MY.UAНовини
Чому гроші за зруйноване житло не дають на руки і чи варто відбудовувати знищені міста, - інтерв’ю з Оленою Шуляк, ч.ІІ
Чому гроші за зруйноване житло не дають на руки і чи варто відбудовувати знищені міста, - інтерв’ю з Оленою Шуляк, ч.ІІ

Чому гроші за зруйноване житло не дають на руки і чи варто відбудовувати знищені міста, - інтерв’ю з Оленою Шуляк, ч.ІІ

Конфісковані активи російських олігархів допоможуть відбудувати Україну.

Мільйони українців внаслідок широкомасштабного вторгнення рф втратили свої домівки та стали внутрішніми переселенцями у власній країні. Втім, у владі винайшли механізми компенсації за пошкоджене та зруйноване житло і запевняють, що вони вже успішно діють.

Чи насправді це так? За рахунок яких коштів буде відновлюватися житлова інфраструктура, чи вистачить їх на всіх переселенців, та скільки грошей можливо "вибити" з активів підсанкційних російських олігархів? Що буде після перемоги з містами, які вщент зруйновані окупантами? На ці питання у другій частині великого інтерв’ю "Телеграфу" відповіла голова партії "Слуга народу", голова комітету ВР з питань містобудування Олена Шуляк.

* Чи зберегла партія "Слуга народу" суб’єктність в умовах великої війни? Як "слуги" готуються до майбутніх виборів і які домовленості мають з депутатами від забороненої ОПЗЖ, які охоче голосують за законопроєкти монобільшості? Про це читайте в першій частині інтерв’ю Олени Шуляк.

Поговоримо про механізми компенсації за зруйноване житло. Чи діє зараз механізм житлових сертифікатів? Якщо так, то скільки людей їх вже отримали?

— Цей законопроєкт ми почали розробляти ще в березні 2022-го року, коли під Києвом стояли російські війська. 1 квітня ми його проголосували в першому читанні, а потім він дуже довго виходив на друге читання, в тому числі, через політичні мотиви. Представники деяких політичних сил його відверто блокували.

Ще в березні минулого року, незважаючи на те, що закон ще не був ухвалений, Мінцифра зробила технічну можливість приймати від громадян інформаційні повідомлення стосовно пошкодженого і зруйнованого житла. Станом на сьогодні ми бачимо 525 тисяч інформаційних повідомлень. Це надзвичайно велика цифра, вона стосується 35 мільйонів квадратних метрів зруйнованого чи пошкодженого житла. Та одночасно неможливо компенсувати людям ці 35 мільйонів квадратних метрів.

Закон почав працювати з березня, а 10 травня почав працювати перший етап – "єВідновлення". Він стосується невеликих поточних ремонтів на суму до 200 тисяч гривень. Зараз ми бачимо 45 тисяч заявок, саме на отримання коштів для цих невеличких ремонтів. Є три області лідери в цьому напрямку, звідки найбільше надійшло заявок: Харківська, Київська і Миколаївська області. Люди вже отримали 1,4 мільярди гривень безпосередньо на руки грошима, і, сподіваємося, що до початку опалювального сезону вони швиденько відремонтують свої домівки.

Паралельно ми запускали схему виплат за знищене житло – житлові сертифікати. З 1 серпня з’явилася можливість надавати заяви на компенсацію за знищене житло. Зараз подано 3443 таких заяви. З 15 серпня розпочали роботу комісії, які обробляють ці документи і ми планували, що з 15 вересня з’явилася технічна можливість через реєстр пошкодженого і зруйнованого майна виготовляти цей житловий сертифікат. Перші житлові сертифікати, які люди будуть фізично перетворювати у квадратні метри вже з’являються.

Паралельно уряд ухвалив ще дві постанови: стосовно компенсації, якщо пошкодження житла більше ніж на 200 тисяч гривень, і компенсації тим людям, які власним коштом зробили ремонти.

