MY.UAНовини
"У мене теж є скелети в шафі". Ірма Вітовська про фільми, за які відчуває провину, "подарунок" від окупантів і сина, що знає все про війну
"У мене теж є скелети в шафі". Ірма Вітовська про фільми, за які відчуває провину, "подарунок" від окупантів і сина, що знає все про війну

"У мене теж є скелети в шафі". Ірма Вітовська про фільми, за які відчуває провину, "подарунок" від окупантів і сина, що знає все про війну

Провідна українська акторка і громадська діячка Ірма Вітовська – представниця культурної спільноти, яка сьогодні палко працює на перемогу. Ірма одна з перших після початку війни відмовилася від роботи в картинах, які знімали на російські гроші або куди запрошували акторів із Росії.

Артистка вже передчувала російське вторгнення і готувалася до великої війни. Про це та багато іншого – в інтерв’ю OBOZREVATEL.

– Ірмо, в одному інтерв’ю ви сказали, що задовго до початку російського вторгнення розуміли, що війна неминуча.

– Я не мала ілюзій. З дитинства любила історію і навіть хотіла стати істориком, а оскільки цей предмет для мене захопливий, не припиняла цікавитися, вивчати. Без України Росії немає – це їхня імперська позиція. Всі розуміли, що Росія так просто не відпустить. Були сподівання на зміни в самій Російській Федерації. Однак після всіх репресій, які там відбулися – вбивство Нємцова та інше, стало зрозуміло, що режим йде до деспотичної історії. Свобода для тієї частини території – дуже далеке слово. Однак навіть після 2014 року, незважаючи на конфлікт, який вже відбувся, сподівалися, що не буде великої війни. Мали надію, що не наважаться. ХХІ сторіччя, вони ж їздять у Європу. Це неможливо. Як бачимо, можливо.

Коли почали з’являтися ймовірні дати наступу, я пішла на тренінг. Там розповідали, як поводитися під час воєнних дій: обговорювали психологічні моменти, перераховували, що має бути в тривожній валізці. Така звичайна ніби історія, але, думаю, такі заняття мали би пройти всі. Там я, наприклад, почула, що в передмістя під час наступу тікати не треба, бо велика ймовірність потрапити в окупацію. Але ніхто не думав, що в ХХІ столітті їхні методи нічим не будуть відрізнятися від минулих воєн. Мабуть, мало ми знали про Сирію, мало читали, як вони себе поводили в Чечні. Можливо, хтось гадав, що до українців в окупації така жорстокість не буде застосована. Все ж ще працювали міфи про братерство. Але нічого не змінилося: те, що вони витворяли в минулому столітті на різних територіях України, повторюється нині.

У перші дні війни ми з чоловіком та сином залишалися в Києві. Ніякої паніки, переляків. Потім ухвалили рішення вивезти Ореста до Івано-Франківська, бо мої батьки дуже переживали: ви собі як хочете, а дитину привезіть. З країни я не збиралася їхати. Ніхто з моїх не збирався. Можливість була, нам дзвонили, але про це навіть не думали. Звичайно, треба бути несповна розуму, щоб казати, що ніхто не допускав, що країну треба буде залишити у разі найстрашнішого розвитку подій. Але на той момент ніхто з нас такого рішення не приймав. Треба було зосередитися на тому, чим можемо на цьому етапі допомогти фронту.

– Війна вас змінила?

– Думаю, всіх змінила. На якісь речі більш спокійно реагую, а в дечому не сприймаю компромісів, наприклад, у плані мови. У квітні, коли була з промотуром українсько-італійської картини "Коза Ностра" за кордоном, підходили наші жінки-переселенки. Просили вибачення, що ще не опанували мову, розуміючи, що я на це дивлюся дуже категорично. Хоч і погано, але розмовляли українською – вони на шляху. Нехай він пізній, але це початок. А як реагувати, коли жіночка заявляє, що їй 80, мовляв, пізно? Коли здобули незалежність, їй ще не було 50. То що, за 30 з гаком років не можна було вивчити? Це неповага.

