MY.UAНовини
"Коли режисер дізнався, що це резиденція Зеленського, був шокований": як знімали оскароносний блокбастер "RRR" у Києві. Ексклюзив
"Коли режисер дізнався, що це резиденція Зеленського, був шокований": як знімали оскароносний блокбастер "RRR" у Києві. Ексклюзив

"Коли режисер дізнався, що це резиденція Зеленського, був шокований": як знімали оскароносний блокбастер "RRR" у Києві. Ексклюзив

Українка Анна Паленчук – лінійна продюсерка зйомок в Україні індійського блокбастера "RRR", що став найдорожчим в історії індійського кіно й отримав цьогоріч "Оскар" і "Золотий глобус". Одна з найяскравіших сцен фільму була відзнята у центрі Києва, біля Маріїнського палацу. У творчому доробку Анни – спільна робота з литовським режисером Мантасом Кведаравічюсом (у квітні 2022 року в Маріуполі його вбили росіяни). А також продюсування картини "Номери", яку створювали з Олегом Сенцовим на відстані, бо режисер у той час перебував у російській в’язниці.

Анна Паленчук нині мешкає в Канаді, де знайшла з родиною прихисток від війни. Кінопродюсерка, яка вперше з початку вторгнення приїхала на кілька днів до Києва, дала ексклюзивне інтерв’ю OBOZREVATEL. Анна розповіла, як розпочала все з нуля за кордоном, про кіно під час війни, та поділилася враженнями від воєнної столиці.

– Зараз ви мешкаєте в Канаді, куди виїхали через війну. Чому саме ця країна?

– Я якийсь час свого життя прожила у Ванкувері, вчилася сценарної майстерності в одній із найкращих кіношкіл Vancouver Film School. А три роки тому повернулася в Україну. Мені страшенно подобалося жити в Україні, я робила великі проєкти. А за тиждень до повномасштабного вторгнення ми поїхали з країни – переважив мій страх, бажання вивезти дітей, бо була впевнена, що війна обов’язково почнеться. Добре пам’ятаю, як спішно пакували в машину речі, як замикала двері будинку, як на перехресті в Бучі, проїхавши два квартали від нашого дому, згадала, що не взяла другий закордонний паспорт із канадською візою… В Торонто живе наш друг, в якого мешкали протягом місяця, поки шукали житло. На початку війни я завагітніла третьою дитиною – син народився вже за кордоном.

– Як загалом живеться вимушеним переселенцям з України в Канаді?

– У Канаді величезна українська громада, неймовірна підтримка – таке було й до війни. Коли я казала, що з України, завжди позитивно реагували. А з війною це все тепло тільки збільшилося. Багато безплатної допомоги для матерів і дітей. Приміром, навіть найпростіше – одяг. Ми приїхали практично без нічого – і це зрозуміло. Нам дуже допомогли.

Чоловік знайшов роботу. Старша дочка ходить до школи від Української греко-католицької церкви. Напевно, це одна з причин, чому ми обрали саме Торонто: це місто має чотири українські школи. Нам було важливо, щоб діти навчалися в наших традиціях. Середня дочка ходить у садочок, а маленький – теж, сподіваюся, з часом піде в садочок, і в мене буде більше часу на роботу.

– Аню, в Україні ми вас знаємо найбільше завдяки найдорожчій індійській картині "RRR", частина якої знімалася в 2021 році під вашим керівництвом у Києві. Як згадуєте ті зйомки?

– До того я брала участь в шести індійських фільмах. Бувала в Індії, щоб пізнати менталітет колег, аби простіше працювати разом. Я знала про Кодурі Срісайла Шрі Раджамулі – найвідомішого в країні кінорежисера, який зняв три з п’яти найкасовіших індійських картин. Він дуже знаний в Індії – як Стівен Спілберг у світі. З ним працював мій індійський партнер – один із найкращих локаційних скаутів Рамджі Натараджан. Знімав із Раджамулі у Болгарії "Бахубалі" – масштабний індійський блокбастер. Я також їздила туди й мріяла, що одного дня вони оберуть для роботи Україну.

