MY.UAНовини
Весь світ — спецслужба, а люди в ньому — агенти: погляд російської пропаганди на внутрішню та міжнародну політику
Весь світ — спецслужба, а люди в ньому — агенти: погляд російської пропаганди на внутрішню та міжнародну політику

Весь світ — спецслужба, а люди в ньому — агенти: погляд російської пропаганди на внутрішню та міжнародну політику

Розглядаємо, як агітпроп зводить публічну політику до проведення спеціальних операцій та баталій з іноземними спецслужбами.

Замість суверенних націй маріонеткові держави, замість народних протестів операції спецслужб, замість громадських активістів підкуплені агенти. Світ не те, чим здається, говорить Москва. Ця викривлена картина поступово формувалася російською пропагандою задля утвердження непідконтрольної та незмінної влади. У цій статті аналізуємо, з яких частин формується мозаїка російського уявного світу та які тактики для цього застосовує пропаганда.

У серпні 1973 року, понад 50 років тому, в телеефір СРСР вийшла кінострічка «Сімнадцять миттєвостей весни». У 12 серіях розповідається історія таємного професіонала-розвідника радянської наддержави Штірліца, який змагається з професіоналами двох інших ворожих СРСР суперсил Європи: союзу США й Великобританії та нацистської Німеччини. Героя Штірліца підозрюють у зриві знищення Кракова, саботуванні ядерної програми Німеччини, він розкриває і блокує перемовини між західними союзниками та впливовим оточенням Гітлера. Стрічка містить історичну хроніку, та долю й карту світу визначає тут залаштункове змагання хитрощів агентів наддержав. Публічні політики, громадські рухи й навіть війська ніби розчиняються у великій грі спецслужб, які діють через своїх завербованих маріонеток.

«Сімнадцять миттєвостей весни» створювали на замовлення Юрія Андропова, тодішнього голови КДБ, який прагнув реабілітувати образ радянських спецслужб після хрущовської десталінізації. Та навряд Андропов міг сподіватися, наскільки масштабним постане історичне відлуння його кінематографічної роботи з підвищення довіри до спецслужб.

У 1991 році тоді чиновник мерії Санкт-Петербурга Путін у документальному фільмі говорить, що працював розвідником КДБ у Східній Німеччині (НДР). У тій документалці було і вперше на загал проведено паралелі між вигаданим Штірліцом і цілком реальним Путіним: під музичну тему «Сімнадцяти миттєвостей весни» замість Штірліца, який керував німецьким автомобілем, камера документаліста фіксує Путіна за кермом «Волги».

Ця паралель стане в пригоді російським елітам вісім років потому, коли у 1999 році потрібно було відшукати наступника Єльцину. Навесні 1999 року в Росії проходить два соціологічних опитування задля виявлення образу затребуваного населенням лідера держави. Респондентам було поставлене єдине питання: «За кого з кіногероїв ви проголосували б на президентських виборах?». Штірліц в обох опитуваннях стає одним із лідерів рейтингу поряд із Жуковим, Петром I і Жегловим. Врешті газета «Коммерсантъ», яка замовила й опублікувала опитування, на обкладинку свого щотижневого додатка помістить саме портрет Штірліца з заголовком: «Президент-2000».

Тодішній політтехнолог Кремля Гліб Павловський так описує висновки, які зробили для себе владні еліти Москви: «Слово “силовик” стало трендом сезону. На зустрічах у Кремлі все частіше звучить рефрен “потрібен інтелігентний силовик”». У серпні 1999 року тоді маловпізнаваного серед населення очільника ФСБ (наступниця КДБ) Путіна президент призначає, а парламент затверджує головою уряду. Він розпочинає свою кампанію: відштовхується від нульового рейтингу та за пів року перемагає в першому турі президентських виборів у березні 2000 року. Так пропаганда Андропова допомогла його наступнику у спецслужбі повторити шлях попередника з підкорення Кремля.

Цікаво, що у 2019 році в аналогічному опитуванні щодо найкращого кіногероя-президента лідерство Штірліца стає вже зовсім беззаперечним. Соціологи це пояснили інверсією: якщо у 1999 році Путін виглядав кращим кандидатом, оскільки був схожим на Штірліца, то у 2019 образ Штірліца залишається актуальним, тому що його реалізує популярний і безальтернативний Путін. Паралель була повністю засвоєна електоратом.

