MY.UAНовини
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу
Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Олександр Щур: Наш фільм — це така виїзна Буча. Не можна всіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти до людей по всьому світу

Сценарист і продюсер фільму «Буча» Олександр Щур розповів про ідею та задум стрічки, про те, що було найважчим під час роботи та чому варто знімати кіно про війну під час війни.

Художню драму «Буча» знімали на основі реальних подій. Вона розповідає про окупацію Київщини в лютому-березні 2022 року, а також як громадянин Казахстану Костянтин Гудаускас, який отримав притулок в Україні та мешкав у Бучі, рятував людей, вивозячи їх з окупованих територій.

8 жовтня 2023 року робочі матеріали художнього фільму «Буча» будуть презентовані на спеціальній події Art against propaganda із протидії російській пропаганді в Університетському клубі в Нью-Йорку. А до цього вони отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю, кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival.

В інтерв’ю для «Детектора медіа» Олександр Щур розповів, чому взявся за роботу над фільмом і чому важливо демонструвати стрічки про війну в Україні в усьому світі.

— Олександре, чому взялись за цю тему та з чого починали?

— Хотілося зробити щось максимально корисне для України під час війни. Коли почалася війна, я волонтерив — приймав і передавав гуманітарку на кордоні, потім возив автівки. Пам’ятаю, що в перші місяці це було неорганізовано, нічого не вистачало, потім це вилилось у великий волонтерський рух, з’явилися великі організації. Я побачив, що роботу, яку я виконував, може робити будь-хто інший. Мені тоді здавалося, що ця війна дуже надовго і її ми не виграємо без допомоги Заходу. Я запитав себе: що я можу робити? Мені здавалося, що можу працювати у сфері культури, як це робив багато років.

Ця історія з фільмом почалася, коли я побачив інтерв’ю реальної людини — Костянтина Гудаускаса. Це виглядало як хайконцепт — так у кіно називають якусь ідею, яка виглядає дуже цікаво. У нас хайконцепт у тому, що виходець із Казахстану рятує українців від росіян. Мене питають: так багато ж українців волонтерили, чому ви взяли саме цю людину як героя фільму — людину, яка сиділа у в’язниці в Казахстані? Так у тому якраз і є хайконцепт. Коли українці рятують українців — це нормально, так і має бути, нікого у світі це не дивує. А коли рятує людина, яка могла поїхати в перший день війни, бо має казахстанський паспорт, але вирішила лишитися — то це є прикладом для іноземців. От дивіться: коли відбувається велике зло в іншій країні — ви не можете бути осторонь. Головна фраза нашого фільму — це цитата з «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі: «Найгарячіші місця у пеклі залишилися для тих, хто під час великих потрясінь залишався нейтральним». Це якраз наше послання для всього світу.

Одразу була ідея цей фільм зробити так, щоб його можна було показати по всьому світу. В кіно, на стримінгу, на телебаченні. Для того, щоб можна було впливати на людей. Під час цієї поїздки за кордон я бачу, що це було дуже правильне рішення. Я вже був у Німеччині, на Венеційському фестивалі, зараз в Америці. Дуже мало новин про Україну — хтось щось чув, але не знає до кінця. Коли вони бачать матеріали з фільму, то кажуть: «То це ж жах! Звісно, вам треба допомагати». Це і є наша головна місія. Коли приїжджає будь-яка іноземна делегація в Київ — то куди її везе Зеленський? У Бучу. Він робить це з однією метою. Нормальна людина, коли бачить те, що відбувалося там, не може залишатись осторонь. Наш фільм — це така «виїзна» Буча. Не можна усіх привезти в Бучу, але можна «Бучу» привезти додому до інших людей.

— Що було найважчим під час утілення вашого задуму?

