MY.UAНовини
Деякі "слуги" недооцінили запит суспільства, - Олена Шуляк про другий строк Зеленського, вибори та майбутнє партії, ч.І
Деякі "слуги" недооцінили запит суспільства, - Олена Шуляк про другий строк Зеленського, вибори та майбутнє партії, ч.І

Деякі "слуги" недооцінили запит суспільства, - Олена Шуляк про другий строк Зеленського, вибори та майбутнє партії, ч.І

Олена Шуляк запевняє, що велика політика знову повернулася під купол Верховної Ради.

З перших днів широкомасштабного вторгнення рф, політичне життя в Україні об’єктивно було поставлене на паузу. Втім, як тільки окупанти зробили "жест доброї волі" та відійшли від Києва, під купол Верховної Ради знову повернулася політика і навіть стало підійматися питання виборів.

Звісно що ключова роль в цих процесах зберігається за президентською партією "Слуга народу", яка продовжує утримувати монобільшість в парламенті та має тисячі представників на місцях в регіонах країни. Та чи зберегла партія суб’єктність в умовах великої війни? Як "слуги" готуються до майбутніх виборів і які домовленості мають з депутатами від забороненої ОПЗЖ, які охоче голосують за законопроєкти монобільшості. На ці та інші питання в першій частині великого інтерв’ю "Телеграфу" відповіла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Зараз активно говорять про вибори. Але у нас так склалося, що партійним будівництвом мало хто займається системно і глобально. Після зміни влади кандидатів в депутати від "Слуги народу" набирали в екстренному порядку. Як ви оцінюєте ситуацію в партії зараз? Що можете сказати про перспективи депутатів, які зараз під куполом, на майбутніх виборах?

— У "Слуги народу" була унікальна ситуація, тому що спочатку були вибори президента, потім через дуже короткий проміжок часу вибори до парламенту, а вже потім розпочалося партійне будівництво. Запит суспільства на зміни був настільки великий, що команду Володимира Зеленського обирали з величезним відсотком підтримки.

На сьогодні не можна говорити, що "Слуга народу" це лише монобільшість в парламенті. Це великі команди на місцях: понад 6 тисяч місцевих депутатів, 225 голів громад. Це досить велика команда, яка на місцях себе показала під час повномасштабного повторення, і продовжує працювати. З першого дня війни ми зібрали всі наші обласні партійні осередки і проговорили, що концентруємося на трьох основних речах: допомога ЗСУ, допомога внутрішньо переміщеним особам, і третій напрям це питання, які пов'язані з допомогою релокованому бізнесу. В перші дні війни бізнес, який знаходився, наприклад, в Харківській області, просто не знав що робити. Куди їхати, хто йому допоможе, як вивозити обладнання, що робити з людьми? І до всіх цих процесів долучався кожен наш партієць.

Не буду применшувати роль монобільшості. З 24 лютого вся монобільшість демонструвала свою єдність і готовність збиратися в будь-який час для того, щоб ухвалювати відповідні законопроєкти. До травня 2022 року у нас в парламенті працювала єдина оборонна коаліція: не було жодної політики. Ми говорили про те, що немає партій, окрім одної, яка називається "Український народ", і всі політичні сили сприйняли це як аксіому.

До речі, що вам запам’яталося в ті перші дні широкомасштабного вторгнення?

— Коли президент, спікер Верховної Ради та прем'єр-міністр підписали документ на кандидатство в ЄС. Це був п'ятий день повномасштабного вторгнення. І була така цікава емоція: що відбувається? Адже така повномасштабна війна зараз, нічого не зрозуміло, яке кандидатство? Що робимо першочергово? Це дуже змішані почуття: важка емоційність стосовно повномасштабного вторгнення, а з іншого боку піднесення і гордість за те, що ми все ж таки подаємо такі документи в такий важкий час.

Тепер політика повернулася?

— Політика повернулася з травня 2022 року.

В перші дні війни в парламенті працювала "єдина оборонна коаліція"

Зараз говорять про те, що парламент втрачає свою суб'єктність. Рішення спускаються по вертикалі, наприклад, з Офісу президента, і депутатам нічого не залишається, як його проголосувати. Чи повинен парламент бути суб'єктним під час такої повномасштабної агресії?

— Звичайно, парламент повинен бути суб'єктним. Та парламентом було прийнято рішення, що ми діємо узгоджено і весь порядок денний законопроєктів, який виноситься до сесійної зали, ми проговорюємо і завжди узгоджуємо з урядом, якісь законопроєкти узгоджуємо з Офісом президента. Під час війни ця єдність не може бути розірвана, парламент не може виносити ті законопроєкти, які уряд не підтримує, тому що він їх не зможе імплементувати.

