MY.UAНовини
Майбутнє України важливіше, – інтерв'ю з ASTELLE, яка в Норвегії придбала автівки для ЗСУ
Майбутнє України важливіше, – інтерв'ю з ASTELLE, яка в Норвегії придбала автівки для ЗСУ

Майбутнє України важливіше, – інтерв'ю з ASTELLE, яка в Норвегії придбала автівки для ЗСУ

Ці автівки відправилися до земляків Анни – уродженців села Жовтанці, що на Львівщині, які зараз захищають нашу країну від окупантів. Для проєкту "Інтерв'ю24" українка, яка проживає в Норвегії, розповіла про свою волонтерську діяльність, музичну кар'єру та зізналася, що маюйбутнє України для неї зараз набагато важливіше за її власне.

Все почалося з першого дня війни, – про волонтерство та допомогу ЗСУ

Аню, ви постійно допомагаєте українцям. Своїм прикладом підштовхуєте людей, які за кордоном, допомагати ЗСУ. Як почалася ваша волонтерська діяльність?

Все почалося з першого дня війни. Я допомагала, як могла. Купляла різні речі, продукти, які були потрібні на той момент. Тут, у Норвегії, а саме у селі Хемнесбергет, де жила раніше, ходила у волонтерські центри з тими пакетами, брала участь у мітингах, залучала друзів. Ці мітинги часто відбувалися біля російського посольства.

Анна Аніта Яськів на мітингу на підтримку України: дивіться відео онлайн

Також співала на благодійних концертах, з яких всі кошти йшли на допомогу Україні. Працювала в центрі для біженців, де допомагала їм з різними повсякденними справами.

Щоб заробляти на донати, у вільний від навчання час підпрацьовую перекладачем з української на норвезьку.

Від початку війни я хочу допомагати всім, чим можу, але все одно постійно здається, що цього мало. Крайня моя допомога наразі це й були автівки, які я купила й ми відправили їх в Україну.

Чому для вас важливо допомагати? Адже багато років живете у Норвегії, війна, здавалося б, дуже далеко від вас.

Я розумію, що фізично дуже далеко від України, давно там не була, але все одно Україна завжди в моєму серці. Я не забуваю про неї, щодня думаю, хвилююся за родичів і друзів, які там залишилися, за всіх людей. Мене це турбує та не дає спокою. Та й весь світ допомагає Україні. А якщо так, то й тим більше маю це робити.

Так, більшу частину свого життя я прожила в Норвегії, але в мені тече українська кров і серце болить за Україну. Я вважаю, що зараз майбутнє України набагато важливіше за моє майбутнє.

А як ваші норвезькі друзі ставляться до такої позиції та волонтерської діяльності?

Звісно, підтримують. Вони донатять, поширюють мої дописи, щоб і їхні знайомі також долучалися до допомоги Україні. Як я вже казала, ходили зі мною на мітинги.

Щодо зборів та поширень. В Україні зараз дуже багато активних зборів для ЗСУ. Однак часто їх важко закривати, особливо останнім часом. Як особисто ви мотивуєте людей за кордоном донатити?

Це складне питання. Мені допомагає впізнаваність. У тому селі, де я жила, багато людей знали мене, оскільки займаюся музикою, виступаю з шести років. Там я вже маю певну довіру, люди знають, що я з України.

Анна Аніта Яськів закликає донатити: дивіться відео онлайн

Одна жінка навіть сконтактувала зі мною щодо купівлі автівок. Її надихнула ця історія, вона відкрила свій збір і зараз збирає кошти на ще одну автівку.

На мою думку, важливо не здаватися й постійно робити хоча б щось, щоб допомогти. Треба поширювати збори, пояснювати, чому вони важливі. А також шукати інші способи допомоги. Якщо ми залучаємо людей до збору, то треба дуже активно це робити саме тоді, коли відкрили його.

Так, погоджуюся. З часом інтерес в людей зникає, важче заохотити донатити. Мало віриться, але цієї зими буде два роки, як ми живемо в стані повномасштабної війни й донат для українців – це вже щоденна звичка. Хоча, будьмо відверті, інтерес до зборів часом згасає. Кажуть, що українці втомилися від війни, але це не так. Як би це не звучало, але війна стала нашим життям. І ми мріємо про повернення до мирних буднів, всіляко допомагаємо ЗСУ наближати перемогу. А що можете сказати про європейців? Вони втомилися від війни в Україні?

Я читала про те, що Європа нібито змучується від війни, але наразі, на мою думку, це ще не дійшло до Норвегії. Тут люди продовжують допомагати, як можуть, донатити.

