MY.UAНовини
Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України
Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України

Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України

Свого часу Європейський парламент ухвалив резолюцію – "Про стратегічну комунікацію ЄС для боротьби з пропагандою третіх сторін проти нього". Цей документ вперше визнав застосування Росією агресивних методів з проведення ворожої пропаганди проти Європи, яка прирівнюється до загроз з боку терористичної організації "Ісламська держава".

Для Україні він цікавий тим, що один з його пунктів стверджував: Російська Федерація використовує створені нею транскордонні релігійні організації для просування власної пропаганди.

Найзагрозливішим таким релігійним утворенням для України завжди була Російська православна церква, яка в Україні представлена УПЦ МП. Роками священники російської церкви проводили роботу зі знищення українства, державності та сіяли розбрат. Навіть більше – свого часу священники УПЦ МП не просто благословляли війну проти України, а й зі зброєю в руках брали участь у терористичних формуваннях так званих ЛНР та ДНР.

Про численні злочини під час війни та зраду своєї держави з боку священників Української православної церкви (МП) – у матеріалі OBOZREVATEL.

Антиукраїнська пропаганда – норма для великої кількості духовенства УПЦ

"Настоятель одного з храмів Криворізької єпархії УПЦ – о. Георгій Гладиш – безупинно розсилає проросійські агітки по різних православних групах у соціальних мережах. Щоб ви розуміли: такі думки – норма для великої кількості духовенства УПЦ на сході України і в Києві. Трохи менше таких думок у духовенства в центральних регіонах України. На Заході – радше виняток. Неодноразово звертав увагу на те, що за колабораціонізм серед священників УПЦ має відбуватися жорстка реакція з боку архієреїв, а за колабораціонізм серед архієреїв – жорстка реакція синоду. Але на тепер ми майже не бачимо такої виваженої позиції ані з боку єпархіальних управлінь, ані з боку синоду", – це повідомлення священника УПЦ МП Андрія Пінчука датоване 30 серпня 2023 року, коли в Україні вже більш як півтора року йде повномасштабна війна з масовими жертвами.

Так, після численних скарг на дії такого ось священника Криворізька єпархія нарешті здалася і о. Георгій Гладиш, згідно з указом керуючого єпархією митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, заборонений у священнослужінні "за діяльність, що не сумісна з пастирським служінням, пропаганду русского міра, проросійську агітацію, а також за порушення постанов Собору Української православної церкви від 27 травня 2022 року". Та здається, це лише вершина такого от "русскомірного айсберга", який ще і понині існує в Україні навіть під час війни.

Обшуки виявили "цікаве"

Президент Володимир Зеленський ще наприкінці минулого року доручив розібратись, наскільки УПЦ досі пов'язана з Російською православною церквою. Після чого СБУ провела обшуки у храмах та монастирях цієї релігійної установи у більшості областей України.

У результаті було вилучено багато агітаційних матеріалів, основний посил яких – заперечення права України на незалежність. Пропагандистські книги російських авторів, які виправдовують агресію проти України та закликають приєднуватись до лав окупантів. Звичайно ж, великі суми готівкою як у гривні, так і у доларах США. Окрім того, виявлено осіб, які перебували на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації з ворогом.

За даними СБУ, серед викритих злочинів – 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору. Зазначається, що стосовно представників УПЦ (МП) розпочато 68 кримінальних проваджень, з яких 14 – проти митрополитів церкви. Наразі 26 представникам УПЦ (МП) повідомили про підозру, а ще 19 вже отримали судові вироки. Також правоохоронці розслідують провадження щодо публічних закликів до релігійної ненависті, продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії.

Арешт, строк, обмін

Як повідомили в СБУ, двох засуджених кліриків-колаборантів вдалося обміняти на українських воїнів, які перебували в полоні росіян.

Один із них – настоятель Свято-Тихвинського храму Сєвєродонецької єпархії УПЦ (МП), який у квітні 2022 року здавав російським окупантам учасників руху опору на території громади. За його наведенням українців викрадали та ув’язнювали у катівнях. Колаборанта засудили до 12 років тюрми, проте потім його разом з полоненими російськими військовими вдалося обміняти на 63 українських захисників.

