MY.UAНовини
Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України
Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України

Будні Московського патріархату: продаж зброї, просування російської пропаганди та масова втеча з України

Свого часу Європейський парламент ухвалив резолюцію – "Про стратегічну комунікацію ЄС для боротьби з пропагандою третіх сторін проти нього". Цей документ вперше визнав застосування Росією агресивних методів з проведення ворожої пропаганди проти Європи, яка прирівнюється до загроз з боку терористичної організації "Ісламська держава".

Для Україні він цікавий тим, що один з його пунктів стверджував: Російська Федерація використовує створені нею транскордонні релігійні організації для просування власної пропаганди.

Найзагрозливішим таким релігійним утворенням для України завжди була Російська православна церква, яка в Україні представлена УПЦ МП. Роками священники російської церкви проводили роботу зі знищення українства, державності та сіяли розбрат. Навіть більше – свого часу священники УПЦ МП не просто благословляли війну проти України, а й зі зброєю в руках брали участь у терористичних формуваннях так званих ЛНР та ДНР.

Про численні злочини під час війни та зраду своєї держави з боку священників Української православної церкви (МП) – у матеріалі OBOZREVATEL.

Антиукраїнська пропаганда – норма для великої кількості духовенства УПЦ

"Настоятель одного з храмів Криворізької єпархії УПЦ – о. Георгій Гладиш – безупинно розсилає проросійські агітки по різних православних групах у соціальних мережах. Щоб ви розуміли: такі думки – норма для великої кількості духовенства УПЦ на сході України і в Києві. Трохи менше таких думок у духовенства в центральних регіонах України. На Заході – радше виняток. Неодноразово звертав увагу на те, що за колабораціонізм серед священників УПЦ має відбуватися жорстка реакція з боку архієреїв, а за колабораціонізм серед архієреїв – жорстка реакція синоду. Але на тепер ми майже не бачимо такої виваженої позиції ані з боку єпархіальних управлінь, ані з боку синоду", – це повідомлення священника УПЦ МП Андрія Пінчука датоване 30 серпня 2023 року, коли в Україні вже більш як півтора року йде повномасштабна війна з масовими жертвами.

Так, після численних скарг на дії такого ось священника Криворізька єпархія нарешті здалася і о. Георгій Гладиш, згідно з указом керуючого єпархією митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, заборонений у священнослужінні "за діяльність, що не сумісна з пастирським служінням, пропаганду русского міра, проросійську агітацію, а також за порушення постанов Собору Української православної церкви від 27 травня 2022 року". Та здається, це лише вершина такого от "русскомірного айсберга", який ще і понині існує в Україні навіть під час війни.

Обшуки виявили "цікаве"

Президент Володимир Зеленський ще наприкінці минулого року доручив розібратись, наскільки УПЦ досі пов'язана з Російською православною церквою. Після чого СБУ провела обшуки у храмах та монастирях цієї релігійної установи у більшості областей України.

У результаті було вилучено багато агітаційних матеріалів, основний посил яких – заперечення права України на незалежність. Пропагандистські книги російських авторів, які виправдовують агресію проти України та закликають приєднуватись до лав окупантів. Звичайно ж, великі суми готівкою як у гривні, так і у доларах США. Окрім того, виявлено осіб, які перебували на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації з ворогом.

За даними СБУ, серед викритих злочинів – 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору. Зазначається, що стосовно представників УПЦ (МП) розпочато 68 кримінальних проваджень, з яких 14 – проти митрополитів церкви. Наразі 26 представникам УПЦ (МП) повідомили про підозру, а ще 19 вже отримали судові вироки. Також правоохоронці розслідують провадження щодо публічних закликів до релігійної ненависті, продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії.

Арешт, строк, обмін

Як повідомили в СБУ, двох засуджених кліриків-колаборантів вдалося обміняти на українських воїнів, які перебували в полоні росіян.

Один із них – настоятель Свято-Тихвинського храму Сєвєродонецької єпархії УПЦ (МП), який у квітні 2022 року здавав російським окупантам учасників руху опору на території громади. За його наведенням українців викрадали та ув’язнювали у катівнях. Колаборанта засудили до 12 років тюрми, проте потім його разом з полоненими російськими військовими вдалося обміняти на 63 українських захисників.

