MY.UAНовини
У ПАРЄ представили відеосвідчення українських дітей, яких вдалося повернути додому після депортації в Росію
У ПАРЄ представили відеосвідчення українських дітей, яких вдалося повернути додому після депортації в Росію

У ПАРЄ представили відеосвідчення українських дітей, яких вдалося повернути додому після депортації в Росію

За період 2022–2023 років Україна власними силами повернула 386 дітей.

Президент ПАРЄ Тіні Кокс та численні депутати взяли участь у спільному українсько-латвійському заході «Uprouted children. Як Російська Федерація депортує українських дітей та стирає їхню національну ідентичність», на якому говорили про злочини, що вчиняє Росія, викрадаючи українських дітей. 

Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу» зі Страсбурга. 

«Рада Європи співпрацює з українською владою, правозахисниками та громадськими організаціями щодо того, щоб усіма можливим шляхами повернути дітей до країни, до якої вони належать, — до України. Один з наших пріоритетів — це розслідування цих злочинів як воєнних та злочинів проти людяності», — зазначив президент ПАРЄ Тіні Кокс, підкресливши, що він «шокований жахливістю цього воєнного злочину, того, що робить Росія». 

Голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева наголосила, що на цій проблемі слід постійно акцентувати увагу: «Потрібно проводити дискусії у парламентах, ухвалювати декларації, проводити національні розслідування, підтримувати зусилля України та поширювати правду. Допомога міжнародної спільноти є критично важливою». 

На думку віцепрезидентки ПАРЄ Олени Хоменко, «парламенти країн — членів Ради Європи повинні продовжувати чинити тиск на Росію, що, своєю чергою, послабить її опір і сприятиме поверненню депортованих українських дітей. Цього можна досягти шляхом прийняття відповідних резолюцій, як це зробили Словаччина, Польща, Ісландія, Франція, Канада або Європейський парламент та інші члени Парламентської асамблеї ОБСЄ, визнання дій Росії злочином геноциду та забезпечення постійного інформування громадськості про ці злочини Росії». 

Присутніх ознайомили з відеосвідченнями українських дітей, яких вдалося повернути додому після депортації. Їх зібрала команда видання The Kyiv Independent у фільмі-розслідуванні «Діти для Путіна». Авторка стрічки Олеся Біда розповіла євродепутатам про те, як росіяни налагодили цілу систему депортації дітей до Росії під виглядом «евакуації та порятунку». 

  • Читайте також: Депортація під виглядом порятунку. Про що фільм «Діти для Путіна»

Саме так сталося з трьома дітьми Євгена Межевого з Маріуполя, який виступив у якості свідка. Його, батька трьох дітей, розлучили з ними у фільтраційному таборі. Після 45 діб в Оленівській колонії Межевому вдалося вирватися, знайти та забрати вже вивезених до Росії дітей. Тоді ж до Російської Федерації вивезли з тимчасово окупованих територій близько тридцяти українських дітей. Серед них був і той самий хлопчик, якого «усиновила» російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова. 

«Потрібно не здаватись, вірити в себе і свої сили та боротись, і тоді все вийде», — сказав Євген, якого разом із дітьми спеціально запросили на цей захід. 

У дискусії про те, як не здаватись та боротися з кричущим порушенням Російською Федерацією норм міжнародного гуманітарного, правозахисного та кримінального права, також взяла участь Ірина Суслова — представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини. 

Вона назвала офіційні цифри: за період 2022–2023 років Україна власними силами повернула 386 неповнолітніх. Росіяни усіляко перешкоджали цьому. Відомо про примус батьків до участі у зйомках пропагандистських відеороликів з метою подальшої легітимізації дій РФ, про примусове переведення до російського громадянства, про політику русифікації та мілітаризації, яку проводить Росія. Усе це спрямоване на знищення української ідентичності українських дітей та молоді. 

«Міжнародна спільнота має рішуче протидіяти пропаганді та використанню дітей у військових діях, зупинити мілітаризацію та русифікацію освіти на тимчасово окупованих територіях», — сказала Суслова. 

