MY.UAНовини
Штучний інтелект на службі пропаганди
Штучний інтелект на службі пропаганди

Штучний інтелект на службі пропаганди

З одного боку, штучний інтелект використовують для боротьби з пропагандою, а з іншого — він сам є інструментом її поширення.

Штучний інтелект (ШІ) розвивається й удосконалюється — і за його допомогою борються з поширенням пропаганди, постправди та дезінформації. Але водночас зацікавлені в поширенні цієї пропаганди також використовують ШІ. За його допомогою популяризують різноманітні теорії змови, втручаються у вибори та виправдовують війни.

Детальніше про те, як ШІ став інструментом пропаганди та дезінформації, у своїй лекції розповів Семюель Вуллі — доцент Школи журналістики та Школи інформації Техаського університету в Остіні (США), який також є керівником проєкту з дослідження пропаганди в Center for Media Engagement. «Детектор медіа» публікує основні тези з лекції Вуллі, організованої Національним демократичним інститутом.

Штучне поширення дезінформації в США

Недавнім, але дуже яскравим прикладом того, як пропаганда використовувала ШІ для автоматизації свого поширення, стали лісові пожежі на Гаваях улітку 2023 року, які забрали життя щонайменше 80 людей. За словами Семюеля Вуллі, відколи в новинах почали транслювати повідомлення про лісові пожежі, в соцмережах почали дуже активно поширювати різноманітні, здавалося б неймовірні, теорії змови.

«Більша частина цього конспірологічного вмісту стверджувала, що розвідувальні служби Сполучених Штатів створили вогонь за допомогою метеорологічної зброї, щоб випробувати її», — розповів він.

Ці повідомлення прямо звинувачували розвідку США в тому, що нібито вона проводила якийсь невдалий експеримент із, хай як дивно це звучить, «метеорологічною зброєю» — але щось пішло не так, і вона спровокувала це природне лихо.

На перший погляд здається, що в цю маячню ніхто не повірить. Але ж ні, ці повідомлення траплялися користувачам соцмереж на очі так часто і в таких неймовірних інтерпретаціях, що люди починали в це вірити, самі підхоплювали, інтерпретували й поширювали далі.

«Повідомлення про це поширювали спочатку кількома мовами та кількома соціальними мережами. Але вони так швидко розійшлися, що вже незабаром були перекладені 30 мовами в десяти соцмережах із мільйонами кліків і переглядів», — продовжив дослідник.

Це можна порівняти з кампанією, коли люди масово вірили в теорії змови навколо 5G та COVID-19. Проте маніпулятивні повідомлення про лісові пожежі мали ще одну особливість — крім неймовірної інформації вони містили згенеровані за допомогою ШІ зображення. Вони були моторошно реалістичними та, здавалося, демонстрували докази того, що уряд США був справді причетний до пожеж. Але дослідницька група Microsoft у The Propaganda Lab уважно вивчила ці зображення та помітила дещо дивне. Першим прикладом було зображення статуї Свободи, — вона мала більш ніж п’ять пальців на одній руці. Відтак дослідники Microsoft почали глибше вивчати ці зображення й повідомлення та виявили, що це була операція впливу, пов’язана з Китаєм. Вона містила величезну кількість створених ШІ зображень, які мали дуже високий рівень залучення в соціальних мережах.

У всіх цих кампаніях впливу поширювачі пропаганди частково використовують ботів, частково алгоритми ШІ, за допомогою яких соцмережі помилково вважають повідомлення цікавим і ще більше сприяють його поширенню, а частково — звичайних людей, які через брак медіаграмотності починають вірити в цей маніпулятивний контент, інтерпретують його та поширюють далі.

Семюель Вуллі називає це головним викликом, пов’язаним із ШІ: «Кібербезпека та національна безпека в Сполучених Штатах давно підозрювали, що вороги використовуватимуть генеративний ШІ, щоб зробити дезінформаційні кампанії більш правдоподібними. Це викликає занепокоєння для таких науковців, як я, які протягом останніх кількох років кажуть, що більшість кампаній, які ми бачимо з точки зору пропаганди, часто досягають мети, тому що вони спрямовані на маніпулювання алгоритмами. ШІ стає доступнішим, його використання стає дешевшим і такі держави, як Китай, починають інвестувати в його використання для пропаганди. Афілійовані з Китаєм операції впливу досягають більших результатів у соціальних мережах, оскільки вони покладаються і на ШІ, і на реальних людей для створення індивідуального автентичного контенту».

