MY.UAНовини
Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?
Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді Верховного суду залишилися без підозр?

Колишній голова Верховного суду Князєв готовий здати суддів-співучасників, але є нюанси.

НАБУ та САП учора завершили розслідування справи про хабар у два мільйони доларів ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву. Матеріали слідства передано для ознайомлення стороні захисту. Інформацію про угоду зі слідством адвоката-посередника Олега Горецького в медіа та громадянському суспільстві сприйняли неоднозначно. Йдеться не лише про співмірність імовірного умовного трирічного строку масштабу «рішалова», яким займався Горецький на рівні Верховного суду та олігархів, а й про корисність такої угоди для розслідування діянь суддівської мафії.

Про що розповів детективам НАБУ та прокурорам САП адвокат-посередник Горецький в обмін на умовний строк? Що з підозрами чотирьом суддям Великої палати Верховного суду, в яких знайшли гроші під час обшуків у Верховному суді й прізвища яких уже озвучили громадські діячі? Чи став у пригоді слідству телефон ексголови ВС Князєва, через який стався скандал у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі? Яка перспектива тепер у справи й чи можлива угода зі слідством її найголовнішого фігуранта — Всеволода Князєва?

Щоб одержати відповіді на ці суспільно значущі запитання, ZN.UA поспілкувалося з низкою джерел у НАБУ, САП і Вищому антикорупційному суді (ВАКС). Окрім важливих деталей, про які вдалося довідатися, вже тепер очевидно: в межах цього безпрецедентного розслідування проявляється вся недосконалість, зокрема й законодавчих інструментів, якими оперують слідство та ВАКС. Завжди ризикуючи потрапити в професійно розставлені «кришею» (законодавцем) пастки, якими вже не один рік користуються фігуранти кримінальних справ про топкорупцію.

Отже,

Навіщо НАБУ та САП пішли на угоду з Горецьким

Нагадаємо, за даними слідства, 2002 року український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій гірничозбагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі — колишні акціонери). 18 років по тому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Однак суд відмовив у задоволенні вимог.

2022 року апеляційний суд скасував рішення першої інстанції й визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрати акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен увійшов у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань (Горецьким), який мав зв’язки із суддями Верховного суду. Протягом березня–квітня 2023 року він передав адвокатові 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. — суддям Верховного суду, решту — як «оплату» посередницьких послуг).

У квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ та САП задокументували передачу й одержання 1,8 млн дол. США двома траншами.

15 травня 2023 року під час одержання другого траншу в 450 тис. дол. голову ВС Всеволода Князєва й адвоката Олега Горецького затримали на місці злочину. 16 травня 2023 року НАБУ та САП повідомили їм про підозру. (Причини виникнення корупційного спрута у Верховному суді й наслідки для судової системи докладно описано в статті «Король помер. Хай живе король!».)

Вікторія Рощина/УП

3 серпня 2023 року про підозру повідомили власнику групи «Фінанси та кредит» Костянтину Жеваго. Але!

«Без угоди з Горецьким ми не можемо закріпити Жеваго в справі. У нас реально є одна розмова Жеваго з Горецьким і все, — розповідає наше джерело в НАБУ. — Ба більше, експертиза почасти підтверджує, що на плівці — голос Жеваго, а почасти не може підтвердити, бо запис поганий. Тому на сьогодні в нас — тільки один доказ вини Жеваго. А слідству треба буде доводити свою правоту в судових інстанціях не лише України, а й Франції. Тому слідство не могло тут ризикувати».

За інформацією ZN.UA, Олег Горецький нині перебуває під вартою. Коли ВАКС розгляне всі умови угоди зі слідством, згідно зі статтею 75 КК, йому можуть дати три роки умовно. Якщо антикорсуд відхилить угоду, горе-адвокат Горецький вирушить назад під варту. Законодавство в цій частині прописано так, що суд може пом’якшити покарання до умовного строку в один–три роки, якщо стаття, за якою проходить обвинувачуваний, передбачає строк позбавлення волі до п’яти років. Тож Горецький цілком може виявитися щасливчиком.

Та чи корисна така угода для розслідування загалом?

