MY.UAНовини
Чорний гумор, біженки в шубах та гламурний Бандера. Колишній гендиректор «Нового каналу» зробив постановку «Зелених коридорів»
Чорний гумор, біженки в шубах та гламурний Бандера. Колишній гендиректор «Нового каналу» зробив постановку «Зелених коридорів»

Чорний гумор, біженки в шубах та гламурний Бандера. Колишній гендиректор «Нового каналу» зробив постановку «Зелених коридорів»

«Зелені коридори» – п’єса, яку Наталка Ворожбит написала для мюнхенського театру Münchner Kammerspiele і вчергове продемонструвала усі свої таланти: вміння цікаво розповідати історію, вигадувати яскраві діалоги та створювати багатошарових неоднозначних персонажів.

І, звісно, почуття гумору, яке неймовірно балансує на межі усіх червоних ліній, шокуючи глядачів, але не обурюючи. Принаймні, скандалів навколо «Зелених коридорів» я поки не бачила. Йдеться про чотирьох біженок, які виїздять з України у березні 2022 року. Сюжет там такий, що навіть не можу собі уявити, як плющить німців на цій виставі. 

Ну, приміром, одна з біженок вбиває свого нового чоловіка Ганса, бо він ніяк не хотів змінити аватарку з російською символікою, адже «у нього комплекс провини через Гітлера, тому він любить Путіна». І це не єдина сцена, яка здатна усіх європейських любителів поспівчувати росіянам, російській культурі та «вирішити конфлікт через діалог, бо завжди винні дві сторони» продемонструвати повними недоумками або циніками. Як показує практика, це навіть можна поєднувати. 

Разом із тим, авторка не панькається і з факапами українців. Одна з героїнь – акторка, яка колись грала у російських серіалах, зокрема і феесбешницю. А також засвітилася на передвиборчих бордах Кернеса. Інші персонажки її впізнають і накидаються з претензіями: «Всі українські актори грали в російському лайні! Вони усі винні!». На що акторка відповідає: «А що ж ви всі дивилися це лайно?». 

Вочевидь, якщо маємо на меті закинути тим самим німцям ідіотську поведінку, мусимо подивитися у дзеркало і на себе. По-перше, лише тоді це має шанси бути сприйнятим. По-друге, у такий спосіб українці позбавляються образу нещасних жертв, безликих та не суб'єктних, яким, можливо, співчувають, але навряд поважають, бо ті постійно лиш жаліються і чогось вимагають. Нас представляють багатогранні персонажі, з недоліками, слабкостями, але і харизмою, силою та почуттям власної гідності. Зрештою, такий підхід і відрізняє розумні твори від урапатріотичних. Але найголовніше, що європейським глядачам після перегляду повинно стати чітко зрозуміло: бути лояльними до росіян та не бачити у них загрози – дуже і дуже поганий шлях. 

Здавалось би, п’єса Ворожбит – цілком експортний варіант. Акт культурної дипломатії. Дуже емоційний і талановитий спосіб надавати ляпасів німцям, які досі не зрозуміли, що таке Росія. І що таке Україна. І що їхнє переосмислення нацистського минулого в якийсь момент дало збій. Такі собі методи колишнього посла Андрія Мельника, лиш у мистецькій площині. Пана Андрія багато критикували за надто емоційні та радикальні висловлювання. Та, схоже, культурні дипломати можуть собі дозволити трохи більше, ніж їхні колеги з посольств. 

Разом із тим, цей твір став доволі успішним і в Україні. З травня «Зелені коридори» можна подивитися у театрі на Подолі в постановці Максима Голенка.

Про популярність вистави свідчить хоча б те, що квитків на 13 жовтня вже не лишилося. А відкриттям для багатьох може бути те, що найкращий і найточніший (принаймні поки) спосіб показу нашої війни у мистецтві – чорна як вугілля абсурдна трагікомедія. Якщо хочете заперечити, то просто згадайте, як ми усією країною викладали святкові слова привітання тільцями мертвих російських військових. Гумор – одна з найбільших захисних реакцій, чим важчі випробування, тим жорсткішим він стає. 