Ми дискутуємо перед виносом проєкту в сесійний зал. На зібрання фракції приходять віцепрем'єрміністри, міністри і у нас дуже палкі дискусії з усіма. Але рішення, які виносяться до сесійної зали, бажано погоджувати безпосередньо з урядом, адже саме уряд буде його імплементувати. Тому для того, щоб були ефективні державні рішення, потрібно тісно співпрацювати і з урядом, і з Офісом президента. Давайте не забувати, що у нас президент – Верховний головнокомандувач, і на ньому зараз вся ця відповідальність за рух країни, за те, що країна вистояла, за те, що український народ не зламався. Це якраз тому, що такі рішення приймав президент. Тому його думка для нас є надзвичайно важливою.

Але ж є думка президента, а є думка Офісу президента, а це не завжди тотожна історія. Президент акцентує, що працює над зброєю, над міжнародною коаліцією і є зовнішня політика. Але є ще внутрішня політика. Ті ж самі відкриті декларації. Це ж не та історія, за яку президент мав би давати наганяй парламенту…

— Але президент відреагував досить швидко. Якщо ми говоримо про відновлення декларування і відкритий реєстр, то деякі депутати не відчули цей градус запиту суспільства.

У нас були полярні думки. Одні казали, що немає чого приховувати, відкриваємо всі ці реєстри і нехай вся громадськість має до них доступ. А інші говорили, що до них звернулися представники органів місцевого самоврядування, які знаходяться дуже близько до територій, де ведуться активні бойові дії і де є загроза тимчасової окупації. Тому якісь депутати не голосували не через власні мотиви, а тому що вважали, що так буде якнайкраще. Та я вважаю, що запит суспільства на відкриті декларації, наші депутати від "Слуги народу" недооцінили. Це була основна помилка. І мені абсолютно зрозуміла реакція президента. Вона не могла бути іншою. Коли ти бачиш, що суспільство вимагає відкритих декларацій, відкритого реєстру прямо зараз, то звичайно накладаєш "вето".

Суспільство багато чого вимагає. Наприклад, звільнення Татарова (Олег Татаров – заступник голови Офісу президента, — Ред.) Суспільство вимагає, а президент не звільняє. І в цьому контексті хочу запитати: хто в партії "Слуга народу" відповідає за передачу цього "градусу" запиту суспільства на місця? Адже депутати можуть бути відірвані від реалій життя.

— Якщо ми говоримо про наших місцевих депутатів і голів громад, то у нас понад 800 фракцій. І "Слуга народу" в парламенті це одна із 800 фракцій, які є на місцях. У фракціях є загальний курс. Ми домовлялися ще на самому початку, що коли збирається фракція, і 70% цієї фракції голосує за те чи інше рішення, то інші 30% повинні підкоритися. Але цей механізм попрацював недовго, тому що кожен хоче декларувати свою позицію. І навіть якщо фракція приймає рішення, все одно ви будете бачити депутатів від "Слуги народу", які будуть не підтримувати якісь пункти в проєктах змін законодавства. Втім по ключовим питанням, які зазначені в нашій передвиборчій програмі, ми маємо ту єдність, яку очікує суспільство.

Яка все ж таки ваша позиція по виборах? Їх потрібно проводити під час війни?

— Моя позиція по виборах однозначна – коли ведуться військові дії, проводити вибори категорично не можна. Тому що не можна пояснити нашим військовим, (а це майже мільйон людей), що поки ви воюєте, ми тут будемо проводити вибори. 20% нашого населення знаходиться за кордоном. Яким чином буде організовано голосування за кордоном?

Наприклад, обговорюють голосування в "Дії".

— Але зараз немає голосування в "Дії" і якщо і дійде питання до інтернет-голосування , то його також потрібно організувати певним чином. Вивчаючи проблематику закордонного виборчого округу, ми також дивилися і на пропускну спроможність наших консульств. Наприклад, зараз в Польщі понад мільйон наших людей. Це скільки ж потрібно відкрити цих дільниць в консульствах, щоб люди змогли проголосувати? Дуже важка історія. Крім того, внутрішньо переміщенні особи по всій Україні, а це також мільйони людей. Є проблеми й з тим, що реєстр виборців зараз не актуальний і актуалізувати його швидко немає змоги.