Та є величезна проблема з правом власності: не у всіх воно є. А для того, щоб отримати компенсацію, повинні бути документи на право власності, які внесені до реєстру речових прав. Реєстр запрацював з 2013 року і у величезної кількості людей там не зареєстроване майно. Тому звертаюся до всіх українців: якщо ви маєте нерухомість і вона не внесена до реєстру речових прав, то швиденько берете документи, йдете до нотаріуса чи державного реєстратора і вносите інформацію про власність до державного реєстру.

Щоб отримати компенсацію за зруйноване житло, у владі радять оформити право власності

А чому все ж таки обрали механізм житлових сертифікатів, а не "живі" гроші?

— Так це ж ті ж самі гроші…

Але ж погодьтеся, що є різниця між папірцем, на якому написано "один мільйон гривень" і справжнім мільйоном гривень.

— Це про корупційні ризики. Гроші (по житловому сертифікату, — Ред.) отримує безпосередньо продавець нерухомості. Людина отримала житловий сертифікат, який вона потім віддає продавцю нерухомості.

Тоді чому ж не дати гроші одразу людині?

— А навіщо давати людині гроші? Нам важливо було розробити таку схему компенсацій, щоб цільові гроші витрачалися б тільки на придбання нерухомості або на її будівництво. Крім того, нам було важливо зробити так, щоб ці гроші і житло залишалися в Україні. Якщо давати просто гроші, то ніхто не дасть стовідсоткову гарантію, що людина не забере ці гроші і не поїде за кордон.

Та чи не вийде так, що житлові сертифікати не будуть нічим забезпечені? Люди їх отримають і будуть роками стояти в черзі на житло.

— Поки що ми не бачимо цієї черги. 3443 заявок у нас на зруйноване житло, які пройшли верифікацію комісіями, і я впевнена, що вони всі будуть сплачені.

Чиїм коштом?

— Ми шукали різні шляхи наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Тому коли були перші гроші, які надійшли від російського "Сбербанку", а це 17 мільярдів гривень, ми трохи видихнули. Потім частину прибутку Національного банку також долучили до цього Фонду, і на 2023-й рік в ньому вже понад 60 мільярдів. Нам вже стало спокійно стосовно того, що є яким коштом виплачувати компенсації.

Цих 60 мільярдів гривень на яку кількість квадратних метрів, чи на яку кількість людей вистачить?

— Не варто так прив’язувати. Ми в законі прописали, що кошти на відновлення, це гроші не тільки Фонду, але і державного та місцевих бюджетів, міжнародних партнерів, інші гроші, які не заборонені законодавством. Це може бути будь-яке джерело. Зараз нам важливо показати для наших міжнародних партнерів, як ця програма працює, щоб потім вони нам допомагали її фінансувати.

Тобто розрахунок більше на міжнародну допомогу? Чи 60 мільярдів конфіскованих коштів рф це не межа і ще є що конфіскувати?

— Є досить багато санкційних активів і вони будуть продаватися. Якщо ми говоримо про справедливість, то санкційні активи продали, а гроші направили на те, щоб людям надати компенсації. Зараз США арештували гроші російського олігарха Костянтина Малафєєва. Треба працювати над тим, щоб такі арештовані активи направлялися в Україну. Я не скажу, скільки саме це може бути грошей, але якщо ми говоримо про російські арештовані активи по всьому світу, то мова точно про десятки мільярдів доларів.

А хто з наших партнерів не готовий на це йти і не дає конфіскованих активів, чи створює умови, щоб їх було важче знайти?

— Ніхто з партнерів так не говорить, що ми не даємо. Пам’ятаєте, в перші місяці широкомасштабного вторгнення нам не давали зброю? А тепер дають новітні зразки. Це злагоджена робота дуже багатьох команд: арешт цих активів, і перетворення їх на гроші. Наші міжнародні партнери включилися в організацію реєстру збитків і дуже багато роблять для того, щоб ця інституція запрацювала. Наше завдання наповнювати реєстри пошкодженого і зруйнованого майна, які потім стануть основою для отримання репарацій від російської федерації.

