MY.UAНовини
Якісно протезуватися в Україні — можливо: покрокова інструкція для пацієнтів
Якісно протезуватися в Україні — можливо: покрокова інструкція для пацієнтів

Якісно протезуватися в Україні — можливо: покрокова інструкція для пацієнтів

Галузь протезування в Україні виходить на новий рівень.

Втративши кінцівку, людина стикається з безліччю проблем і викликів, які потрібно вирішувати оперативно й ефективно. Головним питанням після стабілізації фізичного стану стає протезування, а саме — де, коли і яким чином його можна отримати. Розібратися у цій темі самостійно вкрай складно, тому в Україні було створено команду Protez Hub, до якої увійшли іноземні та вітчизняні експерти у галузі протезування.

Партнери Українського ветеранського фонду консультують пацієнтів і працюють над розвитком галузі в Україні, а також впровадженням системних змін для покращення якості послуг.

Директорка з розвитку та партнерств Protez Hub Антоніна Кумка розповіла "Телеграфу", як відбувається протезування в Україні, і чим воно різниться від аналогічних послуг за кордоном.

— На якому рівні зараз протезування в Україні і які недоліки все ще має?

— В Україні протезування — на досить високому рівні. Звісно, є свої недоліки, але якщо ми говоримо про протезування кінцівок (рук та ніг), то технології, які є в Україні, перебувають на рівні з тим, що існує за кордоном. Вміння фахівців — теж, переважно, на досить високому рівні.

Єдиний момент, який або не надто розвинений, або в нас поки що не працює належним чином — це безпосередньо формальна освіта фахівців у цій галузі або відносно формальна. Тобто фахівців з протезування готують, як завгодно. Це можуть бути люди, які закінчили технікум, або люди, які закінчили університет.

Із часом людина обирає, що вона хоче: бути протезистом, і переважно навчання відбувається вже на стажуванні. І завдяки тому, що людина має практичний досвід, вона стає протезистом. За кордоном це більш клінічна спеціальність, яка вимагає навчання в університеті або коледжі з відповідною програмою. І це те, чого ми прагнемо досягти в Україні, щоб це стало більш формальним щодо розвитку фахівців і більш сталим і зрозумілим процесом.

Чому це важливо? Тому що це також включає відповідні знання, які людина здобуває, а вони обов'язково крутяться навколо всього, що стосується пацієнта — це анатомія, патологія тощо. І це те, чого поки що в нас нема, але ми до цього рухаємось.

Ще один виклик — доступ до інформації для пацієнтів, яка є незаангажованою. В Україні, на жаль, існує ще така проблема. Тиск на пацієнта є майже нормою — ще на стадії того, коли пацієнт перебуває в лікарні, в досить слабкому стані.

В Україні понад 80 підприємств забезпечують протезування. І залежно від того, які в пацієнта побажання (де він живе постійно, де він перебуває у поточний момент) — він може обирати надавача послуги. Пацієнт повинен розуміти, що в нього є вибір. Ситуацій, коли до людини прийшли з одного підприємства і нав’язують свої послуги, не повинно бути. Або, скажімо, якщо пацієнт перебуває в лікарні, де на її базі існує своє протезне підприємство, і йому кажуть: "Протезуйся лише тут". Може, пацієнт не хоче? Може, там не існує тих можливостей, які б він хотів? А про альтернативу він навіть може і не знати.

Ще один момент — освіта пацієнта в цілому. Він повинен розуміти, що таке протезування, для чого і як до цього підготуватися, які бувають комплектуючі, які бувають проблеми з тим чи іншим способом протезування.

— Що таке Protez Hub і чим він займається?

— Protez Hub не є протезним підприємством. Ми не виконуємо роль надавача послуг. Вже з 2014-го року ми почали працювати для того, щоб розвивати галузь в цілому. Це відбувається за кількома напрямами.

Перший — розвиток фахівців через різні можливі професійні обміни, вебінари, події, взаємодію з фахівцями. Постійно ми чуємо, дізнаємось, що саме їм потрібно, що вони вважають важливим в галузі і працюємо над цим.

Другий — інформування пацієнтів про альтернативи і можливості в протезуванні. Кожен мусить мати вибір. Ми намагаємося донести інформацію до пацієнтів не від окремого приватного чи державного надавача послуг, який хоче отримати цього пацієнта як свого клієнта, щоб отримати прибуток. Це нормально — отримувати прибуток. Але є певні етичні норми, яких потрібно дотримуватися. Пацієнт має знати про вибір.

