MY.UAНовини
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Сценарист і продюсер фільму «Буча» Олександр Щур розповів про ідею та задум стрічки, про те, що було найважчим під час роботи та чому варто знімати кіно про війну під час війни.

Художню драму «Буча» знімали на основі реальних подій. Вона розповідає про окупацію Київщини в лютому-березні 2022 року, а також як громадянин Казахстану Костянтин Гудаускас, який отримав притулок в Україні та мешкав у Бучі, рятував людей, вивозячи їх з окупованих територій.

8 жовтня 2023 року робочі матеріали художнього фільму «Буча» будуть презентовані на спеціальній події Art against propaganda із протидії російській пропаганді в Університетському клубі в Нью-Йорку. А до цього вони отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю, кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival.

В інтерв’ю для «Детектора медіа» Олександр Щур розповів, чому взявся за роботу над фільмом і чому важливо демонструвати стрічки про війну в Україні в усьому світі.

— Олександре, чому взялись за цю тему та з чого починали?

— Хотілося зробити щось максимально корисне для України під час війни. Коли почалася війна, я волонтерив — приймав і передавав гуманітарку на кордоні, потім возив автівки. Пам’ятаю, що в перші місяці це було неорганізовано, нічого не вистачало, потім це вилилось у великий волонтерський рух, з’явилися великі організації. Я побачив, що роботу, яку я виконував, може робити будь-хто інший. Мені тоді здавалося, що ця війна дуже надовго і її ми не виграємо без допомоги Заходу. Я запитав себе: що я можу робити? Мені здавалося, що можу працювати у сфері культури, як це робив багато років.

Ця історія з фільмом почалася, коли я побачив інтерв’ю реальної людини — Костянтина Гудаускаса. Це виглядало як хайконцепт — так у кіно називають якусь ідею, яка виглядає дуже цікаво. У нас хайконцепт у тому, що виходець із Казахстану рятує українців від росіян. Мене питають: так багато ж українців волонтерили, чому ви взяли саме цю людину як героя фільму — людину, яка сиділа у в’язниці в Казахстані? Так у тому якраз і є хайконцепт. Коли українці рятують українців — це нормально, так і має бути, нікого у світі це не дивує. А коли рятує людина, яка могла поїхати в перший день війни, бо має казахстанський паспорт, але вирішила лишитися — то це є прикладом для іноземців. От дивіться: коли відбувається велике зло в іншій країні — ви не можете бути осторонь. Головна фраза нашого фільму — це цитата з «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі: «Найгарячіші місця у пеклі залишилися для тих, хто під час великих потрясінь залишався нейтральним». Це якраз наше послання для всього світу.

Одразу була ідея цей фільм зробити так, щоб його можна було показати по всьому світу. В кіно, на стримінгу, на телебаченні. Для того, щоб можна було впливати на людей. Під час цієї поїздки за кордон я бачу, що це було дуже правильне рішення. Я вже був у Німеччині, на Венеційському фестивалі, зараз в Америці. Дуже мало новин про Україну — хтось щось чув, але не знає до кінця. Коли вони бачать матеріали з фільму, то кажуть: «То це ж жах! Звісно, вам треба допомагати». Це і є наша головна місія. Коли приїжджає будь-яка іноземна делегація в Київ — то куди її везе Зеленський? У Бучу. Він робить це з однією метою. Нормальна людина, коли бачить те, що відбувалося там, не може залишатись осторонь. Наш фільм — це така «виїзна» Буча. Не можна усіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти додому до інших людей.

— Що було найважчим під час утілення вашого задуму?

— Найважче — це писати сценарій. Так, як актор занурюється в роль — так і сценарист, коли працює над сценарієм. Він має відчути персонажа. А у сценарії — жахливі речі, мені щоб це написати — треба це все пережити, пропустити крізь себе. Це дуже й дуже важко. У чомусь допомагає, а в чомусь робить це ще важчим мій особистий досвід. Це ще одна причина, чому я взявся за цю роботу. У мене кілька років тому загинула семирічна донька. Якийсь вірус потрапив у мозок, вона два місяці пролежала в комі в реанімації, і попри допомогу багатьох людей, її врятувати не вдалося. Загибель дітей — це найбільший стрес і психологічна травма, це було дуже боляче й дуже довго довелося з цього виходити. Я знаю ці емоції, знаю, що відчувають люди, коли дуже несправедливо й раптово втрачають своїх рідних. Коли ти сам через це пройшов — ти розумієш, що відчувають ці люди. Це мені допомагало писати.