Та разом з образом кінорозвідника російському політикуму було вигідно запропонувати людям і спрощену картину світу з кінострічки, в якій соціальні, політичні та економічні фактори відходили на другий план порівняно з діяльністю спеціальних агентів. У світі таємничих спецслужб замість інформації існують лише кампанії дезінформації ворогів, офіційні та публічні версії подій лише прикривають факти, які не можуть бути доступними загалу. А значить, не може існувати й критичної оцінки фактів, їх етичного засудження та політичної реакції на них. Будь-який публічний діяч, який не має доступу до державних таємниць, таврується принципово малоінформованим, а значить некомпетентним висловлюватися з політичних питань. Якщо ж хтось допускає неузгоджені з офіційною версією та владою висловлювання, то він фактично саботує інформаційні операції рідних спецслужб на користь дезінформації ворожої, а відтак виступає іноземним агентом. За таких інформаційних обмежень населення послідовно деполітизується. Людям залишається, розмахуючи прапорами, вболівати з трибун за грою, якої вони не бачать і бачити взагалі-то й не повинні, бо ж гра агентів наддержав не може бути публічною.

Тактика фальшивої дилеми пропонує обрати для вболівання рідну, а не ворожу, команду й вірити у перемогу. Пропущені голи в такій грі можна завжди оголошувати хибною видимістю, за якою насправді приховуються численні забиті. До того ж, як можна пропускати й не забивати, якщо очолює і захист, і напад твоєї команди такий майстер як Штірліц, він же Путін? Наведемо деякі ключові тези російського агітпропу, які формують уявний світ великих і маріонеткових держав, рідних і ворожих агентів, спеціальних операцій і змов, а поряд із цим перетворюють людей на деполітизованих вболівальників.

«Могутні США, Росія та Китай, окуповані Німеччина, Японія та Корея»

У російській інформаційній картині існує кілька наддержав, до яких належить і Росія. Інші ж країни світу з їхньої сфери впливу, на думку агітпропу, позбавлені реального суверенітету через вирішальний вплив наддержав на їхню політику. До сучасних наддержав пропагандисти відносять передусім США, Росію та Китай. «У світі є лише три держави, які мають можливість фундаментально впливати на міжнародну політику», писав Тимофій Бордачов, програмний директор Валдайського клубу, на просторах якого російські еліти полюбляють розкладати геополітичні пасьянси.

Відмовляючи решті в статусі наддержави, агітпроп іноді ситуативно може прописати суб’єктність низці додаткових країн, очільники яких виділилися критичними заявами щодо консолідованої позиції західних ліберальних демократій. Самі ж такі демократії тавруються маріонетками США, у яких «втрачений ген незалежності, суверенітету та національного інтересу», але яких при цьому США лицемірно іменують союзниками. «США досі фактично окуповують Німеччину, Японію, Республіку Корею та інші країни. І при цьому цинічно називають їх рівноправними союзниками...», говорив Путін восени 2022 року.

Врешті на цьогорічному пленарному засіданні клубу «Валдай» Путін пояснював омріяну ним модель майбутнього багатополярного світу: «Не один вирішує за всіх і не всі навіть вирішують про все, а ті, кого безпосередньо стосується те чи інше питання, домовляються про те, що та як робити». Можна помітити, що в цьому твердженні відкидається не тільки гегемонія США, але й ідея гуманістів про світ рівних, де на основі універсальних цінностей і міжнародного права всі домовляються про все, де не може бути «чужих» проблем. Саме з цієї ідеалістичної моделі виходить більшість міжнародних організацій, що з’явилися після світових воєн. Та Путін прагне поділеного на сфери впливу світу для кількох великих держав, які на прикордонні своїх сфер і будуть розв’язувати конфліктні ситуації, бо тільки їх це «безпосередньо стосується». Модель, до якої прагне Росія в майбутньому, перегукується з попередньою моделлю міжнародних відносин XIX століття, яка постала за результатами Віденського конгресу та базувалася навколо інтересів Великих держав Європи.

«Маріонеткова» Україна

Україна в «правильній» для Москви картині світу безумовно визначається як «законна» сфера впливу. Російські еліти визначають народ України як дружній, братський і навіть тотожний російському народу. Тож такий народ, як братський російському, мав би сформувати близьку до Москви владу в Україні або як тотожний взагалі — визнати владу Москви, якщо довіритися принципам Руссо про загальну єдину народну волю. Небажання української влади визнавати владу Москви пояснюється в цій інформаційній картині викривленою крайністю («нацизмом») і нав’язаною ззовні волею іншої наддержави (США). Останні два меседжі можна поєднати: нацизм в Україні та й саму ідею про окремішність української нації історично впроваджували ворожі великі країни через своїх агентів. Власне з цих позицій і була написана стаття Путіна від 12 липня 2021 року «Про історичну єдність росіян та українців», яку можна вважати програмною для майбутнього повномасштабного вторгнення.

