MY.UAНовини
Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня
Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня

Військовий облік жінок, штрафи для ФОП і нова дата Дня захисників: зміни з 1 жовтня

У другий місяць осені на українців чекає низка важливих змін. Жінки-медики мають стати на військовий облік, а для ФОП повернуть штрафи за невикористання касових апаратів. Крім того, наша країна вперше відзначає День захисників і захисниць у нову дати.

Про які ще зміни з 1 жовтня потрібно знати українцям – далі в матеріалі.

Військовий облік для жінок

Зараз дивляться

• Яким жінкам потрібно звернутися до ТЦК

З 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту. Спеціальність буде враховуватися і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

Постановка на військовий облік – це не мобілізація жінок-медиків. Облік потрібний для узагальнення даних про резерв медиків у державі.

Як пояснили , в територіальні центри комплектування та соцпідтримки (військкомати) мають прийти жінки, які:

  • закінчили заклади освіти за медичною або фармацевтичною спеціальністю (у такому разі взяття на облік військовозобов’язаних є обов’язковим);
  • мають спеціальність/професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю (беруться на облік за їхнім бажанням).

На військовому обліку мають перебувати всі жінки за такими спеціальностями: лікар; стоматолог; акушерка; медична сестра; фармацевт та провізор; керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо.

Жінки зі спеціальностями, спорідненими з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік усіх спеціальностей є в Міноборони України.

Фото: Getty Images

Важливо, що жінки-медики , щоб стати на військовий облік – до 31 грудня 2026 року. Тобто Генеральний штаб не вимагає негайної постановки жінок на облік, ці заходи планують здійснити поступово, починаючи з 1 жовтня.

– Наразі не відбувається примусового залучення жінок до проходження військової служби під час мобілізації та не планується в майбутньому. Усі наші захисниці проходять військову службу виключно у добровільному порядку, – наголосили в Генштабі.

• Які документи потрібно подати

Щоб стати на військовий облік, потрібно подати до ТЦК такі документи:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

Далі жінки мають пройти медкомісію, яка зробить висновок про їхню придатність чи непридатність до військової служби. Огляд роблять: хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог, гінеколог.

Вагітні жінки визнаються непридатними до військової служби, незалежно від терміну та перебігу вагітності. Мають право на відстрочку медики-матері, які виховують дітей самостійно, мають 3 і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо їхній чоловік служить у ЗСУ.

Як в Сухопутних військах ЗСУ, за ухилення від постановки на військовий облік можуть накласти штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

• Чи будуть обмеження на виїзд за кордон

З 1 жовтня жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок-медиків не буде.

Тобто кожна жінка з медичною чи фармацевтичною освітою зможе вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні.

Як в Держприкордонслужбі, обмеження діють для чоловіків віком 18 – 60 років, а також для деяких категорій держслужбовців та посадових осіб.

Варто зауважити, що вимога для жінок-медиків стати на військовий облік – не нова, вона діє з 1992 року, проте недосконало. Тому частина жінок-медиків не перебувала на обліку.

З 1 жовтня 2023 року ця вимога стає актуальною для тих, хто ще не перебуває на військовому обліку.

Що буде з тарифами

У жовтні не очікується підвищення вартості комунальних послуг. Зокрема, ціни на газ, теплопостачання та гарячу воду до кінця опалювального сезону, запевнили в Кабміні.

Як відомо, на низку тарифів під час воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення. Заборонено підвищувати тарифи на: послуги з розподілу природного газу; постачання гарячої води; централізоване опалення.

• Газ

Ціни на блакитне паливо не зміняться. Клієнти компанії Нафтогаз України (близько 98% побутових споживачів) сплачують фіксований тариф 7,96 грн за кубометр. Він діє до 1 травня 2024 року

В інших постачальників вартість кубометра газу від 7,70 до 9,99 грн. Ці тарифні пропозиції також діють до 1 травня.

Фото: ГазПравда

• Електроенергія

За електроенергію побутові споживачі від початку літа сплачують 2,64 грн за кВт. Такий тариф діятиме .

• Водопостачання

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення планували підвищити з 1 липня в середньому на 32%. Однак рішення скасували, тому тарифи залишаються на попередньому рівні.