Усе це є на нашому сайті, в абсолютно вільному і зрозумілому доступі. Будь-хто може йти і дізнаватись про це.

— Як відбувається протезування в Україні?

— Процес відновлення тривалий, але це залежить від складності поранення. Після загоєння рани, рубця і зняття швів людина починає підготовку до протезування. Цей етап дуже важливий: від того, як людина підготується фізично до подальшого протезування, залежить і успішність самого протезування. Дуже важлива робота з фізичним терапевтом. Якщо у пацієнта нема доступу до фізичної терапії, то на сайті Protez Hub є відео від фахівців з наочними вправами в потрібній прогресії: від початку до кінця, що і як слід робити, на кожному етапі. Ця підготовка також триває кілька тижнів.

За цей час військовослужбовець може подати заяву та необхідні документи на отримання протеза за державною програмою. Перелік, знову ж таки, є на нашому сайті та на сайті Міністерства соцполітики.

Важливий момент: чекати рішення про інвалідність не потрібно. На державну програму фінансування можна подавати документи з висновком ВЛК. Далі цей пакет документів розглядають. Це займає від двох тижнів до місяця. За цей час людина може обрати підприємство, де збирається протезуватися. Після цього пацієнт налагоджує контакт з підприємством. Потрібно подати необхідну заявку до протезного підприємства. Протягом перших 14 днів можна відкликати заявку і розірвати цей т.зв договір, якщо пацієнт передумав.

Необхідно детально обговорювати умови подальшого обслуговування протеза. Є дуже багато благодійних ініціатив, які пропонують протезування за кордоном або в Україні на благодійній основі. Але однією з дуже важливих речей в процесі протезування є ремонт і подальше обслуговування протеза після того, як його встановили. Коли щось зламається, коли треба буде переробити куксоприймальну гільзу або іншу деталь — людина повинна мати змогу повернутися до цього надавача послуг і отримати безкоштовний ремонт. Якщо це не обговорюється, то є шанси, що людина просто залишиться сам на сам з ремонтами протезів, або їй доведеться платити за них з власної кишені.

Якщо протез встановлюють за державною програмою, то подальше обслуговування також відбувається в рамках державної програми.

Відповідно, також держава через Держлікслужбу визнає певні види комплектуючих, які мають відповідну сертифікацію. Це сертифікація, яку визнають в ЄС, і ці комплектуючі оплачують за державною програмою. Тобто, якщо це експериментальна на 3D-принтері надрукована кисть, яка ще не пройшла особливого тестування, то її держава оплачувати не буде. Її можуть пропонувати благодійно, але, знову ж таки, людині треба бути дуже обережною з технологіями, не сертифікованими відповідним чином.

— Що змінилося у галузі протезування з 2014 року?

— Рівень протезування змінився надзвичайно. Я завжди порівнюю це зі стоматологією. Певно, ми всі пам’ятаємо ще з дитинства, що колись стоматологічні кабінети були фільмами жахів, куди всі боялися йти, бо там стояли радянські бормашини або якісь новішого покоління, але все одно "такі собі". Все було жахливе. І от за цей досить короткий період наскільки стоматологія і стоматологічні послуги в Україні змінились.

Зараз з-за кордону їдуть в Україну для того, щоб отримати стоматологічні послуги. Те саме відбулося в протезуванні. Тобто до війни, до 2014 року, воно було в деяких підприємствах на більш адекватному рівні, але навіть той рівень був не таким, як хотілося б.

2015 року нашій команді вдалося вперше впровадити технологію біонічної кисті в Україні. Тоді ми сертифікували фахівців на її встановлення і робили все інше необхідне.

Також ми допомогли відкрити український ринок для більшої кількості виробників. На той момент число виробників, представлених на ринку, які пропонували свої комплектуючі в Україні, була дуже маленькою. За цей період ринок відкрився і стало більше можливостей — тобто є вибір, величезний вибір. Самі фахівці підприємства можуть обирати, що більше підходить тому чи іншому пацієнту.

— "Протезування за кордоном краще" — міф чи реальність?