Кампанія з пожежами — далеко не перший приклад подібних маніпуляцій масовою свідомістю у США. Схожі методи використовувала Росія, коли намагалася вплинути на президентські вибори 2016 року. Тоді члени російського Агентства інтернет-досліджень, що належало Євгенію Пригожину, намагалися проникнути в різні спільноти у Сполучених Штатах — лівих, правих, білих, афроамериканців — і поширювати штучно адаптований пропагандистський контент під конкретні соціальні групи.

«Подібні випадки відбуваються по всьому світу вже давно, зокрема й у Сполучених Штатах ще у 2010 році, коли армії ботів використовували для дезінформаційних кампаній проти сенаторів. Які в підсумку програли свої перегони через неправдиві заяви про те, що вони начебто виступають проти релігії або проти певної соціальної групи. Сьогодні ми спостерігаємо перехід від цих незграбних знеособлених ботів до більш цілеспрямованих зусиль, спрямованих на конкретну аудиторію, які здійснюються на набагато ширшому спектрі платформ», — каже Вуллі.

ШІ як інструмент агресора

Якщо повернутися до історії з маніпуляціями навколо лісових пожеж на Гаваях, сказав Семюель Вуллі, варто згадати про ще більш неймовірний приклад — їх у своїй пропаганді використовувала й Росія, зумівши приплести сюди війну в Україні. «Російський уряд також поширював неправдивий контент про гавайські лісові пожежі. У цих повідомленнях ішлося, що уряд США не приділяє належної уваги своєму народу та не розв’язує його проблем, а натомість він приділяє занадто багато уваги Україні, дає занадто багато грошей Україні, хоча повинен зосередитися на своєму власному народові», — розповів він.

Ці абсурдні повідомлення також генерувалися ШІ та поширювалися на конкретні групи за його допомогою. Відтак ШІ з усіма своїми плюсами для людства стає інструментом агресора. Це можна порівняти з ядерною зброєю, яка, з одного боку, є інструментом стримування, але з іншого — активно використовується Росією чи Іраном для залякування своїх суперників. Тобто російська влада зрозуміла, що ШІ дозволив автоматизувати поширення дезінформації, поставивши його фактично на конвеєр. Саме тому, наводить іще один приклад дослідник, нещодавно російський диктатор Володимир Путін говорив про необхідність вдосконалення взаємодії зі ШІ.

Про те, що за найгіршого сценарію ШІ може повністю перетворитися на інструмент для зловмисників на кшталт Путіна, у березні 2023 року говорив науковець Джефрі Хінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту» — його тоді цитувала російська служба BBC.

«Питання в тому, наскільки охоче та як швидко Росія прийме цю технологію», — каже Семюель Вуллі.

Але очевидно, що практики використання ШІ для поширення своєї дезінформації, зокрема і проти України, Росія, за його словами, використовує вже не перший рік. Наприклад, за інформацією з доповіді одного з американських аналітичних центрів, що займається європейською політикою, росіяни за допомогою ШІ активно поширювали відео з російським лідером ультраправих і українофобом Володимиром Жириновським, де він говорив, що Росія врятує Україну від нацистів. І це було задовго до повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Відео з Жириновським, за словами Семюеля Вуллі, — це перший відомий приклад, коли Росія почала використовувати ШІ для поширення дезінформації проти України. Надалі вона робила це в багатьох інших своїх дезінформаційних кампаніях, таким чином готуючи підґрунтя для вторгнення.

Автоматизоване поширення пропаганди як новий виклик для світу

Пропаганда існує сотні років. Відколи виникло суспільство, люди намагаються маніпулювати громадською думкою, використовуючи механізми, відмінні від логіки, використовуючи емоції.

«Ми виявили за останні кілька десятиліть, що пропаганда, яку ми бачимо зараз під час війни в Україні, під час президентських виборів у Сполучених Штатах, під час кризових ситуацій у всьому світі, не схожа на все, що ми бачили раніше. За змістом вона дуже схожа на те, що ми бачили під час холодної війни та навіть сотні років тому. Але методи її поширення змінилися. Все частіше дезінформація посилюється і проштовхується на рівнях, яких ми ніколи не бачили раніше, вона здатна досягати людей набагато швидше», — розповідає Вуллі.

