MY.UAНовини
«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським
«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським

«Якщо нічого терміново не міняти у кіноосвіті, та й взагалі у культурі — буде біда». Розмова з кінорежисером Сергієм Буковським

14 вересня український кінорежисер Сергій Буковський отримавпремію імені Василя Стуса. Урочиста церемонія відбулася у Києві в просторі PEN Ukraine.

Олександр Саврук (ліворуч) вручає премію Сергію Буковському (праворуч)

У своїй промові лауреат сказав: «Нині з'явилося нове покоління кінематографістів, які попри всі негаразди роблять свою справу професійно й талановито. Приємно усвідомлювати, що мої молоді колеги знімають не тільки справжнє кіно, а й доносять тим самим нашу культуру до світу. Але умови, в яких вони самовіддано працюють нині, можуть призвести до сумного фіналу. Молодь працюватиме не в Україні».

Чому саме такий невтішний прогноз озвучив кінорежисер, які проблеми він вбачає в сучасній кіноосвіті в Україні та як саме, попри всі складнощі, продовжує навчати студентів у власній Майстерні документального кіно — читайте в інтерв'ю «Детектора медіа».

Сергій Буковський

— Сергію Анатолійовичу,  розпочнімо з вашого особистого досвіду. Розкажіть, будь ласка, як ви навчилися знімати кіно?

— Я ще й досі не навчився, Світлано.  Я не кокетую. Правда. Лише зараз, після сорока років  роботи, я розумію, наскільки  це непроста  справа. Я часто про це розповідав, але саме ремісництву я вчився на «Укркінохроніці»,  у старших колег.  Там  швидко вчили. Без академічної термінології: якщо кіно не трималося купи, наприклад, то не казали тобі, що драматургія не працює або архітектоніка  погана… Могли «толерантно» сказати: цю сцену ти  просрав, викинь її, а цю  можна  перекинути на початок і,  може, так  буде трохи  краще. «З гімна кулю не зліпиш» (це про робочий матеріал, що ти назнімав), ну і так далі, в такому дусі.

У нашому Карпенка-Карого професії ніхто не вчив. Ніхто! Кажу це відповідально.  Ані монтажу, ані сценарної майстерності — геть нічого! От танцям учили — та цивільній обороні. Були істмат (історичний матеріалізм), діамат (діалектичний матеріалізм), науковий комунізм… Але не  вчили того, як знімати саме документальне кіно. Нам не показували  світову класику. Зовсім. Ми лише читали про Фелліні,  Антоніоні або Бергмана… В інститутській фільмотеці  фільмів було обмаль, бо ми жили у закритому намертво радянському  суспільстві.  Шкода… Хоча ні, забув, один фільм усе ж був у фільмотеці — «Не промахнись, Асунта!» (в оригіналі — «Дівчина з пістолетом»). Цей фільм  постійно крутили  у кінозалі. Я подивився його разів двадцять. Ну, може, п'ятнадцять.

Сьогодні  у студентів  все у доступі, клацнув YouTube — і дивися все, що хочеш. Але часи зовсім  інші. Мало кому цікавий  «Амаркорд» або «Фанні й Александр» — усе «відстій» і не «заходить». Але про це пізніше, коли будемо про кіноосвіту говорити.

Дмитро Горбачов та Оля Буднікова викладали візуальне мистецтво, Елеонора Гончарик читала світову літературу, Вадим Михальов, царство йому небесне,  — естетику, Галина Савченко, і їй світла память, розповідала про шедеври радянського кіно, Оксана Мусієнко — про Грету Гарбо. Власне, ці постаті й зформували нас, мене особисто. Вони вміли заражати. Це — найголовніше. Низький їм уклін.

— Чи прийшло на зміну радянському документальному кіно українське з власною кіномовою? І якщо ні, то чому?

— Звісно, прийшло. На дуже короткий час. «У неділю рано» Мурата Мамедова, «Мі-кро-фон!», і «Щаблі демократії» Георгія Шкляревського, «Ой горе, це ж гості до мене» Павла Фаренюка й Олександра Коваля… Це були фільми саме українські, про народ, людей, і найголовніше, це була зовсім інша кіномова! Без дикторського тексту,  «музички» та радянського моралізаторства. Живе, правдиве документальне кіно. Тоді були перебудовчі часи. Бачте, Горбачов трохи відчинив  кватирку, ніби «провітрити» радянську казарму, але не очікував, зовсім не очікував, що свіже повітря так рвоне — і двері, і стіни, геть усе винесе!

