MY.UAНовини
Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?
Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Колишній голова Верховного суду Князєв готовий здати суддів-співучасників, але є нюанси.

НАБУ та САП учора завершили розслідування справи про хабар у два мільйони доларів ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву. Матеріали слідства передано для ознайомлення стороні захисту. Інформацію про угоду зі слідством адвоката-посередника Олега Горецького в медіа та громадянському суспільстві сприйняли неоднозначно. Йдеться не лише про співмірність імовірного умовного трирічного строку масштабу «рішалова», яким займався Горецький на рівні Верховного суду та олігархів, а й про корисність такої угоди для розслідування діянь суддівської мафії.

Про що розповів детективам НАБУ та прокурорам САП адвокат-посередник Горецький в обмін на умовний строк? Що з підозрами чотирьом суддям Великої палати Верховного суду, в яких знайшли гроші під час обшуків у Верховному суді й прізвища яких уже озвучили громадські діячі? Чи став у пригоді слідству телефон ексголови ВС Князєва, через який стався скандал у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі? Яка перспектива тепер у справи й чи можлива угода зі слідством її найголовнішого фігуранта — Всеволода Князєва?

Щоб одержати відповіді на ці суспільно значущі запитання, ZN.UA поспілкувалося з низкою джерел у НАБУ, САП і Вищому антикорупційному суді (ВАКС). Окрім важливих деталей, про які вдалося довідатися, вже тепер очевидно: в межах цього безпрецедентного розслідування проявляється вся недосконалість, зокрема й законодавчих інструментів, якими оперують слідство та ВАКС. Завжди ризикуючи потрапити в професійно розставлені «кришею» (законодавцем) пастки, якими вже не один рік користуються фігуранти кримінальних справ про топкорупцію.

Отже,

Навіщо НАБУ та САП пішли на угоду з Горецьким

Нагадаємо, за даними слідства, 2002 року український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій гірничозбагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі — колишні акціонери). 18 років по тому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Однак суд відмовив у задоволенні вимог.

2022 року апеляційний суд скасував рішення першої інстанції й визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрати акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен увійшов у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань (Горецьким), який мав зв’язки із суддями Верховного суду. Протягом березня–квітня 2023 року він передав адвокатові 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. — суддям Верховного суду, решту — як «оплату» посередницьких послуг).

У квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ та САП задокументували передачу й одержання 1,8 млн дол. США двома траншами.

15 травня 2023 року під час одержання другого траншу в 450 тис. дол. голову ВС Всеволода Князєва й адвоката Олега Горецького затримали на місці злочину. 16 травня 2023 року НАБУ та САП повідомили їм про підозру. (Причини виникнення корупційного спрута у Верховному суді й наслідки для судової системи докладно описано в статті «Король помер. Хай живе король!».)

Вікторія Рощина/УП

3 серпня 2023 року про підозру повідомили власнику групи «Фінанси та кредит» Костянтину Жеваго. Але!

«Без угоди з Горецьким ми не можемо закріпити Жеваго в справі. У нас реально є одна розмова Жеваго з Горецьким і все, — розповідає наше джерело в НАБУ. — Ба більше, експертиза почасти підтверджує, що на плівці — голос Жеваго, а почасти не може підтвердити, бо запис поганий. Тому на сьогодні в нас — тільки один доказ вини Жеваго. А слідству треба буде доводити свою правоту в судових інстанціях не лише України, а й Франції. Тому слідство не могло тут ризикувати».

За інформацією ZN.UA, Олег Горецький нині перебуває під вартою. Коли ВАКС розгляне всі умови угоди зі слідством, згідно зі статтею 75 КК, йому можуть дати три роки умовно. Якщо антикорсуд відхилить угоду, горе-адвокат Горецький вирушить назад під варту. Законодавство в цій частині прописано так, що суд може пом’якшити покарання до умовного строку в один–три роки, якщо стаття, за якою проходить обвинувачуваний, передбачає строк позбавлення волі до п’яти років. Тож Горецький цілком може виявитися щасливчиком.

Та чи корисна така угода для розслідування загалом?

«Усе просто: в нас є кейс, де один олігарх (Жеваго. І.В.) судиться з іншим олігархом (Коломойським. І.В.) і підкуповує голову Верховного суду. Дрібними сошками-посередниками в них бігають адвокати. І хто цінніший для слідства, крім голови Верховного суду, — цей адвокат-рішала Горецький чи олігарх Жеваго? Звісно, олігарх!», — парирує джерело.