Найбільшим викликом зараз є захист дітей, які досі проживають на тимчасово окупованих територіях, чиї батьки або законні опікуни загинули або зникли безвісти внаслідок бойових дій. Цю тему підняла Дар'я Касьянова — національна програмна директорка «СОС Дитячі містечка» та голова правління «Української мережі за права дитини». Евакуація цих дітей на безпечні території практично неможлива, підкреслила вона. «Тому діти постійно перебувають під загрозою примусового переміщення в інтернатні заклади десь на території Росії. Через війну в них не залишається жодної сім'ї, з якою ця дитина могла б возз'єднатися. У відповідь на цю критичну проблему Україна наразі переглядає свою стратегію захисту дітей та піклування про них, вводячи нову категорію, спеціально призначену для незаконно переміщених і примусово вивезених дітей». 

  • Читайте також: «Українська правда» встановила відповідальних за депортації українських дітей з окупованих територій

Львова-Бєлова озвучила американським журналістам низку пропагандистських тез, зокрема начебто українські сім’ї добровільно погоджувались на «евакуацію» своїх дітей з прифронтових територій і що це Україна, а не Росія використовує дітей у політичних та пропагандистських цілях. Львова-Бєлова збрехала, начебто Україна не евакуйовувала дітей із Маріуполя та прифронтових територій, тож тепер Росія «їх рятує». На запитання, чи не вчиняла вона воєнні злочини, Львова-Бєлова іронічно розсміялась.

17 березня 2023-го Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що виданий ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна є довічним.

19 березня Верховна Рада ухвалила заяву із закликом до країн — учасниць Римського статуту зробити все можливе для виконання рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна та передачу його в розпорядження суду. 

  • Читайте також: Це міг бути документальний трилер. «Слідство. Інфо» випустило розслідування про повернення викрадених росіянами дітей