Також питання безпеки — на яких територіях не будуть проводитись вибори, за якими критеріями визначати ці території? Та й де їх фізично проводити, якщо садочки, школи, де раніше були дільниці, просто зруйновані.

А яка позиція наших партнерів? Наприклад, була заява сенатора-республіканця Ліндсі Грема про необхідність проведення виборів під час війни. Він виразив консолідовану позицію, чи це окрема думка?

— У партнерів є єдиний запит: на чесні, прозорі, демократичні вибори. Звичайно, ніхто нас не може примушувати проводити ці вибори зараз, коли літають ракети і мільйон військових захищають країну. Коли ми зараз захищаємо демократію не тільки для Європи, а й для всього світу, ми не можемо провести вибори іншим шляхом, ніж чесно, прозоро і демократично. Та коли зараз деякі політики використовують тему виборів, то це настільки недоречно.

Гинуть люди, мільйони людей не мають свого власного житла, мільйони не можуть повернутися до України, а деяким політикам дуже-дуже потрібно поговорити і посилатися на деяких представників Західного світу, що нібито вибори потрібно проводити під час війни.

Перші вибори після війни. Яке майбутнє партії "Слуга народу" ви бачите, враховуючи те, що вона, ймовірно, буде фрагментована.

— Перше за все, я бачу партію як інституцію. Я багато роблю, щоб партія була справжньою інституцією, а не проєктом. А для цього потрібні люди, які формують відповідні команди і працюють на різних рівнях. Ми формуємо команди умовного кадрового резерву, який може виконувати не просто партійну роботу, а і взагалі речі, яких буде потребувати країна, пов'язані з відновленням і допомогою на тих територіях, які були або під тимчасовою окупацією, або там, де було найбільше руйнувань.

Приділяємо величезну увагу роботі і на зовнішньому напрямку. Минулого року ми стали частиною великої європейської сім'ї – ALDE. Це партія "Альянс Лібералів і Демократів за Європу". Вони приїжджають до нас, ми приїжджаємо до них, представники нашої партії допомагають навіть писати певні документи, з якими партія піде на вибори до Європейського парламенту в 2024 році. Україна не буде поки що в них брати участь, але хто знає, можливо в 2029 році ми вже будемо частиною європейської спільноти.

Ми продовжуємо партійне будівництво і відкриваємо партійні осередки. Наприклад нещодавно відкрили в Ізюмі, Куп’янську.

Депутати не відчули градус запиту суспільства на відкриті декларації

Тобто за вашими очікуваннями партія переживе вибори?

— У неї немає іншого вибору.

А президент йде на другий термін? Офіційно або можливо неофіційно йдуть розмови про вибори?

— Ми не обговорюємо такі речі. Зараз війна. Хоча мені б дуже хотілося другого терміну для діючого президента.

Розкажіть про стосунки "Слуги народу" з депутатами із колишньої ОПЗЖ. Вони підтримують законопроєкти монобільшості, зокрема давали голоси законопроєкту 5655. Чи існує з цими депутатами якась домовленість?

— Ні, жодної домовленості не існує.

Тоді який їм резон голосувати за "ваші" законопроєкти?

— Це питання треба ставити ОПЗЖ. Немає жодної домовленості, немає жодних перемовин, ні на рівні комітетів, ні на рівні погоджувальної ради, ні на рівні домовленостей між депутатськими групами чи фракціями. Вони самостійно приймають рішення.

А якщо брати ідеологічно: на вашу думку, чи повинні окремі депутати від ОПЗЖ бути в парламенті?

— Звичайно ж ні! І не тільки в парламенті, а і в місцевих радах також.

Чи існують механізми позбавлення їх депутатських мандатів? Віцеспікерка Олена Кондратюк в інтерв’ю "Телеграфу" говорила, що було б добре, якби ці депутати прийшли і самі здали мандати.

— Це була б ідеальна історія. Чесно вам скажу, що ми радіємо кожному випадку, коли такі депутати складають повноваження. Є кілька причин, коли їх можуть позбавляти мандату: коли є кримінальні провадження або підтверджується подвійне громадянство. Я особисто робила відповідні запити до СБУ та інших правоохоронних органів стосовно кримінальних справ і можливостей позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ.

Але не треба забувати, що у нас є ще місцеві ради і ті депутати, які підтримували проросійські сили, але знаходяться під іншими прапорами — мова ж не лише про ОПЗЖ. Тому зараз це величезна робота для СБУ, щоб у таких людей не було можливості не те що обиратися до Верховної Ради, а взагалі працювати на інших політичних посадах.