Hubs

У разі, якщо сторони дійшли згоди, закон передбачає зміни в процесі розгляду справи. Тепер роль Горецького в історії «розбещення» Верховного суду винесено в окреме кримінальне провадження, в межах якого він виконує всі запропоновані законом умови. Як стверджує інше наше джерело в САП, слідство від угоди з Горецьким отримало те, що хотіло: «Горецький усе розповів. Якою була схема роботи з Князєвим, а головне — якими були домовленості з Жеваго. По суті, все, що слідство виписало в підозрі Жеваго, Горецький підтвердив. Згідно з частиною 4 статті 369 КПК Жеваго загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі».

Однак тут знов «але». Жеваго перебуває у Франції, а механізм екстрадиції заблокували міжнародні партнери. «Є дві причини відмови в екстрадиції, — пояснив суть проблеми в своєму інтерв’ю ZN.UA глава САП Олександр Клименко. — По-перше, неналежні умови утримання ув’язнених в Україні. Європейські суди посилаються на те, що це порушення Європейської конвенції з прав людини. По-друге, з початком війни додалося те, що держава не може гарантувати безпеку на своїй території. Ніхто не застрахований від того, що в якийсь момент кудись може прилетіти ракета».

Можливо, перед початком переговорів про вступ до ЄС влада все-таки поміркує ще й над тим, як перевести діалог про включення механізму екстрадиції з міжнародними партнерами з красивої теорії в ефективну практику. Згадавши про те, що повертати додому разом із активами потрібно буде не лише хабародавця Жеваго, а й іще з десяток топкорупціонерів, які чудово почуваються, зокрема й у країнах Європейського Союзу.

Та повернімося до наступного ключового питання кейсу Князєва.

Чому судді Великої палати ВС залишилися без підозр

Як вже писало ZN.UA, розслідування дій чотирьох суддів Великої палати Верховного суду, які проголосували за рішення на користь Жеваго й у яких знайдено мічені купюри, теж виділили в окреме провадження. Причина? Слідство досі не може пред’явити суддям підозру. «Із суддями велика проблема, — розповідає інше наше джерело в НАБУ. — В розмові на плівках між Князєвим і Горбуровим (колишній друг і земляк Князєва, він же — агент НАБУ. І.В.) ідеться про те, що ексголова ВС уже про все домовився із суддями і що гроші слід розкласти в 13 пакетів. Ми, безперечно, можемо підозрювати, що в схемі були задіяні 13 суддів Великої палати, але гроші під час обшуків знайшли тільки в чотирьох. Ба більше, виявлені суми мічених купюр не відповідають очікуваним, — у конвертах мало бути по 100 тисяч доларів, а детективи вилучили в когось 40 тисяч, а в когось — узагалі 2500 доларів».  

Судово-юридична газета

Очевидне завдання слідства — встановити всі події, щоб підтвердити й довести власну версію причетності суддів. За нашою інформацією, судді, зі свого боку, висувають «правдиві» зустрічні гіпотези. Аж до того, що купили долари в обміннику.

Як можна притягти до відповідальності суддів

За словами нашого джерела в САП, дати свідчення щодо суддів Верховного суду може лише сам Князєв. І нам підтвердили, що адвокати Князєва неодноразово виступали з такою пропозицією. Однак, згідно з чинним законодавством, слідство не може запропонувати Князєву адекватну угоду, крім мінімальних восьми років, передбачених за його статтею. Усі пом’якшувальні механізми працюють лише в разі, якщо фігурант проходить за статтею, де мінімальний строк покарання не перевищує п’ятьох років. Як у Горецького.

«Та якщо слідство знайде якийсь механізм, аби Князєв одержав менше, він готовий здавати суддів. Однак такого механізму в законодавстві на сьогодні немає, — уточнює джерело. — Якби законодавець удосконалив інститут угод і ми змогли б застосувати менший строк покарання, процес розслідування було б розблоковано. Тобто Князєву передбачено вісім років, а ми, приміром, пропонуємо три».

