фільми Марини Нікольчевої «Факт-ура! Змін» і «Слава», повнометражна картина Гані Ярошевич «Май далеко, май близько», колективна робота «Понад Стіксом» (Марія Стоянова, Юля Даниленко, Марія Теребус, Дмитро Пруткін, Іван Бершадський та інші), повнометражний «Плай» Єви Джишиашвілі.

От і зараз у роботі є кілька фільмів, на етапі постпродакшну.

Дехто вирішив продовжувати навчання вже у європейських кіношколах. Сподіваюся, з часом глядачі почують їхні імена. Підтримуємо звʼязки з багатьма нашими випускниками, спілкуємося і очно, і онлайн…

Вікторія Бондар ( кіноредакторка, дружина Сергія Буковського) і Сергій Буковський — викладачі та засновники Майстерні документального кіно

— На індустріальних платформах, пітчингах і всюди, де можуть дати гроші, існує тренд колективного обговорення задуму автора. Майбутнім режисерам потрібно вміти захищати свою ідею, а деколи, можливо,  піти на поступки. Чи не поступатися?

— Найголовніше, треба навчитися формулювати свої думки  й викладати їх на папері. А далі… Ті, хто прийде в нашу майстерню, дізнається і про цей бік кіновиробництва.

— У сьогоднішні воєнні часи, коли більш гостро та явно проявляється темний бік тих людей, котрі розпочинають, і тих, які дозволяють цю війну, чи не вважаєте ви роль мистецтва в таких умовах сумнівною й абсолютно безсилою? Чи не опускаються руки? Як ви собі відповідаєте на це питання?

Складно про це говорити. Поспіхом не варто, а детально — довга окрема   розмова…

Сергій Буковський

Фото: Дмитро Пруткін

— Чому ви продовжуєте і знімати, і навчати документального кіно, попри всі складнощі? Не було думок виїхати? Чи надія на краще все-таки залишається?

Так, я дійсно «граючий» тренер і все більше дивлюсь у цей бік — викладацької роботи. Набридло стояти в черзі роками й чекати, чи дадуть тобі на твій фільм гроші. Так було з моїм останнім за часом фільмом «Іван і Марта». Не розумію, хто чи що у «них» викликало відразу чи сумнів: імʼя режисера чи мій герой Іван Михайлович Дзюба. Сумно навіть згадувати. Їхати чи не їхати? Така дилема переді мною не стоїть. Ось були пів року у наших дітей — у Франції та Вірджинії. Повернулися. З насолодою їмо сільські справжні помідори — некроплені. Готуємося до важкої зими, купили дрова, аж три кубометри, хлопці сказали не вистачить. Наші добрі сусіди частують городиною — картоплею, буряками, помідорами. Навіть виноградом. Ночами чуємо — гудуть комбайни, збирають кукурудзу…