• Опалення

Кабінет міністрів для постачальників тепла до середини квітня 2024 року. Тому для населення в жовтні та загалом під час опалювального сезону не зміниться.

• Плата за розподіл газу

З 1 жовтня в Україні формування оплати за розподіл природного газу для населення.

Йдеться про побутових споживачів, яким газопостачання припинили повністю або частково. Відтепер враховуватимуть виключно функціонуюче газове обладнання споживача, яке не було опломбоване.

Новий принцип розрахунку дозволить менше платити тим громадянам, у яких протягом попереднього “газового року” споживання блакитного палива було на мінімальному рівні. Газовим роком вважається період з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного.

Як приклад Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг навела зміну платежу для споживача в Чернівецькій області з опломбованим обладнанням (опалювальний прилад та водонагрівач) та мінімальними обсягами споживання.

Старт опалювального сезону

Зазвичай опалювальний сезон в Україні стартує 15 жовтня. Однак дату можуть скоригувати, залежно від погодних умов.

Як правило, опалення вмикають, коли протягом трьох днів середньодобова температура повітря становить +8°С та нижче.

У Кабінеті міністрів запевнили, що підготовка до осінньо-зимового періоду перебуває на фінальній стадії: відремонтовано 7 атомних енергоблоків та майже 80% обладнання ТЕЦ, запрацюють 25 енергоблоків ТЕС.

Україна вперше пройде опалювальний сезон лише за рахунок газу власного видобутку (у сховищах накопичено 15 млрд кубометрів).

Водночас на енергетичну інфраструктуру України. В уряді запевняють, що наша держава зараз значно краще підготовлена, ніж торік. Зокрема, , триває децентралізація енергосистеми.

Деякі види захисту енергооб’єктів від атак .

В Міненерго , що графіки відключення світла в Україні з жовтня будуть застосовані лише в разі пошкодження енергосистеми під час обстрілів РФ.

Вікові надбавки для пенсіонерів

У жовтні не планується підвищення пенсійних виплат. Однак люди, які досягли певного віку (70, 75 чи 80 років), отримають :

  • громадяни, яким виповнилося 80 років і більше, – до 570 грн;
  • яким виповнилося 75 років – до 456 грн;
  • яким виповнилося 70 років – до 300 грн.

Це щомісячна компенсаційна виплата пенсіонерам, у яких розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок не досягає розміру середньої зарплати (наразі 16 тис. грн).

Доплати здійснюють з дати досягнення людьми відповідного віку.

Перерахунок субсидій

У жовтні українцям перерахують житлові субсидії на опалювальний період 2023-2024 років.

Як відомо, субсидія на оплату ЖКП розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та на опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня).

Як в Пенсійному фонді України, в жовтні буде проведено автоматичний перерахунок більшості субсидій. Він стосуватиметься домогосподарств:

  • які вже є отримувачами житлової субсидії (яким її призначили на неопалювальний період 2023 року);
  • яким у літній період було призначено нульову субсидію.

Таким громадянам додатково звертатися за виплатою не потрібно.

Водночас подавати заяву на субсидію на опалювальний період 2023-2024 :

  • які влітку подали заяву на припинення субсидії та користувалися пільгою на оплату ЖКП, а на опалювальний сезон хочуть отримувати субсидію;
  • у яких відбулися зміни у складі зареєстрованих за місцем проживання осіб, зміни в соціальному стані тощо.

Під час розрахунку субсидії враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховують у розмірі нарахованої пенсійної виплати за серпень поточного року.

Субсидію призначать, якщо середньомісячний сукупний дохід родини перевищує 15%. Така норма до завершення воєнного стану та протягом 1 місяця після його скасування. Далі планка підвищиться до 20%.

Фото: Міністерство соцполітики

Для оформлення субсидії : заяву про її призначення; декларацію про доходи і витрати.

За потреби можуть бути додані: договір оренди житла; довідки про доходи; довідка ВПО; документи, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.

на призначення субсидії можна:

  • онлайн через Дію, сайт Пенсійного фонду чи мобільний додаток ПФУ;
  • особисто уповноваженим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  • особисто до центру надання адміністративних послуг;
  • поштою або особисто до сервісного центру ПФУ незалежно від місця проживання.