Спочатку я приїхав на місце подій, головний герой мене познайомив з усіма, кого він вивозив. Дуже допомагало Головне управління розвідки. Вони читали наш сценарій, щоб ми не розповіли нічого зайвого. Я спілкувався з багатьма людьми. Є історія Ірини Фількіної — це загибла жінка в Бучі, яка стала відома завдяки фотографії як «жінка з червоним манікюром». Я зв’язався з її донькою Олею, пояснив, навіщо ми це робимо, — і вона погодилася. Ми не хочемо, щоб цю людину пам’ятали лише як «жінку з червоним манікюром» на тому фото, а згадували світлою людиною, яка жила та мріяла. Оля переповіла останню розмову з мамою, за дві години до смерті вона їй телефонувала, Оля хвилювалася, що мама їде в небезпечну зону. Це все дуже бентежить, робить це не статистикою. Найгірше, коли смерті перетворюються на статистику. Хочеться показати, що кожна смерть — це трагедія.

Ця робота тривала досить довго. Тільки над чорновою версією сценарію я працював десь пів року. І ще пів року до зйомок її допрацьовув, долучав усіх, хто був свідками подій. Сценарій постійно поліпшувався, потім ще приєднався режисер, потім ми виїжджали на місця, де це відбувалося. Ми дуже хотіли, щоб це було реалістично, щоб глядачі в це повірили. До речі, саме тому ми росіян намагалися зробити різними, не всіх карикатурними злодіями, тому що там справді є різні. Є ті, які прийшли пограбувати, є ідейні, в яких якась своя хвора логіка. Таке собі зло з принципами.

Я бачу, що робить російська пропаганда, — а в західних країнах ведуться на це. Мовляв, росіяни кажуть одне, українці інше, а правда десь посередині. Наш меседж такий: вас хочуть обдурити, немає ніякої правди посередині, вони брешуть, правда на нашому боці.

— Чи всі погодилися розповідати про те, що їм довелося пережити?

— Важко було спілкуватися через історії, які люди розповідали. Мені пощастило: жоден із тих, із ким я спілкувався, не відмовив. Особливо ті люди, в кого загинули родичі, хотіли спілкуватися. Вони казали: «Я хочу, щоб мою маму, мого брата показали, щоб таким чином вони в пам’яті людей залишилися». Допомагало й те, що це ті люди, яких вивіз наш герой — і в них була велика подяка йому за це. Вони хотіли, щоб ця історія була відома.

Будуть люди, які не захочуть цього бачити. Ми з цього приводу ще на початку роботи зі сценарієм спілкувалися з психіатром, який спеціалізується на роботі з посттравматичним стресовим розладом. Говорили про зйомки, щоб це нікого не травмувало, і про те, як на це відреагують глядачі. Ми не знімали на тій території, яка була під окупацією, сцени з російською технікою або військовими. Щоб ті люди, які пережили окупацію, не побачили цього й не хвилювалися. За словами психіатра, в нас пів країни живе з ПТСР, одна з його ознак — небажання стикатися з проявом свого страху. Один із кроків у терапії — людину, яка пережила стрес, поступово повертати до джерела свого страху, але в безпечних умовах. Це художнє кіно, людина розуміє, що це вже не по-справжньому — так трохи легше зробити невеликий крок, подивитися кіно. Наступний крок — подивитися реальні кадри, а потім — і приїхати в місце, де це сталося. Це може допомогти пережити травму.

— Робочі матеріали фільму «Буча» ви вже показували на фестивалях і конкурсах у Європі. Зараз ви у США, де 8 жовтня також презентуватимете стрічку. Розкажіть, де ви вже були. І які очікування від заходу у Нью-Йорку?

— Ми тут, по-перше, з інформаційною ціллю, а по-друге — в пошуках дистриб’юторів стрічки. Ми хочемо в усі країни, до яких зможемо дотягнутися, цей фільм віддати. Ми були на Венеційському бієнале, там був український день і нас запросили організатори. Ми показували шматочок фільму. Показували його і в Торонто, декілька дистриб’юторів зацікавилися. Ми показуємо фільм як в Україні, так і за кордоном, бо там трохи інше сприйняття. Українцям зрозуміло що відбувається, а іноземцям — ні. Це треба виправити.

