Археологи виявили посудини в гробниці першої жінки-фараона Мернейт.
Спільна єгипетська, німецька та австрійська археологічна місія виявила на півдні Єгипту сотні закритих і неушкоджених посудин для вина, яким близько 5 000 років.
Про це в неділю, 1 жовтня, повідомило видання Luxor Times з посиланням на Міністерство туризму та старожитностей у Каїрі.
“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту.
Археологи виявили посудини в гробниці цариці Мернейт з Першої династії (2925 р. до н. е.), яка, можливо, була першою жінкою-фараоном в історії, в акрополі Умм аль-Кааб у місті Абідос.
“Роботи з розкопок у гробниці також дозволили відкрити нову історичну інформацію про життя цариці та період її правління, а вивчення написів на одній із табличок, знайдених усередині гробниці, показало, що цариця займала важливу посаду у центральних органах влади”, – відзначив доктор Дітріх Рауе, директор Німецького інституту в Каїрі.
Керівник археологічної місії Крістіана Колер наголосила, що поруч із гробницею цариці Мернейт розташована група з 41 гробниці для її придворних і слуг.
Незважаючи на те, що популярним напоєм у Стародавньому Єгипті було пиво, вино було у вжитку серед вищих соціальних прошарків, включаючи фараонів та жерців.