Стоп! Але хіба три роки в’язниці для голови спрута співмірні ступеню його провини? «Вимкнімо емоції й просто поміркуймо у форматі реальності, — продовжує джерело. — Припустімо, суд дасть Князєву вісім років, відсидить він не більш як п’ять (у нас працюють процедури дострокового звільнення), різниця з урахуванням плати за інформацію — лише два роки. Проте ми доведемо провину всіх суддів Великої палати ВС. Будь-який адекватний слідчий розуміє, що це правильно й вигідно для сторони обвинувачення. Так, у нас є один організатор злочинної схеми — топкорупціонер, голова Верховного суду, але його ж не звільняють від покарання. Боротьба з корупцією — це не кількість років, яку одержав хтось один (Князєв може одержати й 15 років, та водночас 13 (!) суддів і далі вершитимуть «правосуддя»), а неминучість покарання для всіх учасників схеми. Це цивілізована практика, якщо ми хочемо рухатися далі й реально знищувати коріння корупції, а не зрізати верхівки. Нехай і дуже помітні», — резюмувало джерело.

Чи може законодавець піти на зміну умов угод зі слідством

Насправді про оптимізацію інституту угод зі слідством ішлося давно. Й НАБУ, й САП неодноразово зверталися до профільного парламентського комітету з такою ініціативою. Навіть підготували спільний законопроєкт.

«Для того, щоб ми були ефективніші, важливо перезапустити інститут угод, — розповідав в інтерв’ю ZN.UA голова САП Олександр Клименко. — Ми хочемо мати можливість укладати угоди з фігурантами, щоб дійти до кінцевих бенефіціарів і вигодонабувачів корупційних схем і максимально «закріпити» їх. Бо здебільшого є ієрархія і є людина, яка контролює весь процес. Але ми дістаємо якихось менеджерів і заступників і дуже часто не дістаємося верхівки. Законодавство виписано так, що менеджер підписує угоду зі слідством про викривання вигодонабувача, але з можливістю отримати покарання у вигляді семи або восьми років позбавлення волі. На такі умови угоди мало хто йде, точніше, ніхто не йде. Це породжує кругову поруку. Потрібна можливість застосовувати нижче покарання, ніж передбачене санкцією статті про корупційні злочини».

У випадку з Князєвим такий самий підхід може спрацювати не для того, щоб дістатися верхівки (організатор уже в руках слідства), а навпаки — розкрити весь пласт тих, хто за винагороду підносив йому снаряди для підриву судової системи. Однак, згідно з нашою інформацією, антикорблок наразі не має підтримки не лише в парламенті, а й у західних партнерів. Там думки розділилися. Йдеться про можливі зловживання під час укладання угод із топкорупціонерами, санкції за статтями яких перевищують п’ять років.

«А ви знаєте, які проблеми накопичилися у ВАКС? — запитує інше джерело в НАБУ. — Зупинка Вищого антикорсуду — це хіба не більший ризик? Ми направляємо туди справи, де у фігурантах — по 10–15 людей, і суд фізично не може їх заслухати. Ще рік — і там узагалі не слухатимуть справ. Перенесення засідань із перервою в три–вісім місяців — уже реальна практика. Як обвинуваченню діяти ефективно в цих умовах?

Скріншот Youtube

Кримінальний процес геть неспроможний: то правки Лозового, то можливість у адвокатів затягувати справи точно до закінчення строку давності… Внаслідок цього на сьогодні маємо зґвалтований КПК і завалений справами Вищий антикорупційний суд. Те, що Захід простимулював нас і депутати нарешті внесли законопроєкт про ліквідацію поправок Лозового, чудово. Але скільки вже втрачено часу й вироків?».

На думку джерела, ВАКС — на межі катастрофи: «Ми намагаємося розвантажити суд — збільшити кількість угод і зменшити кількість обвинувачуваних у справах, щоб їх легше було слухати. Однак потрібні системні й точні дії. Слід терміново збільшити кількість суддів у ВАКС, до того ж реально задіяти інститут угод. Тоді ми зможемо розблокувати ВАКС».

