MY.UAНовини
"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя
"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя

"З лікарні прислала фото з коротким волоссям". Друзі та колеги Ніни Матвієнко – про її останні місяці життя

Новина про те, що 8 жовтня не стало легендарної співачки Ніни Матвієнко, стала шоком для українців. Мало хто знав, що останні місяці вона мужньо боролася з важкою хворобою.

Про це ОBOZREVATEL розповіли відомі українці, які мали честь спілкуватися з Ніною Матвієнко не тільки на сцені, а й у звичайному житті. Друзі та близькі поділилися особистими спогадами про велику українку.

Подруга Валентина Ковальська: "Ми народили в один день синів"

Народна артистка України Валентина Ковальська, яка співала з Ніною Матвієнко та Марічкою Миколайчук (дружиною легендарного Івана Миколайчука) у тріо "Золоті ключі", каже, що для неї новина про смерть Ніни – страшний удар: "Немає сил – це щось страшне для мене. Ну, як можна? В один рік небеса забрали і Ніну, і Марічку?" Марічка Миколайчук пішла у засвіти у лютому, а тепер – Ніна Матвієнко.

"Ми з Ніною виросли в різних регіонах: вона – на Житомирщині, я на Хмельниччині, – розповідає ОBOZREVATEL Валентина. – Але коли вступили в студію хору імені Григорія Верьовки і дізналися, що обидві вчилися в інтернатах, стали друзями. Ми з одного року. І так разом – майже 60 років. Тріо наше створене в 1968 році в хаті Івана Миколайчука. Ми там вперше разом заспівали, в хорі сиділи в різних партіях. Ніна – сопрано, я – перший альт, Марічка – другий альт. Ми дуже хотіли, щоб Марічка запросила нас додому – побачити Івана, того знаменитого кіногероя. А коли потрапили до них, він сам попросив: "Дівчата, заспівайте!". Коли закінчили, так тихо стало – а людей було багато. А Іван каже: "Ну, дівки, ви мої". І ми стали великими друзями. З їхньої хати, як то кажуть, не вилазили. Весь час у них: на вечірках, зустрічах. Потім знімалися в фільмі Миколайчука "Пропала грамота".

"Вдома у Ади Роговцевої і Костя Степанкова були з Іваном і Марічкою, – продовжує Ковальська. – В інтернеті є відео, де вона з родиною виконує пісню "Ішло дівча лучками". Ми теж були в кімнаті під час цього запису, за столом сиділи, але показують нас мигцем".

Валентина згадує про роки молодості, які провела поряд з Ніною: "Після закінчення студії нас взяли в хор Верьовки, кажу: "Слухай, Ніно, давай, будемо далі десь вчитися". Пішли в Шевченка – вивчати літературу, фольклор. Закінчили філологічний факультет. Багато гастролювали, вчилися заочно – важко було. Заміж повиходили, синів народили в один день – 15 липня. Її другий син Андрій, а мій перший син Іван. Нінин Петрусь – до неї в пологовий привітати, ще й до мене встиг заскочити. Ми дружили родинами".

"Останній раз з Ніною ми бачилися влітку цього року, – згадує Валентина Ковальська. – Їздили разом на день народження Івана Миколайчука на Буковину. Зустріч була призначена на 10 ранку, побоювалися, що ніхто не прийде. А людей було! Навіть дивлюся: сестра Володимира Івасюка сидить з чоловіком. Потім поїхали до музею Миколайчука в його рідному селі, згодом – в одну із шкіл, ввечері був ще один захід. І Ніна все це витримала, не було навіть натяку на те, що погано почувається. Вона дуже гарний вигляд мала. Правда, був один момент: нас пригощали полуницею. І ввечері, коли Ніна їхала на Київ, з потягу прислала мені фото: "Подивись!" Її лице різко набрякло. Очевидно, вже погано працювала підшлункова".

"Я знала, що Ніна лежить у лікарні, що їй зробили операції, але була впевнена, що її витягнуть. Робили операцію на підшлунковій, а потім ніби на нирках, – каже подруга Ніни Матвієнко. – Уточнення, на що саме саме хворіє, не було. Я думала: ну буває, вік. Підтримувала, висилала всякі смішинки. Вона мені написала: "Вже одна операція пройшла, ще другу чекаю". Після другої прислала фото. Сиділа в кріслі, гарно виглядала, правда, з коротко підстриженим волоссям. Написала: "Я вже можу сидіти, слава Богу". Я відповіла: "Ти будеш не тільки сидіти, а й літати на крилах пісень". Хіба ж могла подумати, що все так страшно?"