Інший колаборант у рясі, якого обміняли на українських захисників, – клірик Горлівської єпархії УПЦ (МП). Він після захоплення Лимана організував збори мешканців громади для "обрання" керівництва місцевої окупаційної адміністрації. Клірик отримав 7 років позбавлення волі, але потім його також обміняли на українських військових.

До 5 років тюрми засуджено і керівника Тульчинської єпархії УПЦ (МП) на Вінниччині. Зловмисник пропагував збройну агресію РФ серед парафіян та виправдовував тимчасову окупацію частини території України.

"Разом з цим за ініціативою Служби безпеки припинено громадянство України 19 представникам УПЦ (МП), які мають російські паспорти та поширювали прокремлівські наративи про війну в Україні. Серед них – митрополити з Київської, Дніпропетровської та Одеської областей, а також з тимчасово окупованого Криму", – додали у Службі.

Виїхати дають – чи повернулися назад, ніхто не знає

"Українські правоохоронці практично у будь-якій країні світу можуть запросити екстрадицію людей, які виїхали за кордон за підробленими документами ВЛК. Тих чоловіків, які виїхали за кордон за допомогою підроблених довідок про "непридатність" до мобілізації, можуть екстрадувати до України і покарати їх відповідно до законодавства", – про це заявив глава фракції Слуга народу у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

А от представники проросійської УПЦ спокійно можуть покидати Україну та, наприклад, осідати у країні ворога. При цьому яка саме державна структура відповідає за відслідковування повернення того чи іншого священника додому, поки залишається незрозумілим.

Так, на інформаційний запит OBOZREVATEL, щодо виїзду за кордон священників Української православної церкви в умовах правового режиму воєнного стану Державна служба України з етнополітики та свободи совісті відповіла таке:

"З урахуванням обставин воєнного часу ДЕСС здійснює функцію зі сприяння священнослужителям отриманню від Державної прикордонної служби України зі службовими цілями дозволів на перетин держкордону України в умовах правового режиму воєнного стану з середини червня 2022 року. До дня надання відповіді на запит до ДЕСС надійшли клопотання від митрополії та єпархіальних управлінь УПЦ щодо сприянню 139 священникам в отриманні від Держприкордонної служби дозволів на перетин державного кордону.

ДЕСС також зазначає у своїй відповіді, що звернулася до адміністрації Держприкордонслужби з проханням сприяти 128 священникам Української православної церкви надати відповідний дозвіл на перетин кордону. Стосовно питання повернення священників, що виїхали, то "ДЕСС не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством, володіти такою інформацією", – йдеться у відповіді.

Зі свого боку адміністрація Державної прикордонної служби України на запит OBOZREVATEL відповіла:

"На теперішній час законодавством України на Державну прикордонну службу не покладено обов’язок щодо здійснення контролю за строком перебування осіб за кордоном в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану та здійснення обліку за категорією осіб, які перетинають державний кордон".

Як зазначають в СБУ, наразі в’їзд в Україну заборонено понад 177 клірикам РПЦ, у тому числі колишньому митрополиту Роменському і Буринському УПЦ (МП) у Сумській області.

Спокійно втекли до Росії

"Один з наближених до Паші Мерседеса насельників монастиря московського патріархату у Києво-Печерській Лаврі архімандрит Геронтій Борисевич переїхав у Росію і став монахом так званого Псковско-Печерського монастиря, - повідомив у ФБ історик, релігієзнавець та офіцер Збройних сил України Андрій Ковальов. – Борисевич – громадянин Росії і Казахстану. Керував у Паші Мерседеса (митрополит УПЦ МП Павло Лебідь.– Ред) монастирським хором. Його називали дуже близьким до нього. Якщо ви пам’ятаєте застілля Паші Мерседеса у Туреччині - то Борисевич, це той улюблений монах Паші і його товариш по чарці, який супроводжував його на відпочинку у Туреччині та жив з ним у елітному готелі. Борисевич просився у Паші втікти у Росію, ще від початку повномаштабної агресії, але куратори Борисовича з Москви і сам Паша його не відпускали. Особливо після розірвання договору на оренду Лаври Паші потрібна була підтримка і потрібні були надійні люди, які б допомогли зберегти укупі лаврську братію".

За словами Андрія Ковальова, в Україні Борисевич скрізь показував тільки свій казахський паспорт і на підставі цього він мав дозвіл на проживання в країні, але тут дозвіл скінчився і йому довелося евакуйовуватися в Росію.