Інший колаборант у рясі, якого обміняли на українських захисників, – клірик Горлівської єпархії УПЦ (МП). Він після захоплення Лимана організував збори мешканців громади для "обрання" керівництва місцевої окупаційної адміністрації. Клірик отримав 7 років позбавлення волі, але потім його також обміняли на українських військових.

До 5 років тюрми засуджено і керівника Тульчинської єпархії УПЦ (МП) на Вінниччині. Зловмисник пропагував збройну агресію РФ серед парафіян та виправдовував тимчасову окупацію частини території України.

"Разом з цим за ініціативою Служби безпеки припинено громадянство України 19 представникам УПЦ (МП), які мають російські паспорти та поширювали прокремлівські наративи про війну в Україні. Серед них – митрополити з Київської, Дніпропетровської та Одеської областей, а також з тимчасово окупованого Криму", – додали у Службі.

Виїхати дають – чи повернулися назад, ніхто не знає

"Українські правоохоронці практично у будь-якій країні світу можуть запросити екстрадицію людей, які виїхали за кордон за підробленими документами ВЛК. Тих чоловіків, які виїхали за кордон за допомогою підроблених довідок про "непридатність" до мобілізації, можуть екстрадувати до України і покарати їх відповідно до законодавства", – про це заявив глава фракції Слуга народу у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

А от представники проросійської УПЦ спокійно можуть покидати Україну та, наприклад, осідати у країні ворога. При цьому яка саме державна структура відповідає за відслідковування повернення того чи іншого священника додому, поки залишається незрозумілим.

Так, на інформаційний запит OBOZREVATEL, щодо виїзду за кордон священників Української православної церкви в умовах правового режиму воєнного стану Державна служба України з етнополітики та свободи совісті відповіла таке:

"З урахуванням обставин воєнного часу ДЕСС здійснює функцію зі сприяння священнослужителям отриманню від Державної прикордонної служби України зі службовими цілями дозволів на перетин держкордону України в умовах правового режиму воєнного стану з середини червня 2022 року. До дня надання відповіді на запит до ДЕСС надійшли клопотання від митрополії та єпархіальних управлінь УПЦ щодо сприянню 139 священникам в отриманні від Держприкордонної служби дозволів на перетин державного кордону.

ДЕСС також зазначає у своїй відповіді, що звернулася до адміністрації Держприкордонслужби з проханням сприяти 128 священникам Української православної церкви надати відповідний дозвіл на перетин кордону. Стосовно питання повернення священників, що виїхали, то "ДЕСС не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством, володіти такою інформацією", – йдеться у відповіді.

Зі свого боку адміністрація Державної прикордонної служби України на запит OBOZREVATEL відповіла:

"На теперішній час законодавством України на Державну прикордонну службу не покладено обов’язок щодо здійснення контролю за строком перебування осіб за кордоном в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану та здійснення обліку за категорією осіб, які перетинають державний кордон".

Як зазначають в СБУ, наразі в’їзд в Україну заборонено понад 177 клірикам РПЦ, у тому числі колишньому митрополиту Роменському і Буринському УПЦ (МП) у Сумській області.

Спокійно втекли до Росії

"Один з наближених до Паші Мерседеса насельників монастиря московського патріархату у Києво-Печерській Лаврі архімандрит Геронтій Борисевич переїхав у Росію і став монахом так званого Псковско-Печерського монастиря, - повідомив у ФБ історик, релігієзнавець та офіцер Збройних сил України Андрій Ковальов. – Борисевич – громадянин Росії і Казахстану. Керував у Паші Мерседеса (митрополит УПЦ МП Павло Лебідь.– Ред) монастирським хором. Його називали дуже близьким до нього. Якщо ви пам’ятаєте застілля Паші Мерседеса у Туреччині - то Борисевич, це той улюблений монах Паші і його товариш по чарці, який супроводжував його на відпочинку у Туреччині та жив з ним у елітному готелі. Борисевич просився у Паші втікти у Росію, ще від початку повномаштабної агресії, але куратори Борисовича з Москви і сам Паша його не відпускали. Особливо після розірвання договору на оренду Лаври Паші потрібна була підтримка і потрібні були надійні люди, які б допомогли зберегти укупі лаврську братію".