Так і сталося. Коли знімальна група шукала локацію для картини "RRR", нам довелося конкурувати із Сербією, Грузією, ще з кількома країнами. Але коли Раджамулі побачив наш Маріїнський палац, сказав, що саме таке розташування собі й уявляв. А я в цей момент пожаліла, що саме такою він бачив свою локацію (сміється). І навіть намагалася запропонувати інші місця для роботи. Коли режисер дізнався, що це резиденція президента Зеленського, теж був шокований. Але нам усе вдалося. Завдяки комунікації з Офісом президента України, завдяки самому пану Зеленському – ми там таки попрацювали. Я вважаю, що частина "Оскара", який отримав цей фільм, – це теж заслуга українського президента.

– Які ще кінозавдання, які здавалися неможливими, вам з успіхом вдалося втілити, крім дозволу знімати в Маріїнському палаці?

– О, про це можна говорити не одну годину! (сміється) Все, що було пов’язане з тією роботою, було дуже важким завданням, якщо чесно. Основним акцентом одного з кінофрагментів, знятого біля Маріїнського палацу, мала стати хореографічна танцювальна композиція за участю великої кількості людей. Одночасно на знімальному майданчику були присутні 800 людей – актори, знімальна група, учасники масових сцен. А надворі – коронавірус. Зранку перед зйомками всі проходили тест, на майданчику міряли нескінченно температуру.

Дуже важко було отримати всім одночасно візи – в Україну двома чартерними рейсами мали прилетіти 146 індусів. Міністерство закордонних справ пішло нам назустріч – ми їм також дуже за це дякуємо. Оскільки це були актори класу "А", у них були дуже непрості райдери. Мушу визнати, що наші готелі на той момент не були готові до обслуговування такого рівня команд. Через ковід сервіс кульгав конкретно. Але в кіно не буває проблем, у кіновиробництві є завдання, які треба вирішити. От ми оперативно й вирішували.

Пам’ятаю, як один мій колега, який на той час уже мав із десяток непростих проєктів, завітав на майданчик "RRR" і побачив сотні людей, десятки припаркованих автомобілів, наметове містечко з величезними вагонами для відпочинку зірок, запитав: "Аню, як це все розрулюєш? Тобі не страшно?" Я відповіла, що ні. Зі мною була дуже класна команда. І ми відпрацювали тоді на десять балів із десяти. Робили це, не думаючи про "Оскар" чи про масштабність проєкту. Такого в Україні ніколи не знімалося, і ми, як люди творчі, тішилися тим, бачили, як робиться кіно на такому високому рівні. Ми хотіли, щоб наші партнери їхали зі словами: "Хочемо повернутися!" Так вони і поїхали. Якби не війна, думаю, ми б зняли у нас ще не один індійський фільм.

– У Києві ви провели майстер-клас, який мав назву "Як отримати "Оскара"?" Українській картині це під силу?

– Ви знаєте, під час цієї зустрічі я розповідала більшою мірою не про "Оскар", тому що вважаю, що в кожного фільму свій шлях. Немає універсальних секретів, мовляв, робіть так і так – матимете в кишені "Оскар". Я розповідала, як себе налаштовувати, щоб досягти успіху. Потрібно змінювати своє мислення. Працювати, писати, розробляти, шукати, досліджувати, запевняти, діяти. Думати дієсловами дії – от про це я говорила. Саме це й допоможе досягнути бажаного успіху.

– Чи бачили ви вже документальну стрічку "20 днів у Маріуполі", яку відібрали на премію "Оскар" від України?

– Так, я бачила цей фільм. Це дуже важлива кінокартина, яка не тільки констатує воєнні злочини… Знаєте, моє життя розділилося до цього кіно і після нього. Навіть важко собі уявити, яке пекло пережили наші люди. Як багато моїх колег, вважаю, що ігрове кіно зараз не на часі. Якщо це про війну, то мені здається, що зарано щось аналізувати. А от документальне кіно дуже чітко справляється з цим завданням.

– Свого часу ви продюсували фільм про Маріуполь литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Його вбили торік у Маріуполі, коли він намагався вивезти з міста мирних мешканців. Ви спілкуєтеся з його родиною?