Через зростання влітку тарифів на електрику в Пенсійному фонді збільшення кількості отримувачів субсидії приблизно на 20%, порівняно з минулим опалювальним сезоном.

Що зміниться для ВПО

• Хто і які виплати отримає

Внутрішньо переміщені особи з 1 жовтня продовжать отримувати щомісячну допомогу на проживання від держави в сумі:

  • 3 тис. грн – для осіб з інвалідністю та дітей;
  • 2 тис. грн – для інших осіб.

Виплати автоматично до кінця січня 2024 року. Для внутрішніх переселенців, які вперше звертаються по отримання допомоги, її також призначать на шість місяців.

Допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо в родині є: діти з інвалідністю; особи, які доглядають за людиною з інвалідністю; пенсіонери; троє і більше дітей віком до 18 років; якщо сукупний дохід на одного члена родини не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Фото: Pixabay

На допомогу можуть претендувати громадяни:

  • які перемістилися з територій, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ (перелік оновлює );
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок війни.

Виплати двічі на місяць: після 15 та 28 числа.

Допомогу не призначатимуть, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем.

• Виплати тим, хто прихистив ВПО

У період з 1 жовтня по 31 березня сума компенсації для таких людей на рівні 30 грн за одного переселенця на день.

Тобто українці, які прихистили у себе , отримуватимуть близько 900 грн на місяць за кожного переселенця.

В інший період сума компенсації становить 14,77 грн на день.

• Виплати пенсіонерам-ВПО

Частина пенсіонерів із числа ВПО отримають у розмірі 2093 грн.

Йдеться про тих громадян, у пенсійних справах яких обліковуються пенсії, невиплачені за минулі періоди.

Такі пенсіонери вже почали додатково отримувати по 2093 грн у вересні. Наступну виплату планується здійснити у жовтні.

Повернення штрафів за роботу без РРО

З 1 жовтня в Україні за порушення в сфері застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій), тобто касових апаратів.

Її тимчасово скасовували після початку повномасштабної війни – для адаптації бізнесу.

Тепер усі фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп, мають використовувати РРО (програмні РРО) під час розрахунків за товари та послуги.

Водночас для ФОП суттєво :

  • до 25% вартості проданих з порушенням товарів, робіт чи послуг – за порушення, вчинене вперше (раніше було 100%);
  • до 50% вартості – за кожне наступне порушення (раніше 150%).

Наприклад, якщо підприємець не виписав чек за товар чи послугу, і це перше порушення, то він сплатить 25% від суми реалізованого без РРО.

Фото: Depositphotos

Послаблення штрафних санкцій не стосуються ФОП, які:

  • зареєстровані платниками податку на додану вартість;
  • продають підакцизні товари; технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту; ліки; вироби медичного призначення; ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, напівдорогоцінного каміння.

Деяких ФОП звільнили від відповідальності за невикористання РРО. Йдеться про порушення на тимчасово окупованих територіях і територіях активних/можливих бойових дій. Однак якщо порушення допущене при продажу підакцизних товарів, платити штраф доведеться.

Обмеження на продаж сигарет та алкоголю в duty-free

1 жовтня набуде чинності про обмеження на продаж сигарет і алкоголю в магазинах безмитної торгівлі (duty-free).

Документ ухвалили ще в серпні, наприкінці літа його підписав президент Володимир Зеленський. Проте в газеті Голос України закон опублікували .

Він “з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування”, тобто з 1 жовтня.

Документ забороняє:

  • на період до скасування воєнного стану продаж/постачання магазинами duty-free, а також розміщення в них сигарет та інших тютюнових виробів, вироблених в Україні;
  • продаж магазинами duty-free одній особі понад 50 сигарет, або 10 сигар, або 20 сигарил, або 50 грамів тютюну за добу;
  • продаж алкоголю одній особі протягом доби в обсязі понад 2 літри із вмістом спирту до 22%, або 1 літр міцних напоїв (понад 22% спирту).