Звичайно, все це йшло і зверху – таке дозволялося, навіть заохочувалося. І було на руку Росії. Звичка розмовляти російською зберігається в багатьох і зараз, причому чимало з цих людей – патріоти країни. Посилаються, що військові теж розмовляють російською. Але їм нема коли зараз сідати за підручники. Вважаю, що це треба припиняти, ми маємо інтегруватися у власну мову, бо через десять років невідомо, що буде з РФ. Там росте покоління, яке абсолютно не сприймає українську незалежність. Незнання мови знову сприятиме тому, що будуть видавати наше за своє. Якщо однакове, то їхнє.

– Коли ви їздили до Італії з фільмом "Коза Ностра", не було відчуття, що потрапили в інший світ, який співчуває нам, але спокійно продовжує жити своїм життям?

– Одразу після вторгнення реальність мирного життя для мене була досить токсичною, бо я вже побувала в інших енергіях, як і все наше суспільство. Мені було важко. Але я не можу сказати, що люди мене якось тригерили, ні. Мені здавалося, що я там зайва. І я не хотіла бути там, бо перебувала на інших частотах. Але згадаймо, якими ми були, коли в Сирії палало Алепо? Співчували, але продовжували жити своїм життям. Зараз ми в такому стані. У нас своя країна, свої проблеми. Допомагають чим можуть. Дякувати Богу, що ми не самі залишилися з цим динозавром. І таки всі об’єдналися навколо нас.

– Як ви ставитеся до акторів, які продовжували, незважаючи на російську агресію, зніматися в картинах із росіянами?

– Наші актори працювали в контенті, який знімався на російські гроші на спільний ринок. Робилося тут – бо дешевше. Звичайно, наші артисти були додатком, потрапляли на якісь ролі. Цього контенту було багато. Ще одна історія – копродукція. У цьому разі велика частина коштів йшла з Росії, якась з українських продакшенів – такий собі бізнес, який працював на спільну ідентичність. Про це дуже гарно розповідається в документальному циклі "Остання війна" Мирослави Барчук, який раджу дуже всім подивитися. В частині "Какая разница" – саме про це йдеться.

Але давайте чесно: до 2014 року Україна нічого не виробляла, а там можна було поправити якісь фінансові питання, не випасти з кінопроцесу, тому наші актори і надавали послуги свого ремесла. Це робили абсолютно всі. А от після 2014 року – відвертої агресії, після того, як почали вбивати наших людей, то кожен вирішував для себе сам: вийти з цієї гри чи залишитися. Вийшли не так багато акторів, як хотілося би. Чим керувалися інші? Питання особисто до кожного. Я думаю, це легковажність або якісь зашморги. Приміром, людина не може зайнятися нічим іншим, крім акторської роботи. Я мало вірю, що хтось йшов у ті серіали через творчу мотивацію. Все, що стосується телевізійного ринку, до творчості можна віднести з натяжкою. Це дозвільний контент. Добре, що кіномистецтво не грало в цю гру, і після 2014 року і в нас з’явилася кіноіндустрія. Але вона не могла задовольнити всіх акторів – не було стільки фільмів. Однак вже народилися нові кінозірки. Вони ще не зовсім зайшли в це поле через ковід, війну, але ми вже бачимо наше кіно. Це початок хорошої сторінки.

– Як ви ставитеся до заяв кіномитців, що художнє кіно зараз не на часі?

– Я вважаю, що художнє кіно на часі, єдине – не підтримую будь-яке кіно, яке розповідає про сьогоднішній геноцид. Можна знімати навіть комедії як терапевтичний досвід, добрі фільми про рятування тварин, про людей, які починають заново і не зламалися – що завгодно. А от про злочини – вважаю, що це зараз недопустимо. Світовий кінематограф ніколи не знімав під час геноциду про геноцид. Має пройти час, мають зібратися свідчення. Війна триває.