«Усе просто: в нас є кейс, де один олігарх (Жеваго. І.В.) судиться з іншим олігархом (Коломойським. І.В.) і підкуповує голову Верховного суду. Дрібними сошками-посередниками в них бігають адвокати. І хто цінніший для слідства, крім голови Верховного суду, — цей адвокат-рішала Горецький чи олігарх Жеваго? Звісно, олігарх!», — парирує джерело.

Hubs

У разі, якщо сторони дійшли згоди, закон передбачає зміни в процесі розгляду справи. Тепер роль Горецького в історії «розбещення» Верховного суду винесено в окреме кримінальне провадження, в межах якого він виконує всі запропоновані законом умови. Як стверджує інше наше джерело в САП, слідство від угоди з Горецьким отримало те, що хотіло: «Горецький усе розповів. Якою була схема роботи з Князєвим, а головне — якими були домовленості з Жеваго. По суті, все, що слідство виписало в підозрі Жеваго, Горецький підтвердив. Згідно з частиною 4 статті 369 КПК Жеваго загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі».

Однак тут знов «але». Жеваго перебуває у Франції, а механізм екстрадиції заблокували міжнародні партнери. «Є дві причини відмови в екстрадиції, — пояснив суть проблеми в своєму інтерв’ю ZN.UA глава САП Олександр Клименко. — По-перше, неналежні умови утримання ув’язнених в Україні. Європейські суди посилаються на те, що це порушення Європейської конвенції з прав людини. По-друге, з початком війни додалося те, що держава не може гарантувати безпеку на своїй території. Ніхто не застрахований від того, що в якийсь момент кудись може прилетіти ракета».

Можливо, перед початком переговорів про вступ до ЄС влада все-таки поміркує ще й над тим, як перевести діалог про включення механізму екстрадиції з міжнародними партнерами з красивої теорії в ефективну практику. Згадавши про те, що повертати додому разом із активами потрібно буде не лише хабародавця Жеваго, а й іще з десяток топкорупціонерів, які чудово почуваються, зокрема й у країнах Європейського Союзу.

Та повернімося до наступного ключового питання кейсу Князєва.

Чому судді Великої палати ВС залишилися без підозр

Як вже писало ZN.UA, розслідування дій чотирьох суддів Великої палати Верховного суду, які проголосували за рішення на користь Жеваго й у яких знайдено мічені купюри, теж виділили в окреме провадження. Причина? Слідство досі не може пред’явити суддям підозру. «Із суддями велика проблема, — розповідає інше наше джерело в НАБУ. — В розмові на плівках між Князєвим і Горбуровим (колишній друг і земляк Князєва, він же — агент НАБУ. І.В.) ідеться про те, що ексголова ВС уже про все домовився із суддями і що гроші слід розкласти в 13 пакетів. Ми, безперечно, можемо підозрювати, що в схемі були задіяні 13 суддів Великої палати, але гроші під час обшуків знайшли тільки в чотирьох. Ба більше, виявлені суми мічених купюр не відповідають очікуваним, — у конвертах мало бути по 100 тисяч доларів, а детективи вилучили в когось 40 тисяч, а в когось — узагалі 2500 доларів».  

Судово-юридична газета

Очевидне завдання слідства — встановити всі події, щоб підтвердити й довести власну версію причетності суддів. За нашою інформацією, судді, зі свого боку, висувають «правдиві» зустрічні гіпотези. Аж до того, що купили долари в обміннику.

Як можна притягти до відповідальності суддів

За словами нашого джерела в САП, дати свідчення щодо суддів Верховного суду може лише сам Князєв. І нам підтвердили, що адвокати Князєва неодноразово виступали з такою пропозицією. Однак, згідно з чинним законодавством, слідство не може запропонувати Князєву адекватну угоду, крім мінімальних восьми років, передбачених за його статтею. Усі пом’якшувальні механізми працюють лише в разі, якщо фігурант проходить за статтею, де мінімальний строк покарання не перевищує п’ятьох років. Як у Горецького.

«Та якщо слідство знайде якийсь механізм, аби Князєв одержав менше, він готовий здавати суддів. Однак такого механізму в законодавстві на сьогодні немає, — уточнює джерело. — Якби законодавець удосконалив інститут угод і ми змогли б застосувати менший строк покарання, процес розслідування було б розблоковано. Тобто Князєву передбачено вісім років, а ми, приміром, пропонуємо три».