Лабораторія досліджень пропаганди Техаського університету в Остіні, яку він очолює, вивчає способи й технології поширення пропагандистського вмісту в соціальних мережах, включаючи тікток, а також старіших — інстаграм, фейсбук, твітер (або Х), та на ютубі. Крім того, вони вивчають зашифровані чатдодатки вотсап, сигнал і телеграм, які також активно використовуються для політичних маніпуляцій.

«Для вивчення зашифрованих чатдодатків ми використовуємо етнографію, проводимо час у громадах, беремо інтерв’ю у людей, розмовляємо з членами ферм тролів, з урядовцями, журналістами по всьому світу, членами громадянського суспільства та людьми, які стають об’єктами подібного роду нападок. Ми поєднуємо це з обчислювальними дослідженнями в галузі соціальних наук і маємо величезну кількість даних. Ми займаємося порівняльною міжнародною роботою, тому, на відміну від багатьох наших колег, ми не зосереджуємося лише на США, а й на Росії, Єгипті чи Камбоджі — країнах, які відступають від демократії. Я завжди казав, що якщо ви хочете зрозуміти, куди йде пропаганда в Сполучених Штатах, подивіться на Україну», — говорить Семюель Вуллі.

Поширення дезінформації зараз, із розвитком ШІ, за його словами, все більше автоматизується. Як контекстна реклама в інтернеті потрапляє до тих, на кого, найімовірніше, вона вплине, так і маніпулятивні повідомлення конкретного змісту потрапляють саме до потрібної в цей момент соціальної групи, й це можливо завдяки вмілому використанню алгоритмів ШІ.

Ми часто можемо спостерігати, як справді хороші та змістовні дописи в соцмережах, написані справжніми людьми, і близько не набирають такої популярності, як щось маніпулятивне, жорстоке або таке, в яке, здавалося б, нормальна людина не повірить. Річ у тім, що пропаганда створює такий шум і хаос, що не просто активно поширюється сама — вона ще й приглушує справжні автентичні повідомлення.

«Одночасно з тим, як кампанії посилюють програмні повідомлення, збивають людей із пантелику підробленими ШІ зображеннями, відео чи текстом, вони придушують справжній автентичний контент, що надходить від людей. І в міру того, як команди модерації контенту та команди довіри й безпеки соціальних мереж масово скорочуються, що відбувалося протягом останнього року, ми бачимо зростання кількості такого контенту, який є неавтентичним», — розповів американський науковець.

Зараз, після придбання Ілоном Маском компанії X (колишньої Twitter), каже Вуллі, а також через політичний тиск у Сполучених Штатах та інших країнах, боти в цій соцмережі стали агресивнішими, ніж будь-коли, а рівень дезінформації зашкалює. До того ж нещодавно Х звільнила частину команди з питань чесності виборів, а перед тим у соцмережі прибрали функцію, яка дозволяла користувачам поскаржитися на дезінформацію про вибори.

Одночасно з тим, як компанії — власниці соцмереж скорочують команди модерації контенту, пропаганда все активніше використовує ботів. Вони створюють ілюзію популярності контенту, який в іншому випадку ніколи б не набув популярності, й виглядає так, ніби багато людей підхоплюють цей контент, поширюють його та вірять у нього. А його вмілому поширенню, як уже було сказано, сприяють технології ШІ.

«Генеративний ШІ може бути використаний для доповнення або повної заміни цих сотень реальних людей — дописувачів соцмереж, зменшуючи кількість працівників, необхідних для роботи кіберфронту та ферм тролів, але значно збільшуючи їхній вплив і зусилля. Якщо витрати знизяться, ми побачимо, що все більше політичних гравців продовжуватимуть спонсорувати й проводити подібні операції з впливу ШІ з меншим штатом співробітників», — продовжив науковець.

Маніпулятивні повідомлення, згенеровані ШІ, вдосконалилися настільки, що їх усе важче відрізнити від справжніх. Науковці з чотирьох університетів, за словами Семюеля Вуллі, у 2020 році провели експеримент — вони, використовуючи ШІ, писали листи від імені низки різних організацій і надсилали їх законодавцям, урядовцям, державним службовцям у Сенаті та Палаті представників. Дослідження показало, що законодавці лише на 2 % рідше відповідали на листи, згенеровані ШІ, ніж на листи, написані реальними людьми. Тож існує ризик, що ці мовні моделі можуть бути використані для зловживань і можуть перевантажити системи, якщо це комусь буде потрібно. На думку дослідників, це може підірвати демократію, адже обрані посадовці й інші особи намагатимуться зрозуміти справжні погляди виборців, але будуть таким чином введені в оману.