Найбільш важлива поїздка — зараз в Америку. Усе відбуватиметься в крутому місці — Університетському клубі Нью-Йорка. Ми сюди потрапили завдяки американській письменниці та волонтерці Мітці Пердью, яка багато разів була в Бучі й дуже допомагає Україні. Це закритий клуб, ми запросили близько 30 представників медіа, буде розмовна панель із протидії російській пропаганді. Ми хочемо створити великий інформаційний шум, щоби про це почули та це побачили. І ще нам потрібно дозбирати гроші на постпродакшен.

— Нещодавно трапилася ситуація з фільмом «Юрик». Маріупольці звинуватили творців стрічки в недостовірному відтворенні реалій життя в облозі. Не боїтеся такого розгортання подій навколо свого фільму?

— Чесно скажу, не боюся. Бо ми все намагалися робити достовірно. До «Юрика» були конкретні претензії: у фільмі сказали, що ОБСЄ вивозило людей, а насправді не вивозило, й підвали насправді в Маріуполі не так виглядали.

Наш герой урятував українського композитора Ігоря Поклада. Його дружина дозволила знімати у їхньому будинку, в підвалі, де сиділо 12 людей. Ми розставили в підвалі все так, як у них було. Нас консультували ті люди, які в тому підвалі сиділи. На блокпост навіть покликали стояти тих людей, які там реально стояли. Ми розуміли, що вони будуть там виглядати гармонійніше, ніж будь-які актори. Ми робимо постійні покази зараз, показуємо робочі матеріали, робимо свого роду фокус-групи з різними групами людей, щоби зрозуміти, чи правильно ми все зробили.

Detector Media · «У них немає ні віри, ні чеснот, ні правил»: рецензія М. Спалєк на фільм «Капелани. Віра на війні»

— З моменту початку роботи над фільмом вам закидали, що зарано знімати художнє кіно про такі болючі для багатьох людей події. Я так розумію, ви з цим не погодилися?

— У нас є мета — донести інформацію про Україну, щоб нам допомагали. Це потрібно робити зараз, щоб Україні давали гроші, щоб суспільну думку перетягувати на наш бік. Це по-перше. А по-друге — в нас гине ціла індустрія, люди сидять без роботи. А в нас було задіяно 120 людей, і вони були щасливі працювати, заробляти гроші та мати змогу робити донати. По-третє, коли кажуть, що не знімають під час війни про війну, — це маніпуляція. Знімають по всьому світу. В Україні знімали фільми «Кіборги» та «Клондайк». У США режисерка Кетрін Бігелоу зняла фільм «Володар Бурі» про війну в Іраку. Також є фільм «Касабланка» 1942 року про Другу світову війну. Є багато прикладів, коли фільми про війну знімають під час війни.

— У релізі фільму сказано, що ви плануєте презентувати «Бучу» навесні 2024 року. Коли фільм побачить український глядач?