Верховна Рада ухвалила закон після виявлення схеми фіктивних продажів цигарок через магазини duty-free. Тимчасова слідча комісія ВР встановила, що в наземних пунктах пропуску на кордоні в деяких магазинах продавали по 30-35 пачок цигарок на один чек, тоді як перевозити через кордон можна лише дві пачки на людину.

Нова дата Дня захисників і захисниць та хвилина мовчання

Україна вперше відзначить День захисників і захисниць у нову дату – 1 жовтня.

Раніше святкування відбувалося 14 жовтня разом із Покровою Пресвятої Богородиці. Однак після переходу ПЦУ (Православної церкви України) на новий церковний календар дату змінили.

1 жовтня о 09:00 відбудеться . Вперше вся країна на хвилину зупиниться, аби вшанувати подвиг військових, які загинули, захищаючи Україну від агресії РФ.

– Хоч би де ви були – вдома чи на роботі, на центральній площі великого міста чи на вуличці маленького села – зупиніться. Зупиніться на хвилину, щоб подякувати тим, хто захищає нас, б’ючись за свободу держави. Зупиніться, щоб ушанувати пам’ять захисників і захисниць, які віддали життя за Україну, – в Офісі президента.

Зміни для водіїв

З 1 жовтня і по 1 травня водії поза населеними пунктами денні ходові вогні на всіх механічних транспортних засобах.

У разі їх відсутності в конструкції автомобіля потрібно вмикати ближнє світло фар.

В осінньо-зимовий період світловий день стає коротшим, а тому увімкнені фари роблять авто помітнішим на дорогах. Це знизить ризик ДТП.

Увімкнення світла фар передбачено Правил дорожнього руху України. Як в патрульній поліції, за недотримання цієї норми передбачена відповідальність за Кодексу України про адміністративні правопорушення (це штраф у розмірі 510 грн).

Реєстрація українських авто в Чехії

З 1 жовтня в Чехії розпочнеться реєстрація автомобілів з українськими номерними знаками. Ця процедура є безкоштовною.

Громадяни України тепер зобов’язані реєструвати транспортний засіб, яким користуються на чеській території.

Як в Міністерстві транспорту Чехії, реєстрацію здійснюватимуть муніципальні установи (в яких знаходиться реєстр водіїв). Їх перелік можна знайти на мапі:

Українці зможуть зареєструвати автомобіль у період із 1 жовтня по 31 грудня 2023 року. Ця умова не поширюється на міжнародні перевезення.

Фото: Міністерство транспорту Чехії

А з 1 січня 2024 року набудуть чинності інші правила. Від водіїв авто із українськими номерами в Чехії вимагатимуть бути зареєстрованим в українському реєстрі транспортних засобів не пізніше 7 днів після надання тимчасового захисту або візи з метою толерантності.

З 1 січня 2024 року керування незареєстрованим транспортним засобом вважатиметься правопорушенням. За нього на суму до 30 тис. крон (понад €1,2 тис.).

Продовження терміну виплат до Дня Незалежності

Термін виплат разової грошової допомоги до Дня Незалежності України .

Тож ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України та ветеранів війни, які набули цього статусу до 24 серпня 2023 року включно, можуть до кінця жовтня звертатися за виплатою, якщо ще її не отримали.

Звернутися потрібно до органів Пенсійного фонду України або до Центрів надання адміністративних послуг. Слід надати відповідне посвідчення і дані про банківський рахунок, на який перерахують кошти.

Як відомо, суми виплат до Дня Незалежності цього року .

Новий потяг до Польщі

До кінця жовтня 2023 року Укрзалізниця планує запустити сполученням Рава-Руська – Варшава.

Він щоденно перевозити до 500 пасажирів загалом в обидва напрямки.

На станції Рава-Руська організують зручну пересадку на поїзди до Львова.

Точна дата запуску потяга поки не оголошувалася.

Розпочинають роботу перші помічники ветеранів

Із 3 жовтня у Вінниці перші помічники ветеранів. Всі вони успішно пройшли навчання на цю посаду.

– це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів. Спочатку його запустили в чотирьох областях – Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській.

– На 400 запланованих посад помічників вже є 439 кандидатів, а на Вінниччині перші підготовлені 19 фахівців вже стають до роботи, – в міністерстві.

Тепер до проєкту долучаються Сумська, Полтавська, Закарпатська, Харківська, Київська області та Київ.