– Зв’язку з родиною не підтримую, але знаю від колег – у нього доволі дорослі діти. Мантас загинув у Маріуполі 2022 року – він поїхав допомагати евакуювати людей. Це трагедія для кінематографічної спільноти. Ми фільмували з ним Маріуполь у 2015 році – саме тоді я вперше почула вибухи та постріли, бачила заміновані поля. Ідея фільму була – показати місто, яке живе поряд із війною. Маріуполь тоді був між війною і миром. Фронт проходив за 20 кілометрів від міста. Деякі кадри ми знімали за 10 кілометрів від Широкиного, де йшли бої – в селищі Сартана.

– Свого часу ви продюсували картину Олега Сенцова "Номери". Розкажіть про цю роботу.

– Ця картина – результат солідарності колег Олега Сенцова, які зібралися разом, щоб підтримати його під час голодування в російській колонії. І зняти фільм, який би вирушив на фестивалі та допоміг би ще раз нагадати світу про Олега й інших політв'язнів.

Я дуже рада, що це Олегу допомогло морально триматися в колонії. Але, звичайно, "Номери" були б іншими, якби він їх знімав фізично сам. Умови створення цієї картини були дуже незвичними: у фільму два режисери – це сам автор п'єси, за якою знімалася картина, Олег Сенцов та Ахтем Сеітаблаєв. Зрозуміло, що Олег не міг бути присутнім на зйомках, робота йшла фактично у листах, які знімальна команда передавала йому до в'язниці. У фільмі грають як відомі актори Віктор Андрієнко, Ірина Мак, Віктор Жданов, так і молоді – Макс Девізоров, Олександр Бегма, Марія Смолякова.

– У час війни багато українців втратили свої професії та вимушені здобувати інші. Ви, як людина, яка вивчилася на журналіста, але полюбила кіно і стала майстром у цій сфері, що порадите тим, хто нині на роздоріжжі?

– Ви знаєте, я ще й політологію закінчила. Вважаю, що ніколи не пізно змінювати професію. І навіть треба це робити. Нерідко люди вибирають свою майбутню діяльність, бо, наприклад, батьки порадили або якісь інші обставини вплинули. А потім розумієш – не твоє. А життя – воно одне! Треба робити те, що подобається тобі особисто й від чого отримуєш задоволення. Відповідаючи на запитання, як прийшла в кіноіндустрію, згадую, як знімала заходи й монтувала все самостійно і могла легко тоді зібрати-розібрати системний блок комп'ютера. А ще погодилася працювати як модель на курсах кіношного гриму, щоб зрозуміти роботу гримера. І кіношним водієм була, і менеджером із локацій. Зміна професії – це непросто, але дуже корисно.

– Вимушено змінити місце проживання – це теж досвід не з легких. Що порадите українцям, які через війну мусять обживатися за кордоном?

– Треба бути адаптивними. Розуміти, для чого ви це робите. Приміром, я переїхала заради дітей. Заради їхньої безпеки готова терпіти, змінювати свій менталітет, підлаштовуватися. Звичайно, на все це потрібно багато сил. Це важко. Допомагає віра в те, що все обов’язково вийде. Мене ніхто не готував до міграції – в Канаді опинилася через війну. Довго приймала те, що в Україні в мене була публічність, близькі друзі, а тут – усе спочатку. Не знала, де взяти сили та мотивацію, щоб вибудовувати нове життя. Не розуміла, де шукати радість і чи буде ще колись щастя в моєму житті. А згодом прийшло розуміння, що мені цікаво ще раз пройти той шлях, який пройшла в Україні. Я маю дуже багато працювати, щоб робити резонансні проєкти й звучати потужно українським голосом у Канаді.

– Яким вам побачився Київ, який залишили ще перед великою війною?

– Я не була тут від початку повномасштабної війни. Київ – це моє рідне місто, в якому народилася та виросла, закінчила університет. Це вічне місто. Воно не змінюється навіть за дуже жахливих обставин. У Києві – спокійна, розслаблювальна, дружня атмосфера. Мені дуже боляче, що зараз моє місто постійно страждає від обстрілів. Але я бачу, що це робить сильнішими людей, які в ньому живуть.