США, 1994, Кінофестиваль Тельюрайд

 «Сідні Поллак уважно слухає Сергія Лисенка, у якого сьогодні день народження»

Ну, а далі ви знаєте: все скінчилося, по інерції якийсь час ще рухалося, а потім завмерло на десятиліття. Моє покоління, на щастя, встигло вскочити в останній вагон і ми вижили, але для багатьох моїх старших колег ці часи стали трагічними. Хтось пішов «челночити», хтось продавав на вулиці цигарки. Один режисер навіть торгував акваріумними рибками на Куренівському ринку. Приватне телебачення, яке тоді дуже швидко зʼявлялося, нас урятувало — ми там знайшли собі роботу. Ненадовго, правда.

— Якими є проблеми сучасної кіноосвіти в Україні,  у чому ви вбачаєте їхні причини?

Складне питання.  Можна дуже довго про це говорити, і я багато про це вже розповідав… У нас є блискучі викладачі — їх небагато, але вони є. Вони щиро діляться своїм досвідом. Здебільшого  люди, які вчать ремісницьких професій, — кінооператорській, звукорежисурі… А кінорежисура — це інше. Режисура — не «прикладна» професія. Можна, безумовно, навчити, як саме, але, на мою думку, неможливо навчити, «що». Про «що» — це складно, бо це твій гуманітарний і духовний  досвід, це книжки, які ти прочитав, музика, яку  ти слухав, фільми, які ти дивився. Це — штучна, копітка робота. З дорослими людьми, а не з учорашніми школярами.

От, як, скажіть мені, можливо працювати, покладаючи свої руки, коли у тебе 150 студентів? Які схожі на марсіан. З нульовою початковою освітою. В університеті «імені Поплавського»  таке залізне правило: чим більше, тим краще! На мою думку, це абсолютна профанація та суцільний обман батьків і дітей. Злочин у золотому люрексі. А друге запитання дуже просте — чи потребує наш  сучасний кінопроцес таку кількість спеціалістів, та ще й погано навчених? Ні! Не потребує.

На зйомках кінострічки «Іван та Марта» біля кінотеатру «Україна», січень, 2022 року.

Саме тут 4 вересня 1965 року на прем'єрі фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» Іван Дзюба, Василь Стус і В’ячеслав Чорновіл влаштували акцію протесту проти масових арештів українських інтелектуалів.  

Авторка фото: Єва Джишиашвілі

А чи можна реформувати нашу альма матер —  «Карпусик» (унівеситет імені Карпенка-Карого)? Лише теоретично. Уявіть, наприклад, завтра ректором стає поляк, деканом кінофакультету німець або француз. Смішно? Дуже. Але саме так, до речі, колись зробили  турки в кіноакадемії в Анкарі. І повірте, турецьке кіно сьогодні  процвітає. Як комерційне, так і авторське.

Інший приклад. Удалося ж полякам реформувати Лодзинську кіношколу? Вдалося. Кіноосвіта, правда, недешева, дуже недешева.

Ну, це все фантазії. Досить.  Не треба нічого реформувати. У Поплавського все «схвачено», хай продає  свої чебуреки й далі,  а в Карпенка, на жаль, все настільки  покрилося павутинням старого радянського стилю, що не прорвати. Марна  справа. Кажу востаннє: країні потрібна європейська модерна кіноакадемія. Так  звана postgraduate освіта. Де  два роки будуть викладати поляки, німці, чехи, та й наші викладачі  також, але після серйозної переатестації.  І  якщо нічого терміново не міняти  у кіноосвіті, та й узагалі у культурі — буде у нас біда. Кіно вже вдруге не виповзе з  прірви. Такий мій невтішний прогноз.

— Що має докорінно змінитися в підході держави чи приватних кіношкіл до кіноосвіти, аби ми почали конкурувати з  іноземними кіношколами? 

— Ми ніколи не будемо з ними конкурувати, не бійтеся. І Голлівуду у нас теж ніколи не буде. Чомусь Франція, Італія, Німеччина, Північна Європа не змагаються з Голлівудом, аби робити аватари чи бетменів… Там усюди існує потужна національна кінематографія та пропагує своє мистецтво.

— На чому грунтується навчання в Майстерні документального кіно Сергія Буковського? Яку задачу ви ставите перед собою? 