Зараз я живу в Осло, до цього жила в селі Хемнесбергет. Тамтешні жителі завжди допомагали українцям. На початку війни там всі контактували з моєю сім'єю, бо ми з України. Вони питали, що потрібно з одягу, продуктів гігієни, дитячих іграшок тощо. Також допомагали біженцям, які приїжджали туди, з житлом.

Батьки надихають допомагати людям, – як сім'я Анни купує автівки для ЗСУ

Ваша сім'я стала однією з тих, які допомагали землякам знайти прихисток на чужині. Зокрема, разом з батьками ви займалися гуманітарною допомогою. Чи актуально це ще зараз?

Як ви вже зазначали, мій тато родом з села Жовтанці, що розташоване у Львівській області. Там збирали кошти на автівки для хлопців з ОТГ, які служать в ЗСУ. Я дізналася про це й захотіла допомогти, щоб пришвидшити процес. Не хотілося втрачати час, бо він дуже дорогоцінний і важливий для наших військових. Тато допоміг придбати автівки й передати їх в Україну: спершу в Жовтанці, а вже звідти автомобілі поїхали на передову.


Анна Аніта Яськів з автівками для ЗСУ / Фото з особистого архіву

Мій батько зараз зосередився саме на купівлі автівок. Він їх знаходить, домовляється з людьми, які перевозять, розв'язує всі організаційні питання. Він постійно шукає, як допомогти. Ми разом купляли турнікети й відправляли їх у волонтерську організацію "Мужність в Україні". А мама працює в центрі допомоги біженцям – вчить їх норвезької мови. Якщо буде потрібно, ми й надалі шукатимемо і відправлятимемо в Україну потрібні речі.

Батьки постійно надихають мене допомагати людям.

А на що збираєте кошти зараз?

Зараз ми разом з жінкою, про яку я казала раніше, через фейсбук збираємо кошти на нову автівку, яка також відправиться до хлопців із Жовтанців, які зараз воюють. Я дуже пишаюся татом, бо він дуже активний. Вже знайшов цей третій автомобіль.І я також дуже хочу допомогти зі збором коштів на нього, тому підпрацьовую на перекладах, музиці, концертах, щоб закрити хоча б половину суми. Сподіваюся, вдасться це зробити якнайшвидше.

Звісно, що це не остання автівка, яку ми купуємо для ЗСУ. Це лише початок. Ми будемо рухатися далі, масштабуватися. Це триватиме до перемоги України.

Музика завжди була в мені, – про благодійні концерти та кар'єру співачки

Ви зазначили, що збиратимете кошти на концертах, написанні музики. Так волонтерську діяльність поєднуєте з кар'єрою співачки. На цьому моменті хочу трохи зупинитися. Як українка підкорює норвезькі сцени?

Музика завжди була в мені. Не можу сказати, що це мій вибір. Просто я такою народилася, це в кожній клітині мого тіла, не можу по-іншому.

З шести років я виступаю на концертах, талант-шоу, весіллях та інших заходах. Саме так я збирала гроші, відкладала їх на банківський рахунок, а тепер використала у дорослому житті – придбала автівки для ЗСУ.

Музика – це моя стихія. Не можу без неї. Вона дає мені дуже багато щастя. Також розумію, що зараз музика є моєю зброєю. Маю на увазі те, що можу допомагати людям піснями, які торкаються серця, доносити меседжі, що важливі для мене.


ASTELLE на сцені / Фото з особистого архіву

А тексти й музику пишете самі?

Так, звичайно. Вважаю, що кожен артист сам має писати свою музику. Я можу писати разом з кимось, але завжди повинна бути залучена в цей процес. Музика буде справжньою, якщо йтиме від серця. Інакше не бачу в цьому сенсу.

Також я пишу для інших артистів з Норвегії. Є й твори для реклами. На благодійних концертах сама співала українською. Мрію повернутися додому й провести там концерт, щоб зібрати кошти для наших захисників.

Це твоє коріння, – про важливість української мови

Судячи з нашої розмови, ви чудово володієте українською мовою, хоча й більшу частину життя живете в Норвегії. Наскільки важливим для вас є мовне питання?

Я дуже вдячна батькам за те, що вдома ми завжди розмовляли українською. Коли я вчилася у першому класі в норвезькій школі, паралельно мама вчила мене читати й писати українською.