Сергій Буковський у своєму саду

Документальну стрічку Сергія Буковського «В. Сильвестров», присвячену творчості українського композитора Валентина Сильвестрова, можна переглянути в онлайн-кінотеатрах — «Takflix» і «Титр». Інші фільми режисера — «Завтра свято», «Знак тире», «Terra Vermelha. Червона земля», «Дах» — доступні на ютуб-каналі майстерні докумертального кіно Сергія Буковського.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
кинопроизводство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Game of Thrones: Kingsroad обзавелась системными требованиями к ПК — скоро выйдет демоверсия
GameMag
2025-02-23T17:24:18Z
В продолжении Cyberpunk 2077 могут появиться самые реалистичные NPC и мультиплеерный режим
GameMag
2025-02-23T17:12:51Z
"Как эта штука работает": кот стал звездой интернета благодаря своей любознательности
Фокус
2025-02-23T17:00:49Z
Путешествие быстрее скорости света: если варп-двигатель возможен, то почему его не создали
Фокус
2025-02-23T15:00:52Z
Эксперты назвали 5 причин, по которым маленькие телефоны не имеют смысла в 2025 году
Фокус
2025-02-23T15:00:50Z
NVIDIA RTX 5070 Ti для максимальных настроек графики: Системные требования Lost Soul Aside на ПК
GameMag
2025-02-23T14:15:59Z
Как улучшить скорость зарядки любого ноутбука: топ-5 советов от экспертов
Фокус
2025-02-23T14:00:07Z
3500 лет назад рядом с людьми жили настоящие гиганты: это бросает вызов существующим теориям
Фокус
2025-02-23T13:36:24Z
Что делать, если смартфон разослал всем контактам интимные фото и как этого избежать
Фокус
2025-02-23T13:00:22Z
Масленица-2025: рецепт блинов на пиве, ароматное угощение для веселого праздника
Знай
2025-02-23T16:51:38Z
Гороскоп на понедельник 24 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-23T16:00:02Z
Завтрак за пять минут: рецепт необычных горячих бутербродов
TSN
2025-02-23T15:48:49Z
Спальня мечты: как интерьер влияет на качество вашего сна
Marie Claire
2025-02-23T15:00:59Z
Гороскоп Таро на неделю: что ждет каждого знака Зодиака с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T14:30:16Z
Какую одежду нельзя стирать гелевыми капсулами: эту ошибку совершают практически все
TSN
2025-02-23T14:21:10Z
Обязательно нужно сделать 3 вещи: посевной календарь на март 2025
UAToday
2025-02-23T14:12:41Z
Горький вкус и темные наклонности: как пищевые предпочтения связаны с психопатией
Знай
2025-02-23T13:51:09Z
Шведская кухня: рецепт трески с картофельным пюре
Фокус
2025-02-23T13:12:37Z
В Херсоне во время атаки российских беспилотников мужчина утратил обе ноги от взрыва
ZN UA
2025-02-23T16:19:35Z
Огромные провалы в земле "пожирают" город: бразильские власти объявили чрезвычайную ситуацию
TSN
2025-02-23T16:18:04Z
Глупый и опасный: полиция задержала мужчину со странными "орудиями преступления"
Фокус
2025-02-23T14:00:30Z
В Испании ликвидировали сеть торговли людьми
Европейская правда
2025-02-23T12:49:52Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
"Всегда учимся друг у друга": Усик встретился с Роналду в Саудовской Аравии
TSN
2025-02-23T16:51:02Z
Во время матча НХЛ в лицо комментатора прилетела шайба
ZN UA
2025-02-23T13:34:03Z
Нокаутированный Баколе проанализировал поражение от Паркера
Корреспондент
2025-02-23T13:00:17Z
Решила пошутить: женщина отправила бегунов в 2,5-километровый обход во время забега
Фокус
2025-02-23T12:00:49Z
В Англии похвалили выход на замену украинского футболиста "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2025-02-23T10:07:54Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
А в Покровск наблюдатели приедут? – Зеленский о выборах во время войны
ZN UA
2025-02-23T17:21:40Z
Гороскоп на 24 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-23T16:30:18Z
Проблемы на фронте со Starlink существуют, однако есть нюанс
Comments UA
2025-02-23T14:36:33Z
В Киеве клуб устроил вечеринку под российскую музыку
TSN
2025-02-23T14:33:47Z
Украинские удары по территории РФ достигли расстояния в 1700 км - Сырский
Апостроф
2025-02-23T14:27:25Z
Баллистика на Кривой Рог, дроны в Киеве и не только: все о рекордной атаке РФ на Украину
UAToday
2025-02-23T14:12:45Z
Ситуация на фронте на утро 23 февраля
UAToday
2025-02-23T14:12:30Z
Разведчики показали, как уничтожают укрепление россиян
Корреспондент
2025-02-23T14:00:15Z
Пехотинцы ВСУ в одной посадке устроили сразу двум российским колоннам братскую могилу. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T13:51:16Z