«Усі вимагають ефективної боротьби з корупцією, але це не гучне викриття високопосадовця з гучним прізвищем, а вироки й повернення активів, — наполягає джерело в САП. — У нас немає цього. Вироки нині йдуть лише за угодами. Чотири роки (!) ВАКС слухав справу Розенблата, й лише недавно справу призначили до судового розгляду. Три роки (!) у справі Труханова — й щойно призначили до розгляду. А доти ще було слідство, як наслідок, п’ять-шість років — і строк давності минув. Навіть якщо вирок ухвалять, але він буде вже поза межами строку давності, корупціонера не покарають. Уже буде неможливо конфіскувати його активи. І це ми ще не говоримо про «добропорядність» ряду суддів ВАКС. Погляньте на рішення судді Ткаченка щодо активів Коломойського. Тому НАБУ та САП — точно за оперативний процес. А не за те, щоби прагнути дати організаторам по 15 років, затягнувши всі строки. Та нехай дадуть по три–п’ять років, але реально всім. Це стратегія цивілізованої боротьби з корупцією. Це і є неминучість покарання в дії».

За інформацією джерел, детективи не випускають із уваги суддів Великої палати Верховного суду. Розслідування триває.

Телефон Князєва, чинник Синюка та перспективи справи

Крім запитань, на які ми намагалися відповісти, є низка нюансів, які теж стосуються справи Князєва й викликають питання в громадськості.

По-перше, один із телефонів Князєва, навколо розблокування якого вибухнув скандал усередині САП. Його докладно розібрало ZN.UA. На сьогодні, за інформацією наших джерел, телефон уже розблокували фахівці НАБУ. Однак ті ж самі джерела стверджують, що в ньому не виявилося доказів за конкретно розслідуваним епізодом діяльності Князєва. Проте, як відомо, в розпорядженні слідства є не один, а кілька девайсів колишнього голови Верховного суду, інформацію з яких і використало слідство.

По-друге, ймовірний зв’язок нинішнього заступника голови САП Андрія Синюка з адвокатом Горецьким, інформацію про зустріч яких було зафіксовано на плівках. «Як доповів мені Синюк про спілкування з адвокатом Горецьким, перша зустріч у них була нібито випадковою, інша — з ініціативи адвоката та стосувалася представництва ним інтересів однієї з компаній, що фігурує в розслідуваннях НАБУ та САП. Синюк доповідав, що під час зустрічі Горецький цікавився роботою САП, і тому він припинив спілкуватися з цією особою. Надалі в цій ситуації всі питання, зокрема про те, чи не порушив він етичних стандартів, має з’ясовувати дисциплінарний орган. Але головне інше: мій заступник не входив до дуже вузького кола осіб, які були в курсі операції й того, що відбувається документування справи колишнього голови ВС. Тобто він не знав, що така справа є, до моменту, коли ми повідомили про це офіційно», — прокоментував тоді ситуацію голова САП Олександр Клименко.

Катерина Петренко / Новинарня

Однак, за нашою інформацією, дисциплінарний орган відмовився порушити провадження і щодо заступника Клименка Синюка, і щодо прокурора Олександра Омельченка, який звинувачував голову САП у перешкоджанні розблокуванню згаданого вище телефону за кордоном. Без пояснень. «Прокурори не побачили підстав для дисциплінарної відповідальності», — пояснило джерело.

По-третє, не все зрозуміло з грішми, які передавав Князєву агент НАБУ. «Ми знайшли більше, ніж треба, але це не ті гроші, які ми передавали, — розповідає джерело. — Оскільки купюри передавали кількома траншами, перший транш ми не могли контролювати, тому що банально не могли розкритися дочасно. Потрібно було, щоб Князєв передав ці гроші, аби потім можна було знайти цих суддів. Безперечно, це був ризик із нашого боку, але ми однаково реалізувалися успішно. З того, що мали від самого початку. Так, нам не пощастило, що не було якихось підтверджувальних документів або листування суддів між собою, між суддями та Князєвим щодо передачі грошей. У чатах немає обговорення конкретних кейсів між суддями. Найімовірніше, це було особисте спілкування конкретного судді з Князєвим і така ж сама передача. Вже минув час після першого траншу, й можна лише припускати, куди судді поділи мічені гроші».

Кажучи про перебіг і перспективу справи, наші джерела в антикорблоку наголошують: якби на місці Князєва був народний депутат, САП і НАБУ ніколи б не змогли реалізувати таку спеціальну операцію. Та оскільки судді — це сфера повноважень САП, а не Офісу генпрокурора, вдалося забезпечити повну конфіденційність розслідування. Нині, до речі, на порядку денному в парламенті є кілька законопроєктів про реформу САП, яка може надати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі незалежність і статус юридичної особи. Однак надати голові САП можливість вносити до реєстру й розслідувати справи про корупцію народних депутатів — як реальний крок не обговорюється. Це, власне, все, що нам потрібно знати про бажання влади подолати корупцію в Україні. Про папірці, які вона пише у відповідь на вимоги західних партнерів щодо реформ, навіть говорити незручно.