— Найважче — це писати сценарій. Так, як актор занурюється в роль — так і сценарист, коли працює над сценарієм. Він має відчути персонажа. А у сценарії — жахливі речі, мені щоб це написати — треба це все пережити, пропустити крізь себе. Це дуже й дуже важко. У чомусь допомагає, а в чомусь робить це ще важчим мій особистий досвід. Це ще одна причина, чому я взявся за цю роботу. У мене кілька років тому загинула семирічна донька. Якийсь вірус потрапив у мозок, вона два місяці пролежала в комі в реанімації, і попри допомогу багатьох людей, її врятувати не вдалося. Загибель дітей — це найбільший стрес і психологічна травма, це було дуже боляче й дуже довго довелося з цього виходити. Я знаю ці емоції, знаю, що відчувають люди, коли дуже несправедливо й раптово втрачають своїх рідних. Коли ти сам через це пройшов — ти розумієш, що відчувають ці люди. Це мені допомагало писати.

Спочатку я приїхав на місце подій, головний герой мене познайомив з усіма, кого він вивозив. Дуже допомагало Головне управління розвідки. Вони читали наш сценарій, щоб ми не розповіли нічого зайвого. Я спілкувався з багатьма людьми. Є історія Ірини Фількіної — це загибла жінка в Бучі, яка стала відома завдяки фотографії як «жінка з червоним манікюром». Я зв’язався з її донькою Олею, пояснив, навіщо ми це робимо, — і вона погодилася. Ми не хочемо, щоб цю людину пам’ятали лише як «жінку з червоним манікюром» на тому фото, а згадували світлою людиною, яка жила та мріяла. Оля переповіла останню розмову з мамою, за дві години до смерті вона їй телефонувала, Оля хвилювалася, що мама їде в небезпечну зону. Це все дуже бентежить, робить це не статистикою. Найгірше, коли смерті перетворюються на статистику. Хочеться показати, що кожна смерть — це трагедія.

Ця робота тривала досить довго. Тільки над чорновою версією сценарію я працював десь пів року. І ще пів року до зйомок її допрацьовув, долучав усіх, хто був свідками подій. Сценарій постійно поліпшувався, потім ще приєднався режисер, потім ми виїжджали на місця, де це відбувалося. Ми дуже хотіли, щоб це було реалістично, щоб глядачі в це повірили. До речі, саме тому ми росіян намагалися зробити різними, не всіх карикатурними злодіями, тому що там справді є різні. Є ті, які прийшли пограбувати, є ідейні, в яких якась своя хвора логіка. Таке собі зло з принципами.

Я бачу, що робить російська пропаганда, — а в західних країнах ведуться на це. Мовляв, росіяни кажуть одне, українці інше, а правда десь посередині. Наш меседж такий: вас хочуть обдурити, немає ніякої правди посередині, вони брешуть, правда на нашому боці.

— Чи всі погодилися розповідати про те, що їм довелося пережити?

— Важко було спілкуватися через історії, які люди розповідали. Мені пощастило: жоден із тих, із ким я спілкувався, не відмовив. Особливо ті люди, в кого загинули родичі, хотіли спілкуватися. Вони казали: «Я хочу, щоб мою маму, мого брата показали, щоб таким чином вони в пам’яті людей залишилися». Допомагало й те, що це ті люди, яких вивіз наш герой — і в них була велика подяка йому за це. Вони хотіли, щоб ця історія була відома.

Будуть люди, які не захочуть цього бачити. Ми з цього приводу ще на початку роботи зі сценарієм спілкувалися з психіатром, який спеціалізується на роботі з посттравматичним стресовим розладом. Говорили про зйомки, щоб це нікого не травмувало, і про те, як на це відреагують глядачі. Ми не знімали на тій території, яка була під окупацією, сцени з російською технікою або військовими. Щоб ті люди, які пережили окупацію, не побачили цього й не хвилювалися. За словами психіатра, в нас пів країни живе з ПТСР, одна з його ознак — небажання стикатися з проявом свого страху. Один із кроків у терапії — людину, яка пережила стрес, поступово повертати до джерела свого страху, але в безпечних умовах. Це художнє кіно, людина розуміє, що це вже не по-справжньому — так трохи легше зробити невеликий крок, подивитися кіно. Наступний крок — подивитися реальні кадри, а потім — і приїхати в місце, де це сталося. Це може допомогти пережити травму.