— Переважно, це міф та стереотип. Те, що ми бачимо у соцмережах, є викривленим зрізом. Бо абсолютна більшість людей, які потребують протезування, отримують його в Україні. Буквально 2 чи 3 відсотки людей протезувалися за кордоном або бажали виїхати за кордон на протезування. І часто це медійні особи. Тому і складається таке враження: що протезуватись краще за кордоном.

Тут велику роль ще відіграє обслуговування після протезування. Якщо людина протезувалась за кордоном, а через певний час зламався протез, знову летіти і ремонтувати надскладно і коштозатратно. За ті самі кошти можна тими самими технологіями протезуватися в Україні навіть краще, або отримати ще й спортивний протез.

Ще один момент — це робота для українських фахівців. Це спеціалісти, які працюють, які вкладаються в те, щоб розвивати галузь всередині країни. Відповідно, щоразу, коли вивозять людину за кордон, у українського протезиста забирають пацієнта.

Звісно, є клініки і можливості. Наприклад, у США є клініки, які тривалий час працюють з військовими травмами, і де працюють фахівці, які мають величезний досвід. Але краще б вони, по-перше, протезували в Україні, тому що у людини вибудовується план того, що робити далі. По-друге, було б чудово, якби такі фахівці поділилися досвідом з українськими колегами.

Це те, що ми у Protez Hub намагається робити і розвивати. Коли ми допомагаємо з протезуванням в окремих випадках, то переважно робимо це через обміни [досвідом]. Домовляємося з іноземцями, щоб вони прилітали в Україну, або українських фахівців відправляємо на обмін за кордон. Щоб переймати все, що можна перейняти і вдосконалювали те, що вони вже знають і вміють.

В багатьох випадках на даному етапі вже іноземці кажуть, що їм є чого навчитись в українців. Тобто вже йде справді двосторонній обмін.

— Чим може допомогти Protez Hub людині з ампутацією?

— Разом з партнерами, в тому числі — з Українським ветеранським фондом, ми впроваджуємо проект рюкзаків для осіб з ампутаціями. Їх ми роздаємо безпосередньо в лікарнях. В наплічниках є необхідні предмети на перший час після операції, для підготовки до протезування. Також там є інформаційні матеріали щодо різних ініціатив і необхідних кроків, які людині важливо зробити. На нашому сайті є вся необхідна інформація для людини: від початку до кінця, щоб зрозуміти процес та успішно прийти до його завершення з хорошим протезом.

Там є і повний перелік підприємств, які можна фільтрувати за областями, типами можливостей, протезів і рейтингами. На сайті також можна знайти усі рекомендації щодо того, як готувати куксу, на що звертати увагу, як обирати протезиста тощо. Функціонує і онлайн-платформа з навчання тому, як протезуватися і проходити реабілітацію при втраті верхніх і нижніх кінцівок. Ця платформа дійсна як для фахівців, так і для безпосередньо тих, хто втратив кінцівки.

Велика частина нашої роботи спрямована саме на розвиток фахівців. Ми все для цього робимо, і одним з елементів цього є те, що разом з Міністерством соціальної політики та Міністерством охорони здоров'я намагаємося впорядкувати професію "протезист-ортезист", яка би відповідала нормам міжнародних стандартів. Зараз завершується процес створення професійного стандарту офіційно, в якому на 40 сторінках прописані усі вимоги до компетентності людини, яка цим займається.

Незабаром ми сподіваємося почати акредитацію фахівців відповідно до цього рівня і пропонуємо для них також курси підтвердження їхньої кваліфікації відповідно до вимог цього стандарту.