— Якось я запитав у Сільвестрова: «Як вас учив ваш викладач, славетний Лятошинський?». Він відповів, як завжди, емоційно, з іронією: «Та не вчив він нас… Слухав наші “опуси” та делікатно коментував». 

У нас в Майстерні  немає диктатури й авторитаризму.  Ми нікого не ламаємо через коліно.  Я не сідаю та нікому нічого не монтую по-своєму. А мета жуже проста — посіяти в людях бацилу авторського кіно. Інколи це вдається.

Випускники Майстерні документального кіно, творча група кінострічки «Понад Стіксом» (Марія Стоянова, Юля Даниленко, Марія Теребус, Іван Бершадскький)

— Як виглядає теоретична й практична складові навчальної програми в майстерні?

— Ми багато дивимось, але це не кіноклуб.  Завжди часто зупиняємось, аналізуємо, думаємо. І — практичні роботи. Перша — автопортрет, потім вибираємо якусь локацію, де нічогісінько не відбувається — 5 хвилин, майже німе кіно. У нас є певні заборони. На музику, наприклад, або на прямі інтерв'ю. Коли студенти  говорять, що герой чи героїня їм розкажуть про себе, про події, я застерігаю: не таке кіно ми намагаємося робити, це не наш шлях.

Розкажіть, будь ласка, про випускників майстерні. Як склалася їхня доля, хто продовжує знімати?  

— На щастя, нам є, ким пишатися. У нашому першому випуску, де й ви були, є дві неординарні, дуже цікаві  роботи. «На Великдень» Світлани Григоренко та «Хто ти, хто я з наукової точки зору» Анни Калініченко. Ці короткометражні стрічки були представлені на міжнародних фестивалях і в Україні, і за її межами. Мали нагороди, не буду перераховувати…

Постери до кінофільмів випускників Майстерні

Ну, а потім… Фільми Марини Нікольчевої «Факт-ура! Змін» і «Слава», повнометражна картина Гані Ярошевич «Май далеко, май близько», колективна робота «Понад Стіксом» (Марія Стоянова, Юля Даниленко, Марія Теребус, Дмитро Пруткін, Іван Бершадський та інші), повнометражний «Плай» Єви Джишиашвілі.

От і зараз у роботі є кілька фільмів, на етапі постпродакшну.

Дехто вирішив продовжувати навчання вже у європейських кіношколах. Сподіваюся, з часом глядачі почують їхні імена. Підтримуємо звʼязки з багатьма нашими випускниками, спілкуємося і очно, і онлайн…

Вікторія Бондар ( кіноредакторка, дружина Сергія Буковського) і Сергій Буковський — викладачі та засновники Майстерні документального кіно

— На індустріальних платформах, пітчингах і всюди, де можуть дати гроші, існує тренд колективного обговорення задуму автора. Майбутнім режисерам потрібно вміти захищати свою ідею, а деколи, можливо,  піти на поступки. Чи не поступатися?

— Найголовніше, треба навчитися формулювати свої думки  й викладати їх на папері. А далі… Ті, хто прийде в нашу майстерню, дізнається і про цей бік кіновиробництва.

— У сьогоднішні воєнні часи, коли більш гостро та явно проявляється темний бік тих людей, котрі розпочинають, і тих, які дозволяють цю війну, чи не вважаєте ви роль мистецтва в таких умовах сумнівною й абсолютно безсилою? Чи не опускаються руки? Як ви собі відповідаєте на це питання?

Складно про це говорити. Поспіхом не варто, а детально — довга окрема   розмова…

Сергій Буковський

Фото: Дмитро Пруткін

— Чому ви продовжуєте і знімати, і навчати документального кіно, попри всі складнощі? Не було думок виїхати? Чи надія на краще все-таки залишається?