За словами Андрія Ковальова, в Україні Борисевич скрізь показував тільки свій казахський паспорт і на підставі цього він мав дозвіл на проживання в країні, але тут дозвіл скінчився і йому довелося евакуйовуватися в Росію.

"Чому саме Псковсько-Печерський монастир? Цей монастир є вотчиною так званого "духівника путіна" і ймовірного наступного патріарха московсього Тіхона Шевкунова – кондового російського шовініста, колишнього журналіста і кіносценариста. За сценаріями Шевкунова були зняті кілька пропагандистських стрічок та серіалів. Наприклад збочений і шовіністичний російський серіал - "Гібель імперії". Також Шевкунов автор російського православного бестселеру "Несвятиє святиє". Головна книга, яку продають у всіх церковних крамницях рпц і читають всі адепти московського патріархату.

Для Шевкунова, Геронтій – своєрідний пропагандистський експонат, який будуть возити скрізь і показувати, що мовляв "вот мученік бежавший от релігіозного преследованія". Але це ще один доказ, що Паша Мерседес грає у команді Тіхона Шевкунова і спрямував, близького до себе Геронтія, не у москву у розпорядження патріарха кіріла, не у Троїце-Сергієву Лавру, а саме у Псковско-Печерскій монастирь до Шевкунова.

Ну і найцікавіше. А як же в умовах російської агресії цей Геронтій потрапив з Києва до Росії? Як кажуть джерела серед його друзів – виїхав легко через західний кордон до Польщі, а згодом через Литву і Латвію потрапив у Псков, а згодом і у прикордонні Печори, де і живе у Псковско-Печьорскому монастирі", – зазначає Андрій Ковальов.

В той же час, за повідомленням священника УПЦ МП Андрія Пінчука, який також писав про втечу Геронтія, але потім спростував свою заяву, до Пскову деякий час назад виїхав інший священник УПЦ МП – о.Анастасій Лисовський. Геронтій же ніби-то перебуває в Україні.

Ще один приклад підозрілої втечі – колишнього настоятеля Благовіщенського собору УПЦ МП у Коростишеві Якова (Шумова) помітили на службі у Донскому монастирі в Москві, - про це повідомляло видання LB.ua. За його інформацією, архімандрит має російське громадянство та виїхав з України 6 грудня 2022 року. Цікаво, що лише 4 грудня 2022 року священника-перебіжчика було нагороджено орденом святого апостола Андрія Первозванного за заслуги перед УПЦ.

Зрадив Україну, а отримав строк у Росії

Історія священника Дмитра Курмоярова дещо відрізняється від згаданих вище. До Росії він перебрався ще у 2018 році. До цього починаючи з 2014 року активно висловлювався проти Євромайдану, війну на Донбасі називав "громадянською" та відмовлявся відспівувати українських воїнів, які загинули в АТО. З часом проти нього порушили справу за демонстрацію георгіївської стрічки.

Як повідомляє ВВС, на початку 2018 року Курмоярова виключили зі списку священників Тульчинської єпархії. Того ж року він виїхав до Новосибірська, отримавши посаду викладача богослов'я у духовній семінарії.

Та священник не знав, що в Росії треба цілком слідувати лінії партії Путіна та війни, а крок в іншу сторону, навіть такому затятому українофобу, яким був Курмояров, не прощають. Спочатку він розкритикував храм збройних сил РФ в Москві (відомий в мережі, як "храм сатани"). Його обурила наявність всередині собору радянської символіки. За це його відлучили від церкви та заборонили здійснювати богослужіння та викладати у семінарії.