Пройти весь шлях людина може з нами. Ми допоможемо на кожному етапі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Харкові ухвалили бюджет на 2025 рік
Мій Харків
2024-12-03T12:42:02Z
Жінка три місяці здавала Росії місця дислокації ЗСУ: її пояснення шокують
TSN
2024-12-03T12:36:40Z
Одразу дві цілі: військовий експерт розкрив плани росіян на Купʼянському напрямку
Политека
2024-12-03T12:31:51Z
На сході росіяни кидають на штурми колишніх ув’язнених жінок - ОСУВ «Хортиця»
УкраинФорм
2024-12-03T12:31:06Z
На Софійській площі встановлюють 15-метрову головну ялинку країни
Комсомольская правда
2024-12-03T12:30:50Z
Що на Донбасі та Курщині і де у ЗСУ успіхи: деталі зі Ставки Зеленського
GlavRed
2024-12-03T12:27:52Z
Чи готує армія РФ наступ на півдні: що кажуть у ЗСУ
TSN
2024-12-03T12:21:41Z
Синоптики сказали, коли чекати справжньої зими
УкраинФорм
2024-12-03T12:21:14Z
Цьогорічна осінь увійшла до трійки найтепліших в історії Києва
TSN
2024-12-03T12:07:09Z
Хаос, відступ, пригнічені росіяни – нові деталі щодо ситуації в Сирії
Украина Криминальная
2024-12-03T12:45:13Z
"Більше військової допомоги і менше дискусій": Рютте відповів за заклик Зеленського розкрити "парасольку" НАТО над Україною
ZN UA
2024-12-03T12:42:56Z
Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду позови Зурабішвілі та опозиції щодо скасування виборів
УкраинФорм
2024-12-03T12:42:23Z
Висока ймовірність перекидання сил та ресурсів: Мережко спрогнозував, чи може загострення у Сирії вплинути на концентрацію росіян на фронті
ZN UA
2024-12-03T12:40:15Z
У Раді пропонують скасувати особливі умови призначення пенсій прокурорам
УкраинФорм
2024-12-03T12:39:49Z
Рада достроково припинила повноваження депутатки Шкрум
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T12:36:28Z
Умєров звітуватиме у Раді щодо закупівлі неякісних мін
1News
2024-12-03T12:36:09Z
Росія хоче зробити Афганістан своїм союзником проти Заходу - експосол Естонії
УкраинФорм
2024-12-03T12:36:06Z
Балістична атака Росії по Дніпру не утримає НАТО від військової допомоги Україні - Рютте
УкраинФорм
2024-12-03T12:31:08Z
У якому м’ясі практично немає холестерину, воно вважається найкориснішим
TSN
2024-12-03T12:39:56Z
Японія створювала найстрашнішу біологічну зброю під час Другої світової: знайдено докази
Фокус
2024-12-03T12:09:05Z
Кому Оземпік не допоможе схуднути: встановили нові причини
24tv
2024-12-03T12:00:14Z
У якій воді варити картоплю – холодній чи киплячій
24tv
2024-12-03T10:45:44Z
Столичний лікар-гінеколог вносив у систему «Helsi» інформацію про прийоми пацієнтів, які не проводив
Украина Криминальная
2024-12-03T10:37:11Z
Як часто потрібно прати рушники з ванної: відповідь неабияк здивує
24tv
2024-12-03T10:15:46Z
Коронавірус, ймовірно, виник в Ухані за фінансової підтримки американської компанії — звіт Конгресу США
Комсомольская правда
2024-12-03T10:03:17Z
Хірурги Вінниці прооперували пацієнтку з рідкісною пухлиною правого наднирника
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T09:48:07Z
У ЗСУ зробили перший крок у цифровізації медичної документації
УкраинФорм
2024-12-03T09:22:12Z
Рейтинг Фокусу "Українець року": Мстислав Чернов, який здобув "Оскар" за стрічку "20 днів у Маріуполі"
Фокус
2024-12-03T12:42:21Z
"Не дають попрощатися": ексучасниця "Холостяка" розкрила, що відбувається після церемонії троянд
Фокус
2024-12-03T12:30:51Z
62-річна Демі Мур у вечірній сукні Dior блищала на червоній доріжці Gotham Awards
Фокус
2024-12-03T12:27:43Z
Син путініста Газманова відмовився від свого батька: брат озвірів
GlavRed
2024-12-03T12:27:41Z