Оксана Муха: "В душі вона була як дитина"

"Ніна була надзвичайно глибокою людиною, вона відчувала те, про що інші навіть не задумувалися – тому вона так співала, – ділиться спогадами співачка Оксана Муха. – Вразлива, тонка. Вперше наша зустріч відбулася на першому міжнародному конкурсі Квітки Цісик. Саме Ніна Митрофанівна дуже повірила в мене, вирішила, що саме я заслуговую на перемогу. Пізніше запрошувала її у свої проєкти для Квітки Цісик – вона відгукувалася. Коли ми робили один із концертів, запитала про її бажання оплати, а вона: "Ми Квітку робимо чи гроші заробляємо?".

"Ми багато спілкувалися телефоном, – продовжує артистка. – Називала мене "моя Муха золота!" Вона була великою веселункою, дуже любила жартувати. В душі вона була як дитина. Дуже довіряла людям, любила їх. Ми могли зідзвонитися просто так, довго говорити – Ніна була балакуча. Не могли попрощатися – тема за тему чіплялася".

"Пригадую, якось прийшла на її концерт, а вона зробила його лише з одних колискових, – згадує Оксана Муха. – Зал проникливо слухав, а я сиділа і думала: яка вона смілива! Я завжди переживаю, готуючи виступи, щоб була різноманітна програма, а Ніна зробила лише колискові – і глядачі в захваті. Вона не йшла на поводу у публіки, а вела за собою. Голос завжди був при ній – чи вона була хвора, чи важко, чи легко – співала".

"Останній раз ми спілкувалися в кінці серпня. Ніна не сказала мені про хворобу, – продовжує Оксана. – Вислала фото, де вона підстрижена коротко. Я запитала, що сталося: така рішуча зміна. Вона: "Не переживай, все добре. Набридло довге волосся". А я не наважилася лізти в душу. Я теж довго мовчала про свою хворобу. Я вважаю, що такі хвороби є виною людей, які заздрять та ненавидять – вони посилають жахливу енергію на людей, які відкриті душею та серцем. Рак сам по собі не з’являється – це на совісті поганих людей".

"Ніна Матвієнко – це легенда, ціла епоха української пісні. З нею вона відходить. Нам залишається слухати лише записи. Саму її ніхто не повторить, – додає артистка. – В той час, коли українська пісня фактично винищувалася, коли була непопулярна, Ніна зберігала пісню – ніхто її про це не просив. Не спонукав, не давав грошей. Це була її данина нашій культурі. Є пісні, які я ніколи ні від кого не чула, окрім неї. Я сподіваюся, що ті, хто не розуміли цього до сьогодні, з її втратою усвідомлять, хто вона була для нас".

Анжеліка Рудницька: "Вона до останнього турбувалася, щоб залишатися справжньою княгинею"

"Коли заборонялося українське, зокрема – етнічно-фольклорне, Ніна Матвієнко могла разом з усіма співати "русские песни" чи якісь комуністичні, але вона цього ніколи не робила, – каже співачка та телеведуча Анжеліка Рудницька. – Всі її пісні були українські, українською та про Україну. "Ой роде наш красний" вона співала на всяких урядових заходах – і навряд би ще комусь таке дозволили. А "Дикі гуси" Поклада і Рибчинського! Ця пісня настільки стала популярна, що багато хто вважає її народною".

"Ми дружили, вона мене називала "доцею". Сиділи якось у мене в майстерні і жартували з цього приводу. Вона сміялася: "Подивись на мене, на себе і на Тоню: хто більш на мене схожий?" – продовжує Рудницька. – Бувала в неї неодноразово вдома. Запрошувала на свій знаменитий борщ. Я віднікувалася, бо вегетаріанка, а вона: "Ти що, доцю, я сама майже не їм м’яса!". Вона була дуже проникливою: тонко відчувала світ. Коли я сильно захворіла, нікому не розповідала, а вона як рентген: "Доцю, все по очах бачу, розповідай". Вона була людиною, з якою ділилася тим, що могла довірити тільки мамі. Була неймовірною оптимісткою. Я пам’ятаю смішні настанови від неї: "Так, доцю, голова завжди має бути вимитою, волосся гарно зачесане, губи нафарбовані. І пішла в це життя!". Коли я лежала паралізована і вибиралася потихеньку з цього, вона мені казала: треба співати – завжди і скрізь"