Наскільки реальними ви бачите механізм отримання репарацій? Скільки часу потрібно для того, щоб їх добитися?

— Тоді, коли у нас буде перемога. Я дуже хочу, щоб вона була в 2023 році.

Чому все ж таки не прив'язали компенсацію до квадратних метрів, а прив’язали до гривні? Наприклад людина втратила 100 квадратних метрів, вона і отримала сертифікат на 100 квадратних метрів. Стабільно. А гроші сертифіката "з’їсть" інфляція.

— Тому що вартість зруйнованого житла у Києві відрізняється від вартості житла в Бахмуті. Не можна всім людям давати однакові квадратні метри. Уряд знайшов рішення: вони вивели формулу і порахували, що середня ринкова вартість житла в Україні складає 36 422 гривні за квадратний метр. Потім вивели три коефіцієнти: регіональний, віковий і квадратурний. Тобто врахували рік побудови житла, його місцезнаходження та кількість кімнат — адже відомо, що квадратний метр однокімнатної квартири завжди коштує більше, ніж квадратний метр чотирикімнатної. Зараз почнеться сам механізм компенсації.

Чи не станеться так, що людина отримає сертифікат і буде сидіти з ним роками і нічого не зможе за нього купити?

— Ми впевнені, що зможе купити. Спочатку ніхто не вірив, що нам будуть давати цільові гроші на швидкі ремонти, а люди вже їх отримують. І цих людей тисячі. На сьогодні пріоритет для держави – забезпечення людей житлом. Ми хочемо повертати своїх громадян в Україну.

У Фонді ліквідації наслідків збройної агресії вже більше 60 мільярдів гривень

А який механізм компенсацій передбачений для жителів окупованих територій?

— Буде етап, який стосується компенсації на тимчасово окупованих територіях, але неможливо одночасно запустити всі етапи.

Наразі ми фіксуємо тисячі заявок з таких міст як Маріуполь, Бахмут. Зараз є всі технічні можливості підтверджувати пошкодження житла завдяки супутниковим знімкам і іншим технічним можливостям.

А яка різниця — пошкоджене у людини там житло чи ні? Навіть якщо ціле, в окупованому місті все одно не можна жити. Виходить, що у людини таки немає житла…

— Будуть міста, яким можливо буде надаватися статус повністю знищеного міста чи житлової інфраструктури. Тоді може бути скорочений порядок надання компенсацій. Якщо розуміємо, що в тому чи іншому місті всі отримують компенсації, то не треба аналізувати супутникові знімки по кожному будинку, по кожній квартирі.

Які взагалі перспективи таких міст в плані відбудови? Той же Бахмут, Маріуполь, Мар'їнка?

— Я скажу дуже непопулярні слова, але, на жаль, ми матимемо такі населені пункти, які ми не будемо з різних причин відбудовувати. Наприклад, якщо мінування чи екологічна ситуація не дозволяє його відбудувати, або якщо люди самі не захочуть повертатися. На жаль, таке буде. Це дуже болісно визнавати, але…

Про підконтрольну територію і забудову на ній. Що відбувається на столичному Подолі? Раптові зноси будівель, несподівані пожежі в історичних пам’ятках. Все йде до того, що років через п’ять ми побачимо на Подолі замість історичної забудови новітні "будинки-свічки"?

— З діючою системою містобудування у нас буде продовжуватись знищення пам'яток, незаконні будівництва, відсутність відповідної соціальної інфраструктури та постійна проблема з підключенням до інженерних мереж. І це, нажаль, така багаторічна цілеспрямована політика місцевої влади, що призводить до будівельного хаосу.

Яке ви маєте відношення до земельної ділянки в урочищі "Верблюд"? Блогер Володимир Бондаренко писав, що там планується побудова великого ЖК і ви маєте відношеннядо тієї ділянки землі…

— Жодного відношення не маю! Я навіть не знаю де вона (земельна ділянка — Ред.) знаходиться. Це дуже легко перевіряється.

Фірма "Лентімекс Україна" вам відома? Вона є власником цієї "ласої" ділянки і мажоритарним пакетом акцій володіє словацька фірма Lentimex.