І цей принцип посилився у другій вітчизняній постановці цього твору – її прем’єра днями відбулася у столичному Театрі Драматургів. Про неї і поговоримо. Режисером цього дійства став Олекса Гладушевський, колишній гендиректор «Нового каналу». І тут особисто мене страшенно тішить, що таки є люди, які після тривалої роботи на нашому тєліку змогли лишитися із незагидженими мізками і здатними зробити щось нетривіальне, цікаве та сміливе. 

Його варіант «Зелених коридорів» заходить у ще більшу фантасмагорію, експерименти, але водночас тримається за реалістичність. Адже ця війна є саме такою, парадоксальною: дуже передбачуваною і водночас цілком несподіваною. Цього не могло трапитися у 21 столітті, але до цього якраз усе і йшло. Ми спостерігаємо цілковиту маячню, яка вже давно стала буденністю.

На початку вистави ми бачимо наших чотирьох біженок (з Києва, Харкова, Чернігова та Бучі), які виходять на сцену у розкішних шубах, прикрасах, із зачісками та макіяжем. Вони готуються пройти через кордон.

Там їх зустрічає двоє янголів, бо майбутнє життя у чужих країнах – це таке собі чистилище, переповнене вампірами у вигляді пихатої француженки, захопленої російською культурою, чи угорської кінопродюсерки, яка стверджує, що українці самі винні у цій війні, бо злили Путіна. 

Взагалі на костюми у цій постановці звернули особливу увагу – усе схоже на якусь fashion-подію, навіть Степан Бандера має вигляд моделі, яка щойно зійшла із подіуму.

Щоправда із декорацій – лише довга штора із ниток блискучих скелець. Театр Драматургів передбачає досить лаконічний формат не лише через невелике приміщення, а і через концепт: головним тут вважають саме драматичний текст. Проте цей варіант «Зелених коридорів» хотілося б побачити саме на сцені, яку можна значно цікавіше оформити. Адже цим розкішним костюмам явно бракує таких самих декорацій. 

Гламурний вигляд головних героїнь можна трактувати щонайменше у двох напрямках. Згадайте, скільки у березні-квітні було подивувань від європейців, яких шокували дорогі машини українок та їхній одяг. І скільки далі було розмов про те, що наші біженці абсолютно зламали усі шаблони навколо цього слова. 

Але можна на це подивитися й з іншого боку. На жаль, не усі мали змогу зібрати валізи і тікали з невеличкими рюкзаками. Особисто я, коли виїздила з Бучі, забила машину найдорожчими речами, бо логічно було рятувати саме це. Проте сама була одягнена у брудючі штани і куртку з плямами від казанка і ще бог зна від чого. Два тижні без душу, з брудними нігтями та мріями бодай про крем для рук.

Тривалий період у такому дещо принизливому стані багатьох змусив згодом зануритися по самі вуха в індустрію краси, аби досягти хоч якоїсь сатисфакції. Знову ж, згадайте неймовірне прагнення дівчат одразу після облаштування на новому місці негайно шукати добру манікюрницю. І те, яке нерозуміння це викликало у решти людей. Тому ці шуби та прикраси на героїнях я сприймаю ще й як своєрідну втечу від реальності, заперечення того неприємного відчуття, що довелося пережити. 

У виставі грають молоді актори, поки без гучних імен та великого досвіду. Проте, роблять це блискуче, чергуючи цілком природню, спокійну «кіношну» техніку з гротеском, що чудово поєднується як між собою, так і з трагікомічним сюжетом. Ну ось, приміром, репліка: «Сусідка, яка доглядала собак, вмерла від старості. Це у нас тепер рідкість». Люди в залі спочатку округлюють очі, а потім регочуть. 

Особливо хочеться відзначити Олександра Якобчука, який неймовірно зіграв біженку-акторку. Він створив справжню діву, вишукану, елегантну, ексцентричну, самозакохану та екзальтовану, але готову відстоювати свою позицію хай там що.

Вона із тих, про кого кажуть «перевзулася». Але зробила це щиро. Акторка потрапляє в Угорщину і сперечається там із проросійськими колегами. Водночас нам показують, як вона колись знімалася у кіно та грала Бандеру, Телігу і Леонтовича. Ці сцени також дуже смішні, але занурюють глядачів у наше минуле та дають краще зрозуміти, чому ж Росія взяла і напала. 