* Як працюють винайдені владою механізми компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, за рахунок яких коштів буде відновлюватися житлова інфраструктура, чи вистачить їх на всіх переселенців, та скільки грошей можливо "вибити" з активів підсанкційних російських олігархів? Про це читайте у другій частині інтерв’ю з Оленою Шуляк, яка вийде у вівторок, 3 жовтня, вранці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Точно не буде тюхтієм: наскільки рішуче Мерц підтримуватиме Україну
24tv
2025-05-06T19:12:32Z
НАБУ пройшло зовнішній аудит - його діяльність оцінили як помірно ефективну
УкраинФорм
2025-05-06T19:12:29Z
У Німеччині стався масштабний збій у системі звʼязку поліції та органів влади
Европейская правда
2025-05-06T19:12:10Z
США знають позицію Росії щодо територій після чотирьох зустрічей з Віткоффом
360ua.news
2025-05-06T19:12:07Z
Радіо Свобода: ЄС звинуватить Росію у застосуванні хімічної зброї в Україні
Лига
2025-05-06T19:09:48Z
Мерц похвалив Шольца за рішення, які той ухвалював на посаді канцлера
УкраинФорм
2025-05-06T19:09:25Z
У Дніпрі пролунали вибухи: ЗС РФ атакували місто балістикою
Фокус
2025-05-06T19:06:56Z
Трамп заявив, що США припинять атакувати хуситів
Европейская правда
2025-05-06T19:06:48Z
Сербські ЗМІ бідкаються, що Латвія і Литва не пускають літак Вучича в РФ
Европейская правда
2025-05-06T19:06:36Z
Усе заради важливої мети: на Met Gala-2025 зібрали рекорду суму
24tv
2025-05-06T19:12:55Z
67-річна Оксана Білозір розкрила секрет своєї стрункості
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T19:06:26Z
"Мене підвели": Ольга Сумська попросила вибачення після звернення до Зеленського
GlavRed
2025-05-06T19:00:01Z
"Огидне відчуття": Джамала розповіла про захоплення окупантами будинку в Криму
GlavRed
2025-05-06T18:34:29Z
"Змогла побороти страх": вагітна Slavia показала екстремальну фотосесію
GlavRed
2025-05-06T18:27:43Z
Кардинали дивляться фільм «Конклав», щоб підготуватися до справжнього конклаву
ZN UA
2025-05-06T18:07:23Z
7 травня - презентація першої книжки The Ukrainians Publishing «Контурні карти пам'яті»
Детектор М
2025-05-06T18:01:44Z
У Києві відбулася друга церемонія вручення премії Гільдії сценаристів України
Детектор М
2025-05-06T17:52:14Z
"Шукаю принца": Віра Брежнєва в трусах заявила про термінові пошуки чоловіка в Бухарі
GlavRed
2025-05-06T17:28:49Z
Допомога одиноким пенсіонерам в Одесі: хто має право на виплати у 2025 році
Политека
2025-05-06T19:01:18Z
Зеленський провів Ставку: обговорили фінансове забезпечення армії та захист неба
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T19:00:12Z
Завдяки норвезьким партнерам ЗСУ отримали медичні автомобілі на шасі MAN TGM 4×4
AutoCentre
2025-05-06T18:52:13Z
Як змінились зарплатні очікування айтівців і чи легко знайти нову роботу
24tv
2025-05-06T18:48:34Z
Допомога переселенцям у Запоріжжі: хто має право та як подати заявку
Политека
2025-05-06T18:31:21Z
Хто стане новим Папою Римським: 4 головних фаворита
24tv
2025-05-06T18:30:49Z
Дрон літакового типу FP-1 летить на 1600 км: в Україні представили БПЛА для ударів по РФ
Фокус
2025-05-06T18:27:59Z
В одному з облцентрів найкращих випускників шкіл таки нагороджуватимуть медалями
24tv
2025-05-06T18:24:09Z
"Новітній" захист від FPV-дронів: ЗС РФ "навішали" кущі з дротів на БМП-2
Фокус
2025-05-06T18:21:53Z
Заряд імунітету на рік вперед: 10 сезонних суперфудів, які варто їсти навесні та влітку
Знай
2025-05-06T18:51:51Z
Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль
Знай
2025-05-06T18:30:56Z