— Ні. Не знаю, що це таке. Ніколи не чула навіть.

Розслідувачі стверджують, що "членом наглядової ради Lentimex є уродженка Києва Наталія Шкляревська. Вона також є членом наглядової ради Запорізького залізорудного комбінату, продукцією якого торгують словаки. Інший член наглядової ради ЗЖРК — Олександр Шиханов, також директор і власник ТОВ "Компанія з управління активами "Ессетс девелопмент кепітал", якому належить ТОВ "Кріейтор". Ви є співвласницею останньої з часткою 38,57%. Як ви можете це прокоментувати?

— Розслідувачам варто перевірити, чи дійсно ТОВ "Кріейтор" належить цій компанії. Я вам відповідально говорю, що це неправда. На цьому можна ставити крапку. ТОВ "Кріейтор" належить зовсім іншим людям.

Ви маєте відношення до ТОВ "Кріейтор"?

— Звичайно. Я є власницею частки в ТОВ "Кріейтор", яким я володіла ще до свого депутатства. Корпоративні права передані офіційно в управління ще в 2019 році. Я не займаюся жодною підприємницькою діяльністю, не керую і не впливаю на ТОВ "Кріейтор".

Закон 5655. Як побудований у вас зараз діалог з місцевою владою стосовно реалізації цього закону? Чи існує взагалі цей діалог? Тому що був прямий конфлікт щодо цього закону.

— Скажу чесно – такий шалений спротив ми не очікували. Маленькі громади підтримують цей закон, адже розуміють — якщо не буде чесних, прозорих правил, до неї ніхто не зайде будуватися. І не те, що житло, до неї не зайдуть будувати підприємства, магазини, ресторани, кафе, заправки. Коли немає чітких, зрозумілих правил, це зупиняє взагалі будь-якого міжнародного інвестора і девелопера. До речі, на сьогодні в Україні не працює жодна міжнародна компанія у сфері будівництва. Причина банальна – це корупція. Тому маленькі громади підтримали закон.

А є "Асоціація міст України", якою керує декілька великих міст: Київ, Львів, Дніпро. Ці три міста роблять все можливе, щоб цей закон не був підписаний президентом, тому що ми фактично руйнуємо всі ті схеми, які роками були в наших містах.

Конфлікт з військовим Олегом Симорозом стосовно закону 5655. Він вичерпаний чи продовжується?

— Є відео, коли я приходила до Олега, можна його подивитися і зробити висновки. З мого боку конфлікт точно не продовжується.

Якою виглядає Україна після перемоги у ваших очах?

— По-перше, європейська, по-друге, сучасна і точно без корупції.

Коли ми станемо членами ЄС та НАТО?

— Я впевнена, що це відбудеться. Мало хто вірив, що ми зможемо так швидко стати кандидатом у члени ЄС. Я не просто вірю, а ми готуємося до деяких речей. Я впевнена, що в 2029-му році у нас вже будуть європарламентарі.

До речі, ми нещодавно рахували, коли Україна стане членом Європейського Союзу, скільки нам потрібно буде людей, які працюватимуть в Європарламенті, Європейській комісії, в інших дотичних до цих структур організаціях. Це тисячі людей з певними знаннями. Цих людей потрібно вже зараз виховувати. І ми над цим дуже активно працюємо.

