MY.UAНовини
"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя
"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя

"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя

Новина про те, що 8 жовтня не стало легендарної співачки Ніни Матвієнко, стала шоком для українців. Мало хто знав, що останні місяці вона мужньо боролася з важкою хворобою.

Про це ОBOZREVATEL розповіли відомі українці, які мали честь спілкуватися з Ніною Матвієнко не тільки на сцені, а й у звичайному житті. Друзі та близькі поділилися особистими спогадами про велику українку.

Подруга Валентина Ковальська: "Ми народили в один день синів"

Народна артистка України Валентина Ковальська, яка співала з Ніною Матвієнко та Марічкою Миколайчук (дружиною легендарного Івана Миколайчука) у тріо "Золоті ключі", каже, що для неї новина про смерть Ніни – страшний удар: "Немає сил – це щось страшне для мене. Ну, як можна? В один рік небеса забрали і Ніну, і Марічку?" Марічка Миколайчук пішла у засвіти у лютому, а тепер – Ніна Матвієнко.

"Ми з Ніною виросли в різних регіонах: вона – на Житомирщині, я на Хмельниччині, – розповідає ОBOZREVATEL Валентина. – Але коли вступили в студію хору імені Григорія Верьовки і дізналися, що обидві вчилися в інтернатах, стали друзями. Ми з одного року. І так разом – майже 60 років. Тріо наше створене в 1968 році в хаті Івана Миколайчука. Ми там вперше разом заспівали, в хорі сиділи в різних партіях. Ніна – сопрано, я – перший альт, Марічка – другий альт. Ми дуже хотіли, щоб Марічка запросила нас додому – побачити Івана, того знаменитого кіногероя. А коли потрапили до них, він сам попросив: "Дівчата, заспівайте!". Коли закінчили, так тихо стало – а людей було багато. А Іван каже: "Ну, дівки, ви мої". І ми стали великими друзями. З їхньої хати, як то кажуть, не вилазили. Весь час у них: на вечірках, зустрічах. Потім знімалися в фільмі Миколайчука "Пропала грамота".

"Вдома у Ади Роговцевої і Костя Степанкова були з Іваном і Марічкою, – продовжує Ковальська. – В інтернеті є відео, де вона з родиною виконує пісню "Ішло дівча лучками". Ми теж були в кімнаті під час цього запису, за столом сиділи, але показують нас мигцем".

Валентина згадує про роки молодості, які провела поряд з Ніною: "Після закінчення студії нас взяли в хор Верьовки, кажу: "Слухай, Ніно, давай, будемо далі десь вчитися". Пішли в Шевченка – вивчати літературу, фольклор. Закінчили філологічний факультет. Багато гастролювали, вчилися заочно – важко було. Заміж повиходили, синів народили в один день – 15 липня. Її другий син Андрій, а мій перший син Іван. Нінин Петрусь – до неї в пологовий привітати, ще й до мене встиг заскочити. Ми дружили родинами".

"Останній раз з Ніною ми бачилися влітку цього року, – згадує Валентина Ковальська. – Їздили разом на день народження Івана Миколайчука на Буковину. Зустріч була призначена на 10 ранку, побоювалися, що ніхто не прийде. А людей було! Навіть дивлюся: сестра Володимира Івасюка сидить з чоловіком. Потім поїхали до музею Миколайчука в його рідному селі, згодом – в одну із шкіл, ввечері був ще один захід. І Ніна все це витримала, не було навіть натяку на те, що погано почувається. Вона дуже гарний вигляд мала. Правда, був один момент: нас пригощали полуницею. І ввечері, коли Ніна їхала на Київ, з потягу прислала мені фото: "Подивись!" Її лице різко набрякло. Очевидно, вже погано працювала підшлункова".

"Я знала, що Ніна лежить у лікарні, що їй зробили операції, але була впевнена, що її витягнуть. Робили операцію на підшлунковій, а потім ніби на нирках, – каже подруга Ніни Матвієнко. – Уточнення, на що саме саме хворіє, не було. Я думала: ну буває, вік. Підтримувала, висилала всякі смішинки. Вона мені написала: "Вже одна операція пройшла, ще другу чекаю". Після другої прислала фото. Сиділа в кріслі, гарно виглядала, правда, з коротко підстриженим волоссям. Написала: "Я вже можу сидіти, слава Богу". Я відповіла: "Ти будеш не тільки сидіти, а й літати на крилах пісень". Хіба ж могла подумати, що все так страшно?"

