MY.UAНовини
"Коли люди купують квартиру в розстрочку — вони прив’язані до України": інтерв’ю з Ігорем Ніконовим
"Коли люди купують квартиру в розстрочку — вони прив’язані до України": інтерв’ю з Ігорем Ніконовим

"Коли люди купують квартиру в розстрочку — вони прив’язані до України": інтерв’ю з Ігорем Ніконовим

Засновник KAN Development розповів "Телеграфу" про основні тренди на ринку, тиск на бізнес та умови відновлення будівництва

В Україні всупереч повномасштабній агресії росії будівельна галузь оговтується від торішнього спаду. Більше того, за даними Держстату, обсяги введеного в експлуатацію житла за І квартал 2023 року навіть досягли рівня 2019 року.

У Києві за перший квартал забудовники здали в експлуатацію 172,8 тис. м² житла, що на 36% менше за I кв. минулого року, але більше, ніж було введено у перших кварталах 2020-го та 2021-го. І хоча дані за півроку 2023-го Держстат ще не показував, ділова активність забудовників у Києві та регіонах підтверджує тенденцію, що сфера будівництва виходить із шокового стану.

Про тенденції, шанси та ризики на столичному ринку нерухомості, а також важливість освіти "Телеграф" розпитав у Ігоря Ніконова, засновника компанії KAN Development (радника Київського міського голови, екс-першого заступника голови КМДА).

Про ринок в умовах війни

Які чинники сьогодні впливають на будівельну сферу більшою мірою і що буде з цінами на первинному ринку нерухомості?

— Чекати на величезний попит не доводиться. Тому ніхто з девелоперів навмисно збільшувати ціни заради більшої вигоди не буде. Але в той же час нижче за собівартість працювати компанії не стануть. Тому очікувати, що ціни будуть нижчими, точно не доводиться. Вони будуть або такі, як зараз, або вищими.

Якісь свої проєкти ви припиняли через війну?

— Ми не заморожували об’єкти, що будуються. Все, що було у продажах, ми завершили, згідно із задекларованими термінами, і продовжуємо реалізовувати нові черги.

Великою перевагою KAN Development є відсутність перехресного фінансування. Кожен проєкт є окремим живим механізмом зі своїм фінансуванням, резервами та бюджетом. Починати ж нові комплекси, в яких ще немає зобов’язань (квартири ще не продані), ми не ризикуємо, тому що потрібні величезні інвестиції, і ми побоюємося, що темпи продажу зараз не дозволять зібрати достатній обсяг оборотних коштів для реалізації проєкту.

Про школи

Навіть під час війни ви розморозили будівництво двох шкіл. Навіщо реалізовувати ці проекти саме зараз, якщо запускати нові будмайданчики ризиковано?

— Освітні установи — це наше зобов’язання перед жителями комплексів, яке ми спочатку давали. Тому не виконати його ми не маємо права. Людям треба продовжувати жити нормальним життям навіть за умов війни. Ми не можемо дозволити собі відкладати життя на завтра.

У житловому комплексі "Файна Таун" на Нивках (Шевченківський район) наприкінці цього року ми здаємо великий освітній проєкт із дитячим садком, початковою та середньою школами та профільним ліцеєм на більш, ніж 600 осіб. Це інженерно-архітектурний колегіум, спеціалізація якого полягає у поєднанні архітектурного та художнього профілю для дітей.

У нас одна з небагатьох у світі мережа освітніх закладів А+ для дітей віком від одного до 19 років. Таким чином, у нас є можливість якомога раніше визначити здібності дитини, її схильності, таланти та вибрати їй спеціальність. Сьогодні наша освітня мережа є найбільшою в Україні та налічує понад 10 навчальних закладів у Києві.

Ми створюємо такі умови, щоб після 11 класу дитина виходила вже з базовою спеціальністю, яка дозволить їй одразу працювати за обраним напрямом. А хто захоче, може продовжити навчання у вищому навчальному закладі.

