У четвер, 12 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Він подякував ПАРЄ та назвав це рішення відновленням історичної справедливості.
– Відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Голодомору надсилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче, – наголосив президент.
Що відомо про резолюцію ПАРЄ
Як зазначила народна депутатка, заступниця голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук, ПАРЄ ухвалила резолюцію під назвою: Забезпечення справедливого миру в Україні та тривалої безпеки в Європі.
За документ віддали голоси 73 присутніх у залі, проти виступив один.
Резолюція містить підтримку ключових міжнародних ініціатив України: зокрема, формули миру, створення спецтрибуналу над РФ, Кримської платформи.
ПАРЄ визнала, що фейкові “вибори” та референдуми РФ на тимчасово окупованих територіях України “є використанням політичних свобод у військових цілях”.
Окрім того, ПАРЄ засудила рішення Росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи, спроби подальшої мілітаризації продовольства і торгівлі.
– У цьому контексті Асамблея вирішила визнати Голодомор актом геноциду, спрямованим на знищення української нації, мови та культури, – наголосила Кравчук.