"Пам’ятаю, під час Революції Гідності ми намерзлися на Майдані так, що вже цокали зубами, – згадує Рудницька. – Зайшли на Прорізній у невеличку кав’ярню. І Ніна Митрофанівна несподівано почали співати щедрівку "Небо ясне зірки вкрили". І це було так чарівно! Щойно Майдан – запах диму, напруження – і тут раптом пісня, яка просто розтоплює душу. Я обожнювала, коли вона раптом починала співати: згадає якусь історію – і полилася пісня. Вона знала мільйон українських пісень".

"Ніна жила завжди на повну, не давала собі бронзовіти. І з реперами експериментувала, і скільки дуетів записала. І таким чином ще якусь значну частину аудиторії змогла зацікавити українською музикою. Однак, незважаючи на те, що багато було записано та знято про Ніну Матвієнко, все одно величезний пласт залишився поза увагою, – впевнена Анжеліка Рудницька. – Зараз, коли ми прощаємося з великою українкою, хочеться кричати криком: давайте менше розповідати про "хороших руських – кажіть про своїх. Бо, коли вони йдуть, з ними втрачаємо цілий Всесвіт. Ніну Матвієнко все життя треба було записувати-записувати. Ми не оцінили її велич, як і багатьох інших великих українців".

"Я знала, що вона хворіє, але дуже вірила в її одужання, – додає Рудницька. – Вона ж дуже сильна, скільки всього пережила – і вистояла. Сподівалася, що внутрішня сила допоможе їй подолати хворобу. Вона народилася у важкий післявоєнний 1947 рік – тоді дуже багато дітей не вижили. В мене мама з цього року, я знаю з розповідей бабусі, як було важко. Ми, її друзі, дізналися про хворобу відносно недавно. Мовчали, бо вона не хотіла показуватися слабкою. Я запитувала Тоню, чи можна приїхати в лікарню, відповіла, що мама не хоче, щоб її бачили такою. Вона до останнього турбувалася, щоб залишатися справжньою княгинею".

Костянтин Грубич: "Дитинство в неї було непросте – про це вона згадувала з болем"

"Ми познайомилися на початку 90-х років в Одесі на фестивалі, який проводили в "Молодій гвардії". З нею була Тоня – тоді ще маленька. Вона полонила мене тоді своєю якоюсь побутовою щирістю та простотою. А ми ж то її сприймали як зірку. Це дуже вражало", – згадує телеведучий Костя Грубич.

"Я не був її другом – Ніна Митрофанівна брала участь у багатьох наших проєктах, – каже Грубич. – Коли знімали "Смачну країну", приїхала в гості до Сашка Пономарьова, такий формат був: артист приходить до колеги, а той годує. У рамках проєкту ми їздили на батьківщину наших героїв. Так я побував у селі Нелілище Житомирської області. Знімали хату, де Ніна народилася. Це був 2006 рік. Хатинка невеличка, стоїть на краю села. В цьому помешканні виросли 11 дітей, Ніна була п’ятою. Дитинство в неї було непросте – якийсь час жила в інтернаті. Про це вона згадувала з болем".

"Ми не раз зустрічалися на телевізійних програмах, де були експертами, – продовжує телеведучий. – Якось, пам’ятаю, виникла затримка під час зйомок. А вона каже: давайте поспіваємо. Завела пісню – а вся студія підхопила. От вона така проста: хоче – співає. Якось був у неї вдома – не в гостях, а знову ж таки на зйомках. Пам’ятаю, ми разом готували оселедець під шубою. Вона дуже хазяйновита жінка. Дуже мудра. А прислів’я та приказки – це для неї як води випити. Якось зателефонував, а вона каже: казку написала. І читала мені по телефону".