— Робочі матеріали фільму «Буча» ви вже показували на фестивалях і конкурсах у Європі. Зараз ви у США, де 8 жовтня також презентуватимете стрічку. Розкажіть, де ви вже були. І які очікування від заходу у Нью-Йорку?

— Ми тут, по-перше, з інформаційною ціллю, а по-друге — в пошуках дистриб’юторів стрічки. Ми хочемо в усі країни, до яких зможемо дотягнутися, цей фільм віддати. Ми були на Венеційському бієнале, там був український день і нас запросили організатори. Ми показували шматочок фільму. Показували його і в Торонто, декілька дистриб’юторів зацікавилися. Ми показуємо фільм як в Україні, так і за кордоном, бо там трохи інше сприйняття. Українцям зрозуміло що відбувається, а іноземцям — ні. Це треба виправити.

Найбільш важлива поїздка — зараз в Америку. Усе відбуватиметься в крутому місці — Університетському клубі Нью-Йорка. Ми сюди потрапили завдяки американській письменниці та волонтерці Мітці Пердью, яка багато разів була в Бучі й дуже допомагає Україні. Це закритий клуб, ми запросили близько 30 представників медіа, буде розмовна панель із протидії російській пропаганді. Ми хочемо створити великий інформаційний шум, щоби про це почули та це побачили. І ще нам потрібно дозбирати гроші на постпродакшен.

— Нещодавно трапилася ситуація з фільмом «Юрик». Маріупольці звинуватили творців стрічки в недостовірному відтворенні реалій життя в облозі. Не боїтеся такого розгортання подій навколо свого фільму?

— Чесно скажу, не боюся. Бо ми все намагалися робити достовірно. До «Юрика» були конкретні претензії: у фільмі сказали, що ОБСЄ вивозило людей, а насправді не вивозило, й підвали насправді в Маріуполі не так виглядали.

Наш герой урятував українського композитора Ігоря Поклада. Його дружина дозволила знімати у їхньому будинку, в підвалі, де сиділо 12 людей. Ми розставили в підвалі все так, як у них було. Нас консультували ті люди, які в тому підвалі сиділи. На блокпост навіть покликали стояти тих людей, які там реально стояли. Ми розуміли, що вони будуть там виглядати гармонійніше, ніж будь-які актори. Ми робимо постійні покази зараз, показуємо робочі матеріали, робимо свого роду фокус-групи з різними групами людей, щоби зрозуміти, чи правильно ми все зробили.

Detector Media · «У них немає ні віри, ні чеснот, ні правил»: рецензія М. Спалєк на фільм «Капелани. Віра на війні»

— З моменту початку роботи над фільмом вам закидали, що зарано знімати художнє кіно про такі болючі для багатьох людей події. Я так розумію, ви з цим не погодилися?

— У нас є мета — донести інформацію про Україну, щоб нам допомагали. Це потрібно робити зараз, щоб Україні давали гроші, щоб суспільну думку перетягувати на наш бік. Це по-перше. А по-друге — в нас гине ціла індустрія, люди сидять без роботи. А в нас було задіяно 120 людей, і вони були щасливі працювати, заробляти гроші та мати змогу робити донати. По-третє, коли кажуть, що не знімають під час війни про війну, — це маніпуляція. Знімають по всьому світу. В Україні знімали фільми «Кіборги» та «Клондайк». У США режисерка Кетрін Бігелоу зняла фільм «Володар Бурі» про війну в Іраку. Також є фільм «Касабланка» 1942 року про Другу світову війну. Є багато прикладів, коли фільми про війну знімають під час війни.

— У релізі фільму сказано, що ви плануєте презентувати «Бучу» навесні 2024 року. Коли фільм побачить український глядач?