Але загалом 2029 рік – ми члени Євросоюзу і ми на виборах в Європарламент. Для мене це очевидно.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Один із примарних проектів FCA нарешті закрили
Топ Жир
2025-07-10T00:48:08Z
Біткоїн оновив історичний максимум вище $112 тис
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T21:06:14Z
Nvidia першою у світі сягнула $4 трлн капіталізації на тлі буму ШІ
InternetUA
2025-07-09T20:04:37Z
Який мінімальний термін оренди землі можливий в Україні
24tv
2025-07-09T19:06:04Z
Ціна зростає вчетверо: як держава заробляє на прозорих аукціонах, скільки отримав бюджет
24tv
2025-07-09T18:57:21Z
В Україні у червні інфляція пригальмувала до 0,8% - Держстат
УкраинФорм
2025-07-09T18:45:51Z
«Укрпошта» запровадила пільги для мешканців сіл
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T18:39:12Z
Гряде нова пенсійна реформа: чого чекати мільйонам українців
GlavRed
2025-07-09T18:27:08Z
У РФ влада масово відбирає бізнес: Bloomberg назвало суму конфіскованого майна
Хвиля
2025-07-09T18:21:47Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як швидко позбутись похмілля: приготуйте цей диво-сніданок і все пройде
Gazeta UA
2025-07-10T00:58:07Z
Викликає ожиріння та провокує хвороби печінки: вчені назвали найнебезпечніший вид цукру
Знай
2025-07-09T20:51:35Z
Учені відкрили найрідкісніший тип крові на планеті: її виявили всього в однієї жінки
Фокус
2025-07-09T20:18:05Z
Ковбаса і сосиски - це зло. Аніта Луценко пояснила, чому
Gazeta UA
2025-07-09T19:54:47Z
Чотирилапі терапевти, як тварини допомагають мозку
360ua.news
2025-07-09T19:18:52Z
Епігеном, стрес і сон: як організм може сповільнити старіння
24tv
2025-07-09T18:45:54Z
Чим корисні сардини і чому їм варто дати шанс
360ua.news
2025-07-09T18:27:07Z
"Не може бути й мови": Путін ігнорує Трампа, бо очікує падіння України найближчим часом, — NYT
Фокус
2025-07-10T01:10:12Z
України потрібен новий «План Маршалла» - Келлог
УкраинФорм
2025-07-10T01:01:08Z
Келлог: Україна пережила найбільшу атаку РФ за всю історію у ніч на 9 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T00:51:27Z
Литва відтермінувала вимогу щодо знання мови для українських біженців… на шість місяців
Украина Криминальная
2025-07-10T00:37:34Z
Не лише зміна посла: з'явилися сигнали про кардинальну зміну стосунків США та України
24tv
2025-07-10T00:33:16Z
Україна після паузи почала отримувати озброєння зі США - Reuters
УкраинФорм
2025-07-10T00:31:15Z
Адміністрація Трампа відновила постачання певної зброї Україні після тижневої паузи, – AP
24tv
2025-07-10T00:10:17Z
Критична розвилка: Клімкін пояснив, чому Путін посилив тиск на Україну
Telegraf
2025-07-09T23:52:50Z
Масований удар БпЛА по Києву, є влучання у кількох районах: які наслідки атаки
24tv
2025-07-09T23:15:20Z
Гороскоп на завтра 11 липня: Овнам - далека подорож, Левам - захоплива ситуація
GlavRed
2025-07-10T00:46:44Z
У Часовоярській і Торецькій громадах на Донеччині залишаються 267 цивільних
УкраинФорм
2025-07-10T00:10:55Z
Київ атакують російські безпілотники, працює ППО
УкраинФорм
2025-07-09T23:25:37Z
У Києві пролунали вибухи в кількох районах: що відомо про атаку дронів
Telegraf
2025-07-09T23:04:10Z
Табун шахедів летить на Київ: в столиці лунають вибухи, працює ППО
GlavRed
2025-07-09T23:01:34Z
Атака на Київ: з'явилась інформація про перші наслідки в одному з районів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T23:01:01Z