Цей випадок є прикладом того, що зацікавлені в дезінформації за допомогою ШІ можуть повністю автоматизувати як її генерування, так і її поширення. І саме це, за словами дослідника, є головною небезпекою, яку несе ця технологія, і головним викликом технічного прогресу. Бо зло завжди має перевагу — воно грає не за правилами.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Темзе обнаружили человеческие останки, которым более 4000 лет: загадка древних захоронений
TSN
2025-02-15T07:33:22Z
Выдержат любой удар: ТОП-3 смартфона до 10 000 гривен
Telegraf
2025-02-15T07:18:22Z
Топ-9 лучших аксессуаров, которые раскроют весь потенциал смартфона
Фокус
2025-02-15T07:00:46Z
В Steam рассылают поддельные ссылки на тест Subnautica 2: что делать, если попались
Знай
2025-02-15T05:51:22Z
Тарифная удавка Lifecell: владельцы кнопочных телефонов жалуются на откровенный грабеж
Знай
2025-02-15T05:36:49Z
Вторая трилогия обновлённой классики: Состоялся релиз сборника Tomb Raider IV-VI Remastered полностью на русском языке
GameMag
2025-02-15T01:40:56Z
Dynasty Warriors: Origins разошлась тиражом в 1 миллион копий за первый месяц
GameMag
2025-02-15T01:40:43Z
Hell is Us от арт-директора Deus Ex: Human Revolution и Mankind Divided выйдет 4 сентября — игра создается на Unreal Engine 5
GameMag
2025-02-15T01:34:29Z
Eurogamer: В этом году Microsoft может выпустить на PlayStation 5 больше игр, чем cама Sony — это самое странное поколение
GameMag
2025-02-14T23:57:55Z
Соль или пена для ванны, что полезнее: ответы на вопросы, которые вы боялись задавать
Знай
2025-02-15T07:51:22Z
Если отбивные надоели – приготовьте филе с ананасами: рецепт ароматного блюда
Telegraf
2025-02-15T07:12:56Z
Гороскоп на 15 января для всех знаков: кому движ, а кому диванный релакс
Знай
2025-02-15T02:30:41Z
Ракам следует хорошо работать, а Львам наслаждаться: гороскоп по картам Таро на 15 февраля 2025 года
TSN
2025-02-15T01:06:17Z
"Бесплодный" период: когда категорически запрещено сажать растения
Comments UA
2025-02-15T01:00:52Z
Эти признаки указывают на крепкие отношения
Comments UA
2025-02-15T00:15:14Z
Устал, зеваешь и одна слабость? Возможно, на тебя навели порчу - мольфар показал, как спастись
Знай
2025-02-14T21:30:01Z
Гороскоп на 15 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-14T19:00:03Z
Сосиски в тесте, как в детстве: нежное тесто, румяная корочка и аромат, который возвращает в прошлое, рецепт
Знай
2025-02-14T18:51:18Z
В Киевской области посреди водоема на льду нашли остатки российского дрона
Комсомольская правда
2025-02-15T07:24:10Z
Что атаковано в России и какие последствия
Апостроф
2025-02-15T06:27:18Z
В российском Волгограде прогремели взрывы
Корреспондент
2025-02-15T04:42:24Z
В российском Волгограде неизвестный беспилотник врезался в многоэтажку
TSN
2025-02-15T04:18:38Z
Тула и Волгоград под атакой беспилотников: россияне жалуются на сильные взрывы
Telegraf
2025-02-15T03:57:10Z
Удар дрона РФ по укрытию Чернобыльской АЭС: спасателям удалось локализовать возгорание
ZN UA
2025-02-15T01:36:13Z
Удар РФ по ЧАЭС: спасатели локализовали пожар на саркофаге, который защищает от радиации
Фокус
2025-02-14T23:57:19Z
В Броварах воспитательница детсада неправильно обращалась с ребенком
Корреспондент
2025-02-14T19:54:27Z
Площадь тысяча квадратов: в Симферополе бушует масштабный пожар
Telegraf
2025-02-14T19:06:55Z
Беринчик проиграл чемпионский бой нокаутом
Telegraf
2025-02-15T07:42:07Z
Дэвис прокомментировал досрочную победу над Беринчиком и завоевание чемпионского титула
TSN
2025-02-15T06:21:20Z
Беринчик нокаутом проиграл Дэвису и потерял пояс WBO в легком весе
TSN
2025-02-15T04:51:07Z
Боксер "заморозил" соперника на шоу Беринчик - Дэвис