— Це мається на увазі світова прем’єра. Українську прем’єру, можливо, зробимо на річницю звільнення Бучі. Це 31 березня 2024 року. Це приверне увагу — і фільм зможе гучно заявити про себе.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Українці можуть здобути вищу освіту за кошт ваучерів від служби зайнятості. Як це працює?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:51:10Z
У Римі запровадили надзвичайні заходи безпеки через наплив паломників на прощання з Папою Франциском - посол
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:47Z
Україну вперше відвідав американський журналіст Бен Шапіро
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:33Z
Ударний Bayraktar TB3 «навчився» автономним зльоту та посадці на кораблі
УкраинФорм
2025-04-23T09:48:57Z
У Британії чиновниця публікувала контент на порносайті
24tv
2025-04-23T09:48:31Z
Тіло Франциска перенесли в Базиліку Святого Петра для прощання
24tv
2025-04-23T09:48:03Z
У яких містах України можна скласти тести для вступу в магістратуру
24tv
2025-04-23T09:37:53Z
Для отримання субсидій і пільг українцям доведеться писати нові заяви - деталі
GlavRed
2025-04-23T09:37:02Z
Жінка після сварки з чоловіком викинула в океан свою обручку
Фокус
2025-04-23T09:27:30Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Справа 2021 року: ДБР прийшло з обшуками до дружини Коболєва
Фокус
2025-04-23T09:51:59Z
«Репортери без кордонів» попереджають про ризик призупинення роботи «Радіо Свобода» в розпал російського вторгнення
Детектор М
2025-04-23T09:49:37Z
Росія позбавила громадянства стендап-коміків з України та Білорусі
Комсомольская правда
2025-04-23T09:49:36Z
Угода про створення спецтрибуналу може бути вже найближчим часом - Мезенцева
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:24Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T09:49:10Z
Україна не має приводу для капітуляції - Сікорський
УкраинФорм
2025-04-23T09:48:53Z
Ще один комплімент терористам: у Трампа згортають розслідування злочинів росіян в Україні
Telegraf
2025-04-23T09:46:45Z
США очікують територіальних поступок від України та РФ, або ж вийдуть із переговорів – Венс
Факти ICTV
2025-04-23T09:35:34Z
Сотні яскравих авто та оновлені локації: фестиваль Old Car Land пройде у музеї “Колеса Історії”
AutoGeek
2025-04-23T09:51:13Z
Українська співачка Юлія Думанська втретє вагітна: зірка показала кадри гендер-паті
24tv
2025-04-23T09:48:00Z
На тлі чуток про розлучення з чоловіком: Кудрявцева знайшла нового фаворита
GlavRed
2025-04-23T09:46:58Z
Перший трейлер «Я знаю, що ви скоїли минулого літа» — класика горорів 1990-х повертається з кривавим сиквелом
ITC
2025-04-23T09:43:06Z
Відома акторка назвала ім'я режисера з Росії, який пропонував їй оральний секс за роль: хто це
24tv
2025-04-23T09:18:20Z
58-річна Сальма Гаєк показала фігуру без фільтрів та фотошопу
Gazeta UA
2025-04-23T09:07:20Z
Українська акторка шокувала зізнанням, що записала відеозаповіт, коли перебувала в окупації
24tv
2025-04-23T09:03:33Z
Журнал People обрав найкрасивішу жінку світу. Символом краси стала ікона Голлівуду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:00:04Z
Мама Бейонсе розповіла про боротьбу з раком молочної залози
Комсомольская правда
2025-04-23T08:58:00Z
Постковідний синдром у дітей: виявлено три небезпечні наслідки Covid-19
Факти ICTV
2025-04-23T09:27:28Z
Ідеальні маски для волосся, які можна зробити в домашніх умовах
24tv
2025-04-23T09:24:43Z
У медцентрі "Дім Метеликів" відкрили нове паліативне відділення для найвразливіших дітей України
Telegraf
2025-04-23T09:24:21Z