Мова – це твоє коріння, частина тебе, частина культури. У Норвегії мені часто кажуть, що українська та російська – дуже схожі, питають, яка між ними різниця. І я пояснюю, що це не так. До прикладу, подібними є норвезька і шведська. Тобто, якщо ти розумієш норвезьку, то можеш зрозуміти шведську і навпаки. Але хіба не буде дивно, якщо у Норвегії говорити шведською?

Тому для мене дуже важливо зберігати українську. Невже її так важко вивчити, що досі багато людей розмовляють російською? У мене траплялися випадки, коли допомагала з перекладом російськомовним українцям, але вони перепрошували за суржик і старалися говорити українською. І я казала: "Нічого страшного. Важливо саме те, що ви стараєтеся".

А яка україномовна пісня подобається найбільше?

На благодійних концертах серед україномовних пісень я виконувала лише одну – "Обійми". Цей трек "Океану Ельзи" для мене є одним з найулюбленіших та найважливіших. Це дуже сильна пісня. Перші рази, коли слухала, постійно плакала. І вона торкається серця людей. У Норвегії люди не знають та не розуміють українську мову, але вони відчувають її через настрій, мелодію, емоції.

Виступ ASTELLE перед королем Норвегії: дивіться відео онлайн

Мене тягне додому, – про повернення в Україну

Чи думаєте над поверненням в Україну та розвитком музичної кар'єри тут?

Це дуже складне питання. Чесно скажу, вже мала розмови з мамою щодо цього. Останнім часом мені дуже хотілося в Україну. Коли бабуся з дідусем були живі, часто їздила до них на канікули. Востаннє була в Україні у 2017. І після цього неодноразово казала мамі, що мене тягне туди, але не могла пояснити, що саме зі мною відбувається. Тоді почалася пандемія, потім я вступила в університет, не було часу для поїздок. А тепер війна.

Інколи уявляю, яким було б моє життя, якби я залишилася в Україні. Чи могла б почати все заново, переїхавши туди? Якась частина мене, напевно, хотіла б спробувати. Без сумніву, я поїду в Україну, точно проведу там кілька тижнів. Чи залишуся жити? Не можу стверджувати, що ні. Мене тягне додому. Хочу до Львова.


ASTELLE на сцені / Фото з особистого архіву

Що для вас буде перемогою України?

Україна переможе тоді, коли діти зможуть міцно та безтурботно спати у своїх ліжечках вдома. Коли біженці повернуться додому. І коли жодна країна навіть у думках не посягне на суверенітет України.