Оксана Муха: "В душі вона була як дитина"

"Ніна була надзвичайно глибокою людиною, вона відчувала те, про що інші навіть не задумувалися – тому вона так співала, – ділиться спогадами співачка Оксана Муха. – Вразлива, тонка. Вперше наша зустріч відбулася на першому міжнародному конкурсі Квітки Цісик. Саме Ніна Митрофанівна дуже повірила в мене, вирішила, що саме я заслуговую на перемогу. Пізніше запрошувала її у свої проєкти для Квітки Цісик – вона відгукувалася. Коли ми робили один із концертів, запитала про її бажання оплати, а вона: "Ми Квітку робимо чи гроші заробляємо?".

"Ми багато спілкувалися телефоном, – продовжує артистка. – Називала мене "моя Муха золота!" Вона була великою веселункою, дуже любила жартувати. В душі вона була як дитина. Дуже довіряла людям, любила їх. Ми могли зідзвонитися просто так, довго говорити – Ніна була балакуча. Не могли попрощатися – тема за тему чіплялася".

"Пригадую, якось прийшла на її концерт, а вона зробила його лише з одних колискових, – згадує Оксана Муха. – Зал проникливо слухав, а я сиділа і думала: яка вона смілива! Я завжди переживаю, готуючи виступи, щоб була різноманітна програма, а Ніна зробила лише колискові – і глядачі в захваті. Вона не йшла на поводу у публіки, а вела за собою. Голос завжди був при ній – чи вона була хвора, чи важко, чи легко – співала".

"Останній раз ми спілкувалися в кінці серпня. Ніна не сказала мені про хворобу, – продовжує Оксана. – Вислала фото, де вона підстрижена коротко. Я запитала, що сталося: така рішуча зміна. Вона: "Не переживай, все добре. Набридло довге волосся". А я не наважилася лізти в душу. Я теж довго мовчала про свою хворобу. Я вважаю, що такі хвороби є виною людей, які заздрять та ненавидять – вони посилають жахливу енергію на людей, які відкриті душею та серцем. Рак сам по собі не з’являється – це на совісті поганих людей".

"Ніна Матвієнко – це легенда, ціла епоха української пісні. З нею вона відходить. Нам залишається слухати лише записи. Саму її ніхто не повторить, – додає артистка. – В той час, коли українська пісня фактично винищувалася, коли була непопулярна, Ніна зберігала пісню – ніхто її про це не просив. Не спонукав, не давав грошей. Це була її данина нашій культурі. Є пісні, які я ніколи ні від кого не чула, окрім неї. Я сподіваюся, що ті, хто не розуміли цього до сьогодні, з її втратою усвідомлять, хто вона була для нас".

Анжеліка Рудницька: "Вона до останнього турбувалася, щоб залишатися справжньою княгинею"

"Коли заборонялося українське, зокрема – етнічно-фольклорне, Ніна Матвієнко могла разом з усіма співати "русские песни" чи якісь комуністичні, але вона цього ніколи не робила, – каже співачка та телеведуча Анжеліка Рудницька. – Всі її пісні були українські, українською та про Україну. "Ой роде наш красний" вона співала на всяких урядових заходах – і навряд би ще комусь таке дозволили. А "Дикі гуси" Поклада і Рибчинського! Ця пісня настільки стала популярна, що багато хто вважає її народною".

"Ми дружили, вона мене називала "доцею". Сиділи якось у мене в майстерні і жартували з цього приводу. Вона сміялася: "Подивись на мене, на себе і на Тоню: хто більш на мене схожий?" – продовжує Рудницька. – Бувала в неї неодноразово вдома. Запрошувала на свій знаменитий борщ. Я віднікувалася, бо вегетаріанка, а вона: "Ти що, доцю, я сама майже не їм м’яса!". Вона була дуже проникливою: тонко відчувала світ. Коли я сильно захворіла, нікому не розповідала, а вона як рентген: "Доцю, все по очах бачу, розповідай". Вона була людиною, з якою ділилася тим, що могла довірити тільки мамі. Була неймовірною оптимісткою. Я пам’ятаю смішні настанови від неї: "Так, доцю, голова завжди має бути вимитою, волосся гарно зачесане, губи нафарбовані. І пішла в це життя!". Коли я лежала паралізована і вибиралася потихеньку з цього, вона мені казала: треба співати – завжди і скрізь"