"Бухлохід" чи "Чорна перлина"? Курйозне судно помітили під Одесою, скільки коштує його оренда
Telegraf
2025-07-09T22:39:05Z
Росіяни вдарили з артилерії по Херсону, троє людей у лікарні
УкраинФорм
2025-07-09T22:36:47Z
Без "Червоного кольору": чому Києву не підходить ізраїльська система оповіщення
Фокус
2025-07-09T21:13:17Z
Компенсація за невикористані дні відпустки: чи можуть отримати військові
ZN UA
2025-07-10T01:01:17Z
Для українців продовжили пільгові тарифи на роумінг в ЄС
InternetUA
2025-07-10T01:01:01Z
До використання у ЗСУ допустили вітчизняний тренувальний комплект UF
УкраинФорм
2025-07-10T00:10:10Z
Німеччина витратить 16 млн євро на ремонт кіоску
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T00:00:17Z
Захід здивований: як Україна ламає стереотипи про війну майбутнього
GlavRed
2025-07-09T23:25:40Z
Сили оборони знищили російський ЗРК «Бук»
УкраинФорм
2025-07-09T22:51:15Z
Американська зброя знову в дорозі: що отримає Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T22:30:07Z
Дрони атакували Україну з Білорусі: куди вони летіли
Telegraf
2025-07-09T21:48:59Z
Категорично не робіть цього 10 липня — інакше ваш гаманець швидко спорожніє
Telegraf
2025-07-09T21:21:36Z
Синонім брутальності на прогулянці: який зараз вигляд має "Техаський рейнджер" Чак Норріс
GlavRed
2025-07-09T23:25:38Z
Зібрав мільярди доларів та став культовим: який фільм є найкасовішим в історії кіно
24tv
2025-07-09T21:45:49Z
Розтину не буде: від чого насправді помер зірка "Убити Білла" Майкл Медсен
GlavRed
2025-07-09T21:27:54Z
Копія тата: Галкін показав сина Гаррі, який підріс
GlavRed
2025-07-09T21:27:12Z
10 найпопулярніших фільмів та серіалів на Netflix, що стали фаворитами українських глядачів
24tv
2025-07-09T21:00:06Z
"Хижак" на подіумі та копія молодого Ді Капріо: 5 найпопулярніших чоловіків-моделей
24tv
2025-07-09T19:39:28Z
Смерть Ігоря Поклада: українські артисти скорблять через втрату Маестро
GlavRed
2025-07-09T19:27:12Z
Ці джинси стали головним трендом 2025: не пропустіть новинку
24tv
2025-07-09T19:06:02Z
Відомий режисер поділився подробицями смерті Ігоря Поклада: "Неймовірно боляче"
24tv
2025-07-09T17:18:22Z
Мрії стануть реальністю: 5 знакам зодіаку неабияк пощастить в липні
GlavRed
2025-07-10T00:31:59Z
Вас спіткатиме бідність і самотність через стару сумку? Що кажуть прикмети
Telegraf
2025-07-10T00:25:44Z
Відчувають наперед: хто зі знаків зодіаку має справжнє шосте чуття
Gazeta UA
2025-07-09T21:39:56Z
Букет у вазі буде стояти набагато довше: додайте всередину чудо-засоби
24tv
2025-07-09T21:36:59Z
І не доведеться нічого вигадувати: котлети з кабачків, які нагодують всю сімʼю
24tv
2025-07-09T21:36:50Z
День ангела 10 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-09T21:18:05Z
Оптична загадка на 5 с: спробуйте знайти курку серед качок
Gazeta UA
2025-07-09T20:54:38Z
Щоб вийшла мʼякою, але не розварилася: скільки часу треба готувати кукурудзу
24tv
2025-07-09T20:12:51Z
Таємничі та кришталево чисті: які озера у Карпатах повинен побачити кожен
24tv
2025-07-09T20:06:40Z
З'явились перші кадри наслідків ворожої атаки на столицю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T00:33:23Z
Київ атакували дрони та балістичні ракети: що відомо про перші наслідки, атака триває
Telegraf
2025-07-10T00:01:50Z
Київ у вогні: після удару РФ зайнялися пожежі у багатоповерхівках
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T23:30:12Z
Відомі брати-бізнесмени з Одеси, підозрювані у махінаціях, потрапили у розшук
Украина Криминальная
