MY.UAНовини
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Сценарист і продюсер фільму «Буча» Олександр Щур розповів про ідею та задум стрічки, про те, що було найважчим під час роботи та чому варто знімати кіно про війну під час війни.

Художню драму «Буча» знімали на основі реальних подій. Вона розповідає про окупацію Київщини в лютому-березні 2022 року, а також як громадянин Казахстану Костянтин Гудаускас, який отримав притулок в Україні та мешкав у Бучі, рятував людей, вивозячи їх з окупованих територій.

8 жовтня 2023 року робочі матеріали художнього фільму «Буча» будуть презентовані на спеціальній події Art against propaganda із протидії російській пропаганді в Університетському клубі в Нью-Йорку. А до цього вони отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю, кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival.

В інтерв’ю для «Детектора медіа» Олександр Щур розповів, чому взявся за роботу над фільмом і чому важливо демонструвати стрічки про війну в Україні в усьому світі.

— Олександре, чому взялись за цю тему та з чого починали?

— Хотілося зробити щось максимально корисне для України під час війни. Коли почалася війна, я волонтерив — приймав і передавав гуманітарку на кордоні, потім возив автівки. Пам’ятаю, що в перші місяці це було неорганізовано, нічого не вистачало, потім це вилилось у великий волонтерський рух, з’явилися великі організації. Я побачив, що роботу, яку я виконував, може робити будь-хто інший. Мені тоді здавалося, що ця війна дуже надовго і її ми не виграємо без допомоги Заходу. Я запитав себе: що я можу робити? Мені здавалося, що можу працювати у сфері культури, як це робив багато років.

Ця історія з фільмом почалася, коли я побачив інтерв’ю реальної людини — Костянтина Гудаускаса. Це виглядало як хайконцепт — так у кіно називають якусь ідею, яка виглядає дуже цікаво. У нас хайконцепт у тому, що виходець із Казахстану рятує українців від росіян. Мене питають: так багато ж українців волонтерили, чому ви взяли саме цю людину як героя фільму — людину, яка сиділа у в’язниці в Казахстані? Так у тому якраз і є хайконцепт. Коли українці рятують українців — це нормально, так і має бути, нікого у світі це не дивує. А коли рятує людина, яка могла поїхати в перший день війни, бо має казахстанський паспорт, але вирішила лишитися — то це є прикладом для іноземців. От дивіться: коли відбувається велике зло в іншій країні — ви не можете бути осторонь. Головна фраза нашого фільму — це цитата з «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі: «Найгарячіші місця у пеклі залишилися для тих, хто під час великих потрясінь залишався нейтральним». Це якраз наше послання для всього світу.

Одразу була ідея цей фільм зробити так, щоб його можна було показати по всьому світу. В кіно, на стримінгу, на телебаченні. Для того, щоб можна було впливати на людей. Під час цієї поїздки за кордон я бачу, що це було дуже правильне рішення. Я вже був у Німеччині, на Венеційському фестивалі, зараз в Америці. Дуже мало новин про Україну — хтось щось чув, але не знає до кінця. Коли вони бачать матеріали з фільму, то кажуть: «То це ж жах! Звісно, вам треба допомагати». Це і є наша головна місія. Коли приїжджає будь-яка іноземна делегація в Київ — то куди її везе Зеленський? У Бучу. Він робить це з однією метою. Нормальна людина, коли бачить те, що відбувалося там, не може залишатись осторонь. Наш фільм — це така «виїзна» Буча. Не можна усіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти додому до інших людей.

— Що було найважчим під час утілення вашого задуму?

— Найважче — це писати сценарій. Так, як актор занурюється в роль — так і сценарист, коли працює над сценарієм. Він має відчути персонажа. А у сценарії — жахливі речі, мені щоб це написати — треба це все пережити, пропустити крізь себе. Це дуже й дуже важко. У чомусь допомагає, а в чомусь робить це ще важчим мій особистий досвід. Це ще одна причина, чому я взявся за цю роботу. У мене кілька років тому загинула семирічна донька. Якийсь вірус потрапив у мозок, вона два місяці пролежала в комі в реанімації, і попри допомогу багатьох людей, її врятувати не вдалося. Загибель дітей — це найбільший стрес і психологічна травма, це було дуже боляче й дуже довго довелося з цього виходити. Я знаю ці емоції, знаю, що відчувають люди, коли дуже несправедливо й раптово втрачають своїх рідних. Коли ти сам через це пройшов — ти розумієш, що відчувають ці люди. Це мені допомагало писати.

Спочатку я приїхав на місце подій, головний герой мене познайомив з усіма, кого він вивозив. Дуже допомагало Головне управління розвідки. Вони читали наш сценарій, щоб ми не розповіли нічого зайвого. Я спілкувався з багатьма людьми. Є історія Ірини Фількіної — це загибла жінка в Бучі, яка стала відома завдяки фотографії як «жінка з червоним манікюром». Я зв’язався з її донькою Олею, пояснив, навіщо ми це робимо, — і вона погодилася. Ми не хочемо, щоб цю людину пам’ятали лише як «жінку з червоним манікюром» на тому фото, а згадували світлою людиною, яка жила та мріяла. Оля переповіла останню розмову з мамою, за дві години до смерті вона їй телефонувала, Оля хвилювалася, що мама їде в небезпечну зону. Це все дуже бентежить, робить це не статистикою. Найгірше, коли смерті перетворюються на статистику. Хочеться показати, що кожна смерть — це трагедія.