– Тоді як актору вберегти себе від ситуації, яка сталася з фільмом "Юрик", де, на думку багатьох, події в Маріуполі висвітлені недостатньо правдиво?

– Актори не можуть прогнозувати, яким вийде продукт, бо залучені лише до певного етапу роботи. Це питання до творчої команди, авторів, продюсерів. Є люди, які щиро вірять у свої сили, йдуть працювати з розумінням, що їм вдасться… Це можна порівняти з такою ситуацією: комусь терміново потрібна операція на серці, а лікаря немає. Санітарка каже, що зможе це зробити. Вона щиро хоче допомогти, але ж нічого з цього не вийде, правда? От у цій площині й треба дивитися. Для таких картин ми не маємо права на провал, пласку подачу або неглибинний контент.

Щодо Римми Зюбіної, яка зіграла в цій картині, вважаю, що вона втрапила в цю історію несвідомо. У неї було там всього два знімальні дні. Як вона могла вплинути на процес? І до того ж у кожного з нас є якісь свої провальні історії. У мене теж багато картин, у яких не треба було брати участі. У більшості фільмів до 14 року спокійно можна було не зніматися.

Ці картини переважно про любовь-морковь – я не знімалася в якихось пропагандистських історіях. Але зараз розумію, що теж винна в розмитті ідентичності. Хотілося працювати, а Україна нічого не виробляла. Але, з іншого боку, якщо подивитися список, у мене не так багато до 2014 року було робіт. Бо чимало часу зайняли "Леся+Рома", а потім за мною йшов шлейф Лесі, видно, це спрацювало не на мою користь. Останній проєкт, який був пов'язаний із Росією, почався в 13-му році. Якраз ми там знімалися з Риммою Зюбіною. Коли почалася історія з Кримом, мусили його доробити. Та й у цій картині була лише одна російська акторка.

– Ви згадали про "Лесю+Рому". Чи спілкуєтеся з Дмитром Лаленковим, який затято захищав Московський патріархат, а на початку вторгнення розмістив неоднозначний пост в Instagram – фото з прапорами України та Росії?

– Ми мало підтримуємо зв'язок: вітаємо одне одного зі святами – і це все. Щомісяця точно не спілкуємося. Коли почалася велика війна, всім телефонувала: як ти, що? Відтоді, мабуть, і не чулися. Але ми не вороги – в жодному разі. І я не бути казати ні про кого з колег погано, засуджувати, навіщо це? Яке я маю право давати комусь оцінку? Я ж не Ісус Христос. У мене теж є свої скелети в шафі. Кожна людина має шанс помилятися.

Діма був вихований у такому руслі – російська література, театр російської драми, у звичайному житті – був повністю російськомовною людиною. Я з цікавістю спостерігаю за ним у соцмережах – як він відкриває для себе Україну. Поступово занурюється, наскільки може це прийняти. А от вторгнення його вже зробило абсолютно українцем. До речі, він ніколи не був українофобом. Просто були якісь речі, в які він вірив, і добре, що зараз відкидає. Та що казати: у нас більша частина населення тільки після ракетних ударів зрозуміла, хто насправді ворог.

– Що ви порадите людям, які зараз мають почати спочатку: у професії, в житті в іншій країні?

– Що я можу порадити? Легко сказати: починайте спочатку. Але тим часом розумію, що іншого шляху немає. Я не маю права жалітися, бо живу там, де жила, а хтось же мусив кинути все. Але якби так сталося в мене, то що б мала робити? Починала б заново. Голосу не стане, здоров’я підведе, театри закриються, не буде роботи – будемо починати. Інакшого виходу немає. Що сісти та сивіти? Ні. Хтось в окопі починає свій шлях військового, маючи великий бізнес або хорошу освіту. Але він обрав шлях в інакшій якості. Хтось знайшов прихисток за кордоном і починає життя в інших реаліях. Це не наша вина, що нам все перекроїли. Але ж цей перекрій уже не заженеш назад. Ми вже ніколи не станемо такими, як були. Безтурботного 23 лютого не буде – це точно. І не треба за це триматися. Нехай залишається в якихось ніжних спогадах, бо нам доведеться ще не раз мінятися. Навіть після перемоги ми станемо зовсім іншими. Тому: маєш новий день – цінуй його.