Дошкільна освіта у "Файні", наприклад, — це новітня розробка фахівців з питань раннього розвитку мережі. Дитячий садок є унікальним навчальним ігровим середовищем, де ми гармонійно розвиваємо всі види інтелекту, необхідні життєві навички та підтримуємо природне прагнення дитини до пізнання світу. У рамках раннього розвитку ми проводимо комплексну спеціалізовану підготовку для дітей віком до 7 років.

А хто викладатиме спеціальні науки у колегіумі?

— Ми самі будемо менторами, які передають свій досвід, також викладатимуть наші партнери-архітектори, які давно працюють з KAN. Наше завдання – спочатку прищепити любов до творення.

Девелопмент — дуже широка та складна спеціальність, якій в принципі ніде у світі не навчають. Це сукупність знань у різних сферах (економіки, будівельної справи, інженерії, фінансів, маркетингу, експлуатації тощо).

Ми намагаємося дати знання для більш складних спеціальностей, щоб молоді фахівці потім продовжували навчання в Україні чи найкращих вишах світу (освітня мережа А+ дозволяє здобути диплом міжнародного зразка IB. — Ред.).

Також цього року ми розпочали будівництво вже другої дуже великої школи мережі А+ у рамках проєкту ЖК "Республіка" (Голосіївський район). Вона аналогічно буде з обов’язковою професійною освітою. Школярі вже навіть після 8-го класу матимуть певну спеціальність. А після 11-го учні точно будуть готові до професійної діяльності та заробляння грошей. Це буде флагманська школа на 1800 людей. ЖК "Республіка" — це найбільший мікрорайон, і ми хочемо створити максимум комфорту, соціальної інфраструктури та сервісів для наших мешканців.

Про дефіцит робітників

Повернемося до тенденцій у будгалузі. Які чинники сьогодні найбільше тиснуть на нормальну роботу будівельних компаній?

— Найбільша проблема — наявність фахівців. Дуже багато хто зараз в армії. Раніше було дуже багато працівників із заходу України. А зараз, по-перше, ринок там дуже пожвавився, і є локальна потреба у людях.

По-друге, вони вже не прагнуть їхати до столиці. Тому зараз ми працюємо лише на киянах.

Глобально існує дефіцит усіх робітничих спеціальностей.

Станом на перший квартал цього року у столиці на 70-80% будмайданчиків продовжувалося будівництво житлових будинків. Яка ситуація зараз? Що впливає на динаміку?

— Нам у цьому плані дуже пощастило, ми маємо дуже серйозний авторитет, і люди нам вірять. Більше того, у нас на початок повномасштабної війни вже було продано весь 2024 рік. Практично не було вільних квартир і ми могли просто добудовувати поточні черги. Наразі ми розпочали нові черги, які запускаємо у 2024-2025 роках. Відділи продажів активно приймають покупців, у проектах KAN надаються розстрочки із добрими умовами для придбання квартир.

— Уточніть, що загалом буде з цінами на "первинці" столиці до кінця року (і 2024-го) за умови збереження нинішньої військово-політичної ситуації?

Ігор Ніконов: "У традиційному сенсі іпотека в Україні поки що працювати не може"

— Не думаю, що ціна [житла] сильно підніматиметься, вона може трохи коливатися в діапазоні 5-7% [у бік підвищення], але не більше. Зрозумійте правильно, що падіння гривні ніколи не пов’язувалися з реальними ситуаціями на ринку. Це якась керована ситуація, і вже Нацбанк регулює цей процес.

Чи можливе за сьогоднішніх умов пожвавлення іпотечного кредитування як стимул для будівельної сфери? Сьогодні іпотека в Україні де-факто тримається переважно на державній іпотечній програмі єОселя, де видано у 8 разів більше кредитів, ніж через комерційні банки.