2025-07-09T22:45:50Z
Зевс "благословив"? У Великому Новгороді в Росії після удару блискавки спалахнула підстанція
Telegraf
2025-07-09T21:57:29Z
Армія РФ обстріляла вокзал у Херсоні, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-09T21:19:01Z
Жахлива ДТП на Тернопільщині: четверо людей загинули на місці
TSN
2025-07-09T21:09:16Z
Прокурором Києва став Ходаківський — фігурант дисциплінарного скандалу та тиску на бізнес, – Кочетков
Vlasti
2025-07-09T19:45:33Z
Жінка хотіла купити авто онлайн і втратила 9 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-09T19:21:04Z
Водіям потрібно перевірити одну деталь в авто, яке старше 3-4 років - причина
GlavRed
2025-07-10T01:07:36Z
Ви можете стати власником унікального Ferrari з V12, яке так і не вийшло у серію
Топ Жир
2025-07-10T00:03:03Z
Чи купили б ви електромобіль після закінчення податкових пільг?
Топ Жир
2025-07-09T23:18:24Z
Розкішний Land Cruiser за $98 тисяч продавали як новий, хоча на ньому вже було 8 тисяч кілометрів пробігу
Топ Жир
2025-07-09T22:48:26Z
Lamborghini оголосила неприємну новину для шанувальників електромобілів
Топ Жир
2025-07-09T22:03:15Z
BMW створив велосипед настільки жорсткий, що на його тлі M4 CSL здається м’якою іграшкою
Топ Жир
2025-07-09T21:18:13Z
Новий Nissan Leaf може зіткнутися з проблемами ще до виходу на ринок
Топ Жир
2025-07-09T20:48:53Z
Ford знову відкликає автомобілі, щоб уникнути повторення небезпечних ситуацій з пожею
Топ Жир
2025-07-09T20:03:52Z
Шокуюча історія: Hertz знову розлютив клієнта через штучний інтелект, але компанія не збирається поступатися
Топ Жир
2025-07-09T19:18:37Z
Гендиректорка соцмережі X оголосила про відставку
InternetUA
2025-07-10T00:01:35Z
Головоломка-тест на уважність: знайдіть собаку серед овець за 5 секунд
Gazeta UA
2025-07-09T23:04:11Z
Starlink отримав остаточний дозвіл на роботу в Індії - Reuters
InternetUA
2025-07-09T23:01:12Z
Археологи виявили дерев'яний зал, що передує Стоунхенджу
Gazeta UA
2025-07-09T22:42:20Z
Головний операційний директор Apple Джефф Вільямс іде у відставку — хто його замінить
InternetUA
2025-07-09T22:01:15Z
STALKER 2: Серце Чорнобиля готується до релізу на PlayStation 5
24tv
2025-07-09T20:48:44Z
Samsung презентувала нові покоління гнучких смартфонів та смарт-годинників
1News
2025-07-09T20:30:44Z
Гендиректорка соцмережі X пішла з посади після скандалу з чат-ботом Grok
Лига
2025-07-09T19:39:03Z
Чи потрібно зберігати яйця у холодильнику: вчені дослідили це питання та відповіли
24tv
2025-07-09T19:12:07Z
«Шахтар» сьогодні стартує у Лізі Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T23:16:20Z
Відбулися стартові матчі першого раунду кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T22:09:59Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Англія перемогла Нідерланди, Франція - Вельс
УкраинФорм
2025-07-09T21:57:48Z
Манчестер Сіті продасть опорника до Комо за 13 млн євро
Football.ua
2025-07-09T21:22:46Z
Хто зіграє у фіналі Клубного чемпіонату світу-2025: дата та час початку матчу
24tv
2025-07-09T21:18:07Z
ПСЖ ефектно виніс Реал у півфіналі Клубного чемпіонату світу завдяки диким помилкам захисників
24tv
2025-07-09T21:09:23Z
ПСЖ із дублем Фабіана Руїса познущався з Реала в півфіналі КЧС-2025
Football.ua
2025-07-09T21:07:24Z
Ювентус відмовився задовольняти апетити Санчо щодо зарплати — Романо
Football.ua
2025-07-09T20:40:03Z
Наполі чекає фінансових гарантій від Галатасарая щодо трансферу Осімгена
Football.ua
2025-07-09T20:28:05Z