Фильм о Глиноликом снимет режиссер триллера "Не говори никому"
GameMag
2025-02-23T17:19:28Z
Даша Квиктова с роскошными букетами цветов заинтриговала подробностями личной жизни
TSN
2025-02-23T16:51:17Z
Осталось мало времени: Netflix удаляет культовые фильмы и сериал
Фокус
2025-02-23T15:06:02Z
Главная героиня светских хроник: все о любимой микро-чихуахуа Деми Мур — Пилаф
Marie Claire
2025-02-23T14:57:51Z
Екатерина Тышкевич серьезно заболела и назвала свои симптомы
TSN
2025-02-23T14:48:11Z
Тина Кароль заговорила о желании родить дочь и ответила на упреки, что похудела с препаратами
TSN
2025-02-23T14:21:54Z
Победительница "Холостяка" стала встречаться с певцом
Апостроф
2025-02-23T13:24:09Z
"Приезжай в Украину, узнаешь реальную любовь "своих людей"": Олег Винник получил предложение
Апостроф
2025-02-23T12:57:30Z
Украинскому телеведущему стало стыдно из-за посещения концертов российского певца Басты в Киеве
Апостроф
2025-02-23T12:30:12Z
Оформление пенсии: что произойдет, если упустить срок подачи заявления
Знай
2025-02-23T17:12:12Z
РФ планирует изготовить около 3000 дальнобойных ракет в 2025 году – украинская разведка
Лига
2025-02-23T16:21:56Z
Работник ТЦК пожаловался на адскую работу: "На нуле и то был шанс на отдых"
Знай
2025-02-23T15:30:23Z
"Худшее было впереди": мужчина пережил клиническую смерть и рассказал о своих видениях, детали
Фокус
2025-02-23T15:06:54Z
Впереди сложное время: какие серьезные проблемы существуют в обороне Украины
Comments UA
2025-02-23T14:54:55Z
Зеленский назначил командиров армейских корпусов - СМИ
Корреспондент
2025-02-23T14:34:04Z
Запад срочно изучает опыт и практику войны в Украине
Новости Украины
2025-02-23T14:24:10Z
"Почти на 100 тысяч": РФ значительно снизила план мобилизации для войны в Украину, — Буданов
Фокус
2025-02-23T14:15:46Z
Что будет с боеприпасами, если США приостановят помощь: Умеров ответил
TSN
2025-02-23T14:12:37Z
Почему жир идет в живот: 7 опасных привычек, которые мешают похудеть
UAToday
2025-02-23T14:12:34Z
Названы самые полезные консервы для здоровья пожилых людей: укрепляют сердце и кости
TSN
2025-02-23T12:36:34Z
Постановление Кабмина лишило тяжелобольных пациентов скидок на лекарства: семья ветерана бьет тревогу
Фокус
2025-02-23T12:06:22Z
Любовь и здоровье сердца: как романтические отношения влияют на организм
Фокус
2025-02-23T11:30:17Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
GameFile: NetEase может закрыть свои западные студии, включая Quantic Dream и Grasshopper Manufacture
GameMag
2025-02-23T17:19:57Z
Гетманцев назвал новый налог, который введут в Украине: "Он действует в Евросоюзе"
UAToday
2025-02-23T17:06:33Z
Благодаря энергетикам ДТЭК удалось вернуть тепло в доме одесситов после обстрелов — Труханов
TSN
2025-02-23T15:06:53Z
Кабмин продлит сроки перебронирования работников предприятий: названа дата
GlavRed
2025-02-23T13:27:42Z
Без субсидий и с ростом тарифов: украинцы остались без помощи в феврале
Знай
2025-02-23T13:12:07Z
Глава Минфина о полезных ископаемых: Цель Украины не экспорт, а привлечение инвесторов
Лига
2025-02-23T13:06:43Z
Цены на капусту в Украине: где выгоднее купить
Политека
2025-02-23T13:00:57Z
Прекращение выплат пенсии: украинцам рассказали, когда и как это можно восстановить
Политека
2025-02-23T13:00:42Z
До 90 000 грн за одну монету: на каких копейках можно сколотить состояние
Знай
2025-02-23T12:12:47Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
США и РФ идут "одним фронтом": что требуют от Украины
Comments UA
2025-02-23T17:24:50Z
Реформа ВЛК будет проходить в два этапа – Умеров
ZN UA
2025-02-23T17:16:09Z
Спецпредставитель Трампа Уиткофф: Стамбульские соглашения могут стать ориентиром для заключения мирного соглашения между Украиной и Россией
ZN UA
2025-02-23T17:15:54Z
Я готов уйти с поста президента, если это будет означать мир для Украины – Зеленский
ZN UA
2025-02-23T17:12:29Z
Три года борьбы: глобальные акции в поддержку Украины
ZN UA
2025-02-23T17:07:23Z
Европе нужно смотреть на Турцию – Зеленский
ZN UA
2025-02-23T17:04:12Z
"Для нас это важно": Зеленский рассказал о соглашении по редкоземельным металлам
Фокус
2025-02-23T17:00:58Z
"Война была спровоцирована": спецпредставитель Трампа сделал противоречивое заявление о причинах конфликта
TSN
2025-02-23T16:51:59Z
В Китае высказались, что думают о происходящем вокруг переговоров с Россией
Новости Украины
2025-02-23T16:36:09Z