Telegraf
2025-02-15T02:00:39Z
Украинский клуб подписал лучшего молодого футболиста Албании
ZN UA
2025-02-14T23:39:32Z
Украинец Цыганков отличился голевым пасом в матче чемпионата Испании
ZN UA
2025-02-14T23:19:25Z
Ассист Цыганкова не помог "Жироне" избежать поражения в матче Ла Лиги
TSN
2025-02-14T22:27:44Z
В Японии прошел международный турнир по игре в снежки: за приз боролось более 120 команд
Фокус
2025-02-14T17:27:56Z
Украинец Гераскевич выиграл золото Кубка Европы по скелетону
ZN UA
2025-02-14T17:13:17Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 15 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-15T07:51:12Z
Россияне ударили по Николаевской области баллистикой и дронами – в ОВА рассказали о повреждениях объектов тепло- и водоснабжения
ZN UA
2025-02-15T07:45:26Z
На Украину надвигается мощный снежный шторм - похолодание 16 февраля ожидает всю страну
Комсомольская правда
2025-02-15T07:24:44Z
Оккупант атаковал Украину 70 БПЛА: сколько сбили
Gazeta UA
2025-02-15T07:21:29Z
ВСУ отразили российские атаки на девяти направлениях
Корреспондент
2025-02-15T07:00:55Z
Холодные и снежные зимы у нас еще вполне возможны – климатолог Вера Балабух/В Украине температура воздуха повышается быстрее, чем в среднем в мире
Апостроф
2025-02-15T05:39:26Z
ВСУ отправили в ад еще более тысячи россиян: Генштаб обновил потери
TSN
2025-02-15T05:21:59Z
Магнитная буря 15 февраля: какова ее мощность
TSN
2025-02-15T05:21:15Z
Нужно только позвонить: газовики подсказали украинцам, как получить бесплатные счетчики
Знай
2025-02-15T05:21:01Z
Мирное место: как выглядит дом Одри Хепберн, который продается за $20,8 млн
Фокус
2025-02-15T08:00:33Z
Как особняк дочери русского миллиардера стал главным героем «Аноры»
Marie Claire
2025-02-15T08:00:29Z
"Все когда-то были из Украины…" Олег Винник собрал "волчиц" в Праге/Фанаток певца порадовал его чешский концерт
Апостроф
2025-02-15T07:57:54Z
Памятник в полный рост: от чего в 30 лет умерла звезда шансона Катя Огонек и как выглядит могила
Telegraf
2025-02-15T07:39:06Z
Тина Кароль раскрыла страшную правду о русификаторах на украинском радио/Певица рассказала, как ей говорили приносить российские песни
Апостроф
2025-02-15T07:30:44Z
Let it be: искусство, изменяющее восприятие реальности
ZN UA
2025-02-15T06:33:13Z
Тренд на естественность: модные идеи маникюра 2025
Gazeta UA
2025-02-15T06:12:17Z
Напряжение до последней минуты: топ 5 захватывающих детективных сериалов на Netflix
Фокус
2025-02-15T06:00:34Z
"По кафешкам пошел": Олег Винник дал свой первый за три года концерт, сеть "взорвалась" шутками
Telegraf
2025-02-15T05:54:06Z
День сурка. Как переселенцы уже десять лет живут в модульном городке в Кривом Роге
Лига
2025-02-15T08:03:54Z
ПВО сбило меньше половины российских дронов, хотя этой ночью их запустили не так много, как обычно
ZN UA
2025-02-15T07:55:47Z
15 февраля 2025 года: апостола Онисима - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-15T07:51:32Z
Миллион, нулевая ипотека и право выбора: условия годового контракта для добровольцев 18 до 24 лет
Известия Киев
2025-02-15T07:33:37Z
Служить пойдут все: в каких случаях возможна мобилизация целой семьи
Знай
2025-02-15T07:12:54Z
Украинцы могут потерять пенсию в некоторых случаях: о чем нужно обязательно сообщить ПФУ
Политека
2025-02-15T07:03:14Z
"Ни психологически, ни стратегически": украинская писательница на примере описала неготовность Европы к войне
Апостроф
2025-02-15T06:48:58Z
Вы могли экономить сотни гривен на коммуналке: украинцы получили срочные инструкции про воду
Знай
2025-02-15T06:21:58Z
В новую бригаду уже не запишитесь: как реформировали украинскую армию