Тільки дві години протягом дня: вчені пояснили, коли краще пити каву
24tv
2025-05-06T17:28:37Z
Зниження лібідо у чоловіків: чому це трапляється, коли це проблема та що робити
24tv
2025-05-06T17:18:34Z
Ціла таблиця Менделєєва: у магазинному торті за 300 гривень нарахували 18 Е-шок
GlavRed
2025-05-06T16:27:48Z
Який вид м'яса найкорисніший для людини та навіть омолоджує - відповідь здивує
GlavRed
2025-05-06T16:27:40Z
У світі набуває популярності грибна кава
AgroPortal
2025-05-06T16:00:27Z
За тиждень в Україні на грип та ГРВІ захворіли майже 100 тисяч людей
УкраинФорм
2025-05-06T15:57:59Z
Плід, який лікує нерви: чим корисні помідори насправді, ви про це навіть не думали
Знай
2025-05-06T14:51:28Z
В Україні змінилася вартість землі: яка область у топі
24tv
2025-05-06T19:06:30Z
Олія дорожчає, яйця дешевшають: у травні деякі супермаркети переглянули цінники
Хвиля
2025-05-06T18:40:41Z
Кременчук закупить 20 тролейбусів із автономним ходом
AutoCentre
2025-05-06T18:01:46Z
Навіть не за всі гроші світу: який літак можна купити в Україні
Telegraf
2025-05-06T17:58:58Z
Шахраї видають себе за "Ощадбанк": ЦПД повідомляє про нову схему обману українців
InternetUA
2025-05-06T17:31:00Z
Пенсія за "мінімалки": скільки отримуватимуть українці із зарплатою 8 тис. грн
Фокус
2025-05-06T17:06:35Z
Єврокомісія розробила план повної відмови від російських енергоресурсів: деталі та терміни
Хвиля
2025-05-06T17:03:38Z
Ексголова біржі BitMEX Артур Хейс — про криптовалюти та акції: «Час йти в лонг на все»
ITC
2025-05-06T16:31:34Z
Ціни на газ у Європі стрімко зросли
360ua.news
2025-05-06T16:30:23Z
Шахрай обіцяв чоловікам виїзд за кордон і роботу в оборонці
InternetUA
2025-05-06T19:13:02Z
Наслідки російського удару по Сумщині: серед загиблих 6-річний хлопчик
GlavRed
2025-05-06T19:12:48Z
Показовий політ: в Італії три реактивні літаки Aermacchi зіштовхнулися в повітрі
Фокус
2025-05-06T19:03:47Z
У Києві рятувальники дістали з Дніпра тіло жінки, яка впала з мосту
УкраинФорм
2025-05-06T18:36:10Z
У столиці жінка впала з Пішохідного мосту: медикам не вдалося її врятувати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T18:24:15Z
На Дніпропетровщині пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-05-06T18:21:36Z
У Куп’янському районі Харківщини через авіаудари РФ виникли масштабні пожежі
УкраинФорм
2025-05-06T18:07:05Z
Атака дронів: у Харкові пошкоджені 40 приватних і багатоквартирних будинків
УкраинФорм
2025-05-06T17:39:41Z
Відмивання крипти у Minecraft і шокуюче викрадення: як у США викрили банду підлітків-грабіжників
24tv
2025-05-06T17:03:45Z
Армія РФ намагається оточити велике місто і зазнає великих втрат: деталі від військового
GlavRed
2025-05-06T19:12:35Z
Обмін полоненими та новий канцлер Німеччини: головні новини України
GlavRed
2025-05-06T19:04:44Z
Росіяни знову запустили "Шахеди": які області України під загрозою атаки
24tv
2025-05-06T18:34:34Z
"Молився Богу, щоб побути з рідними": щемливі кадри із звільненими воїнами
GlavRed
2025-05-06T18:27:22Z
У Сумах оголосили Дні жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару РФ
УкраинФорм
2025-05-06T18:21:16Z
Мінус 50 російських мотоциклів під Новопавлівкою: Волошин розповів про тактику ворожих штурмів
24tv
2025-05-06T18:18:50Z
У Києві відкрили Алею захисників України
УкраинФорм
2025-05-06T18:18:01Z
Новий графік маршруток у Києві: транспорт курсуватиме по-новому, подробиці змін
Политека
2025-05-06T18:01:05Z
Відключення газу в Полтаві 7 травня: кому готуватись до незручностей
Политека
2025-05-06T17:31:47Z
Глобальне турне Mustang за аваріями триває, цього разу в Індії