Помічниками ветеранів можуть бути громадяни України, які володіють українською мовою та мають освіту, не нижчу від молодшого бакалавра. У пріоритеті – кандидати, які мають статус ветерана війни або є родичами військових, членами сімей полеглих воїнів.

Ключовий обов’язок помічника ветерана – допомагати військовослужбовцям під час переходу до цивільного життя. Йдеться про психологічну та юридичну допомогу, збирання необхідних довідок, допомогу в питаннях працевлаштування тощо.

Іспити на громадянство України

27 жовтня нові правила для отримання громадянства України.

Серед нових умов – з основ Конституції України, історії та на рівень володіння українською мовою.

Іноземці та особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту або Нацгвардії, повинні будуть подавати письмову заяву, що в разі набуття громадянства зобов’язуються скласти іспити протягом двох років.

Виплати постраждалим через підрив Каховської ГЕС

В Україні до 31 жовтня включно прийматимуть заяви для постраждалих через підрив окупантами Каховської ГЕС.

Йдеться про мешканців підтоплених районів Херсонської та Миколаївської областей. Сума виплати для кожного постраждалого становить 5 тис. грн.

Заяви на грошову допомогу приймають органи соцзахисту. Кошти виплачують на банківські рахунки або готівкою через Укрпошту.

Допомогу можуть отримати громадяни, які:

  • на момент підриву ГЕС проживали (були зареєстровані) в населених пунктах, які були підтоплені;
  • після 6 червня (дня теракту) виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованого лівобережжя на підконтрольну Україні територію.

Крім того, продовжено терміни виплати компенсацій через теракт на Каховській ГЕС. Подати заяву та копію документа, який підтверджує право власності на земельну ділянку, також можна до 31 жовтня.

Розмір допомоги становить 3 318 грн за втрачений урожай овочів на 0,01 га. Кошти виплачуватимуть на площу:

  • не більше 0,2 га на Миколаївщині (тобто максимум 66 360 грн);
  • не більше 0,3 га на Херсонщині (максимум 99 540 грн).

Зміни в роботі Київського метрополітену

Із понеділка, 2 жовтня, між поїздами метро Києва:

  • у години пік середній проміжок часу між поїздами складатиме 2,5-3 хвилини;
  • у міжпіковий період – 5-5,5 хвилини.

Інтервали у вихідні дні залишаться без змін – 6-7 хвилин.

Під час повітряної тривоги рух поїздів здійснюється лише підземними ділянками.

Усі 46 підземних станцій цілодобово працюють у режимі укриття.

Фото: УНІАН

Перехід на зимовий час

В Україні останньої неділі жовтня переводять стрілки годинників . У 2023 році це станеться 29 жовтня о 4:00.

Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Осінні канікули у школах

Цього року розпочнуться 23 жовтня та триватимуть до 29 жовтня.

Уже другий рік поспіль українські школярі навчаються в умовах повномасштабної війни. Передбачено три форми навчання: очна, дистанційна та змішана.

Зниклі безвісти: МВС запускає гарячу лінію

З 1 жовтня Міністерство внутрішніх справ Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (0 800 103 333).

За цим номером оператори нададуть інформацію про роботу Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти, консультуватимуть родичів та формуватимуть анкети до Уповноваженого.

Наразі в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин є понад 9,6 тис. записів.

Вихідні у жовтні

У другий місяць осені українці (суботи та неділі).

Розпочнеться жовтень з державного свята – Дня захисників і захисниць України (1 жовтня). Це неділя.

До повномасштабної війни якщо святковий день збігався з вихідним, то вихідний день переносився на наступний після святкового ( Кодексу законів про працю).

Однак в умовах воєнного стану цю норму скасували, тому додаткового вихідного 2 жовтня не буде.