«Якщо адвокати Князєва затягуватимуть процес ознайомлення з матеріалами слідства, обмежуватимемо їх у цьому. Хоча в нашому випадку в справі один фігурант, що дасть Антикорсуду більше можливостей слухати справу швидше. Навіть якщо п’ять чи десять адвокатів Князєва по черзі не ходитимуть на засідання. Однак усі проблеми потрібно вирішувати системно», — підсумовує джерело в САП.

Стас Юрченко/Ґрати

Що ж, про просування законопроєктів, які вирішують проблеми зловживання процесуальними правами в кримінальних провадженнях на хвилі боротьби партії влади з корупцією, ми наразі не чули. Тоді як проєкт голови профільного комітету Дениса Маслова №5661, який би ввів у береги любителів затягувати розгляд кримінальних справ топкорупціонерів, припадає пилом під сукном у його колеги з правоохоронного комітету Сергія Іонушаса. Може, і його вже варто дістати?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Одежда и обувь на 3 года и лечебное голодание – что входит в потребительскую корзину украинцев
Comments UA
2025-07-10T02:12:27Z
Украина потребует более $40 млрд внешнего финансирования в 2026 году, что является вызовом — Шмигаль
Апостроф
2025-07-09T21:42:06Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как правильно определить размер груди: объяснение врача-маммолога
Gazeta UA
2025-07-10T01:16:50Z
В Украине разработали уникальный метод идентификации погибших
Хвиля
2025-07-10T00:10:06Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Россия нанесла еще один ракетный удар по Киеву
ZN UA
2025-07-10T01:40:50Z
В отличие от некоторых советников Трамп "разоблачил фарс Путина" и признал важность помощи Украине — WSJ
ZN UA
2025-07-10T01:13:43Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Российские оккупанты атаковали Киев: есть пострадавшие
Хвиля
2025-07-10T01:55:56Z
Гороскоп сегодня 10 июля: осторожно с финансами и внимательнее к потребностям – прогноз для всех знаков Зодиака
Знай
2025-07-10T01:43:11Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Что нельзя бросать в воду 10 июля и почему сегодня можно не убирать: приметы и запреты на Антония
Знай
2025-07-10T02:04:42Z
Россия пытается выжать максимум из летнего наступления, потому что ресурсы исчерпываются — Гетман
TSN
2025-07-10T01:51:58Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Я там, где веселье умирает": Вышел новый трейлер второго сезона "Уэнсдей"
GameMag
2025-07-09T21:10:26Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Здесь были застенки гестапо и НКВД: какие истории и легенды скрывает замок на Волыни
Telegraf
2025-07-09T23:31:40Z
Эту бытовую химию лучше никогда не покупать и выбросить, если она у вас есть
Comments UA
2025-07-09T21:57:11Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Киеве ночью раздались взрывы: столицу атакуют БпЛА и ракеты
TSN
2025-07-10T01:06:52Z
Взрывы в Константиновке: люди оказались под завалами. ФОТО
Новости Украины
2025-07-09T20:00:09Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Растет спрос украинцев на электромобили: в июне было приобретено рекодное количество новых авто
Gazeta UA
2025-07-09T02:12:30Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Почему не следует оставлять компьютер всегда включенным: объяснение
Gazeta UA
2025-07-09T23:31:53Z
Официально: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl выйдет на PlayStation 5 в конце 2025 года
GameMag
2025-07-09T21:19:24Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Итальянский клуб предложил 25 миллионов евро за лидера "Шахтера" — СМИ
ZN UA
2025-07-09T22:33:56Z
ПСЖ уничтожил "Реал" в полуфинале КЧМ-2025
Telegraf
2025-07-09T21:54:30Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Соглашение на два года заключил с Сандерлендом 20-летний украинец
Корреспондент
2025-07-09T21:04:37Z
В квалификации ЛЧ первый матч с Хамруном Жальгирис завершил в свою пользу
Корреспондент
2025-07-09T20:42:23Z