Для доведення підконтрольності України США агітпроп використовує палітру з аргументів:

Економічні: Україна бідна, невигідно закредитована країна, яку Захід економічно підтримує на мінімальному рівні лише заради використання проти Росії.

Військові: «США готові воювати з Росією до останнього українця», а території використовувати як плацдарм для антиросійської діяльності.

Дипломатичні: Існує заборона від США домовитись Україні з Росією. Іноді нав’язана українцям влада ніби раптом готова піти назустріч «істинним інтересам України» та виконати вимоги Москви, але в цей момент знов втручається Вашингтон. Наприклад, просувається теза, що українська влада під час перемовин із російською делегацією в березні 2022 року погодилася на всі вимоги Москви й навіть парафувала відповідний документ, але домовленості були зірвані Вашингтоном і Лондоном. До 2022 року наголошувалося на готовності «справжніх українців» виконати Мінські угоди в інтерпретації Москви, чому знов таки заважав Вашингтон.

Історичні: Для просування тези про хронічну залежність України потрібен вихідний історичний пункт. Їх у пропаганди виявилось одразу два: Помаранчева революція та Євромайдан, які інтерпретовані як «проамериканські перевороти». Під час українських майданів істинний нібито представник волі українського народу Віктор Янукович був двічі начебто неправовим чином замінений американськими ставлениками.

Біографічні. Пропаганда інструменталізує акторське минуле Зеленського: США буквально найняли професійного актора грати роль Президента України та виконувати при цьому волю Білого дому.

З початком повномасштабної війни проросійські спікери часто суперечать основному наративу про залежність Києва від «західних кураторів», що доводить важливість передусім його емоційної, а не раціональної складової. Так, Москва намагається вразити «центри прийняття рішень», які розташовані в Києві, а не у Вашингтоні. Головними ворогами оголошені все ж українські, а не американські генерали: Залужний і Буданов. І при цьому все частіше агітпроп пропонує тези про маніпулювання Білим домом із боку Зеленського.

Іноземні агенти та спеціальні операції

У задзеркаллі російського агітпропу наддержави реалізують свою владу через агентів спеціальних служб, які є прихованою причиною будь-яких знакових подій. «Це легалізація матеріалів американських спецслужб», коментував Путін розслідування журналістів щодо отруєння провідного російського опозиціонера Олексія Навального. Посиланням на американські служби російські чиновники пояснюють більшість незалежних розслідувань щодо себе. Агітпроп відмовляє в існуванні і незалежній журналістиці, і громадським ініціативам, вбачаючи в них лише результати роботи ворожих агентів. Статус «іноземних агентів» у Росії законодавчо закріплений, свавільно надається держорганами у позасудовий спосіб і повсякчас використовується в лояльних ЗМІ для таврування опонентів. В Україні проросійські спікери виростили в уяві ворожу іноземну мережу «соросят», які нібито за посередництва 93-річного мільярдера обслуговують іноземний інтерес. Так само і народні протести чи то у світі, чи то в самій Росії можуть бути лише спровокованими та використаними ворожою агентурою, про що ми детальніше писали тут. Агітпроп негативно оцінює саму ідею народних протестів, які нібито завжди шкодять населенню, використовуються для послаблення держави ворогами. Задля просування цього меседжу дискредитуються не тільки сучасні, але й історичні народні повстання. Наприклад, шкодуючи за розпадом СРСР, Путін водночас шкодує і за його створенням більшовиками у революційний спосіб.

Поряд із «діяльністю ворожих спецслужб» інфопростір рясніє натяками на сприятливу роботу власних агентів. Знаковою стала публічна поява в інтерв’ю головній редакторці пропагандистського телеканалу RT Маргариті Симоньян російських агентів Петрова та Боширова, звинувачених Великобританією в отруєнні на її території експолковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки. Заперечуючи свою причетність до спецслужб, Петров і Боширов у знущальних оповідках про свою любов до Солсберійського собору навіть не намагалися всерйоз приховати свою брехню. У цьому випадку сталася показова підміна публічної політики інформаційними акціями прикриття. Карикатурною ситуація ставала через те, що Петров і Боширов підійшли до такої акції суто формально.