"Пам’ятаю, під час Революції Гідності ми намерзлися на Майдані так, що вже цокали зубами, – згадує Рудницька. – Зайшли на Прорізній у невеличку кав’ярню. І Ніна Митрофанівна несподівано почали співати щедрівку "Небо ясне зірки вкрили". І це було так чарівно! Щойно Майдан – запах диму, напруження – і тут раптом пісня, яка просто розтоплює душу. Я обожнювала, коли вона раптом починала співати: згадає якусь історію – і полилася пісня. Вона знала мільйон українських пісень".

"Ніна жила завжди на повну, не давала собі бронзовіти. І з реперами експериментувала, і скільки дуетів записала. І таким чином ще якусь значну частину аудиторії змогла зацікавити українською музикою. Однак, незважаючи на те, що багато було записано та знято про Ніну Матвієнко, все одно величезний пласт залишився поза увагою, – впевнена Анжеліка Рудницька. – Зараз, коли ми прощаємося з великою українкою, хочеться кричати криком: давайте менше розповідати про "хороших руських – кажіть про своїх. Бо, коли вони йдуть, з ними втрачаємо цілий Всесвіт. Ніну Матвієнко все життя треба було записувати-записувати. Ми не оцінили її велич, як і багатьох інших великих українців".

"Я знала, що вона хворіє, але дуже вірила в її одужання, – додає Рудницька. – Вона ж дуже сильна, скільки всього пережила – і вистояла. Сподівалася, що внутрішня сила допоможе їй подолати хворобу. Вона народилася у важкий післявоєнний 1947 рік – тоді дуже багато дітей не вижили. В мене мама з цього року, я знаю з розповідей бабусі, як було важко. Ми, її друзі, дізналися про хворобу відносно недавно. Мовчали, бо вона не хотіла показуватися слабкою. Я запитувала Тоню, чи можна приїхати в лікарню, відповіла, що мама не хоче, щоб її бачили такою. Вона до останнього турбувалася, щоб залишатися справжньою княгинею".

Костянтин Грубич: "Дитинство в неї було непросте – про це вона згадувала з болем"

"Ми познайомилися на початку 90-х років в Одесі на фестивалі, який проводили в "Молодій гвардії". З нею була Тоня – тоді ще маленька. Вона полонила мене тоді своєю якоюсь побутовою щирістю та простотою. А ми ж то її сприймали як зірку. Це дуже вражало", – згадує телеведучий Костя Грубич.

"Я не був її другом – Ніна Митрофанівна брала участь у багатьох наших проєктах, – каже Грубич. – Коли знімали "Смачну країну", приїхала в гості до Сашка Пономарьова, такий формат був: артист приходить до колеги, а той годує. У рамках проєкту ми їздили на батьківщину наших героїв. Так я побував у селі Нелілище Житомирської області. Знімали хату, де Ніна народилася. Це був 2006 рік. Хатинка невеличка, стоїть на краю села. В цьому помешканні виросли 11 дітей, Ніна була п’ятою. Дитинство в неї було непросте – якийсь час жила в інтернаті. Про це вона згадувала з болем".

"Ми не раз зустрічалися на телевізійних програмах, де були експертами, – продовжує телеведучий. – Якось, пам’ятаю, виникла затримка під час зйомок. А вона каже: давайте поспіваємо. Завела пісню – а вся студія підхопила. От вона така проста: хоче – співає. Якось був у неї вдома – не в гостях, а знову ж таки на зйомках. Пам’ятаю, ми разом готували оселедець під шубою. Вона дуже хазяйновита жінка. Дуже мудра. А прислів’я та приказки – це для неї як води випити. Якось зателефонував, а вона каже: казку написала. І читала мені по телефону".