— Ми є учасниками програми єОселя з готового житла. А щодо масової іпотеки під 7% — вона створена під первинне житло, що будується, і вимагає удосконалення. На жаль, навіть великі гравці на ринку не можуть нею скористатися повною мірою і, відповідно, вона не працює, як замислювалося спочатку.

Загалом у традиційному сенсі іпотека в Україні поки що працювати не може. Тому що банкам не дозволять виселяти людей із квартир при несплаті. У цих питаннях поки що переважає популізм. А без цього фактору банк ні на яку іпотеку не піде, йому вистачило 2008 року (початок економічної кризи в Україні внаслідок світового потрясіння, коли в українських банках почала зростати частка неповернень за кредитами, у тому числі по іпотеці, — Авт.). Фінустанови не захочуть із цим зв’язуватися.

— Наскільки може "просісти" сегмент комерційної нерухомості, адже в ТРЦ з урахуванням магазинів низки брендів, що тимчасово не працюють, пустують понад 20% площ, тоді як до активної фази війни вільними були трохи більше 10% площ?

— З урахуванням досвіду KAN я зрозумів, що в сегменті комерційної нерухомості потрібно створювати лише найкрутіші та унікальні об’єкти або взагалі їх не будувати (якщо йдеться про великі торгові центри, а не ТРЦ біля будинку). Існує світова тенденція, що торгівля все одно йде в інтернет (великий відсоток продажів йде в онлайн). Відповідно, сучасний ТРЦ – це місце як для шопінгу, так і для проведення дозвілля.

Якщо ти створюєш таке середовище, як, наприклад, у ТРЦ Respublika, де є взагалі все, що можна уявити, це спрацює. У цьому контексті Ocean Plaza вже багато років не втрачає лідерських позицій і успішно працюватиме ще багато років.

У столиці є ТРЦ, які не можуть запропонувати щось унікальне споживачеві або розташовані не поблизу житлового масиву, тому орендні площі там пустують. У той же час є невеликі торгові центри, які розраховані на місцевого покупця "біля будинку", і вони можуть успішно працювати.

Також ще одним "обтяжуючим" фактором інвестування в торговельну нерухомість сьогодні є необхідність вкладатись у ремонти орендарів (у приміщеннях для нових магазинів, — Авт.).

Які законодавчі ініціативи має ухвалити парламент, щоб прискорити зростання будівельної сфери?

По-перше, заборонити всім силовим органам чіпати будівельників на якийсь період. Принаймні скасовувати відведення земельних ділянок з 10-річною або 20-річною давністю; реагувати на скарги та листи псевдоактивістів без розбору реальної ситуації. Сьогодні усі підприємці, не лише будівельники, живуть під величезним пресом "боротьби з корупцією". Але постає питання, яке відношення до корупції має бізнес?! Є корупція? Тож боріться з нею! У нашій сфері, наприклад, претензії до влади будь-якого рівня ведуть до скасування відведення земельних ділянок, накладень арештів, штрафів тощо. Йде політична боротьба, а страждає бізнес.

По-друге, дати людям можливість отримувати іпотеки. Ось ці два фактори – і нічого більше не треба. Все інше зроблять самі забудовники та громадяни.

Про Поділ і тиск на бізнес

Повернемося до теми Києва. З початку року публічно заговорили про будівельний бум на Подолі. Увага була прикута до зростання висотності в деяких локаціях цієї історичної частини столиці, потім були скандальні кейси зі знесенням/руйнуванням старих будівель, а держава тим часом забрала у міста Гостиний двір. Яка логіка активізації девелоперів та чиновників на Подолі саме зараз?

— Ми не маємо об’єктів на Подолі. Останній скандал (який спалахнув через знесення 200-річної споруди на Ярославській, 13-Б, — Авт.) зі зносом будівлі був необґрунтований, наскільки мені відомо. У забудовника все було законно, і на руках були відповідні документи. Суспільство сьогодні дуже чутливе, багато хто постійно шукає "зраду", що точно не покращує інвестиційний клімат і не стимулює підприємницьку ініціативу. Правоохоронні органи повинні розбиратися в подібних питаннях, а не навішувати одразу ярлики та заводити справи.