– Як ви розповідаєте про війну сину Оресту?

– Він вже сам все розуміє, нічого розказувати, підбираючи якісь слова, не треба. Йому 12 – це ж не п’ять років, дорослий хлопець. Нещодавно ходив з нами на документальну стрічку "20 днів в Маріуполі". А чому ні? Підлітки мають знати і розуміти, що відбувається. Багато з них вже втратили життя в цю війну. Не треба ховати дітей від реальності, вони не повинні бути відірваними. Окрім того, їм цю країну приймати. Вони повинні розуміти свою відповідальність перед тими, хто зараз втрачає себе.

– У ЗМІ писали, що через ракетний обстріл постраждало ваше житло.

– Влучило в нашу дачу – це будинок, який ще не добудований. Слава Богу, що прилетіло туди, а не в сусідні помешкання, де люди вже живуть. Із квартирою все нормально.

– Свого часу ви майстрували ляльки-мотанки, які виставляли на аукціони, а зароблені гроші переказували військовим. Зараз є час на таку роботу?

– Ні, зараз цього не роблю. Це було в 2014 році. Вчилася цього ще в 2007 році, здається. А потім згадала, коли міркувала, де ще знайти кошти, щоб допомагати хлопцям. Я ж на той час вийшла зі зйомок, а де було брати гроші? І придумала таке. Нехай не такі великі суми змогла зібрати, як зараз віддаю, але тоді це теж був вихід. Вдома залишилися тільки ті ляльки, які і не планувала виставляти на аукціони. Здається, зараз вони не в Києві – вивезла на час війни до мами.

– Чи є у вас дома речі, які передавалися з покоління в покоління?

– У мене є стара праска, кавомолка. Є якісь речі від бабусі – прикраси, іконки, посуд. Не можу сказати, що це щось дуже коштовне. Приміром, скромний золотий хрестик, але те, що він йде десь звідти, цінне.

– Ірмо, як довго буде йти війна?

– Я не хочу грати в те, в що грають багато різних експертів. Не можу сказати. Не думаю, що це буде швидко. Однак переконана, що Рубікон перейдено. Якою ціною все дасться – велика буде ця ціна. Але перемога настане. У нас немає ніяких шансів програти. Світ з нами. І Бог з нами.