Ірина Федишин: "Коли бачилися на якихось концертах, першою йшла на розмову"

"У нас було багато спільних зустрічей, співали разом. Як людина вона була дуже простою, – розповідає співачка Ірина Федишин. – Не відчувалося ніякої гордовитості, з нею було дуже легко. Сьогодні чомусь згадалося, як вона була у нас вдома. Ми запросили її на благодійний концерт – ми збирали одній дитині гроші на лікування. Чоловік каже: "Давай запросимо Ніну Митрофанівну". Я дуже вагалася, але зателефонувала, а вона спокійно: "Я приїду". Ми її зустріли, запросили додому, мої батьки були здивовані: така легенда – і так просто поводиться. Вона розповідала про своє життя – була дуже відкрита. Згодом, коли бачилися на якихось збірних концертах, першою йшла на розмову: "О, Іро, бачу ти з синами! Старший схожий на Віталіка, а молодший – на тебе". В її голосі на сцені – доброта, ніжність, чистота, щирість, правдивість. От така вона була і в житті".

Ігор Поклад: "О 8 – дзвінок в двері, на порозі – Ніна: "Може ще зарано, але я приперлася!"

Легендарний український композитор Ігор Поклад створив у співпраці з поетом Юрієм Рибчинським пісні, які зробили Ніну Матвієнко відомою на всю Україну – "Чарівна скрипка", "Дикі гуси" і інші.

"Познайомилися на початку 70-х і відтоді майже не розлучалися. Вона мені весь час згадувала, як я витяг її з хору, – сміється Ігор Поклад в розмові з ОBOZREVATEL. – Довго шукав виконавицю для пісні "Дикі гуси". Першою її співала Лідія Відаш. Але це було не те, мені потрібен був голос. І одного разу потрапив на репетицію хору Верьовки і побачив Ніну: маленьку, худеньку – тростиночку. Підійшов до неї: "Хотів би з вами попрацювати". Вона прийшла. Взяла в роботу "Дикі гуси" і вже під час запису на студії сказала: "А що, якщо ми протягнемо оце "о-о-о-й"? Я погодився. І це стало визитівкою цієї пісні".

"Одну зі своїх пісень – "Як я люблю тебе" – писав спеціально для Софії Ротару, – згадує Ігор Дмитрович. – А потім зрозумів, що пісню може заспівати тільки Ніна. Згодом, працюючи над "Піснею про матір" на слова Бориса Олійника, теж розумів, що так, як Ніна, її ніхто не зможе заспівати. Бо цей голос абсолютно неймовірний".

"Напередодні великої війни вийшла моя книжка, де Ніні присвячено багато сторінок: як разом працювали, як вона співала, – продовжує Поклад. – Остання наша зустріч була 10 грудня 2021 року – мені виповнилося 80 років. Ми з дружиною готувалися, розуміли, що будуть гості. Але не думали, що так рано! О 8 – дзвінок у двері, на порозі – Ніна: "Може, ще зарано, але я приперлася!" З шампанським, квітами. У мене дуже багато залишилося відео з нею – в нашій київській квартирі вона часто бувала. Я акомпаную, вона співає. Завжди казала мені "ви" і – Ігор Дмитрович. Часто згадувала, що спочатку дуже мене боялася".

"Ніна – це абсолютно янгольське створіння, – додає композитор. – Її не можна ні з ким порівняти. Скільки в Україні голосів – але немає такого другого. Це не вона співає – це душа співає. Ніна і є душа України. Для нашої сім’ї ця втрата – особиста трагедія".

Ольга Сумська: "Вона бачила віщі сни – розповідала мені про них"

"Не знаю, чому так швидко і чи можна було врятувати, – каже акторка Ольга Сумська. – Ще на Різдво ми разом сиділи за одним столом. Це були Карпати. Ніночка була така прекрасна, сяюча, життєрадісна – навіть думки не було, що скоро все стане по-іншому. Красуня, енергетика зашкалювала, розкішне вбрання, усмішка. Ми зустрічалися на концертах для військових цієї весни та влітку… Декілька місяців – і отака страшна новина. Ми всі шоковані".