Стоп! Але хіба три роки в’язниці для голови спрута співмірні ступеню його провини? «Вимкнімо емоції й просто поміркуймо у форматі реальності, — продовжує джерело. — Припустімо, суд дасть Князєву вісім років, відсидить він не більш як п’ять (у нас працюють процедури дострокового звільнення), різниця з урахуванням плати за інформацію — лише два роки. Проте ми доведемо провину всіх суддів Великої палати ВС. Будь-який адекватний слідчий розуміє, що це правильно й вигідно для сторони обвинувачення. Так, у нас є один організатор злочинної схеми — топкорупціонер, голова Верховного суду, але його ж не звільняють від покарання. Боротьба з корупцією — це не кількість років, яку одержав хтось один (Князєв може одержати й 15 років, та водночас 13 (!) суддів і далі вершитимуть «правосуддя»), а неминучість покарання для всіх учасників схеми. Це цивілізована практика, якщо ми хочемо рухатися далі й реально знищувати коріння корупції, а не зрізати верхівки. Нехай і дуже помітні», — резюмувало джерело.

Чи може законодавець піти на зміну умов угод зі слідством

Насправді про оптимізацію інституту угод зі слідством ішлося давно. Й НАБУ, й САП неодноразово зверталися до профільного парламентського комітету з такою ініціативою. Навіть підготували спільний законопроєкт.

«Для того, щоб ми були ефективніші, важливо перезапустити інститут угод, — розповідав в інтерв’ю ZN.UA голова САП Олександр Клименко. — Ми хочемо мати можливість укладати угоди з фігурантами, щоб дійти до кінцевих бенефіціарів і вигодонабувачів корупційних схем і максимально «закріпити» їх. Бо здебільшого є ієрархія і є людина, яка контролює весь процес. Але ми дістаємо якихось менеджерів і заступників і дуже часто не дістаємося верхівки. Законодавство виписано так, що менеджер підписує угоду зі слідством про викривання вигодонабувача, але з можливістю отримати покарання у вигляді семи або восьми років позбавлення волі. На такі умови угоди мало хто йде, точніше, ніхто не йде. Це породжує кругову поруку. Потрібна можливість застосовувати нижче покарання, ніж передбачене санкцією статті про корупційні злочини».

У випадку з Князєвим такий самий підхід може спрацювати не для того, щоб дістатися верхівки (організатор уже в руках слідства), а навпаки — розкрити весь пласт тих, хто за винагороду підносив йому снаряди для підриву судової системи. Однак, згідно з нашою інформацією, антикорблок наразі не має підтримки не лише в парламенті, а й у західних партнерів. Там думки розділилися. Йдеться про можливі зловживання під час укладання угод із топкорупціонерами, санкції за статтями яких перевищують п’ять років.

«А ви знаєте, які проблеми накопичилися у ВАКС? — запитує інше джерело в НАБУ. — Зупинка Вищого антикорсуду — це хіба не більший ризик? Ми направляємо туди справи, де у фігурантах — по 10–15 людей, і суд фізично не може їх заслухати. Ще рік — і там узагалі не слухатимуть справ. Перенесення засідань із перервою в три–вісім місяців — уже реальна практика. Як обвинуваченню діяти ефективно в цих умовах?

Скріншот Youtube

Кримінальний процес геть неспроможний: то правки Лозового, то можливість у адвокатів затягувати справи точно до закінчення строку давності… Внаслідок цього на сьогодні маємо зґвалтований КПК і завалений справами Вищий антикорупційний суд. Те, що Захід простимулював нас і депутати нарешті внесли законопроєкт про ліквідацію поправок Лозового, чудово. Але скільки вже втрачено часу й вироків?».

На думку джерела, ВАКС — на межі катастрофи: «Ми намагаємося розвантажити суд — збільшити кількість угод і зменшити кількість обвинувачуваних у справах, щоб їх легше було слухати. Однак потрібні системні й точні дії. Слід терміново збільшити кількість суддів у ВАКС, до того ж реально задіяти інститут угод. Тоді ми зможемо розблокувати ВАКС».