"Чому саме Псковсько-Печерський монастир? Цей монастир є вотчиною так званого "духівника путіна" і ймовірного наступного патріарха московсього Тіхона Шевкунова – кондового російського шовініста, колишнього журналіста і кіносценариста. За сценаріями Шевкунова були зняті кілька пропагандистських стрічок та серіалів. Наприклад збочений і шовіністичний російський серіал - "Гібель імперії". Також Шевкунов автор російського православного бестселеру "Несвятиє святиє". Головна книга, яку продають у всіх церковних крамницях рпц і читають всі адепти московського патріархату.

Для Шевкунова, Геронтій – своєрідний пропагандистський експонат, який будуть возити скрізь і показувати, що мовляв "вот мученік бежавший от релігіозного преследованія". Але це ще один доказ, що Паша Мерседес грає у команді Тіхона Шевкунова і спрямував, близького до себе Геронтія, не у москву у розпорядження патріарха кіріла, не у Троїце-Сергієву Лавру, а саме у Псковско-Печерскій монастирь до Шевкунова.

Ну і найцікавіше. А як же в умовах російської агресії цей Геронтій потрапив з Києва до Росії? Як кажуть джерела серед його друзів – виїхав легко через західний кордон до Польщі, а згодом через Литву і Латвію потрапив у Псков, а згодом і у прикордонні Печори, де і живе у Псковско-Печьорскому монастирі", – зазначає Андрій Ковальов.

В той же час, за повідомленням священника УПЦ МП Андрія Пінчука, який також писав про втечу Геронтія, але потім спростував свою заяву, до Пскову деякий час назад виїхав інший священник УПЦ МП – о.Анастасій Лисовський. Геронтій же ніби-то перебуває в Україні.

Ще один приклад підозрілої втечі – колишнього настоятеля Благовіщенського собору УПЦ МП у Коростишеві Якова (Шумова) помітили на службі у Донскому монастирі в Москві, - про це повідомляло видання LB.ua. За його інформацією, архімандрит має російське громадянство та виїхав з України 6 грудня 2022 року. Цікаво, що лише 4 грудня 2022 року священника-перебіжчика було нагороджено орденом святого апостола Андрія Первозванного за заслуги перед УПЦ.

Зрадив Україну, а отримав строк у Росії

Історія священника Дмитра Курмоярова дещо відрізняється від згаданих вище. До Росії він перебрався ще у 2018 році. До цього починаючи з 2014 року активно висловлювався проти Євромайдану, війну на Донбасі називав "громадянською" та відмовлявся відспівувати українських воїнів, які загинули в АТО. З часом проти нього порушили справу за демонстрацію георгіївської стрічки.

Як повідомляє ВВС, на початку 2018 року Курмоярова виключили зі списку священників Тульчинської єпархії. Того ж року він виїхав до Новосибірська, отримавши посаду викладача богослов'я у духовній семінарії.

Та священник не знав, що в Росії треба цілком слідувати лінії партії Путіна та війни, а крок в іншу сторону, навіть такому затятому українофобу, яким був Курмояров, не прощають. Спочатку він розкритикував храм збройних сил РФ в Москві (відомий в мережі, як "храм сатани"). Його обурила наявність всередині собору радянської символіки. За це його відлучили від церкви та заборонили здійснювати богослужіння та викладати у семінарії.