Фото: «Укрінформ»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Це дорога в нікуди». Відома акторка висловилась про євроінтеграцію України
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:21:25Z
У Туреччині майже 20 популярних артистів затримано у справі про наркотики
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:12:25Z
Дитяче Євробачення у Грузії стикнулось з серйозними обмеженнями
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T06:45:13Z
Возз'єднання колишніх: Юрій Нікітін заговорив про ювілей зі Славою Камінською
GlavRed
2025-10-09T06:27:39Z
Красиві та стильні: Пугачова і Галкін здивували публічною появою
GlavRed
2025-10-09T06:27:19Z
Син Ніни Матвієнко розповів таємницю її смерті - що сталося насправді
GlavRed
2025-10-09T03:27:56Z
79-річна Шер переживає кризу з молодшим на 40 років бойфрендом - ЗМІ
GlavRed
2025-10-08T23:27:29Z
Популярна українська співачка розповіла про складнощі першої вагітності: "Тіло вже не твоє"
GlavRed
2025-10-08T23:27:19Z
"Корява була зустріч": Лілія Подкопаєва висловилася про батька-росіянина
GlavRed
2025-10-08T22:27:10Z
В ІМК завершили жнива соняшнику з рекордною олійністю
Agravery
2025-10-09T11:31:31Z
Безмитний експорт ріпаку та сої: які «підводні камені» існують
AgroPortal
2025-10-09T11:30:13Z
Ціна на олію рекордно зросте? Врожай соняшника під загрозою
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:24:00Z
Біржові котирування на молочні продукти знижуються
AgroPortal
2025-10-09T11:00:31Z
Капуста дешевшає через низький попит і якість
AgroPortal
2025-10-09T10:30:08Z
Фермер із Польщі розповів, чим його здивувала українська картопля
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:12:22Z
Український агроекспорт у вересні зменшився майже на 40%
AgroPortal
2025-10-09T10:00:19Z
Помідори та сливи гниють на полях: польські фермери віддають урожай безкоштовно
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T09:51:17Z
В більшості регіонів України вже фіксують підвищену вологість зерна кукурудзи
Agravery
2025-10-09T09:36:38Z
Підтримка "Зорі Німану" у Литві зросла більш ніж у півтора раза після зміни уряду
Европейская правда
2025-10-09T12:18:04Z
Зеленський провів розмову з лідером чеських виборів Андреєм Бабішем
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T12:15:22Z
У Польщі обшукали будинок українця, підозрюваного у підриві "Північних потоків"
Европейская правда
2025-10-09T12:06:58Z
Путін «знайшов крайніх» у авіатастрофі літака AZAL
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:57:33Z
Зеленський подякував Трампу за наближення миру на Близькому Сході
Европейская правда
2025-10-09T11:48:19Z
Кому вручити Нобелівську премію миру? Експосол Чалий запропонував несподіване рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:45:49Z
Трамп і президент Фінляндії підпишуть меморандум про будівництво криголамів для США
Европейская правда
2025-10-09T11:30:42Z
Молдові доведеться сплатити 18 тисяч євро бізнесмену Платону, що виграв позов у ЄСПЛ
Европейская правда
2025-10-09T11:01:00Z
Польські прикордонники зазнали жорстокого нападу у Грузії під час процедури екстрадиції
Европейская правда
2025-10-09T10:51:52Z
Масована атака на Чорноморськ: масштабна пожежа на території порту, люди досі без світла
FaceNews
2025-10-09T11:39:31Z
У Бородянці сталася смертельна ДТП: 19-річний водій наїхав на пішохіда
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:21:26Z
"Дякувати Богові людей встигли укрити": нові подробиці та відео щодо новини про атаку на поїзд на Чернігівщині
FaceNews
2025-10-09T11:15:06Z
СБУ викрила на Буковині священника-організатора незаконного перетину кордону
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:00:22Z
Атаковано порт та енергетику: Одещину охопили пожежі, є постраждалі
GlavRed
2025-10-09T06:54:37Z
На Харківщині засудили проросійського агітатора, який зберігав зброю вдома
InternetUA
2025-10-09T06:27:53Z
На Одещині спалахнули масштабні пожежі через атаку російських дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T05:42:31Z
Дронова атака на Одещину: п’ятеро постраждалих, Чорноморськ без світла
Комсомольская правда
2025-10-09T05:39:37Z
Одеська область — у вогні через російську атаку: є постраждалі
TSN
2025-10-09T05:36:18Z
Критичним підприємствам дозволили бронювати порушників військового обліку
AgroPortal
2025-10-09T12:00:09Z
Висвітлював події Євромайдану. Помер фоторепортер Дмитро Стойков
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:09:01Z
Збільшилася кількість релігійних організацій, які можуть забронювати батюшок
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T09:51:14Z
Мін’юст запропонував механізм, який прискорить ідентифікацію тіл загиблих
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T08:18:04Z
"Сьогодні в Україні створюють нові стандарти": підсумки Тижня стійкості українських міст
Европейская правда
2025-10-09T07:57:14Z
Як підвищити народжуваність? Президент Південної Кореї висунув пропозицію
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:36:21Z
Син генерального директора Ford обрав кар'єру механіка замість коледжу
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:21:49Z
Далекобійні удари по Росії. Зеленський розказав про найбільший технологічний успіх українців
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:12:04Z
Безпілотники атакували Волгоградську область
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T06:25:29Z
Вчені розробили перший аналіз крові для виявлення синдрому хронічної втоми
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T12:15:03Z
Українці від 40 років отримуватимуть гроші на перевірку здоров’я
Украина Криминальная
2025-10-09T06:12:42Z
Блогер із Бразилії помер через ускладнення після пластики очей
InternetUA
2025-10-09T05:45:15Z
З цими захворюваннями хребта не мобілізують: повний перелік діагнозів