Нині ми усе частіше обговорюємо, якими має бути мистецтво про війну. Одні обурюються так званою «байрактарщиною», інші стверджують, що комедії зараз не доречні, ще хтось наполягає на тому, що культура взагалі поки не на часі. Наче вона колись була на часі у нашій країні. Та найбільш складна, як на мене, дискусія відбувається навколо слова «спекуляція».

Як відрізнити, коли автор просто і раціонально використовує тему війни, аби привернути увагу до свого твору, а коли це щось справді щире і талановите? Ситуація з фільмом «Юрик» дещо прояснила цю ситуацію, показавши, що буває, коли похапцем «клепаєш актуалочку», сподіваючись на невибагливість аудиторії. А буває те, що доводиться вислуховувати справедливі претензії, перепрошувати і намагатися усе переробити. Хоч, з іншого боку, фільм отримав повно схвальних відгуків, отже ситуація таки складна і дуже суб’єктивна. 

У тексті п’єси частково описується, як можна спекулювати на війні, але йдеться про таку собі «байрактарщину» для іноземців. Наприклад, продюсер, який змінює концепт твору і стверджує, що персонажа Бандери треба викинути, бо глядачів це шокує і вони обговорюватимуть лише його «співпрацю на нацистами». Натомість треба побільше історій про дітей чи жінок, бо їх більше шкода, особливо згвалтованих. 

Що ж до «Зелених коридорів», то особисто я вважаю і саму п’єсу, і обидві її постановки – чудовим і точним відбитком часу, який варто було зафіксувати. Можливо, саме завдяки цій неймовірній правдивості, глядачі легко сприймають і цинічні чорні жарти, і певний стьоб над бажанням героїзувати минуле і тепершінє. Попри море ризикованих моментів, «Зелені коридори» не нарвалися навіть на малесенький скандальчик. Побачене на сцені глядачів не обурило просто тому, що вони у цьому живуть вже півтора роки. Аби це відтворити просто потрібен талант. Напевне, він і є відповіддю у дискусії на тему спекуляцій. 

А щоб цей текст не був аж таким неприхованим дифірамбом нашим чудовим авторам, згадаю ще одну популярну дискусію. Про те, рано чи не рано зараз робити твори про війну, особливо про її найбільш трагічні сторінки. Зрозуміло, що теми цієї не уникнути і навіть виробники серіалів стверджують, що і в комедіях, які нині знімають, так чи інакше війна буде присутньою. Та якщо говоримо про більш серйозні твори, то виникають інші проблеми. Приміром, авторам важко подивитися на тему глибше через відсутність дистанції. Також потрібні неабиякі здібності, аби розповідати про найжахливіші злочини росіян, аби це було водночас правдиво, реалістично, але не травмувало глядачів. 

Усього цього Наталці Ворожбит, Максиму Голенко та Олексі Гладушевському вдалося уникнути. Крім, можливо, одного і частково. Актуальності. Про це, до речі, теж часто згадують, коли йдеться про типові баги «швидких» творів про війну. У нас усе блискавично змінюється і у тексті є багато моментів, які вже трохи застаріли. Принаймні, для української аудиторії. Як жарт про «не хочу уезжать из Алушты», який колись був смішним, але вже затерся. Наприклад, висміювання захоплення європейців російською культурою на прикладі Достоєвського та Чайковського. Ні, тема, на жаль, актуальна і досі, але з неї у нас сміються вже трохи по-іншому, бо Толстоєвський дещо забембав.  

Проте, ці моменти враження зовсім не псують. Хай там як, а «Зелені коридори» особисто я сприймаю як талановитий, але усе ж акт не лише мистецтва, а і просування державних інтересів та навіть боротьби із російською пропагандою. У п’єсі Наталка Ворожбит торкається багатьох тем, якими вже давно та успішно маніпулює Кремль і які варто було роз’яснити. Наприклад німецьким глядачам пояснюють як і чому Степана Бандеру перетворили на страшилку. Або той же Достоєвський демонструється не як великий гуманіст, а як мазохіст, який пропагує страждання та мовчання, бо воно гарантує безпеку. 

Для українських глядачів це не новина. Принаймні для багатьох і вже зараз, бо коли п’єса створювалася, фанатів російської культури у нас було значно більше. 