"Її голос – як сонце, як хмари, як ріки, як зелені пагорби, дерева – все, що нас оточує, – продовжує Сумська. – Це настільки справжнє – все, що в неї Господь заклав і подарував нам. Виходить на сцену – і нічого більше не треба. Ні фонограм, ні оркестрів. Тільки голос – і мороз по шкірі. Проникає в кожну клітину – думаєш, який же він безкінечний і життєдайний. Я не чула кращого виконання українських пісень. Тішуся, що ми товаришували багато років. Ціную кожне повідомлення – а вона доволі часто їх надсилала. Я пам’ятаю, як вона мені казала, що є чотири види любові: до Бога, до життя, до родини, до друзів. Вона бачила віщі сни – розповідала мені про них часто дуже. Страшно, що я більше не отримаю повідомлення від Ніночки. Ми не поспілкуємося наживо".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Екс-чиновнику Міноборони повідомили про підозру у підробці документів, що завдал збитків на 275 млн
Известия Киев
2025-07-17T06:31:45Z
Агро-Регіон розпочав жнива на два тижні пізніше
AgroPortal
2025-07-17T06:30:39Z
Пенсійна реформа в Україні відкладається: що заважає зростанню виплат
GlavRed
2025-07-17T06:27:09Z
Аграрії втратять мільярди: ВАР засуджує рішення щодо мит на сою і ріпак
Agravery
2025-07-17T06:07:58Z
«Антонов» пояснив, який цивільний літак пролетів кілька днів тому над Києвом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:03:20Z
Імпортери аміачних добрив переходять на сухопутну логістику, ціни зростуть
AgroPortal
2025-07-17T06:00:05Z
Мінкульт визнав критично важливою компанію Вакарчука «Суперсиметрія» і «Підпільний стендап»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:30:55Z
Україна на більш ніж 400 млрд збільшила витрати на оборону - до держбюджету вже внесено відповідні зміни
Известия Киев
2025-07-17T05:28:53Z
Уряд затвердив порядок відбору проб ґрунтів сільськогосподарських земель після розмінування
Agravery
2025-07-17T05:22:42Z
Фицо между двух огней: почему Словакия блокирует санкции против РФ и что хочет взамен
Европейская правда
2025-07-17T06:31:12Z
20 штатів подали до суду на адміністрацію Трампа через скорочення фінансування
Лига
2025-07-17T06:30:06Z
Глава МЗС Нідерландів до роковин збиття MH17: відповідальність РФ не підлягає сумніву
Европейская правда
2025-07-17T06:28:52Z
Мобілізація засуджених. Влада спрогнозувала резерви для фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:27:34Z
Італія слідом за Францією відмовиться від закупівлі зброї США для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:21:54Z
Латвія закликала Трампа ввести санкції негайно
Лига
2025-07-17T06:21:44Z
Грем хоче зустрітися з Трампом, аби вирішити долю законопроєкту з санкціями
ZN UA
2025-07-17T06:16:43Z
Солдат армії США визнав себе винним у зламі систем телекомунікацій та вимаганні
InternetUA
2025-07-17T06:16:13Z
Суд Південної Кореї остаточно виправдав голову Samsung у справі про шахрайство
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:15:46Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Пам’яті бойового медика, лейтенанта Андрія Мохонька
УкраинФорм
2025-07-17T06:00:49Z
Загроза для мозку: популярний підсолоджувач виявився небезпечним
TSN
2025-07-17T05:03:12Z
Сонячний удар: симптоми, перша допомога та чи врятує капелюх
24tv
2025-07-17T04:18:14Z
В Україні майже 1 000 медзакладів надають розширений пакет медпослуг ветеранам
УкраинФорм
2025-07-17T00:27:15Z
Чому для зумерів 35 років – це вже "поважний" вік: результати опитування
TSN
2025-07-16T19:52:42Z
Чи можна займатись сексом під час місячних
24tv
2025-07-16T19:18:27Z
Курячий бульйон проти застуди: наскільки ефективна ця страва
24tv
2025-07-16T18:22:26Z
В Україні викрили постачання ліків до Росії
360ua.news
2025-07-16T17:46:49Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 17 липня
Мій Харків
2025-07-17T06:31:12Z
Сильна негода насувається на Україну: де 17 липня чекати грози, град і +12°C