«Усі вимагають ефективної боротьби з корупцією, але це не гучне викриття високопосадовця з гучним прізвищем, а вироки й повернення активів, — наполягає джерело в САП. — У нас немає цього. Вироки нині йдуть лише за угодами. Чотири роки (!) ВАКС слухав справу Розенблата, й лише недавно справу призначили до судового розгляду. Три роки (!) у справі Труханова — й щойно призначили до розгляду. А доти ще було слідство, як наслідок, п’ять-шість років — і строк давності минув. Навіть якщо вирок ухвалять, але він буде вже поза межами строку давності, корупціонера не покарають. Уже буде неможливо конфіскувати його активи. І це ми ще не говоримо про «добропорядність» ряду суддів ВАКС. Погляньте на рішення судді Ткаченка щодо активів Коломойського. Тому НАБУ та САП — точно за оперативний процес. А не за те, щоби прагнути дати організаторам по 15 років, затягнувши всі строки. Та нехай дадуть по три–п’ять років, але реально всім. Це стратегія цивілізованої боротьби з корупцією. Це і є неминучість покарання в дії».

За інформацією джерел, детективи не випускають із уваги суддів Великої палати Верховного суду. Розслідування триває.

Телефон Князєва, чинник Синюка та перспективи справи

Крім запитань, на які ми намагалися відповісти, є низка нюансів, які теж стосуються справи Князєва й викликають питання в громадськості.

По-перше, один із телефонів Князєва, навколо розблокування якого вибухнув скандал усередині САП. Його докладно розібрало ZN.UA. На сьогодні, за інформацією наших джерел, телефон уже розблокували фахівці НАБУ. Однак ті ж самі джерела стверджують, що в ньому не виявилося доказів за конкретно розслідуваним епізодом діяльності Князєва. Проте, як відомо, в розпорядженні слідства є не один, а кілька девайсів колишнього голови Верховного суду, інформацію з яких і використало слідство.

По-друге, ймовірний зв’язок нинішнього заступника голови САП Андрія Синюка з адвокатом Горецьким, інформацію про зустріч яких було зафіксовано на плівках. «Як доповів мені Синюк про спілкування з адвокатом Горецьким, перша зустріч у них була нібито випадковою, інша — з ініціативи адвоката та стосувалася представництва ним інтересів однієї з компаній, що фігурує в розслідуваннях НАБУ та САП. Синюк доповідав, що під час зустрічі Горецький цікавився роботою САП, і тому він припинив спілкуватися з цією особою. Надалі в цій ситуації всі питання, зокрема про те, чи не порушив він етичних стандартів, має з’ясовувати дисциплінарний орган. Але головне інше: мій заступник не входив до дуже вузького кола осіб, які були в курсі операції й того, що відбувається документування справи колишнього голови ВС. Тобто він не знав, що така справа є, до моменту, коли ми повідомили про це офіційно», — прокоментував тоді ситуацію голова САП Олександр Клименко.

Катерина Петренко / Новинарня

Однак, за нашою інформацією, дисциплінарний орган відмовився порушити провадження і щодо заступника Клименка Синюка, і щодо прокурора Олександра Омельченка, який звинувачував голову САП у перешкоджанні розблокуванню згаданого вище телефону за кордоном. Без пояснень. «Прокурори не побачили підстав для дисциплінарної відповідальності», — пояснило джерело.

По-третє, не все зрозуміло з грішми, які передавав Князєву агент НАБУ. «Ми знайшли більше, ніж треба, але це не ті гроші, які ми передавали, — розповідає джерело. — Оскільки купюри передавали кількома траншами, перший транш ми не могли контролювати, тому що банально не могли розкритися дочасно. Потрібно було, щоб Князєв передав ці гроші, аби потім можна було знайти цих суддів. Безперечно, це був ризик із нашого боку, але ми однаково реалізувалися успішно. З того, що мали від самого початку. Так, нам не пощастило, що не було якихось підтверджувальних документів або листування суддів між собою, між суддями та Князєвим щодо передачі грошей. У чатах немає обговорення конкретних кейсів між суддями. Найімовірніше, це було особисте спілкування конкретного судді з Князєвим і така ж сама передача. Вже минув час після першого траншу, й можна лише припускати, куди судді поділи мічені гроші».