Раніше OBOZREVATEL писав, що актор Євген Нищук, який служить у ЗСУ, розповів про найстрашніші моменти на фронті, нічні розмови з Адою Роговцевою і день, коли оголосять про перемогу.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ШІ подовжить життя вдвічі вже в найближчі 10 років? Чи зробить людство перший крок у безсмертя
Знай
2025-02-01T03:51:35Z
Новий Mass Effect залишився без розробників: ветерани BioWare підтвердили, що їх звільнили
InternetUA
2025-02-01T03:01:19Z
Особливості провайдера Playson та його найкращі слоти
Comments UA
2025-02-01T02:56:00Z
Meta тестує функцію паузи в Instagram Reels
УкраинФорм
2025-02-01T02:18:08Z
Європол і німецькі правоохоронці ліквідували два найбільші у світі хакерські форуми
InternetUA
2025-02-01T02:04:18Z
Як прискорити роботу смартфону Android: експерти дали рекомендації
Политека
2025-02-01T02:00:27Z
Де сховалися три покемони: надскладна головоломка
GlavRed
2025-02-01T01:27:34Z
Intel просила у Apple дозволу робити чипи для iPhone, але провалила тестове завдання
InternetUA
2025-02-01T00:01:27Z
Як збільшити час роботи смартфона та захистити батарею: корисні поради від експертів
Политека
2025-01-31T23:30:06Z
Овнам час розквітнути, а Близнята отримають винагороду: гороскоп за картами Таро на 1 лютого 2025 року
TSN
2025-02-01T02:21:54Z
Чи варто мити рис перед приготуванням: господині розставили всі крапки над "і"
GlavRed
2025-02-01T01:33:12Z
Як очистити решітки духовки: жінка поділилась цікавим методом
GlavRed
2025-02-01T01:27:04Z
Жінки, в яких завжди ідеальний порядок вдома і в житті: топ-3 найбільших педанток
Telegraf
2025-02-01T00:30:52Z
Завжди доводять розпочате до кінця: топ-5 найбільш педантичних знаків зодіаку
GlavRed
2025-02-01T00:27:43Z
Японське місто виставило охорону, аби стримати натовпи туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T00:00:48Z
Новий десерт для сімейного застілля: відеорецепт пляцка "Гопак" від Лілії Цвіт
24tv
2025-01-31T23:09:49Z
Як приготувати хека з овочами: рецепт страви для всієї родини
24tv
2025-01-31T22:09:04Z
Як правильно використовувати кондиціонер для білизни: це знають одиниці
24tv
2025-01-31T21:42:18Z
Зловмисники заробили на незаконному ввезенні іноземців в Україну понад ₴2,5 мільйони - НПУ
УкраинФорм
2025-02-01T04:00:54Z
Авіакатастрофа у Філадельфії, ворог завдав понад десять ударів по Запоріжжю: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T03:48:19Z
На Балі група росіян викрала та пограбувала українця - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-01T03:45:06Z
У США розбився літак: борт упав на житлові будинки, є жертви та постраждалі
24tv
2025-02-01T03:21:23Z
В Росії другий за два дні великий НПЗ після атаки безпілотників зупинив роботу
УкраинФорм
2025-02-01T03:18:28Z
Внаслідок атаки на Запоріжжя пошкоджений навчальний заклад
TSN
2025-02-01T02:51:31Z
В Австралії суд виправдав чоловіка, який вчинив зґвалтування уві сні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T02:48:57Z
Розбився літак із двома людьми на борту
Gazeta UA
2025-02-01T02:36:58Z
Правоохоронці перекрили канал незаконного перевезення іноземців в Україну
УкраинФорм
2025-02-01T00:54:02Z
Мората стане гравцем Галатасарая — Романо
Football.ua
2025-01-31T23:10:52Z
Леганес у меншості втратив можливість вирвати нічию з Райо через два нереалізованих пенальті у компенсований час
Football.ua
2025-01-31T22:15:03Z
Бенефіс П'єротті та Крстовича приніс Лечче над Пармою
Football.ua
2025-01-31T21:57:25Z
"Гучні бої та сильні суперники": український боксер розкрив амбітні цілі на 2025 рік
24tv
2025-01-31T21:48:21Z
Вердер із двома вилученнями втримав перемогу над Майнцом