Ірина Федишин: "Коли бачилися на якихось концертах, першою йшла на розмову"

"У нас було багато спільних зустрічей, співали разом. Як людина вона була дуже простою, – розповідає співачка Ірина Федишин. – Не відчувалося ніякої гордовитості, з нею було дуже легко. Сьогодні чомусь згадалося, як вона була у нас вдома. Ми запросили її на благодійний концерт – ми збирали одній дитині гроші на лікування. Чоловік каже: "Давай запросимо Ніну Митрофанівну". Я дуже вагалася, але зателефонувала, а вона спокійно: "Я приїду". Ми її зустріли, запросили додому, мої батьки були здивовані: така легенда – і так просто поводиться. Вона розповідала про своє життя – була дуже відкрита. Згодом, коли бачилися на якихось збірних концертах, першою йшла на розмову: "О, Іро, бачу ти з синами! Старший схожий на Віталіка, а молодший – на тебе". В її голосі на сцені – доброта, ніжність, чистота, щирість, правдивість. От така вона була і в житті".

Ігор Поклад: "О 8 – дзвінок в двері, на порозі – Ніна: "Може ще зарано, але я приперлася!"

Легендарний український композитор Ігор Поклад створив у співпраці з поетом Юрієм Рибчинським пісні, які зробили Ніну Матвієнко відомою на всю Україну – "Чарівна скрипка", "Дикі гуси" і інші.

"Познайомилися на початку 70-х і відтоді майже не розлучалися. Вона мені весь час згадувала, як я витяг її з хору, – сміється Ігор Поклад в розмові з ОBOZREVATEL. – Довго шукав виконавицю для пісні "Дикі гуси". Першою її співала Лідія Відаш. Але це було не те, мені потрібен був голос. І одного разу потрапив на репетицію хору Верьовки і побачив Ніну: маленьку, худеньку – тростиночку. Підійшов до неї: "Хотів би з вами попрацювати". Вона прийшла. Взяла в роботу "Дикі гуси" і вже під час запису на студії сказала: "А що, якщо ми протягнемо оце "о-о-о-й"? Я погодився. І це стало визитівкою цієї пісні".

"Одну зі своїх пісень – "Як я люблю тебе" – писав спеціально для Софії Ротару, – згадує Ігор Дмитрович. – А потім зрозумів, що пісню може заспівати тільки Ніна. Згодом, працюючи над "Піснею про матір" на слова Бориса Олійника, теж розумів, що так, як Ніна, її ніхто не зможе заспівати. Бо цей голос абсолютно неймовірний".

"Напередодні великої війни вийшла моя книжка, де Ніні присвячено багато сторінок: як разом працювали, як вона співала, – продовжує Поклад. – Остання наша зустріч була 10 грудня 2021 року – мені виповнилося 80 років. Ми з дружиною готувалися, розуміли, що будуть гості. Але не думали, що так рано! О 8 – дзвінок у двері, на порозі – Ніна: "Може, ще зарано, але я приперлася!" З шампанським, квітами. У мене дуже багато залишилося відео з нею – в нашій київській квартирі вона часто бувала. Я акомпаную, вона співає. Завжди казала мені "ви" і – Ігор Дмитрович. Часто згадувала, що спочатку дуже мене боялася".

"Ніна – це абсолютно янгольське створіння, – додає композитор. – Її не можна ні з ким порівняти. Скільки в Україні голосів – але немає такого другого. Це не вона співає – це душа співає. Ніна і є душа України. Для нашої сім’ї ця втрата – особиста трагедія".

Ольга Сумська: "Вона бачила віщі сни – розповідала мені про них"

"Не знаю, чому так швидко і чи можна було врятувати, – каже акторка Ольга Сумська. – Ще на Різдво ми разом сиділи за одним столом. Це були Карпати. Ніночка була така прекрасна, сяюча, життєрадісна – навіть думки не було, що скоро все стане по-іншому. Красуня, енергетика зашкалювала, розкішне вбрання, усмішка. Ми зустрічалися на концертах для військових цієї весни та влітку… Декілька місяців – і отака страшна новина. Ми всі шоковані".