Знай
2025-02-15T06:06:06Z
Эти вещи врачи советуют делать ежедневно для улучшения здоровья мозга
Comments UA
2025-02-15T08:00:58Z
Украина на пороге новой эпидемии: каким областям угрожает локдаун
Знай
2025-02-15T07:30:57Z
Возраст импотенции: почему возникает проблема и как ее предупредить
Comments UA
2025-02-15T03:15:53Z
Инфекции, которые передаются бытовым путем: чем можно заболеть в семье
Comments UA
2025-02-15T02:30:30Z
Почему нельзя чесаться: топ причин
Comments UA
2025-02-15T01:45:51Z
Уникальные свойства петрушки, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-14T23:30:35Z
Работают наоборот: почему яйца, в отличии от других продуктов, твердеют при готовке
Фокус
2025-02-14T20:06:26Z
Пластырь заменит инъекции инсулина: ученые разрабатывают новый метод лечения диабета
Фокус
2025-02-14T17:21:35Z
Примитивные методы побеждают науку: ученые выяснили, как рак успешно борется с терапией
Фокус
2025-02-14T16:46:18Z
Доллар не стабилен: аналитики раскрыли, что ждет гривну к концу года
Хвиля
2025-02-15T07:30:55Z
Пенсионеров за границей обречены на голодную старость: как изменятся правила начисления пенсий
Знай
2025-02-15T07:21:32Z
Рост цен на овощи: эксперты назвали причины
ZN UA
2025-02-15T07:04:00Z
Налог на квартиры: кто из украинцев заплатит за "лишнюю" площадь и какие суммы
TSN
2025-02-15T06:51:45Z
Садоводы массово распродают яблоки: как изменились цены
Хвиля
2025-02-15T06:45:20Z
Какие льготы могут получить пенсионеры в Украине в 2025 году: полный список
Политека
2025-02-15T06:42:39Z
Пора честно обсудить способность НПФ обслуживать пенсионные накопления
ZN UA
2025-02-15T06:33:18Z
Курс валют на выходные, 15-16 февраля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-15T05:21:14Z
Заблокируют счет, если не сделаете: ПриватБанк предупредил клиентов об обязательной процедуре
Знай
2025-02-15T04:21:27Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Эксплуатация авто в сильные морозы — что стоит знать водителям
Фокус
2025-02-14T17:15:26Z
Таможня упростила оформление автомобилей благодаря ИИ
Комсомольская правда
2025-02-14T15:55:27Z
Volkswagen выпустит недорогой молодежный электрокроссовер за 30 000 евро
Фокус
2025-02-14T14:30:21Z
Знаменитое городское авто 90-х вернули в производство: управлять им можно без прав
Фокус
2025-02-14T11:42:56Z
От создателей SsangYong: опубликованы первые фото недорогого корейского электропикапа
Фокус
2025-02-14T10:30:13Z
Культовый американский спорткар 70-х за $100 000 простоял 35 лет в гараже
Фокус
2025-02-14T09:36:45Z
Новые суперкары BMW оснастили шикарными коваными дисками по цене Audi Q5: тяжелейший люкс
Знай
2025-02-14T03:51:18Z
Политолог оценил состав переговорной группы Трампа: спецслужбы, связи в москве и симпатии к Украине
Политека
2025-02-15T08:03:06Z
Трамп и Путин договорились о переговорах без Украины — Financial Times
TSN
2025-02-15T07:51:49Z
Зеленский: Украине будет очень тяжело выжить без военной поддержки США
TSN
2025-02-15T07:45:28Z
У Трампа рассказали, почему разговор с Зеленским был короче, чем с Путиным
Европейская правда
2025-02-15T07:36:25Z
Кремль боится, что россияне будут воспринимать Трампа сильнее Путина – ISW
TSN
2025-02-15T07:27:12Z
Способна ли Европа заменить американскую помощь Украине: что настораживает в идее США
Comments UA
2025-02-15T07:21:12Z
"Ты можешь только в СОЧ уйти. Забыл, где служишь, клоун?" Спикер ВМС ВСУ резко ответил на критику русскоязычного контента
Апостроф
2025-02-15T07:12:00Z
Должна ли Европа участвовать в переговорах по Украине: Китай озвучил свою позицию
Comments UA
2025-02-15T07:00:09Z
Одна из стран Европы готовится запретить поездки в Россию и Беларусь
TSN
2025-02-15T06:57:34Z