Так, я дійсно «граючий» тренер і все більше дивлюсь у цей бік — викладацької роботи. Набридло стояти в черзі роками й чекати, чи дадуть тобі на твій фільм гроші. Так було з моїм останнім за часом фільмом «Іван і Марта». Не розумію, хто чи що у «них» викликало відразу чи сумнів: імʼя режисера чи мій герой Іван Михайлович Дзюба. Сумно навіть згадувати. Їхати чи не їхати? Така дилема переді мною не стоїть. Ось були пів року у наших дітей — у Франції та Вірджинії. Повернулися. З насолодою їмо сільські справжні помідори — некроплені. Готуємося до важкої зими, купили дрова, аж три кубометри, хлопці сказали не вистачить. Наші добрі сусіди частують городиною — картоплею, буряками, помідорами. Навіть виноградом. Ночами чуємо — гудуть комбайни, збирають кукурудзу…

Сергій Буковський у своєму саду

Документальну стрічку Сергія Буковського «В. Сильвестров», присвячену творчості українського композитора Валентина Сильвестрова, можна переглянути в онлайн-кінотеатрах — «Takflix» і «Титр». Інші фільми режисера — «Завтра свято», «Знак тире», «Terra Vermelha. Червона земля», «Дах» — доступні на ютуб-каналі майстерні докумертального кіно Сергія Буковського.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
кіновиробництво
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Херсонщині суд повернув державі 451 гектар лісових земель
УкраинФорм
2024-11-26T15:15:52Z
На Луганщині дрон уразив автівку, в якій їхали колаборант і троє окупантів
УкраинФорм
2024-11-26T15:00:23Z
На Харківському напрямку відбулося 4 бойових зіткнення, на Куп’янському Сили оборони відбили 12 штурмів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-26T14:51:41Z
Майже 100 тисяч абонентів досі без світла: яка ситуація на Тернопільщині після нічної атаки
24tv
2024-11-26T14:48:20Z
Росіяни обстріляли приватний сектор Краматорська
УкраинФорм
2024-11-26T14:45:17Z
Сили оборони відкинули росіян від Куп’янська і контролюють ситуацію на підступах - Волошин
УкраинФорм
2024-11-26T14:45:02Z
В Україні завтра переважно без опадів, уночі до -8°
УкраинФорм
2024-11-26T14:33:45Z
У Львові відкрили рекрутинговий центр бригади морської піхоти
УкраинФорм
2024-11-26T14:21:52Z
Рекордне просування у 2024: Reuters оцінило, скільки територій захопила Росія за останніх 7 днів
24tv
2024-11-26T14:18:22Z
До «виборів» в РФ майже рік, але колаборанти вже отримали вказівку готуватися - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-11-26T15:18:42Z
У столиці Пакистану сталися зіткнення поліції та прихильників експрем’єра, є загиблі
УкраинФорм
2024-11-26T15:18:40Z
"Україна вже завдавала тактичного ядерного удару по РФ": що відомо про наслідки
GlavRed
2024-11-26T15:18:25Z
Боррель: ЄС продовжить підтримувати Україну без впливу США
iPress
2024-11-26T15:16:46Z
Злочини ХАМАС 7 жовтня 2023 року стали наслідком помилкової стратегії Нетаньягу — Цивільний комітет розслідувань
ZN UA
2024-11-26T15:16:40Z
Єврокомісія пропонує виділити €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську «оборонку»
УкраинФорм
2024-11-26T15:16:32Z
Ексглаву МЗС Австрії прилаштували в російський виш
Европейская правда
2024-11-26T15:16:17Z
У Грузії вибори президента відбудуться вже цього року
iPress
2024-11-26T15:16:01Z
Інакше нічого не зміниться: як реально завдати непоправної шкоди Росії
24tv
2024-11-26T15:09:50Z
Гурт Erreway повертається: актори Буремного шляху анонсували світовий тур
1News
2024-11-26T15:16:42Z
"Здається знайомою": Агату в Stalker 2 зіграла відома українська акторка
Фокус
2024-11-26T15:15:47Z
Артем Пивоваров х KOLA – "Ніч яка місячна", Богдана Бутусова – "So fresh" та Океан Ельзи – "Як ніколи" - 5, 4 і 3 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-11-26T15:12:11Z
Актор Олексій Хільський, який загинув на фронті, став частиною гри STALKER 2
24tv
2024-11-26T15:09:59Z