Вже влітку 2022 року Курмоярова відправили під арешт, порушивши проти нього справу за статтею про "публічне поширення свідомо неправдивої інформації про російську армію за мотивами політичної, ідеологічної, расової, національної або релігійної ненависті". Приводом стали ролики у різних соціальних мережах, де він негативно поставився до вторгнення Росії до України. Як результат – колишньому православному священнику російський суд призначив три роки колонії загального режиму за звинуваченням у поширенні "фейків" про російську армію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тестувальники Bethesda збираються на страйк: вимагають підвищення зарплат і віддалену роботу
InternetUA
2025-04-02T12:31:25Z
Пенсіонерам обіцяють нові доплати: багатьох чекає розчарування
Знай
2025-04-02T12:30:47Z
Мобілізація вчителів у 2025 році: що змінилося в законодавстві
Факти ICTV
2025-04-02T12:30:20Z
У НАТО обрали рішення для боротьби з російськими КАБами
ZN UA
2025-04-02T12:27:09Z
Чому 3 квітня не можна планувати важливі справи: яке свято, прикмети
GlavRed
2025-04-02T12:27:08Z
Уже більше 8 тисяч колишніх засуджених поповнили лави ЗСУ - Мін’юст
УкраинФорм
2025-04-02T12:21:25Z
Скандал у Лондоні: українку виганяють з маєтку, який на неї переписав британець
24tv
2025-04-02T12:12:27Z
Українець може оформити на себе пенсію іншої особи. Коли це можливо і якою буде сума
Telegraf
2025-04-02T12:09:30Z
Реформа ВЛК: військовозобов'язані зможуть пройти медогляд в будь-якій лікарні
УкраинФорм
2025-04-02T12:03:46Z
У Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій проти РФ
ZN UA
2025-04-02T12:27:59Z
РФ намагається прорватися на важливому напрямку: у ЗСУ попередили про небезпеку
GlavRed
2025-04-02T12:27:33Z
НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику військового прокурора Дмитру Борзих
Antikor
2025-04-02T12:27:00Z
США направили бомбардувальники B-2 на Близький Схід на тлі загострення з Іраном
Факти ICTV
2025-04-02T12:22:08Z
Жан-Клода Ван Дамма звинуватили у зв’язках із мережею торгівлі людьми
Antikor
2025-04-02T12:18:46Z
Міністри оборони "коаліції рішучих" наступного тижня зберуться у штаб-квартирі НАТО
Европейская правда
2025-04-02T12:18:10Z
У Норвегії заявили, що не виходитимуть із договору про протипіхотні міни
Лига
2025-04-02T12:15:57Z
ГРУ не планує лишати виконавців живими, – РНБО про вербування українців для терактів
24tv
2025-04-02T12:15:55Z
Кулеба пояснив, чому Україна та Європа не мають ображатися на США – відео
Лига
2025-04-02T12:15:46Z
Мешканці одного з міст шоковані: з квітня вода – майже по 100 грн за куб
Telegraf
2025-04-02T12:30:27Z
Графіки відключення води в Харкові 3 квітня: перелік адрес, де тимчасово перекриють труби
Политека
2025-04-02T12:30:23Z
Федоров розповів, як український робот Ardal врятував поранених бійців з "сірої зони" – відео
Лига
2025-04-02T12:30:17Z
Ремонт Дарницького шляхопроводу: як об'їхати закриті станції метро цими вихідними
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:27:17Z
На ТОТ Луганщини цьогоріч зафіксували 11 лісових пожеж - збитки майже на 4 мільярди
УкраинФорм
2025-04-02T12:21:06Z
У Криму провели обшук у будинку журналістки Гульсум Халілової - Чубаров
УкраинФорм
2025-04-02T12:18:15Z
На Лиманському напрямку росіяни «отримали прочухана» від Третьої штурмової - Трегубов
УкраинФорм
2025-04-02T12:15:18Z
У Києві фіксують погодні рекорди: за добу випало 43% місячної норми опадів
Antikor
2025-04-02T12:12:45Z
У Херсоні енергопостачання відновили, але пошкодження значні - Прокудін
УкраинФорм
2025-04-02T12:12:10Z
Угорщина розгортає військові сили для стримування спалаху ящуру
Европейская правда
2025-04-02T12:30:26Z
Високі ціни на сир в Україні тримаються через націнки мереж
24tv
2025-04-02T12:27:47Z