Тож в оптиці російської пропаганди майже вся політика редукується до проведення спеціальних операцій чи є ареною боротьби спеціальних служб. Відкриту війну з публічними цілями та всеохопною мобілізацію цей погляд також не передбачає. У фарватері роботи професійних спецслужб Путін анонсував і «спеціальну військову операцію» вранці 24 лютого 2022 року. Оголошувалося, що операція довірена професіоналам без залучення строковиків і за відсутності мобілізації, населенню необхідно було лише спостерігати за майстерною грою свого очільника. Та після провалу бліцкригу Росія загрузла у найбільшій із часу Другої світової війні, яка потребує мобілізації мас і залучення пасіонаріїв. Мобілізувати доводиться десятиліттями деполітизованих задля незмінності влади вболівальників із добре засвоєною тезою: «від нас нічого не залежить, хіба ж ми знаємо правду». Пасіонарії ж швидко перетворюються на політичну опозицію чи навіть на заколотників, як показують приклади Стрєлкова та Пригожина. Тож російським елітам доводиться сподіватись, що з цією життєво важливою для них головоломкою впорається їхній головний розвідник. Сама ж підготовлена і затверджена спецслужбами в логіці шахової гри великих держав «спеціальна військова операція» розбилась об реальність народного спротиву, солідарність міжнародних спільнот і лідерство сміливців. Все те, чого не мало б бути у світі спецслужб, постало, пройшовши перевірку великою війною.

               

               