Рідлі Скотт каже, що його примушували зняти фільми про «нормальних людей», бо «Чужий» і «Той, хто біжить по лезу» мало заробляли
ITC
2024-12-03T12:15:42Z
Трендовий верхній одяг на зиму - топ-9 моделей
Фокус
2024-12-03T12:15:25Z
У Відні відбудеться культурний захід «Староукраїнське Різдво»
УкраинФорм
2024-12-03T12:12:57Z
Даша Малахова у річницю шлюбу показала, яким було її весілля з молодшим на 10 років чоловіком
TSN
2024-12-03T12:09:13Z
Ці 5 культових фільмів навчають долати труднощі та важкі часи
24tv
2024-12-03T11:51:36Z
Україна і держави ЄАВТ погодили оновлення угоди про вільну торгівлю
Европейская правда
2024-12-03T12:45:04Z
Ціни на овочі борщового набору зросли втричі
Agravery
2024-12-03T12:37:29Z
Ілон Маск програв суд щодо рекордних виплат від Tesla: про яку суму йдеться
24tv
2024-12-03T12:36:32Z
Ціни на сою в Україні сповільнили падіння
AgroPortal
2024-12-03T12:30:27Z
Суд США вдруге заблокував багатомільярдний пакет зарплат Маска в Tesla
InternetUA
2024-12-03T12:28:41Z
Бронювання військовозобов’язаних: Мінекономіки оновлює статус критично важливих підприємств
УкраинФорм
2024-12-03T12:27:27Z
Цьогоріч металургійна галузь показує незначне зростання - експерт
УкраинФорм
2024-12-03T12:27:18Z
Nike несподівано закриває NFT-студію RTFKT: що чекає на власників токенів?
ITC
2024-12-03T12:21:28Z
Затверджено Порядок видачі міжнародних сертифікатів для вантажів з харчовими продуктами
AgroNews
2024-12-03T12:13:52Z
Культовий будинок із "Сам удома" купили: ремонт всередині приголомшив фанатів
TSN
2024-12-03T12:36:49Z
"Радянська система": освітня омбудсмен висловилась про олімпіади та порівняння шкіл
24tv
2024-12-03T12:36:37Z
У Міноборони можуть створити функцію трекінгу повісток у «Резерв+»
УкраинФорм
2024-12-03T12:36:16Z
Міжнародний реєстр збитків для України вже отримав понад 12 тисяч заяв
УкраинФорм
2024-12-03T12:34:06Z
Який розмір соціальної пенсії у грудні та як її отримати
24tv
2024-12-03T12:33:00Z
Зеленський та Сирський обговорили ситуацію на фронті: що відомо
TSN
2024-12-03T12:09:44Z
Стала відома таємниця головної ялинки України: якою вона буде і до чого тут крила Фенікса
TSN
2024-12-03T12:09:31Z
Реєстр збитків незабаром відкриє другу категорію - смерть близького родича
УкраинФорм
2024-12-03T12:06:36Z
Про які зміни чоловіки зобов'язані повідомляти ТЦК: адвокатка розповіла про можливі штрафи
24tv
2024-12-03T12:00:56Z
У Харкові затримали молодика, який вчинив серію підпалів
Украина Криминальная
2024-12-03T12:39:40Z
На Рахівщині затримали зловмисника, який переправляв ухилянтів через кордон і переховувався від правоохоронців
Украина Криминальная
2024-12-03T12:33:50Z
Суд звільнив від покарання двох братів за крадіжку 25 посилок з «Нової пошти»
InternetUA
2024-12-03T12:28:43Z
Під час оформлення ДТП зловмисник викрав з машини жінки сумку з ноутбуками та гаджетом
Украина Криминальная
2024-12-03T12:27:29Z
У Мексиці перевернулася вантажівка з пивом: місцеві не могли повірити своєму щастю
24tv
2024-12-03T12:21:44Z
Голову ОСББ судитимуть за привласнення понад ₴5,2 млн. з рахунків об’єднань
Украина Криминальная
2024-12-03T12:15:31Z
Повідомлено про підозру вінничанам, які спровокували бійку у розважальному закладі та погрожували відвідувачам зброєю
Украина Криминальная
2024-12-03T12:09:14Z
Святкова катастрофа: пожежа знищила особняк за $4 млн через індичку в гаражі
Фокус
2024-12-03T12:00:47Z
До 9 років засуджено іноземця, у якого під час обшуку знайшли майже 200 кг героїну
Украина Криминальная
2024-12-03T11:42:42Z
Це не гра, – Усик висловив свою повагу Ф'юрі