"Ніхто з девелоперів навмисно збільшувати ціни заради більшої вигоди не буде"

Вважаю, необхідно внести зміни до Кримінального процесуального кодексу щодо того, що не можна відкривати кримінальні провадження за кожною заявою. Правоохоронні органи завалені мільйонами справ, а доходить до судів у кращому разі 1%.

Ще на початку 2000-х років інвестиційний клімат для іноземних банків було фактично вбито. Раніше ордер на будівництво (був такий протокол) означав, що це фінальний документ, під який можна прийти до іноземного банку та взяти кредит. А після того, як у нас почалася практика відкликання ордерів, все зупинилося. Якщо ордер виданий незаконно, посадіть чиновника. Навіщо чіпати бізнесмена?

Те саме з пам’ятниками історії чи архітектури. Був час, коли вигадали новий спосіб заробляння грошей, — надання статусу нововиявлених пам’яток, а згодом за гроші його дуже швидко знімали. Якщо інвестор купував будинок, яке набуло подібного статусу, то надавати такий статус йому має компетентна комісія з компенсацією бізнесмену його збитків і, зокрема, недоотриманого прибутку.

Сьогодні, до речі, величезна кількість будівель уже з наданим статусом пам’ятника не має визначення меж і режимів використання території навколо неї, що теж є міною сповільненої дії, і точно не покращує інвестиційний клімат.

Про новий Генплан Києва

У Києві досі немає нового Генерального плану. Наскільки це є джерелом нових будівельних скандалів?

— Відсутність нового Генерального плану, звісно, гальмує ринок. Це відбувається з однієї простої причини: ухвалення цього плану прибрало б велику кількість двояких двозначних інтерпретацій правоохоронних органів про те, що у певній зоні можна будувати, а що не можна.

Про закриті простори у місті

У публічному просторі також заговорили про тенденцію: у Києві більшу частину ЖК, збудованих після 2010 р., закрито для пішоходів та машин. За підрахунками ЗМІ, може йтися про майже 700 гектарів міської землі, куди не можуть вільно потрапити інші кияни. Як знайти баланс між бажанням мешканців ЖК до відокремлення та бажанням інших городян мати відкритий доступ для вільного пересування?

— Важко сьогодні знайти такий баланс. Наприклад, концепції наших житлових комплексів — це відкрита територія. Але в результаті, наприклад, той самий "Комфорт Таун", став закритим на прохання мешканців. В якийсь момент на території ЖК у пісочницях опинилися люди, які ламали лавочки, розпивали алкогольні напої та кидали пляшки у дитячі пісочниці. Мешканці ЖК потребували безпеки та самі за свої гроші закрили територію.

Поки у нас правоохоронна система не працює на 100%, такі ситуації із правопорушеннями повторюватимуться. Це відбувається в тому числі і тому, що в умах багатьох людей живуть принципи соціалізму, мовляв, нам усі винні і ми не вкладатимемося у зміст комфортного середовища навколо нас.

У наших житлових комплексах, і я цьому дуже радий, люди між собою спілкуються, дружать, бережуть власність, завжди переживають та попереджають будь-які правопорушення. У подібних випадках працює система самоорганізації, яка не дозволяє ставити машини в недозволених місцях або вигулювати собаку на дитячому майданчику.

Про ринок після закінчення війни

Якщо припустити, що вже наступного року війна закінчиться, то який прогноз можна зробити, скільки реальних стабільних гравців-девелоперів залишиться на ринку?

— Думаю, буде багато компаній. Будівництво – це приклад того, як можна розвивати інші галузі держави.