Football.ua
2025-01-31T21:42:23Z
Визначилися фіналісти чоловічого ЧС-2025 з гандболу
УкраинФорм
2025-01-31T21:12:03Z
Український голкіпер Бущан пропустив три голи у своєму дебютному матчі у Саудівській Аравії
ZN UA
2025-01-31T21:03:39Z
Казадеї перейшов із Челсі до Торіно — Романо
Football.ua
2025-01-31T20:57:48Z
Збірна України переграла футзалістів Німеччини у відборі на Євро-2026
УкраинФорм
2025-01-31T20:39:48Z
Окупанти просунулися біля Куп’янська, Лимана, Торецька, Покровська і Курахового – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T04:00:31Z
Хмарно, без опадів: прогноз погоди на 1 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T04:00:06Z
На росТБ заговорили про "наступ" на Дніпропетровщину: полковник запасу ЗСУ сказав, чи є загроза
24tv
2025-02-01T03:45:50Z
У Києві оголосили повітряну тривогу: столиці та ще кільком регіонам загрожує російська балістика
ZN UA
2025-02-01T03:43:24Z
Повторна ВЛК та нові ціни на електроенергію: які зміни чекають на киян у лютому
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T03:42:56Z
На ТОТ Донеччини максимально загострилася проблема утилізації відходів - ЦНС
УкраинФорм
2025-02-01T03:30:44Z
У лютому зима нарешті повернеться до України: де чекати на снігопади
Telegraf
2025-02-01T03:30:22Z
На одну з прикордонних громад скинули 30 мін
Gazeta UA
2025-02-01T03:21:50Z
Повернеться справжня зима: синоптик Діденко сказала, коли тепло зміниться морозами
Хвиля
2025-02-01T03:06:35Z
Кендалл Дженнер показала груди й тонку талію в тісній химерній сукні
Gazeta UA
2025-02-01T02:12:10Z
Квитки на Євробачення розкупили за лічені хвилини: яка їхня вартість
ГЛАВКОМ NET
2025-01-31T23:33:29Z
Український режисер отримав нагороду на американському фестивалі Sundance
ZN UA
2025-01-31T21:48:01Z
Спокуслива кохана Роналду підкорила серця шанувальників звабливими світлинами
24tv
2025-01-31T21:03:48Z
Чернов став лауреатом кінофестивалю Sundance із фільмом «2000 метрів до Андріївки»
УкраинФорм
2025-01-31T20:09:05Z
Аллу Костромічову захейтили за зовнішність: модель емоційно відповіла російською
24tv
2025-01-31T20:06:08Z
Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру міжнародного кінофестивалю «Санденс» за фільм «2000 метрів до Андріївки»
Детектор М
2025-01-31T19:45:04Z
Килими з дірками стають новим трендом: що про них думають дизайнери
24tv
2025-01-31T18:45:56Z
Для довгих вечорів: 4 найкращі фільми тривалістю понад три години
24tv
2025-01-31T18:27:39Z
Яке сьогодні свято 1 лютого 2025 року: чому цього дня не можна важко працювати
GlavRed
2025-02-01T03:34:51Z
Уряд спростив процес передачі дронів Держспецзв’язку військовим
InternetUA
2025-02-01T03:31:17Z
Загроза ракетної атаки: росіяни підняли в небо бомбардувальники Ту-95МС
Telegraf
2025-02-01T03:10:51Z
Україна повернула брата та сестру, які все життя прожили в окупації
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T02:27:06Z
Skills Alliance збільшила кількість місць для перенавчання українців
УкраинФорм
2025-02-01T01:45:42Z
У Британському музеї знайшли раритетний кухоль з Києво-Печерської Лаври
ZN UA
2025-02-01T01:25:39Z
ГУР отримало від благодійників мільйон гривень на боротьбу з Росією у кіберпросторі
InternetUA
2025-02-01T01:04:59Z
Велика Британія пом’якшила візові правила для українських біженців
ZN UA
2025-02-01T00:51:39Z
Нідерланди посилюють покарання за експлуатацію трудових мігрантів
УкраинФорм
2025-02-01T00:09:28Z
Гороскоп на завтра 2 лютого: Тельцям - грандіозний прибуток, Рибам - успіх
GlavRed
2025-02-01T04:00:14Z
2 прості кроки, і проблема зникне: як прибрати роздратування після гоління
GlavRed
2025-02-01T02:39:45Z