Попит впав: українці почали купувати менше валюти у банках
24tv
2025-04-02T12:27:09Z
Російські мільярдери масово тікають в інші країни: вони володіють величезними статками
24tv
2025-04-02T12:24:36Z
Через земельні проблеми інвестори не зможуть будувати зелені електростанції – Голіздра
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:03:23Z
Акція smart start для аграріїв, які дбають про ефективне живлення рослин
AgroPortal
2025-04-02T12:00:49Z
Фінляндія повністю відмовилася від використання вугілля в енергетиці
24tv
2025-04-02T11:57:51Z
ДТЕК ввів у роботу три нові вугільні лави
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T11:57:39Z
Нові мита США можуть зупинити імпорт з Росії: наскільки це вбивчий крок для Путіна
24tv
2025-04-02T11:51:01Z
Декого просто не впізнати: як за 31 рік змінились зірки культового серіалу усіх часів "Друзі"
24tv
2025-04-02T12:24:41Z
Анонсували новий фільм про Людину-павука
Gazeta UA
2025-04-02T12:18:05Z
Денні Бойл про трилогію «28 років потому»: Кілліан Мерфі буде, але на третій фільм немає грошей
ITC
2025-04-02T12:10:14Z
Екссолістка "ВІА Гри" закрила проект LAYAH та повернула собі псевдонім Єва Бушміна
Комсомольская правда
2025-04-02T12:07:03Z
Ван Дамм став фігурантом кримінальної справи через неповнолітніх румунських повій у Каннах
Подробности
2025-04-02T12:03:44Z
"Промокод kozel": у мережі відреагували на роман Алхім з одруженим бізнесменом мемами
Фокус
2025-04-02T11:57:27Z
Культові дерева з "Гри престолів" починають помирати: як їх намагаються врятувати
24tv
2025-04-02T11:36:31Z
Зіграв Стуса: Кондратюк розказав про відомого актора, який втік за кордон
Фокус
2025-04-02T11:30:53Z
Варшавський кінофестиваль розпочав прийом заявок на участь
УкраинФорм
2025-04-02T11:30:21Z
Двоє паралімпійців з Донеччини задонатили на ЗСУ 400 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:21:40Z
Вулвергемптон продовжив контракт з Москерою
Football.ua
2025-04-02T12:13:51Z
Українські паралімпійці виграли 22 медалі на Євро з легкої атлетики
УкраинФорм
2025-04-02T12:06:20Z
"З Росією справ не ведемо": європейський топ-клуб відмовився від переговорів із ЦСКА
Telegraf
2025-04-02T11:54:48Z
Циганков не потрапив у заявку Жирони на кубковий матч
Football.ua
2025-04-02T11:52:15Z
Блавацький обслужить матч Динамо – Лівий Берег та інші призначення на 23 тур УПЛ
Football.ua
2025-04-02T11:27:45Z
Швьонтек не зіграє в матчі проти України у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-04-02T11:21:58Z
Українські хокеїстки Дрофа і Ведмеденко виграли Балтійський чемпіонат
УкраинФорм
2025-04-02T11:18:21Z
"Юда і повія": у Росії почалося цькування колишньої першої ракетки
Telegraf
2025-04-02T11:03:21Z
Вони тільки захаращують спальню: які речі треба прибрати, щоб було більше місця
24tv
2025-04-02T12:15:38Z
Чому випічка липне до пергаменту: що було зроблено не так і як виправити
24tv
2025-04-02T11:21:50Z
Як після 50 років виглядати молодо: поради, які кардинально омолоджують
24tv
2025-04-02T11:18:46Z
Засіб за копійки розв'яже давню проблему: щури втечуть з дому за день
24tv
2025-04-02T11:18:38Z
Як правильно прати постіль, щоб не заводились кліщі
Знай
2025-04-02T10:51:22Z
Перевірте гостроту зору за 19 с: спробуйте знайти три відмінності між зображенням дівчини
Gazeta UA
2025-04-02T10:39:39Z
Навіть досвідчені садівники помиляються: 6 рослин, які не можна садити біля троянд
24tv
2025-04-02T09:54:10Z
Не соленими єдиними: готуємо смачнезну солодку намазку на хліб
24tv
2025-04-02T09:42:44Z
Поступово повертаються в моду: 5 маловідомих імен для дівчаток, які вам сподобаються
24tv
2025-04-02T09:42:24Z
На Миколаївщині затримали чоловіка, який підпалив трансформатор Укрзалізниці
УкраинФорм
2025-04-02T12:28:18Z
"Жінки, допомагайте": у Львові стався конфлікт з ТЦК, як відреагували у військкоматі