Кажучи про перебіг і перспективу справи, наші джерела в антикорблоку наголошують: якби на місці Князєва був народний депутат, САП і НАБУ ніколи б не змогли реалізувати таку спеціальну операцію. Та оскільки судді — це сфера повноважень САП, а не Офісу генпрокурора, вдалося забезпечити повну конфіденційність розслідування. Нині, до речі, на порядку денному в парламенті є кілька законопроєктів про реформу САП, яка може надати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі незалежність і статус юридичної особи. Однак надати голові САП можливість вносити до реєстру й розслідувати справи про корупцію народних депутатів — як реальний крок не обговорюється. Це, власне, все, що нам потрібно знати про бажання влади подолати корупцію в Україні. Про папірці, які вона пише у відповідь на вимоги західних партнерів щодо реформ, навіть говорити незручно.

«Якщо адвокати Князєва затягуватимуть процес ознайомлення з матеріалами слідства, обмежуватимемо їх у цьому. Хоча в нашому випадку в справі один фігурант, що дасть Антикорсуду більше можливостей слухати справу швидше. Навіть якщо п’ять чи десять адвокатів Князєва по черзі не ходитимуть на засідання. Однак усі проблеми потрібно вирішувати системно», — підсумовує джерело в САП.

Стас Юрченко/Ґрати

Що ж, про просування законопроєктів, які вирішують проблеми зловживання процесуальними правами в кримінальних провадженнях на хвилі боротьби партії влади з корупцією, ми наразі не чули. Тоді як проєкт голови профільного комітету Дениса Маслова №5661, який би ввів у береги любителів затягувати розгляд кримінальних справ топкорупціонерів, припадає пилом під сукном у його колеги з правоохоронного комітету Сергія Іонушаса. Може, і його вже варто дістати?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Недавнее столкновение с Марсом заставило планету содрогнуться до самой мантии
Фокус
2025-02-07T12:15:29Z
Красоты Арракиса в трейлере Dune: Awakening от авторов Conan Exiles
GameMag
2025-02-07T12:04:47Z
Классический сурвайвал-хоррор: Анонсирована пугающая Liminal Point
GameMag
2025-02-07T12:04:34Z
«Яндекс» займётся организацией фестивалей «ИгроМир» и Comic Сon Russia
GameMag
2025-02-07T12:04:32Z
Какие смартфоны поддерживают спутниковую связь и действительно ли она нужна
Фокус
2025-02-07T12:01:32Z
Чуда не случилось: китайский ИИ чат-бот DeepSeek для всех станет платным
Фокус
2025-02-07T11:42:28Z
Часы ожидания, заблокированные номера и потерянные деньги: клиенты говорят, что Vodafone издевается
Telegraf
2025-02-07T11:18:58Z
Черная дыра в соседней галактике бросает в Млечный Путь странные звезды: что происходит
Фокус
2025-02-07T11:15:58Z
Почему нельзя жарить на поцарапанной сковородке: об этом практически никто не знает
TSN
2025-02-07T11:06:55Z
Идеален для уютных вечеров: как приготовить горячий шоколад с перцем
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:26Z
Рассада оживет на глазах: проверенный способ подкормки растений дрожжами/Настой готовится за несколько часов, а результат всегда поражает
Апостроф
2025-02-07T11:21:06Z
Как заваривать чай в пакетиках, сколько времени настаивать, чтобы напиток был идеальным
TSN
2025-02-07T09:36:55Z
Золотой город мошенников: журналисты посетили странный город в зоне военных действий
Фокус
2025-02-07T09:36:01Z
Эти три привычки разрушают жизнь: от них нужно немедленно отказаться, потому что они все портят
TSN
2025-02-07T07:51:56Z
Как вырасти в руководителя: советы для тех, кто готов к новым вызовам
Marie Claire
2025-02-07T06:57:55Z
Подойдет для поста и вегетарианской диеты: рецепт вкуснейшей капусты с грибами и черносливом
Фокус
2025-02-07T05:42:37Z
Школьники боятся математики: как родительские неудачи влияют на усвоение детских знаний
Знай
2025-02-07T04:21:49Z