Вперше за 3 роки: в Уганді зафіксували новий спалах Еболи
24tv
2025-01-31T20:15:26Z
Безсоння піде в минуле: вчені та лікарі розповіли, як досягти ідеального сну
Фокус
2025-01-31T18:27:47Z
Знайшли новий гормон, який зменшує апетит: стимулювати його виділення зовсім просто
24tv
2025-01-31T18:15:58Z
Ніколи не снідайте цим: тренер назвав продукти, які краще не вживати зранку
24tv
2025-01-31T18:15:25Z
Забруднення повітря, пов’язане з транспортом, спричиняє пошкодження печінки
Portaltele
2025-01-31T17:58:35Z
Кинули виклик самій вічності: вчені знайшли спосіб очищення води від найстійкіших хімікатів
Фокус
2025-01-31T17:45:46Z
Як покращити фігуру й отримати енергію: прості правила, які легко повторити
24tv
2025-01-31T17:36:43Z
Чи готуватись до затримок пенсійних виплат: українців попередили
Знай
2025-02-01T04:06:04Z
НБУ вводить нові ліміти на перекази: скільки можна буде перерахувати з 1 лютого
Хвиля
2025-02-01T04:03:42Z
США перевіряють, чи отримував DeepSeek чіпи Nvidia від фірм із Сінгапуру
InternetUA
2025-02-01T04:01:31Z
У нас чиновники продемонстрували рекордні зарплати минулого року, - Святослав Дубина
Знай
2025-02-01T03:42:39Z
Як українцям докупити стаж до пенсії у 2025 році? Пояснення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T03:30:34Z
Як виросли тарифи на воду в Одесі в 2025 році: що варто знати українцям
Политека
2025-02-01T03:03:53Z
Ліміти на грошові перекази, бронювання, розмір пенсії: що змінилося з 1 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T03:00:52Z
Чи повернуться країни ЄС до закупівлі російського газу: як на це намагається вплинути Кремль
24tv
2025-02-01T02:30:40Z
Розробник системи зв'язку Huless залучив 1 млн доларів інвестицій
Хвиля
2025-02-01T00:12:19Z
Найдешевший кросовер Fiat за ціною Renault Duster отримав цікаві деталі
Gazeta UA
2025-01-31T21:00:07Z
У чоловіка поцупили "невикрадне" авто за $227 000 менш ніж через 60 годин після купівлі – фото
TSN
2025-01-31T19:36:13Z
Механік назвав 5 японських машин, які б ніколи не купив
24tv
2025-01-31T19:30:05Z
Держспецтрансслужба отримала пікапи Volkswagen Amarok
AutoCentre
2025-01-31T18:30:35Z
Для українських доріг: Opel представив гібридний фургон-кросовер із дизелем
Фокус
2025-01-31T18:15:32Z
По-багатому: в Україні помітили золотий суперкар McLaren
Фокус
2025-01-31T17:30:39Z
Влетить у копієчку: чому не можна їздити на авто з напівпорожнім паливним баком
GlavRed
2025-01-31T16:27:04Z
Фургони Opel Combo приходять на допомогу українським аграріям
AutoCentre
2025-01-31T16:01:31Z
22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку
Фокус
2025-01-31T14:42:54Z
Олег Старіков розповів, чому російська ППО не працює: «Ми знаємо, де ось ці дірки є»
Знай
2025-02-01T03:21:49Z
Бельгія отримала новий уряд на чолі з фламандським сепаратистом
ZN UA
2025-02-01T02:40:20Z
Сайт Верховної Ради увійшов до трійки світових лідерів за кількістю переглядів на місяць - рух «Чесно»
УкраинФорм
2025-02-01T02:03:12Z
"В України почнуться проблеми": названо наслідки розмови Трампа і Путіна
GlavRed
2025-02-01T01:51:42Z
Китайський DeepSeek оминає відповіді про війну Росії проти України і просуває китайську пропаганду ‒ NYT
ZN UA
2025-02-01T01:18:01Z
Європейські члени НАТО досягли консенсусу щодо витрат на оборону — глава Євроради
Хвиля
2025-02-01T01:12:35Z
Трансгендерну військову звинувачено в причетності до авіатрощі у Вашингтоні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T00:57:06Z
Чернишов розповів, як працюватиме Агенція національної єдності
УкраинФорм
2025-02-01T00:39:39Z
Суддя не повірив Білому дому і повторно заборонив Трампу заморожувати федеральні виплати
ZN UA
2025-02-01T00:21:00Z