Також читайте на OBOZREVATEL: "Кіборги" – це малопереконливо сьогодні". Віктор Андрієнко про кіно під час війни, "довгоносиків" і новий проєкт із Риммою Зюбіною.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Учасниця Нацвідбору на Євробачення-2025 подала заявку на участь у конкурсі від іншої країни
24tv
2025-01-22T06:57:57Z
Після 4 років шлюбу: молода дружина Віктора Павліка зробила важливе зізнання
GlavRed
2025-01-22T06:27:13Z
Які налаштування змінити на телевізорі, щоб миттєво поліпшити зображення
InternetUA
2025-01-22T06:21:40Z
Мішина несподівано прокоментувала, чому пішла з ТЕТ: "Жовч, пітьма і ті..."
Политека
2025-01-22T02:00:37Z
Голос Лесі Українки зберігся на єдиному записі: історик розповів, як його, ймовірно, зробили
Telegraf
2025-01-22T01:24:38Z
«Стрічка часу» Катерини Горностай потрапив до головної конкурсної програми Берлінале
ZN UA
2025-01-22T00:39:22Z
Упіймала "павучка": Демі Мур приписують роман із відомою голлівудською зіркою
GlavRed
2025-01-22T00:27:23Z
Дружина Романа Сасанчина розкрила діагноз їхньої трирічної доньки: "Я молюся"
GlavRed
2025-01-21T23:27:59Z
Джеймс Ганн пояснив новий канон DCU — тільки «Монстри Командос» / Creature Commandos канонічні
ITC
2025-01-21T22:57:50Z
Яке завтра, 23 січня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-01-22T07:06:43Z
Росія має заплатити українцям за страждання через втрату рідних: що зробити для отримання компенсації
Telegraf
2025-01-22T07:00:55Z
Пам’яті бандуриста Данила Мельника
УкраинФорм
2025-01-22T07:00:24Z
Поліцейський, захищав Україну у складі бригади «Лють». Згадаймо Андрія Митька
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T07:00:21Z
Заброньованих працівників можна мобілізувати: юрист назвав декілька випадків
Фокус
2025-01-22T07:00:15Z
Чому Нацрада скасувала конкурс, де був єдиний претендент — «Еспресо»
Детектор М
2025-01-22T07:00:10Z
Медіамережі «Вікно Відновлення» виповнився рік
Детектор М
2025-01-22T07:00:04Z
Чотири в одному: американські танки Abrams отримають новий тип боєприпасів M1147
InternetUA
2025-01-22T06:42:30Z
Російська армія далі просувається в Курській області: деталі від (ISW
TSN
2025-01-22T06:39:42Z
ЗСУ відновили втрачені позиції під Покровськом, але ворог просувається далі – ISW
TSN
2025-01-22T07:06:37Z
Апеляційний суд залишив чинним вирок ексміністру Табачнику: 15 років з конфіскацією за держзраду
Детектор М
2025-01-22T07:06:34Z
Трамп відповів, коли Вашингтон розгляне питання про військову допомогу Україні
24tv
2025-01-22T07:06:26Z
Зеленський назвав політика, від бажання якого залежить членство України в НАТО
TSN
2025-01-22T07:06:26Z
"Нехай він керує": Іванка Трамп висловилася про президентство батька
GlavRed
2025-01-22T07:06:22Z
Гарантії безпеки та нова допомога: Зеленський зустрівся з президентом Фінляндії
Европейская правда
2025-01-22T07:00:32Z
Зеленський розповів, чи можна визнати окуповані території російськими в обмін на мир
ZN UA
2025-01-22T07:00:22Z
Трамп погрожує ввести 10% мита для Китаю вже з 1 лютого
ZN UA
2025-01-22T06:57:20Z
Стало відомо, скільки телеглядачів дивились інавгурацію Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T06:57:14Z
Загадкова "карусель" з птахів над Києвом: експерт пояснив, що відбувається
TSN
2025-01-22T07:06:53Z
ЗСУ відкинули росіян на найгарячішому напрямку, але ворог теж має просування
Telegraf
2025-01-22T07:06:19Z
Окупанти намагаються пробитися до Покровська: карта бойових дій на 22 січня
24tv
2025-01-22T07:03:56Z
У Києві та низці областей повітряна тривога: яка є загроза
TSN
2025-01-22T06:48:53Z
Війська РФ минулої доби вбили одного жителя Донеччини і ще трьох поранили