"Її голос – як сонце, як хмари, як ріки, як зелені пагорби, дерева – все, що нас оточує, – продовжує Сумська. – Це настільки справжнє – все, що в неї Господь заклав і подарував нам. Виходить на сцену – і нічого більше не треба. Ні фонограм, ні оркестрів. Тільки голос – і мороз по шкірі. Проникає в кожну клітину – думаєш, який же він безкінечний і життєдайний. Я не чула кращого виконання українських пісень. Тішуся, що ми товаришували багато років. Ціную кожне повідомлення – а вона доволі часто їх надсилала. Я пам’ятаю, як вона мені казала, що є чотири види любові: до Бога, до життя, до родини, до друзів. Вона бачила віщі сни – розповідала мені про них часто дуже. Страшно, що я більше не отримаю повідомлення від Ніночки. Ми не поспілкуємося наживо".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ученые выяснили, что произойдет, если астронавт эякулирует в космосе
TSN
2025-02-07T15:48:44Z
В 200 раз быстрее: создана камера, которая распознает объекты со скоростью света
Фокус
2025-02-07T15:43:41Z
Commandos: Origins выйдет 9 апреля — релиз отложили на месяц
GameMag
2025-02-07T15:28:25Z
Продажи PlayStation 5 и Xbox Series X|S приближаются к 100 миллионам консолей — Sony лидирует с большим отрывом
GameMag
2025-02-07T15:22:20Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T15:21:18Z
Полнолуние и новолуние в феврале 2025 года: астрономические события месяца
VGorode
2025-02-07T15:12:30Z
Продажи Dragon Quest III HD-2D Remake превзошли ожидания Square Enix — компания очень довольна
GameMag
2025-02-07T14:52:02Z
В США сделают конкурента китайскому ИИ DeepSeek за 50 долларов: как это получится
Фокус
2025-02-07T14:51:45Z
Джейсон Шрайер: Rocksteady Studios хочет вернуться к созданию одиночных игр про Бэтмена
GameMag
2025-02-07T14:30:55Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T15:39:19Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Как отбелить пластиковый подоконник: 3 лучших метода для решения проблемы
TSN
2025-02-07T14:48:12Z
Мясо без мяса: в Великобритании создали уникальный корм для собак
Фокус
2025-02-07T14:21:17Z
Секрет идеального теста для блинов: что нужно добавить в муку, чтобы получить наилучший результат
TSN
2025-02-07T14:21:13Z
Как накормить всю семью на 160 гривен: экономный рецепт, когда три дня до зарплаты
Telegraf
2025-02-07T14:06:35Z
Как ухаживать за фикусом зимой: главные ошибки и важные советы
Знай
2025-02-07T13:51:51Z
Туристический путеводитель по Солнечной системе, где одна планета еще хуже другой
Фокус
2025-02-07T13:42:26Z
В Якутию прибыл самолет, заполненный телами мертвых окупантов: очевидцы шокированы
TSN
2025-02-07T15:48:16Z
Украинку экстрадировали из Польши: что она сделала
Comments UA
2025-02-07T15:42:26Z
СБУ разоблачила 17 организаторов "схем для уклонистов"
Корреспондент
2025-02-07T15:42:02Z
Подросток сдала в ломбард драгоценности матери, чтобы купить себе сережку для пирсинга
Фокус
2025-02-07T15:30:00Z
Суд наконец-то наказал мужчину, который пьяным зарезал девятиклассника в Киеве
Telegraf
2025-02-07T15:21:20Z
Масштабные схемы уклонения от мобилизации: среди задержанных глава ВЛК и начальник РТЦК
Comments UA
2025-02-07T14:57:57Z
"Списывали" бойцов со службы: в Виннице задержали чиновника и двух врачей
Апостроф
2025-02-07T14:51:12Z
Резонансе убийство в Ровно: мужчину забили до смерти прямо на вокзале
TSN
2025-02-07T14:48:29Z
Шесть криминальных авторитетов на скамье подсудимых: масштабная спецоперация
Comments UA
2025-02-07T13:27:34Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Лайфхак от львовского водителя, как оригинально припарковать авто
Telegraf
2025-02-07T15:33:42Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T15:18:26Z
Ситуация критическая: россияне атакуют на неожиданном направлении
Comments UA
2025-02-07T15:12:10Z
Враг увеличил количество атак на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2025-02-07T15:00:52Z
Гороскоп на 8 февраля: Овнам — трудности, Весам — романтика
Telegraf
2025-02-07T15:00:43Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T14:45:44Z
"Россия оккупировала Торецк": что говорят в Украине
Comments UA