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ФСБ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ягоди Волині" інвестують у 55 нових гектарів і і виходять на ринок Канади
Agravery
2025-07-13T05:22:53Z
Ціни на лохину в Україні впали: скільки коштує кілограм
Хвиля
2025-07-13T05:15:36Z
Чоловік показав ціни на продукти у найдешевших супермаркетах Іспанії та України
Фокус
2025-07-13T05:00:52Z
Україна збільшила експорт соєвого шроту до ЄС у 1,5 раза
AgroPortal
2025-07-13T05:00:25Z
Для яких пенсіонерів діє пільга на комунальні послуги: список відповідних професій
24tv
2025-07-13T04:21:13Z
Дрони атакували НПЗ у Нижньогородській області
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T03:24:04Z
На тлі рекордної капіталізації. Глава Nvidia продав акції компанії на $36 млн
InternetUA
2025-07-13T03:09:11Z
Нові пільги "Укрпошти": хто зможе знімати готівку безкоштовно
Знай
2025-07-13T02:21:14Z
Росіяни на ТОТ вилучають в аграріїв українське зерно - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-07-13T02:09:59Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як позбутися мух в оселі: дієві народні методи
Gazeta UA
2025-07-13T03:27:44Z
Хочете бути бадьорим: ось 5 простих прийомів, які "увімкнуть" вас зранку
Знай
2025-07-13T02:51:12Z
Жінка відмовилася від макаронів на місяць: ось що цікавого вона з'ясувала завдяки експерименту
Фокус
2025-07-13T01:57:18Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T18:45:10Z
Безсоння та кошмари: які продукти порушують ваш сон
24tv
2025-07-12T17:12:16Z
У Хорватії підтримали членство України в НАТО: хронологія 1236 дня війни
24tv
2025-07-13T05:48:35Z
Компанія Трампа хоче збудувати у Румунії багатоквартирну висотку
Европейская правда
2025-07-13T05:48:29Z
Польща очікує найближчим часом отримати згоду на подальші пошукові роботи у Пужниках
Европейская правда
2025-07-13T05:47:47Z
Росія поширює у Сирії фейк про придбання в Україні «червоної ртуті» для створення ядерної бомби - ГУР
УкраинФорм
2025-07-13T05:42:46Z
CBS News: Трамп розглядає надання нового фінансування Україні, це має стати сигналом Путіну
Лига
2025-07-13T05:30:16Z
Кім Чен Ин підтвердив «беззастережну підтримку» дій Москви у війні проти України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T05:19:35Z
FT: США вимагають від Японії та Австралії пояснити їхню роль у випадку війни за Тайвань
Лига
2025-07-13T05:12:52Z
Конфіденційність під питанням: до чого може призвести послаблення банківської таємниці
24tv
2025-07-13T05:12:10Z
Трамп передасть Україні зброю через PDA: експерт пояснив, чому США та Європа активізували підтримку
Gazeta UA
2025-07-13T04:48:26Z
На фронті за добу - 200 зіткнень, Сили оборони відбили 61 штурм на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-13T05:49:11Z
Армія РФ уночі обстрілювала два райони Дніпропетровщини, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-13T05:48:49Z
Росіяни знищили цехи українських брендів одягу у Львові
24tv
2025-07-13T05:45:30Z
Росіяни за добу майже 70 разів обстріляли Сумщину, є загиблі та поранені
УкраинФорм
2025-07-13T05:40:09Z
ISW назвали єдину ділянку фронту, де ЗСУ мали успіх, DeepState засвідчив, що просувалися тут не лише українці
ZN UA
2025-07-13T05:37:44Z
На Донеччині минулої доби через російські обстріли загинули троє людей, семеро - поранені
УкраинФорм
2025-07-13T05:36:23Z
Новий графік руху поїздів у Львівській області: Укрзалізниця розкрила деталі змін
Политека
2025-07-13T05:31:16Z
Знищено понад 1200 окупантів, їхня ППО та ракети: втрати ворога на 13 липня
24tv
2025-07-13T05:30:32Z
Їх залишилися одиниці: гуцульських коней рятуватимуть у спеціальному центрі на Прикарпатті
Комсомольская правда
2025-07-13T05:04:11Z
Запаси різко скоротились: в ГУР сказали, скільки ракет залишилось в Росії
GlavRed
2025-07-13T05:46:48Z
Майже півроку Держслужба зайнятості допомагає жінкам опановувати "чоловічі" професії: які результати
ZN UA
2025-07-13T05:43:54Z
Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження
Знай
2025-07-13T05:36:39Z
Як оцінити якість шкільного навчання та чому кількість відмінників — не показник. Досвід Британії
ZN UA
2025-07-13T05:34:14Z
14 липня — яке церковне свято, чому не слід викидати недоїдки зі столу
TSN
2025-07-13T05:06:57Z
Скільки метрів від вашого дерева до сусідського паркану має бути
24tv
2025-07-13T05:03:42Z
Чеські розробники представили бойовий пістолет P13 для Бундесверу
InternetUA
2025-07-13T05:01:43Z
ЗСУ бояться виводити антидронові засоби на лінію фронту: чому це погано і чим тут можна зарадити — Сергій "Флеш"
ZN UA
2025-07-13T04:39:59Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Харківській області: кому обіцяють підтримку
Политека
2025-07-13T04:30:43Z
Зірка "Шкільного мюзиклу" Ванесса Гадженс стане мамою вдруге
Комсомольская правда
2025-07-13T05:04:59Z
На благодійному концерті в Вашингтоні зібрали кошти на підтримку українських дітей
УкраинФорм
2025-07-13T04:00:01Z
ЮНЕСКО оголосила казкові баварські замки об'єктом Всесвітньої спадщини
УкраинФорм
2025-07-13T03:48:38Z
