Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") подав заяву на Кабінет міністрів до правоохоронних органів. За словами нардепа, уряд так і не виконав своїх зобов'язань щодо імплементації закону для ліквідації схем на митниці.
Про це повідомив сам Гетманцев у Telegram-каналі. "У кожної проблеми є прізвище. Тому хочу запитати у шановних чиновників, хто конкретно понесе кримінальну відповідальність за завдану шкоду державі у війну та відшкодує їх? Звертаюся із заявою до правоохоронців", – заявив народний депутат.
Прізвище нардеп не озвучив. Проте нагадав, що відповідальним за ухвалення підзаконних актів відомством є Міністерство економіки. Його очолює Юлія Свириденко.
Йдеться про закон №2957-ІХ. Документ покликаний унеможливити схеми щодо заниження митної вартості сировинних товарів при їх експорті з України. Наприклад, це металобрухт, насіння соняшнику та багато іншого. Таке заниження вартості використовується, щоб "оптимізувати" суму вивізного мита.
Закон було ухвалено депутатами Верховної Ради ще в лютому-2024. З того часу вже сім місяців, але нові правила так і не запрацювали.
"Уряд досі так і не зміг ухвалити прості підзаконні акти, чим очевидно сприяє продовженню існування схем із заниження вивізного мита при експорті товарів", – пояснив депутат.
При цьому Кабміну давали час на розробку всіх необхідних документів, зазначив Гетманцев. "За узгодженою позицією з Мінекономіки (яке є відповідальним за розробку підзаконки) було визначено, що Закон буде введений в дію лише з першого числа другого місяця, наступного за місяцем набрання ним чинності, для того, щоб уряд встиг розробити відповідні підзаконні акти", – нагадав нардеп.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні викрили корупційні схеми у податковій службі та на трьох обласних митницях. За даними слідства, митники за хабарі "допомагали" бізнесменам ввозити свої товари "за прискореною процедурою", а також "минати" обов'язкові імпортні платежі.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Нне ведіться на фейки!