GlavRed
2025-07-17T06:30:37Z
Столичні школи та садочки: яка кількість батьків задоволена освітнім процесом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:24:48Z
Розвідник самотужки зупинив наступ ворога на Куп'янщині - відео
Gazeta UA
2025-07-17T06:18:57Z
Боєць ГУР самотужки стримав російський штурм на Куп’янському напрямку
УкраинФорм
2025-07-17T06:15:56Z
Львів завершив ексгумацію "Пагорба Слави", але не всі задоволені: зібрали реакції на розкопки могил
Telegraf
2025-07-17T06:15:12Z
ЗСУ стримують штурми на десятках напрямків - Генштаб оновив карти боїв
Gazeta UA
2025-07-17T06:12:29Z
На Харківщині за добу внаслідок російських ударів постраждали п'ятеро людей
УкраинФорм
2025-07-17T06:09:12Z
Київський зоопарк під час війни хоче купити чотири електромобілі: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:09:01Z
Українці витратили понад 91 мільйон гривень у межах програми «єКнига»
Детектор М
2025-07-17T06:31:32Z
Грошова допомога для ВПО в Дніпрі: хто гарантовано отримає виплати
Политека
2025-07-17T06:31:30Z
Додаткова сесія НМТ: скільки триватиме в цьому році
ZN UA
2025-07-17T06:25:18Z
На Львівщині викрито закупівлю для військових пошкоджених генераторів на суму понад ₴31 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T05:57:56Z
Федоров як майбутній перший віцепрем’єр заявив, що скандальний наказ МОН про «дистанційку» скасують
ZN UA
2025-07-17T05:55:17Z
Китай на тлі військових навчань направив до Тайваню 58 бойових літаків і кораблі
УкраинФорм
2025-07-17T05:45:37Z
Французькі розробники представили новий дешевий дрон-перехоплювач Gobi
InternetUA
2025-07-17T05:40:02Z
Росіяни збільшують випуск антиукраїнських пропагандистських видань. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2025 року
Детектор М
2025-07-17T05:30:42Z
Дрони, перша допомога та боротьба з фейками: що тепер вивчають підлітки на уроках "Захист України"
Хвиля
2025-07-17T05:30:12Z
Невістка й онука Роговцевої чуттєво привітали її з 88-річчям і показали рідкісні фото акторки
24tv
2025-07-17T06:06:20Z
Ви точно його пам’ятаєте: яке взуття було наймоднішим у 90-х
Telegraf
2025-07-17T04:03:58Z
Відомий український артист зізнався у почуттях до Злати Огнєвіч
GlavRed
2025-07-17T03:27:26Z
Буде тобі, враже, так, як відьма скаже: Укрпошта презентувала нову тематичну серію поштових марок
Взгляд
2025-07-17T03:00:29Z
Суд, штраф, заборона: Емма Вотсон виявилася злісною порушницею закону
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
60-річна Елізабет Херлі розкрила свій головний секрет ідеальних фото
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
Надя Дорофєєва показала доньку від Positiff: емоційний коментар співачки
GlavRed
2025-07-16T22:27:23Z
У Києві відбувся ексклюзивний показ «Операції Курськ»
УкраинФорм
2025-07-16T21:42:54Z
З високим рейтингом: 5 нових маловідомих серіалів, які ви могли пропустити
24tv
2025-07-16T21:36:39Z
У Дніпрі затримали молодика, який розсилав листи з погрозами у школи Чехії і Словаччини
InternetUA
2025-07-17T06:28:50Z
Росія масовано атакувала Дніпро дронами: спалахнули пожежі, є жертва й постраждалі
24tv
2025-07-17T06:27:29Z
Вибух на підприємстві під Житомиром: постраждали 232 будинки у п'яти селах
УкраинФорм
2025-07-17T06:24:09Z
$3000 за вплив на лікарів – в отриманні хабаря за документи про інвалідність підозрюють лікаря-інтерна на Тернопільщині
Украина Криминальная
2025-07-17T06:12:13Z
Пожежа на Оболоні: з будинку евакуйовано п'ятьох людей та врятовано песика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:51:45Z
Біля берегів Аляски стався землетрус: наскільки сильним він був
24tv
2025-07-17T05:36:32Z
У Санкт-Петербурзі літали невідомі безпілотники: в аеропорту затримували рейси
24tv
2025-07-17T05:30:19Z
Заплатили до $9000 в криптовалюті незнайомцю з Telegram: на кордоні затримали групу «туристів»
InternetUA
2025-07-17T05:28:23Z