24tv
2025-10-09T05:42:32Z
Чому медичне золото таке дешеве
24tv
2025-10-09T05:06:57Z
Уряд розширив Національний перелік основних лікарських засобів
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T03:54:29Z
Плями та запах зникнуть: як правильно чистити шкіряну куртку вдома і не зіпсувати
GlavRed
2025-10-09T03:27:16Z
Смерть пацієнтки після операції – підозрюється нейрохірург з Хмельницького
Украина Криминальная
2025-10-09T01:06:41Z
Людський геном і харчування: виявлено несподіваний фактор еволюції ДНК
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T00:00:44Z
Усього 7 хвилин: новий електромобіль Zeekr 001 2026 демонструє рекордно швидку зарядку
Фокус
2025-10-09T06:21:38Z
На $5000 дешевше “бази”: доступні електромобілі Tesla Model Y та Model 3 показали офіційно
AutoGeek
2025-10-09T06:12:03Z
Nissan Leaf дебютував у топовій версії Autech
AutoCentre
2025-10-09T06:09:41Z
Tesla представила нові «бюджетніші» версії Model 3 та Model Y
УкраинФорм
2025-10-09T03:42:33Z
Більше проблем, ніж задоволення: експерт назвав чотири популярні автівки, яких варто уникати
Фокус
2025-10-08T17:42:23Z
Здогадуються одиниці: що насправді приховує «плавець» на даху авто
GlavRed
2025-10-08T17:27:06Z
Повернення легенди: в Естонії відроджують класичний Range Rover 2000-х
Фокус
2025-10-08T16:42:49Z
Кросовер із серцем спорткара: представлено новий 390-сильний CUPRA Formentor VZ5
Фокус
2025-10-08T15:36:05Z
У вересні українці вперше купили електромобілів більше, ніж бензинових авто: аналіз ринку
AutoGeek
2025-10-08T15:08:11Z
У Києві з’являться мобільні укриття: рішення Київради
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T12:18:32Z
Окупанти утримують понад 200 політв’язнів у Криму
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T12:09:21Z
У Києві будуть давати додаткову грошову допомогу при народженні дитини
VGorode
2025-10-09T12:03:28Z
Київ зводить укриття нового типу: на Оболоні з’явилися перші протирадіаційні бункери
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:54:13Z
Київрада ухвалила нові правила управління комунальною землею
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:48:57Z
Київрада перерахує 500 мільйонів гривень на мобільні укриття
VGorode
2025-10-09T11:39:21Z
Росіяни вдалирили по Конотопу, «Укрзалізниця» відреагувала
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:30:38Z
Київрада розширила програму підтримки захисників, ветеранів і родин військових
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:51:44Z
СБУ ідентифікувала командира РФ, який віддав наказ про розстріл цивільних у Куп'янську
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:39:34Z
Навіщо зумери ходять на побачення? Соцопитування показало новий тренд у стосунках
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:00:15Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 9 жовтня 2025 року
Фокус
2025-10-09T05:27:48Z
Шість китайських знаків зодіаку, яким 9 жовтня сприятиме удача та щастя
TSN
2025-10-09T03:48:44Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 15 секунд знайти 409
GlavRed
2025-10-09T03:27:36Z
Подарунок Всесвіту: яких знаків зодіаку чекає щасливий момент 9 жовтня
GlavRed
2025-10-09T03:27:20Z
Не в погребі й не в холодильнику: де зберігати овочі, щоб дожили до літа
24tv
2025-10-09T03:06:27Z
Містичні руїни з давньою історією: чотири закинуті костели України, які варто побачити
24tv
2025-10-09T02:36:39Z
На вас очікують приємні новини: гороскоп на 9 жовтня
24tv
2025-10-09T02:06:22Z
В магазині такого не купиш: готуємо італійське печиво – треба лише 2 яблука та яйце
24tv
2025-10-08T21:06:55Z
В Узбекистані через впровадження штучного інтелекту роботу втратять тисячі чиновників
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:48:15Z
Система DELTA показала високу ефективність: кількість користувачів зросла на третину
Хвиля
2025-10-09T06:27:50Z
Apple висміяла Windows 11 у новому рекламному ролику
InternetUA
2025-10-09T06:24:03Z
Північнокорейські хакери вкрали понад 2 мільярди доларів криптовалюти з початку року
InternetUA
2025-10-09T06:16:57Z
Форма найбільшого кратера на Місяці турбує вчених: вона переписує ранню історію супутника
Фокус
2025-10-09T06:15:09Z
Україна на кіберфронті: як змінилась тактика хакерів і що потрібно знати бізнесу
InternetUA
2025-10-09T06:09:02Z
Каліфорнія заборонила гучну рекламу на Netflix, Hulu та інших стрімінгових сервісах
InternetUA
2025-10-09T06:00:29Z
Загроза для місій на Марс: швидкість пилових торнадо на планеті вища, ніж вважалося
Фокус
2025-10-09T05:51:08Z
Огляд iPhone Air. Тонкий, легкий і провокативний
ITC
2025-10-09T05:30:48Z
Юна яхтсменка Мадоніч стала призеркою міжнародної регати у Литві
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T11:12:06Z
Чемпіон світу з футболу став амбасадором російського букмекера, який допомагає окупантам
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:36:39Z
Футболіст з РФ заявив, що зіткнуся з русофобією в Дубаї
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T10:15:24Z
Суд у Парижі залишив під вартою російського баскетболіста Касаткіна
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T09:51:55Z
Ягупова допомогла «Валенсії» здобути перемогу в Євролізі
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T09:51:53Z
Суд визнав ексгравця «Динамо» Алієва винним у керуванні авто у стані спʼяніння
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T09:51:11Z
«Ворскла» стартувала з нічиєї у жіночому Кубку Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T08:27:10Z
Паралімпійський комітет Росії провів черговий турнір для окупантів з інвалідністю
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T08:06:11Z
Ісландія – Україна: де дивитися гру кваліфікації чемпіонату світу з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-10-09T07:36:06Z