Теги за темою
ПольшаЧехія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Виконують завдання на передньому краї без ризику для людей: на що здатні наземні роботи TerMIT
ITC
2025-04-29T14:21:20Z
Працівників ТЦК відправлятимуть на фронт, – Генштаб
24tv
2025-04-29T14:19:53Z
Проєкт "Вікторія". Історія полону та катувань, що пережила журналістка Рощина й тисячі ув'язнених Росією українців
Детектор М
2025-04-29T14:19:08Z
Наречені відсвяткували весілля під час торнадо: шокуючі кадри
24tv
2025-04-29T14:15:12Z
Які виплати на дітей із 1 травня – суми
Факти ICTV
2025-04-29T14:13:48Z
Безтермінова субсидія: допомогу на житло платитимуть автоматично - важлива зміна
Знай
2025-04-29T14:12:42Z
Журналіст видання «Думська» зазнав нападу під час знімання у будинку для літніх людей в Одесі
Детектор М
2025-04-29T14:10:23Z
ЛНУ імені Івана Франка отримав нового ректора
24tv
2025-04-29T14:09:40Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Довіра українців до Трампа обвалилася вдвічі - опитування
Европейская правда
2025-04-29T14:24:12Z
Суд ЄС скасував "золоті паспорти" Мальти
Комсомольская правда
2025-04-29T14:21:14Z
Криптокомпанія Трампа вимагала мільйони за "партнерство": навколо президента США розгорається новий скандал
Telegraf
2025-04-29T14:15:42Z
Путіну потрібно більше, ніж три дні "перемир'я": як він вчергове скористається паузою на фронті
24tv
2025-04-29T14:15:30Z
15 років ув’язнення отримав зрадник, який шпигував для фсбшників на прикордонні Сумщини
Украина Криминальная
2025-04-29T14:10:57Z
Як Україна відповість на "перемир'я" Путіна: Кузан розкрив стратегію Києва
GlavRed
2025-04-29T14:09:58Z
У Кремлі "роззявили рота" на Одесу і спалахнули цинічною пропагандою
GlavRed
2025-04-29T14:09:41Z
Україна вступає в небезпечну гру з Китаєм. І це гарний шанс для нас
ZN UA
2025-04-29T14:07:53Z
«Рецепт кохання» в Україні: на телеканалі Бігуді відбудеться премʼєра турецького серіалу
GlavRed
2025-04-29T14:19:23Z
Побилася із зятем: Волочкова втекла з весілля дочки
GlavRed
2025-04-29T14:06:37Z
Всесвітньо відомий аніме-серіал вийшов з українською озвучкою: що це за стрічка та де дивитись
24tv
2025-04-29T14:03:52Z
Звинувачений у домаганнях режисер Білоус отримав вчене звання
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T13:52:17Z
Не лише "Бумбокс": 5 старих українських пісень, які відроджуються в тіктоці
24tv
2025-04-29T13:45:00Z
За кордоном чи в Україні: сестра Софії Ротару повідомила, де насправді перебуває співачка
24tv
2025-04-29T13:34:32Z
"Без зворотного квитка": Сєдокова зібралася тікати з Росії
GlavRed
2025-04-29T13:27:45Z
Місце, де створюються гучні хіти: Монатік показав свою стильну і затишну музичну студію
24tv
2025-04-29T13:12:20Z
Молодша дочка Бейонсе вперше вийшла з нею на сцену
Комсомольская правда
2025-04-29T13:12:00Z
Офіційний курс стабільний, але з нюансами: долар і євро змінилися на копійку
24tv
2025-04-29T14:24:14Z
Єврокомісія підтримує створення в Україні фонду стимулювання будівництва зеленої енергетики – інвестори
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T14:21:29Z
Садівники приховують секрет: як правильно пікірувати перець для рекордного врожаю
GlavRed
2025-04-29T14:19:48Z
Шмигаль розказав про обсяг газу, який Україна законтрактувала для наступної зими
ZN UA
2025-04-29T14:13:39Z
Українці отримають ₴443 мільйони «Національного кешбеку» за березень
УкраинФорм
2025-04-29T14:06:25Z
Rabobank: Ціни на добрива будуть зростати
AgroPortal
2025-04-29T14:00:16Z
Урожай пшениці в Україні буде меншим за прогнози, якщо не підуть дощі