Теги за темою
музика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Скільки носорогів на малюнку: тільки геній зможе правильно порахувати за 10 секунд
GlavRed
2025-02-09T05:21:11Z
На складах Apple залишилося мало iPad та MacBook Air
InternetUA
2025-02-09T04:04:50Z
Як підсилити мобільний сигнал під час відключення світла: корисні поради
Политека
2025-02-09T04:00:00Z
Браузер Edge стежитиме за вашим екраном, щоб захистити від шахраїв
InternetUA
2025-02-09T03:03:17Z
Boeing скоротить 400 співробітників програми місячних ракет
InternetUA
2025-02-09T02:43:14Z
TikTok дозволить користувачам із США завантажувати застосунок з сайту
InternetUA
2025-02-09T01:04:42Z
«Сімпсони» заговорили закарпатським діалектом
CutInsight
2025-02-09T00:18:33Z
У США можуть заборонити DeepSeek та інші китайські ШІ-сервіси
InternetUA
2025-02-09T00:04:36Z
Що робити, якщо ноутбук завис: корисні поради
Политека
2025-02-09T00:00:16Z
Просто райська насолода: як приготувати млинці-рафаелки
Telegraf
2025-02-09T04:15:29Z
Як приготувати тірамісу: рецепт італійського десерту від Євгена Клопотенка
Политека
2025-02-09T02:01:23Z
3 поради для наближення до успіху
CutInsight
2025-02-09T00:21:58Z
Очі сяятимуть як топази: названо ідеальний колір волосся для сірих очей
GlavRed
2025-02-08T23:27:54Z
Витончена вечеря за лічені хвилини: запіканка як з ресторану на всю сім'ю
24tv
2025-02-08T20:03:31Z
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
InternetUA
2025-02-08T18:01:21Z
Затиснуті між двома реальностями: чому люди поводяться неадекватно в аеропортах
Фокус
2025-02-08T18:00:36Z
Швидкий порятунок: що робити, якщо в орхідеї відмирають корені
24tv
2025-02-08T17:51:03Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Рекордний за останні 4 роки: у Карибському морі стався потужний землетрус
24tv
2025-02-09T05:21:13Z
Вибухи на Київщині, в Одесі і не тільки: що відомо про нічну атаку Росії на Україну
Telegraf
2025-02-09T04:51:19Z
Росіяни вивезли українку в рабство: подробиці моторошної історії 21-річної харків’янки
TSN
2025-02-09T04:36:25Z
Вкрали гроші прямо з банківського рахунку: в Харкові в магазині пограбували 84-річну жінку
InternetUA
2025-02-09T04:22:14Z
Три дні блукали, але до Румунії так і не дійшли: прикордонники затримали ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:36:55Z
В Одесі побили 72-річну матір загиблого воїна. Мер Труханов відреагував
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:33:03Z
Китайське судно з дизельним пальним та мазутом зазнало аварії біля Сахаліна – відео
Лига
2025-02-09T00:30:15Z
Через обробку номера від клопів у готелі Шрі-Ланки померли дві туристки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T00:06:50Z
У Фінській затоці зазнав пошкодження російський кабель зв'язку
УкраинФорм
2025-02-08T23:34:00Z
Кров ветерана та ефектний політ у нокдаун: Чісора безжально побив Валліна у Манчестері
24tv
2025-02-09T05:06:37Z
Донецький "Шахтар" купив форварда збірної Бразилії
Gazeta UA
2025-02-09T02:39:18Z
Чісора відправив суперника у неймовірний нокдаун: "політ" Валліна став мемом
Telegraf
2025-02-09T01:24:00Z
Колишній суперник Кличка та Усика у 41 рік здобув перемогу над шведським боксером
ZN UA
2025-02-09T00:39:52Z
У Канаді стартували «Ігри Нескорених»
УкраинФорм
2025-02-09T00:27:34Z
Усик, Дюбуа та Джошуа: Чісора влаштував перформанс із вибором свого суперника на ювілейний бій
24tv
2025-02-09T00:09:23Z
Закривавлений Чісора знищив Валліна у своєму "останньому танці" в Манчестері
24tv
2025-02-08T23:45:12Z
Чісора провів найкращий бій у кар’єрі, двічі відправивши у нокдаун шведського гіганта
Telegraf
2025-02-08T23:42:51Z
Він не мій брат, – Кличко оцінив шанси провести бій з Усиком
24tv
2025-02-08T23:27:50Z
В Україні без опадів: прогноз погоди на 9 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T05:15:52Z
Росія стягує війська під Торецьк: ISW попереджає про можливий наступ на Костянтинівку
Gazeta UA
2025-02-09T05:12:57Z
Захисники Запоріжжя отримали безпілотні комплекси, 3D-принтери й акумулятори для дронів
УкраинФорм
2025-02-09T05:12:36Z
Росію атакують дрони: деякі аеропорти припинили роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T04:51:19Z
Ворожа атака дронами, зміни на фронті: хронологія 1082 дня війни
24tv
2025-02-09T04:36:27Z
Україну накриє 5-денний шторм: якою буде потужність нової магнітної бурі
GlavRed
2025-02-09T04:36:19Z
Впливатиме потужний антициклон: синоптикиня розповіла, де в Україні буде найхолодніше
Политека
2025-02-09T04:30:30Z
"Штурмують одразу в кількох напрямках": військові - про нову тактику РФ під Курськом
GlavRed
2025-02-09T04:27:33Z
На Харківщині росіяни перетворили свій плацдарм на правобережжі Осколу у повноціний осередок для наступу
ZN UA