УкраинФорм
2025-01-22T06:42:32Z
На фронті було 121 боєзіткнення за добу, половина - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-01-22T06:42:03Z
Мокрий сніг та рвучкий вітер: синоптики прогнозують погіршення погоди в Україні
Политека
2025-01-22T06:36:12Z
Пошкоджень зазнали нові тролейбуси: у Миколаєві ворог атакував підприємство
24tv
2025-01-22T06:33:20Z
У Донецькій області загинула людина через російські обстріли, ще троє мирних жителів — поранені
ZN UA
2025-01-22T06:24:37Z
У Сумах внаслідок атаки дрона постраждали троє людей, пошкоджені приватні будинки
УкраинФорм
2025-01-22T07:07:08Z
Суд півтора року не виносить вирок російському окупанту, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі
Украина Криминальная
2025-01-22T07:06:38Z
Втратила більше 8 тисяч: клієнтка "ПриватБанку" залишилась без грошей, справа вирішилась в суді
Политека
2025-01-22T07:03:48Z
На Київщині через падіння уламків дронів пошкоджені декілька будинків
УкраинФорм
2025-01-22T06:57:07Z
Частково зруйнований верхній поверх: рятувальники показали наслідки удару по Сумах
24tv
2025-01-22T06:51:43Z
З'явилися фото наслідків нічної дронової атаки на Миколаїв
ZN UA
2025-01-22T06:48:58Z
Побиття 12-річної дівчинки у Білій Церкві сталось через чутки про пошкодження нею дверей однієї з учасниць — поліція
Khreschatyk
2025-01-22T06:48:08Z
Пожежа на гірськолижному курорті у Туреччині: понад 70 людей згоріли заживо у готелі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T06:39:59Z
У Херсоні помер чоловік, поранений під час обстрілу напередодні
Комсомольская правда
2025-01-22T06:33:11Z
Українцям загрожують штрафи за несплату доставки газу
AgroNews
2025-01-22T07:06:53Z
Аграрії вимагають зниження акцизів на паливо: загроза неконкурентоспроможності сектору
Agravery
2025-01-22T07:06:29Z
Понад ₴2 млн. збитків бюджету: кіберполіція та БЕБ викрили керівника одного з КП Дніпра
Украина Криминальная
2025-01-22T06:42:46Z
Коли закінчиться війна в Україні: Світовий банк дав прогноз
Политека
2025-01-22T06:42:37Z
В Україні безробіття впало до історичного мінімуму: що відбувається на ринку праці
Хвиля
2025-01-22T06:36:05Z
Китай надає пріоритет імпорту українських зернових культур – Сергій Ткачук
Agravery
2025-01-22T06:27:40Z
Деякі пенсіонери можуть не платити за комуналку: в ПФУ розкрили, хто саме та за яких умов
Политека
2025-01-22T06:27:12Z
Курс валют на 22 січня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-01-22T06:21:12Z
Стало відомо, як змінилися експортні ціни на ячмінь в Україні
AgroNews
2025-01-22T06:09:28Z
2 знаки зодіаку, які отримають несподіваний подарунок до кінця тижня
24tv
2025-01-22T07:06:19Z
Що можна зробити з черствим хлібом: прості та смачні ідеї та елементарні рецепти
Знай
2025-01-22T06:51:53Z
Ця страва зробить свято: казкова паелья з куркою та морепродуктами
24tv
2025-01-22T06:36:04Z
Знаки Зодіаку, яким можна довіряти: астрологи склали рейтинг найнадійніших
Политека
2025-01-22T05:03:40Z
Взуття на хутрі - не найголовніше: як не мерзнути в ноги взимку
Знай
2025-01-22T04:51:35Z
Що означає "за сім верст киселю їсти": лише одиниці правильно пояснять вислів
GlavRed
2025-01-22T04:27:36Z
Подарунок від Джеймі Олівера: швидкий кекс в чашці на сніданок без випікання
24tv
2025-01-22T04:09:13Z
Який будинок можна купити у Куршевелі за ціною звичайного українського тендеру
Telegraf
2025-01-22T03:30:18Z
Гороскоп на завтра 23 січня: Близнюкам - задоволення, Дівам - хороший прибуток
GlavRed
2025-01-22T00:27:53Z
OpenAI і SoftBank запускають проєкт Stargate з будівництва датацентрів для штучного інтелекту на $500 млрд
ITC
2025-01-22T07:07:29Z