AgroPortal
2025-04-29T14:00:14Z
Кабмін подовжив чинний тариф на електроенергію для населення до листопада
УкраинФорм
2025-04-29T13:51:46Z
Уряд схвалив законопроєкт щодо міжнародного обміну інформацією про доходи з цифрових платформ
УкраинФорм
2025-04-29T13:49:44Z
У Кривому Розі 12-річний хлопчик захворів на лістеріоз
Комсомольская правда
2025-04-29T14:10:54Z
У Рівному біля смітника виявили тіло немовляти
УкраинФорм
2025-04-29T14:00:44Z
Дитина спала в ліжку: на Дніпропетровщині ворожий дрон вбив 12-річну дівчинку
GlavRed
2025-04-29T13:54:35Z
В США водій протаранив будівлю школи: четверо загиблих
1News
2025-04-29T13:54:26Z
У столиці затримали зловмисника, який обіцяв влаштувати чоловіка на службу в ГУР МО
Украина Криминальная
2025-04-29T13:51:42Z
ФОП з Полтави обманом заволодів майже ₴2,3 млн
Украина Криминальная
2025-04-29T13:51:30Z
Подвійна ДТП у Польщі: водій вантажівки, що врізався у рятувальників, є громадянином України
24tv
2025-04-29T13:48:56Z
Оператор електромережі Іспанії виключає кібератаку як причину блекауту
Европейская правда
2025-04-29T13:45:46Z
Замість дров для ЗСУ купували квартири та раритетні авто: оголосили підозри учасникам злочинної організації
УкраинФорм
2025-04-29T13:39:27Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
Уколи ботоксу: кому допоможуть розгладити зморшки, а кому зашкодять
Комсомольская правда
2025-04-29T13:52:01Z
Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців - дослідження
Gazeta UA
2025-04-29T13:36:22Z
Гарячий чи холодний: який чай насправді корисніший, відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-04-29T13:27:55Z
Поки сезон: як правильно приготувати хрустку та ароматну спаржу
24tv
2025-04-29T13:03:19Z
Повний гід від Krovato по ортопедичних матрацах
VGorode
2025-04-29T12:27:22Z
Гриби з людської шкіри можуть стати джерелом нового антибіотика – дослідження
ZN UA
2025-04-29T12:24:47Z
Смузі, йогурт або яєчня: чим варто починати свій ранок, аби залишатись здоровим та енергійним
Знай
2025-04-29T11:51:09Z
Таблетки для переривання вагітності виявилися значно небезпечнішими, ніж вказано в інструкції
24tv
2025-04-29T11:09:41Z
100 млрд доларів — на Крим. Чого не розуміє Трамп, що хоче віддати півострів окупантам
Фокус
2025-04-29T14:21:48Z
Держекоінспекція у Пилявському лісництві викрила серйозні порушення під час санітарної рубки: винних уже притягнуто до відповідальності
Знай
2025-04-29T14:21:15Z
П'ятьох жителів окупованого Мелітополя засудили до 14 років в'язниці за «підготовку теракту»
УкраинФорм
2025-04-29T14:15:12Z
У Києві оцифрували архівну документацію будівлі Національної спілки письменників
Детектор М
2025-04-29T14:07:12Z
Заступниця Кличка заявила про брудну інформаційну атаку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T14:06:13Z
На Куп'янському та Лиманському напрямках інтенсивність бойових дій дещо впала - військові
УкраинФорм
2025-04-29T14:03:03Z
Гороскоп на 30 квітня: Терезам варто поберегти нерви, а Водоліям — остерігатися нових знайомств
Telegraf
2025-04-29T14:00:06Z
Ворог рветься на кордон Дніпропетровської, Запорізької і Донецької областей - Волошин
УкраинФорм
2025-04-29T13:52:06Z
Росіяни облаштували 29 місць, де систематично катують полонених українців — журналісти
ZN UA
2025-04-29T13:49:18Z
Яким 3 знакам зодіаку травень принесе випробування – шукайте відповідь
24tv
2025-04-29T14:24:06Z
Садівників закликали залишати сир у саду у травні та червні: у чому причина
GlavRed
2025-04-29T14:12:10Z
У чому можна посадити мікрозелень: хитрий фокус вразить приголомшливим результатом