Фокус
2025-04-02T12:21:55Z
Двоє російських агентів готували теракт у Львові: що планували зробити
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:15:31Z
Мрія ювелірів: київські митники запобігли незаконному вивезенню унікального бурштину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:00:22Z
Симороз: П’яний співробітник Управління держохорони Артем Косов сам "докопався" до компанії молодих людей
Antikor
2025-04-02T12:00:19Z
Литовське слідство не знайшло ознак диверсії в аварії вантажного літака над Вільнюсом
Европейская правда
2025-04-02T11:55:22Z
У голови Західного апеляційного господарського суду Желіка знайшли понад 271 тисячу доларів готівки
Antikor
2025-04-02T11:54:59Z
Прикордонники затримали сенегальця, який на велосипеді хотів потрапити в Україну
Antikor
2025-04-02T11:54:49Z
Поліція затримала чоловіка, який продавав наркотики через телеграм-канал
InternetUA
2025-04-02T11:52:27Z
€100 млн на оновлення лікарень: Чехія інвестує медицину України
Факти ICTV
2025-04-02T12:28:09Z
Як правильно доглядати за гортензіями: поради щодо поливу
24tv
2025-04-02T12:24:47Z
Жіночий чек-ап: комплексне обстеження для вашого здоров’я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:09:44Z
Виробник ліків "Фармак" зачищає медіапростір від згадок про мільярдні прибутки у 2024 – політолог
Telegraf
2025-04-02T11:39:17Z
Apple тихо працює над ШІ-агентом, який спробує замінити вам лікарів
24tv
2025-04-02T11:06:06Z
Яка спека є критичною для здоровʼя людини: нові дані
24tv
2025-04-02T11:06:01Z
€51 млн на розвиток медицини: Україна і Франція підписали сім угод
Факти ICTV
2025-04-02T10:06:23Z
Чехія інвестує €100 мільйонів на оновлення українських лікарень
УкраинФорм
2025-04-02T09:12:08Z
Назвали шість найкорисніших сортів хліба. В чому їхня цінність
Gazeta UA
2025-04-02T09:09:10Z
Щось залишило глибокі шрами на дні світового океану: що пошматувало породу
Фокус
2025-04-02T12:30:33Z
Де 3 відмінності між хлопчиками на коні: треба знайти відповідь за 17 секунд
GlavRed
2025-04-02T12:27:28Z
Прості способи, як зберегти заряд батареї смартфона
InternetUA
2025-04-02T12:16:40Z
The International 2025 оголошує зміни в розкладі та анонсує новий формат
24tv
2025-04-02T12:09:39Z
Експерти назвали найкращі браузери для захисту приватності
InternetUA
2025-04-02T12:01:43Z
Ніколи не зустрічайтеся з морським чортом: названо найдивніший шлюбний танець на Землі
Фокус
2025-04-02T11:51:58Z
Сюрприз для вчених: метеорит 2 млн років уникав зіткнень у космосі, поки не врізався в Землю
Фокус
2025-04-02T11:36:27Z
Суперкомп'ютеру Ілона Маска в Мемфісі, в який вклали понад $400 млн, бракує потужності місцевої електромережі
InternetUA
2025-04-02T11:36:11Z
Майже надзвуковий: створено найшвидший пасажирський літак у світі, що відомо
Фокус
2025-04-02T11:31:04Z
Електричний аналог Mazda CX-5 вперше помітили на дорогах
Фокус
2025-04-02T12:21:50Z
Електричний Porsche Cayenne EV тестують одразу у двох різних варіантах: нові фото
AutoGeek
2025-04-02T12:09:12Z
21-річний Ford Mustang із рідкісним відтінком кузова виставили на аукціон
AutoCentre
2025-04-02T12:03:43Z
У першому кварталі Dodge продав більше старих Challenger і Charger, ніж нових EV Daytona
Топ Жир
2025-04-02T11:45:04Z
Справжній ексклюзив: на аукціон виставили чемпіонський Ferrari Міхаеля Шумахера
Фокус
2025-04-02T11:27:22Z
Паркування в одному конкретному місці "знищить автомобіль": механік назвав його і причину
24tv
2025-04-02T11:15:47Z
Honda розбирає іконічні гоночні автомобілі, такі як Формула-1 Сенни, і продає їх частини шанувальникам
Топ Жир
2025-04-02T10:45:05Z
Колір за ціною Ferrari: новітній суперкар Bugatti шокував вартістю опцій
Фокус
2025-04-02T10:30:36Z
Відроджена Honda Prelude отримає салон у стилі Civic
AutoCentre
2025-04-02T10:28:21Z