Meta приваблює творців TikTok бонусами в 5 тисяч доларів, угодами щодо вмісту, безкоштовною перевіркою
InternetUA
2025-01-22T07:01:52Z
Шимпанзе вкотре здивували вчених: демонструють заразну "мокру" поведінку
Фокус
2025-01-22T06:45:17Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 січня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T06:12:17Z
Найшвидший суперкомп’ютер у світі почав працювати у Каліфорнії — його використають для особливої мети
InternetUA
2025-01-22T06:01:50Z
Марсохід Curiosity знайшов докази відкритої води на стародавньому Марсі
Portaltele
2025-01-22T05:30:21Z
Де захований гепард: лише люди із "зором мисливця" знайдуть хижака за 11 секунд
GlavRed
2025-01-22T05:27:46Z
Таємницю слуху пернатих розкрито: чи є у птахів вуха і де вони знаходяться
GlavRed
2025-01-22T04:27:11Z
Apple готує iPad Pro 2025 без серйозних оновлень
InternetUA
2025-01-22T04:03:05Z
Визнаної дієвої вакцини від АЧС немає: названо ефективні методи боротьби
AgroPortal
2025-01-22T07:00:20Z
Натирання стегон під час ходьби: чому виникає та як уникнути
24tv
2025-01-22T06:15:23Z
Вода чи молоко: на чому краще варити вівсянку
24tv
2025-01-21T21:57:00Z
У популярних ліків Ozempic та Wegovy виявляють все більше негативних побічних реакцій
24tv
2025-01-21T20:15:48Z
У Вишгороді на базі медустанови відкрили реабілітаційне відділення
УкраинФорм
2025-01-21T20:12:54Z
Не присідання і не станова тяга: ось найкраща вправа для сильних ніг і сідниць
24tv
2025-01-21T20:00:59Z
Чому варто уникати надмірного використання солі взимку: чим це загрожує
24tv
2025-01-21T19:54:50Z
Сильна магнітна буря атакує Україну, кому слід приготуватися: названі дати
Политека
2025-01-21T18:42:57Z
Народилася з “бомбою” в голові: у Львові прооперували дитину з небезпечною аномалією
TSN
2025-01-21T17:39:43Z
ПСЖ – Манчестер Сіті: онлайн-трансляція матчу за виживання в Лізі чемпіонів
24tv
2025-01-22T06:45:29Z
Шовковський: За несприятливого рахунку ми знайшли свої моменти
УкраинФорм
2025-01-22T06:21:10Z
Шахтар — Брест. Напередодні
Football.ua
2025-01-22T06:16:23Z
Юнацька збірна України з футзалу Istria Nations Cup почали з перемоги на
УкраинФорм
2025-01-22T06:03:07Z
Галатасарай — Динамо Київ. Наші оцінки
Football.ua
2025-01-22T06:00:46Z
УАФ затвердила місце проведення матчу Україна - Бельгія
УкраинФорм
2025-01-22T05:54:11Z
Світоліна не пробилась в 1/2 фіналу Australian Open-2025
Комсомольская правда
2025-01-22T05:48:34Z
Студентська збірна України зупинилася за крок від фіналу Універсіади-2025
1News
2025-01-22T05:45:17Z
«Шахтар» сьогодні приймає французький «Брест» в Лізі чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-01-22T05:09:34Z
В Україні стрімко зростають продажі авто з Китаю: ТОП найпопулярніших
ЗаРулем
2025-01-22T06:51:59Z
Названо найпопулярніші седани, які українська держава закуповує під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T03:51:18Z
Клоун, перфекціоніст чи бос: що про водія каже положення рук на кермі - тест
GlavRed
2025-01-21T22:27:59Z
В Україні зріс попит на китайські авто: які купують найчастіше
24tv
2025-01-21T19:21:09Z
Названо найпопулярніші джипи, які українська держава закуповує під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T18:12:46Z
Заправити "повний бак" авто за ціною чашки кави - це реально. Показуємо на прикладі
Telegraf
2025-01-21T18:00:02Z
Як на Прикарпатті бронюють автомобілі для рятувальників
AutoCentre
2025-01-21T17:25:47Z
Volkswagen ID.4 – найпопулярніший китайський автомобіль в Україні у 2024 році
ITC
2025-01-21T16:58:46Z
Проїхав 6000 км пустелею: Hyundai створили потужний позашляховий кросовер
Фокус
2025-01-21T16:27:36Z