Наприклад, якби будівельна сфера не могла використовувати інститути спільного інвестування, якби не було фондів фінансування будівництва, то я вас запевняю, що будинків будувалося б втричі менше, і ціни були б рівно вдвічі вищими. Також важливо, що наша галузь стимулює молодь купувати житло в Україні та залишатись тут жити. Коли люди купують квартиру, та ще й у розстрочку, вони прив’язані до країни, а наше завдання при такому відтоку з України — кров із носа, але їх утримати.

Теги за темою
КиївБудівництво
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Це гігантоманія": капітан ВМСУ вказав на недоліки нового корабля РФ "Іван Рогов"
Фокус
2025-04-04T19:00:01Z
"Ти моє сонечко": у мережі показали щемливі кадри, як мама плаче над загиблим 15-річним сином
24tv
2025-04-04T18:57:06Z
У Міносвіти пояснили, що саме змінює реформа старшої школи
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:15Z
Міноборони завершило випробування кросівок для ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:12Z
Сили оборони на Курському напрямку стримують 64 тисячі росіян - Президент
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:04Z
Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: де можна знайти допомогу
Политека
2025-04-04T18:31:16Z
Дружина бізнесмена Валеуліна прокоментувала його роман з Алхім: "Публічність — це взагалі не моя історія"
Antikor
2025-04-04T18:30:17Z
Сили безпілотних систем ЗСУ: нищівні удари по ворогу та технологічний прорив
TSN
2025-04-04T18:24:49Z
Блогера-екстремала заарештували в Індії за незаконний візит на територію ізольованого племені
24tv
2025-04-04T18:06:31Z
Заблукав у лісі: прикордонники взяли в полон 61-річного окупанта
Фокус
2025-04-04T18:54:10Z
У Харкові внаслідок влучання дрона зруйноване фарбувальне та металообробне підприємство
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:00Z
Графіки відключення світла в Києві та області на 5 квітня: чого чекати на тлі погіршення погоди
Политека
2025-04-04T18:00:14Z
Різке похолодання та мокрий сніг: синоптик дала прогноз погоди до Вербної неділі
Хвиля
2025-04-04T18:00:11Z
Покровський напрямок. Десантники розбили колону росіян, уразивши три танки й 11 БМП – відео
Лига
2025-04-04T17:34:53Z
Мороз, сніг та ожеледиця: синоптики назвали регіони, на які налетить шторм
GlavRed
2025-04-04T17:27:23Z
Ігор Ласточкін, який в ЗСУ, вперше за довгий час показався на публіці: як змінився гуморист
24tv
2025-04-04T17:18:02Z
Росія цинічно вдарила по Кривому Рогу у День жалоби
24tv
2025-04-04T17:03:36Z
Україну накриють дощі та грози: де, коли і як довго будуть опади, чи чекати сильних злив
24tv
2025-04-04T17:03:35Z
Зеленський: Для переговорів потрібно, щоб росіяни не були вбивцями, поки що вони просто чорти
Antikor
2025-04-04T19:03:53Z
Угоду про крисні копалини зі США супроводжуватиме юридична компанія – Зеленський
ZN UA
2025-04-04T19:00:35Z
Зеленський у вечірньому зверненні: Це просто нелюди, сволота – усі, хто може таке робити
Antikor
2025-04-04T18:57:40Z
У Брюсселі назвали дату наступної зустрічі Ради асоціації ЄС-Україна - про що говоритимуть
УкраинФорм
2025-04-04T18:54:02Z
Трамп має шанс знищити можливість Росії вести війну проти України
24tv
2025-04-04T18:51:02Z
Румунія отримає від США нову модель системи Patriot
InternetUA
2025-04-04T18:49:53Z
Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters
ZN UA
2025-04-04T18:49:30Z
Кількість ударів Рф по Україні зросла на понад 50% після “перемир’я” – ЗМІ
1News
2025-04-04T18:48:30Z