Ця робота тривала досить довго. Тільки над чорновою версією сценарію я працював десь пів року. І ще пів року до зйомок її допрацьовув, долучав усіх, хто був свідками подій. Сценарій постійно поліпшувався, потім ще приєднався режисер, потім ми виїжджали на місця, де це відбувалося. Ми дуже хотіли, щоб це було реалістично, щоб глядачі в це повірили. До речі, саме тому ми росіян намагалися зробити різними, не всіх карикатурними злодіями, тому що там справді є різні. Є ті, які прийшли пограбувати, є ідейні, в яких якась своя хвора логіка. Таке собі зло з принципами.

Я бачу, що робить російська пропаганда, — а в західних країнах ведуться на це. Мовляв, росіяни кажуть одне, українці інше, а правда десь посередині. Наш меседж такий: вас хочуть обдурити, немає ніякої правди посередині, вони брешуть, правда на нашому боці.

— Чи всі погодилися розповідати про те, що їм довелося пережити?

— Важко було спілкуватися через історії, які люди розповідали. Мені пощастило: жоден із тих, із ким я спілкувався, не відмовив. Особливо ті люди, в кого загинули родичі, хотіли спілкуватися. Вони казали: «Я хочу, щоб мою маму, мого брата показали, щоб таким чином вони в пам’яті людей залишилися». Допомагало й те, що це ті люди, яких вивіз наш герой — і в них була велика подяка йому за це. Вони хотіли, щоб ця історія була відома.

Будуть люди, які не захочуть цього бачити. Ми з цього приводу ще на початку роботи зі сценарієм спілкувалися з психіатром, який спеціалізується на роботі з посттравматичним стресовим розладом. Говорили про зйомки, щоб це нікого не травмувало, і про те, як на це відреагують глядачі. Ми не знімали на тій території, яка була під окупацією, сцени з російською технікою або військовими. Щоб ті люди, які пережили окупацію, не побачили цього й не хвилювалися. За словами психіатра, в нас пів країни живе з ПТСР, одна з його ознак — небажання стикатися з проявом свого страху. Один із кроків у терапії — людину, яка пережила стрес, поступово повертати до джерела свого страху, але в безпечних умовах. Це художнє кіно, людина розуміє, що це вже не по-справжньому — так трохи легше зробити невеликий крок, подивитися кіно. Наступний крок — подивитися реальні кадри, а потім — і приїхати в місце, де це сталося. Це може допомогти пережити травму.

— Робочі матеріали фільму «Буча» ви вже показували на фестивалях і конкурсах у Європі. Зараз ви у США, де 8 жовтня також презентуватимете стрічку. Розкажіть, де ви вже були. І які очікування від заходу у Нью-Йорку?

— Ми тут, по-перше, з інформаційною ціллю, а по-друге — в пошуках дистриб’юторів стрічки. Ми хочемо в усі країни, до яких зможемо дотягнутися, цей фільм віддати. Ми були на Венеційському бієнале, там був український день і нас запросили організатори. Ми показували шматочок фільму. Показували його і в Торонто, декілька дистриб’юторів зацікавилися. Ми показуємо фільм як в Україні, так і за кордоном, бо там трохи інше сприйняття. Українцям зрозуміло що відбувається, а іноземцям — ні. Це треба виправити.

Найбільш важлива поїздка — зараз в Америку. Усе відбуватиметься в крутому місці — Університетському клубі Нью-Йорка. Ми сюди потрапили завдяки американській письменниці та волонтерці Мітці Пердью, яка багато разів була в Бучі й дуже допомагає Україні. Це закритий клуб, ми запросили близько 30 представників медіа, буде розмовна панель із протидії російській пропаганді. Ми хочемо створити великий інформаційний шум, щоби про це почули та це побачили. І ще нам потрібно дозбирати гроші на постпродакшен.

— Нещодавно трапилася ситуація з фільмом «Юрик». Маріупольці звинуватили творців стрічки в недостовірному відтворенні реалій життя в облозі. Не боїтеся такого розгортання подій навколо свого фільму?

— Чесно скажу, не боюся. Бо ми все намагалися робити достовірно. До «Юрика» були конкретні претензії: у фільмі сказали, що ОБСЄ вивозило людей, а насправді не вивозило, й підвали насправді в Маріуполі не так виглядали.