— Це мається на увазі світова прем’єра. Українську прем’єру, можливо, зробимо на річницю звільнення Бучі. Це 31 березня 2024 року. Це приверне увагу — і фільм зможе гучно заявити про себе.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-11-29T22:36:19Z
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Когда Украина потеряет Покровск: прогноз генерала
Comments UA
2024-11-29T22:45:07Z
ЦНС: Россияне усиливают мобилизацию на оккупированных территориях
ZN UA
2024-11-29T21:16:35Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
В Южной Корее уничтожают советскую технику вместо того, чтобы отправить в Украину
Фокус
2024-11-29T16:42:56Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Отказ от ЕС. Массовые протесты в Грузии
Корреспондент
2024-11-29T23:12:51Z
Зеленский встретился с дипломатами Латинской Америки
Корреспондент
2024-11-29T23:00:31Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Ходьба для похудения: 7 вариантов, которые помогут вам оставаться в форме
Фокус
2024-11-29T22:36:02Z
Как не болеть зимой: 6 лучших продуктов для иммунитета от диетологов
Фокус
2024-11-29T21:57:56Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Киновыходные: 10 фильмов, которые удивят вас своей концовкой
Comments UA
2024-11-29T21:57:59Z
"Друзья" и "Теорию Большого Взрыва" пересмотрели кучу раз: 9 сериалов, у которых такой же вайб
Знай
2024-11-29T20:51:11Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Центробанки Восточной Европы стали крупнейшими покупателями золота в мире
Хвиля
2024-11-29T22:36:40Z
Выплаты в 2025 году: какие нововведения ждут пенсионеров
Хвиля
2024-11-29T20:45:19Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
В Украине повысили налоги: что, когда и для кого изменится
TSN
2024-11-29T18:06:19Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Шмыгаль раскрыл масштабные изменения в финансировании военных с декабря
Хвиля
2024-11-29T23:09:16Z
30 ноября 2024 года: Андрея Первозванного - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-11-29T22:51:01Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Разведка озвучила цифры: сколько КНДР поставила России ракет, артсистем и снарядов
Comments UA
2024-11-29T19:06:57Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Беспилотник сбросил краску на российское посольство в Швеции
Корреспондент
2024-11-29T21:46:38Z
Суд вынес приговор закарпатцу, перевозившему рекордное количество уклонистов
Комсомольская правда
2024-11-29T15:15:15Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Легендарный футболист "Манчестер Юнайтед" возглавил клуб АПЛ
ZN UA
2024-11-29T23:04:17Z
Испанский гранд нацелился на футболиста сборной Украины – СМИ
ZN UA
2024-11-29T19:43:25Z
В России "состарили" Усика на 30 лет: подробности
Новости Украины
2024-11-29T19:36:31Z
Прогноз повторного боя Тайсона Фьюри с Александром Усиком ото известного тренера
Известия Киев
2024-11-29T18:36:04Z
Издевался десять лет: знаменитого тренера подозревают в жестоком обращении с олимпийским чемпионом
Фокус
2024-11-29T17:30:23Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Независимые, агрессивные и ревнивые: худшие женщины по знакам Зодиака
Comments UA
2024-11-29T23:09:55Z
Индивидуальные курсы английского: преимущества и недостатки
Новости Украины
2024-11-29T21:00:35Z
"Самый преданный клиент Британии": 92-летняя женщина еженедельно посещает один и тот же ресторан
TSN
2024-11-29T20:51:26Z
Обманчиво кажутся безопасными: какие продукты со стола запрещено давать котам
Фокус
2024-11-29T20:27:26Z
Это блюдо всегда съедают первым: рецепт салата "Принц" с мясом и огурцами, новогоднее меню
Знай
2024-11-29T19:51:47Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Разработчики Lies of P заняты научно-фантастическим хоррором на выживание
GameMag
2024-11-29T20:01:22Z
Очень толстая метафора: Обзор Metaphor: ReFantazio
GameMag
2024-11-29T19:54:34Z
Как изменились маркетинговые методы казино после пандемии коронавируса?
Bin UA
2024-11-29T19:36:48Z
Можно перепутать с настоящей: на что обратить внимание при выборе искусственной елки
Фокус
2024-11-29T19:21:11Z
Сезон 2025 в LoL: Riot меняет систему рангов, вводит новый режим и представляет опасного босса
Знай
2024-11-29T19:06:33Z
Лунный календарь на декабрь 2024: фазы Луны на каждый день
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T19:03:22Z
Бесплатные гигабайты и минуты связи: как сэкономить на услугах Vodafone
Знай
2024-11-29T18:21:02Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Китай становится монополистом: какой рынок РФ переходит под контроль Пекина
Comments UA
2024-11-29T19:21:50Z
Капсула времени из 90-х: в Украине обнаружили уникальный спорткар Mercedes Brabus
Фокус
2024-11-29T16:30:37Z
В интернете показали малоизвестный спорткар Toyota с необычным итальянским дизайном
Фокус
2024-11-29T15:42:24Z
Станет электромобилем: раскрыты официальные подробности нового Volkswagen Golf 9
Фокус
2024-11-29T13:45:34Z
"Зеленая карта" для авто неожиданно и приятно упадет в цене
Знай
2024-11-29T13:12:26Z
На европейский рынок выходит 475-сильный семейный внедорожник из США
Фокус
2024-11-29T10:12:32Z
Простоял 20 лет в сарае: обнаружен роскошный Buick 70-х с малым пробегом
Фокус
2024-11-29T07:45:57Z
Як Tatra випустила розвізний фургон із кольорового ламінату
AutoCentre
2024-11-28T20:28:52Z