Ризик втратити кораблі Чорноморського флоту, ймовірно, перевищує для РФ бажання блокувати український експорт у Чорному морі.
Такий аналіз оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.
У відомстві зазначають, що після серії атак на кораблі в серпні та вересні Чорноморський флот ЧФ швидше за все подвоїв оборону. Росія перебазувала значну частину своїх кораблів та підводні човни, здатні нести крилаті ракети, із Севастополя далі на схід, наприклад до Новоросійська.
Розвідка нагадує, що з липня 2022 року Україна перехопила ініціативу в північно-західній частині Чорного моря, змусивши флот РФ захищатися від морських дронів, безпілотників і ракетних атак.
Однак Чорноморський флот продовжує запускати ракети по території Україні. За оцінкою розвідки, окупанти майже напевно можуть це робити і зі східної частини Чорного моря.
Оцінюючи вірогідність того, що РФ спробую перехопити ініціативу в західній частині Чорного моря, розвідка нагадала про ризики для агресора.
– Ризик подальших військових втрат і жахливих політичних наслідків відвертої атаки військово-морських сил РФ на торгове судноплавство, швидше за все, переважить будь-які вигоди від спроб блокади української торгівлі, – наголошується в аналізі.
Що відомо про спроби блокади РФ у Чорному морі
З 22 липня 2022 року у Чорному морі діяв зерновий коридор, через який Україна здійснювала експорт зерна та іншої агропродукції.
Після неодноразованих спроб блокування коридору 17 липня цього року Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи. Агресор таким чином хотів зупинити український експорт.
У відповідь на це Київ відкрив нові тимчасові морські маршрути для цивільних суден. Зараз ними прямують до українських портів іноземні судна для завантаження зерном.