Розмір талії у чоловіків може вказувати на ризик раку – дослідження
Факти ICTV
2025-04-23T08:24:58Z
Антибіотики підвищують ризик небезпечних хвороб
24tv
2025-04-23T07:24:19Z
Гарячі лінії для повідомлень про ящур та блутанг запустили у регіонах України
AgroPortal
2025-04-23T06:00:43Z
Які процеси відбуваються в організмі, якщо їсти авокадо щодня
Gazeta UA
2025-04-23T05:54:27Z
Харчування впливає на памʼять: від якої їжі краще відмовитись
24tv
2025-04-23T05:18:08Z
Назвали найкращий час для чашки кави: коли її пити найкорисніше
Gazeta UA
2025-04-23T03:45:24Z
Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDF-паливі зацікавились корейці
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:02Z
США вводять мита до 3521% на сонячні батареї з Азії — на регіон припадало 75% від загального імпорту
ITC
2025-04-23T09:43:36Z
Дефіцит газу в Україні: видобуток й надалі буде падати, а споживання - рости
ZN UA
2025-04-23T09:35:00Z
Подорожчання гречки в Дніпрі: скільки коштує популярна крупа в квітні
Политека
2025-04-23T09:31:54Z
Bitcoin перевищив $88 000 домінування на ринку
360ua.news
2025-04-23T09:30:39Z
Великдень пройшов – чекаємо на зниження цін: що буде з продуктами у травні-червні
Знай
2025-04-23T09:30:31Z
Перелом на валютному ринку: в обмінниках знову зростає курс долара
GlavRed
2025-04-23T09:27:31Z
Аграрії Кіровоградщини раніше завершили посівну ярих зернових
Agravery
2025-04-23T09:25:23Z
Стало відомо, коли відновлять польоти з ще одного українського аеропорту
Telegraf
2025-04-23T09:24:34Z
Чоловік, який фанатіє від пожежників, спеціально підпалив свій будинок, щоб побачити їх
Фокус
2025-04-23T09:51:24Z
Одеситка ошукала п’ятьох наївних громадян, видаючи себе за майстриню з ремонту техніки
Украина Криминальная
2025-04-23T09:48:25Z
У селі Мощун рибалка незаконно виловив риби майже на 200 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:48:22Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T09:45:59Z
Як різдвяна ялинка: у мережі показали неймовірні масштаби пожежі на 51 арсеналі ГРАУ у Росії
24tv
2025-04-23T09:33:24Z
Чорні ведмеді напали на жінку на порозі її будинку
Фокус
2025-04-23T09:27:29Z
Пожежа охопила майже весь арсенал ГРАУ у Владімірській області — ЦПД
ZN UA
2025-04-23T09:16:28Z
У Києві затримано чоловіка, який за $50 тис. «гарантував» ухилення від мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:15:41Z
Пожежі в Одесі, жертви в Марганці та руйнування в Харкові: усе, що відомо про атаку 23 квітня
24tv
2025-04-23T09:03:34Z
Кількість поранених унаслідок артобстрілу Херсона 22 квітня зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-04-23T09:48:44Z
Ворог постійно атакує: військові назвали "гарячі точки" на Харківському напрямку
Хвиля
2025-04-23T09:46:29Z
Завтра Україна буде однією із найспекотніших країн Європи, - синоптик
Комсомольская правда
2025-04-23T09:37:13Z
В Києві почали роботу ще 2 АЗК Parallel
AutoCentre
2025-04-23T09:34:52Z
192 тіла на 1 кв км: стало відомо, скільки території України і якими жертвами РФ захопила у квітні
Фокус
2025-04-23T09:15:57Z
Здеруть до копійки без згоди і договору: українці отримують рахунки за прибирання, яке не замовляли
Знай
2025-04-23T09:13:28Z
У Меджлісі кримськотатарського народу відреагували на чутки про нібито визнання Криму російським
24tv
2025-04-23T09:09:39Z
В Україні різко похолодає. Коли почнемо мерзнути та коли все скінчиться
Telegraf
2025-04-23T09:07:53Z
ЗСУ збили найдорожчий російський дрон-розвідник "Мерлін-ВР": що втратили окупанти
Фокус
2025-04-23T09:06:22Z
Як назавжди захистити дім від мишей та щурів
24tv
2025-04-23T09:37:32Z
Простий і бюджетний: готуємо салат з пекінської капусти з сухариками
