Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що поки не можна говорити про повну перемогу над Чорноморським флотом Росії.
Загарбники ще мають достатньо кораблів різного класу: від важких фрегатів – до робочих підводних човнів та малих кораблів-ракетоносіїв.
Кожен такий корабель – 8 пускових установок. Ми всі дуже добре бачили, як працює "Калібр". Вони ще можуть виходити в центр акваторії Чорного моря та завдавати удари,
– зауважив Черник.
Попри це, вдалося досягнути певного паритету. Окупанти усвідомлюють, що всі їхні судна в Чорному морі тепер перебувають під загрозою. І перший крок до великої битви за Крим все ж таки вже почався.
Дивіться розмову з Петром Черником на ютубі 24 Каналу
Потрібні далекобійні ракети
Як наголосив Черник, щоб битва за Крим по-справжньому почалася, потрібна достатня кількість далекобійних ракет як наземного, так і авіаційного базування. Тоді нарешті буде змога покласти Кримський міст.
Кримський міст – головна артерія. Особливо в частині залізничної гілки. Її можна знищити тільки великими ракетними залпами. Не 1 – 2 ракети, які покладуть секцію. Вони тоді її відремонтують. Треба покласти кількасот метрів та взяти все під вогневий контроль. Щоб будь-які ремонтні судна, які бралися б за відновлення, також були б знищені. Перший влучний постріл має бути дуже якісним,
– наголосив Черник.
Саме тоді можна буде стверджувати, що велика битва за Крим вже почалося. Для українських військових надзвичайно важливо покінчити з Керченським мостом.
Ситуація в Криму: коротко
- Упродовж останніх кількох місяців в тимчасово окупованому Криму почастішала кількість різних вибухів. Цікаві інциденти ставалися на військових об'єктах загарбників.
- 22 вересня українські військові завдали удару по штабу Чорноморського флоту у Севастополі. Будівля серйозно пошкоджена.
- Аналітики припускали, що у цьому випадку працювали британські ракети Storm Shadow.