2025-02-09T04:15:39Z
Кращі візуальні ефекти в кіно зібрані в одному відео
CutInsight
2025-02-09T00:18:41Z
Vogue назвав кращі купальники з фільмів
CutInsight
2025-02-09T00:18:23Z
Карта подорожей в «Інтерстеларі»
CutInsight
2025-02-08T23:57:33Z
Джим Керрі розповів про свій талант художника
CutInsight
2025-02-08T23:54:48Z
Найефектніші татуювання з фільмів
CutInsight
2025-02-08T23:54:35Z
У МЗС привітали гурт Ziferblat з участю в Євробаченні
ZN UA
2025-02-08T23:45:47Z
Опублікована серія креативних портретів відомих режисерів
CutInsight
2025-02-08T23:39:56Z
Кумедні карикатури на зірок Голлівуду
CutInsight
2025-02-08T23:39:28Z
Якби в СРСР знімали порно: нові афіші радянських комедій
CutInsight
2025-02-08T23:39:01Z
Ваша картка більше не дійсна: клієнти ПриватБанку залишаються без грошей через фото
Знай
2025-02-09T05:06:47Z
9 лютого – яке церковне свято: чому сьогодні не можна підіймати речі з підлоги
24tv
2025-02-09T05:03:09Z
З Міжнародним днем стоматолога 2025: найгарніші картинки-привітання зі святом
24tv
2025-02-09T04:42:39Z
Чому не можна казати "пасмурна погода": як замінити вислів, щоб говорити правильно
GlavRed
2025-02-09T04:27:37Z
Військово-облікові документи: в чому різниця між військовим квитком та прописним
ZN UA
2025-02-09T04:04:35Z
До Харкова прибув черговий гуманітарний вантаж від Папи Франциска
УкраинФорм
2025-02-09T03:42:20Z
Застрибували у російський танк, – військовий розповів, як захоплювали ворожу техніку
24tv
2025-02-09T03:33:10Z
9 лютого - яке сьогодні свято, у світі відзначають День стоматолога, шлюбу та піци
Комсомольская правда
2025-02-09T03:31:29Z
В Україні відкрилися ще чотири Дія.Центри
УкраинФорм
2025-02-09T03:00:45Z
Ось 5 ранкових звичок, щоб дожити до 100 років і комфортно себе почувати
24tv
2025-02-09T04:30:10Z
В Україні проведено дослідження щодо дитячого ожиріння: що показали результати
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T01:00:01Z
Їжа, яка позбавить болю в суглобах: 5 продуктів, визнаних медиками
Знай
2025-02-08T21:51:33Z
Неправильний діагноз призвів до абортів у Британії – постраждалі звинуватили медиків
24tv
2025-02-08T19:03:09Z
Як змусити помаду триматися довше та не сушити губи
Знай
2025-02-08T17:51:11Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
Тарифи на доставку газу збільшили вчетверо? Які тепер будуть платіжки простих українців
Знай
2025-02-09T05:21:12Z
Виробник водневих вантажівок Nikola опинився на межі банкрутства
InternetUA
2025-02-09T05:04:41Z
Американські науковці запустять першу у світі термоядерну електростанцію для Microsoft
InternetUA
2025-02-09T05:01:32Z
Сирно-цукерковий крафт: виробник шукає можливості вийти з унікальним продуктом на європейський ринок
AgroPortal
2025-02-09T04:30:33Z
Податок на розкіш не для всіх: хто з водіїв зможе заощадити
Хвиля
2025-02-09T04:15:10Z
Деякі українці можуть отримати знижку на електроенергію: пояснення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T03:12:09Z
Торік кількість ідентифікацій у системі BankID НБУ зросла більш ніж удвічі
InternetUA
2025-02-09T02:01:20Z
Bloomberg показав наслідки санкцій проти російських танкерів
Хвиля
2025-02-08T23:45:55Z
У застосунку «Армія+» відкрили продаж квитків на «Потяг до тебе»
УкраинФорм
2025-02-08T22:36:04Z
Щоб не "вбити" двигун авто: як розпізнати неякісне паливо
GlavRed
2025-02-09T04:27:13Z
Країни Балтії чи Німеччина: водіям пояснили, де краще отримувати авто зі США
Хвиля
2025-02-09T02:00:23Z
Ілон Маск створить 10 000 роботів гуманоїдів Optimus протягом 2025 року
InternetUA
2025-02-08T20:34:11Z
Експерт вказав на три критичні моменти при покупці авто зі США: на що звернути увагу
Хвиля
2025-02-08T19:45:08Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
Україна обрала представника на Євробачення-2025: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T05:21:33Z
Трамп зізнався, що говорив з Путіним щодо завершення війни та зробив несподівану заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T05:15:22Z
Трамп позбавив Блінкена й Саллівана доступу до секретних відомостей
УкраинФорм
2025-02-09T05:03:50Z
Зеленський розкрив деталі знищення російського штабу з офіцерами КНДР
Хвиля
2025-02-09T05:00:10Z
Путін не зацікавлений у переговорах з Україною і прагне продовжувати війну - ISW
Gazeta UA
2025-02-09T04:42:57Z
Президент США хоче укласти угоду із Зеленським на $500 млн в обмін на гарантії безпеки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-09T04:36:13Z
Мерц – про можливу коаліцію з ультраправою АдН: Це була б зрада країни
Лига
2025-02-09T04:27:57Z
Заморозка війни та вибори: чому для України важливий досвід Абхазії
GlavRed
2025-02-09T04:27:53Z
У принца і принцеси Швеції народилася четверта дитина
УкраинФорм
2025-02-09T04:18:23Z