Справитесь за десять минут: как приготовить вкусный салат с пекинской капустой
Telegraf
2025-02-07T04:15:26Z
Авиакатастрофа в Бразилии: самолет столкнулся с автобусом во время аварийной посадки
Comments UA
2025-02-07T12:03:20Z
Огонь и черный дым: загорелся российский корабль-разведчик Черноморского флота - что случилось
Comments UA
2025-02-07T11:54:28Z
Истребитель Mirage 2000 разбился во время тренировки: подробности
Comments UA
2025-02-07T11:15:57Z
Перестал выходить на связь: самолет "исчез в полете" после зловещих слов пилота
Фокус
2025-02-07T10:51:26Z
В Брюсселе в четвертый раз за неделю произошла стрельба, есть погибший
Европейская правда
2025-02-07T10:45:05Z
На Буковине в ТЦК умер мужчина: что известно
TSN
2025-02-07T09:42:42Z
Россияне убили бомбой троих жителей Сумщины
Корреспондент
2025-02-07T09:36:59Z
Житель Кривого Рога после ссоры в казино зарезал мужчину. Суд вынес приговор убийце
Telegraf
2025-02-07T09:33:19Z
Грецию всколыхнула серия землетрясений
Gazeta UA
2025-02-07T09:24:09Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T12:09:04Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T11:45:59Z
Аморим признался, что имеет решающее слово в трансферной политике МЮ
Корреспондент
2025-02-07T11:18:29Z
Названы потенциальные соперники Альвареса на ближайшие бои
Корреспондент
2025-02-07T10:57:34Z
2 украинца устроили фурор на турнире по сумо: добились лучшего результата за всю историю
Знай
2025-02-07T10:51:11Z
Трабзонспор Зубкова и Сикана интересуется еще одним игроком Шахтера
Корреспондент
2025-02-07T10:36:08Z
"Динамо" продлило контракт с талантливым футболистом
ZN UA
2025-02-07T10:15:13Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T12:06:51Z
"Гвардейцы держат оборону": ситуация на Покровском направлении
Хвиля
2025-02-07T12:00:11Z
Оборона Покровска от наступления РФ: на Западе указали на большую проблему в ВСУ
Comments UA
2025-02-07T10:12:43Z
Россияне в панике, такого перед переговорами они не ожидали: что происходит
Comments UA
2025-02-07T09:24:46Z
Эти знаки Зодиака достигнут своих целей в 2025 году: кому особенно повезет
Telegraf
2025-02-07T09:15:37Z
Россияне атаковали Хмельнитчину "Шахедами": первые подробности
TSN
2025-02-07T08:06:30Z
Российские войска продвинулись под Покровском в Донецкой области: детали от DeepState
Фокус
2025-02-07T07:51:42Z
ВСУ провернули успешную атаку под Курском: Z-блогеры жалуются на погоду и врут, — ISW
Фокус
2025-02-07T07:42:42Z
"Бросают позиции или отказываются идти в окопы": комбат сообщил о нехватке людей и проблеме с качеством мобилизованных
TSN
2025-02-07T07:18:10Z
Klavdia Petrivna без маски и в объятиях известного певца перепела хиты финалистов Нацотбора
TSN
2025-02-07T12:18:15Z
"Это тихий ужас": невеста перешила свадебное платье 1940-х годов, унаследованное от бабушки
Фокус
2025-02-07T12:06:45Z
Smoky eyes Боярской и «морозный» макияж Исаковой: бьюти-образы звезд на премии «Золотой орел»
Marie Claire
2025-02-07T12:01:24Z
Еще больше тела: Бьянка Цензори снимается в фильме Уэста
Фокус
2025-02-07T12:00:08Z
Джулия Фокс явилась "топлес" на модный показ
Фокус
2025-02-07T11:12:02Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T10:57:46Z
Актер-военный Девизоров ошеломил причиной развода с бывшей: "Трудно переживал"
TSN
2025-02-07T10:48:41Z
Национальный отбор на "Евровидение-2025": где и когда смотреть трансляцию финала
ZN UA
2025-02-07T10:27:33Z
Как проголосовать за представителя Украины на "Евровидении-2025": в приложении "Дія" и с помощью СМС/Краткая инструкция на Нацотбор
Апостроф
2025-02-07T10:24:14Z
Сильнейшие молитвы за детей: на здоровье, от беды и пули
Comments UA
2025-02-07T12:18:37Z
Какие успехи с мобилизацией в России: генерал-лейтенант назвал конкретные цифры
TSN
2025-02-07T12:18:30Z