Вже влітку 2022 року Курмоярова відправили під арешт, порушивши проти нього справу за статтею про "публічне поширення свідомо неправдивої інформації про російську армію за мотивами політичної, ідеологічної, расової, національної або релігійної ненависті". Приводом стали ролики у різних соціальних мережах, де він негативно поставився до вторгнення Росії до України. Як результат – колишньому православному священнику російський суд призначив три роки колонії загального режиму за звинуваченням у поширенні "фейків" про російську армію.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Криму “прилетіло” по ворожому С-400 – ЦПД
1News
2024-11-29T11:24:56Z
Тива, ВДВ і добровольці: ЗМІ встановили 80 тисяч загиблих окупантів і з'ясували цікаві тенденції
24tv
2024-11-29T11:24:11Z
Крим здригається від масштабних вибухів: "прилетіло" по дуже цінному - ЦПД
GlavRed
2024-11-29T11:18:55Z
У Криму, ймовірно, «прилетіло» по російському ЗРК С-400
Украина Криминальная
2024-11-29T11:15:27Z
У Криму пролунав потужний вибух поблизу місця, де стояв С-400
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:12Z
У Криму загарбники ховають кораблі в Інкермані - соцмережі
УкраинФорм
2024-11-29T10:57:43Z
У Криму окупанти оштрафували чоловіка за лайливий допис про Путіна у соцмережі
УкраинФорм
2024-11-29T10:55:23Z
Херсонська ОВА: Новий порядок бронювання - нереальна умова для більшості підприємств області
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:11Z
В Україні на вихідних морози не очікуються, опади ймовірні у п'яти областях
УкраинФорм
2024-11-29T10:40:36Z
"1000 буде раз, а збір постійно": нардепка про зменшення зарплат з 1 грудня та про податки
Фокус
2024-11-29T11:27:54Z
Захистять кордони: британські війська мають бути в Україні в будь-якому разі, — Джонсон
Фокус
2024-11-29T11:27:16Z
Україна розчарована рішенням Грузії щодо переговорів з ЄС на догоду Москві
Европейская правда
2024-11-29T11:25:30Z
Повістка не може бути оскаржена у жодному суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення – Верховний Суд
Украина Криминальная
2024-11-29T11:25:24Z
Кремль пішов на ризик: армія РФ може "закінчитись" за лічені місяці - Дикий
GlavRed
2024-11-29T11:24:00Z
Орбан захвилювався через нову ракету Путіна "Орешнік"
TSN
2024-11-29T11:21:20Z
У Харкові повідомили про підозру пропагандистці, яка виправдовувала війну рф проти України
Мій Харків
2024-11-29T11:20:48Z
Удари Ізраїлю вбили щонайменше 30 палестинців в Секторі Гази протягом ночі — Reuters
ZN UA
2024-11-29T11:16:39Z
Зеленський провів розмову з Шольцем
УкраинФорм
2024-11-29T11:15:44Z
З початку року до сімейних лікарів по психологічну допомогу звернулося 420 тисяч осіб
УкраинФорм
2024-11-29T11:12:38Z
95% людей роблять це неправильно: як розморозити м'ясо, щоб воно було безпечним для здоров'я
TSN
2024-11-29T10:39:08Z
Що їсти на вечерю після 50, щоб організм уві сні швидше оновлювався й омолоджувався
TSN
2024-11-29T10:07:04Z
Коли серце говорить SOS: розуміємо серцево-судинні розлади
Eco Town
2024-11-29T09:16:04Z
Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках
24tv
2024-11-29T09:12:42Z
Нещодавно виявлений нейрон може бути ключем до зупинки переїдання
Portaltele
2024-11-29T08:15:18Z
Бюджет-2025: скільки виділили на медицину та на що витратять гроші
24tv
2024-11-29T08:03:40Z
Нова процедура встановлення інвалідності: лікуючий лікар матиме більше повноважень
24tv
2024-11-29T06:06:51Z
Близько 80% українців задоволені роботою первинної ланки меддопомоги
УкраинФорм
2024-11-29T04:48:27Z
Артем Пивоваров і Макс Барських презентували пісню на вірш Володимира Сосюри
УкраинФорм
2024-11-29T11:27:45Z
46-річна Ірина Горова закрутила новий роман і вперше розповіла про обранця
TSN
2024-11-29T11:18:57Z