 Фото: Максим Поліщук, Театр Драматургів, facebook Театр на Подолі, Armin Smailovic

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
3 легендарні фільми з Леонардо Ді Капріо, які хочеться передивитися
24tv
2025-05-08T21:00:00Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-08T20:58:10Z
Орбакайте втекла під крило до Пугачової після висловлювань про війну
GlavRed
2025-05-08T20:36:58Z
Tayanna заговорила про весілля: на березі океану
GlavRed
2025-05-08T20:27:52Z
"Коханка": що відбувається у шлюбі Лілії Ребрик
GlavRed
2025-05-08T20:27:40Z
Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 10-11 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T20:00:43Z
"Передавала допомогу": що відомо про стосунки Софії Ротару з росіянами
GlavRed
2025-05-08T19:27:42Z
Існують понад 25 років: 4 найдовші мультсеріали, які знають у всьому світі
24tv
2025-05-08T19:06:36Z
"Народиться щось...": улюбленець українок Тарас Цимбалюк розповів, навіщо пішов на шоу "Холостяк"
Знай
2025-05-08T18:52:07Z
Рада ратифікувала угоду про надра між Україною та США
УкраинФорм
2025-05-08T21:01:53Z
Зеленський - про припинення вогню: 30 днів можуть стати початком років миру
УкраинФорм
2025-05-08T20:55:50Z
Визначить подальші стосунки зі США: Україні надважливо було ратифікувати угоду про надра
24tv
2025-05-08T20:54:33Z
Швеція дає $2 млн на підтримку діяльності "Радіо Свобода"
InternetUA
2025-05-08T20:49:29Z
Венс: Росія не отримає території, яких ще не захопила
ZN UA
2025-05-08T20:48:32Z
У мирних переговорах можуть з’явитися інші посередники - Сікорський назвав країни
УкраинФорм
2025-05-08T20:46:52Z
Сікорський: "Відмова США від участі в трибуналі щодо агресії – поступка путіну"
iPress
2025-05-08T20:46:49Z
До Києва приїхав єврокомісар з оборони
iPress
2025-05-08T20:46:00Z
США та Велика Британія уклали першу торговельну угоду в межах митної війни Трампа
ZN UA
2025-05-08T20:43:06Z
Сибіга: Україна цінує підтримку Святого престолу і сподівається на візит нового Папи
УкраинФорм
2025-05-08T20:57:52Z
Українські та британські ветерани об'єдналися в Лондоні в День пам'яті та перемоги
24tv
2025-05-08T20:30:29Z
Такого ніколи не було: що незвичного відбулось на церемонії у Ватикані
GlavRed
2025-05-08T20:27:47Z
"У вас навіть і 100 мб не має": Київстар заманює людей акцією, українці нагадали про проблеми
Знай
2025-05-08T20:12:31Z
Компенсація за оренду житла для переселенців у Полтавській області: як оформити
Политека
2025-05-08T20:01:09Z
Вибачте чи вибачаюся? Мовознавиця розвінчала поширений стилістичний міф
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T20:00:08Z
У Швеції суд покарав матір за трендове відео з донькою у TikTok
InternetUA
2025-05-08T19:49:26Z
Обрали кота Василя чи Сімбу? Мережею вже ширяться меми про обрання Папи Римського
Telegraf
2025-05-08T19:40:12Z
На інвалідність не зважатимуть: коли ТЦК може мобілізувати
Знай
2025-05-08T19:30:12Z
Лікар пояснив, як швидко заснути, якщо прокинулись посеред ночі
Знай
2025-05-08T20:12:31Z
Яку їжу не варто давати собакам: ТОП-5 заборонених продуктів
Фокус
2025-05-08T18:06:44Z
9 продуктів, які можуть змінити ваш настрій
24tv
2025-05-08T17:15:42Z
Вчені нарешті знайшли шкоду від пластику — і вона смертельна
ITC
2025-05-08T15:55:22Z
Алергія на котів: міфи про гіпоалергенні породи та шерсть
24tv
2025-05-08T15:48:55Z
Вчені з’ясували яка група крові приваблює кліщів найбільше
360ua.news
2025-05-08T15:01:00Z