24tv
2025-04-23T09:27:33Z
Китайський гороскоп на завтра 24 квітня: Щурам - занепокоєння, Мавпам - нещастя
GlavRed
2025-04-23T09:27:29Z
Фіалка цвістиме цілий рік: потрібно одне копійчане добриво
24tv
2025-04-23T09:13:15Z
Створені одне для одного: 3 пари, у яких кохання, що буває раз у житті
GlavRed
2025-04-23T08:27:34Z
Сухий собачий корм або натуральне харчування: що краще для вашого собаки?
VGorode
2025-04-23T08:09:01Z
Кіт приніс додому мертву здобич: що насправді означає ця витівка
Gazeta UA
2025-04-23T08:03:15Z
Коли садити помідори на город: точні дати за місячним календарем
24tv
2025-04-23T07:57:11Z
Виглядає яскраво, а смакує ще краще: як приготувати торт "Бите скло"
24tv
2025-04-23T07:45:20Z
Український дзюдоїст Лесюк виграв стартову сутичку на ЧЄ-2025 у Чорногорії
УкраинФорм
2025-04-23T09:49:52Z
Ексфутболіст молодіжної збірної Франції купив литовський клуб
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:45:59Z
Дружина Усика поділилась, як боксер проводить час з найменшою донькою
Gazeta UA
2025-04-23T09:37:38Z
Ексчемпіон підтвердив ім'я боксера, який поб'ється проти переможця реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-04-23T09:37:33Z
ПСЖ встановив новий рекорд ТОП-5 ліг Європи
Football.ua
2025-04-23T09:33:55Z
Вінісіусу загрожує дискваліфікація на два роки
Football.ua
2025-04-23T09:25:00Z
Президент Креміня після чергового скандалу вимагає запровадити обов’язкове проходження поліграфа для суддів
Football.ua
2025-04-23T09:12:20Z
НБА визначала володаря нагороди «Найкращий шостий гравець» сезону
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T09:00:05Z
Інтер — Мілан: прогноз букмекерів на матч Кубка Італії
Football.ua
2025-04-23T08:51:41Z
Samsung запатентувала перший у світі смартфон, що вертикально розкручується
InternetUA
2025-04-23T09:46:53Z
Європа запустила експеримент з виробництва космічної їжі на орбіті
Подробности
2025-04-23T09:42:53Z
OpenAI оголосила про партнерство з The Washington Post. Відповіді ChatGPT тепер включатимуть їхні журналістські матеріали
AIN
2025-04-23T09:42:46Z
Вони "зламали" платформу: топ-5 найпопулярніших відео в історії TikTok
24tv
2025-04-23T09:37:08Z
«The Last of Us» навпаки: рослина паратизує на грибах, відкрито новий вид
ITC
2025-04-23T09:35:38Z
Кеті Перрі вже шкодує про свій політ у космос після негативної реакції мережі
24tv
2025-04-23T09:33:55Z
Як перетворити ChatGPT на потужний інструмент для генерації ідей: корисні поради
InternetUA
2025-04-23T09:31:58Z
Пастка підписки: Uber звинувачують у маніпуляціях із сервісом
24tv
2025-04-23T09:27:10Z
Ніякої магії. Як знімати на iPhone без фільтрів і отримувати ідеальні кадри
InternetUA
2025-04-23T09:16:03Z
Новий гібридний Porsche 911 Turbo S: тихий, але дивовижно швидкий
Топ Жир
2025-04-23T09:30:47Z
Новий Volkswagen Tiguan отримав топову 272-сильну версію: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-23T09:22:36Z
Вперше електромобіль: новий Lexus ES представили офіційно
AutoGeek
2025-04-23T09:21:51Z
BMW показав електричну альтернативу M3
AutoCentre
2025-04-23T09:13:16Z
Нова версія електричного хетчбека Renault Turbo 3E з ціною від $177K
Топ Жир
2025-04-23T08:45:38Z
З запасом ходу до 1500 км: у CATL показали інноваційні серійні батареї для електромобілів
AutoGeek
2025-04-23T08:33:16Z
Доступна й ефективна. У Китаї запропонували альтернативу літій-іонним акумуляторам
InternetUA
2025-04-23T08:31:58Z
Volkswagen презентував три нові бюджетні моделі
AutoCentre
2025-04-23T08:16:34Z
Російський гонщик хотів повернутися до Формули-1, але отримав відмову
ZN UA
2025-04-23T07:46:08Z