Атака дронів по Дніпру: одна людина загинула, ще п'ятеро постраждали
УкраинФорм
2025-07-17T05:24:26Z
3 знаки зодіаку, які в ретроградний Меркурій отримають добру новину
24tv
2025-07-17T06:15:42Z
Екстремальний спорт, дитмайданчики і риболовля: у центрі України є своє "море", де можна відпочити
Telegraf
2025-07-17T05:33:23Z
Коли найкраще користуватися туалетом у літаку: стюардеса відкрила таємницю
24tv
2025-07-17T05:27:03Z
Швидка насолода: готуємо теплий азійський салат за 15 хвилин – рецепт Ектора
24tv
2025-07-17T04:54:23Z
Найкращі пряні парфуми для чоловіків на будь-який смак: добірка з 10 від Esquire
24tv
2025-07-17T04:00:35Z
Пролежить аж до весни: як правильно зберігати часник, щоб він не гнив
GlavRed
2025-07-17T03:27:01Z
Такі деруни вийдуть ще смачнішими: як їх приготувати із вершково-грибною начинкою
Telegraf
2025-07-17T03:18:31Z
Що насправді приховують публікації у соцмережах: ознаки низької самооцінки
Знай
2025-07-17T02:51:48Z
Проблеми стануть вашими друзями, якщо не викинете цю річ. Що може накликати біду
Telegraf
2025-07-17T00:33:10Z
Більше ніж форма — Динамо Київ презентує нові комплекти: онлайн-трансляція
Football.ua
2025-07-17T06:28:23Z
«Шахтар» проведе матч у відповідь проти «Ільвеса» в Лізі Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-07-17T06:21:46Z
Баварія змінила трансферні плани щодо півзахисника на тлі травми Мусіали
Football.ua
2025-07-17T06:12:56Z
Хто переможе у реванші та чи буде нокаут: інтерв'ю з Шатерніковою про бій Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-17T06:00:49Z
Дуда став гравцем Аль-Іттіфаку
Football.ua
2025-07-17T05:40:58Z
Парма цікавиться півзахисником, який не потрібен Арсеналу
Football.ua
2025-07-17T05:22:13Z
"Не даю жодних шансів": ексчемпіон світу зробив категоричний прогноз на битву Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-17T05:06:18Z
Вердер домовився з нападником Ювентуса
Football.ua
2025-07-17T05:00:28Z
Ільвес — Шахтар. Напередодні
Football.ua
2025-07-17T04:45:46Z
Ford показав 271-сильну ексклюзивну версію Bronco
AutoCentre
2025-07-17T06:09:28Z
Влетів в евакуатор і майже рік пробув у комі: як найстрашніша загибель пілота змінила Формулу-1
24tv
2025-07-17T04:15:19Z
Фірма з евакуації авто зловживала становищем, вимагаючи до 15 тисяч доларів за повернення машин
Топ Жир
2025-07-17T01:18:50Z
Subaru встановлює додаткову плату у 7000 доларів за нову гібридну версію Crosstrek
Топ Жир
2025-07-17T00:48:49Z
Штурмують ринок в Україні: експерти назвали ТОП-5 найнадійніших китайських авто
GlavRed
2025-07-17T00:27:34Z
“Екологічний” завод GM вироблятиме не лише електромобілі, а й великі бензинові авто
Топ Жир
2025-07-17T00:03:56Z
Найпопулярніша модель Mitsubishi перейде на гібридну версію до 2026 року
Топ Жир
2025-07-16T23:18:22Z
Унікальний Mazda RX-7 з фільму “Токійський дрифт” від Veilside був проданий за мільйон
Топ Жир
2025-07-16T23:03:24Z
Volvo почне виробляти позашляховики у США, щоб уникнути митних зборів Трампа
Топ Жир
2025-07-16T22:03:53Z
Колишній інженер OpenAI розповів про жахливі умови праці
InternetUA
2025-07-17T06:31:09Z
Apple готується знизити ціну на свій перший складаний iPhone Fold
InternetUA
2025-07-17T06:25:52Z
Новий інсайдер підтвердив значний виступ камери iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-07-17T06:09:30Z
Найбільший фрагмент Марса на Землі продано на аукціоні за $5,3 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:09:00Z
Аватари Грока вже хочуть займатися сексом і спалювати школи
InternetUA
2025-07-17T06:01:14Z
ШІ проти людей. Дослідження показало, чиї робочі місця вже перебувають під загрозою
InternetUA
2025-07-17T05:22:58Z
Магнітна буря 17 липня: яка її потужність
TSN
2025-07-17T05:03:13Z
Як очистити розʼєм зарядки смартфона без ризику
InternetUA
2025-07-17T05:01:02Z
Українські розробники інтегрували систему машинного зору у вітчизняні бойові дрони
InternetUA
2025-07-17T04:01:44Z