Уперше в Україні: у Києві немовляті зробили АВО-несумісну пересадку печінки
Факти ICTV
2025-05-08T14:51:22Z
Як побороти цукрового монстра: інструкція для ласунів, схуднете і снікерсів не захочеться
Знай
2025-05-08T13:51:55Z
Барбекю чи шашлики можуть обернутись проблемами: лікар попередила про небезпеку
GlavRed
2025-05-08T13:26:27Z
ЄС підготував удар на $107 млрд по імпорту США
iPress
2025-05-08T20:46:10Z
Ціни на овочі впали: скільки коштують огірки та помідори у травні
Хвиля
2025-05-08T19:24:30Z
Біткоїн перевищив $100 тис. на тлі торговельної угоди між США та Британією
Факти ICTV
2025-05-08T19:17:43Z
Одна з найбільших економік світу накопичила рекордні запаси валюти
24tv
2025-05-08T19:06:35Z
Скільки зараз коштує переоформити будинок в селі
24tv
2025-05-08T19:06:35Z
Біткоїн знову перевищив $100 000
InternetUA
2025-05-08T19:01:40Z
6 бізнесів, які вже не приносять прибутку у 2025
24tv
2025-05-08T18:48:12Z
Податкова зазирне у ваші рахунки: що насправді хоче влада
Знай
2025-05-08T18:30:52Z
Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку — про 5% податкову криптоамністію та адаптацію MiCA до наших реалій
ITC
2025-05-08T18:28:10Z
Співробітник Ford нібито роками виносив мільйонні партії капотів і дверей без перешкод
Топ Жир
2025-05-08T20:45:51Z
На Полтавщині внаслідок ракетної атаки РФ пошкоджені приватні будинки
УкраинФорм
2025-05-08T19:19:48Z
В аеропорту Джамму в індійському Кашмірі пролунали вибухи: Індія і Пакистан продовжують бої
Фокус
2025-05-08T19:16:55Z
Росіяни атакували з дрона селище на Херсонщині, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-05-08T19:10:40Z
Внаслідок детонації вибухонебезпечного предмета на Чугуївщині постраждав 11-річний хлопчик
Мій Харків
2025-05-08T16:40:41Z
СБУ затримала адміністратора Telegram-каналу для «ухилянтів»
InternetUA
2025-05-08T16:31:40Z
У Запорізькій області через атаку російського дрона загинула жінка
УкраинФорм
2025-05-08T16:24:30Z
Одна дівчина била, інша – знімала: поліція Львівщини встановила учасників побиття малолітнього
24tv
2025-05-08T16:00:56Z
Росіяни скинули з дрона вибухівку у Понятівці на Херсонщині - загинула жінка
УкраинФорм
2025-05-08T15:36:50Z
Електрокарета для поїздок до магазину: в мережі показали унікальне авто із 90-х
Знай
2025-05-08T20:51:51Z
Плануєте електромобіль? Голова Палати представників повідомляє про скасування податкових пільг для ЕВ
Топ Жир
2025-05-08T19:30:30Z
Тесла припинила продаж опції для Кібертрака, що збільшувала запас ходу на 16 тисяч доларів, не пояснивши причину
Топ Жир
2025-05-08T19:16:38Z
Новий кабріолет G-Class із задніми дверями навиліт знизив планку якості
Топ Жир
2025-05-08T18:45:54Z
Маловідома, але потужна: для чого потрібна кнопка з стрілкою в автомобілі
GlavRed
2025-05-08T18:27:05Z
Федеральні органи звернули увагу на зникнення 568 автомобілів з міської штрафстоянки
Топ Жир
2025-05-08T18:15:04Z
Тесла може перейменувати свої автономні таксі та кіберкаби
Топ Жир
2025-05-08T17:30:14Z
Ніхто не знає, звідки з’явилося це колесо, але воно пробило дах Mercedes
Топ Жир
2025-05-08T16:45:25Z
Кладуть м’ячі в підвіску: механік розповів, що це за метод і чи він безпечний
GlavRed
2025-05-08T16:27:52Z
На фронті - 154 зіткнення, ЗСУ знешкодили понад 400 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-08T20:46:26Z
Лінія фронту станом на 8 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T20:12:05Z
Який один факт підтверджує, що росіяни навіть не готувалися до "перемир'я"
24tv