24tv
2024-12-03T12:42:49Z
Дюбуа отримав суперника для захисту чемпіонського титулу: оголошено дату бою
TSN
2024-12-03T12:39:34Z
Лаутаро Мартінес та Індзагі – найкращі гравець і тренер у Серії А у минулому сезоні
Football.ua
2024-12-03T12:24:42Z
Келсі повертається в Шахтар
Football.ua
2024-12-03T11:45:05Z
У Франції клуб за хуліганську поведінку заборонив відвідувати стадіон 6-річній дитині
24tv
2024-12-03T11:30:56Z
Лідер Динамо може пропустити важливий матч для команди: що сталося
24tv
2024-12-03T11:06:35Z
Сьогодні футболістки збірної України зіграють матч-відповідь проти Бельгії
УкраинФорм
2024-12-03T10:48:45Z
Єрмак закликав спортсменів долучатися до ініціативи з повернення дітей
УкраинФорм
2024-12-03T10:48:05Z
Раньєрі: Поки в нас були сили, ми відбивалися та відповідали
Football.ua
2024-12-03T10:21:31Z
Ніколи не викидайте старі ґудзики: ось що з ними зробити вдома
24tv
2024-12-03T12:36:40Z
Нововведення для водіїв: що означає знак з півколами на жовтому фоні
GlavRed
2024-12-03T12:27:11Z
Чизкейк без випічки на Різдво: рецепт лінивого, але дуже смачного святкового десерта
24tv
2024-12-03T12:21:56Z
Води більше, ніж піску: як виглядає найнезвичайніша пустеля у світі
24tv
2024-12-03T12:12:53Z
Подарунки із секонд-хенду: що і як правильно вибрати, щоб порадувати, а не образити
Фокус
2024-12-03T12:06:15Z
Новий рік 2025. Страви, які принесуть удачу та кулінарні табу
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T11:42:34Z
Ніколи не фотографуйте ці 5 речей: накличете лихо на себе і дім
24tv
2024-12-03T11:09:28Z
Забудьте слово "капюшон": як можна назвати його українською мовою
TSN
2024-12-03T11:09:10Z
Любителям пухнастиків на замітку: як очистити будинок від шерсті домашніх тварин
24tv
2024-12-03T10:39:55Z
Що робити, якщо двері пралки не відкриваються: лайфхак із "секретною" кнопкою
GlavRed
2024-12-03T12:45:41Z
Американська компанія створює власну "Дію", але це не те, що ви думаєте
24tv
2024-12-03T12:36:21Z
Для Stalker 2 вийшов мод, що підвищує продуктивність відразу на 25%
InternetUA
2024-12-03T12:31:04Z
Розкопали артефакти залізного віку: археологи знайшли вражаючу колекцію древньої зброї
Фокус
2024-12-03T12:27:53Z
Понад 80 млн років блукає Землею: названо живу копалину, яка "бачила" динозаврів
Фокус
2024-12-03T12:27:16Z
До 5-річчя платформа кіно та телебачення Київстар ТБ змінила свою айдентику
GlavRed
2024-12-03T12:21:28Z
Опубліковано топ-10 найпродаваніших смартфонів у світі
InternetUA
2024-12-03T12:18:44Z
У «Дії» відновили бронювання за 20 хвилин
Украина Криминальная
2024-12-03T12:12:54Z
Найцікавіші нові ігри грудня 2024
ITC
2024-12-03T12:07:37Z
Унікальний італійський суперкар із двигуном Mercedes продали за $11 мільйонів
Фокус
2024-12-03T12:36:40Z
Rolls-Royce представив оригінальний родстер за 5500 доларів
AutoCentre
2024-12-03T12:15:01Z
Колекцію гоночних болідів Берні Екклстоуна оцінили у $100 млн
AutoCentre
2024-12-03T11:16:58Z
Зимова шина Michelin Alpin 7: ключовий фактор чіпкості
AutoCentre
2024-12-03T10:46:14Z
Huawei представили стильний електрифікований кросовер із запасом ходу понад 1000 км
Фокус
2024-12-03T10:30:46Z
Від $41 000: у США показали стильний електричний фургон TELO з потужністю суперкара
AutoGeek
2024-12-03T10:27:30Z
Відео дня: у Mercedes-Benz вперше розповіли, як працює гібридна система болідів “Формули-1”
AutoGeek
2024-12-03T09:54:42Z
Новий електричний кросовер DS отримав офіційне ім’я та розкрив інтер’єр
AutoGeek
2024-12-03T09:22:34Z
Toyota освіжила зовнішність високопродуктивного хетчбека Yaris
AutoCentre
2024-12-03T09:13:10Z