Топ Жир
2025-05-06T18:00:47Z
Toyota Crown Signia нарешті стала універсалом, яким і повинна була бути
Топ Жир
2025-05-06T17:45:12Z
Нова технологія LG перетворить поверхні на дисплеї: як вона працює
Фокус
2025-05-06T17:15:56Z
Юго повертається: нова модель отримає механічну коробку передач
Топ Жир
2025-05-06T16:45:26Z
BRABUS XL 800 легко обіграє Land Rover Defender
Топ Жир
2025-05-06T16:15:16Z
Таємничий новий позашляховик Ford Bronco з’явився в Китаї — він не схожий на жоден інший
Топ Жир
2025-05-06T15:45:28Z
Хтось відмовився купувати Ferrari 812 Competizione 2024 року за подвійну ціну
Топ Жир
2025-05-06T15:00:08Z
Прозорість, довіра й право на помилку – формула сильної команди від Оксани Журович
24tv
2025-05-06T14:34:46Z
Стоять подовгу: оновлений електричний кросовер Tesla Model Y не хочуть купувати
AutoGeek
2025-05-06T14:28:16Z
Ви встигнете їх посіяти у травні: ось квіти, які прикрасять сад без метушні з розсадою
Telegraf
2025-05-06T19:00:50Z
Типова підлога для гаража: який матеріал неочікувано варто розглянути для кухні
24tv
2025-05-06T18:54:38Z
Астрологи назвали 2 знаки зодіаку, які в травні захочуть провести більше часу наодинці
24tv
2025-05-06T18:18:44Z
Водоспади неймовірної краси: невідома локація у Карпатах, яку повинен побачити кожен
24tv
2025-05-06T18:10:39Z
Додайте цей компонент у лунку — і качани капусти виростуть великими
Telegraf
2025-05-06T18:10:00Z
Замінити дорогі "дизайнерські" кашпо для дачі ще ніколи не було так просто: як це зробити
Telegraf
2025-05-06T17:54:45Z
Як захистити розсаду огірків до висадки: простий спосіб від городника
GlavRed
2025-05-06T17:28:01Z
Його називають "найкращим другом мʼяса": салат під шашлик, який зʼїдають першим
24tv
2025-05-06T17:09:49Z
Не чиніть так на відпочинку: що не можна робити в Туреччині
24tv
2025-05-06T16:57:10Z
Захарова назвала головного бунтівника у збірній України, який підбурював бойкотувати ЧЄ-2025
24tv
2025-05-06T19:12:54Z
Анхель Торрес – гравець Динамо Київ
Football.ua
2025-05-06T19:01:41Z
Баварія може посилитися Шиком
Football.ua
2025-05-06T18:37:28Z
Танганга може повернутися до АПЛ
Football.ua
2025-05-06T18:30:10Z
Дзаніоло дискваліфіковано на два матчі за образу арбітра
Football.ua
2025-05-06T18:22:39Z
"Інтер" – "Барселона": команди назвали стартові склади на матч-відповідь півфіналу Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-05-06T18:12:23Z
Переможний удар Світоліної визнали найкращим у квітні за версією WTA
24tv
2025-05-06T18:10:38Z
ПСЖ зіграє з "Арсеналом": де й коли дивитися
Gazeta UA
2025-05-06T18:07:23Z
Колишній чемпіон світу, якого побив Усик, відверто розповів, чому не приїхав в Україну
24tv
2025-05-06T18:03:04Z
Відеокарти NVIDIA RTX 5060 вийдуть 19 травня, — офіційно
ITC
2025-05-06T19:10:44Z
Топ-10 налаштувань, які покращать роботу смартфонів Samsung
InternetUA
2025-05-06T18:40:24Z
Учені попереджають про поширення в Європі небезпечної цвілі через потепління
УкраинФорм
2025-05-06T18:34:30Z
Microsoft представила нові Surface Pro і Laptop — найтонші Copilot+ PC, зі Snapdragon X Plus та ціною від $800
ITC
2025-05-06T18:34:29Z
Квітковий Місяць зійде над Україною: що це і як його побачити
Telegraf
2025-05-06T18:34:19Z
Apple помітно спростила перехід з Android на iPhone: лише одна дія
InternetUA
2025-05-06T18:11:45Z
До Землі 9 травня наблизиться потенційно небезпечний астероїд
УкраинФорм
2025-05-06T17:48:30Z
Samsung розробив новий планшет у співпраці з Пентагоном
InternetUA
2025-05-06T17:43:17Z
Каракатиці мають власну «жестову мову»: вчені зрозуміли, як вони спілкуються
ZN UA
2025-05-06T17:37:24Z