«Жодна дитина зараз в світі не захищена». Про що розповідає серіал «Батьківський комітет»
Детектор М
2024-11-26T15:08:35Z
У комбінезоні з соняхами: українка на "Міс планети 2024" вразила яскравим національним вбранням
24tv
2024-11-26T14:54:17Z
Держмистецтв оприлюднило імена авторів, які претендують на здобуття премії імені Шолом-Алейхема у 2025 році
Детектор М
2024-11-26T14:40:24Z
Франко-український кінофестиваль «MICT» стартує 27 листопада
УкраинФорм
2024-11-26T14:21:12Z
Елтон Джон частково втратив зір
УкраинФорм
2024-11-26T13:55:03Z
Медики "Охматдиту"допомогли дівчині з рідкісною патологією статевих органів
Комсомольская правда
2024-11-26T15:08:56Z
Від падіння до смерті: найпоширеніші кошмари та їх психологічні причини
TSN
2024-11-26T15:06:10Z
Децентралізована наука та її 10 лідерів: від «живого» цифрового організму на блокчейні до баз ДНК
ITC
2024-11-26T13:46:50Z
Навіть безнікотинові електронні сигарети та вейп негативно впливають на здоров’я судин – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-26T13:22:21Z
Як правильно зберігати імбир: три способи
TSN
2024-11-26T13:21:38Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T12:58:40Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Норвегія планує збільшити допомогу Україні у 2025 році до $2,7 млрд
Европейская правда
2024-11-26T15:16:33Z
Туреччина вимагає винятку із санкцій США для сплати за російський газ
iPress
2024-11-26T15:16:17Z
Ціни на каву досягли рекордного рівня
AgroNews
2024-11-26T15:12:15Z
Чутлива до ризику: як валюта одного із головних партнерів України відреагувала на план Трампа
24tv
2024-11-26T15:09:21Z
Добудова ХАЕС - життєво важливий проєкт для енергетичної незалежності України, - експерт
TSN
2024-11-26T15:06:10Z
Євро подорожчало на майже 50 копійок за добу
24tv
2024-11-26T15:03:25Z
Птахівники прагнуть відновити прибутковість і підвищують відпускні ціни на яйця
AgroPortal
2024-11-26T15:00:40Z
Вирощування арахісу в Україні: «Агротрейд» розглядає створення нового бізнес-напрямку
Agravery
2024-11-26T14:55:17Z
Просто сюрреалізм: окупаційне керівництво ЗАЕС надіслало нові вказівки персоналу електростанції
24tv
2024-11-26T14:54:06Z
Австралія довічно дискваліфікувала героя Олімпіади-2024 через зміну громадянства
24tv
2024-11-26T14:54:00Z
Футбол VS Бокс: Як Тайсон Ф'юрі та Олександр Усик захопили два світи
Football.ua
2024-11-26T14:49:06Z
«Повторюєш пропаганду Путіна»: Володимир Кличко звернувся до відомого коментатора UFC
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T14:42:46Z
"Краще б РЕБи купили": журналіст розніс президента Полісся за премії футболістам збірної України
24tv
2024-11-26T14:12:52Z
Цимікас травмувався на тренуванні Ліверпуля
Football.ua
2024-11-26T13:52:10Z
Олімпійський чемпіон Храмцов провів турнір у РФ, на який незаконно привезли дітей з Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:28Z
Знаю, що припускався помилок, – МакГрегор вперше висловився про звинувачення у зґвалтуванні
24tv
2024-11-26T13:42:28Z
Барселона веде переговори з Гаві та Педрі щодо нових контрактів
Football.ua
2024-11-26T13:26:04Z
Футболістки збірної України WU19 перемогли Вірменію на старті відбору Євро
УкраинФорм
2024-11-26T13:18:53Z
Мешканцям будинку для літніх людей влаштували дуже відвертий стриптиз – фото та реакція пенсіонерів
TSN
2024-11-26T15:18:32Z
Передати чи не передати: Шольц зробив заяву про надання ЗСУ ракет Taurus
TSN
2024-11-26T15:15:39Z
Boeing отримав великий контракт від Повітряних сил США на літаки-танкери KC-46A
InternetUA
2024-11-26T15:12:48Z
Український культурний фонд оголосив прийом заявок на грантові програми 2025 року
УкраинФорм
2024-11-26T15:09:31Z
Майже 80% українців працюють або шукають роботу в Польщі – дослідження
УкраинФорм
2024-11-26T15:08:41Z
"Це вже останні потуги": екстрасенска назвала небезпечні місця в Україні
TSN
2024-11-26T15:06:04Z