GlavRed
2025-04-29T14:06:26Z
"Влетите" на штраф: які країни забороняють туристам знімати на камеру
24tv
2025-04-29T14:03:48Z
З цим добривом помідори будете збирати відрами: як приготувати своїми руками
Telegraf
2025-04-29T13:51:17Z
29 квітня – поминальний день: гарні картинки з Радоницею
24tv
2025-04-29T13:45:44Z
Мадрид та Барселона зробили головний висновок після блекауту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T13:39:48Z
Чому ніколи не можна дарувати ножі: цей подарунок є небезпечним
24tv
2025-04-29T13:39:39Z
В холодильник ставити не варто: як правильно зберігати мед
GlavRed
2025-04-29T13:27:57Z
Донька Ломаченка у складі збірної України виграла медаль на міжнародному турнірі в Італії
24tv
2025-04-29T14:15:47Z
Альгуасіль — кандидат на заміну Алонсо в Баєрі
Football.ua
2025-04-29T14:13:21Z
Ювентус залишився без ключового гравця атаки на вирішальні матчі сезону
Football.ua
2025-04-29T13:58:34Z
"Барселона" — "Інтер": букмекери визначили явного фаворита півфіналу Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-29T13:48:18Z
"Його нокаутують": екссуперник Усика дав прогноз на реванш з Дюбуа
24tv
2025-04-29T13:45:58Z
Чепурний виграв залік Кубка світу зі спортивної гімнастики у паралельних брусах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T13:39:32Z
1000 тонн сталі: у Ліверпулі збудували стадіон на 53 тисячі глядачів з української сталі
24tv
2025-04-29T13:31:37Z
ЛНЗ залишили ще чотири менеджери
Football.ua
2025-04-29T13:27:17Z
Розбиває серце, – Таловєров вперше висловився про виліт Плімуту з Чемпіоншипу
24tv
2025-04-29T13:24:27Z
Застряг на орбіті на 53 роки. Старий радянський зонд неконтрольовано впаде на Землю
ITC
2025-04-29T14:21:59Z
Найстаріший фанатський мод Morrowind отримає найбільше оновлення за 22 роки
ITC
2025-04-29T14:21:54Z
Смартфон Xiaomi 16 першим отримає Snapdragon 8 Elite 2 і найбільшу батарею серед 6,3” моделей
ITC
2025-04-29T14:21:26Z
Нейромережа OpenAI позбудеться дратівливого стилю спілкування
InternetUA
2025-04-29T14:21:00Z
Гігант серед кажанів сьогодні опинився на межі зникнення в Україні: чим він особливий
Telegraf
2025-04-29T14:15:08Z
Учені навчили штучний інтелект зашифровувати секретні повідомлення
ZN UA
2025-04-29T14:07:15Z
Системні вимоги Elden Ring: Nightreign офіційно розкрито
24tv
2025-04-29T14:03:46Z
GTA 4 вийшла 17 років тому: колишній розробник розповів, що вирішили не додавати в гру
InternetUA
2025-04-29T14:03:23Z
Колись популярні смартфони назавжди припинять працювати: про які моделі йдеться
Фокус
2025-04-29T13:51:51Z
Найбожевільніший V6 спорткар Ferrari зірве тобі обличчя та залишить із посмішкою
Топ Жир
2025-04-29T14:15:28Z
ZF представляє інноваційний повітряний компресор для комерційних автомобілів
AutoCentre
2025-04-29T14:07:45Z
Карбон, титан і 880 сил: представлено екстремальний суперкар Ferrari
Фокус
2025-04-29T14:06:32Z
Використані батареї для електромобілів можуть живити будинки: що для цього потрібно
Фокус
2025-04-29T13:57:01Z
Електромобілі та гібриди: новий кросовер Citroen C5 Aircross показали офіційно
AutoGeek
2025-04-29T12:51:26Z
Керувати можна без прав: на ринок виходить електрокросовер Citroen за 9600 євро
Фокус
2025-04-29T12:42:25Z
Повернення унікального баггі від Citroen з золотистими дисками та трубчастими дверима
Топ Жир
2025-04-29T12:15:03Z
Неочікуваний успіх: кросовер Mazda EZ-60 отримав понад 10 000 замовлень за два дні
AutoGeek
2025-04-29T12:00:34Z
Шмигаль не задекларував авто дружини: знайдено новий дивний момент із Range Rover Sport
Telegraf
2025-04-29T11:45:45Z