2025-05-08T20:09:19Z
Жителів Київщини попередили про прохолодну погоду та опади: прогноз Гідрометцентру
Хвиля
2025-05-08T20:06:03Z
Попри "перемир'я", ввечері над Полтавщиною збили ракету: в ОВА розповіли про наслідки
24tv
2025-05-08T19:45:45Z
Битва за Донеччину: українські війська відбивають штурми біля Андріївки й Єлизаветівки
Gazeta UA
2025-05-08T19:40:44Z
Україну атакує потужний циклон: де засипатиме снігом та заливатиме дощами
GlavRed
2025-05-08T19:34:25Z
Безкоштовне житло для ВПО в Одесі: адреси, умови та контактна інформація
Политека
2025-05-08T19:31:43Z
Бійці ГУР звільнили побратимів з російського полону прямо на полі бою – деталі та відео
Лига
2025-05-08T19:16:58Z
Без глютену та вуглеводів: простий рецепт кето хліба, який можна робити кожного дня
24tv
2025-05-08T21:00:20Z
Посудомийка погано миє посуд: простий і ефективний спосіб від майстра
GlavRed
2025-05-08T20:30:02Z
У Карпатах зберігся маловідомий палац: як знайти цю локацію
24tv
2025-05-08T20:03:10Z
Ви обожнювали його у дитинстві: той самий торт "Карпатка" з найніжнішим кремом
24tv
2025-05-08T19:45:59Z
Подолайте стрес за лічені хвилини: ця метода працює на всі 100%
24tv
2025-05-08T19:36:53Z
Як перевірити яйця на свіжість - бабусин метод із стовідстотковою точністю
GlavRed
2025-05-08T19:27:50Z
Краще не забувати: як довго можна залишати мокру білизну в пральній машині
24tv
2025-05-08T18:57:06Z
У кого зі знаків зодіаку після магнітних бур у травні почнеться біла смуга в житті
24tv
2025-05-08T18:24:43Z
Полярне сяйво за копійки: як дешево купити квитки та поїхати в Ісландію
24tv
2025-05-08T18:06:57Z
Фінал Ліги Європи УЄФА буде англійським: «Манчестер Юнайтед» - «Тоттенгем»
УкраинФорм
2025-05-08T21:01:02Z
Злива голів у Манчестері та перемога Тоттенхема: результат матчів 1/2 фіналу Ліги Європи
24tv
2025-05-08T21:00:21Z
Тоттенгем із другою перемогою над Буде/Глімт вийшов до фіналу Ліги Європи
Football.ua
2025-05-08T20:58:38Z
МЮ вдруге розгромив Атлетік та вийшов у фінал Ліги Європи
Football.ua
2025-05-08T20:55:04Z
Бальде повернувся до загальної групи Барселони
Football.ua
2025-05-08T20:49:29Z
Даєр погодив умови контракту з Монако – Романо
Football.ua
2025-05-08T20:28:14Z
Рафінья: Флік змінив мою кар'єру
Football.ua
2025-05-08T20:24:40Z
Атлетіко вирішив не викуповувати Ленгле
Football.ua
2025-05-08T20:16:42Z
Легенда Манчестер Сіті, якого сватають в МЛС, може перебратись в італійський гранд
24tv
2025-05-08T20:12:14Z
Google випадково розсекретила новітній інтерфейс Android 16
InternetUA
2025-05-08T20:37:28Z
Lenovo представила ноутбуки Legion 9i з Core Ultra 9 275HX і 3D-зображенням — підтримка Cyberpunk 2077 та 30 відомих ігор
ITC
2025-05-08T20:16:49Z
Класика повертається. Як запустити "Сапера" та інші старі ігри на Windows 11
InternetUA
2025-05-08T19:46:25Z
До 24 ГБ пам’яті та архітектура Battlemage: Intel анонсує відеокарти Arc Pro на Computex 2025
ITC
2025-05-08T18:28:45Z
Вартість акцій Alphabet впала на 8% після заяви Apple про рекордну втрату трафіку — Google заперечує
ITC
2025-05-08T18:28:42Z
Інтернет-шахраї ошукали жінку на 22 тисячі гривень
InternetUA
2025-05-08T18:16:26Z
Оптоволоконні дрони та дрони-шутери "летючі гармати": з якими проблемами стикаються виробники
InternetUA
2025-05-08T17:43:06Z
Індія поставила умови для Starlark: доступ в обмін на стеження
Portaltele
2025-05-08T17:28:57Z
Ілон Маск заявив, що людство колонізує Марс після знищення Землі
InternetUA
2025-05-08T16:49:16Z