У краєзнавчому музеї Рівного експонується виставка до Дня Української Державності
УкраинФорм
2025-07-13T01:57:39Z
Захід грає у політичне шоу, поки Україна веде реальну війну – Ландсбергіс
ZN UA
2025-07-12T20:33:44Z
Служить у ЗСУ, але сумує за професією: де зараз український актор Дмитро Сова
24tv
2025-07-12T19:45:40Z
Без перуки: Ніколь Кідман показала своє природне волосся на відпочинку
24tv
2025-07-12T19:39:59Z
Зваблива дівчина зірки Шахтаря засвітила груди на відпочинку біля басейну
24tv
2025-07-12T18:48:58Z
Лірика від Тіни Кароль та возз'єднання Дорофєєвої й Позитива: 8 музичних прем'єр тижня
24tv
2025-07-12T17:03:20Z
Любовна пастка: жінка віддала залицяльникові-шахраєві більше пів мільйона гривень
InternetUA
2025-07-13T05:29:13Z
На Херсонщині за добу через атаки РФ одна людина загинула і четверо поранені
УкраинФорм
2025-07-13T05:18:03Z
Дрони вдарили по НПЗ у Кстово: кілька областей Росії атакували невідомі БпЛА
24tv
2025-07-13T05:06:48Z
Негода знеструмила майже 30 тис. людей на Харківщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T04:57:18Z
Росія атакувала дронами Дніпропетровщину: виникли пожежі, є багато пошкоджень
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T04:48:12Z
Росіяни за добу завдали 579 ударів по Запорізькій області, є поранений
УкраинФорм
2025-07-13T04:24:54Z
Епічна негода всю ніч кошмарила Україну: де багато руйнувань, поранені та загиблий
Telegraf
2025-07-13T04:21:24Z
Псевдобанкір ошукав чоловіка на 14 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-13T03:27:47Z
У Вінниці водій таксі під наркотиками збив на переході дівчину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T02:27:50Z
Як Мальдіви, але прохолодніше: маловідомий острів, де можна сховатися від спеки
24tv
2025-07-13T05:18:13Z
Навіщо борошно кладуть у холодильник - корисні поради
Gazeta UA
2025-07-13T05:06:57Z
Яку їжу обрати для подорожі, щоб гарно почуватися: поради нутриціолога
Знай
2025-07-13T04:51:57Z
Загадка для геніїв: знайдіть яблуко серед кактусів за 3 секунди
GlavRed
2025-07-13T03:27:06Z
Гороскоп на сьогодні 13 липня: обережно з фінансами та контролюйте нервозність
Знай
2025-07-13T01:42:36Z
Купатимуться в коханні та романтиці: липень змінить життя ТОП-4 знаків
GlavRed
2025-07-13T00:27:58Z
Старовинне село Франції, яке підкорює кожного мандрівника: атмосферні фото
Gazeta UA
2025-07-12T23:03:48Z
Гороскоп на 13 липня: Стрільцям - не відмовлятись, Рибам - насолода митями
FaceNews
2025-07-12T20:57:42Z
Вишуканість може бути бюджетною: рецепт буряка по-корейськи, якому і ресторан позаздрить
24tv
2025-07-12T20:51:21Z
Названо 5 причин, чому інтернет може працювати повільно
InternetUA
2025-07-13T05:31:59Z
Удар по російській "Енергії" в Єльці: з'явився новий супутниковий знімок
24tv
2025-07-13T05:06:46Z
Смартфони нарешті отримають суттєве покращення акумуляторів
Portaltele
2025-07-13T04:51:04Z
Прогноз магнітних бур на 13-15 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T04:18:01Z
Galaxy S26 Edge замінить Plus: перші подробиці з витоків
InternetUA
2025-07-13T04:01:14Z
Electronic Arts "поклала на полицю" серію Need for Speed, повідомляє інсайдер
InternetUA
2025-07-13T03:04:58Z
Adobe випустив повноцінний Photoshop для смартфонів — що вміє новий застосунок
InternetUA
2025-07-13T01:01:29Z
Звільнений творець Subnautica подав до суду на видавця гри
InternetUA
2025-07-13T00:01:12Z
Складна цифрова головоломка приховала число 257: спробуйте знайти за 5 секунд
Gazeta UA
2025-07-12T23:30:47Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Як захистити свій автомобіль від екстремальної літньої спеки: 5 критично важливих нюансів
24tv
2025-07-13T03:15:25Z
Неймовірно, але це справжній Nissan 350Z
Топ Жир
2025-07-13T01:18:38Z
Цей універсал Lexus виглядає так чудово, що ви будете злитись, дізнавшись, що його не існує
Топ Жир
2025-07-12T23:48:05Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Хтось відмовився від прибутку у 435 тисяч доларів за цей Porsche
Топ Жир
2025-07-12T18:18:22Z
Цей штат може запровадити плату за кожен кілометр вашої поїздки
Топ Жир
2025-07-12T16:33:50Z
Бельгія – Україна: де дивитися гру чоловічого чемпіонату Європи з баскетболу U-20
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T05:48:19Z
ПСЖ – «Челсі»: де дивитися фінал клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T05:40:50Z
Кваліфікація до Євро-2026 U22 з волейболу: Україна здобула важливу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T05:36:11Z
Реал хоче понад 100 млн євро за Родріго
Football.ua
2025-07-13T05:19:37Z
Третій дубль за вісім днів: Мессі переписав історію МЛС – відео голів
24tv
2025-07-13T05:06:32Z
Став відомий розмір першої пропозиції Ювентуса щодо Санчо
Football.ua
2025-07-13T05:00:22Z
Кейт Міддлтон відвідала жіночий фінал Вімблдону та вручила трофей переможниці
Комсомольская правда
2025-07-13T04:43:04Z
40 років тому Бубка вперше стрибнув на 6 метрів: де зараз колишній президент НОК України
24tv
2025-07-13T04:18:22Z
Абсолютний чемпіон світу поставив божевільні кошти на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-13T04:09:06Z