Оружие нового поколения NGSW получило плохие отзывы: что не так с калибром 6,8х51 мм
Фокус
2025-02-07T12:12:24Z
Физические изъяны оставят без работы: когда человеку с инвалидностью могут отказать в рабочем месте
Знай
2025-02-07T12:12:03Z
Кто в 2025 году может выйти на пенсию с минимальным стажем
Telegraf
2025-02-07T12:00:24Z
Вместе почти 50 лет: как выглядит жена Гусмана и что о ней известно
Telegraf
2025-02-07T11:57:29Z
"Если правда, то это п*зда": группа Kalush Orchestra отказалась от сбора для ВСУ, пришлось звать "Курган & Agregat"
Знай
2025-02-07T11:51:43Z
Армия РФ находится в минусе - генерал ВСУ
Gazeta UA
2025-02-07T11:48:56Z
Макс заявил, что нужно перевооружить армию США, иначе Америка "проиграет следующую войну"
Лига
2025-02-07T11:36:39Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Почему у собаки мокрый нос: ветеринар раскрыл неожиданные факты
GlavRed
2025-02-07T11:27:04Z
Что нельзя делать после инъекций у косметолога, чтобы получить отличный результат
Marie Claire
2025-02-07T11:01:53Z
К чему снится, когда выпадают зубы: толкование сна
Comments UA
2025-02-07T09:12:10Z
Две причины, почему следует регулярно есть черную фасоль
Gazeta UA
2025-02-07T09:03:39Z
На завтрак обязательно нужно много есть: врачи рассказали, почему это очень важно
Comments UA
2025-02-07T08:30:16Z
Найден новый способ приготовить идеальное яйцо: абсолютное совершенство всего за 32 минуты
Фокус
2025-02-07T08:21:22Z
Вейпы не так безопасны, как вы думали: новые открытия ученых
TSN
2025-02-07T07:51:38Z
Очень популярное средство для ротовой полости на самом деле вредит кишечнику: о чем речь
Comments UA
2025-02-07T07:30:49Z
Российская экономика на грани коллапса
Корреспондент
2025-02-07T12:06:33Z
Украинцы могут получить новую финансовую помощь на 9 тыс. грн: детали
Фокус
2025-02-07T11:57:21Z
Страны Балтии синхронно отключатся 8 февраля от энергосистем РФ и Беларуси: все подробности
Апостроф
2025-02-07T11:39:30Z
ПриватБанк урезает лимиты на карточках под нуль: что говорят в финучреждении
Знай
2025-02-07T11:30:53Z
Удар по солнечным панелям США и ЕС: Китай ограничивает экспорт важных минералов
Фокус
2025-02-07T11:21:38Z
Фарм-скандал: если цены на лекарства не уймут, будут резонансные увольнения
Корреспондент
2025-02-07T10:36:37Z
Фермеры призвали "Укрзализныцю" не повышать тарифы на грузовые перевозки: приведет к уничтожению бизнеса и потере урожая
Апостроф
2025-02-07T09:48:03Z
Российские металлурги искажают конкуренцию в Европе, поэтому мир должен активнее усиливать санкции – эксперт
Апостроф
2025-02-07T09:42:45Z
Сколько Россия заработала за счет транзита нефти через Украину: стали известны цифры
Comments UA
2025-02-07T09:33:10Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Кремль начал резко снижать требования по переговорам: чего испугался Путин
Comments UA
2025-02-07T12:18:56Z
Это знают в 5 классе и не знают во власти: в Раде раскритиковали решение Зеленского
Comments UA
2025-02-07T12:18:45Z
Данные британской разведки: сколько территории Украина потеряла за последний месяц
Comments UA
2025-02-07T12:18:00Z
Только две вещи в мирном плане Трампа сейчас имеют значение. Какие именно
Лига
2025-02-07T12:15:53Z
В Кабмине назвали настоящую причину, почему Венгрия и Словакия блокируют путь Украины в ЕС
Comments UA
2025-02-07T12:12:17Z
Приближаемся к заветной дате: что должно произойти в вопросе вступления Украины в ЕС в апреле
Comments UA
2025-02-07T12:04:37Z
Стефанчук объяснил поездку десятков нардепов в США
Корреспондент
2025-02-07T12:03:33Z
Кобахидзе считает, что Грузия может стать членом Евросоюза к 2030 году
Лига
2025-02-07T12:00:04Z
Открытие границ и остановка мобилизации: какие изменения после отмены военного положения, — юрист
Фокус
2025-02-07T11:57:50Z