Глави МЗС Чехії та Литви відреагували на мерзенний удар РФ по Кривому Рогу
Европейская правда
2025-04-04T18:46:14Z
Червоний і жовтий – культовий дует: дизайнери розповіли, як поєднувати їх в інтер'єрі
24tv
2025-04-04T17:39:40Z
Віталій Козловський показав, як виріс його син Оскар: фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:36:12Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T17:27:51Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Віталій Козловський вперше за тривалий час показав сина та як він підріс
TSN
2025-04-04T17:16:04Z
Маша Єфросиніна розкрила правду про 22-річний шлюб з чоловіком і зізналася, чи були зради
TSN
2025-04-04T17:15:31Z
Колишнього чоловіка Кеті Перрі звинуватили у сексуальних злочинах проти чотирьох жінок
24tv
2025-04-04T16:54:01Z
У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:38Z
Мінекономіки презентувало концепцію українського павільйону на виставці Expo 2025
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:32Z
"Тут починав грати": баскетболіст збірної України прокоментував російський обстріл Кривого Рогу
ZN UA
2025-04-04T18:57:54Z
Астон Вілла має намір підписати Гюлера — ЗМІ
Football.ua
2025-04-04T18:52:59Z
Інгулець — Оболонь 0:1 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-04T18:46:56Z
Мілан влітку хоче придбати декількох італійських гравців — GdS
Football.ua
2025-04-04T18:27:53Z
Маліновський зіграє з перших хвилин проти Удінезе
Football.ua
2025-04-04T18:15:57Z
Провів тренування: Лунін повернувся у загальну групу Реала перед матчем у Ла Лізі
24tv
2025-04-04T18:09:06Z
"Залізний Майк" спрогнозував переможця найочікуванішого бою року
24tv
2025-04-04T18:06:36Z
Україна перемогла Чехію в жіночій Лізі націй з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:06:06Z
Легенда німецького футболу та чемпіон світу оголосив про завершення кар'єри
24tv
2025-04-04T17:51:16Z
Україна обрала юридичну компанію для супроводу угоди про рідкоземи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T18:54:15Z
У рамках проєкту «Земельний банк» за тиждень провели 35 аукціонів - які результати
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:28Z
Біткойн зріс до $83 000 після відповіді Китаю на тарифи Трампа
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:07Z
НБУ зафіксував зміцнення гривні: що відбувається з курсом долара
Хвиля
2025-04-04T18:36:25Z
10% на імпорт: Зеленський пояснив, як нові мита Трампа вплинуть на Україну
Telegraf
2025-04-04T18:24:34Z
Експерт пояснив, як митна політика США може вдарити по Україні: подробиці
TSN
2025-04-04T18:24:22Z
Не на 40 гривень: на скільки подорожчають сигарети після введення нових акцизів
Antikor
2025-04-04T18:09:17Z
Компанії "Чудової сімки" втратили 1 трильйон доларів за добу
24tv
2025-04-04T18:06:56Z
Міжнародна гральна мафія: як Soft2bet обходить закони і заробляє мільярди
Antikor
2025-04-04T18:03:33Z
Весняний декор своїми руками: як зробити стильну вазу у формі квітки
24tv
2025-04-04T18:57:02Z
Авантюрна трійця: які знаки зодіаку очолюють цей список
24tv
2025-04-04T18:27:36Z
Головне знати міру: чому запах парфумів чути не одразу
24tv
2025-04-04T18:15:46Z
Відлякати голубів з городу дуже просто: метод, який працює безвідмовно
24tv
2025-04-04T18:09:45Z
Щасливчики вихідних: три знаки Зодіаку, яким пощастить 5-6 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-04T17:45:20Z
У раю згасло світло: курортний острів у Тихому океані опинився на межі енергетичної катастрофи
Фокус
2025-04-04T17:42:08Z