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
УкраинФорм
2024-11-29T11:18:18Z
«Українська книжкова поличка» з’явилася у Брунеї
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:14Z
Відомий ведучий гнівно розніс Винника, який оголосив про концерт у Варшаві: "Коли закінчилися гроші"
TSN
2024-11-29T11:03:27Z
Джамала та MONATIK презентували першу спільну пісню: про що нова робота артистів
24tv
2024-11-29T10:54:47Z
У моду повертаються штани сканти: незвичні, але дуже особливі
24tv
2024-11-29T10:48:31Z
Фінальний «Форсаж»: Він Дізель натякнув на трилогію і повернення Двейна Джонсона до ролі Гоббса
ITC
2024-11-29T10:44:00Z
"Там стільки всього": Володимир Дантес розповів про знайомство з Віктором Ющенком
GlavRed
2024-11-29T10:27:34Z
Ще більше цікавого в новому випуску RIEL Інформ №8!
Форпост
2024-11-29T11:27:36Z
Чому аналітики роблять ставку на Solana у 2025 році?
ITC
2024-11-29T11:27:15Z
Пільги на тверде паливо та додаткова підтримка: хто з українців отримає допомогу
24tv
2024-11-29T11:24:45Z
Україна і Молдова спільно борються з екологічними викликами басейну річки Дністер
Знай
2024-11-29T11:21:47Z
Чисте довкілля - спільна мета атомників і екологів
Корреспондент
2024-11-29T11:09:38Z
За тиждень ціна "підскочила" на 35%: в Україні "різко" дорожчає популярний овоч
GlavRed
2024-11-29T11:09:34Z
Глава МАГАТЕ закликав "до військової стриманості" та переконався, що українські АЕС - під потужним обстрілом
ZN UA
2024-11-29T11:06:45Z
Державні кошти в будівництві: що доцільно оприлюднювати
ZN UA
2024-11-29T11:05:53Z
Ціни на нафту зростають після взаємних звинувачень Ізраїлю та "Хезболли"
Хвиля
2024-11-29T11:03:13Z
Хто такий Святий Миколай і як треба відзначати це свято: протоієрей ПЦУ дав чітку відповідь
24tv
2024-11-29T11:24:14Z
Воскові цукерки стали трендом у TikTok: учасниця "Холостяка" показала, як їх приготувати
24tv
2024-11-29T11:15:09Z
Чоловік з'їв банан, який купив за $6,2 млн – фото
TSN
2024-11-29T11:09:30Z
Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк на «чорну п'ятницю»
УкраинФорм
2024-11-29T11:09:16Z
В Україні готують нові штрафи у зимовий період: за які порушення загрожує покарання
Политека
2024-11-29T11:04:57Z
Частина українців зможе отримати 6 500 гривень від держави
24tv
2024-11-29T11:03:56Z
Projector Foundation випустила відеоманіфест «Бути коханою воїна. Бути поруч» на підтримку партнерок військових і ветеранів
Детектор М
2024-11-29T11:00:15Z
Камери зі штучним інтелектом захищатимуть стратегічні об’єкти Вашингтона
InternetUA
2024-11-29T10:58:26Z
Сили оборони України уразили нафтобазу та знищили радіолокаційну станцію ЗРК "Бук-М3"
24tv
2024-11-29T10:54:51Z
Створювали та поширювали порно, у тому числі й дитяче – учасникам ОЗГ повідомили про підозру
Украина Криминальная
2024-11-29T11:24:39Z
Страшне видовище: в Одесі – масштабна пожежа у закладі на березі моря
24tv
2024-11-29T11:24:21Z
8 років увʼязнення: Миколі Харківському, який у 16 років вчинив смертельну ДТП у Харкові, оголошено вирок
Мій Харків
2024-11-29T11:24:02Z
У Росії в 2024 році зафіксовано рекордну кількість авіаційних аварій
24tv
2024-11-29T11:15:53Z
Переправляв ухилянтів за кордон: судитимуть директора благодійного фонду
1News
2024-11-29T11:03:59Z
Програміста зловили на спробі незаконного виїзду в Румунію
InternetUA
2024-11-29T10:58:35Z
Спалахнули сильні пожежі: масштабна атака дронів на РФ, кадри
Политека
2024-11-29T10:43:13Z
На Закарпатті затримали правоохоронця, який переправляв ухилянтів
1News
2024-11-29T10:39:56Z
Зниклий турист дивом вижив після місяця у засніженій пустелі Канади
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:36:51Z
Динамо Київ — Вікторія Пльзень. Наші оцінки
Football.ua
2024-11-29T11:21:15Z