Притягнете до себе біди: що не можна брати в руки 27 листопада - прикмети
GlavRed
2024-11-26T15:04:39Z
Які 3 знаки зодіаку зможуть у грудні змінити роботу
24tv
2024-11-26T15:03:05Z
Родич працює в ТЦК: юристка розповіла про порушення з використання «кумівства»
Политека
2024-11-26T15:01:51Z
Щонайменше в 13 областях України надійшли повідомлення про мінування, — ЗМІ
Комсомольская правда
2024-11-26T15:16:36Z
Уламки безпілотника впали на проїзну частину в Сумах: у соцмережах з'явилися шокуючі кадри
24tv
2024-11-26T15:15:38Z
Учасників банди судитимуть за вчинення розбоїв і грабежів на території різних регіонів країни
Украина Криминальная
2024-11-26T15:09:30Z
В Японії стався землетрус магнітудою 6,4
УкраинФорм
2024-11-26T15:09:26Z
Жінка втратила 115 000 гривень через шахрайську пропозицію роботи за кордоном
InternetUA
2024-11-26T15:08:18Z
На борту судна, яке затонуло біля Єгипту, було двоє британців
Европейская правда
2024-11-26T15:08:04Z
У Празі загорілась будівля Національного театру
Европейская правда
2024-11-26T15:08:01Z
Лебідь потрапив у пастку на Київщині: історія порятунку
TSN
2024-11-26T15:06:25Z
У Новій Зеландії врятовано понад 30 дельфінів, що викинулися на берег
Фокус
2024-11-26T14:51:50Z
Найбрудніші кухонні рушники за лічені хвилини будуть, як нові: трюк із мікрохвильовкою
TSN
2024-11-26T15:06:11Z
Як швидко позбутися волосся, жиру й мила в каналізаційному зливі: допоможуть підручні засоби
TSN
2024-11-26T14:36:54Z
Дивно, але факт: у чому різниця між коричневими та білими яйцями
GlavRed
2024-11-26T14:33:39Z
Може бути небезпечно: 5 ознак, що ніж потрібно замінити
GlavRed
2024-11-26T14:33:12Z
Як правильно носити термобілизну: секрети, які має знати кожен
GlavRed
2024-11-26T14:28:41Z
Гороскоп на завтра 27 листопада: Овнам - великий прибуток, Близнюкам - несподівана подія
GlavRed
2024-11-26T14:28:19Z
Темні овечки в астрологічному колі: які знаки зодіаку мають свої підводні камені
GlavRed
2024-11-26T14:28:03Z
5 парфумів для жінок на зиму: аромати, які закохують в себе з перших нот
24tv
2024-11-26T14:12:17Z
Не викидайте кавову гущу: 5 дивовижних способів її використання
24tv
2024-11-26T13:57:17Z
Чому ноутбуки на Snapdragon X не стали популярними
InternetUA
2024-11-26T15:16:47Z
Штучний інтелект і Біла книга України. Як наздогнати лідерів?
ZN UA
2024-11-26T15:12:37Z
Під льодом Гренландії знайшли покинуту військову базу часів холодної війни
24tv
2024-11-26T15:03:27Z
iPhone 17 Air буде настільки тонким, що не отримає лоток для SIM-карти
InternetUA
2024-11-26T15:01:12Z
Вчені дають відповідь, що ховається під поверхнею Урана та Нептуна
Portaltele
2024-11-26T14:58:42Z
Землю вдарили найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело десь поруч
ZN UA
2024-11-26T14:55:50Z
Із танка в дрон: винахідник створив робота, який може літати, як БПЛА, та їздити по землі
Фокус
2024-11-26T14:51:23Z
Російські хакери використовують уразливості Mozilla та Windows для атак
InternetUA
2024-11-26T14:49:55Z
Літій-іонні відходять у минуле: нові батареї легші, щільніші та надшвидко заряджаються
Фокус
2024-11-26T14:42:56Z
На європейський ринок виходить недорогий конкурент Tesla Model Y і VW ID.5 від BYD
Фокус
2024-11-26T15:15:08Z
Tatra Trucks показала нові армійські всюдиходи Force
AutoCentre
2024-11-26T15:07:19Z
BYD презентував у Європі новий кросовер Sealion 07
AutoCentre
2024-11-26T14:07:32Z
У Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T14:06:14Z
"Формула-1" поповнилася новою командою – вперше за 10 років
Комсомольская правда
2024-11-26T14:04:32Z
Перший пішов: у ДТП розбили новітній BMW M5
AutoCentre
2024-11-26T13:42:52Z
JAC та Huawei презентували розкішного конкурента Rolls-Royce і Maybach
Фокус
2024-11-26T13:36:42Z
Представлений новий Hyundai Tucson L
Portaltele
2024-11-26T12:58:07Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z