Наш герой урятував українського композитора Ігоря Поклада. Його дружина дозволила знімати у їхньому будинку, в підвалі, де сиділо 12 людей. Ми розставили в підвалі все так, як у них було. Нас консультували ті люди, які в тому підвалі сиділи. На блокпост навіть покликали стояти тих людей, які там реально стояли. Ми розуміли, що вони будуть там виглядати гармонійніше, ніж будь-які актори. Ми робимо постійні покази зараз, показуємо робочі матеріали, робимо свого роду фокус-групи з різними групами людей, щоби зрозуміти, чи правильно ми все зробили.

Detector Media · «У них немає ні віри, ні чеснот, ні правил»: рецензія М. Спалєк на фільм «Капелани. Віра на війні»

— З моменту початку роботи над фільмом вам закидали, що зарано знімати художнє кіно про такі болючі для багатьох людей події. Я так розумію, ви з цим не погодилися?

— У нас є мета — донести інформацію про Україну, щоб нам допомагали. Це потрібно робити зараз, щоб Україні давали гроші, щоб суспільну думку перетягувати на наш бік. Це по-перше. А по-друге — в нас гине ціла індустрія, люди сидять без роботи. А в нас було задіяно 120 людей, і вони були щасливі працювати, заробляти гроші та мати змогу робити донати. По-третє, коли кажуть, що не знімають під час війни про війну, — це маніпуляція. Знімають по всьому світу. В Україні знімали фільми «Кіборги» та «Клондайк». У США режисерка Кетрін Бігелоу зняла фільм «Володар Бурі» про війну в Іраку. Також є фільм «Касабланка» 1942 року про Другу світову війну. Є багато прикладів, коли фільми про війну знімають під час війни.

— У релізі фільму сказано, що ви плануєте презентувати «Бучу» навесні 2024 року. Коли фільм побачить український глядач?

— Це мається на увазі світова прем’єра. Українську прем’єру, можливо, зробимо на річницю звільнення Бучі. Це 31 березня 2024 року. Це приверне увагу — і фільм зможе гучно заявити про себе.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Старт авиасообщения между РФ и КНДР: в Минтрансе назвали дату первого полета
Апостроф
2025-07-14T19:51:57Z
В Украине резко подорожала черника: сколько стоят ягоды и какая причина
TSN
2025-07-14T19:42:57Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T19:42:45Z
Почему с абрикоса опадают листья - самые распространенные причины
Gazeta UA
2025-07-14T19:18:45Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
РФ теперь по новому применяет "шахеды": атаки не выдержит ни одна столица
Comments UA
2025-07-14T19:48:25Z
"Шахеды" будут массированно атаковать в августе: эксперт объяснил, чего ожидать
TSN
2025-07-14T19:42:58Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Массированный обстрел Львова и Черновцов: что сейчас происходит в городах и какие последствия атак
TSN
2025-07-14T19:42:59Z
На фронте погиб титулованный украинский гребец Юрий Бредак: что о нем известно
TSN
2025-07-14T19:42:56Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
17-летняя дочь Евгения Кошевого показала стройную фигуру и очаровала красотой в атмосферном фотосете
TSN
2025-07-14T19:42:58Z
Анна Саливанчук похвасталась пышными формами на пляже и взбудоражила воображение пикантными фото
TSN
2025-07-14T19:42:32Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
ЗСУ получат десятки тысяч "убийц шахедов"
Корреспондент
2025-07-14T19:51:59Z
В России в один день умерли два известных кинорежиссера: что произошло
Comments UA
2025-07-14T19:51:41Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Несколько дней задержки — и урожая вы не увидите: когда лучше выкапывать лук по лунному календарю 2025 года
TSN
2025-07-14T19:42:54Z
Омар Хайям рассказал, от каких людей надо бежать не оглядываясь: есть только один признак
TSN
2025-07-14T19:42:53Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Сумах россияне повторно ударили по медикам и спасателям, которые работали на месте обстрела
TSN
2025-07-14T19:42:58Z
Четверо мужчин устроили "заплыв" в Закарпатье и попались пограничникам
TSN
2025-07-14T19:42:27Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Никита Добрынин кардинально похудел и рассекретил, как избавился от лишнего веса: "Был пончиком"
TSN
2025-07-14T19:42:03Z
Реал завершил трансфер перспективного защитника Бенфики
Корреспондент
2025-07-14T19:39:53Z
Златан Ибрагимович стал лицом обложки Ultimate-версии EA FC 26
Корреспондент
2025-07-14T18:39:33Z
Кроуфорд поддержал Пакьяо перед его предстоящим сражением
Корреспондент
2025-07-14T17:36:30Z
Объявлен состав символической сборной КЧМ-2025
Корреспондент
2025-07-14T17:09:03Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Что будет, если Земля будет вращаться еще быстрее: ученые предупредили о катастрофе
TSN
2025-07-14T19:42:35Z
Археологи нашли гробницу полную сокровищ правителя мая: видео
TSN
2025-07-14T19:42:06Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Флэш" призвал военных тщательно проверять свои машины: что именно искать
TSN
2025-07-14T19:42:11Z
Выгоднее ли электромобиль традиционных автомобилей: эксперты подсчитали цену зарядки
UAToday
2025-07-14T19:18:44Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z