"Очистити стайню", але й потурбуватися про полонених: у Єрусалимі допускають наземне вторгнення в сектор Гази
Глав ізраїльської опозиції та колишній в.о. прем'єр-міністра Яїр Лапід не відкидає можливості наземного вторгнення в Газу, зважаючи на те, що ЦАХАЛ вже отримав наказ оточити цю територію. Втім, політик наголосив, що Ізраїль повинен потурбуватися про долю заручників.
"З одного боку, нічого не виключено, у тому числі вторгнення. З іншого боку, у нас там є люди, і ми дуже турбуємося про них", - зазначив Лапід, слова якого цитує The Times of Israel.
Чіткішу позицію в цьому питанні займає ексміністр оборони та лідер партії "Ісраель Бейтену" Авігдор Ліберман. На його думку, наземна операція потріба, аби знищити ХАМАС, а це просто необхідно за умов, які виникли.
"Треба очистити стайню. Так само, як ми нещодавно увійшли в Дженін, ми також повинні увійти в місто Газа", - говорить Ліберман, закликаючи знищувати лідерів ХАМАС і за кордоном.
Також політик розкритикував чинну владу Ізраїлю. За його словами, прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху, міністр оборони Йоав Галлант і начальник штабу ЦАХАЛ Герці Халеві не змогли нормально інформувати громадян про війну.
"Я думаю, що це помилка, що прем'єр-міністр, міністр оборони і начальник штабу [ЦАХАЛ] не представляються засобам масової інформації, не розмовляють зі ЗМІ... Не для того, щоб відправляти відео, а стояти перед ізраїльським народом, перед камерами, відповідати на питання і давати відповіді. Це їхній обов'язок. Вони зобов'язані зробити це заради ізраїльського народу після трьох днів битви", - сказав він.
Нагадаємо, 9 жовтня спікер ЦАХАЛ Даніель Хагарі підтвердив, що армія відновила контроль над усіма територіями Ізраїлю, які вдалося захопити бойовикам ХАМАС в рамках операції "Шторм Аль-Акса". Контрадмірал заявив, що сили оборони розпочинають роботу з повної ліквідації палестинських бойовиків. Як наслідок, удари по військових об'єктах терористів у секторі Гази вже сильно послабили потенціал ХАМАС.
Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова "Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?".