Ця ошатна брама поблизу метро "Арсенальна" насправді перше, що раніше бачили гості міста
Telegraf
2025-04-04T17:40:49Z
Усього два засоби — і вікна сяють: простий метод, про який знають не всі
Telegraf
2025-04-04T17:27:54Z
Ніжна, не кришиться й ідеально допонює паску: готуємо довершену глазур
24tv
2025-04-04T17:24:35Z
Удар по Кривому Рогу: пошкоджені понад 20 багатоповерхівок, заклад освіти і 30 авто
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:40Z
У Туреччині загинула Міс Європа: тікала від поліції
GlavRed
2025-04-04T18:36:53Z
Після кривавого удару по Кривому Рогу — в Україні ракетна небезпека: де загроза
TSN
2025-04-04T18:24:46Z
На Одещині під час мобілізації знепритомнів чоловік: У ТЦК заявили про симулювання
Antikor
2025-04-04T18:21:52Z
Вінницька посадовиця Оксана Янчак випущена під заставу після побиття військовозобовʼязаного
360ua.news
2025-04-04T18:21:16Z
Чоловік смикнув крокодила за хвіст і отримав відповідь: що зробила рептилія
24tv
2025-04-04T18:21:13Z
Через нічний удар по Харкову загинули батько, мати та їхня 12-річна донька
Лига
2025-04-04T18:13:42Z
Хотіли до Румунії, а потрапили в біду: у горах ледь не замерзли двоє хлопців
TSN
2025-04-04T18:09:45Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T18:06:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T18:36:41Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
В Україні відбудуться зміни у вакцинації: яким буде новий календар щеплень
TSN
2025-04-04T15:19:12Z
Як схуднути без щоденного підрахунку калорій: дослідники знайшли ефективний метод
TSN
2025-04-04T15:16:59Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T18:51:37Z
Українські науковці почали збір телескопа для дослідження метеоритів, астероїдів та космічного сміття
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:19Z
Двоє українців втратили понад 105000 гривень внаслідок дій онлайн-аферистів
InternetUA
2025-04-04T18:34:28Z
Найвідомішому конкуренту Apple виповнюється 50 років
Portaltele
2025-04-04T18:25:36Z
Подвоїть кількість електроенергії: створено турбіну, яка працює на воді
InternetUA
2025-04-04T18:01:01Z
Вірус для Android може обманути користувачів, маскуючись під налаштування системи
InternetUA
2025-04-04T17:28:51Z
У TikTok почала поширюватися небезпечна гра, що викликає паніку і галюцинації у підлітків
InternetUA
2025-04-04T16:58:54Z
Вчені розгадали таємницю звуку відкривання пляшки пива
ITC
2025-04-04T16:55:44Z
Просто про складне: на YouTube стартував новий авторський проєкт Політична кухня
Факти ICTV
2025-04-04T16:48:11Z
Ідея концепції Kia PV5 для повноцінного життя на колесах
Топ Жир
2025-04-04T18:45:32Z
На український ринок вийшов новий спортивний кросовер з Іспанії
Фокус
2025-04-04T18:12:24Z
Німеччина відмовляється від Tesla після жорсткого падіння продажів на 62% в першому кварталі
Топ Жир
2025-04-04T18:00:05Z
Американські автомобілі в Україні серйозно подорожчають через нові мита Трампа
Знай
2025-04-04T17:51:05Z
Lіebherr презентує інноваційні рішення для колісних навантажувачів
AutoCentre
2025-04-04T17:31:08Z
Engler лімітовано випустить найшвидший автомобіль Rolls-Roycе
1News
2025-04-04T17:18:06Z
McLaren об’єднується з молодою компанією для запуску нових моделей, можливо, включаючи SUV
Топ Жир
2025-04-04T17:15:05Z
Hyundai припиняє надавати безкоштовне трирічне обслуговування новим автомобілям через високі витрати
Топ Жир
2025-04-04T16:45:17Z
Китай може змусити великі автовиробники об’єднатися
Топ Жир
2025-04-04T16:15:38Z