Українці зайняли увесь п'єдестал на турнірі з кульової стрільби у Польщі
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:46Z
Україна виграла своє друге «золото» юніорського чемпіонату світу в Ріо
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:00Z
Чісора дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі після аналізу тренувальних таборів обох боксерів
24tv
2024-11-29T10:48:48Z
Артем Довбик у списку номінантів у символічну збірну року від ФІФА
24tv
2024-11-29T10:45:07Z
Лунін та Довбик претендують на потрапляння в команду року за версією ФІФА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:39:32Z
Україна — Бельгія: відео онлайн-трансляція матчу жіночого відбору плей-оф Євро-2025
Football.ua
2024-11-29T10:25:44Z
Погба може повернутися до АПЛ
Football.ua
2024-11-29T10:15:29Z
Роналдінью поклав гол-цукерочку зі штрафного в матчі легенд Реала та Барселони: відео шедевра
24tv
2024-11-29T10:07:32Z
Скільки хвилин треба варити сушені гриби: яка помилка може зробити їх твердими й несмачними
TSN
2024-11-29T11:09:06Z
Ці 5 невеликих речей роблять ваш інтер'єр застарілим: змініть їх вже зараз
24tv
2024-11-29T11:00:43Z
Чому над Тибетом відмовляється літати авіація: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-29T10:33:47Z
Як зняти шпалери, не пошкодивши стіни: 3 простих способи
24tv
2024-11-29T10:24:59Z
Імбирне печиво: вірусний рецепт з TikTok, що здивує всіх
24tv
2024-11-29T10:18:50Z
Якраз для понеділків: чоловік встановив рекорд, зробивши найбільший стакан кави з льодом
24tv
2024-11-29T10:12:51Z
Чашка кави і погляд на КНДР: Starbucks відкрив кафе біля демілітаризованої зони
Фокус
2024-11-29T10:12:37Z
Чому насправді люди не їдять індичі яйця: відповідь дуже проста
Фокус
2024-11-29T09:42:04Z
Китайський гороскоп на завтра 30 листопада: Кроликам - проблеми вдома, Мавпам - поганий стан
GlavRed
2024-11-29T09:27:06Z
Розробники Obsidian кажуть, що Avowed є «еволюцією попередніх ігор», які вони створили
ITC
2024-11-29T11:27:57Z
iQOO 13 нарешті дебютує в усьому світі
Portaltele
2024-11-29T11:16:52Z
Розумні пристрої: Держспезв’язку порадило, як убезпечитися від зловмисників
Украина Криминальная
2024-11-29T11:16:41Z
Вчені виявили мікроб, який перетворює вуглець на енергію
Portaltele
2024-11-29T11:16:00Z
Цікава ідея: український додаток Intenty може зменшити ваш час користування смартфоном
24tv
2024-11-29T11:03:04Z
Треба знайти заховану жабу за 7 секунд: загадка для найкмітливіших
GlavRed
2024-11-29T11:00:44Z
Поліція закрила нелегальний стрімінговий сервіс, який заробляв 250 млн євро щомісяця
InternetUA
2024-11-29T11:00:06Z
У Канаді розпочали антимонопольне розслідування щодо домінування Google на ринку онлайн-реклами
Детектор М
2024-11-29T10:46:44Z
Найстрашніші морські хижаки освоїли техніку полювання на найбільшу рибу океану: хто вони
Фокус
2024-11-29T10:45:19Z
Норвегія прощається з ДВЗ: у жовтні електромобілі «захопили» 94% ринку нових авто
ITC
2024-11-29T11:27:35Z
Найменший у родині: тест-драйв нового кросовера Jeep Avenger
Фокус
2024-11-29T11:12:10Z
Volkswagen готує заміну Golf та покликав на допомогу Rivian
AutoCentre
2024-11-29T11:09:27Z
Rivian залучив мільярди доларів для виробництва дешевих електромобілів
AutoGeek
2024-11-29T10:39:03Z
Чому Michelin Alpin 7 добре поводиться на слизькій дорозі
AutoCentre
2024-11-29T10:36:19Z
Dodge присвятив мотору V8 особливу версію Durango
AutoCentre
2024-11-29T10:05:34Z
Від $31 700: Huawei оновив електричний седан Luxeed S7
AutoGeek
2024-11-29T09:45:20Z
Електричний Range Rover повністю розсекретили
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T09:15:19Z
Майже два десятки: Volkswagen розробляє нові електромобілі та гібриди спільно з SAIC
AutoGeek
2024-11-29T09:12:36Z