2025-02-07T14:33:43Z
В РФ заявили о полной оккупации Торецка Донецкой области: что известно о судьбе города
Фокус
2025-02-07T14:06:00Z
В Харькове уберут старые сирены: как теперь будут оповещать об опасности
Comments UA
2025-02-07T13:48:09Z
Бывшая избранница "Холостяка" Терена ответила, возможно ли их воссоединение: "Есть грань"
TSN
2025-02-07T15:48:06Z
Что посмотреть с детьми: лучшие семейные комедии для всей семьи
Comments UA
2025-02-07T15:33:40Z
Рецепт идеального свидания: чем порадовать себя и близких ко Дню влюбленных
Marie Claire
2025-02-07T15:27:00Z
Где сейчас Юрий Хусточка, который играл в "золотом" составе "Океана Эльзы"/Что известно о жизни и гражданской позиции музыканта
Апостроф
2025-02-07T15:18:56Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T14:42:16Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T14:06:57Z
"Зовите меня Йедольф!": Канье Уэст написал с десяток оскорбительных сообщений в Х
Фокус
2025-02-07T13:51:52Z
"Им это не интересно": Анджелина Джоли рассказала об увлечениях своих детей
Фокус
2025-02-07T13:51:33Z
Абие: о манифесте против насилия, магии числа "40" и пути к Евровидению 2025 — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
Военную службу в Украине реформируют: что изменится
BigMir
2025-02-07T15:39:50Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T15:39:28Z
РФ опозорились в Индии: что показала вместо новейшего самолета, которому «нет аналогов»
Comments UA
2025-02-07T15:33:32Z
Мобилизация 18-летних: военная объяснила, нужно ли призывать юношей
Знай
2025-02-07T15:30:19Z
"46% НПЗ в России уничтожено": перехват ГУР разговора россиянина с Брянщины
Апостроф
2025-02-07T15:27:24Z
В Украину хлынут тысячи мигрантов: индусы, африканцы и азиаты займут рабочие места
Знай
2025-02-07T15:12:50Z
Большей половиной населения Земли правят мужчины, которым за 70 лет, - Bild
UAToday
2025-02-07T15:03:45Z
В РФ в детсаду показали представление о колобке, идущем в армию
Корреспондент
2025-02-07T15:03:23Z
В Минобороны заговорили о реформе в ТЦК и СП: что изменится в мобилизации
Comments UA
2025-02-07T15:00:34Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:48:10Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T15:30:32Z
Вернуть Запорожскую АЭС и прекратить обстрелы: что нужно требовать у РФ в обмен на транзит газа
Фокус
2025-02-07T15:21:58Z
Графики отключения электроэнергии 8 февраля 2025: к чему готовиться украинцам
Политека
2025-02-07T15:21:12Z
Тарифы в Украине могут измениться и больно ударить по кошелькам: появились прогнозы на 2025 год
Политека
2025-02-07T15:00:22Z
Работать нужно с гривнами? Известный таролог дал прогноз по валюте на 2025 год
Знай
2025-02-07T14:51:20Z
Ощадбанк взимает долг за старые карты: срок истек, но платите проценты
Знай
2025-02-07T14:30:15Z
Сотни мер контроля и протоколов: Госэкоинспекция назвала главных нарушителей экологического законодательства за неделю
Знай
2025-02-07T14:21:54Z
Махинации с добычей угля на миллионы: во Львовской области завершили расследование
TSN
2025-02-07T14:12:58Z
Импортные овощи дорожают, а украинские не выдерживают конкуренции: когда безумные ценники пойдут на убыль
Знай
2025-02-07T14:12:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Многолетний посол Украины в Беларуси подал в отставку
ZN UA
2025-02-07T15:45:23Z
В США объяснили, почему членство Украины в ЕС и НАТО выгодно Западу
Comments UA
2025-02-07T15:42:56Z
План Трампа по завершению войны в Украине может стать большим сюрпризом – Telegraph
TSN
2025-02-07T15:36:59Z
Есть все необходимые условия: в Украине заговорили о появлении "грязного ядерного оружия"
Comments UA
2025-02-07T15:27:02Z
У Зеленского назвали большую беду Украины: чьим станет источник силы
Comments UA
2025-02-07T15:18:39Z
Кот Пальмерстон возвращается: бывший мышелов МИД снова на службе
TSN
2025-02-07T15:18:38Z
Тайное послание шляпы Мелании Трамп: как первая леди переиграла всех
Marie Claire
2025-02-07T15:15:46Z
У РФ стало меньше возможностей атаковать Украину "Шахедами": что произошло
Comments UA
2025-02-07T15:12:31Z
В МИД готовят встречу Сибиги и Рубио
Корреспондент
2025-02-07T15:09:51Z